• martin L

    Ahoj, tak už jsem si začínal myslet, že jsem vyjímka a přechod na spd zvládnu bez pádu. Bohužel nejsem. Pokud na vycvaknutí myslím předem, je to vcelku v pohodě. Pokud je potřeba se vycvaknout náhle, je to horší. Dnes jsem zastavoval, levou nohu jsem vycvakl předem, pak jsem přibrzdil přední brzdou a šel jsem přes řidítka i s pedálem na noze :-)

    0 0
    • pegal  

      de to

      0 0
    • Al_Bunda  

      Taky jsem tak zacinal a kdyz si vzpomenu na svuj uplne prvni pad s SPD tak vypadal asi takhle: dlouho pred zastavenim vycvakavam levou nohu a mam ji pripravenou na to, ze se o ni hned po zastaveni opru. Mackam lehce obe brzdy, ale z nejakeho zahadneho duvodu jeste pred zastavenim stacim riditka doprava a tim padem zastavuji na pravou nohu, ktera jako nschval pevne drzi v naslapu a nejde honem rychle vycvaknout, levou volnou hohou vyvazuji. Skladam se pekne pomaliku napravo s vycvaklou levou nohou, jako to nejvetsi pako.

      0 0
      • MartinXC  

        To se mi občas stane i po 5 letech praxe, ale taky jsem se naučil nohu vyškubnout i v této situaci. Takže chyby dovedně řeším než nastanou následky :-)

        0 0
        • JFB  

          presne, taky jsem myslel, ze uz to mam po tech letech vychytany:-) ale zivot vzdycky umi prekvapit… jeste ze to bylo do mekkyho.

          0 0
          • Otelo  

            na tieto situacie pomaha si stupnut do zapnuteho pedalu a tu vysliapnutu nohu rychlo prehodit POZA bike na druhu stranu… dost neprirodzena poloha ale stojis po vsetkom na nohach a mozes sa tvarit akoze mas za sebou 200km a je to unavou. ;)

            0 0
      • kubajs mtb  

        mně se stalo úplně to samý, akorát když jsem se soustředil a myslel na vycvaknutí a přitom ještě brzdil, neuvědomil jsem si, že od toho brždění už vlastně stojim s zkáel jsem 5 metrů před barákem. Ke všemu se mi nějakej chlap, kterej šel kolem vysmál jak dloubo se zvedám ze uemě :)

        0 0
    • kajulka2  

      Já je mám asi 3 měsíce a zvykám si dost pomalu. Trochu se to zlepšilo při týdenný dovolené na kole, kdy jsem na tom seděl denně a furt zastavoval a popojížděl po lesích a krásách českého švýcarska, ale po týdenním půstu je to zase to samý, občas nemůžu nacvaknou, občas zapomenu vycvknou. Chce to asi jezdi a jezdit

      0 0
      • ada  

        SPD mám tiež len 3 mesiace a už som ai zvykla. Ale len pravá noha. V situácií, keď potrebujem náhle zastavi? a napravo to nejde, panika a už som preklopená na zemi. Keď panikárim dos? intenzívne, niekedy sa zadarí ľavý pedál vyrva? silou ?ahom hore. :-)

        0 0
        • paww  

          jo intenzivní panika před pádem mi taky pomáhá, to pak nohy trhám z pedálů jak ty. :)) …ale někdy se to tak semele že na paniku není čas. Nejhorší je, že se člověk fakt kácí tak pomalu, že přihlížející si musí myslet, že máš obrnu. :)))

          0 0
          • ada  

            Tak presne toto som zažila na prechode, na chrbte batoh s nákupom, ktorý sa pozvoľna prevažoval na opačnú stranu ako som mala vycvaknuté. Padla som tam ako vrece zamiakov. Vzbudilo to všeobecné pobavenie. :-))

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
    • JIPA  

      vitej v klubu, nevim o nikom kdo si alespon jednou neustlal v novych naslapech :)

      0 0
      • JIRA  

        Nikdy jsem problém neměl.

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • tomaschek  

        Já za půl roku, co jezdím SPD, ani jeden pád. Ale nejezdím těžší terény, tam je to podle mě o 100 procent horší než na silnici nebo v lehkém terénu. Vždycky si stihnu uvědomit, že mám vycvaknout, stejně jako jsem si s klipsnama uvědomoval, že musím povolit řemínek. Moje rada: nesnažit se při bočním pohybu paty zároveň tahat nohu z nášlapu směrem nahoru. Když vypínám do boku a zároveň při tom tlačím tretrou na pedál, je vycvaknutí rychlejší a jistější.

        0 0
        • Manas  

          Myslim ze kdyz clovek treba nepouzival tretry tak se to da naucit mnohem rychleji. Ale treba muj svagr tento nazor nesdili. Podle nej to bud clovek proste umi, nebo ne :-)

          0 0
    • Nodar  

      začátky byly taky trochu krušné, ale po nějakých deseti létech s spd jsem si říkal,že už mne nic nemůže překvapit. Jenže nové kolo + staré kufry + hodně utažené spd + oslizlý klouzající svah = hádejte ? Točil jsem nohama na jednom místě jako ty postavičky od Disneyho, čím více se kolo pokládalo, tím rychleji a když už to vypadalo špatně tak jsem trhal div jsem si nevyzul botu a .. pak jsem si do toho bahníčka hezky ustlal :-)

      0 0
    • chupas  

      tak to jsem si taky presne rikal. „ty lidi musej bejt blby ze s spd sebou placnou na zem“. no a ze zacatku to slo dobre. nacvak, vycvak. a pak to prislo. v lesiku si sjizdim takovou velbloudi drahu. setrvacnosti jsem sjel dolu a doufal ze to samo vyjede na vrcholek dalsiho hrbu. a kdyz se kolo v 3/4 hrbu zastavilo tak me nenapadlo nic. proste jsem tam stal a pockal az se svalim na bok. zacvaknutej do spd jsem s obejmutym kolem se rehtal na cely les, co jsem za blba :)). a podruhy jsem si uz vycvaknul dopredu pravacku. jenze nejak se teren svazoval doleva tak sem sebou flaknul se zacvaknutou levackou smer vlevo. hlavne si nezapominat tu pravou vycvaknout. pokazdy v male rychlosti, pak je to sranda. pri vetsi drzce mi vycvakli ani nevim jak.

      0 0
    • Troll  

      Kdyz uz jsme tu takhle u toho, tak to je se v Karlovych Varech skacel na zacatku kolonady plne obsazene lazneskymi hosty k noham jedne babicky.:-) No a prvni vyjizdka byla taky dobra, to jsem slapal do kopecka, kopecek se stave, stavel, az se postavil tak, ze me se zvedlo predni kolo a ac jsem zareagoval rychle a spravne, tak to vycvaknuti se nejak neporadilo. A lup, uz jsem lezel na zadech, nozicky nahore, ale ukazkove zacvakle.:-) Dost me to nasralo, co jsem to za kretena.:-) Ale sam v lese, to neni kolonada s obecenstvem.:-)

      0 0
    • wlk  

      nášlapy mám 3 měsíc a držku sem hodil min. 5 x, vždycky při zastavení, jednou při brodu-to bylo fakt dobrý, blbě jsem se rozjel,zapíchlo se mi př. kolo a už sem se koupal..Neuvědomuju si nikoho z mýho okolí, kdo by nehodil ze začátku na nášlapech držku.

