Profi silnice - La Vuelta a España 2024

876 nepřečtených
  • kapsch

    ¡Hola amigos!

    Na Tour de France navázala v soustředění pozornosti Olympiáda, až bych málem zapomněl, že se nezadržitelně blíží třetí a poslední GT letošní sezony!

    Začínáme již příští sobotu – 17. srpna krátkou rovinatou časovkou, a přes hory především v druhé polovině se snad zdárně dostaneme až k časovce na závěr v Madridu.

    Obhájí Kuss loňský triumf (anketa níže)? Startovka by i bez Pogačara, Vingegaarda a Evenepoela mohla nabídnout slušnou kvalitu, Yates, Almeida, Roglič, Rodríguez, Landa, Vlasov, O'Connor, Mas atd by mohli pěkně bojovat o GC, zatímco Wout a celá řada dalších si budou dělat zálusk na etapová prvenství..

    Předběžné soupisky časem doplňované např. zde https://www.procyclingstats.com/…24/startlist

    Profily etap např. https://www.procyclingstats.com/…age-profiles

    4 0
    • kapsch  

      S Vueltou přichází i třetí letošní tipovačka, kdo by potřeboval motivaci najít si pár minut na poslání tipa, pod příspěvkem přidávám pořadí letošní sezony po Giru a Tour :)

      Vše funguje tak, jak to již znáte:

      Kdo by měl chuť si tipnout, zkusit štěstí a zabojovat o právo vytahovat se na BF, ať mi prosím pošle na mail v profilu nebo do SZ:

      Tip na celkové pořadí od prvního do pátého místa

      Tip na nejlepšího vrchaře, vítěze bodovacího trikotu a nejlepší team

      8 jmen jezdců, kteří si myslíte že se dostanou na bednu v některé etapě

      Tie-breaker: Kolik jezdců dokončí

      Uzávěrka tipů v sobotu 17.8.2024 startem první etapy – vyjetí prvního jezdce do časovky.

      Soupisky a profily etap jsou např. na odkazech v zakládajícím příspěvku.

      Pravidla a bodování jako obvykle:

      Body za celkové pořadí: Správný tip na 1.-5. místo 24–20–16–12–8 bodů. Pokud se spleteš o 1 místo, máš polovinu bodů jezdce, pokud o více než o 1 místo, ale stále v top 5, pak 4 body.

      Dále 6 bodů za správný tip na aktuálně nejlepšího vrchaře, 6 za správný tip na vedoucího bodovací soutěže a 6 za tip na průběžně nejlepší tým.

      Body za etapy: 3–2–1 bod za 1.-3. místo jezdce ze „stáje“ v etapě.

      Body za etapy se sčítají a nelze o ně přijít; body za celkové pořadí, trikoty a tým jsou vždy dle aktuálního umístění.

      Při rovnosti bodů rozhoduje, kdo je blíže počtu jezdců v závodě. Pak rozhoduje vyšší počet dnů v čele. Pokud ani to nerozhodne, rozhoduje vyšší počet bodů za GC.

      Počítá se konečné pořadí vyhlášené po dojezdu poslední etapy; body za etapy jezdců vyloučených za doping už v průběhu Vuelty se ruší; pořadí v etapách se už ale nepřepočítává.

      Pokud Vuelta skončí dřív, počítá se vyhlášené konečné pořadí.

      Lanterne Rouge: kdo bude na posledním místě 5 dnů po sobě (včetně volných), nenastupuje do další etapy!

      Vedoucí v průběžném bodování má samozřejmě morální povinnost chodit v červeném.

      V případě protestu má automaticky pravdu a poslední slovo pořadatel.

      Copy&paste friendly verze pro tipy

      Nick:

      Celkové pořadí: (5 různých jmen, protože 1 jezdec se nemůže umístit na více místech najednou, že?)

      1.

      2.

      3.

      4.

      5.

      Nejlepší vrchař:

      Nejlepší v bodovací soutěži:

      Nejlepší tým:

      Dokončí:

      8 ! jezdců na bednu v etapách:

      Tipo lze zasílat na můj mail či profil, hodně štěstí všem účastníkům.

      3 0
    • cubista  

      Bez té trojky mimozemšťanů to slibuje být napínavý závod.

      1 0
    • gersa  

      Pořád čekám, že Pogačar vyhlásí útok na 3. Tour ;)

      1 0
      • robb  

        Tím by si možná uřízl nohy na hodně dlouho. Možná ho dožene únava a letos už bude mít jen DNF. S tělem nikdy nevíš.

        0 0
      • jonys  

        Nastvat kolegy, uplne se odpalit, znicit sance pro MS a rekordni Lombardii.

        Jiny efekt by to nemelo.

        UAE to zvladne i bez nej. Verim…

        0 0
        • UHU  

          Když má možnost, tak to musí zkusit. Záleží kdo pojede a jak se on sám cítí. 3 různé GT v jednom roce je pro historii a slávu určitě víc než 2GT +MS …, a třeba několik Lombardií – nic. Může defenzívně začít a případně pak toho nechat, UAE to přežije, kolegové to mají zaplacené a třeba příště …

          2 0
          • jonys  

            On tam nepojede. Tecka.

            0 0
            • gersa  

              Ale zrovna Pogačar ukázal, že když je to ku prospěchu věci, je ochoten měnit i detaily. TEČKA

              0 0
              • Singlespeed  

                To už by tam trénoval. Poslední dobou má Tadej perfekcionistický Armstrongovský přístup. Všechny důležité kopce má dokonale najeté.

                0 0
    • ZDRI  

      Já bych s tipovačkou opravdu počkal až poslední chvíli = finální nominaci VISMA a UAE…

      VISMA má díky pádům/zraněním hororovou sezónu a potřebuje na poslední chvíli zachránit co se dá. Jonas prohlásil, že Vueltu nepojede, ale jestli na to má po zranění/Tour aktuálně čísla, bude ho vedení tlačit. Na olympiádě nebyl, MS pro něj není zajímavé, takže proč ne.

      UAE – taková šance na čistý GT triple už se nebude opakovat a speciálně „blázna“ Pogačara tohle musí motivovat. A se svou výkonností/týmem by ani nemusel kdovíjak přetáčet motor.

      Ale myslím, že ani jeden by po Tour nechtěl jet znovu proti sobě, proto (pokud jeden z nich pojede), bude to zveřejněné až na poslední chvíli. Oba jsou hodně odskočení od zbytku světa, oba mají silný tým, takže v případě účasti je šance na výhru vysoká.

      0 0
      • jonys  

        Nebude tam ani jeden. UAE uz nominaci maji.

        Visma=Kuss, Wout.

        3 0
        • jonys  

          UAE hier:

          https://x.com/…858796188042?…

          A za Vismu Jonas jet nemuze, i kdyby odstoupil z Polska nesmi jet jiny zavod.

          0 0
          • rejdy  

            Takže jede i Vine, to je taky návrat po tom, jak byl rozbitej…

            1 0
          • kapsch  

            Už se ty soupisky začínají rýsovat. Ještě ráno byly zde https://www.procyclingstats.com/…24/startlist pouze UAE a Euskaltel, teď už i Decathlon, DSM, Jayco, Israel a Lotto..

            0 0
            • Darkson  

              již klasicky závod domestiků, zraněných a zklamaných, co chtějí zachránit sezónu…i když se to mnohým nelíbí:-).

              vůbec nevím, koho na GC, většina má v nohách TdF…

              0 0
              • brtníček  

                A bude to premiéra na GT pro naše dva nadějné borce. Vacka a Bittnera. Třeba se jim etapa podaří urvat, formu mají oba velmi slušnou. Pro další roky by jim to pomohlo, měli by lepší pozici v týmu.

                5 0
              • iron.hide  

                tak jednoznacne, Roglic na prve miesto

                0 0
                • Jason Voorhees  

                  Taky ho asi dám, do prvního pádu bude favorit :-D.

                  2 0
                  • brtníček  

                    Letos má zjevně navrch UAE. Tak jak loni nejlépe na sezonu vyladili v Jumbu , tak letos na arabském poloostrově. Vidím to na někoho z nich.

                    0 0
                    • jonys  

                      Maji zase hodne troufalou sestavu co se tyka kontroly zavodu.

                      Baroncini jede prvni GT a Vine porad otaznik, jak bude mit kondici.

                      0 0
        • tomxxx  

          Visma – kuss bude 1, ale Cian Uijtdebroeks se bude na gc držet a třeba překvapí.

          0 0
      • jonys  

        My trochu zapomneli, proc to Jonas vlastne nechtel jet uz davno pred Tour…

        0 0
    • andy97  

      Menší statistika letošních Grand Tour a celkový výškový metry:

      Giro d'Italia: 46,664 m

      Tour de France: 53,618 m

      Vuelta a Espana: 61,522 m

      4 0
      • Melvin  

        Jsem si říkal, že na te Vueltě nějak chybí sprinterské etapy :-)

        0 0
      • kapsch  

        A Vuelta je nejkratší.

        0 0
      • Honzas  

        Jen jedna standardní etapa a dvě časovky jsou na procyclingstats hodnoceny jako rovinaté. Zas třeba bude spousta úspěšných úniků, a tak i sázka na etapy bude veliká loterie.

        3 0
      • brtníček  

        To je značný rozdíl. Uvidime jak se to projeví na pojetí závodu cyklisty. Poslední roky se jezdí skoro furt naplno. Nevím jestli při tomto profilu jsou toho borci ještě schopní.

        0 0
        • Jamin  

          Se domluvěj napříč pelotonem a pojedou to jak dovolenou ke konci sezóny.

          0 0
          • McBlacky  

            :) tak tohle jediný se nestane, jinak je na Vueltě možné všechno

            1 0
    • Agent007  

      Co ten Carapaz? Zkusí vyhrát double Tour+Vuelta vrchařů? To taky asi moc lidí v historii nedokázalo…? Na celkové se mu asi chtít jet nebude.

      0 0
      • Funnysek  

        To mi pro bývalého vítěze Gira a OH nepřijde moc prestižní, spíš jen bonus. To je víc ta vyhraná etapa na Tour a i etapa na Vueltě bude víc než celkový vrchař..

        0 0
    • Neťa  

      Kdy je uzávěrka soupisek? Obávám se, že poslední možnost na tipo mám ve středu večer, z fesťáku se mi to řešit nebude chtít…

      0 0
      • kapsch  

        Můžeme si tímto připomenout možnost zapojit se do tipovačky dle pravidel výše :)

        Uzávěrka tipů v sobotu 17.8.2024 startem první etapy – vyjetí prvního jezdce do časovky – to by mělo být 16:23.

        Zatím se dle očekávání nikdo neodvážil zaslat tipo tak brzo, ale obávám se, že to minimálně z mé strany bude velká haluz ať to dopadne jakkoli :)) můžeme si dopředu říct, že nebude ostuda nedojet do Madridu? :D

        5 0
        • Agent007  

          Začátek je v 16:23 lisabonského času. Tam je ale časový posun jedna hodina. Takže tipo je možné posílat do 17:23 středoevropské­ho času?

          0 0
          • kapsch  

            Uzávěrka tipů v sobotu 17.8.2024 startem první etapy – vyjetí prvního jezdce do časovky.

            Pravidla jsou jasná. Nechce se mi teď s tebou řešit časový posun, letní časy apod. Kdo to bude chtít nechávat na poslední chvíli, pohlídá si to :)

            2 0
        • andy97  

          Za Astanu pojede syn Vinokurova.

          0 0
        • Agent007  

          Já si pořád myslím, že v sestavě UAE bude někdo „nečekaně“ pozitivní na covid, a na poslední chvíli povolají Pogačara…:-)

          A údajně koncem Vuelty mají rodit manželky Kusse a Yatese, takže ti budou možná víc myšlenkami jinde…

          Já letos věřím na GC domácím pyrenejcům, v pořadí Almeida, Mas, Landa

          0 1
          • jonys  

            Po siti litaji fotky Pogacara z Monaka. Kdyby chtel ten zavod jet, nekdo by ho chytil nekde ve vysce na kempu. Ma jet zavody v Kanade, to je gut jako priprava na jednorazovky MS a Lombardii.

            3 0
            • andy97  

              V týmu i on sám ví, že by to objel. Jenže by ho to mohlo klidně poznamenat významné příští sezónu, a v nejhorším případě i do dalších let. Úplně se nechceš uvařit kvůli Vueltě.

              2 1
              • iron.hide  

                Kvuli Vuelte ne, ale kvuli triplu uz ano!

                Dal to vobec niekto v historii?

                0 0
                • iron.hide  

                  Tu som nieco nasiel – v kapitole „All the jerseys“

                  https://en.m.wikipedia.org/…n_of_Cycling

                  „…no rider has ever won all three grand tours in a single calendar year/season…“

                  A je tam aj prehladna tabulka, ale fakt nikto z nich nema vsetky GT za jeden ten isty rok. Pogi by bol prvy.

                  0 0
                  • tomxxx  

                    Ti kluci jako Pogačar jezdí na kole, protože je to baví, né aby dělali zápisy do tabulek. Jasně, že je to baví o tovíc, protože vyhrávají a jsou nejlepší, ale kvůli tomuhle pošahanému rekordu, který nejspíš nikdy nikdo nesplní, si nechceš dokurvit kariéru a sport, který miluješ. Legenda je už teď a bude, i kdyby od zítra nic už nevyhrál.

                    6 1
                    • Agent007  

                      Legenda byl svého času i Lance. Než mu na to přišli…

                      0 7
                      • tomxxx  

                        Lancovi na nic „nepřišli“, doporučuji dostudovat historii :)

                        4 0
                  • UHU  

                    dřív to ani nešlo, Vuelta se částečně překrývala s Girem

                    0 0
      • Funnysek  

        Už to je

        0 0
    • ms82  

      Uz nekdo vyresil eurosport? Mate HBO+sport a vyjde to zhruba na 300/mesic? Jde to i jinak? Za mesic to klidne dam, ale rok platit nechci :-)

      0 0
      • Agent007  

        Já mám full Vodafone kabelovku, a mám tam i všechny Eurosporty. Mám i Max. V dnešní době pár stovek měsíčně je prd. Někdo pije pivo, někdo kouří cigarety, někdo platí alimenty, někdo splácí hypotéky, no a já si platím Eurosport. ;-) každý má nějakou svoji libůstku.

        Ale, asi jsem ti mojí odpovědí moc nepomohl…

        2 1
      • TheJD  

        Jo, mam to vyresene. Aktualne nic za cyklistiku neplatim.

        1 0
      • Albert8  

        Stačí platit od března do října:) Za mě je teda Max super, konečně je to v patřičný obrazový kvalitě.

        0 0
      • Darkson  

        Já mám čerstvě ten Max + sport.

        Sport vypadá dobře – k dispozici široká škála přenosů napříč sporty, na sledování vybraných sportů na OH jsem využil.

        Uvidíme, jak mi nabídka připadne atraktivní i s odstupem času.

        0 0
        • ms82  

          Diky vsem. Budu muset do soboty zaridit.

          0 0
        • cubista  

          Jde to koupit jenom na měsíc? jako bývalý eurosport player?

          0 0
          • rejdy  

            Jo, resp. mně to ani jinak nejde, Max mám jako součást nějakýho TV balíku, rozšíření sport mi jde koupit za 70 Kč měsíčně, žádný roční plán tam nemám.

            0 0
      • Sinpa  

        Tady je v balíčku za 249,–/měsíc

        https://www.xn--lep-tma39c.tv/cenik/

        S tím, že první období je zkušební na 10dní za 1kč.

        Obraz FHD, čeština.

        0 0
        • ms82  

          Kdo mel Eurosport, muze mit ten Max do konce zari za 110 Kc. A ten sport mi to na prvni mesic nezauctovalo.

          0 0
    • andy97  

      Dresy Quickstepu pro Vueltu

      1 0
    • Jason Voorhees  

      https://www.roadcycling.cz/…a-grand-tour

      Kdo dá Bittner na etapu? Má formu, ale jenom tak dvě šance, bohužel :-)

      0 0
      • Agent007  

        Jednu etapu by vyhrát mohl, ale bude to mít těžké, jsou tam zkušení vlčáci na sprinty, Aert, Groves, Narvaez, Coquard, Strong. Spíš zkusí nějaký únik? Já osobně ho na etapy nedám. I když je z Olomouce jako já. Teda z Hlušovic. :-)

        0 0
      • jonys  

        Vic. Navic fajn je, ze Visma bude roviny kontrolovat pro Wouta. Takze i kdyz TT a dalsi etapy to nadeli, uniky ve sprint etapach nehrozi. A jsou v 1.tydnu=Pavel bude cerstvy.

        0 0
    • kapsch  

      Ahojte, možná poslední připomenutí španělského kola tipovačky, přeboru B-F v tipování či nejzdravější formy hazardu, chcete-li.

      Zítra vykopáváme časovkou jednotlivců, takže do uzávěrky zbývá ještě cca celý den, a i když už se sešlo devět vkladů, hádám, že největší nápor bude právě před startem :))

      Takže šťastnou ruku všem, co ještě váhají, vybírají a odkládají ta nemožná rozhodnutí :) a uvidíme se zítra na startu!

      2 0
      • robb  

        Sorry, já počkám do večera, jestli se zase neztratil Rogla........­........

        4 0
      • Agent007  

        Už jsem poslal ráno. Řekl bych, že moje tipo není zdravý hazard. Je to totální hazard. :-D

        0 0
        • iron.hide  

          ja som si dal tentoraz zalezat a vypracoval som to zodpovedne a analyticky. A na prve som dal samozrejme Roglu :D

          0 0
          • Agent007  

            No ty kokos…ani sa nepítaj, koho som dal na prvé miesto já :-)))))))

            0 0
            • iron.hide  

              Pogyho?

              0 0
              • Jason Voorhees  

                Armstronga

                0 0
                • gersa  

                  Takže Pogastronga

                  0 0
                  • Agent007  

                    Ne, Tarlinga. Aspoň jeden den povezu červený dres. A to mi stačí.

                    Jen doufám že to neudělá dalších 20 lidí. :-)))))))

                    0 0
                    • Agent007  

                      Ale, seriózně, tipuju že letos vyhraje Almeida. Je mi ten kluk sympatický. I když je v tom zparchantělém petrodolarovém týmu islámských šejků. Přál bych mu úspěch. Roglič, pokud měl opravdu zlomený obratel, nemá šanci. Kuss by mohl být v top 5. Aert bude kralovat ve většině rovinatych a klasik etap. Věřím že zaberou kluci Ineos, a udělají fajn výsledek. Zbytek komparz

                      0 0
    • Jason Voorhees  

      Posláno, skoček Slovinsky na první, ale už naposledy, slibuji :-D

      0 0
      • gersa  

        Také mám odesláno. A tentokrát jsem ho teda na první místo nedal, tak uvidíme, jestli se nespálím

        Chvíli jsem zvažoval i Vacka do etap

        0 0
      • oberleutnant Weiss  

        Já to teda tentokrát hóóódně odflákl, tak jsem sám zvědav, kam až se dostanu…:-) Nahodil jsem to tam včera před spaním narychlo jen abych to vůbec stačil poslat, protože jsem na dovolené a k hentému eternytu sedám vždycky jen na chviličku večer, navíc zítra dopoledne tady končíme, balíme a odjíždíme, tak abych to vůbec stihl, čili jsem tam bleskově něco namrskal, na etapy jen obšlehl jména z tipu na GC + trikoty + Wouta a poslal to, pak jsem teda koukal, že jsem tam v tom kalupu vůbec nedal Roglu ani Kusse, ale už to měnit nebudu – třeba se Kuss nepotká s formou, Rogla sebou zase sekne a budu rád, že jsem s tím nemíchal. Anebo taky ne a prvně nedokončím. Když vypadnu proto že zaboduje Bittner a Vacek, které jsem tam nedal, bude jen dobře. Konec konců – je to jen hra…:-)

        2 0
        • Jason Voorhees  

          Přésně. A nedals to vůbec blbě. Rogalo zase poletí a Kuss má letos najeto hovínko, měl Covid myslím ;-).

          0 0
    • jonys  

      Mam technicky dotaz: Ta TT1 se jede vecer, z vychodu na zapad. Bude jasno. Oni maji ty stity, hlavu dole… Nemuze ty posledni to padajici slunko oslnovat? Ja to znam jen z auta a tam to teda umi potrapit! Ale tady jste machri, co s tema TT kokosama jezdite, tak se ptam.

      0 0
      • Jason Voorhees  

        Stačej dioptrický samozabarvovací brýle/štíty ;-).

        0 0
        • ms82  

          Na nizke slunce nestaci ani nahodou. Samozabarvovaci bryle mam. Ale jestli to vadi se stitem jako v aute, to nevim.

          0 0
    • Jamin  

      Tipy odeslány, konzrvativně- nacionální. Roglič vynechán, oba češi na etapy. Doufám že v prvním týdnu vydržím a pak už můžu jen stoupat.

      0 0
    • kapsch  

      Nakonec jsem se tu ještě objevil, počtem účastníků už se blížíme ke 40 (mail i SZ – vy se případně nedivte, že jsem ještě zprávy nečetl, nechávám si to schválně před zpracováním do sešitu nepřečtené), takže snad se budeme s lucernou pěkně střídat a nebude to moc velké maso :)

      Jinak tedy přihlášky otevřené ještě přesně 5 hodin – do 16:23 lokálního času/WEST/CET/UT­C+1 nebo pro nás přehledněji do 17:23 našeho letního času/CEST/UTC+2 :))

      Jinak ať tu nespamuji pouze s tipovačkou, nadhodím otázku – povede se někomu z trojice Victor Campenaerts, Victor Lafay a Ben O'Connor doplnit vítězstvím na Vueltě trojkorunku etap na Grand Tours?

      1 0
      • Agent007  

        O'Connor to bude mít těžké. Musel by chytit velkou ztrátu v celkovém, a pak ho pustí do úniku. Lady a Campenarts mají větší šanci.

