Páčka řazení XT SL-M8000 klouže

9 nepřečtených
  • drozi

    Ahoj,

    vyměnil jsem SLX řazení za XT (což je za mě obrovský zlepšení), ale nové XT páčky pro řazení na větší kolo jsou kovové s perforací a dost mi po tom klouže prst. Když mám mokrý ruce, je to ještě dvakrát takový. Druhá páčka má na sobě vroubky a je nejspíš plastová, takže mi na ní prst sedí líp.

    Máte na to někdo třeba nějakej silikonovej grip nebo něco takovýho?

    Díky!

    0 3
    • Singlespeed  

      Pokud páčka klouže, tak to nemůže být obrovské zlepšení, ale spíše jednoznačné zhoršení ovládání řazení. Takže nenechat se obalamutit magickými písmenky XT a dát zpět bezproblémové SLX.

      2 1
        MTBIKER doporučuje
        Sportful 2nd Skin Mesh spodní vrstva, bílá Skladem > 2 ks

        Akce -29% Sportful 2nd Skin Mesh spodní vrstva, bílá

        od 1 059 Kč -29% MOC 1 639 Kč

        Adidas Own The Run triko, black melange Skladem > 2 ks

        Výprodej -47% Adidas Own The Run triko, black melange

        529 Kč -47% MOC 1 009 Kč

      • drozi  

        Napsal jsem to takhle záměrně :). Zjistil jsem, že instant release je pro mě hodně důležitej a celkově to pocitově řadí přesně tak, jak chci. Ta jedna páčka je opravdu jediná výtka, ale sám ještě nevím, jestli tolik zásadní.

        K tomu SLX – nepodařilo se mi ho nikdy nastavit tak, aby to řadilo tak dobře. Mám k tomu dvě teorie – první je, že řazení samotný už nebylo v dobrým stavu a někde tam byl bordel nebo něco vychozenýho.

        Teorie 2 je ta, že protože jsem měl kolo v jednom nejmenovaném, ale celkem renomovaném a drahém servisu na generálku, tak se vysrali na výměnu lanek a bowdenu.

        Oboje jsem s výměnou řazení měnil taky a to XT jde krásně. Fakt to i po té generálce řadilo tak, že jsem zkoumal všechno možný, včetně patky, protože se tomu věčně někam nechtělo.

        0 0
        • LM  

          Chování co popisuješ odpovídá starému přidírajícímu lan­ku…

          1 0
    • suzuki  

      Mám.taky XT ,syn SLX a tento problém jsem nezaznamenal.Oboje o.k.,ale pokud je tam nedostatek,jak,pí­šeš,existují samolepky,kde je povrch drsnější , tak zkus nalepit.Jinak bych spíše zkusil pořádně poladit nastavení pozice páčky,aby to bylo „k dosažení"bez změny úchopu,tak jak držíš normálně grip /myšleno že máš palec "stále“ na pozici /…

      2 0
    • va-bo  

      Kdysi jsem řešil stejný problém. Vyřešil to trojhranny jehlovy pilnicek.

      1 0
    • foosi  

      Nalepit kousek smirku.

      2 0
    • mr.nikdo  

      Griptape na skate.

      Lepi to tam i mechanici zavodakum.

      3 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.