      0 0
    • dav33  

      Držky házím furt a všichni ostatní taky. Ze zvyku vyndávám levou , jednou jsem na takové pěkné pěšince v poměrně slušném svahu narazil na padlý strom.Zastavím vydám a protože ten svah byl prudký doleva ,nedošáhl jsem a sle?el dolů do vrstvy ostružiní,tam jsem zůstal na zádech s kolem nad sebou......ten zadek byl pak jak po neštovicích. Furt lepší než při skoku vytrhnout nohu nechtíc.....to fakt bolí :-)

      0 0
      • Luka  

        Souhlasim. (s tim o skocich)… neskakam vubec, rekli by mnozi, ale z takovyho obrubniku rada hupsnu dolu… no a po prvnim roce na spd, kdy byly ze strachu ze se nevycvaknu uplne povoleny, tak jsem pak zacala hopsat pres pricne prahy, kanaly a obrubniky, no a jednou machruju pred mene zdatnou kolegyni bikerkou a hup.. a krasne se kolo zvedlo do vzduchu, ja tez, ale kolo se zastavilo a zacalo klesat zatimco ja stale stoupala a pak to prislo. Prej ze to boli jen kluky ;¨/ AU!… dopadla jsem sice bravurne zpet do sedla a nohama na pedaly, ktere jsem zacvakla, ale od te doby mam utazeno na maximum co zvladnu silou vycvaknout. Pouceni: lepsi se rozplacnout nekdy kvuli blbosti na rovince nez pak pri skakani ci sjezdu aby me pedal vykopl protoze neni dost utazenej. Navic, jakozto katastrofik mam vyzkouseno bezpecne, ze kdyz letis opravdu poradne, vzdycky se vycvaknes… jde to samo :)

        0 0
        • grizzly  

          Mohu potvrdit, jezdim s naslapy utazenymi, tak abych je silou vycvak.

          Me zase vypadla z neutazenyho spd noha pri clenitym sjezdu, kdyz jsem tuknul o sutrik.

          0 0
    • vlad@  

      Ja mam tak 2 mesice SPD a hlavni problem mam na bahne a kluznem terenu .Proslapnu v bahne a jsem na drzce. Nedavno jsem vytahnul podlozku pod kuframa a bylo to o zivot .Neslo vycvaknout botu jen tezce,tak jsem tu podlozku dal zpet.Ale ted radeji kdyz jedu v blate vycvaknu botu levou a radeji slapu ,prava zacvaknuta a leva vycvakla /nejsem jeste zvyklej na SPD pedals/ a jsem zvedavej kdy to bude v poho.Jsem porad na drzce.

      0 0
    • -b-n-x-  

      Jakozto uzivatel pinu se tu dobre bavim :-). Kdysi jsem vsak asi 4 roky taky na spd jezdil. A taky mel podobne prihody. Nejzajimavejsi byla asi ta, kdyz jsem chtel pred jednou holkou zafrajerit ze umim po zadnim. Tehdy jsem to vsak vubec neumel a spadl na zada. Kolo zustalo pripnute na botach a ja se prekvapenim ani nepustil riditek.

      0 0
    • petryk  

      Když jsem slavnostně kdysi pořídil nové tretry, tak jsem je samozřejmě hned na první vyjížďce totálně odřel,protože jsem si s těma pedálama prostě nějak neporozumněl-z klipsen se přece výždycky dalo vystoupit dozadu a zvyk je železná košile…

      A jedna příhoda z blízké minulosti – na Olomoucké buřině jsem projel nějakým bordelem a na druhé občerstvovačce jsem chtěl doplnit živiny a ač jsem se snažil, jak to jen šlo, noha z pedálu ne a ne ven. Takže jsem tam sebou flákl přede všema na bok a začal se chlámat jako šílenej – jen ti zdravotníci si mysleli, že už mám jen nějaký poslední amok před kolapsem, tak se o mě chtěli strašně starat. Holt jsem jim nějak neuměl vysvětlit, že prostě jenom protřebuju vystoupit z pedálů:)))

      0 0
      •  

        hele ja nevim na spd sem nikdy nejel a klispny sem po padesati metrech zahodil, ale proste kdyz chces vycvaknout a nejde to neni lepsi se zase rozjet nez tam sebou placnout jak lepka ryba ,?

        0 0
        • petryk  

          no, to jo, jenže já měl fakt už celkem hlad, takže nebylo holt zbytí…

          0 0
    • Garyk  

      Před deseti lety, první SPD. Celé odpoledne jsem to trénoval a ladil pružiny doma v obýváku, druhý den celodenní vyjížďka po Brdech. Vše v pohodě, vždy před zastavením jsem si vzpomněl, co že to mám s nohama udělat.Pak jsem dorazil do své oblíbené radotínské hospůdky, zahrádka obležená cyklisty. Přibržďuju, hledám místo kam opřít kolo a…dál už to všichni znáte. Válel jsem se tam jak chrobák na krovkách a někteří kolegové bajkeři mi za tu scénku i zatleskali…

      0 0
    • kámen úrazu1  

      Nášlapy mám necelé dva měsíce, spadla jsem díky nim zatím jen třikrát – ale jeden pád naplnil moje obavy, které jsem měla před jejich koupí. Nebála jsem se toho, že nevycvaknu při zastavení, ale toho, že zapomenu, že mám dvě nohy. :-)

      U hrádku na kopci jsem vycvakla levou, kochala se a po 10 vteřinách jsem chtěla vystoupit a udělat pár fotek. Mezitím jsem ovšem zapomněla, že druhá noha je ještě zacvaknutá.:-) Lidi opravdu nechápali, proč jsem tam stála, usmívala se od ucha k uchu a pak si najednou lehla na zem. :-)

      0 0
    • Medunka  

      Ja mám SPDčka dva dny. První den naprosto v pohodě, páč jsem jezdila sama a včera s kamarádem, zastavujeme v Černošicích u pláže, já se chci na něco totálně stupidního zeptat, páč to tam neznám a místo toho jsem si pěkně lehla na bok do písku. Takže neukázkový pád ;-) Ukecanost je prostě nebezpečná ! Ale děsím se toho momentu, kdy se nevycvaknu někde v terénu a ten pád bude nechutně tvrdý.

      0 0
    • majo  

      S prvými SPD-čkami som si šľapal do kopca za mojim bratom, „zavesený“ na jeho zadné koleso. Na klzkom koreni mu prešmyklo koleso, takže vytiahol nohu z klipsne, zastal, zahrešil, odpichol sa a pokračoval hore kopcom. Medzitým som ja vzadu zo všetkých síl zápasil s nášľapom – neúspešne. ¼ahol som hmed za jeho bike a šnúrka, ktorou sa na šuš?ákovej bunde (bolo to v 99. roku, žiadny Windstopper…) s?ahuje golier, sa zasekla do jeho prehadzovačky… Braček sa teda pohol a mne začal dochádza? kyslík, trochu ma priškrtil!

      0 0
    • BlickM  

      Tlamu jsem ještě nehodil (teda kvůli nášlapům) ze začátku jsem měl ale párkrát namále, většinou v situaci jak píšeš, když jsem se připravoval předem. Lepší je se prostě nepřipravovat a „vystupovat“ až když je třeba. Jo a nášlapy mam 2,5 roku.

      0 0
    • Jester  

      No největší komedie byla, když se mi povolil šroubek od kufru a natřásáním v terénu se vytřásl. Půl hodiny jsem nohu z pedálu dostával ven. Když jsem ji dostal ven, uvědomil jsem si, že to mám domů ještě 20km. Člověk se sice snaží jet tak, aby mu pedál nezacvakl, ale nakonec se to stejně povedlo. No a doma další půlhodinové martyrium. Jedinou výhodou bylo, že jsem při zastavování věděl, že mám vystupovat na druhou stranu než jsem zvyklý a obešlo se to bez lehnutí :-) Z toho pro mě plynou dvě věci:

      1. utahovat na krev šroubky na kufru (a občas překontrolovat)
      2. vozím si sebou náhradní šroubek
      0 0
    • karf  

      no já zrovna nedávno při výjezdu na Děd u Berouna – moc kopec, krásně vycvyklá levá, zastavuju, najednou ztráta rovnováhy, pak chvíli poskakování po levý s kolem připlým k jedný noze a nakonec stejně držka .-) ale byl to boj

