Pády, tlamy, smotky - poučení

259 nepřečtených
  • McBlacky

    Čau všichni, protože řada z vás už jezdí nějaký ten pátek, tak se vám určitě už povedlo hodit nějakou super tlamu. Napiště jakou a kde, a hlavně co bylo příčinou a na co si od té doby dáváte pozor (asi nemá cenu tady řešit auta a řidiče). Třeba to ostatním pomůže všímat si věcí, které zatím neregistrují.

    0 0
    • enjoy  

      a muzu jenom jednu?:-) tak jednu takovou priblblou.nikdy nejezdete po prednim kole z kopce,zvlast kdyz to umite jenom na rovine.je to trochu jiny:-).a taky pozor na SPD,kdyz jdete pres riditka,tak si nemyslete ze se z nich jentak dostanete:-) taky pozor na hlineny skoky(treba tocna).i malej skoro neskodnej muze vyhazovat hur nez vetsi:-),ale to je asi zbytecny skokanum rikat:-) jsem docela zvedavy co se dozvim:-)

      0 0
      • metronom  

        Tak treba je dobry kdyz uz cluvek zastavuje a diva se po okolnich krasach, tak nezapomenout dat vcas nohu zpedalu, aby se neskutalel s kolem v nulove rychlosti do krikopy. Nebo nejezdit po mokrejch kolejich pred zastavkou plnou lidi.

        0 0
        • Seveřan  

          Tak mám taky pár historek.

          Koupím mojí ženušce kolo. Tak jí říkám, nebylo by marný trochu nastudovat techniku :o). A ona na to, proč ne. Vrhne se po brožurce, jak na to (různé rady a nápady, technické triky a td., co s kolem) a přečte si, jak sjíždět schody: škoda že to nedočetla dokonce. V paměti jí utkvěly dva body:

          1. mít odvahu
          2. najít si schody (rada byla tak 3–4 ze začátku), moje žena 30 :-)
          3. zbytek už nečetla

          Jede nakoupit, vidí schody a řekne si proč ne, hup na ně. Po sedmi schodech jí nenapadlo nic jiného než zabrzdit přední, vidle propružila a ženuška se překulila přes přední kolo, zadek nahoře, hlava dole, lidé valí oči a ženuška se vyhrabává spod kola celá vysmátá.

          A dneska si vyjedem ven, ženuška nové SPD. Poprvé na nohou :o) Začátek v pohodě, nožička jde pokaždy ven, žádnej problém. Jedeme dofouknot vidlici do krámu, ženuška zastavi před prodejnou, kouká po vejrech, nebo spíš po výlohách co na sebe a ejhle :-) Nožičky jsou v pedálech a mamča na zemí. Lidi nevěřej svejm očím. Mamča jako vždy vysmátá a řiká: předtím napravo a teď nalevo. Myslí si že už má vybráno, ale chce zkoušet jezdit po zadním kole, tak nevííííím.

          0 0
          • dedek55  

            o)))) hele máš dokonalou ženu…ta moje je to samý..o))))) ale baví jí to..o)))

            0 0
          • Johny5 OSHA  

            tak to ji na to jezdeni po zadnim seber spd nebo se zabije…to je teprv mazec kdyz je mas upnuty a prezenes to s naklonem vzad..delal sem to mockrat a vzdy kdyz je clovek si jist tim jak mu to jde tak to prepali a je na zadech..nic moc prijemnyho…parkrat vyrazenej dech x8)

            0 0
      • bikemanx  

        Jo Točná je svině. Taky jsem tam už vytíral…

        0 0
        • ddd - andy  

          Hehe, Tocna je skocna ;-)) tak ja taky pridam jednu storku: Peknejch 13 schodu v kuse manualkem, ale na tech poslednich mi to nejak podjelo a pristal sem na zadech na zem (este ze ne na ty schody..) nicmene helma mi zachranila hlavu ale uz ne vyrazenej dech a dodneska mam problem s nekolika svalama.. Pouceni: Kdyz vam neco parkrat vyjde napotreti to uz vyjit nemusi.. :-))

          0 0
          • Gatier  

            Co to znamena s manualom? Ja som raz isiel s 2ma bicyklami po cykloceste. Nevsimol som si znacky ktora informovala o pouziti rampy. Proste som bol ako vzdy zamysleny :) Tak som zisiel s obidvoma tych 8–10 schodov, takych podlhovastych. Celkom pekne mi to dvihlo tep :-)

            0 0
            • ddd - andy  

              manualem – zanmena po zadnim kole bez slapani :-)