        Já doplním dotaz, van Aert ještě nikdy v kariéře nevyhrál závod na území Španělska. Podaří se mu to letos na Vueltě?

        0 0
    • PucalkovicAmina  

      Dneska Vacek, zítra Bittner?

      0 0
      • Melvin  

        A nebo dneska i zítra Wout :-)

        0 0
        • brtníček  

          Ta móda knirku je příšerná. 80.leta se vrací v módě naplno.

          0 0
          • cubista  

            Pořád lepší než mohamedánské plnovousy:-)))

            1 3
            • Janes  

              Teďs mě nasr..l, holobrádku.

              2 0
              • cubista  

                Nic ve zlém. Osobně si nedovedu představit sport v horku v mohutném plnovousu. Jinak ať si každý nosí, co je libo.

                1 0
                • ladys  

                  Asi jako dlouhé vlasy :) Je to na amatérské úrovni ten nejmenší problém… Mám plnovous :)

                  0 0
                  • cubista  

                    Ale proč ne? Geschke s ním jezdil i na profi úrovni a sakra dobře. Akorát holt takových tam moc vidět není. Stejně je to všechno jen móda, ať plnovous, knírek, kotlety, dlouhý vlasy, holá hlava, každý si vybere.

                    0 0
                    • gersa  

                      Holá hlava moc o módě není, tedy pro některé

                      Do nedávna jsem vozil vlasy až po bradu a žádný problém s tím ani v této teplotě nemám

                      0 0
                • Janes  

                  Já to vyvažuju pleškou, takže pohoda. Samozřejmě v létě zkracuju.

                  1 0
        • PucalkovicAmina  

          Ano. Srdce říká naši, hlava Wout :-)

          0 0
      • andy97  

        Tarling asi doplatil na vítr. Fouká teda hodně.

        0 0
    • KS2  

      Vacek vede :-O o 6s

      2 0
      • brtníček  

        Ještě na startu několik dobrých časovkářů je…

        0 0
        • andy97  

          Küng a Wout no. Ale i tak porazit Tarlinga se počítá.

          0 0
          • Melvin  

            plus McNulty

            0 0
            • brtníček  

              Kung je za ním. Na mezičase je o chloupek 2.

              0 0
              • brtníček  

                McNulty vítěz. Vacek porazil i Van Aerta. Bomba, škoda, že to neklaplo. Mohl zítra vést červený dres. Fakt má formu!!!

                6 0
                • KS2  

                  Tak jako cenu útěchy poveze sprinterský dres nebo pro mlaďocha, ale strašná škoda..

                  0 0
                • andy97  

                  Wout teda trochu vytuhnul na konci, to mě překvapilo. Je otázka jestli foukalo ke konci stejně než když jel Vacek.

                  1 0
                  • ladys  

                    Je to u moře, tam je vítr stálejší než tady.

                    0 1
                    • Hagner  

                      Stálejší jo?!? :-D

                      4 0
                    • Radek Broz  

                      Jezdil jsi někdy u moře?:D

                      3 0
                      • tomxxx  

                        Jo, proti větru z hotelu, proti větru na hotel, proti větru v půlce švihu, proti větru i když sem šel po chodbě na večeři.

                        5 0
                        • ms82  

                          Proti vetru jeste dobre. Kdyz je takovy bocak, ze se bojis slezt z kola, protoze ho to pak zveda ze silnice, anebo muzes trhat kokosy rukou, jelikoz jsou palmy az k zemi (prehanim!), tak to pro moje kila uz je moc.

                          0 0
                          • tomxxx  

                            To je nejhorší.

                            Mě bys chytil za tkaničky (lanka z boa) a mohl bys mě pouštět jako draka.

                            2 0
                          • cubista  

                            Zažil jsem mistral na Azuráku počátkem října, ledový vichr mě hnedle shodil z kola.

                            0 0
                • cubista  

                  Takže jediný Čech v dresu lídra na GT zůstává Honza Hruška. Škoda, mohl mít následovníka.

                  2 0
            • andy97  

              Máš pravdu no :(

              0 0
    • Pavell  

      Ty kraso,,,velka gratulace Vackovi…2 sekundy, skoda, skoda.

      1 0
    • PucalkovicAmina  

      No to snad ne, peďák emerickej :-P Tak snad zítra Bittner.

      0 0
    • andy97  

      Jinak při pohledu z vrtulníku na Vacka, tak před nim jela motorka celkem dlouho před ním hodně blízko. Umím si představit, kdyby vyhrál tak by se o tom dost debatovalo.

      0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 24 – 1. etapa

      Je to tady! Vacek nám všem udělal radost, která mohla být sice ještě větší, ale nemůžeme chtít všechno, i když to bylo blízko. Tak pojede alespoň v bílém zítra :)

      Kerim jako jediný 6 bodů za etapu! Robb má McNultyho také, ale bez Vacka..

      38 lidí bere body za UAE, těchto 6 bodů dělá očekávaně největší rozdíl po první etapě.. McNultyho na body nemá nikdo, vrchařský dres zatím neudělen.

      I za GC se překvapivě (?) rozdělují body – za WVA JerryRed 4 body, po 8 bodech berou Agent a USPS, který stejně jako Agent vsadil na rychlý start s Tarlingem na prvním a Woutem na druhém, avšak na rozdíl od Agenta má v top5 i McNultyho, takže zaslouženě obléká červený dres!!

      1 19 USPS

      2 15 Agent007

      3 12 Kerim

      4 10 Robb

      5 9 7 lidí o TB

      43 1 (23) jiiira

      44 1 (31) jonys

      45 1 (35) iron.hide

      Lucerny se po první časovce ujímá iron hide, blahopřejeme, ať přinese štěstí :)

      Start máme za sebou, do zbývajících 20 etap hodně sil všem!

      9 0
      • kapsch  

        Klasicky máte možnost otevřít si sešit v odkazu a zkontrolovat váš sloupec, jestli sedí vaši nominovaní jezdci apod. Nechci vás o to úplně prosit, snažil jsem se chyby nedělat :)) ale kdyby náhodu někdo něco, do pondělka to nechám otevřené k připomínkám (a případnému opakování ceremoniálů apod. :D )

        0 0
      • UHU  

        tomu nerozumím :) už zase: 2.Agent, 41. jonys???

        0 0
      • iron.hide  

        No vyborne…

        0 0
    • jonys  

      Nultymu nerekli, ze tohle uz neni ta OH TT na kterou cely rok cilil. Skoda. Ale bily dres a zjtra sance na cerveny?

      3 0
      • Melvin  

        Jestli jsou nějaké časové bonifikace po cestě a v cíli tak by to mohlo klapnout. I když Wout asi bude chtít vyhrát a ve spurtu na něj Vacek nemá. No jsem zvědav co Trek vymyslí.

        1 0
        • Agent007  

          V cíli je 10, 6 a 4 sekundy. Po cestě jsou 3,2,1 sekundy na prémii 50 km před cílem. Teoreticky může Aert dnes získat 13 bonifikačních sekund, a pohodlně jít do vedení.

          0 0
          • jonys  

            3, 2, 1? Ne 6, 3, 1 nebo tak?

            0 0
            • Agent007  

              Někde píšou 3,2,1 jinde 6,4,2 sekundy. Ale v podstatě je to fuk. Na oficiálních stránkách Vuelty to někde bude, ale nechce se mi to hledat

              0 0
      • Agent007  

        Myslím, že dneska Vacek pojede v dresu nejlepšího v bodovací soutěži, a Tarling v bílém.

        0 0
        • Agent007  

          Beru zpět, Nulty dneska v červeném, Vacek v bílém, Aert v zeleném. Howgh.

          0 0
        • Funnysek  

          Pořád to motáš, celková pořadí jsou vždy ve všech směrech víc než bodovací soutěže…

          0 0
          • jonys  

            No ten bily mu patri. Kdyby patril Nultymu, jede Vacek v zelenym, ne?

            0 0
    • Radek Broz  

      Koukám, že tipo nestíhám. Trochu jsem ztratil přehled, co je vlastně za den.

      1 0
    • PucalkovicAmina  

      Odborníci favorizují Wouta a Grovese…můj dnešní tip je Bittner :)

      0 0
    • PucalkovicAmina  

      Ty diváci jsou fakt dementi… čekal jsem, že někoho sejmou. No a odnesl to Vacek.

      0 0
      • BikerM  

        Jsou to dementi! :(

        0 0
      • andy97  

        To je na každé grand tour, nějaký problémy s diváky. Asi to dojede ale vezme mu to hodně sil no :( hlavně ať je bez zranění.

        0 0
    • Trainman  

      Vacek down. Ale jede za pelotonem dál.

      0 0
    • PucalkovicAmina  

      DSM už se tam cpou. Tak pojď Pavle. Ty vole, oni spadli…

      0 0
      • Trainman  

        Bittner podle mě do sprintu zasáhl, řekl bych šestý flek.

        0 0
        • PucalkovicAmina  

          Jo nespadl, ale přišel o vláček a pozicí. Škoda. Štěstěna nám tedy dnes nepřála a jako už tradičně ani Wautovi :-)

          2 0
          • Darkson  

            Kolik má Wout vítězství od toho loňského jara, kdy nechal vyhrát Laporta? Tomu se lepí ta smůla neuvěřitelně, druhých a třetích míst má mraky

            2 0
            • KS2  

              Mě by spíš zajímalo jestli už má WVA víc druhých míst než Sagan????

              2 0
              • BikerM  

                To nejspis jeste ne. :D

                0 0
              • kubomiso  

                Díval jsem se na procyclingstats a tam má WVA top 2 celkem 97×, z toho 2 místo 43×. Sagan má top 2 celkem 323×, z toho 2 místo 145×.

                U Sagana jsou tam ale i výsledky od 2007 z junioru. WVA tam má až od 2016. Nic jsem nefiltroval.

                4 0
                • TheJD  

                  Jezdil vubec WvA silnici v juniorech? Ja ho znam jen jako krosare v te dobe. Myslim zavodne.

                  0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 24 – 2. etapa

      Druhá etapa za námi, Wout sice opět bere dvojku, ale radost mu snad udělá červený dres leadera.

      V naší tipovačce si úplné čelo své pořadí nechalo, avšak řadí se za sebe krásně o bod. Kerim i dnes bere maximum bodů za etapu – 5, a to ho společně s trikotem Grovese přibližuje USPS s Agentem. Lukasd a oblt. Weiss jsou další dva, co mají Grovese v bodovačce, a tak jsou mezi čelem a „zbytkem pole“.

      Jinak by se dnešní etapa dala nazvat „mít či nemít Grovese v tipovačce“ :)) 22/45 jej má, a tak jim vpravo svítí většinou posun vzhůru, druhá polovina přesně naopak:

      1 25 USPS

      2 24 Agent007

      3 23 Kerim

      4 18 (32) lukasd

      5 18 (35) oblt. Weiss

      44 3 iron.hide

      45 2 Feďa

      Feďa jako jediný nemá WVA na etapy (nejčastěji hraný jezdec před Carapazem a Rogličem), a tak přebírá lucernu od ironhida :)

      7 0
      • oberleutnant Weiss  

        Tohle si musím zarámovat – takhle vysoko jsem v tipovačce ještě nebyl…:-D

        0 0
        • brtníček  

          Bittner dnes 5. A konečně vyhrál Van Aert, to mu dodá křídla do dalších etap, jak naznačil gestem po vítězství.

          3 0
          • Jamin  

            Nebo že jde do redbullu

            0 0
          • jmaselnik  

            Dělá to vždycky ;)

            0 0
            • brtníček  

              Už dlouho nevyhrál a jsem starší člověk, který rychle zapomíná, omlouvám se za svou hlavu. Dnes první dojezd na kopec. Kdo vyhraje? Kopec v jedné části dost prudký.

              0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 24 – 3. etapa

      Peklo zamrzlo, Agentovi se to povedlo – obléká se do červeného. Sice to plánoval na první etapu, ale vyšlo mu to po té třetí. Spolu s USPS jsou nyní již jediní, kteří se od začátku drží v top 10. Holt se to přelévá ze strany na stranu :)

      Za včerejšek spousta lidí většina lidí bere +6 za WVA v bodovačce, +3 za etapu, a jako včera polovina pole k tomu ještě +2 za Grovese.

      Jinak Wout pěkně, první tři etapy na Vueltě, a třetí, druhé a první místo.

      V tipovačce je stále bod mezi prvním a druhým, a následuje 15 lidí se stejným počtem 23 bodů :))

      1 35 Agent007

      2 34 USPS

      3 23 (20) ondrawali

      4–17 23 (>20)

      41 12 (30) Pivař

      42 12 (33) Neťa

      43 12 (34) iron.hide

      44 12 (40) BikerM

      45 8 Feďa

      Feďa zčtyřnásobil počet bodů, ale ostatní před ním taky bodovali, takže se lucerny zatím drží.

      9 0
      • bara2  

        Peklo zamrzlo :-D :-D

        5 0
      • cubista  

        Pořád se psalo, co by na Vueltě dělali sprinteři, až mi unikl v sestavách Groves. Holt člověk nesmí věřit všemu, co se píše:-)

        0 0
        • Neťa  

          Asi tak, já věděl, že nemám startovat z fesťáku a bez znalosti trati ;-). Takhle to vypadá na první DNF…

          0 0
          • Darkson  

            Groves se objevil ve startovce na poslední chvíli, jsem ho přidával do tipo jako posledního.

            0 0
            • Neťa  

              O to ani tak nejde, já prostě jen vůbec neviděl trasu a tak jsem bohužel uvěřil tomu, co se tu psalo – a ve skutečnosti z prvních pěti etap budou tři sprinterské (a to je tam jedna časovka…). Nu což, poučení pro příště :-)

              0 0
      • Agent007  

        Po dvou druhých místech, konečně win. Tak nějak po Saganovsku. A Aertovsku. Teď už mám splněno. A můžu v klidu umřít…

        0 0
        • kapsch  

          Jenom bych to rád uvedl na pravou míru – vést červený dres není win :) win znamená vyhrát GT. Současné pořadí to nevylučuje, ale ani se to tomu automaticky nerovná..

          0 0
          • Agent007  

            Mě stačí, že vedu po třetí etapě. Samozřejmě počítám s tím, že nedokončím. Ale jak říkám, mě stačí to vedení. Lepší , než být v šedé zóně bezvýznamnosti ve středu tabulky. Celkové na konci mě nezajímá.

            1 9
      • oberleutnant Weiss  

        A už je to zase v pořádku – ta dolní třetina tabulky je prostor, kde jsem zvyklej pobývat…:-)

        0 0
    • Cabasekxxx  

      Krásný závěr. Aneb opět..... Nikdy se neraduj předčasně.

      1 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 24 – 4. etapa

      Ale tak když jinak nedáte, já se do toho červeného převléknu :)) Naštěstí jsem neslavil vítězství v etapě předčasně jako Van Eentvelt (hlavně proto protože jsem to nečekal :D ), a díky 64 bodům do plusu po včerejší etapě jdu do čela!

      Plno vlčáku však hned za mnou, 2.-4. místo rozděleno přes TB, převážně Roglič s Almeidou dávají hodně bodů většině účastníků.

      Vyzdvihnout chci za Van Eentvelta Bikera a jonyse, jonys jako jediný dnes za 6 bodů za etapu! Zatím etapy relativně trefujeme, uvidíme, jak to půjde dál :)

      1 78 kapsch

      2 75 (27) Quoll

      3 75 (28) prochyno

      4 75 (32) Martin_S1

      5 74 Vita P.

      44 26 USPS

      45 20 Feďa

      USPS spadl z 2. na předposlední místo, lucerna ovšem dál pokračuje v rukou Fedi. Ten má ještě dva pokusy na předání dál..

      12 0
      • jiiira  

        Moc pekne :-)

        0 0
      • cubista  

        Nechtěl jsem to Roglovi zasmolit, tak jsem ho nedal na win. Tak snad mu to vyjde a budu mít radost.

        1 0
        • wishpull  

          Nedal jsem ho vůbec, ( na rozdíl od Tour) tak mu to vyjde

          1 0
          • oberleutnant Weiss  

            Přesně…:-)

            0 0
          • Darkson  

            Přesně, věřil jsem mu na Tour a prd. Tentokrát jsem ho dal jen na etapy a ne na celkové, pač sebou někde bouchne (ne že bych mu to přál, ale nemohu zapomenout, jak se na Vueltě dokázal přeložit i ve spurtu 5 lidí).

            0 0
            • tomcat5  

              Primož je sympaťák a žádný namyšlenec, budu mu fandit co bude jezdit.

              1 0
              • bara2  

                Já mu taky fandím. Říká se, že je padák, ale já si pamatuju, jak spadl v Planici a ono to není sranda, když je člověk dolámaný. Kosti srostou, potrhané svaly se taky nějak zahojí, ale potrhaná nervová vlákna se nemusí spravit už nikdy dokonale, a i kdyby jo, trvá to strašně dlouho. Vyšetřením se toto nepozná, ale do mozku prostě pak nemusí jít správné signály o poloze těla/končetiny a má to za důsledek, že se třeba dříve zlomená noha občas podvrtává…

                Každopádně Roglič je dříč a dotáhl to na samou špic.

                0 1
                • pepek  

                  Ale on měl pouze zlomený nos a otřes mozku.

                  0 0
                  • bara2  

                    Já nevím, co po těch přemeteh měl, ale pádů měl za život určitě hodně a každé zranění se na něm mohlo někde podepsat.

                    PS: koneckonců v mozku se všechny ty nervy sbíhají ;-)

                    0 1
                    • pepek  

                      Skoro bych řekl, že pokud až do toho posledního pádu úspěšně skákal na lyžích, tak mu všechny nervy asi fungovaly výborně.

                      0 0
                      • ladys  

                        Koukni se na hokej, co dělají opakovaně otřesy mozku. Není to sranda…

                        0 0
                        • tomxxx  

                          Tam dostávají ran za zápas, nebo spiš za třetinu, jak roglič za sezónu

                          0 0
                          • Jason Voorhees  

                            No, s tímhle tvrzením bych byl opatrnější, nevíme co se děje na trénincích. Ale třeba vozí airbagy :-).

                            Taky mu fandím, je mi z tý GT špičky nejsympatičtější. Měl jsem ho na první na Tour, mám i teď.

                            1 0
                          • ladys  

                            On je tam někdo mlátí celý zápas do hlavy? Psal jsem o otřesech mozku…

                            0 0
                            • tomxxx  

                              V hokeji nejde jen o otřesy mozku, ale jak dostává zabrat hlava při kontaktech u hrazení atd.

                              0 0
                              • ladys  

                                To dostává víc na biku… Jde o otřesy mozku. Těch případů je více naposledy např. Voráček

                                0 0
    • Honzas  

      Photo finish between van Aert Wout (Team Visma | Lease a Bike) and Bittner Pavel (Team dsm-firmenich PostNL).

      Tak jak to dopadne?

      0 0
      • robb  

        Bittner? Taky čekám. To možná stihl hodit do pásky

        0 0
        • Honzas  

          vypada to dobre… tak snad jo. podle pcs nakonec Bittner. Velka parada

          0 0
          • brtníček  

            Bittner je borec. Na první GT a vyhraje etapu při třetí možnosti. Ale Agent v tom měl jasno … Jasně není na Vuelte sprinterská konkurence, ale porazit na férovku Van Aerta se opravdu počítá. Vyhrál někdo z našich sprinterskou etapu na GT od Svorady? Asi ne co?

            7 0
            • Melvin  

              Tak on v tom má vždycky jasno, akorát to dopadne přesně naopak :-)

              5 0
            • oberleutnant Weiss  

              Štyby na Vueltě 2013 (nepočítám-li teda fakt, že ujeli s Gilbertem kusanec před cílem a spurtovali ve dvou – ale profilem to sprinterská etapa bezesporu byla)? A i ta jeho vítězná na Tour 2015 měla podle PCS jen o 3 výškové metry více při o 14 km delší vzdálenosti než ta dnešní na Vueltě…:-)

              3 0
      • Darkson  

        Bomba! Parádní pozice a dlouhej férovej spurt na výkon. S Woutem nechali zbytek pole daleko za sebou..wau!

        11 0
        • jonys  

          PAVEL!!!

          Mel vzdycky rychlost, dnes i pozici. Dlouha rovina mu vyhovovala. Pecka! Skoda, ze ho nemav v tipo, byl prvni pod carou…

          7 0
          • Jason Voorhees  

            Já škrtnul Coquarda a místo něj dal Bittnera ;-)

            A za etapu už mi Kapš body nevezme, jup.

            2 0
          • kapsch  

            Nápodobně, poslední rozhodnutí bylo škrtnout Bittnera nebo Lazkana, no rozum řekl, že sprinterských etap tolik není.. Ale nevadí, hlavně, že to Pavlovi vyšlo!! :)

            0 0
            • cubista  

              To se na b-f psalo, že letošní Vuelta není pro sprintery, co by tam dělali a podobně. A ejhle zatím z 5 etap 3 pro sprintery.

              1 0
              • kapsch  

                Jako jo, ale i v přímé konfrontaci proti Woutovi, Grovesovi apod. jsem mu evidentně nevěřil tolik, abych ho nasadil do týmu. Ale tohle je ta z chyb, která sice zamrzí, ale nevadí ti to, protože jsi mnohem radši, že mu to vyšlo :)

                4 0
              • Darkson  

                neboj, teď to přitvrdí :-). dost lidí možná začne postupně odstupovat.

                1 0
                • vitan  

                  jako ty etapy ve třech týdnech je mazec. To horko tomu taky moc nepomáhá.

                  .....takže šance na úniky a rubačka na posledním kopci pro top10:)

                  0 0
        • ms82  

          Vetsinu etapy bych tam s nema mohl vegetit, kdybych si neprelozil (ale tech 47 stupnu, co ukazoval garmin, prilis nelaka). Ten konec je ale husty!

          1 0
    • Jason Voorhees  

      WvA vs Young Czech? Mi to je jedno, na etapy mám oba :-D

      0 0
    • Pavell  

      Skvele Pavel !

