• Pecuchet

    Předem se omlouvám za délku příspěvku. Včera jsem se byl podívat na hradě Veveří a stejně jako v létě jsem na hradní bráně našel ceduli zakazující jízdu na kole v areálu hradu. A opět jsem si říkal, co to má za důvod, vždy? je tam přeci dost místa pro pěší i cyklisty. Po prohlídce hradu jsem se stavil v tamním občerstvení, kde jsem zaslechl rozhovor pana kastelána s jakýmisi lidmi. Ptali se ho právě na onen zákaz. – Říkal, že jej tam umístil poté, co nádvořím projel bezohledně rychle nějaký cyklista, srazil malé dítě tak, že spadlo na zem, ani nezastavil a ujel. Samozřejmě se objevili lidé, kteří zákaz nerespektovali. Jednoho dne se kastelán vracel od právě zavřené jižní brány, když se proti němu seshora (nádvoří je ve svahu a zatáčí se) vysokou rychlostí řítí skupina cyklistů. Křičel na ně, že tam na kolech nemají co dělat. Ti jej však poslali do p… Leč asi za 5 sekund se ozvalo totéž znovu. Najeli čtyřicítkou na masivních vrat hradní brány. Už se zákazu tolik nedivím.

    0 0
    • Meesha  

      No, ani se nedivim, ze tam ten zakaz je. Proste kvuli takovejm hovadum to pak odnesou i ostatni… Me osobne teda hrady nejak netahnou – teda aspon ne na kole. Kdyz uz tam musim, tak ho klidne povedu.

      0 0
      • RomanH  

        Ja tama projizdel na kole mockrat. Je pravda, ze drive tam zakaz nebyl a najednou se objevil, asi pred pul rokem. Jenze plosne zakazy jsou presne to, co mi vadi. Rozumnej clovek tama projizdi pomalicku, a grazli to stejne respektovat nebudou. Je pravda, ze cele misto se da objet po cervene tesne podel hradem. Jen jsem si nebyl jisty, ze to objedu i s vozikem, tak jsem to prubnul (po te, co me dole zastavila ta zamcena brana) – jde to.

        To meesha – Nejde ani tak o ten hrad, jako ze si tama spousta lidi zkracovala cestu (asi nevedela o te cesticce okolo a nechteli to objizdet po silnici)

        0 0
        • Meesha  

          Fajn, taky si nekdy zkratim cestu, ale jedu podle toho.

          0 0
          • wroum  

            jedes podle toho zakazu? jak se to dela?

            0 0
            • wraftler  

              plati ten zakaz aj pre zasobovanie? keby ne tak by to vyriesila patricna nalepka na prilbe…

              0 0
            • Meesha  

              No, urcite nelitam jak magor

              0 0
              • wroum  

                a ta znacka znamena nelitej jak magor, nebo zakaz vjezdu cyklistu?

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Biker ve vzduchu v preskrtnutem cervenem krouzku… to ti musi byt jasny ne? Neskakej jak biker. Volne by se to tedy dalo prelozit nelitej jak magor.

                  0 0
                  • wroum  

                    aha. dik zes mi to vysvetlil. ja jen abych si to pak spatne nevysvetlil v realu. hele a kdyz tam je napsano „cyklisto sesedni z kola“ tak to znamena ze mam zaslat supermana? to totiz neumim a asi bych musel jet jinudy…:)

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Vsak tam taky uvidis minimum cyklistu :) Horsi je, kdyz je tam treba Cyklisto ved kolo. No jednak je to docela fuska sehnat na rychlo dalsi kolo a taky je to v rozporu se zakonem o pozemnich komunikacich. Tam se pise, ze nesmis vest druhy kolo nebo treba psa. Tak to bude asi jen upozorneni, abys nezapomel ridit. Treba, kdyz mas tandem tak ze jeden by mel vzdycky sedet uplne vpredu vest kolo spravnym smerem.

                      0 0
                      • wroum  

                        chtelo by to zkusit takhle vysvetlit tomu panovi s placatou cepici az nekoho zastavi. treba by to zbastil :-)

                        0 0
    • enjoy  

      zalezi na tom jestli pravo tohle udelat a pak nekoho buzerovat.. nejsem si tak jistej. nerikam ze ho nechapu,proc to udelal,ale at mi nerika ze tam na kole nemam co delat,kvuli jeho vymyslu.

      0 0
    • ivovi  

      Pres Veveri jezdim casto, ale snad nikdy sem nejel skrz hrad. Duvody: 1) Neni hlavne proc, kdyz tesne kolem hradu vede bikove mnohem zabavnejsi, zhruba stejne dlouhy trail po TZ. 2) Nikdy nevis jestli ta druha brana je otevrena a nebudes se muset vratit. 3) V arealu se prirozene motaji pesaci, a tem se snazim vyhnout kdyz to jde. 4) Koneckoncu je tam ten zakaz.:-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.