      0 0
    • hydrant  

      když jsem před lety poprvé vyjel s klipsnama, tak jsem je samozřejmě při návratu do města zapomněl povolit. Mám dát přednost při najíždění na hlavní, přibržďuju, přede mnou už zastavila nějaká škodovka, už skoro stojím taky a …sakra, do pr… no a už jsem se tam válel, chlap se z místa řidiče natahoval, aby viděl, co tam vyvádím u jeho pravýho zadního kola. To už pak člověk nikdy nezapomene ten řemínek při návratu domů povolit… Pak jsem asi 12 let měl na silnici nášlapný LOOKy, takže při koupi bajka jsem o ničem jiném než SPD neuvažoval. Naladil jsem kufry, přitom několikrát nacvakl a vycvakl v obýváku, stejný jak na silnici, takže no problem, ještě nastavit stejně všechny pružiny v pedálech a můžem vyrazit. Jel jsem k našim na zahradu na opejkačku a pochlubit se s novým kolem. Přes město asi 6 km, v půli města na ostrůvku mezi přechody jsem musel zastavit, vycvakl levou, no a pak už to znáte, začal jsem se kácet doprava a vyválel se tam, a? z toho ti čekající řidiči taky něco maj… Od tý doby už zase v pohodě :-) Jo, a nášlapy mi chybí i na kole do hospody, vážně, jak nemám nohu ve správný poloze a zacvaklou, tak to není ono.

      0 0
    • MartinXC  

      Na starém BF na podpobné téma někdo popisoval, jak nevycvakl při zastavení na křižovatce a při pádu se navíc zasekl řidítkama do kanálu a pak se bezmocně cukal na zemi … Jsi tu někde ? (tohleto považuju za nejhumornější zážitek se SPD :-)

      0 0
    • norman  

      Hlavně to chce mít správně utažené čelisti na pedálech. Lidé se domnívají ( a také jim to radí v obchodech), že lepší je mít je povolené – omyl! Lépe se do nich pak sice nastupuje, ale hůře vycvakává – pro vystoupení musíš totiž nohu vytočit do extrémně velkého úhlu a to zdržuje ! U utažených stačí minimální vytočení paty a jsi venku.

      0 0
      • rock  

        Asi je to u každého jinak. Já sebou přestal mlátit o zem až poté, co jsem povolil nášlapy skoro nadoraz …

        0 0
    • Univega  

      Dobrý je padat aspoň na rovině , v extrému jsem sice už párkrát vytrhl nohu přímo nahoru z pedálu aniž jsem vykrucoval patu , ale minulý týden jsme sletěl ze stráně , samozřejmě po svahu, vycvaknutá pravá noha, že se opřu o svah, ale né ono se to převážilo a šup na druhou stranu, sice v malé rychlosti, ale na kopci se to pak zdá strašně vysoko, když přepadáváš a a nohu máš v pedálu :-)) … naštěstí do vysoké trávy!

      0 0
    • MilanX  

      Po dlhom vahani som presiel na SPD a kupil tretry, no a siel vyskusat. Parada, prvy den bez padu. Druhy sa idem previest, od kamosa poziciavam mapu a idem pozeram ake su tie tretry pekne ako krasne drzia a mozem nimi zaberat vo vsetkych smeroch a aky som frajer ze to vycvaknem uplne v pohode .. No a vtom zvyhnem hlavu a pred sebou asi 5cm velky zeleny plastovy smetny kos… tak so ho sejmul ksichtom a samozrejme mi ruky vyleteli z riaditiek a tak som ho este aj objal a zhruba 2 sekundy sa na nom drzal a potom sa zrubal dole tak som mal oskrete kolena a sanka ma bolela cely den…

      no a najlepsie ze v ten isty den som sa isiel s bolavou sankou spytat na cestu ku chatke no a vo vysokej trave som si nevsimol ostnaty plot takze nohy dopichane dorezane krvave proste parada tak sa otocim a za 15 minut cestou domov ma chytila burka … no proste radost jazdit :))) to bolo v ten den bohov, kristov …