      0 0
    • Pavell  

      Skvele Pavel !

      2 0
    • Pavell  

      Skvele Pavel !

      3 0
    • gerrard  

      Dnes sem zazil jeden ze dnu, kdy jsem byl kvuli cyklistice nejvic nameko a prekonalo to vysledky, kdy cesti juniori a juniorky, ktere nektere znam od malych decek sbirali na draze medaile na MS a ME. Dnes to zacali juniori na draze v team sprintu, kteri dali zlato v Cine a finisoval David Peterka, ktery mel tezky pad na draze v Motole, kdy vyletel z drahy pres hrazeni a nebylo jasne, jak to skonci a on to ubojoval, vratil se zpatky a ma zlato z MS. No a pak jsem mel nutkani sledovat vuletu a tam Bitak dal prvni vitezstvi na GT a toho taky sleduju od zacku a drzim mu palce. Ty emoce co cyklistika dokaze stoji za to.

      24 0
      • Trainman  

        Beru body za etapu Bittnera. Teď už se klidně smířím i s lucernou a s klidem mohu odjet domů. Pohádkový příběh. :-)

        5 0
        • cubista  

          Já klukům nevěřil, nemám v tipu ani Pavla ani Mathiase, ale možná o to větší mám radost, jak se jim daří.

          6 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 24 – 5. etapa

      Třikrát hurá a sláva Pavlu Bittnerovi !! Opravdu pecka, a jsem rád, že mu 12 lidí věřilo i v tipovačce, i když bych zpětně byl ještě radši být mezi nimi :))

      Včerejší etapu za plných 6 bodů měli pospec, honzas, marios a Albert, hezká práce pánové! Zbytek pole měl 2/3/5 bodů v závislosti na jednotlivých jezdcích v týmu..

      Do čela jde o těch pohodlných sedm osm centimetrů ze včerejšího fotofiniše prochyno! Který mě z červeného vysvléká právě vhozením Bittnera na cílovou čáru :)) (rozuměj o tie-breaker) Pospec díky oněm 6 bodům skočil na bednu:

      1 80 (27) prochyno

      2 80 (32) kapsch

      3 79 pospec7

      4 78 (26) Quoll

      5 78 (31) Martin_S1

      44 28 USPS

      45 20 Feďa

      Feďa bohužel jako jediný nezapadá do toho bodového zisku zmiňovaného výše. Absence Wouta i Grovese je momentálně velmi bolestná, a Feďa bude dnes potřebovat Movistar v týmech, Fortunata do puntíků a nějaké body k tomu, anebo samozřejmě změny v celkovém pořadí. Pouze body za etapu jej nezachrání.. Držíme palce!

      8 0
      • prochyno  

        Rioja s Cavou dnes v Bástru poteče proudem aneb historický okamžik. Škoda jen, že jsem jel dnes do hokny ve žlutém.

        0 0
    • jonys  

      Dnes Vacek?

      Betting market ho vykopl na @201! Total ulet. Ted je cca @20…:-)

      1 0
      • wishpull  

        Tak měl by ctít tradici, že češi tam vyhrávají dva dny po sobě :)

        0 0
    • Darkson  

      Tvl, jak se dostal O'Connor do 6min. náskoku? Už vím…protože jsem ho nedal na GC v tipo:)

      2 0
      • Neťa  

        Jako tohle je sranda, nechat takového člověka jít do 4 minutového fóra… úplně nechápu, co tam ty týmy maji v plánu.

        0 0
      • brtníček  

        No dlouho jsem o něm přemýšlel jestli ho dát na celkové nebo etapy. Nakonec jsem ho vynechal úplně, asi chybka…

        1 0
        • Darkson  

          Já ho nedal, pač jsem si myslel že je na ty baskický stojky moc velikej a asi jsem se přepočítal.

          Dát náskok 7 minut borcovi co jezdí etapáky na bednu, nechápu. good luck Bora

          2 0
          • Neťa  

            Tohle neposrala jenom Bora, ale komplet všichni.

            2 0
            • andy97  

              Aspoň to bude více zajímavé.

              0 0
              • Neťa  

                Zajímavé? 5 minut? O´Connor? No to chci vidět…

                0 0
                • Martin_S1  

                  S podobným náskokem vyhrál etapu na Tour 2021, taky v prvním týdnu. Tehdy vyskočil o 12 míst na 2., jen Pogačar zůstal před ním. Dalších 5 borců na něj mělo v tu chvíli ztrátu 3–4 min. Celkově skončil nakonec 4.

                  Těžko odhadovat, jak mu to vydrží. V úterý ztrácel dost, 2 grand tour za rok myslím nikdy na GC nejel resp. dobře nedojel. Tipuju top 5, možná i top 3. V tipu jsem ho vyignoroval, protože jsem vyignoroval celé letošní Giro a pamatoval jsem si z něj jen první 3 místa a pak Hirta. Tedy 4. místo už ne :-)

                  1 0
                  • Neťa  

                    Jako jo, možná jsem se nechal trochu unést, ale nějak si nevzpomínám, kdy naposled nechal peloton jezdci na GC skoro 7 minut…

                    0 0
                      • cubista  

                        Vzhledem k výkonům Decathlonu v letošním roce to nebudou mít ostatní GC jezdci vůbec lehké.

                        0 0
                      • Honzas  

                        No já si chvíli říkal, jestli má Rogla přijít o další Vueltu obětovanou domestikovli, ale takhle je ten vtip ještě lepší…

                        Neděle ukáže, jak na tom Ben doopravdy je, skoro 30 km do kopců s průměrem okolo 10 % bude pěkná nálož.

                        2 0
                • Agent007  

                  Ostatní týmy to mají dobře spočítané. Náskok 4 minuty není moc. Třebas letos na Tour byl rozdíl mezi prvním a pátým 20 minut. Oni ho vidí denně zblízka, a odhadnou jakou má formu. Ale takhle vyhráli i Carapaz giro, tuším 2019, a loni Kuss Vueltu. Outsider z úniku.

                  Ale, jako, pokud už má někdo vyhrát, tak ať to není z některého z těch dvou zparchantělých dopo týmů, arabů nebo Rabobank

                  0 18
                  • gersa  

                    Chtěl jsi říci US Postal aka Ineos

                    5 0
                  • cubista  

                    Jenže těch 20 minut bylo na prvního ze 3 mimozemšťanů. Od 4. do 6. místa to bylo v rozmezí 5 minut a byli to všechno superdomestici, žádný z nich lídr. Proto chytil čtvrtý Almeida 19 minut na svého vítězného lídra. Tady jsou karty zamíchány jinak, Rogla tradičně v problémech hned od začátku.

                    0 0
                    • brtníček  

                      Connor jel skvěle a navyšoval náskok. Původně jsem si myslel, že jde jenom po etapě. Ale musel se vcera dost vydat, jel naplno až do konce. Víkend ukáže jak na tom je.

                      0 0
                      • polo  

                        Včera mu to vyšlo všechno, vedro mu nevadilo, nohy skvělý, kopce ne tak prudký. Krásný bylo, jak se v posledním kopci Bora i UAE snažily něco sjet, ale vůbec to nešlo. O'Connor valil neskutečně.

                        Jak si povede v těch prudších kopcích je otázka. A taky ho mám zařazenýho jako výkonnově nevyrovnanýho jezdce. Jedna etapa dobrá a další horší.

                        Ale je teď psychicky nahoře, to je další plus na jeho straně.

                        4 0
                  • jmaselnik  

                    Mně se moc líbí, jak recykluješ ciovy fráze, jež pochopitelně v originále mířily jinam. Si aspoň vymysli něco svého…

                    1 1
          • iron.hide  

            Vyborne, ja ho mam na 5. mieste

            0 0
          • Jason Voorhees  

            Pořádný stojky teprve přijdou, jsou v prvním týdnu. Vyčkej času :-). 5 minut neudrží ani náhodou. Ale aspoň je tam novej náboj.

            ps; dneska to prokoučovali všichni no…

            0 0
    • andy97  

      Dneska startovali z obchodu :D

      https://x.com/…493067046934?s=46

      5 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 24 – 6. etapa

      O'Connor! Co víc dodávat ke včerejší etapě..

      V tipovaččce na etapy mají Bena 4 lidi, stejně tak na celkové, ale všichni na 4. nebo 5. místě, takže „pouze“ za 4 body.. Více záleží na přesnosti trefení ostatních jezdců v top5.. Kubomisto jako jediný vyslal do závodu Lipowitze, ten se mu odměňuje bodem.. Do vedení se posouvá andy!

      1 60 andy97

      2 57 JerryRed

      3 55 Gersa

      4 52 honzas

      5–9 50

      43 24 (19) ondrawali

      44 24 (21) Jamin

      45 23 Darkson

      Feďa nás sice trochu napínal, ale předání lucerny si načasoval přesně.. Nyní peloton těsně uzavírá Darkson, gratulujeme!

      6 0
      • Darkson  

        ajaj, vzhledem k tomu že si Yates i Martínez vystoupili z celkového, budu přes víkend v kopcích bojovat jako Cav a doufat ve škatulata v top5 :-)

        1 0
      • andy97  

        Já vedu, to není možný :D To bych nečekal, první tipovačka, které se účastním a už jsem v červeným trikotu. Škoda, že jsem dal jako celkového vítěze A. Yatese.

        1 0
        • oberleutnant Weiss  

          S tim Adamem to mám stejně. V tom ostatním jsi o 29 příček lepší…:-)

          0 0
          • Darkson  

            tak Adam včera lehnul

            0 0
          • Neťa  

            Taky vůbec nevím, proč jsem ho tam po stejném omylu na Tour zase narval…

            0 0
            • oberleutnant Weiss  

              Tak na Tour jel jako pomocník Pogačara a skončil celkově 6., čili to nevypadalo, že by na tom byl nějak špatně, spíš naopak…

              2 0
              • Neťa  

                No já ho tam čekal výš, to mi nesplnil a přesto jsem ho, blbec, vrzl zase na Vueltu :-(

                0 0
                • jonys  

                  Ja ho vyndal last minute. On byl loni jako domestik i 3.na Tour, ale furt ho mam jako zavodnika s tragickou regeneraci, tak jsem se bal, ze nekde rupne. Ale je marnej od zacatku, to je divny.

                  UAE uz nema moc karet, Nulty napred neceka na Adama a vcera sam zasekne…divny.

                  0 0
                  • Agent007  

                    Co je na tom divného? Arabáči jedou na jednu kartu, Almeidu. Jede doma, má super formu, ještě nic velkého nevyhrál. Dali mu dáreček, držhubné, aby příští rok v klidu zase dělal pohůnka Pogačarovi.

                    0 6
        • JerryRed  

          Taky sem pěkně poskočil hmmm :)

          0 0
      • Agent007  

        Tpč, já se svojí recesistickou tipovačkou, 1. Tarling 2. VanAert na celkové GC pořadí, a jsem furt 14… čekal jsem, že po prvním týdnu vypadnu z pelotonu. No, to mi ho teda vyndej…

        Něco je v tom bodování špatně, mám za trefu Almeidy na 3. místě 20 bodů, a jiní, co mají dva v top pětce, mají 8 bodů?

        0 0
        • McBlacky  

          Bonus abys dal pokoj ;)

          2 0
          • Agent007  

            Cenzurovat a zakazovat mi svobodný názor se ti zachtělo… zapomeň

            0 2
        • oberleutnant Weiss  

          Tady https://www.bike-forum.cz/…-espa-a-2024#… máš bodování i další věci kolem tipovačky poměrně podrobně vysvětlené…

          1 0
          • Jamin  

            On to chápe, jen má stále potřebu číst sám své příspěvky jak nám to nandal. Almeida půjde na první a on do propadliště dějin :-)

            0 0
          • Agent007  

            Já to bodování chápu. A ani si nestěžuju. Já na tom systému teď vydělávám spoustu bodů. Jen mi přijde divné, že já mám 20 bodů za jednoho v top5, a jiný má 8 bodů za dva v top5. 2,5× víc, za dvakrát míň. Přijde mi to nevyvážené. Ale už to nebudeme pitvat. Je to jen zábava. Jde o nic.

            0 0
            • iron.hide  

              no pretoze si presne trafil jeho umiestnenie.

              Aj ja som mal za dvoch (rogla a almeida) viac, ako dnes za troch (plus o'connor). To pretoze tych dvoch odsunul na 2. a 3. miesto, a rozsypal mi tak tipo.

              0 0
            • Neťa  

              Ty si ani neuvědomuješ, že tam máš i Rogliče…

              3 0
            • kapsch  

              Máš tam úplně stejně také dva v top5, ale navíc jednoho přesně. Co je divného na tom, že máš víc bodů?

              2 0
    • andy97  

      Sepp Kuss teda se pěkně vyndal. Naštěstí pro ně Wout vyhrál. Vacek druhý. Paráda.

      Jinak moc nechápu smysl, že tam jel Vlasov na konci úplný šrot. Neměl moc pro koho.

      1 0
      • makimaki  

        Kouknul jsem letmo, říkám Wout a porazil někoho z Lidlu. A on to Vacek, super.

        0 0
      • jonys  

        Koalice. 100% domluveny pres Roglice. Kuss zjevne hodil cerveny za hlavu a ted to bude pomoc Jumba Bore.

        0 0
        • vitan  

          Proč by to dělali už teďka?

          0 0
          • jonys  

            A kdy? Idealni moznost. Videl, ze Kusse GC nezajima (jinak vyhral Soler) a ze Wout chce etapu, kterou ve sprintu nema s kym prohrat. Bora je strasliva, dneska to zase ukazali. Bez cizi pomoci bez sance.

            1 0
            • vitan  

              Kuss makal pro wouta.

              0 0
            • tomxxx  

              Bora jela pro bonifikace na premii, Martinez šel brzo out, aby pošetřil na víkend, 6s pro Rogliče easy business. Plus načali zbytek, očesali sprintery, ve hře byla etapa, ale zbyl Wout. Proč mu tam Vlasov tahal můžeme hádat, jestli domluva, nebo to jel na Rogliče, který se zase nechal zavřít někde v zadu. Přeci jen papírově šanci měl aspoň na bednu.

              Ben není soupeř, ten nikdy nemusel hájit dres a je rozdíl se proplést na 5. místo a nebo hájit z prvního, v kopcích rupne. Bílý není cíl a i tak 6s není nic.

              0 0
              • jonys  

                Dani na vic nemel. Nechal tam Roglu daleko od premie, ten musel nesmyslne nastoupit na 2% kdy ho vsichni easy zahakli. Pak se tam propletl Vlasov, kterej pod kopcem byl uplne vzadu.

                Do sprintu se Rog nechystal vubec. Jel vzadu kdyz Vlasov tahl Wouta.

                0 0
                • ms82  

                  Dnes jsem to videl uplne stejne. Martinez umrel po chvilicce a sekundu predtim si vystoupil Liepowitz. Roglic nahrany, nastesti Vlasov se proklickoval. Ale ten konec, to bud byla nadsena akce Vlasova, nebo jak pises Ty.

                  0 0
                  • andy97  

                    Nebo nemá rád Sivakova a nechtěl aby prostě vyhrál. Tak tam jel jak o život.

                    Ikdyž už jel na čele než nastoupil Sivakov.

                    0 0
                    • gerrard  

                      Hosi vy ten Red Bull strasne podcenujete. Mrknete co ma na hlave Wout za helmu. Proste Red Bull ma dalsi vitezstvi a jedno jestli pres Boru na Jumbo.

                      2 0
                      • jonys  

                        To je taky point, ale uz stejna konspirace jako ruska valka (obema je Rusko ve skutecnosti u zadku) nebo to, ze Vlasov (Bora) chtela nalozit co nejvic Cianovi za ty lonsky kecy a utek :-)

                        0 0
                        • gerrard  

                          Taky sem se dival kdo byl vzadu a komu mohli chtit nalozit co nejvic, ale pak sem se spokojil s tak jednoduchym vysvetlenim jako podpora sponzora. Je to jenom profi cyklistika. :) A myslim, ze pochvala byla. Sami si trochu pomohli a Red Bull byl videt. Win Win. :)

                          0 0
        • andy97  

          Tak brzo hodit flintu do žita mi nedává ještě smysl. Ale dnes teda tam jel Kuss pěkný doraz jak kdyby už nejel na GC no.

          0 0
          • jonys  

            Kussovi tohle vyhovuje. Loni si GT vyhral, muze treba dat etapu, ale byt hlavni nadeje tymu neni pro nej. Koukni na Carusa. Podobny typ.

            1 0
      • Jason Voorhees  

        Vacek mi zase přihrává bodíky? Paráda. Výborně klucí český!

        A Vlasov? Ten jel pro mě, mám ho na puntíky :-D

        0 0
        • andy97  

          Vlasov měl asi vsazeno, že dnes přijde jeho týmový kolega Lipowitz o bílý dres. Tak tam vsadil plný plyn na konci a povedlo se mu to o 6s :DD

          5 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 24 – 7. etapa

      Body za WVA a Vacka na bedně v etapě, ale víc bodů nabírají ti, kteří mají Mase na 4. fleku (na obrázku to poznáte lehce, mají víc než 10 bodů do plusu). Jedním z nich je Kerim, který stejně jako prochyno má v tipu i Wouta i Vacka, takže jej krásných 13 bodů obléká do červeného!

      1 63 Kerim

      2 61 andy97

      3 60 JerryRed

      4 58 Gersa

      5 57 prochyno

      43 28 USPS

      44 27 ondrawali

      45 26 Darkson

      Darkson to dál těsně jistí zezadu :)

      9 0
      • cubista  

        Vacek a Bittner tu projevenou důvěru v tipovačce pěkně vracejí tipujícím.

        0 0
        • Jamin  

          Doslova mě drží nad vodou.

          0 0
        • kerim  

          To mi povídej, dal jsem ho tam jakože pro sichr, že bych mu to přál :-) a najednou tohle.. Tak alespoň jeden den v červeném :-)

          1 0
      • Jason Voorhees  

        Mas vyhnědne :-)

        0 0
    • rejdy  

      Tak Rogla si vzal skoro minutu zpátky, ale teda klukům z UAE se to celkem rozpadá, nejdřív pád Yatese, dneska tam zůstal Almeida. Jo, ještě 2 týdny a to nejtěžší přijde, ale jak to papírově vypadalo, že triple není nereálný, tak nevim, nevim. Přijde mi, že jak tam není Pogi, nějak jim to nedrží pohromadě…

      0 0
      • jonys  

        Almeida Covid.

        0 0
        • rejdy  

          sakra, už to čtu.

          0 0
        • Neťa  

          Boha to je tipo…

          0 0
        • Agent007  

          A to ho s covidem nechali arabáči jet etapu? Divné. A na koho teď pojedou celkové? Na Izáka? Uvidíme. Každopádně moje tipo se rozpadlo jak domeček z karet. Almeida v prdeli. Arabáči v týmech v prdeli. :-)))

          0 0
          • jonys  

            UAE se s tím neřežou. Už předloni jel s Covidem Majka Tour, letos taky na Giru někdo. Mi připadá, že oni jak se nechali napíchat tehdy těma čínskýma „vakcínama“, tak to mají furt :-)

            Almeidu jsem samozřejmě měl v tipu taky, win.

            0 0
            • andy97  

              UAE má úplně u zadku ten Covid :D

              N. Politt:

              V podcastu, který Nils Politt udělal po Tour, mluvil o tom, jak tam tým naložil s Covidem: Neudělali nic.

              Podle Politta se zdá, že neměli žádná preventivní opatření a 4 jezdci po závodě zjistili, že mají Covid.

              0 0
              • rejdy  

                Tak to není jen UAE, na Tour to lítalo všude, viz třeba Thomas, a jeli s tím, pokud to šlo, dál…

                0 0
          • oberleutnant Weiss  

            Jo, s tou tipovačkou to mám podobně – fakt ale je, že jsem ji poměrně odflákl. Každopádně UAE v týmech a Yates s Almeidou nebyly zrovna trefy do černého, stejně jako nezařazení Rogliče. Ovšem pokud vyhraje počtvrté, budu mu to určitě přát, a i výsledky našich kluků, které jsem do tipa taky nedal, jsou super a dělají mi radost…

            5 0
            • cubista  

              Mám to podobně, akorát Roglu na 3.fleku a Kusse punkově na win. Tak snad aspoň Yetík a Kuss dají nějakou etapu, když si už jsou mimo hru o trůny.

              1 0
              • oberleutnant Weiss  

                Tak nezařazení Kusse a naopak zařazení van Aerta s Grovesem jsou jediné mé tipy, co se opravdu povedly. A zatím teda pořád ještě aspoň Mas s Landou na top 5…:-)

                0 0
                • cubista  

                  Takže máš vlastně docela dobré tipo. On totiž nikdo netrefí všechno:-)

                  0 0
    • jonys  

      Posilam klicenku do Izraele… 16.flek Benetta, jo, to se vyplatilo.

      Ach jo :-(

      1 0
      • ms82  

        Woods se vysekal pres Kusse, ktereho slozil Vlasov zmatkovanim.

        0 0
        • jonys  

          Tak samo. Woods vzdycky najizdi na tragicky pozici, to bylo v kartach dany.

          0 0
    • Honzas  

      Tak jsem fakt zvedavej na zitra. Ty kopce budou pekelny. Rogla vypada v pohode a Benovi ty prudke nevoni. Snad to bude pekne zavodeni.

      0 0
      • jonys  

        Zitra teren pro Rodriguez, Landa, Mas. Akorat Mas je mizerny sjezdar.

        0 0
        • Honzas  

          Nemyslim si, ze by Mas nebo Landa Roglicovi odjeli. Takze otazka je spis, jak daleko pred cilem umre Ben a kolik chyti. Top 3 budou si mysli ti tri jmenovani.

          0 0
          • jonys  

            Ja myslim, ze T3 bude unik. Bora nema lidi na takovy kopce a jiny tym uz snad Roglice ve zlatym kocare nepoveze. Tipuju snahu UAE nekoho poslat pro etapu.

