Zamenitelnost kotoucu shimano 180 - avid 185

27 nepřečtených
  • Baracuda

    Potreboval bych poradit. Chci si koupit druha kola – napadly me shimano XT M775, ty jsou ale na centerlock a na ten se daji sehnat jen 180 kotouce. Ja mam ale brzdy avidy a ty maji kotouce 185. Tak se chci zeptat, jestli by to byl problem, nebo ne. Stejne jako druha cast otazky, jestli nejsou problemy se shimano kotoucem a avid brzdou. Diky

    0 0
    • marapara  

      Problém nebude. Já jsem měl to samý, budeš muset upravit adaptér na 185 mm, trochu zfrézovat, přesně o 2,5 mm na každé straně.

      0 0
    • RedAce  

      Musel by si při výměně kol vyměnit i adaptér u třmenu. Kotouč SH maká s Avid brzdou v pohodě (i naopak).

      0 0
    • Garyk  

      Můžeš koupit adaptér 6 děr –> Centerlock a použít Avid kotouč.

      0 0
      • Garyk  

        Třeba tenhle: www.kupkolo.cz/…er-lock---IS-

        0 0
        • Baracuda  

          Diky moc – to bude ono.

          0 0
          • Pavel100  

            Raději bych si připlatil a koupil DT adaptéry www.netbike.cz/select_det.php?… S těma Alligatorama před nedávnem někdo říkal, že nic moc…nevím v čem byl problém jestli to dobře nesedělo. A podle toho obrázku na kupkole by měl jít na náboj napřed adaptér, pak 6děr kotouč a matice na utáhnutí ne? Aspoň u toho DT to tak mají.

            0 0
            • roud  

              alligatory sou v pohodě jezdim je já i kámoš a OK i když opravdu pár lidem nesedli těžko říct proč…

              0 0
              • Pavel100  

                já to jenom zaslechl…neřešil jsem to dál…možná se někdo rozepíše více

                0 0
              • kubad  

                je to tím , že máš mechaniky – tam není zpětný přenos do páky jak u hydrauliky

                0 0
                • roud  

                  Mno netušim co to dělá na hydrách ale u mě je vše OK :O)

                  0 0
            • MaPa  

              Ty Aligátory jsou bez problémů. Alspoň u mne. Jak na 185ce tak na 160ce

              0 0
    • kubad  

      Avid používá při montáži podložky pod brzdič – viz foto. pokud bys chtěl dát kotouč 180mm musel bys pokaždé ty podložky vyndat, teda přesně 2,5mm z podložek pryč nevím přesně kolik mají. rozumější bude zvolit jiné náby než Shimano na CL

      0 0
      • fousac  

        ja mam adapter tenhle a tam staci ty podlozky jen prohodit…

        www.cykloprofi.cz/th_full.php?…

        0 0
        • kubad  

          je to možné že to udělá ty cca 2,5mm :-) ale měnit podložky při každé záměně kol nevím :-(

          0 0
          • Vilém  

            ..a sundavat trmen pri vyndani kola Ti nevadi? :)

            0 0
            • kubad  

              nemusíš sundat stačí odklopit, ale na druhou stranu proč potřebuješ na Lefty sundat kolo? plášt i defekt uděláš bez sundání :-) jedině snad kvůli přepravě

              0 0
              • Vilém  

                Proste mi to nedalo:) Mas pravdu,ze na Lefty neni moc duvodu proc sundavat kolo.

                0 0
    • MaPa  

      Pokud by jsi do toho takhle šel tak by asi nejlepší bylo mít k těm kolům i druhej(ý) adaptér(y). Přehodit třmen(y) u Avidů zas není takový zdržení.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.