Čím si nejvíc rozhodíte výplet?

26 nepřečtených
  • Lister

    Při čem si nejvíce rozhodíte výplet kola. U mě je to u takových pádů, kdy se mi přední kolo šprajcne v nějakém výmolu a já letím přes řidítka a kolo letí tak že dopadne třeba bokem na zadní. Takhle se mi to už hodněkrát rozhodilo, naposled včera. Tak mě napadlo, jestli je to tak u všech nebo tu bude měkkýma ráfkama a málo utaženým výpletem. Skoky a nárazy na šutry, obrubníky kořena a pod mi většinou z výpletem ani nehnou, ale takové pády naprosto spolehlivě.

    0 0
    • peky  

      Když sem naposledy vyskakoval na vyšší obrubník bokem (hodně blbě) vyseknul sem si botu z nášlapu a nacpal jí elegantně do předního kola. Na botech mám takový ty pěkný hřeby do bahna :))). Tak sem pro jistotu ještě urval senzor compu. A dá se říct že takovýhle prdy se mi stávají často.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Radek Broz  

      Tak jestli ti to udela pad samotnyho kola, tak mas hodne mekkej rafek;-) Me to nejvic rozhodi spatne skocenej transfer, kdy dopadnu moc nasikmo – vzdycky uplne cejtim, jak se to zkrouti.

      0 0
    • Axazel  

      Nejvíc sem si rozhodil vejplet klackem. 12 drátů pryč!!! :)

      0 0
      • Belial  

        Taky klacek. Většinou ten co vypadá úplně nevinně.

        0 0
        • cabbage  

          klacek, tim ja vetsinou zrusim prehazku nebo patku:-(

          0 0
          • Pekáček  

            Já pomocí pohozenýho měděnýho drátu v lese přehazkou zrušil patku a pár drátů zalomil v niplech (a pochopitelně zrušil i přehazku) http://www.bike-forum.cz/…05010242.jpg

            0 0
            • martt  

              mne sa do vypletu zachytil maly, nepatrny konarik. Problem bol, ze dalej sa konarik rozsiroval na poriadne brvno, ktore sa za ten konarik vtiahlo do zadneho kolesa a cestou do toho kolesa vtiahlo aj prehadzovac. Rozhodilo to nie len vyplet ale aj zadnu stavbu.

              0 0
            • Axazel  

              Taky pěkný. Jenže mě se to stalo na Sudetech při sjezdu z Boru!!! Nasranej dvojnásob!!!

              0 0
              • homat  

                no vidíš a mě se tohle stalo v Rumunsku v polovině dovolený :-(

                P.S: od tý doby řeším jestli má cenu kupovat dražší přehazovačku.

                0 0
                • cabbage  

                  od ty doby resim jestli je saint kompatibilni s razenim rocket V:)

                  0 0
                • Pekáček  

                  Sram X7 je u mě strop, starší 5.0 2003 se podle mě povedla, mám jí třetím rokem a v poho, na Nova Cupu 03 mi na ní upadl chlap (trefil jí roh) a jen se zvohla patka, rukou jsem patku srovnal (ještě že je má Duratec tak měkký) a jel jsem dál.

                  0 0
    • mosquito  

      z velkyho kopecku … sutry, koreny, rup rup rup 3 spice v pytli a nez sem zabrzdil kolo se uz skoro netocilo a spic bylo celkem 9

      0 0
    • wraftler  

      kamosovi raz vcuclo zadne koleso prehadzovacku:) to mu rozhodilo ne len vyplet ale aj usmev:)

      0 0
      • Misiak  

        „…vcuclo zadne koleso prehadzovacku“. Skoro som sa ustal od smiechu :))))) To pouziva nejaky brutalny vyplet, ktory sposobuje taky silny podtlak? Alebo tam snad ma upevneny vyfuk? :))))))

        0 0
        • wraftler  

          ne on nevie tlmit dopady (sory miso:) takze proste bol otras prehazka zasaskovala neustala to a zamotala sa do kolesa…

          0 0
    • homat  

      nejvíc si rozhodím výplet když ho zkouším sám centrovat :-)

      0 0
      • gummo  

        sme na tom uplne stejne :D

        0 0
    • vlk  

      co si naposled pamatuji, špatně přeskočený výkop-špatný odhad šíře.Zadní kolo to schytalo naplnona hranu afaltu.

      0 0
      • Koala MC  

        Hmm..zrovna včera jsem nasadil nová kola..s novými plášti..a jel je projet do terénu.Po 10km od domova jsem já blbec najel do koleje od traktoru,respektive na hranu té koleje předním kolem..a už jsem sebou seknul.Pak jsem musel docentrovat přední kolo,asi 2mm házelo.Takhle blbě jsem ještě nespadnul,abych musel centrovat kolo.Naštestí jsem potkal kolegu bajkera co měl u sebe centr klíč (který sebou běžně nevozím,ale asi brzo začnu:-)

        0 0
        • vlk  

          co mám zkušenosti, tak nově vypletená kola chcou zajet a znovu docentrovat a pak už drží.

          Nejzajímavější můj zážitek s áfkem byl s jakámsi remerxem.Nevybral jsem zatáčku a tak ve 30–40km-h.jsem napálil do protisvahu.Přední kolo se zapíchlo já šel přes přilbou se zaryl do svahu a pak vrátil zase na zadní.Říkám si to přední bude úplně zničené, a ono bez sebemenšího poškození.Tak jedu zase dál z kopce a nějak to se mnou houpe.Kouknu do zadu a v-breake jen lítají napravo nalev-zadní ráfek zničen.-Nechápu to.Ale to bylo asi před 10 lety.

          0 0
          • Koala MC  

            Asi jo..předpokládám že se to rozcentrovalo díky tomu,že nejsou ještě dobře „usazené“ vložky resp.nýty v ráfku..

            0 0
    • gucan  

      zrovna mi uprostred rafku lita jeden nipl a dalsi dva draty jsou praskle … zkousel jsem se naucit vyskocit a otocit se o 180° za jizdy … parkrat se to podarilo a pak jednou ne :(

      0 0
      • Vašur  

        Mě se chytla před rokem a půl přehazovačka do zadního výpletu, za pomoci haluze, ukroutila ocelovou patku kolem všech stupňů volnosti, utrhla kladky s vodítkem, to se šlo kamarádit s vodítkem přesmykače, překroutil se i kus řetězu, ale výplet byl téměř nepoškozený, ani jsem ho nemusel centrovat. Naštěstí nepoškozený zbytek řetězu stačil na jeden pevný převod a tak jsem dojel 18 km. Od té doby mám ústu k drátům DT Swiss. To zadní kolo jezdí dodnes.

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce