• Mirek.111

    Nazdárek kolegové bikeři, mám dotaz.Zvažuji koupi spd pedálů Shimano pd- m520 a chci se zeptat jestli s ními někdo máte zkušenost a jakou.Jsou v té levnější kategorii asi 500kč tudíž jsem tak trochu na pochybách aby pedály něco vydržely.Nejsem žádný blázen který jezdí denně 100km ale když něco kupuji,tak chci vědět co.Díky za komentáře.

    0 0
    • jIrI___  

      520 jsou držáky, vydrží všechno.

      0 0
    • Mirek.111  

      CHlapy díky, myslím že mám jasno.Beru je.

      0 0
      • maajkee  

        Jasný vem, nemáš se vůbec čeho bát. Budeš spokojenej.

        0 0
      • Luk02  

        osvědčená klasika není důvod proč nebrat…navíc oproti těm levnějším 505 je to fakt úžasnej pedál, u 505 si občas někdo stěžoval na vypínání.

        Ještě k těm 520 jedny jsme měl asi 5 let bez vůle bez jediného problému, pak jsem je prodal s kolem…

        Ty nové co jsem koupil chytly asi po roce trochů vůli, bohužel se mi nedaří je povolit a vůli vymezit…

        0 0
        • Rychlej turista  

          Pedály nejsou maso. Pokud jsou dobře zakonzervované, tak věřím, že pár století vydrží :-)

          0 0
    • Oakey  

      Tyhle pedály používám i na AM/EN, kde chytly už nejeden šutr a pařez. Pořád držej, žádný vůle, stačí jednou za sezonu promazat osy pro hladkej chod a víc se nestarat…

      Ale pro novou sezony plánuju SPD s klíckou, který mi přišly pohodlnější.

      0 0
      • Luk02  

        S MTB klíckou používám tyhle Wellga a jsem s nima moc spokojený, výhodou oproti Shimano je že se podrážka dotýká klece. Výborný pedály jsou taky tyto CB Mallet

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • Oakey  

          Ty Wellga mi připadaj jako kopie Time Z

          0 0
        • Luk02  

          Ještě doplním že jsem ty Wellga nepoužíval s orig. kuframa ale s těma co jsou k 520kám…

          0 0
      • pitos  

        Pokud pedály s klecí tak určitě mohu doporučit CB Mallet.Systém mechanismu je hodně zapuštěn v ohrádce a navíc se při nenacvaknuté/nac­vaknuté noze trošku rozevře takže kontakt podrážky s klecí je výborný,řekl bych že v tomto ještě lepší než Time Z.

        0 0
        • Oakey  

          CB mám bohužel negativní zkušenosti, konkrétně model Candy C :-/ … Ale na druhou stranu to byl OEM kousek.

          Hlavní problém u nich spočíval v tom, že sem leckdy nevěděl, jestli sem nacvaknutej, nebo ne a samotný nacvaknutí někde v trailu bylo docela zdlouhavý. Nehledě na to, že po 2 měsících už osa chytala vakl :( … V tomhle oproti nim jsou Shimana zlatý.

          0 0
          • pitos  

            Ano,pocit jestli jsem nebo nejsem nacvanutý jsem míval ze začátku také ale zvykl jsem si.Ověřoval jsem si to potáhnutím nahoru.

            Sice jsem vozil od CB dvoje pedály a kromě menšího vaklu(který ale ničemu nevadil)jsem problém nikdy neměl.Že SH vydrží asi více vím ale systém uchycení nohy u CB je pro mě mnohonásobně lepší a pro mé ježdění vhodnější,takže i kdybych měl co 3roky kupovat nové pedály tak bych do nich stejně šel znovu.

            0 0
            • pitos  

              Ještě doplním že mallety po třech letech ježdění(mám je déle ale vozím i platformy)jsou úplně v pořádku.Teď jsem to kontroloval a nemají ani vakl.

