• hYs

    Mozna to je nahoda, ale behem posledniho tydne jsem si nekolikrat vzal na noc coldrex, jenom mne bolelo v krku a bal jsem se anginy na zacatku sezony. Nebyl jsem vubec unavenej tak jsem normalne jezdil, byly zrovna teply dny takze pohoda, ale vsimnul jsem si ze vzdy nasledujici den se na kole unavim po mnohem delsi dobe a i „okamzity vykon“ je mnohem lepsi. Je to opravdu jenom nahoda nebo se nekomu stalo neco podobneho ?

    btw: behem tydne jsem byl cely dny unavenej i kdyz jsem se nemel ani kde unavit, vcera jsem si vzal na noc opet coldrex a dnes opet vykon o dost vyssi, mozna sugesce ;p)

    0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • kolombo  

      V Coldrexu je pseudoefedrin, takže je to tak trocho doping.

      0 0
      • Lister  

        Ale jeho stimulační účinek nebude trvat do druhého dne a navíc je ho tam dost málo. Já osobně tyhle složené praparáty vůbec nepoužívám, protože jediná opravdu účinná látka je tam paracetamol ( to samozřejmě víš jen tak pro ostatní) tak proč kupovat tak drahý Paralen :-). Možná tam budou ještě nějaká dekongestiva, ale ty jsou zase mnohem lepší aplikovat lokálně. Tož tak.

        0 0
        • norman  

          Máš pravdu, v tabletě je jen 5mg pseudoefedrinu a to je málo. Víc je tam kofeinu, 25mg. Já mám právě špatnou zkušenost s Disophrolem, tam je 120mg pseudoef. a měl jsem po něm palpitace jak prase. V MOdafenu a Nurofenu je psef. taky víc.

          0 0
        • Lister  

          Možná tam budou ještě nějaká dekongestiva…

          Sakra, příště budu radeji víc přemýšlet než něco napíšu. Na co tam asi ten pseudoefecrin bude :-)

          PS: uvědomil jsem si to sám, do letáčku jsem se fakt nedíval :-). Už mi to nemyslí, je pozdě.

          0 0
        • Lada1  
          Pseudoefedrin je sympatomimetikum, které působí dekongesci hyperemických sliznic bez výrazných ostatních efedrinových účinků (tachykardie, euforie). Je to D(+) stereoizomer efedrinu s účinky vazokonstrikčními, bronchodilatačními a dekongesčním účinkem na hyperemické sliznice horních cest dýchacích s malým a nevýznamným ovlivněním krevního tlaku a CNS. Dekongesční účinky nastupují za cca 30 minut po perorálním podání a trvají cca 4 hodiny.

          Pseudoefedrin a jeho hlavní metabolit norpseudoefedrin jsou uvedeny na seznamu látek zakázaných pro sportovce !

          0 0
          • Meesha  

            … dobry, prectu asi kadzy druhy slovo… :-))

            0 0
            • Jogador  

              Myslíš třeba to „perorálním podání“? Jsem přemýšlel, rozdělikl slovo na per-orální ale stejně jsem s toho neic nepochopil:)

              0 0
              • Meesha  

                jo a pak taky treba to sympa… atd… :-))

                0 0
                • Lister  

                  Pseudoefedrin je látka působíci na určitých typech nervových zakončení, učinkem je oplasknutí oteklých sliznic bez výrazných ostatních efedrinových účinků (zvýšení srdečního tepu, euforie). Je to D(+) stereoizomer efedrinu (určitá forma, ale tohle není důležité :-) ) způsobuje zúžení prusvitu cév, ruzšiřuje průdušky a snižuje otok sliznic horních cest dýchacích s malým a nevýznamným ovlivněním krevního tlaku a CNS. Dekongesční účinky nastupují za cca 30 minut po perorálním ( doslova přes ústa neboli per hubu – prostě to spolkeš) podání a trvají cca 4 hodiny.

                  Tohle by mělo být lepší

                  0 0
                  • Meesha  

                    jo, dik… :-)

                    0 0
                    • Jogador  

                      No, proč to řikat jednoduše, když to jde složitě:) prostě místo toho, abych ti dal do huby ti dám peroralně…:)

                      0 0
          • hYs  

            Dik za vycerpavajici odpoved, i kdyz jsem to moc nepobral ;), u mne to melo vliv jeste po 17ti hodinach

            0 0
          • Lister  

            odkud si to opsal, to si opřece nemůžeš pamatovat, jedině, že bys byl farmaceut, néjlépe čerstvě po státicích :-)

            0 0
    • Meesha  

      prej se da takhle jezdit na IBOBRUFEN?! Je to pravda?

      0 0
    • norman  

      V žádným případě nedoporučuju použít preparáty s pseudoefedrinem v souvislosti s fyzickým výkonem! Jednoznačně zvyšování rizika srdečních arytmií. V životě bych si ho nevzal. Naproti tomu ibůček by snad vadit neměl, pokud dotyčný nemá uvedený kontraindikace. Sám si ho beru na lyže, abych srazil fever po prvním dni.

      0 0
      • hYs  

        dobry no, uz se mu radsi budu vyhejbat

        0 0
      • Andrzej  

        nejdriv sem tomu ibucku rozumel tak, zes tam zapomnel dat mezeru, takze i bucek by nemel vadit :) sam sem ho parkrat pozil a dostavil se chutove uspokojujici zazitek, i solidni prisun energie…

        0 0
    • McBlacky  

      hele a nespletl jsi se a nevzal sis dvojitou dávku bobulí? :)))

      0 0
    • vasek  

      Tak já coldrex vůbec nebaštim, protože mam glaukom a ten se s coldrexem nemá rád (mimochodem s modafenem taky ne)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.