      0 0
    • Manas  

      Nejvetsi hlina je ze se clovek velmi, ale velmi pomalu sklada :-) Pricemz tancuje charleston :-)

      0 0
    • cabbage  

      copak drzky na spd, ale kdyz se clovek po nejaky dobe dostane na platformy, to je teprv o hubu..... na kazdym korenu ve sjezdu mi nohy poskosili o par cm dopredu a dojizdel sem na patach…

      0 0
    • emarco  

      a to si jdu v pondeli kupovat SPD… Trochu vic me to odradilo:)

      0 0
      • grizzly  

        Nesmysl, bez naslapu se neda jezdit.

        Zacnes proste s povolenymi a s pribyvajicimi kilometry je postupne budes pritahovat.

        0 0
        • zbynek1  

          no mam taky SPD pred tim klipsny, ted se pomalu zacinam priklanet k tomu, ze ty klipsny nebyly zas tak spatne, navic jsou levnejsi. V nich jsem spadl snad jen jednou :-). SPD kdyz se poradne zanesou bordelem, tak to je pak zabavicka.....

          0 0
          • cabbage  

            zanesou???? mozna zamrznou kdyz jdes ve snehu, ale zanest se? nechapu, to se mi nikdy nestalo.

            0 0
            • grafik  

              me taky ne; i v bahnu se VZDY ‚zacvaknes‘

              0 0
              • zbynek1  

                zacvaknes se vzdy ale pak, kdyz se vycvakavas musis pouzit mnohem vetsi silu na otoceni pedalem, stava se mi to, kdyz jdu treba nahoru po bahnitem kopci pesky a pak se zacvaknu – do pedalu se vsude dostane bordel…

                0 0
                • grafik  

                  si dovolim tezce nesouhlasit .. jak myslis todle: musis pouzit mnohem vetsi silu na otoceni pedalem

                  0 0
                  • cabbage  

                    s nepatrne vetsi bych souhlasil.....

                    0 0
                  • zbynek1  

                    melo tam byt vetsi silu na vytoceni tretry

                    0 0
                    • grafik  

                      ono to s tim zaneradenim spd neni tak horky. Kdyz je bahno a po desti moc nevyjizdim, nejhorsi obdobi pro spd je urcite zima a konec zimy, kdy snih dlouho taje a je vsechno rozbredle a podmacne … jinak bych rekl, ze no problem. Pri zavodu -pokud je bahno- minipotize s spd nevnimam a nevadi mi.

                      0 0
    • fil  

      SPD mám od ledna a zatím žádná tlama (?uk-?uk), kterou bych mohl na nášlapy svést. Považuju to za malej zázrak … zatím to vypadá, že čím víc jsem na případný pád připravenej, tak tím víc se mi oddaluje, nicméně třeba hned zítra uvidíme :O)

      0 0
    • gobike  

      No moje začátky s nášlapama byly krutý, jedu tak do Moravského krasu a když dorazím na Macochu, tak zabrzdím, zapomenu že mám nášlapy a když se kolo zastaví, tak dávám pravou nohu na zem a hle, ono to nejde, tak začínám přepadávat na stranu a vyválel jsem se s kolem a nacvaknutýma pedálama v blátě! :-D Byl to celkem trapas před tolika lidma a navíc sem si zedřel přehazku která byla stará týden. To byl pech.

      0 0
    • Meesha  

      v tom pripade to ale asi neni o umeni vycvaknout nohu z pedalu, ale o umeni brzdit… :-)

      0 0
    • Mike22  

      Jo,jo už 2 týdny nejezdím, sem se učil jet po zadním s nášlapama a přepadnul do zadu a zlomil si zápěstí, bacha na to, takový zbytečný úraz

      0 0
    • Lance  

      nechapu......