            0 0
            • andy97  

              Myslím si, že Movistar s Borou se domluví na případný spolupráci. Určitě už nebudou chtít opakovat scénář jak s

              O’Connorem. Ale jo, UAE bych určitě ještě neodepisoval.

              0 0
            • jonys  

              Hmmm… Ale ze Bora, Ineos a Movi pusti do uniku Yatese a pak si este nechaj odjet Carapaze… Uplne nekontrolovatelny zavod, nikdo na to nema silu asi.

              0 0
              • Neťa  

                Asi to dost ovlivňuje to horko.

                1 0
              • tomxxx  

                A neni spíš tohle správná cyklistika, že ty týmy jsou vyrovnané, než Tour, kde je GC o dvou, max o třech týmech, které jsou navíc schopné vše odkontrolovat?

                2 0
                • jonys  

                  Je to spravna Vuelta :-)

                  I bez Contadora divocina s silenyma zvratama.

                  2 0
        • Agent007  

          Zítra Rodriguez dobrý tip, jede se v jeho kraji, narodil se pod Sierra Nevada, zná to tam. Bude se chtít doma ukázat.

          0 0
          • jonys  

            Přesně tak. Doteď to byly kopce přesně proti němu, tohle je jiný terén a víme, že on se vždycky týden zahřívá. A sjezdař excelentní.

            Tady k tomu Covidu u UAE:

            https://x.com/…894800068951

            0 0
            • andy97  

              Tak Almeida odstupuje.

              0 0
              • brtníček  

                Covidu je letos zase hodně. Odkládají se kvůli němu i zápasy kolektivních sportů.

                0 0
              • Jamin  

                A tipovačka se mi hroutí :D

                0 0
                • brtníček  

                  Takových nás bude více. UAE na družstva, Almeida out. Yates nic moc.

                  1 0
                  • UHU  

                    jo, UAE to v pohodě zvládne, tečka :)

                    0 0
                    • Darkson  

                      Dnes UAE v úniku a Bora v klídku v pelotonu. Návrat Yatese do GC by byl fajn;)

                      0 0
                      • andy97  

                        Soler tam jede teda pěknou palbu. Jen aby se Yates neuvařil.

                        0 0
                        • Darkson  

                          Yates sólo 60 před cílem! To jsem zvědav, mám ho na vítězství v GC:)

                          1 0
                          • andy97  

                            Nejsi sám :) jede pěkně. Roglič bude muset ten poslední kopec jet brzy aby se tam nevrátil zpět do GC.

                            0 0
                • jiiira  

                  Já se možná začnu zvedat :-) ale otázka je, jak dlouho to bude trvat :-)

                  0 0
            • ms82  

              Ten kopec neni pro nej. Je to dost prudke.

              0 0
        • jonys  

          Mas :-))

          0 0
    • Honzas  

      A Rodriguez bude rad, ze nekde minus pul minuty vyjede posledni kopec. Pokud pak na sebe nebudou cekat a koukat, kde co lita, nema sanci.

      0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 24 – 8. etapa

      Rogla ukázal něco ze své formy, a v tipovačce je hned veselo :))

      Vita P a madox po 6 bodech za etapu. Pivař a Chramy 6 bodů za Roglu v puntíkách (Chramy má teď jako jediný dva dresy). No a mimo jiné vypadnutí (a odstoupení) Almeidy znamená posun Mase, Tiberiho a Landy, takže zemětřesení v GC :) ale teda na to, že všichni jezdci z top5 jsou mezi tipovanými na celkové pořadí, tak aktuální maximum za GC je slabých 28 bodů :)

      Komu to ale nevadí je v červeném jedoucí madox! Za ním následují Gersa, andy a Kerim:

      1 61 madox

      2 59 Gersa

      3 58 (21) andy97

      4 58 (37) Kerim

      43 30 Jamin

      44 29 ULPA

      45 28 Feďa

      Pořadí se měnilo i na chvostu a svůj druhý úsek s lucernou zahajuje Feďa, bude to opět o nervy? :)

      8 0
      • Jason Voorhees  

        Takže jedu už jenom v šesti? A z toho tam mám oba naše :-D.

        Almeida a Varle out. Slušná divočina. Tak snad mi ne(s)padne Rogalo, Kuss se oklepe, a Carapaz a Adam Y? No, moc nevypadaj ;-)

        Pavel s Mathiasem ještě zabodujou?

        Super Vuelta! Jdu si pustit střechy

        0 0
        • Jason Voorhees  

          Veliké pardon Pánům hor. Pěkný bodíky za etapu. Jen houšť!

          0 0
          • oberleutnant Weiss  

            Jojo – hoši na prvních dvou místech v etapě si to tedy vyžehlili a tak po dnešku jediným nebodujícím koníkem z „mé stáje“ je Carlos Rodriguez…:-)

            0 0
      • madox  

        Mazec:-) – na 1. mám Almeidu… Loni na Vuelte (má první GT) jsem byl den v černém (8.etapa), takže den v červeném je každopádně příjemná změna!

        0 0
      • oberleutnant Weiss  

        Takhle se mi to líbí – jako na houpačce – jednou v první pětce, pak zase hned jen kousíček před úplným chvostem, odraz do horní třetiny a vzápětí pád do té poslední. nevyzpytatelnej a nepředvídatelnej závod i tipovačka. Navíc to dneska zatím vypadá, že se do hry vrací Adam Yates i tým UAE, čili by to měla být zase změna v GC i v tipo…:-)

        1 0
    • klobrch  

      Můj favorit na celkové vítězství je O'Conner. Zatím jede výborně a Roglič moc nestahuje.

      0 0
      • andy97  

        Já mám A. Yatese tak bych se nezlobil kdyby se tam dnes vrátil zpět.

        2 0
        • Agent007  

          Na celkové pořadí seru, jel jsem jen pro etapu, řekl prý doslova Yates v cíli dnešní etapy.

          Zajímavostí je, že před 6 lety vyhrál jeho bratr Simon, taky etapu na Vueltě, taky s cílem v Granadě, a taky odjel sólově na stoupání Hazallanas.

          2 0
    • Darkson  

      Nehledě na to jak to dnes dopadne, Bora má sice prachy, ale oproti Visma nebo UAE jsou jak parta amatérů, co vůbec neumí kontrolovat závod :-)

      0 0
      • jmaselnik  

        máš jako pocit, že Visma tady letos něco kontroluje?

        0 0
        • Darkson  

          Tady určitě ne, ani nemá pro koho:-).

          Pokud má někoho Visma v boji o vítězství, má závod pod kontrolou.

          Pár dní zpět měla Bora závod ve své režii, ale absolutně to nezvládli.

          0 0
        • jmaselnik  

          tak jeli tam s Kussem jako obhájcem, ale jemu se, myslím, ulevilo, že může potahat Woutovi a na pořadí GC se ho nikdo neptá.

          Co se Bory týče, ti O'Connora prokoučovali a včera na kontrolu závodu prostě neměli.

          0 0
    • klobrch  

      Nechápu sportovního ředitele Bory, že podceni každý únik. Napřed O'Connora a dnes Yatese a Carapaze. Asi Bora a Roglič nejsou tak silní, jak Bora navenek ventiluje. A to mě jen těší.

      0 0
      • andy97  

        Podcenili to teda zase slušně. Ale Movistar se měl přidat k Boře ale nikoho tam nemají. Roglič a Mas budou muset jet brzy.

        0 0
      • Neťa  

        Jako Gaudu se taky zmátořil z ničeho :-O

        0 0
        • brtníček  

          Tak to je zatím pěkně zamotaná Vuelta. Dlouhé úniky kvalitních jezdců, prelevani se pořadí, fakt zajímavá a otevřená GT. Yates dnes sólo skoro jak Landis. :-)

          0 0
      • Agent007  

        Proč by měli Redbull sjíždět úniky? To má dělat tým momentálního lídra. Decathlon to podcenili.

        0 2
        • jonys  

          Ben ma velky naskok. A Bora uz to podelala, s nim, opakovat chyby se nevyplaci.

          0 0
        • Vrci  

          Únik sjíždí ten, kdo je jím ohrožený.

          1 0
      • jmaselnik  

        O'Connor byl určitě chyba, ale včera na to Bora jednoduše neměla, říkal to i Rogla včera v cíli, že na víc prostě neměl nohy.

        0 0
    • andy97  

      No bude to zajímavý. Roglič nebyl teda moc přesvědčivý. Mas vypadá dobře, bohužel v tom sjezdu to vše ztratil. Měl velký štěstí, že tam byla ta šotolinová odpočívka, jinak by šel přes svodidla.

      0 0
      • Darkson  

        Vzhledem k tomu, jak jsou v tomhle vedru po 1. týdnu všichni prošití a co borce ještě čeká, může vyhrát kdokoliv z top10 a budou padat velký odstupy. Osobně stále věřím UAE, kteří umi zavod řídit a Yates je chytrý a spolehlivý závodník.

        0 0
        • andy97  

          Těžko říct no. Mas vypadá dobře ale nemá tým. Roglič dnes nepřesvědčil ale to nemusí moc znamenat. Yates se dost přiblížil, nějaká ztráta pořad tam. A mohl by lepšit každým dnem a má tým. Connor to zvládl solidně, těžko říct jak dlouho vydrží.

          0 0
          • cubista  

            Momentálně držím nejvíc palce Connorovi. Ale vzhledem k únavě ke konci sezony, vedrům a coroně to bude ruleta až do konce.

            0 0
            • andy97  

              Já bych to klidně přál E. Masovi, vypadá celkem dobře ale tým je slabina. Roglič si stěžoval na zadá, tak uvidíme jak se to bude vyvíjet s ním. Hlavně bacha na UAE, ty budou kousat ještě.

              0 0
              • Neťa  

                Spíš aby je nepokiusal Covid, ten del Torův dojezd se sprinterama taky celkem smrdí.

                0 0
      • Vrci  

        Docela by mě zajímalo, kdo Mase sjel, jestli dvojce Bory, Decathlonu nebo se spojili.

        0 0
        • brtníček  

          A vidím, že Tiberi odstoupil, nevíte proč?

          0 0
          • Darkson  

            Tiberi a Tarling, v tipu mám oba.

            0 0
          • cubista  

            Že by taky corona?

            0 0
            • Agent007  

              Dnešní etapa byla pohromou mladých, Tarling a Tiberi nedojeli, Eeetvelt, Utdebroeks, Del Toro velké ztráty. Skjelmose taky něco ztratil. Pořád se ukazuje že,GT jsou především o zkušenostech

              0 4
              • andy97  

                Taky teplo hraje dost velkou roli. Tam stačí špatně jíst a málo dehydratovat a si ve velkých problémech.

                0 0
              • brtníček  

                Jo Pogačar když vyhrál 2× po sobě první dvě TDF byl zářným příkladem tvé teorie…

                2 0
                • Agent007  

                  Já píšu o normálních smrtelnících. Né o Pogačarovi

                  0 3
                  • Vrci  

                    Coppi, Bartali, Merckx, Cunego, Binda, Fignon, Bernal, Evenpoel, Ocaña..... a spousta dalších, kterým bylo méně než 25 při vítězství na grand tour.

                    1 0
                • jmaselnik  

                  to samý Vinge…

                  0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 24 – 9. etapa

      Další vítězství z úniku, Yates před Carapazem a O'Connorem jako prvním ze skupiny favoritů. Všechny tři v tipovačce má pouze USPS, 6 bodů za etapu je jeho.

      UAE se posouvá zpět na pozici nejlepšího týmu (6 bodů pro většinu pelotonu), a Adam Yatese jde do puntíků, a dopřává Robbovi kompletních 18 bodů za trikoty!

      Tiberi končí, Carapaz se posouvá na 3. flek – z 9 lidí, kteří jej mají v top5, ho pouze madox, prochyno a jarek mají přesně na 3. místo, a v tomto pořadí i vedou naše aktuální celkové:

      1 85 madox

      2 84 prochyno

      3 78 jarek96

      4 74 Kerim

      5 72 Gersa

      43 40 kubomiso

      44 38 Pivař

      45 32 Feďa

      Feďovi nepomáhá volný den, ale bude mít úterý a případně středu na předání lucerny.

      Užijte si volný den, ideálně na kole, a připravte se na druhý týden!

      5 0
      • brtníček  

        Dívám se, že za etapy jsem druhý nejslabší. Budu se na to příště více zaměřit.

        0 0
        • cubista  

          Stačilo nedat Grovese a ty dva naše kluky, co nám udělali radost, a propadák za etapy je nasnadě. Mám to stejně, ale nejsme jediní a díky tomu se i tak držíme uprostřed pelotonu.

          0 0
        • Agent007  

          Koukám ten feďa má za etapy 6 bodů, to musí být punková tipovačka. Něco jako moje 4 body za GC. :-)))

          0 0
          • Feďa  

            Pomalu tomu přicházím na kloub – že bych příště měl mít v etapách i jména, která mám v GC;-)

            Prostě jsem tam chtěl mít co nejvíce různých jezdců (mnohdy ani neznaje jejich výkonnost, ale jejichž jména jsem už někde slyšel, nebo mi přišla libozvučná – třeba Pelayo Sánchez;-)

            A v týmech jsem zvolil Movistar, protože jsem kdysi před lety někde slyšel, že na nějakém etapáku vyhrál soutěž družstev (to bylo možná ještě za Valverdeho).

            Každopádně jednou už jsem vyřazení unikl v poslední možnou chvíli, tak snad se zadaří i v další etapě.

            5 0
            • HonzaP9  

              Tak přesně na tomhle jsem “nedojel” svoji první tipovačku na loňské Vueltě, holt každou soutěž si člověk musí jaksi natrénovat. Ale jde to vcelku rychle, letos se až divím, jak dobře na tom jsem. Když si vezmu, že jsem to poslal narychlo na poslední chvíli, tak být poblíž hranice první a druhé třetiny je silně nad očekáváním.

              0 0
    • klobrch  

      Dnešní etapa mě zase utvrzuje v tom, že Bora a Roglič na této Vueltě jsou bezzubí. Aspoň co se týká celkového prvenství. Fandím Decathlonu A2R a B. O'Connorovi.

      0 0
      • Darkson  

        Ty nájezdy Bory do kopců a následné zvolněnì bylo co? ;-).

        Každopádně radost z Wouta, který je konečně tam kde má být a o zelený dres výkonnostně nemůže přijít.

        0 0
      • andy97  

        A co tam měla dnes Bora předvádět? V té dnešní etapě nešlo nic získat.

        1 0
        • jonys  

          Presne tak. Bora ma zitrek. Tam se ukaze.

          0 0
          • andy97  

            Zítra asi ne. Spíše Pátek a víkend.

            0 0
            • jonys  

              Zitra musi utocit na Bena na tom kratkym prudkym. To mu nesedi.

              V patek je to pro Mase :-)

              1 0
    • Honzas  

      Denz, Gamper a Martínez v úniku. Něco Bora plánuje už od předposledního kopce nebo si kluci jedou svůj závod?

      0 0
      • Agent007  

        Půl minutku zase dneska stáhl Roglič na connorse, salámovou metodou ten náskok pomalu ořezává. Rodriguez taky pomaličku stoupá pořadím, už jede v bílém. Snad ho nesundá covid, v ineosu to teď řádí

        0 0
        • tomxxx  

          Podle mě ale dneska jen Bena načali, minuty se budou rozdávat zítra.

          0 0
          • andy97  

            Ten kopec zítřejší není zase tak brutální. V pátek tam bude pěkná stěna na konci.

            0 0
            • tomxxx  

              Tak pátek je ještě horší, ale stoupání první kategorie úplně nepovažuji za pohodu :)

              0 0
              • rejdy  

                To souhlas, ale ta jednička je daná hlavně délkou, poslední 2 kiláky mají 7 %, zbytek okolo 4 v průměru.

                0 0
                • tomxxx  

                  Ona je i otázka, jestli to pro Rogliče není lepší etapa zítra, on na ty stěny úplně není ani v top formě a možná ten pátek bude rád, když odvisí s Masem.

                  Ben si už může zavolat pohřebák dopředu, oba dny neuhájí.

                  0 0
                  • cubista  

                    Rogla opravdu není ve formě 3 chybějících mimozemšťanů. Dnes nástup s Masem, pak dojeti Landou a spol. a společně udělali za 10 km na uprchlíky půl minutky. Při srovnání s nástupy Pogiče na Giru a Tour je vidět, že tu Tour už nikdy nedá. Ale tu Vueltu by ještě jednou mohl přidat, snad se někde nevyklopí.

                    1 0
                    • andy97  

                      Na druhou stranu, se nevědělo jestli na Vueltu vůbec pojede. A pokud ho bolí zadá tak to ho muže též limitovat.

                      0 0
                      • cubista  

                        Právě proto bych mu ji přál ze současných adeptů nejvíc. Tedy při vědomí, že Ben na to asi nemá.

                        0 0
                        • andy97  

                          Já bych to přál i tomu Masovi. Výkonnost má dobrou ale tým má vcelku slabý. Hlavně by potřeboval si udělat náskok před časovkou.

                          1 0
                    • tomxxx  

                      Nikdy neříkej nikdy, ale pravděpodobný to s tou Tour není. Ve výsledku je otázka, jestli se tím z jeho strany stresovat. Na všech ostatních etapácích se předvést ještě může.

                      0 0
    • MavasH  

      Vueltu letos nesleduju, ale zachytil jsem „perličku“ z nedělní etapy a koukám, že to tady ještě nikdo nezmínil: Srny srazily při etapě na Vueltě dva cyklisty. Poničily kola na střeše auta.

      1 0
      • vik  

        Srna nebo jelen… To je Bedřich Smetana. To je něco jako Dvořák!:-)

        0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 24 – 10. etapa

      Pardon, předevčírem jsem nestíhal, a včera jsem byl celý den na biku, a večer už nebyla síla na nic..

      Takže nyní 10. etapa, včerejší vyhodnotím po poledni :)

      WVA pro třetí etapu → 3 body pro všechny krom Fedi, madox si pojišťuje průběžné vedení bodem navíc za Solera:

      1 89 madox

      2 87 prochyno

      3 81 jarek96

      4 77 Kerim

      5 75 Gersa

      44 41 Pivař

      45 32 Feďa

      Feďa to má bez Wouta hodně těžké, spasit jej mohla opět už jen včerejší etapa..

      4 0
      • Agent007  

        Teď už mám jistotu, že přežiju i druhý týden, což jsem se svojí tipo sestavou fakt nečekal.

        0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 24 – 11. etapa

      Jedenáctá etapa přinesla početný únik i souboj favoritů na GC.

      Dunbar nejede v žádném z našich týmů, Hermannse má jen Robb, Poolea jen Trainman :)

      Větší změny přinesl posun Mase/Carapaze, viz tabulku. Madox drží vedení, Kerim poskočil na druhý flek před prochyna, kterému dýchají na záda Gersa a andy..:

      1 79 madox

      2 75 Kerim

      3 73 (8) prochyno

      4 73 (13) Gersa

      5 72 andy97

      44 41 Pivař

      45 30 Feďa

      Feďovi se bohužel nepovedl stejný kousek jako v šesté etapě, a bohužel chytá dnf, a v dnešní etapě ho již neuvidíme..

      Ne vždycky se to povede, díky za účast a více štěstí příště! :)

      9 0
      • oberleutnant Weiss  

        Jojo – s posunem Mase pořadím nahoru jdu já pro změnu dolů. Jestli poskočí výš ještě Landa, začnu se blížit sestupovým pozicím. Asi jsem jim měl věřit víc než „jen“ na 4. a 5. místo…:-)

        0 0
        • Agent007  

          Neboj, Landa má tragickou časovku, tam může ztratit několik minut

          0 3
          • wishpull  

            Koukni jak zajel poslední etapu ( TT) letos na Tour :)

            2 0
            • Agent007  

              To ale byla horská časovka. Teď se pojede v Madridu po rovině. A naposledy v Lisabonu po rovině byl 92.

              0 2
              • Janes  

                To není směroplatný, jinak jede časovku borec, co nemá šanci, a jinak ten, co cítí krev.

                2 0
    • jonys  

      Castrillo. Kurs byl @500. Krasne s nima vybehl.

      2 0
      • Melvin  

        Večer předtím zemřel bývalý šéf a zakladatel týmu Manolo Azcona, takže krásně uctil jeho památku.

        0 0
        • jonys  

          Jo, o tom mluvili! Jen jsem nepochytil, ze zemrel ted… Tak to je uzasny pribeh.

          2 1
      • bara2  

        Jo jo, fandila jsem mu, zasloužil si vyhrát. Dnes bych ani neřekla, že s nima vyběhl, přetahovali se tam už delší dobu a zkoušel to snad každej, Castrillo využil okamžik, kdy nabírali na další atak, odjel a udržel. Pěkný výkon.

        Ale dobře s nima včera vyběhl Dunbar, to se mi líbilo, jak je nečekaně ometl :-)

        0 0
        • jonys  

          Jde o to, ze ho nebrali vazne. Beckovej jezdec, at si jede, hlavne vsichni skacem po Solerovi. Ineos tam byli 2, nevymysleli nic.

          2 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 24 – 12. etapa

      Castrillo pěkně pojel zkušenější jezdce v úniku, Poole přídává po třetím místě druhé v další etapě (dva body pro Trainmana), a Soler zajíždí už druhé třetí místo (bod pro madoxe):

      1 80 madox

      2 75 Kerim

      3 73 (6) prochyno

      4 73 (11) Gersa

      5 72 andy97

      44 41 Pivař

      DNF Feďa

      Feďa tedy po Tour nedokončil ani Vueltu, a lucernu po něm nyní přebírá Pivař!

      6 0
      • cubista  

        Uvidíme teď v horách. Nechce se mi věřit, že by to UAE (Yates) a Visma (Kuss) úplně zabalili na celkové. Zvláště když tam není nikdo z top5 nijak dominantní, působí všichni tak nějak utrápeně.

