• zihadlo

    Uvažuji o koupi této vidlice RST First Air 100 lockout. Má s ní někdo zkušenost?

    0 0
    • Majkrosoft  

      já ji vozím, nevím sice který je to rok výroby ale moc spokojený s ní nejsem

      0 0
    • Sobi  

      Obecně RST jsou fakt špatné. Výrobci dělají vidlice dobré a špatné, RST dělá špatné nebo ještě horší. Zkoušel jsem RST first a opravdu fakt nic moc… ale možná je to taky degradovaný tím že už jsem si zvykl na foxky :-)

      0 0
      • Majkrosoft  

        tak oproti foxkám je to spíš pevná vidla :) ale je fakt že aji oproti jiným které jsem zkoušel je to nic moc

        0 0
      • bluma  

        Taky otázka jakej FOX, Fková řada mě citlivostí nenadchla. Ale že je RST na nic souhlasím 100%.

        0 0
        • trpaslik72  

          a souhlasíš proto, že má RST blbý jméno, proto že si na ní jezdil a nevyhovovala ti? je jasný, že se RST nemůže rovnat s Foxkama, ale taky se nedá srovnat cenově..

          0 0
          • kubad  

            RST F1 se nemuže rovnat ani s R7 kterou kopíruje, a do jejího špatného chodu má pořád hodně daleko.

            o téhle vidlici má smysl uvažovat je po tunigu s TT, jinak je lepší dát na kolo pevnou a ušetřit 3/4 kila váhy.

            0 0
    • trpaslik72  

      vozím TUHLE

      je to rok 2009 a vůbec si nemůžu stěžovat. Mám ji rok a chodí poměrně dobře, hmotnost je za ty peníze slušná. Už dostala dost zabrat na závodech, maratonech, nějaká ta wheelie a skok tam sou hodně často a drží statečně.

      0 0
    • dancing dog  

      Myslim, že časy se mění a s nimi i „ověřené jistoty“, jako to, že RST a SR Suntour dělá špatný vidlice.

      No, rozhodně bych se nebál této vidlice v úpravě od Tuning Test, myslim, že je v nabídce…

      0 0
    • blisterexist  

      mám RST F1 platinum, nemůžu si na nic stěžovat, po různých úpravách(bylo jich fakt hoodně) je to velká citlivka, jsem naprosto spokojen, výborně žehlí, progresivita mi taky vyhovuje(využívám 95mm ze 100mm), jsem z ní naprosto unešený, ale bez úpravy taky nemusí být špatná

      za mě 100% doporučuju

      akorát bych ji vytknul malou pevnost v krutu, ale není to nic zásadního

      0 0
      • zihadlo  

        Chci se zeptat co myslíš tím,že má malou pevnost v krutu? Jak se to projeví???

        0 0
        • Vilém  

          Treba to, ze kdyz zatocis, tak si kolo jede svoji cestou. Samo je to pritazeny za vlasy.

          0 0
        • blisterexist  

          spíš při brždění, mám 180 kotouč, nebo občas v zatáčce škrtne kotouč

          0 0
          • Iceman.X  

            Mám tu samou a souhlasím se vším co jsi napsal… max. spokojenost…

            0 0
      • winprog15  

        Upravy su TT alebo domace?

        0 0
    • ToM.K3  

      Zdravím, už delší dobu forum prochazím, ale až současný problém mě „donutil“ se registrovat. Mám nové kolo (Instinct 09), ujel jsem na něm jen pár metrů a vidlice má dost velkou vůli v pouzdrech při zabržděném předním kole a pohybu dopředu/dozadu. Je to RST first air, vím že to není žádný zázrak ale je nová, tak by to snad dělat nemělo ne ?? Nebo je to u ní normální ?? Díky předem. PS: Hlavně mi nepište ať si koupím Epicon TT, mám to kolo 3 dny tak se vidlu měnit nechystám. :)

      0 0
      • bluma  

        A co reklamace?

        0 0
        • ToM.K3  

          Jestli to je vada vidlice, tak reklamaci samozřejmě zkusím, ale kolo mám kupovaný přes net, takže by to asi trvalo než by se to vyřídilo a když je jaro tak chci hlavně jezdit. Jde mi hlavně o to, jestli to je nebo není normální u této RST.

