Vyplatí se ještě magnesiová Merida?

30 nepřečtených
  • Flais

    Myslíte že má ještě cenu kupovat magnesiovou Meridu? Dnes se vyrábí už jenom jediný XC model a je dost pravděpodobné, že výrobu těchto rámů v budoucnosti zruší. Jaký je Váš názor?

    0 0
    • Daf  

      To ze se treba pristi rok nebude vyrabet ti muze byt prece jedno. Dulezite je abys mel na cem jezdit.

      0 0
    • Meesha  

      Me se taky ta letosni zalibila – XT a Sid za docela rozumnou cenu. Ale nesel bych do toho kvuli tomu praskani. Zase, kdyby to treba prestali pristi rok delat a tobe by to prasklo, tak… myslis, ze by ti dali karbon?!

      0 0
      • Flais  

        Určitě budou mít aspoň nějakej čas něco v rezervě na výměny, a pak kdo ví. A jinak co říkáte na geometrii? Nebude pro 192 cm vysokýho člověka i 22" krátká?

        0 0
      • zirecek  

        uz nepraskaji… .

        0 0
        • mastihuba  

          loni sem jeden prasklej viděl. Takže praskají. :)

          0 0
        • Beda  

          z vlastni zkusenosti – rocnik 2003 praskal…

          0 0
          • xstefi  

            No konecne nekdo komu fakt praskla nevypravi o tom jen z legend. Muzes mi popsat co znamena to „praskaj“? Jestli ti praskla pri 2m dropu nebo proste jen normalni xc teren, proste detaily. Znam par lidi, co ji maj a nikdy s ni nemeli problemy a kdyz pak slysim „praska“, tak nevim co si mam myslet.

            0 0
            • Drus  

              Praskl u sedlové trubky při běžném ježdění po 4 letech. Takže potvrzuju praskají :-)

              0 0
    • HonzaV  

      Jestli ti v budoucnu prasne a nebude se uz vyrabet, tak treba dostanes nahradou karbonovej

      0 0
      • Flais  

        A co říkáte geometrii? Nezdá se Vám krátká? Představoval bych si na 192 cm velkého člověka 22" a 11cm představec.

        0 0
        • Pekáček  

          No já mám na Duratec 22" představec 13cm (měřím 191cm), na Maxu 1 22" představec 15cm. Merida je kratší asi o 5 mm než můj Duratec, takže já bych použil 13cm. Merida má ovšem strmější úhel hlavové trubky (71,5st) než Duratec (71st) a Max 1 (70st.).

          0 0
          • Gatier  

            Takze tam nahod 195ku predsavec, alebo aspon 2 95ky!

            0 0
            • Pekáček  

              Není ti něco? To cos napsal nevypadá normálně.

              0 0
              • Pavlos  

                On je posledni dobou takovy cely nervozni:( To bude tou zimou a kratkym dnem(malo svetla):D

                0 0
        • danielson  

          Já mám 190 a jezdim na Meridě 22" s 11cm a je mi akorát, možná i malinko větší, ale to spravím kratším představcem, takže u Tebe se 192 bych 22" viděl jako optimální velikost. Existují nato i nějaké vzorce, ale u každý značky je to přece jenom trochu jiný, už si nepamatuju, jak přesně byl, ale můžeč to zkusit nějak „vygooglovat“.

          0 0
    • Karaya  

      Tak nevím, já měl nejdřív na 21,5 (615mm) 12cm představec, pak jsem přešel na 10,5cm a teď mám na stejně velkém Superioru 9cm a ještě k tomu rovnou sedlovku.. Že by se mně zkracovaly s věkem ruce? Takže bych vzal 22 a pak tam dal kratší představec.. :-)

      0 0
      • Flais  

        Ještě bych potřeboval vědět jak měříte délku rámu: Jestli po trubce střed-střed nebo vodorovně od středu u hlavy ke středu sedlovky. Merida měří vodorovně, takže je reálně trubka tak 605 dlouhá. Zdá se mi to docela málo.

        0 0
        • lakiss  

          já mám model 2002,měřím 194cm a vozím bez brpblémů 20" rám.mám teda 15cm dlouhej představec a 400mm dlouhou sedlovku, ale nevidím v tom žadnej problém.rozhodně si,ale nemyslím,že hořčík vyklízí pozice.

          0 0
          • Koleno  

            ZAJÍMALO BY MĚ, JESTLI BYCH MOHL MÍT TENTO RÁM 18 PŘI VÝŠCE 183 CM. DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ

            0 0
    • vrazdit  

      vsechny meridy praskaji :)) kamos mel LRS a reklamoval ho trikrat…a pak jim to hodil na hlavu :)))

      0 0
      • Orbis  

        všechny ne-e:-))) a pokud vym, tak u LRS to bylo na modelech 03 a 04 jsou uz v pohode

        u magnesia je to takhle: nekdo tvrdi ze proste praska…, a nekdo ze je uplně v pohodě, ja znám člověka, kterýmu fakt prasknul,ale to byl model 02, pak taky znám člověka, kterej má model 04 a nemuže si ho vynachválit:-) já mám hliník ProLite 66 na Matts Pro 05 a jsem spokojenej, akorat oproti magneziu je hooodne tvrdej, a mozna i trochu tuzsi:-))

        ze jinak vzal bych 22" ram a predstavec, podle toho jak by ti to vyhovovlao:-))

        0 0
        • Orbis  

          jo ještě jsem zapoměl: tomu, co to prasklo, tak měl během 14 dnů model 04:-)))

          0 0
        • TinkTink  

          Tak to se samozrejme pletes…prvni zadni stavba u LRS, ktera byla ok, byla az 04…a to jenom mozna a neni to jisty…vim to moc dobre :)…naprosto urcite uz by 05 mely byt fakt ok – jak to udelat sice okopirovali od jinych znacek, ale to se nepocita :)

          0 0
          • Orbis  

            dyt sem to tam napsal, ze 04 byla OK:)))

            0 0
            • Orbis  

              akorat sem to tam blbe napsal:-))) praskaly 03 a 04 uz byly v pohode

              0 0
    • Daník  

      Praskaly snad 2001–02, pak vyztužili u hlavové trubky a sedlové objímky. Měl jsem loňskou, je to lehký rám a řekl bych, že fak oproti čistému hliníku tlumí. Bohužel asi nějaký manták ve fabrice nastavil mantácky svařovací kompjútr, nebo? disponovala křivou zadní stavbou.Jinak ty loñský se dají sehnat za super cenu. A na 20" jsem měl tuším představec 13cm, taktéž už dávno nejsou krátké…

      0 0
    • Doktor  

      Praskaji a dost.Pristi rok uz se nebude horcik k vyrobe ramu u Meridy pouzivat!Nahradni horcikove ramy uz Merida NEMA a mit NEBUDE.Resi to tak,ze si bud doplatis za karbonovy 12tis.Kc a nebo Ti daji nejlepsi hlinik a vrati cca 7tis.Kc.

      0 0
      • vlk  

        no jo jenže buď musí vrátit peníze nebo dát lepší či stejné zboží.Takže pokud řekneš ,že nesouhlasíš abys něco doplácel a horší zboží nechceš, tak ti asi budou muset vrátit peníze za rám, ne.

        0 0
    • Doktor  

      Nemusí,ale nemusí.Ledaže by se soudil,ale to by asi někde nějakou starou vyhrabali…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.