              0 0
              • fousac  

                a obcas i bez drzeni, ze??? :)

                0 0
                • ddd - andy  

                  Ale u toho sem slapal a bylo to do kopce.. ;-))

                  0 0
                •  

                  kdo vi jestli to nebyl nose manual :))) to by byl borec

                  0 0
                  • ddd - andy  

                    no, chtenej nose manual po schodech zas takovej problem neni.. teda me to jako problem neprijde ;-)))

                    0 0
                    •  

                      jo tak kdybys potkal někoho na modrym kinetiku, někoho na gt avalanche červeny a někoho na meridě tak viš o koho de

                      0 0
                    •  

                      to hlavni sem zapomněl: se toho musim ještě dost naučit…

                      0 0
      • icewind  

        souhlasim s hlinakem, tenhle vikend sem se rozstip v Tabore a to sem ho jel min po pate…akorat sem se nesoustredil na skok, ale na fotak :-(…takze vzdy se soustredte vyhradne na jizdu :-)

        0 0
    • McBlacky  

      tak vlastně bych taky měl poslat něco, když už jsem si to založil.

      Tak dost mizerný je zapomenout na výměnu pláštů – relativní grip kenda klaw za speedmaxe a na šotolině jsem cca ve 30 šel solidně do lesa.

      Pak bacha v hodně prudkých technických pasážích, ani nevíte jak se připlete přední kolo a pád do drátů = domů pěšky (já to měl 10+8 km mezitím vlak).

      a největší hit je vzít sršně za tričko, je to už dávno, ale ten asfalt co následoval bolí pořád, já vůl se mu snažil nejdřív ujet, z kopce…

      0 0
      • MARIN  

        … doufam ze jsi aspon toho srsne na tom asfaltu poradne rozmaznul :)

        0 0
    • Daf  

      Jednou jsem takhle zdravil koleginku z prace a najednou bac lezel jsen jak sirokej tak dlouhej. Ponauceni: Ve snehu se na slickach nejezdi :)

      0 0
      • Eila  

        ve snehu zacina teprve poradna sranda:-) a jeste vetsi je na ledu:-)

        0 0
        • blue.sun  

          Myslíš třeba takový to kličkování, kdy nevíš, jestli padneš vlevo nebo vpravo a nakonec se kutálíš dopředu? Mám takový akce… nebo pády ve sněhu, ty jsou vůbec nejlepší…

          0 0
      • dedek55  

        na sněhu je to dokonalý..o)) já tvrdím v létě se na kole naučíš nebát a v zimě jezdit..o))

        0 0
    • Luka  

      Oranice od koni uprostred strme lesni cesty. Cca 20cisel hluboko zaryta kola. Zaplatpanbuh za mekky podklad :) Chyba? Moc srabacka jizda, brat to drsneji, projela bych :)))

      0 0
    • Char  

      pred 14 dnema : ve finalni levotocive pravouhle zatacce kamenityho sjezdu pri pomahani si zablokovanim zadku jsem vytocil nadhernej kotoul ve vzduchu (v motorkarske hantyrce highsider) chyba : moc velka rychlost

      0 0
    • mastihuba  

      Tak taky něco přidám – chtěl jsem známým předvést jak se najíždí na obrubník po předním kole a nějak sem neodhadl přední brzdu takže sem skončil na zádech. Z toho plyne poučení – nehoňte si triko po 10 pivech.

      a nebo. Nové kolo první výjezd. Upozornění od známých dej si pozor na svodidla od Ochoze k Jelenovi.(pro Brňáky) Těm sem se ještš vyhnul, ale v druhé už sem vylítnul a letěl jak vlaštovka do křoví. Poučení zní – kde to neznáte tam to nepouštějte.

      0 0
      • JohnLee  

        hehehe…moje rec…Ochoz je super…:)

        0 0
      • Shotek  

        tak tak ty svodidla taky duverne znam :-) a kamos se duverne seznamil se sloupem v dalsi zatacce:-)

        0 0
        • blue.sun  

          Kde to je? JSem sice v Brně, ale tohle neznám:))) A? se poučím.

          0 0
          • Splinter  

            Je to kdyz jedes smerem od Lisne smerem na Ochoz tak pred Ochozi odbocis ze silnice dolu do lesa… Je to tam krasa.. Jenom by me zajimalo proc sou ty svodidla tak poskrabany:)

            0 0
        • winc  

          hehe na nich se kamos pekne odrazil kdyz tam byl nahrnutej sterk jako skokanek a letel do porostu vyvazl v pohode na to v jake to bylo rychlosti

          0 0
    • preacher  

      To bylo takhle o velikonočním pondělku, sjížděl jsem lesem cestou necestou, a najednou kolmo na směr mé jízdy stará cesta, po které už roky nikdo ani nešel, plná listí. Tak jsem se tam zapích a poslední, co jsem vnímal bylo klapnutí nášlapů (mít klipsny zak jsem mrtvej muž). Nevím, jaký z toho plyne poučení, ale těch tlam co jsem hodil a? už v lese přes pařezy, mokrý klády, kořeny nebo na šotolince bylo tolik, že vzít si z každýho poučení, tak to bych musel sepsat paměti:-)))

      0 0
    • Twisp  

      tuhle nedeli – s pietrem prijizdime k louce kde je oplocenka (uzky bily drat prohnany proudem), jedeme pomalu takze sme si toho nastesti vsimli. Jedu prvni, v pulce louky mirnyho klesani me zahy neco katapultuje pres kokpit a ja dopadam na tvrdou zem, nastesti na ruce a nastesti mimo kravsky lejno. Ponauceni: jestlize ohrada na louce zacina tak napric musi taky koncit, otazkou je, jestli to je opravdu konec louky nebo jeji pulka jako to bylo v mem pripade. ;)

      0 0
      • jarka  

        Jen doplnění k elektrickým ohradníků. Raději podlézt,podplazit než překračovat!!!!!

        0 0
        • Meesha  

          Taky sem si jednou sahnul jestli nahodou neni pod proudem. Poklepal sem prstama…nic! Prehodil sem kolo na druhou stranu a obkrocmo prelezl drat…a probijel!

          0 0
          • biker007  

            a paxs svitil jako farar Otit ve Slunce,seno, „nevim co“ ;)

            0 0
            • jimmy63  

              ale největší zvěrstvo je,když se ten ohradník chytne za rám a pak probíjí i přez gripy a sedačku-já to tam možná půl hoďky vyproš?oval:)

              0 0
        • McBlacky  

          jednou jsem to do těch rozvodů pro krávy taky dal. Jel jsem dolů loukou, tenkrát na treku, hrozně pršelo, mokrá tráva, takže jsem spíš klouzal než jel, nic neviděl a najednou stojím opřenej o ten drát a probíjím :-(

          0 0
          • TinkTink  

            Hehe…tim jsem taky projel…a zjistil to az podle po tom, co jsem se tam vratil, protoze jsem zabloudil :o) – maj to mit oznaceny.

            0 0
    • K2  

      Nejezděte na mokrých pláštích po žulových schodech (třeba do metra) klouže to jako mýdlo a není to moc řiditelné. KDyž už, tak se to snažte udržet v přímém směru.

      0 0
      • blue  

        tak presne takovym zpusobem jsem kdysi lehnul na lavce pres magistralu na nuselaku… a to jsem jel skoro rychlosti chuze… zastavil sem se az o zabradli

        0 0
        • enjoy  

          ten matros z ceho je to udelany je genialni,staci trosicku vzit za brzdu a nestacis se divit:-)

          0 0
        • McBlacky  

          ta lávka je boží, dřív na ní ani nebyl štěrk, nevím jestli to, že tam teď je to zlepšuje nebo je to o to horší.

          0 0
          • Meesha  

            Jo jo! Ta je vyborna! Na podzim sem tam jel jak na toboganu! Lidi to docela bralo!

            0 0
          • blue  

            sem tam nedavno jel, zadnej sterk tam nebyl, rekl bych, ze tam bejva akorat po zime, nez to uklidej

            0 0
            • Meesha  

              ten sterk tam ani bejt moc nemusi. Ono staci, kdyz trochu zaprsi…

              0 0
        • cubas  

          taky se pridavam do klubu Lavkaru, ale ze to byla pecka …

          0 0
      • fousac  

        dlazebni kostky na maly strane + lehka letni prehanka = dost hnusna klouzacaka… pouceni: skupinka zapadnich turistu se vleze na boku podjet stejne neda… :))

        nebo jina silnice, rychlost asi 50kph, ja na fullu, 30cm za mnou v tunelu kamos na silnicce… najednou kde se vzal, tu tam byl, plech ohnuty do U… no ja ho preskocil a za mnou se uzvalo jenom rychle tuk-tuk tuk-tuk jak od vlaku… a pak uz klasicky vykrik a zvuk drceneho krovi… vyledek: 4 krasny snakebity a i po roce to mam na taliri… pouceni: zahodte silnicky a osedlejte biky… :))) nebo jinak: i tri sady lepeni muzou byt na vyjizdku malo…