          0 0
          • trpaslik72  

            já už týram RST first air 2009 druhou sezonu a to dostává zabrat dost a drží statečně ( musim zaklepat )..

            0 0
      • MlokCZ  

        A skutečně je to vůle v pouzdrech? Vyloučil jsi hlavové, pohyb desek ve třmeni, atd.?

        0 0
        • ToM.K3  

          Hlavové složení jsem dotáhl (několirát), ale když přiložím prst do místa kde nohy zajíždějí do pouzder a zkusím s kolem pohyb dopředu/dozadu (přední brzda zabržděná) tak to i cítím. Připadá mi že to dělá hlavně pravá noha (po směru jízdy). Doteď jsem měl vidlici RST capa, takže nevím jestli je to u vzduchové vidlice normální.

          0 0
          • hrajem  

            Na to hlavko bacha, abys ho ted nemel pratazene.. Vakl normalni urcite neni, doporucuji reklamaci – zavolej tam, domluv s nimi ze jim posles jenom vidli (at to mas lehci a levnejsi) a zeptej se, jak dlouho to bude trvat a jestli by to neslo popripade nejak urychlit (treba ze bys tu vidli poslal primo d RST servisu, nebo co ja vim jake jsou moznosti)

            0 0
      • marszy  

        Pokud je vůle na vidli dej jí na reklamaci.

        0 0
      • blisterexist  

        reklamace, mě to uznali

        0 0
        • ToM.K3  

          Díky všem. Asi to bude jediná možnost, to se ještě minimálně 14 dní nesvezu :(. Ještě mě napadlo, když tu vidlici vypustím a nafoukám znova na předepsanej tlak, to asi nepomůže že ??

          0 0
          • blisterexist  

            ne, počítej s tím, že ten měsíc čekat budeš, takže tam zatím hod pevnou nebo nejakou šunku

            0 0
    • blisterexist  

      na kolik jí foukáte? já mam f1 platinum a mám 60kg a dávám jí na 90psi, sag 24mm, využitý zdvih-95mm

      0 0
      • udo  

        Mam taky dotaz co se tyce RST firs air chodi dobre ale kdyz dole na prave strane tocim menicem tlumeni tak to je furt stejny vubec zadny rozdil v tlumeni.Packa nahore funguje v pohode

        0 0
        • blisterexist  

          to je odskok vidlice, poznáš to při vracení vidle

          0 0
          • udo  

            ja vim ale prave kdyz to dam do plusu nebo do minusu tak se ta vidle vraci furt stejne neni zadny rozdil

            0 0
            • blisterexist  

              a točíš až na doraz? kři uplném zašrubování by se totiž měla vracet velmi pomalu

              0 0
              • udo  

                jo az na doraz

                0 0
                • blisterexist  

                  no, tak buď reklamovat nebo jí rozebrat a odskok nastavit interně, pravděpodobně ti prasklo táhílko, které točí šroubem, ale interně to nastavovat pujde, teď jsem to dělal

                  0 0
                  • udo  

                    a jak se to dela prosim te

                    0 0
                    • blisterexist  

                      je to mooc složité, musíš rozebrat spodní část locku, a tam je z vrchu díra na imbus, a tím to seřídíš, protě musíš celou pravou vnitřní nohu vykuchat

                      0 0
                      • udo  

                        dik tak to delat nebudu spis to reklamuju ona je 3 mesice stara

                        0 0
                        • blisterexist  

                          btw, toto to je

                          0 0
                          • blisterexist  

                            ale rači to vyreklamuj:-D

                            0 0
                          • udo  

                            Jeste se zeptam kdyz je praskle to tahlo muzu stim normalne jezdit nebo se stim muze jeste neco stat

                            0 0
                            • blisterexist  

                              jakože nevím přesně jak je to v tom táhle jak je v něm to táhílko, ale na konci je závit a tím reguluješ průchod oleje, a ten je tam teď na volno takže by bylo dobré ho aspoň zalepit sekunďákem, ale pokud ta vidle nekope tak bych to neřešil, jen bych jim o tom řekl tam kde jsem to koupil, a v zimě vyreklamoval

                              0 0
                          •  
                            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                            0 0
    • Vavre  

      Už se Vám někdy stalo na RST Fist Air že Vám přestal fungovat Lockout tím že jste položili kolo na zem s otevřeným Lockoutem a on se zavzdušnil? Jak to opravit nevíte?