      0 0
    • Univega  

      už jsme jednou přispíval, ale musím zase :-)) minulý týden, prudký krátký výjezd v prudkém bočním svahu … jo to dám na konci si případně přišlápnu a vyjedu jako na koloběžce … ano nedojel jsem až na vrchol chvíli tancování na jednu a druhou stranu, byl jsme v tak blbé poloze , že se mi nepodařilo vycvaknout ani jednu nohu a ukázkový kotoul do zadu, nohy zacvakle, oči zavřené, ruce na řidítkách a mohutný vzdech v očekávání co si zlomím … naštěstí nic :-))) a taky to bylo v lese bez diváků. Doufám, že letos poslední příspěvek. Ač občas spadnu na nášlapy nedám dopustit!

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • bikerman2  

      Naslapy jazdim asi 5 rokov a pri prvych jazdach som si viac povolil pruziny, zo strachu, aby som stihol vycvaknut. Pr prvom zjazde, rozbity teren, mi naraz vypli obe nohy a s bike som bol spojeny uz len rukami..sedlo mi parkrat vymasirovalo anal a uz som mal letecky den..:-))

      1 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Lance  

        bud rad,ze ses nevyradil z chovu:)

        0 0
    • Luka  

      Kolega meho muze, biker, dostal minule vanoce od syna tretry s naslapy. Slavnostne se oblekl do cyklistickeho, nazul bile(!) ponozky, tretry, namontoval pedale a vyrazil. A jak si to straduje po jiznim meste, nezdalo se mu nahusteni predniho kola. Uvidel kousek pred sebou zastavku busu a naproti benzinu, tak ze odboci vlevo a u benziny si kolo dofoukne. Stalo se co se casto stava, ze proud aut mu nedovolil plynule odbocit a tak musel pribrzdit na nulovou rychlost a tu nastal problem: ZAPOMEL SE ZEPTAT JAK SE VYCVAKNE. A tak se pred zastavkou plnou lidi skacel pekne na bok. Chvili se tam zmital, az se mu podarilo rozepnout tretry ze kterych se osvobodil a za ukrutneho vysmechu a v bilych ponoztickach tapkal v louzich a stale nemohl ty tretry vypnout z pedalu a tak sel domu s tretrama v pedalech a bos :)

      0 0
    • fousac  

      proc se trapit s naslapama, kdyz vynalezli tohle.. ;o))))

      http://www.author.cz/download.php?…

      0 0
    • Eila  

      no kdyz jsem dostala poprve spd tak me vyvedli na louku abych trenovala a padala do mekkeho.. asi po pul hodine me pochvalili jako zazracny talent, protoze se mi nic nestalo.. z te louky vedl takovy prudky svah ale asi jen 3m dlouhy, zato plny kamenu, najela jsem a nemela prehozeno, nemohla jsem zaziva slapnout, zaviklala jsem se na sutrech, cukla nohou a poroucela se do asi 2m vysokych kopriv, lezela na zadech, nohy nacvakle a kolo nad sebou, rvala jak o zivot ale jak jsem nebyla videt tak cvhili trvalo nez tatovi ktery byl napred doslo kde jsem… jo a mela jsem velice letni kratasky a jen tricko pod prsa, vazne super:-)

      1 0
    • martin L  

      Určité zmenšení rizika pádu je vycvaknout před zastavením obě nohy. Můj pád zavinilo to, že při prudším zabrždění při zastavování seskočím oběma nohama před pedály a dobrzdím to patama (což samozřejmě jen s jednou volnou nohou nejde, ale člověk s tím dopředu nepočítá). Na druhou stranu je to ale trochu votrava při rozjíždění znovu zacvakávat obě nohy.

      0 0
      • fousac  

        … při prudším zabrždění při zastavování seskočím oběma nohama před pedály a dobrzdím to patama …

        to bych chtel videt.. :DDD

        0 0
      • enjoy  

        ty vole,ty jses asi totalni lama!:-)))

        0 0
      • -b-n-x-  

        prejdi na piny a pak si zkus takhle zastavit. Vezmi si ale k tomu fotak, abys nam mohl potom ukazat lytka :-)

        0 0
    • Vymi  

      i mistr tesar se nekdy utne… :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.