        1 0
        • andy97  

          Visma nevypadá moc silně a přesvědčivě, teda pokud nepočítám Wouta :) UAE tu kvalitu vrchařů má, ale je otázka jak na tom je Yates.

          0 0
      • pivař  

        A je to tady zas......

        0 0
    • klobrch  

      Vuelta se nějak zvrhává. Dnes peloton s hlavními favority zase klídek, tabáček 14 min. za únikem. O Vackovi a Bitnerovi už není slyšet. Toto pojetí závodění se mi nelíbí. Mám takový pocit, že větší část pelotonu letošní Vueltu bere jako kochačku španělskou přírodou.

      1 0
      • Darkson  

        Souhlas, zatím velká nuda. Otázka je zda je příčinou těžký profil v kombinaci s vedrem, absence dominantního týmu nebo únava leadrů- většina po Tour. V každém případě nejslabší GT.

        0 0
        • BikerM  

          Proc nuda? Zavodnici v odjetych skupinach se zdimou, paradni scenerie, kazda etapa ma naboj rekl bych. :) Co moc nechapu, proc v uniku nema zastoupeni Movistar, namisto toho tahne hlavni pole v momente, kdy je jasne, ze unik nedojedou. To mi moc smysl nedava, spis by ted meli posetrit do dalsich etap, nez se gumovat tam, kde uz o nicem zasadnim nerozhodnou. Ted ma tahat tym prubezneho lidra.

          3 0
          • kubad  

            co třeba Mas na 3 fleku? a proč by měl tahat team lídra?

            0 0
            • BikerM  

              To by davalo logiku, kdyby nekoho skutecne otrhali a tahli mu podstatne dele. :) Vzdyt v momente, kdy Movistar na cele koncil, tak z baliku vystupovali soucasne klasikari. Me prislo, ze si Movistar celkem daval. Ale nakonec, kdyz slo do tuheho, tak tam mel Mas jednoho jezdce nebo snad dokonce zadneho? A neodparali nikoho zasadniho, to az tempo Bory zacalo ostatnim delat problem.

              1 0
          • tomxxx  

            Kdo říká, že chtějí sjíždět únik :)

            0 0
            • BikerM  

              A co teda udelali, kdyz odparali max par klasikaru? :) Jestli chteji ostatnim udelat peklo, tak na to je treba jet krapet dal a rychleji. Masovi fandim, ale tym ma za me dost slaby.

              1 0
              • tomxxx  

                To, že jeli blbě ale neznamená, že to nechtěli trochu pročesat.

                0 0
      • tomxxx  

        Tak on je spíš problém v neznalosti cyklistické taktiky, než že by se ti závodníci vyloženě flákali :)

        0 0
        • klobrch  

          Chápu, že závodníci v TOP 5 pokud v úniku jsou uprchlíci s velkou časovou sekerou, tak se nikam neženou, ale evidentně ostatním v pelotonu to tak vyhovuje. Ale divácky je to nuda, to TdF byla jiná podívaná.

          0 1
          • tomxxx  

            TdF byla jiná podívaná? Kde, když si Pogačar řekl, rozsekal tam všechny o minuty a jel závěr etapy sám? Jo, to byla ohromná zábava. Né že bych mu to letos nepřál, ale zábavu si teda představuji jinak.

            Únik to byl dneska velký, kdo chtěl, měl svoje lidi v úniku, takže nebyl důvod sjíždět únik. Chceš nechat velkou díru, aby nebyl balík nervózní. V boji o GC odstup úniku nic neubírá. Jedině nemá jezdec GC vzít etapu, to je tak vše, aspoň má šanci se ukázat někdo jiný.

            1 0
            • kubad  

              přesně tak, super podívaná dnes mega

              0 0
            • klobrch  

              Tak poslední kopec to trochu napravil. Roglič dnes super. Na TdF právě ta obrovská převaha Pogiho před všemi a očekávání co zase v etapě předvede, tak to bylo to správné vzrušení.

              0 0
              • tomxxx  

                Tak pokud je devastující převaha jednoho závodníka to pravé vzrušení, asi bych si vyhledal záznamy úplně jíné éry cyklistiky.

                Já už fakt nevím co ohledně atraktivity chcete víc, když letos na Vueltě je to otevřený jako blázen. O Connor se furt dost slušně drží, úplně školácky ho podcenili. Je sice otázka času, kdy ho utahají (nechci říkat rupne, protože jede fakt suprově), Roglič dneska odskočil, ale stále na dostřel, za Masem je to naskládaný po sekundách, top 10 se ještě může přelévat odzadu dopředu. Víkend kopce jako prase, to nejhorší v neděli, kde budou padat hlavy, zatím i vyhrávají docela úniky, fakt nevím co víc od cyklistiky chtít.

                8 0
                • UHU  

                  tak může být i devastující převaha vzrušující, pro někoho zase souboj umírajících „lůzrů“. Vuelta jde ve svých tradičních stopách, zřejmě to před koncem sezóny a MS ani jinak být nemůže.

                  1 0
                  • tomxxx  

                    Takže když je pole vyrovnané a nikdo nevybočuje o 2 třídy, tak jsou to umírající lůzři. Aha

                    0 0
                    • Darkson  

                      Pole je vyrovnané hlavně proto, že se moc nezávodì, včerejší dojezd budiž světlou výjimkou. O aktivitě boje o GC svědčí i fakt, že po 2 týdnech má puntíky Wout.

                      0 0
                      • robb  

                        Tak je konec sezóny, ty lidi jsou utahaný a navíc ten profil je fakt těžký a do toho vedro. Těžko každou etapu pojedou lídři podlahu. Zatím je to zajímavé a pořád otevřené.

                        0 0
                        • Darkson  

                          ty důvody samozřejmě chápu. možná nás i rozmazlily předchozí GT, kde UAE s Pogem jeli stylem „když můžeš útočit dnes, nenechávej to na zítra“ :-)

                          2 0
                          • tomxxx  

                            Je to jen o tom, že všichni, kdo jsou otrávený z vuelty a nadšený z Tour a Gira, více či méně fandí Pogačarovi. Pak tu frflají, jak se nejede, jaká je to nuda, přitom včera etapa Woods, před tím úniky, Češi se předvádějí, Wout se rozjel, GC otevřený.

                            6 0
                            • brtníček  

                              Zatím jsem z Vuelty viděl málo. Ale jenom podle výsledků to vypadá na nařízení chaos. Nikdo není úplně v top formě a tak se jede opatrnější. CONNOR jednou prášky do koní a zmizel v dáli. Dnes ten poslední kopec je hákový , vypadá to na další únik.

                              0 0
                              • Honzas  

                                To automatické doplňování textu je peklo, ale „nařízení chaos“ a „prášky do koní“ pobavily…

                                Jinak dneska bych čekal klid před bouří a zejtra peklo. Cuitu Negru má podobný konec jako včera Ancares, ale je výrazně delší a do prudkého vjedou po 15 km do kopce, takže by tam mohly být ještě větší rozdíly.

                                Roglič zatím vypadá nejsilnější, ale otázka jsou ta záda. Pokud nevydrží, tak bych to tipnul na Landu.

                                2 0
                              • tomxxx  

                                No není neřízený chaos lepší než zmenežovaný průběh UAE, Visma, Ineos s otravnými vláčky?

                                0 0
                                • cubista  

                                  Všichni jsme čekali souboj UAE, Visma a Bora. UAE a Visma jsou mimo a Bora ví, že Connora udolají a Mas nemá mančaft. Takže to bude takové trochu utrpěné vítězství. Roglu může zastavit jedině, že udělá zase nějakou blbost. Rád bych se mýlil a UAE a Visma se do toho obuli, ale nevypadá to. Mám rád Roglu i Pogiče, ale Pogičův styl závodění je víc efektní, ale holt na to musí mít, což jeho případ je.

                                  0 0
                  • Agent007  

                    Přiznám se, že jsem z té Vuelty letos viděl tak cca dohromady hodinu přímých přenosů v TV. Jaksi, není to Tour, je to o ničem. Večer mrknu na výsledky, jaké byly rozestupy, a z toho si odvodím, +/- , jak ta etapa probíhala. Jinak, nuda. Pokud se někde nerozpleskne, vyhraje zase Roglič.

                    Ale spíš je to tím počasím, kdyby bylo venku hnusně a pršelo, asi bych se díval víc

                    0 9
                    • andy97  

                      Však si plakal při Tour, že při dominanci Pogačara to je o ničem a nebudeš to sledovat :D

                      3 0
                • jonys  

                  Gall od nej uz podruhy odjel proc? Jako ze uci body? Protoze jinak to vubec nedava smysl.

                  0 1
                  • tomxxx  

                    Mně teda dává smysl, že tým jako je decathlon nechce bezvýznamně odepsat 8. Člověka v GC, když klidně může být ve výsledku na bedně. Ve stojce mu domestik stejně nepomůže.

                    0 0
                    • jonys  

                      Asgreen Landovi pomahal.

                      Roglic 2020 rikal, ze mu Vueltu zachranil Kuss na Angliru.

                      0 0
                      • tomxxx  

                        Ve stojce je podpora domestika především o hlavě. Connora to muže štvát, tak ho poslal ať jede.

                        0 0
                        • jonys  

                          A dneska mu řekl, ať se mu tam nemotá vůbec, no…:-)

                          0 0
                        • jonys  

                          No, tak jsem to prohlídl líp a Gall odpadl už na předposledním kopci. Nicméně poslat domestika schválně pryč je pitomost. Kdykoliv ti může dát pití, gel nebo kolo když píchneš, spadne řetěz… Prostě buď to divně režíroval tým, nebo si jel Gall na sebe. Nevíme, teď už je to šumák.

                          0 0
      • andy97  

        V těchto etapách Vacek a Bittner nemají šanci na úspěch. Vacek to určitě ještě v nějaké etapě zkusí. A v časovce by mohl zase zajet pěkný výsledek.

        0 0
        • jonys  

          Vacek zitra.

          0 0
          • klobrch  

            Vacek s Bitnerem už nic neukážou, nemají na to.

            0 5
            • andy97  

              Proto Bittner vyhrál a Vacek byl dvakrát druhý :D to si myslím, že při první účasti na Grand Tour je víc než samí očekávají.

              8 0
              • klobrch  

                To nerozporuji, ale to byl začátek Vuelty. Teď si myslím, že svou munici už vystříleli. Ale velmi rád bych se mýlil, samozřejmě jim fandím, ale jsem současně i realista.

                0 2
            • kubad  

              Aneb jak ze sebe udělat vola :D

              17 0
      • Jason Voorhees  

        Nezapomeň co je ještě čeká. Nemůžou jet naplno všechno. A nezapomeň na ty kilometry up a vedro jaxsviňa…někdo tu postoval:

        Tzn, že vyjedou za tři tejdny 7× z 0 mnm na „Everest“ ;-).

        2 0
    • Lada1  

      kdBy van Wert nejel tak rychle, tak UAE má dneska etapu. Aspoň z toho kopce to nemusel tak bombit

      0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 24 – 13. eatapa

      Woods přiváží po 3 bodech čtyřem jezdcům! (a Feďovi) Robb si od toho však odečte 6 bodů, poněvadž Adam Yatese ztratil vrchařský dres, Wout veze obě bodovačky :)) Soler ve čtyřech dnech potřetí třetí flek, madox opět sbírá další bodík:

      1 80 madox

      2 75 Kerim

      3 73 (3) prochyno

      4 73 (8) Gersa

      5 72 andy97

      43 46 iron.hide

      44 44 Pivař

      Pivař jako jeden z tipérů s Woodsem v týmu stahuje ztrátu na jezdce před ním..

      6 0
      • brtníček  

        Sláva konečně mi Woods přinesl body. Za ty etapy kromě Van Aerta jsem toho moc neměl.

        0 0
      • jiiira  

        Na chvostu je to ale pěkně našlapané :-)

        0 0
    • klobrch  

      To, že Vuelta je celkem nuda potvrzuje i to, že Wout má zelený i puntíkatý dres. Tak kde jsou ti vrchaři, když Vuelta je hlavně pro vrchaře? Toto pojetí cyklistiky jest nějaké podivné.

      0 3
    • andy97  

      Visma jede na Wouta dnes?

      0 0
      • robb  

        Nejspíš jo. Nevím ten sjezd do cíle, jestli má cenu pro kluky z GC tam něco zkusit. Bittner tam ještě je?

        0 0
      • robb  

        Roglův šéf musí určitě brát prášky proti stresu......

        https://x.com/…325825888468?…

        Tak i Vacek tam je.

        0 0
      • Agent007  

        Dneska to vismáci celou etapu dobře odtáhali, nakonec ale pro Grovese. :-))) dobře jim tak, mohli pošetřit síly, nechat vyhrát únik, a výsledek by byl stejný

        0 0
        • klobrch  

          Wout byl těsně druhý, takže neúspěch ( beru to tak, že v proficyklistice se počítá jen vítězství), ale ve sprinterské etapě má hodně velký náskok a při jeho formě to vypadá, že zelený dres udrží až do Madridu.

          0 2
          • andy97  

            Zelený dres už neztratí. Teď se bude soustředit na vrchařsky.

            0 0
            • cubista  

              Pokud bude mít Wout puntíky, tak postaví na hlavu všechny prognózy, že Vuelta je pro vrchaře. Že tam sprinteři nemají co dělat, to postavil na hlavu už Groves.

              0 0
              • UHU  

                tak taky záleží na jaké úrovni se jede. Většinu etap jeli hodně za plánovaným nejpomalejším časem (resp. jejich podstatnou část)

                0 0
          • Janes  

            Ty seš z Brno, že? To se pozná…

            0 0
        • brtníček  

          Překvapilo mě, že Grovese neurvali, ale to tempo do kopce bylo vlažné.

          0 0
          • andy97  

            Tak on už jel pěkně tu etapu kde se vyboural, tam byl kousek za vedoucí skupinou a to bylo prudší stoupání. Dnes to bylo více hákový a mělo konstantních cca 4,5%, což není tak hrozný.

            0 0
          • Lada1  

            Chybí van Barle

            0 0
          • Agent007  

            Divné, odrovnali si všechny vrchaře a domestiky, včetně gesinka, uitrbroekse a kruiswijka, a nakonec neurvali ani sprintery, Grovese, Bittnera, a spol

            0 0
            • jonys  

              No asi mohli jet rychleji, ale Wout by nemohl reagovat na případný útok na prémii.

              Já bych naopak vyzdvihl, že to Bittner přejel. Jakobsen by v takový etapě nedal limit :-)

              4 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 24 – 14. etapa

      Druhá etapa pro Grovese, Wout druhý, Vacek těsně pod bednou.. Všichni v závodě buď 2 nebo rovnou 5 bodů, andy s jarkem skáčou prochyna a Gersu:

      1 86 madox

      2 80 Kerim

      3 77 andy97

      4 76 jarek96

      5 75 (2) prochyno

      6 75 (7) Gersa

      7 75 (9) Albert8

      42 48 (8) USPS

      43 48 (8) iron.hide

      44 46 Pivař

      Na chvostu stále jede těsně Pivař, a má dnes před volným dnem poslední šanci předat lucernu dál, držíme palce!

      6 0
      • Jason Voorhees  

        Slušně vyrovnaný.

        Dneska Rogla do červenýho a zase se to promísí :-).

        0 0
        • JerryRed  

          Taky to tak vidím :)

          0 0
        • Agent007  

          Koukám, další „odborník“. Roglič dnes nepůjde do červeného.

          0 0
          • tomxxx  

            Že pojede Roglič na úrovni Mase jsem docela čekal, ale že se Ben bude držet tak dlouho, to jsem nečekal.

            3 0
          • Jason Voorhees  

            Dneska na to neměl nohy no. Měls pravdu. Si to asi schovává na časovku.

            0 0
            • andy97  

              Tak zklamán asi nebude, možná chtěl najet více. Ale zase něco stáhnul a Mas mu neujel, pokud bude pokračovat ve zbytku etap stejně jak dnes. Tak za týden bude v červeném stát v Madridu.

              1 0
    • 123J  

      Carapaz je užalovaný ubožák, už vím proč ho nesnáším.

      0 3
      • hustolez  

        Co se stalo?

        0 0
        • Agent007  

          Asi mu ojel starou…:-)))

          0 4
        • 123J  

          Nehoda Richarda Carapaz upadl a žaloval(EF Education-EasyPost) což vyvolalo zuřivou kontroverzi s obviněním, že Decathlon AG2R La Mondiale incident způsobil úmyslně. Jezdci Decathlon dostali žlutou a vysoké pokuty.

          0 0
          • Agent007  

            4 dny stará záležitost, proč to vytahuješ až teď? Pokud dostali pokuty a žluté karty, tak v tom asi nebyli úplně nevinně. Rozhodčí to posoudili, tak jak to posoudili. Kdyby tebe někdo schválně shodil, tak mu ještě půjdeš poděkovat a poplácat po zádech? No, tak to jsi teda dobrá guma… navíc, protesty podávají týmy. Proč do toho taháš osobně carapaza?

            0 2
            • 123J  

              Tlačil se kde neměl, jeho vina. Navíc v malé rychlosti a vůbec nic se mu nestalo. Po zádech se plácej sám a nepruď, dej si ještě pivo a sklidni hormón.

              0 1
    • PucalkovicAmina  

      Primož výměna obyč kola za kolo s obří horskou kazetou. Zajímavé :-)

      0 0
    • Darkson  

      Kdo je sakra Pablo Castrillo?! Masakr

      1 0
      • Agent007  

        Jel hezky. Prý ho lanaří Ineos. Asi se jim chtěl dneska ukázat.

        0 0
      • andy97  

        Neskutečný, co je schopen ze sebe vymáčknout. Příští rok už bude jezdit jinde po těchto výkonech.

        0 0
        • rejdy  

          To jo, hlavně je to postavou klasikář, ten musel jet strašný watty v těch stěnách a nástupu.

          0 0
          • tomxxx  

            Ten se tam vymačkal asi jako když ti dojde zubní pasta, ale ty z ní pak ještě týden doluješ zbytky.

            4 0
            • cubista  

              Ale skoro až nahoru je dotáhl Sivakov, proč mu vůbec nevystřídal?

              0 0
              • tomxxx  

                Pablo jel prostě risk, že je nedojedou, když nevystřídá a zároveň papírově nebyl favoritem. Sivakov to měl v tu chvíli blbý, že mu nestřídali ani jeden, bylo to ale celkem logické.

                0 0
                • cubista  

                  Nestřídání Vlasova je celkem jasné, ale u Castrilla to byla tak trochu vychytralost, kaňka na jeho výkonu.

                  0 1
                  • jonys  

                    Dobre ale sanci nechat vyhrat Sivakova nedostal :-)

                    Bylo jasny, jak jsou dany karty. Siva mohl slezt a nechat ho. Ale jel o GC. I kdyz etapa uz byla lozena.

                    0 0
              • jmaselnik  

                a proč by střídal lepším závodníkům? Aby jim dal šanci ho porazit před koncem? Hele on svůj úkol splnil, ukázal se v úniku a realita je taková, že tam párkrát teda pěkně vlál za oči. Všechno to určitě nehrál. Snad se nedozvíme, že dostal v bidonu nějakou dobrůtku.

                0 0
    • BikerM  

      Krasna etapa dnes!! :)

      0 0
      • tomxxx  

        Ne tvl, na vueltě se přeci vůbec nic neděje, hrozná nuda. Není tam Pogačar, co by odjel o 5 minut v suchým triku.

        1 0
        • brtníček  

          Nerozumím tomu jak někdo o letošní Vuelte může psát, že je nudná. Je velice zajímavá a rozmanitá. A ty kecy, že není pro sprintery… I poslední týden tam nějakou šanci mají. Jo baví i zdejší osazenstvo svými rozumy. Prostě zábavná GT ve všech směrech. :-)

          2 0
          • BikerM  

            Presne tak! Taky nechapu, ze to nekoho nebavi, me zatim bavila kazda etapa, kterou jsem videl a i ty, ktere jsem videl jen v sestrihu.

            1 0
            • cubista  

              JJ, dneska to bylo zajímavý. Connor udržel červený, Rogla bude mít práci nejen s ním, ale i s Masem. Landa klasika, utavil ho jeho vlastní mančaft.

              0 0
    • Zdendo70  

      https://cyclinguptodate.com/…ive-drafting Roglič vyfasoval penalizáciu 20s.

      1 0
      • andy97  

        Zaslouženě, kdyby píchl tak by to bylo přísný za časovou penalizaci. Ale při vědomě výměně kola není o čem.

        4 0
      • tomxxx  

        To jsem trochu čekal, ale jen pokutu. Tohle je správné rozhodnutí.

        0 0
        • Jamin  

          Bude sranda jestli prohraje Vueltu o méně než 20 sekund.

          0 0
      • jonys  

        I kdyz odhlidnu ten flastr: nutnost sjizdet, nicit domestika, zase sjezd na hrane, potreba si zase udelat pozici… Jaky ma takova vymena klady oproti kazete s vetsima pastorkama na rampy? Vaha…kolik? A kolik to hodi vterin?

        0 0
        • daymaker  

          Podle mě měnil právě za kolo, kde měl vepředu pouze jeden převodník a vzadu kazetu s velkými „bajkovými“ pastorky. Výhoda je, že může točit do takové rampy větší kadenci, s tím související menší únava svalů, lepší watty atd.

          0 0
          • jonys  

            To ano. To je fakt ze to tak bylo. Ale pokud vim, driv vozili vzadu taky velky pastorky. A kolik zubu tam Rogla mel vepredu? S malym prevodnikem by to nedal? Vahove ty kola taky ladi na limit-kola atd. tam ten prinos moc byt nemohl.

            0 0
            • BikerM  

              On jezdi v kopcich vyssi kadenci. Nedivim se, ze sahl po gravelove sade, navic vahova uspora a akcelerace do kopce u nizsich, lehcich karbonovych rafku taky neni bezvyznamna. Kdo vi, treba by s povodnim kolem Masovi nestacil a ztratil na nej.. Takze proc ne? A ze dostal 20 sekund penalizaci? Myslim si, ze opravnene.

