Rozervaný řetěz po 70km (SRAM PC-971)

29 nepřečtených
  • petulka_VP

    Nedávno jsem tady řešil problém s tím, že mě po seřízení přehazky, výměně řetězu a kazety (http://www.bike-forum.cz/…-strili.html#…) kolo strašně střílelo. Po překontrolování všeho, co jste mi doporučili (vše OK) jsem se vydal do servisu s reklamací. Kolo tam prozkoušeli, projeli po parkovišti a vrátili s tím, že nic nestřílí.. Tak jsem ho jel zkusit do většího kopce, zase to střílelo a zhruba po pár km jsem rozerval řetěz (SRAM PC-971), který měl najeto asi 70 km (a to ne na místě kde se spojuje). Tak jsem se vrátil do servisu, kde na to nevěřícně koukali, řekli mi, že to není možné, že to jsem si to musel rozervat sám tím, že jsem řadil ve velkém záběru (což jsem nedělal a nedělám), na reklamaci že to nepůjde apod.. Nakonec mi teda řetěz aspoň dali dohromady. Nicméně – je možné že bych ho fakt po tak krátké době rozerval vlastní nešikovností – nikdy se mi nic takového nestalo a to jsem tam měl horší řetězy a jezdil podstatně horší terény než těchhle pár km okolo Brna..(a opravdu neřadil v záběru)? Nebo to byla chyba materiálu, kterou nechtěli uznat? Co je ale fajn, že teď už nestřílí:-).

    0 0
    • Spock lone wolf  

      No, je možné že tam byl jeden zatuhlý čep a ten způsobil tohle všechno (včetně střílení).

      0 0
    • Zdenda CUBE  

      Kouknul bych rychle po jiném servisu …

      0 0
    • Jenda  

      kup si nejtovacku a takovyhle kraviny vubec neres – snejtovany to mas driv nez se vubec rohodnes jestli do servisu jo nebo ne. Bohuzel porad casto plati ze co si neudelas sam to nebude kvalitne.

      0 0
      • petulka_VP  

        Nejtovačku mám už dlouho, mě šlo hlavně o to, že jsem dal za servis skoro 2,5K (chtěl jsem to mít pořádně) a bylo to horší než předtím, tak jsem je s tím otravoval, snad už tam nebudu muset..

        0 0
        • Jenda  

          hele sam pises ze se to trhlo jinde nez je spojka, takze za to ten servisak fakt nemohl. Pokud byl zatuhlej clanek (coz by odpovidalo tomu ze ti to strilelo) je to v podstate tvoje chyba – protoze nezlob se na me ale objevit zatuhlej clanek je prace na 2 min. Kdyz odneses retez na reklamaci tak co s nim udelaj – opravej ho – tj vymenej jeden clanek a jezdis dal. No nez jit znova do servisu tak to mas 10× snejtovany sam a pri te prilezitosti si muzes zkontrolovat i ostatni clanky jestli jsou OK.

          Fakt me prijde ze tu nekteri resej prkotiny jenom proto ze jde o princip :-/

          Jinak 79 Kc za vymenu retezu pokud byl koupenej u nich mi prijde ulet

          0 0
    • Senoy  

      Nohama to nebylo. 971 je hodně pevný řetěz. Sám jsem na něm hodně tvrdým způsobem (ze sedla na těžší přževody) jezdil celou sezonu a měnil jsem 3. zobáčku měrky. Spíše zatuhlý čep a cuknutím, resp. přeskočením se urval. Pro mě na jetou kazetu 971 jasný favorit v poměru životnosti a ceny.

      0 0
    • xshreck  

      Podle mě to špatně snýtovali ;)

      0 0
      • juli  

        Tenhle řetěz se standardně nedodává se spojkou?

        0 0
        • xshreck  

          Jestli je ten člověk neznalý a dělal si to v servise, co mu servisák udělá? ;)

          řetěz snýtuje, naúčtuje si pěknou pálku a spojku prodá dál :) toť můj názor

          0 0
          • juli  

            Jó takhle. To je pak lepší jít o servis dál.

