• revish

    Zdravim, vcera jsem si koupil new spalky – BARADINE 955, nebo tak nejak. dal jsem na doporuceni mnoha z vas tady na foru. chtel jsem se zeptat jestli vam taky piskaji. je to piskani trvale? nebo se spalky casem zabehnou? pred tim jsem mel cervene ritchey a ty nepiskaly. jinak brzdy mam serizene tak jak vsude popisuji.

    0 0
    • kovar  

      jo, na přední XT 02 brzdě mi 955 pískaly, vyměnil jsem je za KoolStop, sice trochu míň brzdí,ale je klid. Na druhem kole na Xt 04 brzdě nepískají ani na přední ani zadní brzdách.

      0 0
    • mn  

      mám tyhle špalky už asi rok a od začátku brzdí bez pískání. ráfky alexrims DH 19, brzdy AVID single digit 5.

      0 0
    • Siddha  

      spalky me muzou klidne i zpivat, hlavne kdyz me zpomali!

      0 0
    • R.1  

      Na mokru jo, ale za padesat korun mi to neva…

      0 0
    • Volf  

      Měl jsem žlutý a to byl koncert. A začaly asi až po 100 km a neustále navyšovaly akustický výkon. Ptal jsem se dovozce jestli jsou všechny barvy stejný a on tvrdil, že ano. Nakonec jsem si koupil ty samý v červený barvě a je po pískání. Občas se ozvou když je mokro. A nejlepší je, že jsem ty žlutý dal na kolo jen tak zkusmo ženě a tam ani nepípnou. Asi záleží i na ráfku.

      0 0
      • Hanato  

        No ja ted vymenil rafek (jsem si udelal radost a koupil si zapeteny kola :-) ale piskot je porad stejny…

        0 0
    • jihra  

      S „kvílením“ brzd je problém. Na to, zda brzdy pískají nebo ne, má vliv mnoho faktorů a člověk nikdy neví, který faktor to pískání zapříčiňuje. Jak pískání brzd odstranit? Z praxe mohu doporučit několik rad¨(někdy si protiřečím, ale pokaždé pomůže něco jiného: a/ odmastit a vyčistit ráfek b/ obrousit ráfek jemným smirkem c/ nastavit brzdové špalky „do šípu“ – přední konec špalků je cca o 0,5–1 mm blíže k ráfku než zadní konec špalků d/ šikmo seříznout zadní konec špalku e/ sundat brzdy z čepů a čepy namazat tuhou vazelínou f/ a když už nic nepomáhá, tak vždy nakonec pomůže jedna divná a na první pohled nesmyslná věc – namazat brzdové špalky olejem. Každý si asi řekne, ža pak už brzdy nebudou brzdit vůbec. Opak je pravdou, s množstvím oleje se to ale nesmí přehnat. Praktikuji to tak, že na ráfek vedle brzdového špalku nakapu pár kapek oleje na jízdní kola, pak posunu ráfek s olejem pod brzdový špalek, špalek přitlačím a s ráfkem párkrát popojedu tam a zpět. Totéž na druhé straně. Pak kolo projedu a párkrát zabrzdím. Z počátku brzdy brzdí hůře, ale až se olej rozetře po celém ráfku, tak brzdy přestanou pískat a brzdí stejně dobře ne-li lépe, než předtím. pokud je oleje přese jenom moc, trak ráfek trochu utřu hadrem. To, že naolejované brzdy brzdí si vysvětluji tím, že guma nějak olejem „změkne“ nebo co a účinnost brždění se zvýší. Kdo nevěří a? to zkusí.¨ Tisíce děkovných dopisů.

      0 0
      • Volf  

        Po letech pokusů tyto situace řeším tak, že kvílející špalky jdou okamžitě do propadliště dějin a taky na černou listinu věcí, který mi nesmí do baráku. Šetří to čas, nervy a paradoxně i peníze.

        0 0
        • jihra  

          Já jsem to psal z pohledu opraváře kol – vozí mi to zákazníci a tak to musím nějak řešit. Těžko jim můžu zkusmo měnit špalky tak dlouho, až nepískají. Ono záleží na tom, jaké špalky se sejdou s jakým ráfkem. Špalky mohou na jednom ráfku pískat a na druhém ne. Na svém kole si člověk odzkouší osvědčenou kombinaci ráfek-špalek a té se pak drží.

          0 0
          • ares  

            Přesně, s tím olejem máš pravdu. Olej gumu rozpouští.

            0 0
            • revish  

              Tat jsem se projel s nove instalovanymi spalky a uz neskripou. jen malinko na mokru. Musim rict, ze Baradine jsou fakt super spalky, nezklamaly mne ani na mokru.

              0 0
      • rock  

        Krásnej návod. Já dávám přednost kratšímu (a účinnému): používat trojbarevné BBB …

        0 0
    • Veeteck  

      Mam ted chvilku Crossmaxy, spalky lososovy Koolstopy a to co to vydava za zvuky se ani neda popsat. Brzo asi ohluchnu, fakt sileny. Je to normalni?

      0 0
      • Chaingang  

        Teď mám taky Crossmaxy a se zelenýma kool-stopama taky na ohluchnutí.Dal jsem tam trojbarevny BBB,pískal už jenom přečdek,ale fakt moc.Tak jsem teď napatlal ráfky bílou vazelinou a paráda.Nepíská,brzdí pořád líp než předchozí Marty :)

        0 0
      • kubad  

        Nastav špalky trochu do šípu přestane to, s keramikou sem zkoušel snad všechny možné – od roku 2001. Zelené – CoolStopy na keramiku sou asi nejlepší a při nastavení lehce do šípu je ticho.

        0 0
    • palkac  

      hvizda mi strasne predni.. ale uz na to kaslu.. alespon nemusim mit zvonek

      0 0
    • Thapsus  

      Jo, s tím zamaštěním to určitě funguje,pozoruju to v obráceným gardu. Vždy po údržbě, když ráfek odmastím,pískají, nebo spíš kvílí,po pár desítkách km přestanou. Špalky používám trojbarevný BBB…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.