              2 0
              • jonys  

                Tak já se ptám hodně na detaily, nejsem tak kovaný v té technice. Co na tom kole nedávalo smysl mít od startu? Jedoplacka jasan, ráfky…jo, taky asi dobrý point. Pak mě překvapuje, že to jeho normal kolo má takovou váhovou rezervu přes limit. A furt nevím, jestli se ty lehký převody nedají zvládnout kazetou k dvojplacce.

                Já se nepřu, jen mám prostě pochyby, že zvolili tolik přínosný řešení s těma mínusama, co jsem psal.

                0 0
                • kubad  

                  u dvouplacky je slušné riziko že to při řazení dolu spadne – že už jich bylo :(

                  a už sem to někde nahoře psal, on a jeho mechanici ví asi nejlíp co použít a dokáží to posoudit

                  3 0
                  • ladys  

                    Spadlo mu to na Giru z jednoplacky :)

                    2 0
                    • BikerM  

                      Pravda! Ale predpokladam, ze u te gravelove nove sady to nehrozi a trebas to mel uz po Giru i poresene voditkem.

                      0 0
                      • jonys  

                        Tak hlavne to byla jina znacka kola.

                        0 0
                        • Blake  

                          Znacka kola je v tomhle podle me dost irelevantni a pujde na 99.9% jen o tu sadu a jeji serizeni

                          1 0
                  • jonys  

                    Jo ale resime tu vymenu-ze nese dost rizik a jestli se fakt vyplati. Ty ses materialovy expert. Tak kolik mohl usetrit na vaze? Jestli vezl Roval kola a presedl na nejaky ultralight? Ale zase nemuze jit pod 6.8kg,tak leda by to vrcharsky kolo mel nekde dotezovany…

                    0 0
                    • 123J  

                      Asi na váze nic neušetřil, ta kazeta oproti silniční,musí být jednou tak těžká.

                      0 0
                    • KS2  

                      Váhy kol jednotlivých týmů pro porovnání https://tempocyclist.com/…hy-so-heavy/. Zrovna u Bory to asi kvůli váze nebylo

                      1 0
                      • BikerM  

                        Nevime jak tezke kolo mel puvodni, tohle bych asi neresil. Zasadni rozdil byl jiste v kolech, ktera do kopce mnohem lepe akceleruji, v prevodech, kteremu do kopce lepe sedi.. Za me to byl dobry tah, ze tim vzniklo dalsi riziko a uplne zbytecne prisel o 20 sekund je vec druha..

                        0 0
                        • jonti  

                          Tam muze byt jeste vic zmen, krome jinych kol a obuti kolo ciste do kopce muze mit trochu jinak postavenou geometrii, sedlo vic dopredu, jinak natocena riditka. Nejspis to byl i pro ne experiment.

                          1 0
                          • kubad  

                            jj souhlas

                            0 0
                          • jmaselnik  

                            Experiment v klíčové etapě? Tak to si troufnu tvrdit, že určitě ne.

                            0 0
                          • BikerM  

                            To si nemyslim a uz vubec ne experiment. Na 99% bude mit posed stejny jako u bezneho Tarmaca, ktereho jezdi normalne.

                            Jestli chceme jeste hledat senzaci, tak jediny rozdil bych hledal v pouziti maziva na loziscich jako je stred a naboje, stejne jako to maji treba zavodnici v SP XCO. Ale to uz je hodne velky otaznik a mozna by to ani mechanik nepustil ven, takovou informaci. :)

                            0 0
                            • vasek80  

                              Rozepiš to s tím mazivem. Děkuji

                              0 0
                              • BikerM  

                                Je to jednoduchy, loziska a jine pohyblive casti potrebuji mazivo. Ovsem hodne maziva uz treni spis zvysuje a pred par lety se zacalo s vazelinama a oleji na vyssi zavodni urovni vice experimentovat. Na kratke zavody vetsinou casovky, biky – short track nebo xco za urcitych podminek (pocasi, prasnost, voda…). Mechanici zavodnikum odstrani z naboju a stredu mazivo, nahrazuji to olejem (konkretni nevim), ktery nevydrzi tak dlouho, ale treni je minimalni, tim padem odpor a = uspora wattu. Ale zas vznika velke opotrebeni, protoze v urcity moment to jde do haje. Na zahranicnich webech se to pred casem rozebiralo, ze se to castecne prenese i do silnicnich zavodu, ale s velkym otaznikem, kdy pouzit. Ma predstava je takova, ze ted vetsina jede keramiku, minimalne top zavodnici a pokud budou chtit ziskat jeste neco navic, tak tam proste lupnou nejaky vyzkouseny olej, neco jako ma mavic na orechy kvuli tomu blbemu plastovemu krouzku. Kdyz Visma dava zavodnikum na Tour do etap 600 km jete retezy, kvuli tomu, ze maji vyzkousene, ze takove retezy maji nejmensi treni.. Tak verim, ze nekteri budou tak daleko, ze budou resit i to “kratkodobe” mazani lozisek.

                                0 0
                                • McBlacky  

                                  Zajete a specialne pripravene retezy jsou na trhu ke koupi, zmerena vyhoda je v nizsich jednotkach wattu. Testy data nebo studie na rozdilne oleje jsem zatim nevidel – mas nejaky zdroj?

                                  0 0
                                  • 123J  

                                    Dřív mazali kuličky v nábojích sádlem, dlouho to sádlo tam nevydrželo.

                                    0 0
                                  • BikerM  

                                    Zdroj nevim jestli dohledam. Mam to hlavne od jednoho mechanika z WT, v zime bych ho mel zas videt, tak se zkusim doptat. A myslim, ze bylo info i v nejakem videu se Schurterem pred casem. Jestli si spravne pamatuji, tak ten snad mel mit sadu lozisek na jeden zavod a pak byly ko.

                                    0 0
                                  • tomxxx  

                                    Mechanik Kate Courtney, Brad Copeland, olej na závod ukazoval.

                                    0 0
                                • orm  

                                  Olej vs. vazelina nevim, ale prachovky lozisek delaj docela velky odpor. Pokud zivotnost neresis, tak verim tomu, ze je nekdo da na zavod pryc, respektive bude pouzivat loziska bez prachovek.

                                  0 0
                                  • ladys  

                                    To jsi viděl kde, že se prachovky dotýkají kuliček v ložisku?

                                    0 0
                                    • Zdendo70  

                                      Nič také nepíše. Mal na mysli kontakt prachovky medzi vonkajším a vnútorným krúžkom ložiska. Tam dochádza ku treniu, viac menej, alebo vôbec. Záleží na type prachovky.

                                      2 0
                                      • vasek80  

                                        Bych laicky řekl, že na 4 hodiny na silnici stačí nezapouzdřené ložisko s kvalitním olejem. To málo prachu jde odklonit aerodynamikou.

                                        0 0
                                  • McBlacky  

                                    To jo, casto levny naby maji mensi odpory. Klasicky dobre utesnene DT ma odpor vetsi. Co jsem mel Tune tak to nemelo na predni nabe zadny ;)

                                    0 0
                                • vasek80  

                                  Jsem si vybavil když jsem nahodil prvně kliky na Hollowtech II a oni se netočily setrvačnosti… Už tehdy jsem si říkal co to žere energie ;-)

                                  1 0
            • wishpull  

              Taky si myslím, že toho moc nezískal a šel zbytečně do rizika, že se něco po.. a taky že trochu jo

              je fakt , že na převod 36/34 takovej větrák jet nemůže, ale stejně moc neukázal, asi fakt není 100% OK

              0 0
    • andy97  

      O’Connor se s tím moc nemazal dnes :D

      4 0
      • BikerM  

        Nepisou nekde, zda za to dostal pokutu?

        0 0
        • andy97  

          Dostal a i Landa, 200 franků.

          0 0
        • Agent007  

          Ženský u chodníku mu tleskají, když jede kolem nich, s bambánem venku :-))) girmay tohle za jizdy dělat nemůže, mohl by se mu zamotat do špic

          6 0
        • ms82  

          Rikali to rovnou v prenosu, ze bude lepsi se divat jinam a ze to asi jen tak neprojde.

          0 0
          • jmaselnik  

            podle mě teda malej trest. Chcaníčko na veřejnosti ve městě, normálně ho měli sbalit policajti.

            0 3
            • ms82  

              Nevim, jestli dopredu vedel, co tam bude. Mozna to nevypadalo, ze tam budou divaci u trati.

              0 0
            • 123J  

              Když musel tak musel.

              0 0
              • jmaselnik  

                sorry, jsou do dospělí chlapi. Ve městě před ženskýma je to normální úlet a vydržet to určitě šlo.

                1 0
                • 123J  

                  Jak vidno tak to nevydržel.

                  0 0
                  • BikerM  

                    Me tech 200 franku pokuta za chcani v obytne zone pred lidma prijde malo. Kdyz to v beznem zivote v cizine udelam ja, tak mi daj jiste vetsi flastr a mozna i vezmou na sluzebnu. :D

                    3 0
                    • Jason Voorhees  

                      Kámoš dostal myslím 140 + 43 € za to, že chcal v noci někde vedle benzinky u stromu. U parkingu pro kamiony. Myslím, že Francie, nebo BeNeLux :-D

                      0 0
      • rafi  

        To se asi naučil od Pidcocka

        0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 24 – 15. etapa

      Výsledky /a následky/ včerejší 15. etapy:

      Možná trochu oproti očekávání beze změn v top5! Dokonce se jedná o nejslabší etapu bodově vůbec, protože se v tipu vyskytuje pouze včera třetí Sivakov, jen jednou, a to navíc u Fedi, který už vypadl a bod se mu přičetl „pod čarou“ v sešitu.. Bodovou změnou nehrozí ani Vine, který dorovnal body Wouta na puntíky, protože ani jej případně nikdo nemá..

      A tak jediné změny na nepodstatných místech (všichni snad prominou) zařídil tiebreaker :))

      Po druhém volném dni tak nadále vede madox před Kerimem a andym:

      1 86 madox

      2 80 Kerim

      3 77 andy97

      4 76 jarek96

      5 75 (0) prochyno

      6 75 (5) Gersa

      7 75 (7) Albert8

      42 48 (6) USPS

      43 48 (86 iron.hide

      44 46 Pivař

      Z výše napsaného je asi patrné, že lucerna zůstala v držení Pivařovi, a to znamená, že Pivaře bohužel po druhém dni volna již v pelotonu neuvidíme.

      Jako vždy díky za účast a více štěstí příště! :)

      4 0
      • cubista  

        Kdyby dneska skočil Rogla na 1.flek a Connor vypadl z top5, tak mám solidní šanci na lucernu. Aspoň bych měl šanci ji dovézt do cíle:-)

        0 0
        • kapsch  

          Kdo dnes skončí s lucernou, tak ještě může i nedojet :)

          0 0
      • iron.hide  

        jupi som teraz posledny

        0 0
        • kapsch  

          Nedočkavec :)) lucerna se uděluje až na konci dnešní etapy :)

          0 0
          • brtníček  

            Van Aert si dává časovku…:-)

            0 0
            • brtníček  

              Zjevně chce dva dresy, zelený a puntíkatý. Když vidím to počasí, tak snad Roglič nespadne.

              0 0
              • kalimer0  

                Někde byla statistika, že na Vueltě už to dokázali 3 jezdci. Na Giru a Tour jenom jeden, nějaký Belgičan. ;-)

                0 0
              • orm  

                Kdo chce moc nema nic. Snad se da dohromady do ms. Letos je to pro nej zaklete.

                0 0
                • Darkson  

                  Co je tohle za picovinu?!

                  0 0
                  • orm  

                    Muzes rozvest co myslis? Fakt bych mu pral aby se uzdravil na ms a te smuly ma letos hodne nebo to vidis jinak?

                    0 0
                    • Darkson  

                      Reaguji na to že chtěl moc a nemá nic. To vyzní, že za jeho pád může jeho nenažranost, ale on měl zase jen sakra smůlu.

                      0 0
                      • orm  

                        Tak to byla reakce na brtnicka, ktery o tom psal, ale zase na druhou stranu jo, nemusel byt v uniku a mohl jet pomaleji v baliku. Nevim jaka byla jeho motivace. Kazdopadne mne to mrzi a rozhodne mu to nepreju.

                        1 0
                • bara2  

                  Co o meleš? Právě se mu začalo dařit, tři vyhrané etapy a bez „viditelné“ námahy dva dresy. Jelo mu to jak z praku. Blbý pád na vlhké silnici :-(

                  Třeba zopakuje Petra 2015 a po nedokončené Vueltě dá MS! Snad se dá do pořádku.

                  0 0
                  • orm  

                    Co meles ty prosim? Nechces psat normalne a treba si pred tim precist na co jsem reagoval?

                    0 0
    • gersa  

      A do pr., Wout končí po pádu

      0 0
      • brtníček  

        Poděláná sezóna pro něj i Vismu no a v tipovačce půjdou body dolů.

        0 0
        • ZDRI  

          To je zlý sen, tahle sezóna je pro VISMu fakt zakletá :-(

          Takže MS i podzimní klasiky asi definitivně v p…i

          0 0
          • jonys  

            Ma 26 dnu, ale to koleno, kterym vylamal pul te skaly, vypadalo…divne.

            0 0
            • andy97  

              Mathiue též problém s kolenem a teď ještě Wout. No uvidíme jestli stihnou MS.

              0 0
              • jonys  

                Co je s Poelem??

                0 0
                • andy97  

                  Na Renewi tour při tom problému v časovce si něco udělal s kolenem. Kvůli bolesti kolene nejel poslední etapu ale jak vážný to je, to nevím. Spíše nechtěli riskovat tak radši už nejel.

                  0 0
                  • jonys  

                    Aha. To jsem vůbec nesledoval.

                    0 0
                  • rejdy  

                    Prej si kopnul do řídítek, či co, bolest přetrvávala, tak to nakonec vypustil. Ale vzhledem k tomu, že před odstoupením jezdil leadout Philipsenovi, tak to asi není nic vážnýho, spíš – jak píšeš – neriskovat.

                    1 0
      • JerryRed  

        Achjo :(

        1 0
        • Aduldinho  

          Achjo na druhou, ten kluk má fakt smůlu, to už není normální :-(

          0 0
          • vasek80  

            Pro mě nejoblíbenější jezdec vůbec. Letos trpím u tv s ním. Snad příští sezónu to zlomí (né sebe).

            7 0
            • Aduldinho  

              Pro mě taky, těšilo mě, jak mu ta Vuelta jde k duhu, že dá zelený dres až do konce a do toho tohle :-( Snad se nevymele aj Rogla! :-(

              0 0
            • tomxxx  

              Geraint o něm letos v nějakém rozhovoru řekl, že je to podle něho nejlepší současný závodník. Což mě překvapilo, že neřekl Matese nebo Pogačara.

              0 0
              • vasek80  

                Já v něm vidím také většího závodníka než MVDP, jen v poslední době jej Visma předělala z klasikáře na domestika/sprin­tera. Změnili mu priority, ubrali na jaře s ohledem na Grand Tours. To mi přijde že právě jeho fokus na dlouhé etapáky stojí za tím, že je stále ve stínu MVDP. Ten je zase na GT vpodstatě neviditelný a míří na klasiky a MS. Letos se měl Vout na jaře opět vrátit silný kvůli Giru a celé se to zhroutilo. Bude třeba i nějaký dobrý psycholog aby na něm ten letošní rok nezůstal přilepený. Tadej je podle mě zase o lvl a víc nad ním, ten umí klasiku, jednodenní i 3 týdenní závod. Já myslím že by zvládl i kros a gravel. Mates mi přijde excelentní a nejsilnější klasikař, pokud na startu není Tadej v top formě, ale týden a víc a velké kopce to umí Vout lépe.

                Pořád věřím že Vout má na to Matese porážet na velkých jarních závodech.

                12 0
                • Aduldinho  

                  Krásně shrnuto, kde to mám podepsat? :-) Já si hlavně přeji, aby ty dva mimozemšťany někdo porážel a nejlepší předpoklady na to má právě Wout, jen se musí vše sejít a štěstí k tomu samozřejmě patří! ;-)

                  0 0
                • jmaselnik  

                  no problém je, že nemládne a mladých vlčáků se tlačí mraky. Hrozně bych mu přál velký úspěch, tak snad to stihne zavčas zlomit.

                  1 0
                • rejdy  

                  Já tam nějakou výraznou změnu v zaměření nevidím. Letos ladil nejdřív na klasiky jako vždy, nejel tolik krosů a ani nezajel to, co o rok dřív, cílil tu formu na Flandry a Roubaix. Akorát to dopadlo tak, jak to dopadlo… Klasikářskej program měl plus minus stejnej jako roky před tím, jen nejel MSR, ale zas Omloop, resp. Kurne. Pak bylo v plánu Giro místo Tour.

                  Sprinter byl vždycky výbornej, stejně tak GT jezdil perfektně už 3, 4 roky zpátky.

                  0 0
                • jonys  

                  Trochu jinak: kde by byl bez Vismy? Nikdy nezjistime. Nicmene se tam hrnul i za cenu poruseni pravidel. Takze argument o tom, ze ho Visma nekam natlacila neni uplne fer. V jinem tymu by mozna byl solo lidr ale bez takove vykonnosti (vime, ze v krosu byl vzdy o kus za MVDP).

                  1 0
                  • Aduldinho  

                    O kus? Vždyť ještě poměrně nedávno na tom byli třeba, co se týče Elite MS titulů fifty fifty! ;-)

                    0 0
                    • Melvin  

                      No třeba v cyklokrosu je na tom MVDP mnohem líp.

                      3 0
                      • Aduldinho  

                        Jenže tam se asi počítá kdejaké hnoják! Já myslel těch ztěžejních závodů! Trojnásobnej mistr světa v krosu není vůbec špatná bilance! ;-)

                        0 0
                        • jmaselnik  

                          zrovna v těch krosech je ale MvdP celkem jasně lepší i z pohledu MS, že jo ;-)

                          2 0
                          • orm  

                            Ale to je za poslednich par let, kdy se na to Aert uz nesoustredil. MvdP to bral vazneji.

                            2 0
                            • Aduldinho  

                              Přesně tak, MvdP krosy stále v zimě preferoval, uvidíme, jak to bude letos v zimě? ;-)

                              0 0
                            • jmaselnik  

                              tak pokud je diskuse o vyšším počtu vítězství MvdP v kontextu toho, že Mathiew jezdí kdejakej hnoják, zatímco Wout je trojnásobný mistr světa v cyklokrosu, je dost šumák kdo se kdy soustředí, že jo.

                              0 1
                            • jonys  

                              Nemyslim.

                              VdP ho porazel, akorat nezvladal ty MS. Ale 1× kvuli 28 defektum a 1× v nejezdivym blate. Wout byl prave v takovych podminkach lepsi. Bezec. A asi odolnejsi na pocasi. Ale jak se jelo v cyklistickych podminkach, dominoval VdP. Proto se i na silnici prosadil v relativne slabem tymu. Ktery se vytahl po jeho zadech. Neco jako Bora se Saganem.

                              Wout je dric, furt maka, rozda se klidne pro tym. VdP ma obcas „blikance“ – kdyz nechce, nejde to, proste na to dlabe.

                              Muj pohled.

                              5 0
                        • rafi  

                          To mi u MVDP nepřijde jako úplný hnojáky:

                          3 0
                  • vasek80  

                    Ale já neříkám že to Visma v jeho případě dělá špatně. Veřím že v něm rozvíjí to nejlepší co v něm vidí. Pokud vidí potenciál jinde než jen jednodenní závody, tak je to správně že takto jej vedou.

                    0 0
                    • jonys  

                      Myslim to jinak. Visma ho vykonnostne dostala tam, kam by se v jinym tymu asi nedostal. Jako hodne jinych. Ale dan je, ze tam neni tak jasna jedina superstar.

                      Takze muze vyhravat zavody diky sile tymu, ale pak se stane, ze je nekde zablokovanej kdyz ujede kolega, nebo musi na GT pomahat s GC.

                      0 0
              • Darkson  

                Wout je velkej borec. Trochu doplácí na svou dobrosrdečnost a loajalitu, kdy nezištně pracuje pro Vingeho, jindy nechá vyhrát Laporta…borec se po zranění po půlroce dostane do formy a pak takovej blbej pád.

                Příští rok mu přeju, ať to prolomí a vyhraje konečně velké klasiky i MS!

                2 0
              • andy97  

                Pořad mu chybí vyhrát nějaký velký závod typu MS, Flandry, Roubaix… vyhrál “jen” San Remo, což je hodně málo na to jaký je to top závodník. Zatím se mu celkem lepí smůla na paty. A když se zase dostal do své nejlepší formy tak zase se zraní. Na MS s touto formou co má na Vueltě, mohl klidně bojovat o titul. Za mě je Wout největší smolař v pelotonu, co se týká zranění a nevyhraných velkých závodů.

                2 0
                • orm  

                  Sagan by to san remo hned bral :-).

                  0 0
                  • jmaselnik  

                    Sagi toho ale jaksi vyhrál o dost víc než Vout…

                    2 0
                    • orm  

                      Nepisu, ze ne. Jen bych tu hodnotu san rema nesnizoval, protoze treba sagan to vyhrat nikdy nedokazal.

                      0 1
                      • andy97  

                        Proto jsem to dal do uvozovek. Se říká, že vyhrát San Remo je snad nejtěžší vyhrát, že všech monumentu.

                        0 0
                        • orm  

                          Zabredavame do blbosti :-). Chtel jsem jen napsat, ze Sagan by san remo urcite rad vyhral.

                          0 0
                      • jonys  

                        Z druhe strany to vyhral nejakej Ciolek…

                        MSR je tezky vyhrat proto, ze vykonnost neni vsechno.