            0 0
            • xshreck  

              Nevím teda jak to měl :) ale takhle to podle mě funguje na hodně místech co jsem si všiml. By mě zajímalo jak to tazatel měl :)

              0 0
              • nox159  

                blbost… pokud je ten servis dobry tak ma dost prace ( nestiha) tak proc by nytoval kdyz se spojkou ma min prace… ?

                0 0
                • lidumil  

                  No právě třeba moc práce nemá…

                  0 0
                  • nox159  

                    tak to neni dobry servis…

                    tady v okoli jeden dava pres sezonu slevy aby nalakal lidi… :D aspon tak jsem to slysel… :)

                    0 0
                    • petulka_VP  

                      Nenýtovali to, je tam klasická „zlatá“ spojka, ale roztrhl se na úplně opačné straně

                      0 0
                    • petulka_VP  

                      Jinak čistě pro info se jedná o bikepoint Brno v kampusu a za výměnu řetězu si naúčtovali 79,– Kč. A až na ty blbé kecy, že jsem si to způsobil blbým stylem jízdy jsem byl spokojený.

                      0 0
                      • jaros  

                        Vysvětlili jak vypadá dobrý styl jízdy?

                        Že by servisman kolo vyzkoušel pochybuji.

                        0 0
                        • petulka_VP  

                          V podstatě řadit jen na rovině, ikdyž mi přišlo, že když chci podle nich přeřadit, tak bych snad měl zastavit, dát kolo do vzduchu, pak přeřadit a teprve pokračovat dál:-). Jinak ho zkoušeli dokonce dva, protože se jim pořád nezdálo, že to dělá to, co jim říkám, jezdili na něm po podzemních garážích i na výjezdové rampě z nich, aby zkusili mírný kopec.

                          0 0
              • juli  

                Jsem servisák, ale tohle by mě nenapadlo. Kvůli 30 kačkám připravit zákazníka o komfort a sám riskovat, že keta někde trhne mi za to nestojí…

                0 0
                • nox159  

                  presne tak…

                  0 0
                • JSt  

                  mam pocit, ze dokonce sram u svych retezu udava, ze by se nemely nytovat…

                  0 0
                  • juli  

                    To nevím, ale zaznamenal jsem, že některý sériový kola mají řetězy Sram nýtovaný.

                    Takže čistě teoreticky, pokud by někdo do servisu nakupoval levně řetězy, co by přebytky z výroby, tak by spojku musel dokupit zvlášť a to by pro něho mohlo být likvidační :-)

                    0 0
    • Joseph de Sax  

      Oline, no tak to budeš asi národní umělec z Beňova ..

      0 0
    • Loner  

      vzhledem k tomu, že se na b-f v poslední době řešily řetězy více, než kdykoliv předtím – viz vlákna s fotkami prasklých článků , odhalení jednoho nebo více tlustších čepů,… bych řekl, že kvalita PC971 je v současné době děsivá, takže se nevyplatí kupovat více než jeden řetěz a to v kameňáku a hned ho prohlídnout. Kecy „mechaniků“ o tom, že byl pretržen nevhodným řazením jsou směšné, točím už poněkolikáté pět sad PC971 a před tím jejich předchůdců PC ?91? a k roznýtovaní dojde tak jednou za 15 000 km a na každém z nich mám před smrtí kazety vždycky aspoň 4500 km.

      0 0
    • drbo  

      nova kazeta, novej PC971 – po cca 200km rozervanej, docela zklamani :-(

      0 0
    • bagr84  

      tohle se mi teď stalo na silnici, při záběru do kopce na tezkej převod ve stoje… příčina – blbě serizenej saltr. Proto i to střílení. U mě to bylo „jednosměrný“ shimano, typ nevím.

      0 0
    • bagr84  

      tohle se mi teď stalo na silnici, při záběru do kopce na tezkej převod ve stoje… příčina – blbě serizenej saltr. Proto i to střílení. U mě to bylo „jednosměrný“ shimano, typ nevím.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.