Nevsedni otazka... kotoucovka do 4000 ?

37 nepřečtených
  • ferda

    Chtel bych si uz konecne poridit kotouc dopredu a tak koukam a koukam a vim, ze vybrat neumim. Vzadu mam Hayes Comp a jsem spokojenej, jenze tuhle brzdu uz nesezenu a novy Hayesy nechci. Ma nekdo zkusenosti s novym LX,Hone,Avid Juicy Five nebo co mi poradite? Jeste bych mel moznost koupit pres inzerat Hope C2, ale stav nevim a Saint trmeny s Deore pakama. Zadny dlouhy sjezdy nejezdim, ale skacu si tak po lese,obcas se dostanu do Vsenor a tak to zase musi trosku brzdit:) Diky za nazory a zkusenosti.

    0 0
    • vlk  

      jak jsem již informoval lx a hone mají totožné třmeny.Akorát hone mají sintrované destičky-já mám LX a ty originální destičky jsou fakt na nic.Brzda brzdí skvěle i dlouhý sjezd pro ni není žádný problém nepřehřívá se .Akorát ty desky nesnáší vysoké teploty smrdí to a pálí se ale chod brzdy i účinnost je stále stejná-teda dokud se nezačnou pálit destičky.Další destičky dám sintrované.Jinak mám to s kotoučem xt 755 a když je kotouč mokrý tak ta brzda píská.Zatím s ní nebyl žádný problém až na ten smrad při sjezdech z těch desek.O Lx pákách na hydry se mi podařilo akorát zjistit že mají dvojité těsnění, jinak jsou designově stejné jako xt.Dávkování je skvělé.

      Juicy five jsem neměl možnost zkusit, takže s tím ti neporadím.Snad někdo jiný.

      Saint třmeny jsou v podsatě stejné s xtr.Já bych si ježděnou kotoučovku asi nekoupil, nějak se bojím ojetých věcí na kolo.Jediné co jsem tak ještě překous byly rohy-naštěstí byly ve 100 stavu.

      0 0
    • Azagthoth  

      Ja by som skusil Shimano 525, sice ju nemam, ale mooc vela som o nej pocul, zastial same chvaly, zevraj vobec nestraca silu ani pri dlhych zjazdoch, takmer bezudrzbova a navyse za super cenu. Az na trochu vyssi uvahu je to jedna z najleposich brz s m´pometrom cena/vykon

      0 0
      • vlk  

        taky se mi dřív docela zamlouvala.Ale originální kotouče jsou málo děrované-málo větrané a dávkovatelnost oproti vyšším modelům shimana je horší.Ale kdyby byla za slušnou cenu, tak bych ji možná taky vzal.Ale pokud bude stát co nové lx tak jedině to lx.

        By mě docela zajímal ten hydra avid.

        0 0
      • Vilém  

        To LX se samostatnejma pakama bude asi lepsi,jezdim k plne spokojenosti uz 2 sezony celorocne 525,ale pokud bych mel ted vybirat vzal bych LX.Je jen o par set drazsi.Asi bude i lehci,coz jsem nehledal,soude podle trmenu.

        0 0
    • preacher  

      a proč ne nový HAYESY? HFX9-XC něco kolem 3500,– a s carbon pákama za 4100,–

      0 0
      • fousac  

        cituji: // a novy Hayesy nechci //

        mozna proto..

        0 0
      • ferda  

        Snad nikoho nenastvu, ale moje zkusenost z Hayesu je takova, ze pokud to neni nejaky stary model a nebo ten za 6500 a vis, tak to nebrzdi… par kamaradu je vozilo a vsichni se rychle zbavovali

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Sirenna ma jak stary model tak lonsky magy a ty makaji perfektne. Ovsem s jinejma deskama. S original deskama to funguje, ale neni to uplne ono. Nekteri kamaradi maji HFX-9 a maji s nima problemy a jini vubec ne, takze si vyber :) Ja je nejspis budu vozit letos. Tzn. jsem na to zvedavej. Jinak si myslim, ze se Hayes zbytecne demonizuje. Resp. se po snaze o zlevneni a rozsireni svych vyrobku dost zhorsil. Pritom takovy Hope fungujou a uz od pohledu musi byt jejich vyroba nakladnejsi a presto stoji kolik stoji. Asi holt jina distribucni sit nebo se nesnazi tolik napakovat a radsi si zachova dobrou povest.