                        0 0
                        • Melvin  

                          Jestli se nepletu tak zrovna ten ročník, co vyhrál Ciolek se to zkrátil. Protože sněžilo, tak Passo del Turchino jeli v autobusu a dole se pak začínalo znova. Po přestupu do WT byl už zase neviditelný.

                          2 0
                          • Aduldinho  

                            JJ, ten ročník byl dosti oulet! Vzpomínám si pak na nějakou reklamu na Vitorky v souvislosti s tou kalamitou! ;-)

                            0 0
                  • kapsch  

                    Tak na monumenty je na tom Sagan pořád líp, navíc by Wout snad i radši ty na kostkách :)

                    0 0
                • Agent007  

                  No, smolař, a co mají říkat v ineosu, když se jim kdysi zrakvili Froome a potom Bernal? Dvě jejich největší hvězdy. Navíc zemřel Portal, a odešel Brailsford, kteří uměli kočírovat Tour. Od té doby ten tým jde od deseti k pěti. Oproti tomu jsou letošní Visma šťastný a úspěšný tým.

                  0 3
                  • BikerM  

                    Sic aktualne nekoukam na statistiku, ale s tim, ze je i letos Visma uspesnejsi nez Skyneos souhlasim.

                    0 0
                    • andy97  

                      V Ineosu už chcípl pes :) Už to není ta věhlasná adresa jak v minulosti. Kam byla pocta přestoupit. Teď se spíše odchází z Ineosu. Top je teď UAE a Visma.

                      1 0
                      • Aduldinho  

                        JJ, kde jsou ty časy, kdy nám tam odrovnali našeho Leo Kinga! :-( ;-)

                        0 0
                        • BikerM  

                          Neodrovnal se spis on sam? Jeho konec bych se Sky uplne nespojoval. Jako reditele Czech Tour ho i celkem beru. Ale jako zavodnika jsem ho nikdy nemusel, na startu jsem s nim stal mockrat a vim jak se choval, jezdil..

                          A trebas se o nem da i neco precist na netu..

                          https://www.welovecycling.com/…ecycling-cr/

                          https://isport.blesk.cz/…kariery.html

                          1 0
                          • Aduldinho  

                            Je to možné, já mu fandil, byl to jeden z těch talentovanějších, buďme rádi za Lea i Romana, teď si zase počkáme na nějakého lepšího etapového jezdce! Jinak z Netappu jsem samozřejmě měl mnohem radši Honzu Bártu! ;-)

                            1 0
                          • brtníček  

                            V manažerské roli asi problém komunikovat nemá. Jinak by nebyl tam kde je. Zatím mu vše klape.

                            0 0
                          • bikerman2  

                            v bore by vedeli rozpravat.....

                            0 0
      • klobrch  

        Velká škoda. Jel dnes výtečně. Za měsíc MS, tak jsem zvědavý jestli se dá do té doby do pořádku.

        0 0
        • tomxxx  

          Bylo vidět, jak pak zezelenal, když si sedl na kufr. Se mu z toho pádu udělalo blbě, z toho se snad vylíže brzo.

          0 0
          • jonys  

            Spekuluje se o zlomené čéšce. To tak dobrý není :-(

            0 0
            • tomxxx  

              Jo, to je dost možný, tu nohu měl celkem dorasenou a z kolene mu tam plandalo docela dost kůže, jestli nezkresloval přenos.

              0 0
              • andy97  

                Tak naštěstí nemá nic zlomeného. Ale účast na MS i tak bude na hraně.

                https://x.com/…046893240531?s=46

                6 0
                • JerryRed  

                  Neskutečnej smolař, snad bude brzo zase předvádět tu parádu …

                  0 0
                  • Albert8  

                    Kam se hrabe Roglič…

                    Most registrated crashes for a rider in one season.

                    1 VAN AERT Wout 9 2024

                    2 THOMAS Geraint 7 2021

                    3 GAVIRIA Fernando 7 2023

                    4 SHEFFIELD Magnus 6 2024

                    5 BALSAMO Elisa 6 2023

                    6 KÜNG Stefan 6 2021

                    7 CANAL Carlos 6 2024

                    8 ROGLIČ Primož 6 2021

                    9 ROGLIČ Primož 6 2024

                    3 0
                    • ms82  

                      Nemas jeste tabulku se zranenima, ktere je vyradily? Aby tam pribyl Oscar Only nebo Eddie Dunbar.

                      0 0
          • iron.hide  

            pekne vela krvi :/

            0 0
            • andy97  

              Jak z prasete :)

              0 0
            • orm  

              Tipuji, ze je to ta „voda“ se kterou to oplachuje s trochou krve a nebude to vsechno jeho krev.

              4 0
              • ms82  

                Je to tak. Napul to zasychalo, nez tam prisel medik. Predpokladam, ze mu to vyplachl vodou, nebo zlil dezinfekci. Ale tim zraneni nezlehcuji. Jak tam skoro omdlel, tak se mi taky udelalo spatne.

                0 0
    • Premik  

      Konečně mu to začalo zase jezdit, a opět blbá smůla. Nevypadal vůbec dobře, na to jaký je tvrďák- nic moc výhled ke startu na MS.Ale moc rád bych se pletl…

      1 0
    • Jason Voorhees  

      Krásně se Ben zmáčknul, klobouček.

      2 0
      • tomxxx  

        Roglič tu penalizaci 20s udělal určitě schválně, bál se, že by šel do červeného už dneska a musel jít na stupně v tom hnusném počasí. :))

        7 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 24 – 16. etapa

      Opět dvojka madox a Trainman za Solera a Poolea, tentokráte za 3 a 1 bod.

      Včerejší etapa také neměnila body díky změnám v top5 GC, ale bohužel odstoupením WVA.. Takže 35× –6 bodů, 3× +6 – Kerim, lukasd a oblt. Weiss mají po 12 bodech za trikoty.. Všichni tři si samozřejmě polepšili, a Kerim si díky tomu bere po osmi dnech od madoxe zpátky červený dres! :)

      1 86 Kerim

      2 83 madox

      3 71 andy97

      4 70 jarek96

      42 42 (2) USPS

      43 42 (2) iron.hide

      DNF 46 Pivař

      DNF 28 Feďa

      Pivař by se zachránil (neměl Wouta v bodovačce), bohužel jej zastavil ten volný den.. Iron.hide se dočkal a protože USPS strávil dva dny v červeném, tak i přes stejný tiebreaker veze lucernu on :) všichni ostatní jsou nyní v bezpečné vzdálenosti od cíle, iron.hidovi stačí ji kdykoli do soboty včetně předat dál :)

      5 0
      • Agent007  

        Napínavé na konci. Dva mají stejně bodů i stejný tiebraker. To už tu asi dlouho nebylo. Já každopádně dojedu až do Madridu, což sem fakt nečekal.

        0 0
      • oberleutnant Weiss  

        Každopádně tenhle posun pořadím nahoru mě s ohledem na okolnosti nikterak netěší…

        0 0
      • pivař  

        Mohl jsem být v balíku, je to holt život.

        0 0
      • iron.hide  

        Asi ma zachrani iba Roglic, ak niekedy skoci do cerveneho. Ak sa to nestane, tak som sobotu teda skoncil, nemam ani Groovesa na etapy.

        Ak Roglic padne, tak s nim padnem i ja :)

        0 0
    • jonys  

      Zitra Vacek!

      0 0
      • andy97  

        Poslední jeho šance, pak ještě případně časovka. Zítra je jasný, že vyhraje někdo z úniku. V pelotonu nebude mít nikdo moc velký zájem to kontrolovat.

        0 0
        • brtníček  

          Vacek už podle mě pošetri na časovku. Van Aert je fuč. Tak snad McNultyho porazí.

          0 0
          • andy97  

            Ještě tam bude Küng a neodepisoval bych úplně i Rogliče. McNulty je celkem domlácen, tak těžko říct jak na to je. Ale šance je velká na vítězství

            1 0
          • jonys  

            Setrit na nic nebude. Je to sance a po te se musi jit. Trek ma 6 lidi, Skjely je GC. Nemaji etapu. Oomen, Verhage a Verona maji mizivou sanci. Vacek proste bude zkouset ten unik chytit, snad se zadari.

            0 0
        • Agent007  

          Vacek sám říkal, že mu sedí kratší časovky, do 15 km, což byla ta v Lisabonu. V Madridu se jede 25km.

          0 0
          • andy97  

            Nemyslím si, že by neuměl zajez delší časovky. Na olympiádě zajel solidně a domácím šampionátu porazil Černého o parník.

            0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 24 – 17. etapa

      Možná poslední (?) hromadný sprint? Groves každopádně nejsilnější, Bittner pěkně druhý! (škoda, že nemám ani jednoho v tipovačce :D )

      Každopádně body se rozdávaly pouze za tyto dva jezdce, co se týče změn pořadí tak se dá zmínit, že se Pavel posunul za Grovese na druhé místo v bodovačce :)

      Připsané body a změny pořadí v naší soutěži vidíte níže/na odkazu, logicky boduje více první polovina pelotonu, Kerim stále drží náskok před madoxem, na bednu se díky oběma zmíněným závodníkům (a lepšímu TB) posouvá Albert:

      1 89 Kerim

      2 86 madox

      3 74 (1) Albert8

      4 74 (5) andy97

      5 73 jarek96

      42 42 (0) USPS

      43 42 (0) iron.hide

      Borci na chvostu momentálně vymazali tiebreaker na nulu, na pořadí to však vliv nemá, iron.hide musí hledat cestu dál :)

      5 0
      • ondrawali  

        Tuto sezónu podávám konzistentní výkony. Pěkně v grupetu jak na Giru, TDF tak i na Vueltě. Snad příští rok poladím formu lépe…:)

        0 0
      • kerim  

        Tu tabulku si vytisknu a zarámuji :-) Moje standardní pozice je spíš na chvostu :-) :-)

        0 0
      • wishpull  

        Zkusím si zatipovat zbytek Vuelty :Dnes asi únik (kéž by s Mathiasem) a GC klídek, zítra svleče Rogla Bena, v sobotu Mas Roglu a časovka to zase vrátí z5. :)

        1 0
        • tomxxx  

          Zapomněl si, že Roglič se zatím pořádně nevyválel

          1 0
          • oberleutnant Weiss  

            Tak Vueltu on umí, to už koneckonců dokázal třikrát. Napsal bych „já bych ho nepodceňoval“, ale vzhledem k tomu, že jsem ho nezařadil do tipovačky, by v tom případě byla taková slova v rozporu se skutky…:-D

            1 0
          • jmaselnik  

            nevyválel se, protože mu asi někdo konečně vysvětlil, že není dobrý být zašitej ve druhé půlce balíku, kde si pošetří, ale se zlomeným obratlem je mu to dost na pytel, že jo ;-)

            0 0
            • tomxxx  

              On se nezašívá, neumí poziční jízdu. Ve visme mi přišlo, že tam bylo dost mazáků, co ho tím balíkem provezli. Bavilo mě, jak ho jednou Wout dostrkával na pozici, když se jely terezíny na větru.

              0 0
              • Darkson  

                taky tady není taková kvalita pole a tlak na pohyb v balíku jako na Tour, tak to má o něco jednodušší.

                0 1
    • jonys  

      Wout konec sezony

      https://x.com/…831192428824?…

      0 0
      • oberleutnant Weiss  

        A do pr… … …

        0 0
      • wishpull  

        Tak to zase v Belgii nemusí řešit lídra na MS -:(

        0 0
      • Aduldinho  

        Ach joooo :-(

        0 0
      • vasek80  

        Mě to přijde celkem logické. Letošní bordel ze stolu smeteme a za rok začneme s krásným bílým ubrusem nanovo. Na letošek je třeba zapomenout. Nemá smysl pokoušet další nezdar. Kdo ví v jakém je rozpoložení.

        Ale pravda že se říká že horší než neuspět je nezkusit.

        0 0
        • polo  

          To je kvůli zranění. Nenu třeba vymýšlet konspirační teorie.

          1 0
      • Vrci  

        Bral bych to s mírnou rezervou. O Jonasovi před TdF taky tvrdili, že neví v jaké je formě.

        0 0
    • kapsch  

      Vacek i Bittner úspěšně v úniku to vypadá! :)

      3 0
    • Darkson  

      Parádní etapa, přesně tenhle styl závodění mi letos na Vueltě chyběl. Díky EF, že našel odvahu něco zkusit i tam, kde se to nečekalo. Žel to odnesl zrovna Landa, čili tuto GT dokončím s 0 body za GC :-).

      0 0
      • wishpull  

        Já taky :(

        0 0
        • Darkson  

          jj, vždycky hledám v balíku ten jeho mistrovský dres, než si uvědomím, že už v něm nejezdí. To samé Skjelmose…

          1 0
          • kapsch  

            Asi lehce špatně zařazeno, ale souhlasím, ty mistrovské dresy jsou fajn na orientaci v balíku pro laického pozorovatele :)

            0 0
      • jonys  

        Landa uz dlouho neudelal Landu-klasicky 1 den, kdy hodil GC do kanalu.

        Stazeni Cattanea-masterclass! :-)))

        2 0
      • oberleutnant Weiss  

        Tak já jsem na tom jen o chlup líp – zůstal mi tam Mas, ale na jiném místě, takže jen za pár bodíků, a ostatní mám 6., 10., 11. a DNF. Tomu se říká kolosální úspěch…:-)

        0 0
    • brtníček  

      Co říkáte na výkony týmu Kern? Netuším jaké výsledky měla tato stáj v průběhu sezóny, ale na Vuelte jsou excelentní…

      0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 24 – 18. etapa

      Oba čeští zástupci nám dali naději na pěkný etapový výsledek, a ne že by se top10 nepočítalo, ale doufali jsme ve víc :)

      Takto rozdáváme za etapu jediný bod, za Maxe Poolea na třetím fleku (proč přesně byl relegován Miquel jsem nehledal), a opět jej bere Trainman.

      Trainman je ovšem jeden z 25 lidí, kteří mají v týmu Landu, a tak mu bod jen snižuje ztrátu. Kdo měl Landu přesně na pátém fleku je –8, ostatní –4.

      Kluci z UAE si navzájem předávají (nebo kradou?) puntíkatý dres, avšak na tipo vliv nula, ani Vinea ani Solera na vrchaře nikdo nemá :))

      Kerim navyšuje náskok, stačí mu k tomu jen nemít Landu a držet body ze včera :D

      1 89 Kerim

      2 78 madox

      3 70 (1) Albert8

      4 70 (7) andy97

      5 69 jarek96

      41 42 (2) USPS

      42 42 (2) iron.hide

      43 39 kubomiso

      Předávka štafety s lucernou mezi iron.hidem a kubomisem přináší jistotu jim i všem ostatním, kdo se stále drží na kole, už do Madridu dojede :)

      Tři etapy do konce!

      3 0
      • iron.hide  

        to jak sa stalo? :O

        0 0
        • kapsch  

          Efekt Landa přece :)) to už řešil i Shakespeare, „Landu v týmu mít či nemít, toť otázka.“

          1 0
          • iron.hide  

            aha no jo, ved to tam pises, sorry :/

            ja Landu nemam, a nemam ani Enrica Masa, zabudol som na neho :/

            Ale kukam ze Rodriguez straca uz len 5 sekund na Gaudu, to by mohol dat

            0 0
          • wishpull  

            Mikel prostě z jedničky neumí, zato když jede jako „podpora“ tak září: Viz Giro 2015, kde byl v kopcích ze všech nejlepší, nějaká Tour ( 4 za Froomem) a letošní tour jel taky parádně , atd…

            Myslel jsme že to letos zlomí, dal jsem ho na 3. ale to byla chyba.

            3 0
            • jmaselnik  

              je to ale škoda, letos jel často dost odvážně a dost mu fandím.

              1 0
              • bara2  

                Jo, až do včerejška jsem si říkala, že mu to v Quick stepu svědčí, přišel mi takový veselejší a s větším elánem. Ale vlastně nevím, co ho včera potkalo, že tak vybouchl, nějak jsem to propásla a pak už jen nabíral ztrátu vzadu.

                0 0
              • wishpull  

                A dnes tedy vstal z mrtvých , třeba se zase zítra vrátí do top 5.

                A Enric Mas klasicky, takhle mu dochází hodně často. Mrzí mě to, oběma španělům fandím

                0 0
                • tomxxx  

                  Mase jsem dneska úplně nepochopil. S Borou jet nezvládne, ale za chvilku se pokusí nastoupit z ostrého tempa. To jsem si hned říkal, že si tím nástupem vykopal hrob.

                  1 0
            • andy97  

              Já jsem dál to TOP5 Yates, Almeida a Landu a všichni už jsou mimo. Drží to Roglič a Mas. A ještě vypadl Wout.

              A jsem 4. :D

              1 0
              • Albert8  

                Mám to stejný, navíc nemám v top 5 ani Máse. A jsem třetí:) Ale po dnešku už půjdu jen dolů.

                0 0
                • oberleutnant Weiss  

                  Buďte v klidu, jen 5 lidí má za GC míň bodů než já (ovšem taky nejsem v první pětce)… :-D

                  0 0
                  • cubista  

                    Kerim to má zatím pod kontrolou, ale boj o lucernu bude pořádnej:-)

                    0 0
    • kapsch  

      Pojďme zavzpomínat na dva roky starý incident, který mi ve výsledku po následném DNS Rogly do další etapy vyhrál celou Vueltu a beru jej tak jako pozitivní :))

      Pády samozřejmě nikomu nepřeji, tak jsem rád, že se letos podobným situacím vyhýbá..

      0 0
    • tomxxx  

      Tak dneska zase úplně nudná etapa, vůbec nic se nedělo, zlatý tour de france. Už mě nebaví jak Roglič vyhrává o málo, vede o málo a nedokáže to očesat už na 50.km a jet sám až do cíle. Fakt otrava tohleto.

      5 0
      • cubista  

        Aspoň lidi pochopí, jaká je špičková cyklistika dřina. V Pogičovo lehkonohém pojetí to vypadá jako lehká vyjížďka:-)

        0 0
        • tomxxx  

          Já furt nevim, jestli mám být nadšený, že je to takový borec a nebo se bát, že se o něm jednou nebude smět mluvit.

          0 0
          • ladys  

            A co Jonas , Mates, Wout a další ?

            0 0
            • tomxxx  

              Jenže musíš vyjmenovat tyhle 3 další, abys pokryl rozsah co je schopný vyhrát sám Pogačar.

              1 0
              • polo  

                Že by začal jezdit ještě cyklokros? Tak tomu nevěřím.

                0 0
                • tomxxx  

                  Tak je jasný, že mistrovství slovinska bude konkurencí možná níž než Jihočeský pohár, ale mistr slovinska v CX je taky :D

                  0 0
                  • polo  

                    No právě, z toho bych neusuzoval, že je schopný vyhrát MS v CX. :-)

                    0 0
                    • BikerM  

                      A jelikoz se o to nepokousi, ani to SP v krosech nejezdi, bych radsi neusuzoval vubec nic. ;)

                      0 0
              • ladys  

                Přesedni si…

                0 0
                • tomxxx  

                  To tam musím psát smajlíka, abys pochopil nadsázku už od začátku?

                  0 0
              • Jason Voorhees  

                Pogaćar jede Vueltu? Nebo, co tu bleješ?

                0 0
                • BikerM  

                  Sam blejes. Proc takovy prispevek? Skoda, ze tu nejdou smajlici. :/

                  0 0
                  • cubista  

                    Mrkni na čas příspěvku. Asi už měl pořádně nakoupeno a inspiroval se svojí činností:-)

                    0 0
                    • Jason Voorhees  

                      jj, posílám omluvu, nepochopil jsem ten kontext, lehce naváto včera

                      ps; nezvracim, to je drahý :-D

                      3 0
                      • Aduldinho  

                        Kémo, levnější je nepit vůbec! :-D

                        0 0
                        • BikerM  

                          Zas to piti ma taky neco do sebe (nekdy).. :) A mozna bychom si meli nekdy dejchnout, nez sem zacneme psat. :D

                          3 0
      • klobrch  

        Souhlasím. Ještě, že se dá koukat na krásnou přírodu. Jo a sportovní ředitel Bory podělal co se dalo, dnes nutriční chybou odstoupili 2 závodníci.

        0 0
        • Honzas  

          tri

          0 0
        • jonys  

          Maji salmonelu. To nebude prace DS.

          0 0
          • Honzas  

            Tak snad se (to) Rogla pri casovce neposere…

            0 0
          • tomxxx  

            Vime jak je na tom Roglič? Kdyby měl salmonelu, tak pochybuju, že by jel jak jel. Sice jim neujel, tak nebude v topu, ale zítra má 2 min na Mase, to musí dát.

            0 0
            • ladys  

              Volej do Bory, čekají na hovor :D

              0 0
            • jonys  

              Otazky zni jinak:

              Je to prenosny mezi lidma? Jaka je inkubacka? Da se to zarazit pokud mu dali leky pred moznym vypuknutim priznaku?

              0 0
              • iron.hide  

                inkubacka salmonely moze byt aj 48 hodin. Viem to, lebo som si to nastudoval docela nedavno, mal som totiz salmonelu pred tromi tyzdnami. Trvalo mi to 6 dni, a ta inkubacka fakt bola vyse den, mozno den a pol.

                Pricinou boli pokazene vajca vo vietnamskej restike :/

                Salmonela nie je prenosna medzi ludmi, ziskava sa z pokazenych potravin.

                Ale inak na kole som jazdil aj tak, dal som si imodium. Roglic to da, aj keby tu salmonelu mal, da sa s tym jazdit a navyse ma naskok 2 minuty

                0 0
                • Hagner  

                  :-D

                  0 0
                • cubista  

                  Nelze použít tak jednoduchou šablonu. Je to rozdílné jako u každé infekce a reakce toho konkrétního lidského těla. Takže držme mu palce.

                  1 0
                  • Aduldinho  

                    Tfuj, tfuj, to bych mu nepřál, stačí, že odstoupil Wout, Rogla opět červený, je to borec mezi nemimozemskýma! :-D

                    0 0
                • 123J  

                  Někdo to může mít den, slabý jedinec i šest dnů.