              0 0
          • Luk02  

            já měl na Forcovi dvoje Acidy a ty OEMka maj jiná ložiska a osy než ty normální…Takže se to nedá srovnávat…

            0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • buba CZ  

      Mám je a nevím,nevím.Po dvou měsících totálně ožvejkanej kufr od zámku(ale to je problém materiálu kufrů) a teď zarostlej šroub štelování předpětí(není zarezlej)všechny imbusy i kvalitní jsem žvejknul.Jsem asi fňukna :-)

      0 0
    • parduba  

      Používám šlehače ale po zkušenostech s cenou a výdrží kufrů jsem si objednal 520-ky,Jinak vzhledem k tomu že teprve přecházím na shimana poradte mi prosím jak jsou označeny kufry se stranovou vůlí.

      Díky.

      0 0
      • jIrI___  

        Přechod z CB na Shimana bude krutý…

        0 0
        • maajkee  

          Nebude, já jsem CB vozil asi měsíc a na shimano jsem si zvyknul hned první den :) Ale to bude asi člověk od člověka, na CB mi vadil stranovej pohyb nohy, což mnozí uváděj jako výhodu :)

          0 0
        • Luk02  

          u mě byl přechod taky v pohodě…

          0 0
    • jachymk  

      M-520 mám tři roky starý na jedný straně pedálu jsem voholil vršek sřoubu na utahování jinak žádná jiná závada a ten šroub byla stejně moje chyba :-)

      0 0
    • tommyD  

      mě teda chytl vakl po měsíci ježdení u m520 ,nevíte co s tim mám udelat,protože me to trosku stve .. když slápnu poradne na pravou nohu,tak jakoby mi ten kufr jezdi dopředu a dozadu,u levý mi to nedělá. nevíte co s tim??dík

      0 0
      • blisterexist  

        mě 540 po týdnu, stačilo rozebrat dotáhnout konus, a už drží přes rok:-)

        0 0
        • tommyD  

          ja sem cetl ze by se nemli rozebírat,kuly tý pruzine aby nevylítla..tak se toho docela bojim,hlavne nevim jak na to :D

          0 0
    • Tehu  

      mam doma jiz treti sezonou tyhle 520ky a problem tkvi v tom ze me prijde jak kdyby ta pruzina zmekla, dost casto se mi stava ze ac mam vse natvrdo tak mi jedna noha vcelku v neprijemnych situacich casto vypne. Nepripada mi ze bych nejak kroutil nohu. Muzou byt unaveny nebo spise sesoupane kufry v tretrach ??? Nema nekdo zkusenosti…

      0 0
      • xshreck  

        Viděl bych to na kufry. Na starých tretrách mi kufry lécou na všechny strany a bota se lehce vypne.

        0 0
    • MirosPikos  

      Mohl by mi prosím někdo poradit, jak opatrně sundat plastové klece z pedálu? Koupil jsem si nové a klec už je nandaná. Zkoušel jsem povolit obě pružinky a klec vycvaknout klasicky do strany, jako kufr. Ale nejde to, resp. bojím se, že kdybych zabral víc, tak můžou kufry do plastu :)

      Díky za rady

      0 0
      • felix.org  

        Pomůže plochej šroubovák mezi klec a pedál.

        0 0
      • maajkee  

        Normálně zaber! :)

        SAmozřejmě pohyb jako když vycvakáváš nohu!

        0 0
      • MirosPikos  

        Tak jsem zabral :) Na víc použití ty umělý klece asi nebudou, že? Resp. možná už je dokážu nacvaknout jen jednou na chlastací kolo a víc už ani ránu. Ale zkusím si nechat vyfrézovat duralový klícky na CNC, jen je nakreslit :)

        0 0
        • felix.org  

          Určitě jsou na víc použití, ale je potřeba je sundávat rozumně :-) Třeba právě s tím plochým šroubovákem.

          0 0
          • MirosPikos  

            Měl si pravdu :) Nandal jsem je plochým na jiný pedály a je to v pohodě. Ono je stejně už asi jinam dávat nebudu a takhle drží pořád dobře.

            Nevěděl jsem předtím kam ho přesně strčit, ale teď koukám, že za mnou leží na křesle návod, kterej byl u pedálů a tam je to docela dobře popsaný. Asi už jsem včera večer nebyl schopnej nic vymyslet.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.