          0 0
        • tomPY  

          Mal som MAG,ale ma štvalo že sa nedali natavit doštičky.Inak pohoda. Teraz začinam testovat Sole.Po prvých 20 km:účinnos? a pocit ako na HFX9 /mam ich na 2. biku/.Nevýrazný pocit dosadu doštičiek ako pisali vo Vele som nepocítil.Jed­nopiest treba skrátka nastavit inak ako dvojpiest.

          0 0
    • mar_tin1  

      mam lx05 s kotoucema winzip, paky lx05. vyslo to levneji jako deore 525 (cca 3700 vs 4100 sk za jednu). zatim spokojenost, zajety po cca 50 km. koukal jsem ted na ceny a zjistil jsem, ze hone trmen je u nas o cca 700 sk drazsi od lx05. ze by byli ty sintr desky o tolik drazsi? no ale ja bych volil urcite lx05.

      0 0
      • vlk  

        v Ostravě mají hone třemny za stejnou senu jako lx05.Spíš záleží na prodejci.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          A maji lx drazsi nebo hone levnejsi? :)

          0 0
          • vlk  

            za stejnou cenu.Ještě si ze mě dělejte srandu.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              No dovol. Ja to taktne mlcky presel. Ja jen jestli ty ceny srovnaly zdrazenim lx nebo zlevnenim hone. Nebo maji prumer a snazi se rovnomerne delit mezi cilove skupiny XC/FR.

              0 0
        • Vilém  

          bodre podoledne:)

          0 0
      • honz@  

        Tim zajetim myslis co konkretne? Je normalni, ze nove kolo (podotykam uplne nove), brzdi velmi slabe? Pry se to musi zajet, aby to brzdilo, jak ma. S kotoucema zatim nemam zkusenosti (moje prvni). P.S.: Bavim se o LX05

        0 0
        • vlk  

          důležité je top co nejpřesněji seřídit. a pak chvíli trvá než se to zajede.Neboli mírně se obrousí kotoč a destičky-pak to brzdí lépe, protože si to sedne.

          0 0
      • K2  

        Jak sedí ty WinZipy s LX kotoučema, je to OK, nepřečnívají destičky mimo plochu kotouče? Jak vypadají – mají odlehčení obdobné jako kotouče Avid na mechanikách (šikmé obdélnikové otvory)? Nevíš kolik váží? Můžu je mít, ale neviděl jsem je na obrázku Díky

        0 0
    • bru-baker1  

      viz bazar. Tam se zbavuji málo jeté př.HOPE, foto Ti zašlu, už nic neříkám, nepatří to sem.

      0 0
    • K2  

      Dokáže někdo srovnat (účinek, dávkování, poruchovost – vím, že je brzo) LX05 s Avid Juicy5, případně Hone třmeny+Deore Páky(prý mají jednoduchší těsnění, tečou nebo zavzdušňují se někomu Deore525?) (Juicy 7 na MTBreview jsou rozporuplné)

      0 0
      • vlk  

        hone třmen je stejný jako lx 2005.Takže když dáš na lx stejné destičky jako na hone tak by to mělo být stejné.Juicy jsem nezkoušel.

        0 0
    • Tomcat  

      No nechápu proč né nový Hayes? 8-O Nikdo nechce abys kupoval Sole nebo jak ta sracka se jmenuje. Myslím že HFX-9 sou hodně dobrý a na servis lepší než staký compy. Jinak pokud zkopce a nejseš sponzorovanej tak Shimano newer.

      Zkus rozhodně novou Formulu ,nebo jetýho Hopa (ale proč by ho někdo prodával;-))

      0 0
      • goofy  

        jedine, ze by chtel vyzkoushet novoty a koupil si mono… :o)

        0 0
    • foxhound  

      A co treba XSIV DBH-1? Stoji neco kolem 3800.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.