      0 0
      • blisterexist  

        trochu nechápu co si s kolem dělal, ale konstrukce tlumení vylučuje zavzdušnění, nebo stačí párkrát propružit a máš odvzdušněno, a pokud nefunguje lock tak máš málo oleje

        0 0
        • dobytek  

          Mám na kole Recona SL Air s LO na řidítkách. Někdy lock nefunguje, zvlášť pokud po ježdění vidli zapomenu odemknout a kolo dlouho stojí se zamčeným lockem (když pak odemknu, chvíli jedu a poté chci zas zamknout, tak to nejde – až třeba po několika hodinách LO zase začne fungovat). Vidli se tedy snažím zamykat co nejméně. V čem může být problém? Při skladování kola se doporučuje nechat vidli odemknutou?

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • blisterexist  

            nevým, ale když si představím konstrukci tlumení tak je nemožné aby se zavzdušnila, teda možné to je ale při prvním propružení se odvzdušní,jak je to u recona nevim

            0 0
    • Toutou  

      Malý dotaz k téhle vidli – mám jí teď novou a nevím co od ní očekávat (alespoň do doby, než ji zahodím a pořídím Epicona).

      Připadá mi, že dost „dře“. Malinko se to zlepší, když se na předním kole třeba minutu pohupuju (jakože simulace jízdy), ale stejně. Odtrh jsem sice neměřil, ale připadá mi doooost velký.

      Když si na kolo sednu a nechám váhu spíše vzadu, vidlí to ani nehne. Když se opřu do obvyklé jízdní polohy, sag je asi 2,5 cm, jenže nohy rozhodně nezajíždí plynule. Spíše z nuly skočí na těch 2,5 a tam se jakoby zadřou. Když přenesu váhu dál dopředu, jde do zdvihu víc, ale zase po skocích. Jako když jedete gumou po školní lavici, neklouže, ale skáče. Pokud zapumpuju rychle, je to ok, a klouže hezky. Pokud pomalu, zasekává.

      Jinak ani při nejšílenějším poskakování s váhou prakticky jen na předním kole se mi nepovede dostat jí do zdvihu víc než 8 asi cm.

      Tedy táži se, je toto normální?

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • blisterexist  

        s tím zdvihem ano, ti kkti z výroby na táhlo cpou jakýsi spensr, po jeho vyndání mám zdvih zhruba 110mm, s tím zadíráním nevím, mám ji předělanou na olej a jezdí jak pomásle:-)

        0 0
        • Toutou  

          Jo, o tom spaceru jsem tady už někde četl… Tak ten asi poletí, potom ji předělám na olej, a pak už jen zahodím nebo ne.

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • RadaHaryk  

      Ahojky,RST First Air 100mm mám na Meridě tfs matts 700-V,a zatím jsem s ní spokojený a funguje tak jak má..i když na ní mám teprve najeto něco přes 800 km.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • rsttitan  

      Moje dojmy z vidle RST- TITAN air, koupená po 50% slevě za 2250,– výdrž cca. 300 Km :-( vady: z pravé nohy mi začal lézt nějaký šmír asi vazelína, při dofukováni pravé nohy, se mi potřebný tlak podaří nahustit až cca. 30× pumpnutí pumpičkou ze začátku jakoby ten vzduch nechtěl zůstat v noze jakmile se dostanu nad 50 bar. tak mi tlak klesne pod 30 barů a tak pumpuju furt dokola až se konečně dostanu na požadovaný bary, další asi vada, jakmile zapružim vidlí, tak v jedný noze něco bouchá zmizí to pokud ji více nahustim cca.80 bar a poslední při posledních projížďkach na biku naskutečně ztuhla, zavěr RST nebrat, raději si připlatě o pár tisíc, za kvalitu, já prodělal 2250,– Kč během měsíce.