                  0 0
                • tomxxx  

                  Jestli bude mít průjem, tak tu časovku vyhraje o půl hodiny, jak pojede rychle se vysr*t do cíle.

                  2 0
              • jonti  

                Muze to byt hodne spatny, muze to byt jen lehci prujem. Teoreticky antibiotika tomu muzou preventivne pomoct, i kdyz se bezne k lecbe nepouzivaji. A taky jak pise iron.hide Imodium.

                0 0
                • iron.hide  

                  Imodium pomohlo sa neposrat, ale inak som mal z neho dost velke krce. Ale aspon som nemal hnedy bike a nemusel som ist srat kazdych 10 minut.

                  Musel som to takto spravit, lebo ta hnacka akurat vysla na sobotu a nedelu, a vtedy idem oba dni na kolo aj keby traktory padali. Cez tyzden totiz nemam na nic cas.

                  3 0
                  • Aduldinho  

                    :-D Palec za kraktory! :-)

                    0 0
                  • BikerM  

                    Ja s tim jako decko lezel v nemocnici. :/ A protoze probehla spatna diagnostika problemu, tak mi kvuli tomu nejdriv vzali slepak. Az pak se ukazalo, ze problem je jinde. Sic je to davno, ale do ted si pamatuji, ze jsem si zazil celkem peklo. Jo a chytl jsem to z jidla ve skolni jidelne.

                    Nedokazu si predstavit, ze bych v tom stavu sedl na kolo.

                    0 0
                    • jonys  

                      Dost jsem zvedavy, z ceho to chytil WT tym.

                      0 0
                    • tomxxx  

                      Kolik spoluzaku to mělo, když to bylo z jidelny?

                      Ja měl salmonelu asi ve 3 letech z cukrárny, pak to měla velká část toho maloměsta, celá rodina. Zbytek dětství jsem pak moc nejedl dorty.

                      0 0
                      • BikerM  

                        Cislo si presne nepamatuji, ale snad pres 20 to tenkrat bylo. A udajne to bylo od nejake kucharky.

                        0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 24 – 19. etapa

      Tak je to tady, Roglič je po relativně dlouhém čekání v červeném. Taky jej má většina tipařů na etapu, Gaudu je jen v týmu Bikera, a za Skjelmoseho mají 4 jezdci po bodu..

      Změna v GC, hlavně u Rogly, představuje zemětřesení v tabulce. Kerim drží vedení, ale největší rozdíl je 3 body v polovině pole, všechno je natěsno, stále je o co hrát :))

      1 84 Kerim

      2 82 pospec7

      3 80 prochyno

      4 79 lukasd

      5 77 (4) Martin_S1

      6 77 (9) Quoll

      7 77 (17) honzas

      40 43 (2) kubomiso

      41 43 (4) wittas

      42 43 (8) brtníček

      43 42 Robb

      Robb zkušeně útočí na lucernu až v bezpečné zóně před cílem, ale i zde je to těsné, nedostane ji zadarmo! :))

      7 0
      • brtníček  

        Ou to je sešup!!!! No Roglič mi s tím zacvičil. Třeba se Skjelmose posune mezi prvních 5.

        0 0
        • jonys  

          Taky doufam. TT ma o 4 levely nad Gaudu, Cara, Landa… Ale musi prezit dnesek.

          0 0
    • Jason Voorhees  

      Tady začíná být Svět v pořádku ;-)

      0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 24 – 20. etapa

      Žádné změny v GC, ale zajímavý boj o puntíky! :) které do cíle doveze Jay Vine. Dunbar před Masem a Rogličem, bod za Roglu opět většina lidí, dva body za Mase 6×. Bora jak zmíněno výše 2× DNF a jednou OTL (Nico Dent to nestihl o necelou minutu), snad se Roglič na časovku udrží..

      I u nás prvních 5 míst beze změn pořadí či rozdílů, Chramy se přidal do mixu na „pátém“ místě:

      1 85 Kerim

      2 83 pospec7

      3 81 prochyno

      4 80 lukasd

      5 78 (8) Martin_S1

      6 78 (8) Chramy

      7 78 (13) Quoll

      8 78 (13) honzas

      42 43 brtníček

      43 42 Robb

      Na chvostu nic nového, čeká nás závěrečná časovka! Povede se Vackovi získat etapový triumf jako Bittnerovi?! :)

      5 0
      • brtníček  

        Jsem napnutý jestli mám tu lucernu. :-()

        0 0
        • kapsch  

          Ty, od lucerny vzdálený 9 bodů? Ups, spoiler alert :D

          Tímto říkám, že tipo je vyhodnocené, jen jsem to nechtěl odbýt při nedostatku času včera jen nahozením výsledků, během dopoledne sem přistane klasicky výsledek po 21. etapě i s nějakými rychlými statistikami celé tipovačky, omlouvám se za zdržení (ale většina minimálně hlavních výsledků se dá tak nějak tušit).

          1 0
    • kapsch  

      K dnešní časovce

      3 0
    • chemik_mara  

      Takovej lama dotaz, proc se u tymu UAE team Emirates uvadi zkratka UAD?

      0 0
      • Melvin  

        The team was established in 2017 as UAE Abu Dhabi before being renamed UAE Team Emirates in 2018.

        1 0
      • tomxxx  

        Mam jaky dotaz. Proč to vyslovují spolukometnátoři ČT [jů á ej] nebo [jů á e].

        0 0
    • andy97  

      Primož Vuelta Roglič už má čtvrtý titul. Jde vidět, že mu Vuelta sedí. Ale určitě by to rád vyměnil za Tour.

      1 0
      • cubista  

        Za to, co si občas musí protrpět, někdy i svojí vinou, je mu to moc přáno. A dnes se konečně dočkal věčně druhý a třetí Küng. Ale pro mě je největším překvapením a hrdinou Vuelty 24 Connor. Kloubouček.

        6 0
        • robb  

          Tak Ben jde od příští sezóny do Jayco AlUla? Asi dobrý nákup, ale nevím koho tam bude mít k ruce. Asi jen na etapy jezdit nebude. Budou chtít asi aby se pral o GC.

          0 0
        • jonys  

          Ben byl famozni. Pridavam si ho na seznam jezdcu, kteri by radsi jen 18 etap na GT, jako byla Vuelta 2020 :-)

          0 0
        • tomxxx  

          Mě přístup decathlonu dost zklamal. Ať mě někdo opraví, protože ty závody nesleduji celý dny a tvorbu úniků většinou nevidím. Balík se sice betonuje, ale dělají většinou sprinterské, nebo slabší týmy. Visma, Ineos, UAE atd. se k tomu nesnižuje. Incident s Carapazem byl dost smutný. Takže po tom působení Bena mám takovou pachuť a fandu si ze mě neudělal, ačkoliv dřív jsem mu palce držel.

          0 0
          • ms82  

            Myslim, ze Visma betonovala na Flandrech nebo tam nekde a za nema vycvakavali.

            0 0
          • jonys  

            Víš, za co byli disknutí z TDF Rowe a Tony Martin?

            Tím neomlouvám incident. Nicméně: AG2R jeli výborně. Celou sezónu předváděli parádní výkony (bohužel jim nevyšla Tour) a tady dokázali časem zvládnout i roli kontrolora závodu. Bez zkušeností, bez hvězd. Neodjížděli jim nebezpeční lidi (Sivakov s přivřením obou očí). Ben měl k sobě lidi dlouho do koncovek.

            Ostatní ho hrubě podcenili. Něco jako Alaphilippa na Tour 2019.

            Vlastě i Rogič měl kliku, že v tý etapě jim pomohl sjíždět Movistar. EF to měli na párku a teď mají Carapaze pod bednou, dobře jim tak.

            5 0
            • tomxxx  

              Taky byli disknutí, tady to pokryl strom. Náhoda?

              Výkony nezpochybňuji, jen mě to celé zklamalo právě s ohledem k jejich sezóně a tomu, že jsem Benovi fandil.

              Roglič měl kliku? Sice finální čas vědět Bora nemohla, ale tahat měl Movistar a ED, kteří na tu laxnost doplatili. Roglič měl lepší čas, a lepší časovku k dobru v neděli. Byl poslední, kterého OConnor trápí. Navíc Bora musela jet extra šetřivý mode a riskovat, že vše nebudou kontrolovat za každou cenu. Neměli zas tak silný tým. Neříkám, že 5 minut bylo v plánu, ale vykoupat v tom Movistar a ED v plánu bylo.

              0 0
              • jonys  

                Tak ten strom náhoda byla určitě :-)

                Reakce byla na to, že silné týmy tohle nedělají.

                Klika: do červenýho šel 2 etapy před koncem. Movistar pomohl stáhnout možná minutu. Nebylo to určitě takový to odevzdání dresu jezdci, kterýmu pak easy naložím dvacku za etapu. Vzpomeň třeba na tu Tour 19, kde se rušily a zkracovaly poslední kopce…Myslím, že to Bora (i ostatní) podcenili a už by to neudělali, i kdyby ten dres měli vézt celý 3 týdny.

                3 0
                • Honzas  

                  Tak Bora si myslela, jak s tím nevyjebala, páč v tom úniku měli Lipowitze. A když se ukázalo, že z toho nic nebude a Ben mu (a i všem ostatním) naloží o minuty, tak už bylo pozdě…

                  0 0
                  • polo  

                    Přesně tak, Bora měla vepředu Lipowitze, takže se nesnažili o sjíždění. Ale nikdo netušil, co dokáže v závěru Ben rozjet za tempo. Nejenže mu nestačil nikdo z úniku, ale balík nebyl schopnej nic z jeho náskoku stáhnout. Benův výkon byl fenomenální.

                    2 0
                  • jonys  

                    Ano. On ho měl hlídat, ale pustil ho při prvním útoku.

                    0 0
                • kubad  

                  zase bych nepřeháněl, ve finále mu dal –2:36 min. podle mě jela Bora přesně co potřebovala, vcelku v klidu, v předposlední etapě už ani neutočil. neměl důvod, tam by případně taky byl prostor kdyby bylo potřeba.

                  Nemyslím že by byly nějak v křeči

                  1 0
                  • tomxxx  

                    Taky si myslim, že hlavní křeče měla bora v břiše a vueltu si slušně podělalo ED a Movi. U Rogliče člověk nikdy neví kdy spadne a Movi si mohlo rvát vlasy, že by přišli o 1. Flek.

                    0 0
                • tomxxx  

                  Oplatila vlastne Visma Boře tu jednu etapu, co se jim tam vlasov položil pro wouta? :)))

                  0 0
                  • Krov  

                    Nemohla. Po odstoupení Wouta už tam žádná Visma nebyla…

                    0 0
                    • jonys  

                      Přesně tak. Nebylo kdy. Visma byla slabá jak čaj. Kuss úplně vykapal v GC, Valter v únicích odpadal mezi prvníma, Affini v TT průměr. Ta tahačka pro Wouta, já si myslím, že to prostě bylo upečený na place mezi Roglou a Woutem.

                      2 0
                      • tomxxx  

                        Tak je zase hezký, že mezi Woutem a Rogličem jsou dobrý vztahy. A třeba spolu ještě v jednom týmu jezdit někdy budou :)

                        Když vidím, jak se dva bývalí kolegové poplácají po zádech po etapě a vesele se baví, je to pro mě jako diváka víc, než vyhrané etapy.

                        4 0
      • Aduldinho  

        Za Roglu jsem rád a Slovinci letos vyžrali všechny tři GT, ještěže to nevyžral jen ten jeden nadčlověk! ;-)

        1 0
        • andy97  

          Škoda, že nejel. Ikdyž možná bylo lepší, že tam nebyl :D Příští rok by mohl Pogačar zkompletovat vítězství na všech Grand tour. Ale to Roglič ale tam nevím no :)

          0 0
        • jonys  

          Kdyz daji i MS, bude to historicka premiera.

          1 0
          • andy97  

            Nějaké info jestli pojede i Roglič nebo vše na Pogačara?

            0 0
            • jonys  

              Nema jet. Dolecit zada a az Lombardie (mozna s nejakou italskou pripravou).

              Pogi pojede v Kanade.

              0 0
    • Agent007  

      Jak jsem psal včera, Vackovi sedí kratší časovky do 15km. Ale šesté místo je dobré.

      1 0
    • andy97  

      Jinak Vacek a Bittner při svém debutu na Grand Tour jeli fantastický. Vítězství a dost druhých míst a nepočítaně top 10 v etapě, to byla krása tam vidět českou vlajku. Za mě celkem překvapený, že byli až tak dobří a určitě to byli nejlepší momenty na Vueltě pro mě.

      Třešničkou na dortu by bylo už jen vyhrána časovka a červený dres u Vacka.

      15 0
      • jonys  

        Ten Nulty se taky mohl vymaznout hned zkraje, ne az v pulce zavodu :-)

        3 0
    • tomxxx  

      Včera byl podle rozhovoru Roglič asi 20× na záchodě a stejně zajel 2. Nejlepší časovku za Küngem. Ještě bych ho neodepisoval do důchodu, kdyby jen přestal tak moc padat.

      0 0
      • andy97  

        Tak on je pořad extra třída ale je tu duo Pogačar a Vingegaard ty jsou ještě o třídu lepší. A Evenepoel se taky dost lepší.

        7 0
    • andy97  

      Affini včera měl oba disky plné, myslím si, že po etapě trochu litoval volbu :D ale ustál to dobře. To musí být peklo na to jet při větru.

      https://x.com/…464263840185?s=46

      5 0
      • Aduldinho  

        To je mazec, se mnou to včera místy slušně škubalo na blbejch 45mm ráfkách! ;-)

        0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 24 – 21. etapa, celkové pořadí

      Začneme klasicky vyhodnocením poslední etapy – časovky jednotlivců v Madridu. Stefan Küng se konečně dočkal vyhrané etapy na GT a spolu s ním i HonzaP9 3 bodů. Küngovi to určitě všichni přejeme, Honzovi možná soupeři v tipovačce okolo něj trochu míň :)

      Na druhém místě dojel Roglič, tzn. 2 body pro většinu našeho pelotonu.

      Tímto by se mohlo zdát, že je konečné pořadí hotové. Neměnil se tiebreaker, žádný trikot, Roglič dojel před O'Connorem, ten před Masem a Carapezem, kteří měli víceméně na vteřinu shodný čas.

      Ovšem musíme udělit poslední body za Skjelmoseho, který půlminutovou ztrátu na Gaudua otočil ve svůj prospěch a skočil do finální top5. A dokonce je v tipu. Brtníček s jonysem jej mají přesně na pátý flek (+8 bodů), Biker tipoval o místo lepší umístění, takže za +4. Pěkný tip pánové, jen jste byli před poslední etapou moc nízko na to, abyste ovlivnili boj o vítězství, a proto:

      První místo v poslední Grand Tour letošního roku, červený dres a privilegium i povinnosti chodit do příští Vuelty (nebo do vyhraného Gira či Tour) v červeném i po časovce udržel Kerim !! Víceméně první třetina pelotonu brala prostě 2 body za Rogliče a pořadí se tedy poslední etapou neměnilo. Kerim se do čela dostal v sedmé etapě, pak trikot leadera na 8 etap půjčil madoxovi, aby se po 16. etapě do vedení vrátil a už jej nepustil..

      Na druhém místě dojíždí pospec, třetí prochyno. Těsnou bramboru získává lukasd, a za ním je boj o top5 rozhodnut tiebreakerem a body za GC mezi rovnou čtyřmi jezdci :)

      1 87 Kerim

      2 85 pospec7

      3 83 prochyno

      4 82 lukasd 82

      5 80 (8) Martin_S1

      6 80 (8) Chramy

      7 80 (13) Quoll

      8 80 (13) honzas

      42 45 Jamin

      43 42 Robb

      Ukázka zkušeného závodění v podání Robba, který se po prvních dvou etapách v top10 propadl do středu pole, a když neměl na vítězství, počkal si do bezpečné zóny tří etap před cílem, udělal vše proto aby v nich nenašel ani bod, a ukořistil pro sebe lucernu! :))

      Již dříve Feďa zopakoval DNF z Tour, a Pivař následně zopakoval DNF z Gira (:

      Pár statistik z tipovačky:

      • nejvíce dnů (8 mezi 8. a 15. etapou) v červeném má madox, který nakonec dojel desátý; vítězný Kerim jel v červeném dnů 7, a USPS jel na čele po prvních dvou dnech, a pak jsme se tam po jednom dni vystřídali čtyři
      • Kerim vyhrál díky solidním tipům na GC i etapy, a díky 12 bodům za trikoty. Ty si vyjeli ještě lukasd a oblt. Weiss – všichni tři za UAE a Grovese. Jaye Vinea na puntíky nevsadil nikdo..
      • nejlepší tip na GC měl s 38 body prochyno (Rogla na win, k tomu Mas a Carapaz s prohozeným pořadím), následovaný Vitou P. a ULPOU (oba 36)
      • za etapy nejvíce bodů získal pospec – 55; 54 bodů bral madox a na rovnou padesátku dosáhli Chramy, honzas a Albert
      • nejvíce bodů za etapy přinesli WVA (16), Groves a Roglič (po 12), Soler (6), Bittner a Poole (5), a Mas, O'Connor s Vackem (4); nejvíce tak šlo trefit až 64 bodů za 8 z nich. Je radost vidět tam i oba české zástupce <3 :)
      • tiebreaker v cíli přesně trefil sám Biker, dojelo 135 závodníků
      • nejnižší součet umístění má Kerim (92), který se v prvním týdnu podíval do druhé desítky, jinak jel celou Vueltu v top10; také 18 etap strávil v top10 i prochyno
      • nejkonzistentnější „formu“ měl Feďa, který nebyl výše než 33. a posléze vypadl; největši rozptyl průběžného umístění měl USPS, který vedl, ale podíval se i na 44. flek :)

      Různé další částečné úspěchy a postřehy z tipa jsem se snažil zmiňovat aktuálně v průběhu závodu, snad se nikdo necítí neprávem opomenutý :))

      Vyhodnocení sezonní soutěže GT bude v následujících dnech, určitě o to nepřijdete.

      Ještě jednou gratuluji Kerimovi! Neměl žádné slabé místo a právem zvítězil. Očekáváme fotku v červeném! (letos zatím oba vítězové splnili, věříme i tobě :) )

      Všem děkuji za účast, snad jsem s vámi držel tipovačku i pro vás zajímavou a napínavou, a nyní můžeme všichni začít najíždět kilometry, načítat chytré knihy a chytat štěstí na příští sezonu :) Giro je téměř za rohem! :))

      17 0
      • Neťa  

        Gratulace bedňákům a organizátorovi za organizaci!

        1 0
      • gersa  

        Děkuji za Tipo, gratuluji vítězi. Už aby bylo zase jaro a Giro ;)

        3 0
      • Vita P.  

        Dobré, na poslední chvíli, těsně před odesláním, jsem vyšrtnul Groovese (letos to přece není pro sprintery) a napsal Yatese. Těch rozdílových 9 bodů docela chybí:)

        Díky za tipovačku.

        1 0
        • kapsch  

          Já taky při finální nominaci nedal Grovese ani Bittnera, zato jsem tam plácnul Lazkana :D a jsem jeden z těch, co mají v týmu Kusse a Tarling – oba mělo 17 lidí, oba přinesli přesně 0 bodů :))

          0 0
      • wishpull  

        Gratulece vítězům a Tobě velký dík za vedení soutěžě a také za vyčerpávající statistické (z)hodnocení, hrozně mě baví to číst!

        2 0
      • Jason Voorhees  

        Paráda, taky se připojuju s díky ;-).

        1 0
      • robb  

        Díky za tipovačku. Moc času na sledování nebylo, ale tipovačka to vždycky zpestří.

        2 0
      • cubista  

        Gratulace těm na bedně a Robbovi k lucerně:-) Giro jsem dojel v top 10, Tour uprostřed pelotonu a Vueltu v grupettu. Na únavu už v mém věku mám nárok, takže spokojenost:-) Moc díky kapschovi za skvělou zábavu:-)

        1 0
      • andy97  

        Děkuji za tipovačku, byla moje první a oblekl jsem si i červený dres na den takže spokojenost.

        1 0
      • HonzaP9  

        Díky za zábavu jako vždycky!

        1 0
      • pivař  

        Dík za tipopačku. Jak jsem ji odfláknul, tak kdybych neměl v druhém týdnu zažívací potíže, skončil bych uprostřed balíku!

        1 0
        • kapsch  

          Jo, tobě to vyloženě nevyšlo s tím volným dnem. Nebýt ho, udržel by ses a nakonec dojel přesně v polovině..

          0 0
      • pospec7  

        moc díky za tipo! Gratulace Kerimovi, já beru letos po Giru podruhý 2. flek, tak musím ještě trochu potrénovat. Ciao na jaře!

        3 0
        • Janes  

          Možná by bylo zajímavé udělat žebříček tipérů za celou sezónu.

          1 0
      • Trainman  

        Díky za celý letošní ročník. Jsem rád, že se našel někdo vytrvalejší, než Pogi :-) Byla to sranda!

        2 0
      • kerim  

        Snad géniové zodiakální, snad osmapadesátá vyšší inteligence způsobily, že jsem místo obvyklého spodku tabulky dojel v červeném… :-)

        Né, že by mě to netěšilo :-) Moc díky za tipovačku, gratulace kolegům na bedně a sejdeme se na Giru.

        Nic červenějšího jsem doma nenašel, ale zas je to před zrcadlem :-)

        22 0
      • madox  

        Díky za tipo!

        Gratulace vítězi!

        Překvapivě jsem se provětral pár dní v červeném, takže místo obvyklého dojetí zvyšuji ambice na Giro na aspoň den v růžovém:-).

        1 0
      • jiiira  

        Ja teze dekuji za tipovacku a gratulace vitezi. Letosek moc nevysel, ale to se jiste pristi rok otoci :-)

        1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.