      0 0
    • rsttitan  

      Moje dojmy z vidle RST- TITAN air, koupená po 50% slevě za 2250,– výdrž cca. 300 Km :-( vady: z pravé nohy mi začal lézt nějaký šmír asi vazelína, při dofukováni pravé nohy, se mi potřebný tlak podaří nahustit až cca. 30× pumpnutí pumpičkou ze začátku jakoby ten vzduch nechtěl zůstat v noze jakmile se dostanu nad 50 bar. tak mi tlak klesne pod 30 barů a tak pumpuju furt dokola až se konečně dostanu na požadovaný bary, další asi vada, jakmile zapružim vidlí, tak v jedný noze něco bouchá zmizí to pokud ji více nahustim cca.80 bar a poslední při posledních projížďkach na biku naskutečně ztuhla, zavěr RST nebrat, raději si připlatě o pár tisíc, za kvalitu, já prodělal 2250,– Kč během měsíce.

      0 0
      • rsttitan  

        oprava PSI ne BAR :-)

        0 0
      • Toutou  

        No ještě žes to tak pěkně sfouknul…

        Asi jako že Nokia 3310 neumí 3D, takže Nokie NEBRAT.

        0 0
        • rsttitan  

          asi tak, s nokii 3310 můžeš telefonovat od toho tel. vlastně i jsou a tak to beru s vidlema, pokud si pořidim vidlu, tak bych byl rád, aby splňovala to, nač je určena. Ale moje chyba, četl jsem dost příspěvků od lidí co RST jezdili a většina jí zatracovala :-)

          0 0
    • vinnca  

      hola, nevite nekdo, jest-li existuje katalog ND pro RST? mam vidlici asi z roku 2007 a nemuzu nic najit. Mam praskle prachovky, asi poskozeny lockout a chci si podivat do manualu, jake sehnat ND. Predstava je takova, jaky ma kalog ND pro sve vidlice napr. rock shox reba.

      0 0
    • koko0925  

      Koupil jsem nový kolo (Leader Fox Maxx 2012) a tahle vidle tam je už s lockoutem na řídítkách. Je mi to tam k ničemu, rád bych to zaměnil za normální ovládání na korunce. Žádný set jsem ale nikde nenašel. Pouze ten s tím dálkovým ovládáním. Poradí někdo?

      0 0
      • Kolonožka David  

        Vyzkoušel bych to na bazaru s někým „vyměnit“ za ovládání na korunce. Ale být tebou, dal bych tomu dálkovému ovládání ještě přeci jen šanci.

        0 0
      • blisterexist  

        mám tu páčku na korunku a ty blbosti k tomu, zbylo mi to z rst f1 platinum, prodám:-)

        0 0
        • streetball  

          Ahoj, včera jsem si koupil Author Traction 29 2012, je osazený touto vidlicí přesně VIDLICE RST F1RST29 AIR 80mm. Moje otázka zní:

          Při zamření a opření se o řídítka se vidlice cca 20mm zasune, je to tak v pořádku, nebo je něco špatně?

          Díky za reakce

          0 0
        • streetball  

          Ahoj, včera jsem si koupil Author Traction 29 2012, je osazený touto vidlicí přesně VIDLICE RST F1RST29 AIR 80mm. Moje otázka zní:

          Při zamření a opření se o řídítka se vidlice cca 20mm zasune, je to tak v pořádku, nebo je něco špatně?

          Díky za reakce

          0 0
        • streetball  

          Ahoj, včera jsem si koupil Author Traction 29 2012, je osazený touto vidlicí přesně VIDLICE RST F1RST29 AIR 80mm. Moje otázka zní:

          Při zamření a opření se o řídítka se vidlice cca 20mm zasune, je to tak v pořádku, nebo je něco špatně?

          Díky za reakce

          0 0
        • streetball  

          Ahoj, včera jsem si koupil Author Traction 29 2012, je osazený touto vidlicí přesně VIDLICE RST F1RST29 AIR 80mm. Moje otázka zní:

          Při zamření a opření se o řídítka se vidlice cca 20mm zasune, je to tak v pořádku, nebo je něco špatně?

          Díky za reakce

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.