        a do tretice… sjezdik lesem, akorat zacinala chatova osada, pres cestu odvodnovaci strouha tvorici dokonaly skoro pul metrovy skokanek a za nim .. ejhle .. aktivni chatar si prostor pred vratama cerstve vysypal krasnym sterkem tvoricim tak 20cm hlubokou vrstvu… :))) tak jsem mu ji vylespil nekolika elegantnima brazdama… pouceni: veta „sakra, dyk to tu pred trema rokama jeste nebylo…“ byva recena nekdy dost pozde…

        0 0
      • moody  

        Ve Varech přes nádraží vede lávka a schody jsou dřevěný, to byla tlama za mokra !!!!

        0 0
      • treatt  

        A nebudte liny poradne zatahnout za riditka, nezkousejte si pomoct prislapnutim, zvlast pred vyssim schodem, jako ja…ramova trubka je preci jen o neco tuzsi, nez lidsky rozkrok…

        0 0
    • Mario  

      To ja jsem jednoho hezkeho dne si vyrazil na Dlouhé stráně k horní nádrži PVE (Jeseníky) Nahoře jsem si dal tak hodinového šlofika na sluníčku, samožřejmě bike se opaloval semnou a po té hodince byli se mi vzduch v pneumatikách tak zahřál, že když jsem najížděl v cca 65km/h do pravotočivé zatáčky tak zadní pneu nevydržela a duše explodovala a vzala sebou aji plášt. Následovál pád a klouzání po asfaltu,až jsem se nakonec zastavil o svodidla. Prdel byla,že i když jsem spadnul v takové rychlosti, tak bajk krom osmice a pootočených řidítek byl uplně v pohodě, ano sebemenší škrábanec!! Zato já měl hezký „biftečky“ (mňam mňam…) Tří týdny jsem nemohl nic dělat, na více jak 1/3 těla jsem neměl vůbec kuži ale jen kvalitní masíčko :-)) Ponaučení : Nenechávejte bike v extremnim horku dlouho na slunku…

      0 0
      • Daf  

        Pri delsim sjezdu kde se dlouho brzdi dokaze horkej rafek to same a v kombinaci se slunecnym horkym pocasim je to navic velmi pravdepodobne, zvlast pokud clovek husti dost natvrdo.

        0 0
    • aku  

      A ja pridam moudrost Karla LOpraise – jedu co vidim. Jinak kdyz se clovek necha unest pri sjezdu rychlosti tak ta zatacka dole byva mnohdy projeta rovne. Lepsi kdyz tam je krovi ale se svodidly byva problem.

      0 0
    • notakale  

      minuly rok v lete jsem projizdel nejakou vesnici, a v jednu chvili jsem si vsiml ze mam zizen a ze mi trosku rachoti prehazovacka. tak jsem pravou rukou vytahl flasku a pil a levou jsem si steloval prehazovacku takovym tim udelatkem co byva nekdy na silnickach na spodni trubce. a najednou se prede mnou zjevila krizovatka a jak na svinu jelo kolmo auto. tak jsem rychle zabrzdil tou volnou rukou. kolo zustalo na miste, ale ja jsem letel dal. no nastesti sem jel pomalu, takze v poho :)

      0 0
    •  

      No ja bych měl jeden ze zimy, bylo po oblevě a dalo se jezdit poměrně rychle a bez bláta, při sjezdu dolu do údolí, který taky nebylo namrzlý sem míjel kus cesty ve stínu, byl na ní poprašek a pod ní led, cca 5 metrů let přes řídítka, takže bacha na led, je zrádnej ;)

      0 0
      •  

        jojo, na jaře bacha na led v udolích a nejen tam,taky to dobře znam,jednou sem takle jel na chatu,na cestach uz nebyl snich,rikam si vezmu to skratkou mezi cestou mezi ploty ze smrčku,jedu a v zatáčce kam nesvitilo sluničku cca pět čisel sněhu,a jak sem byl rozjetej z cesty tak sem to nevytocil a zapichl sem to mezi ty stromky, Poučeni: bacha na poslední jarni snih

        0 0
        • biker007  

          jo, snehu je treba na Sumave mistama este dost. v nedeli sme tlacili kola 3km snehem.. 30 cisel na lesni asfaltce. ale byl to takovej ubyjejici vyjezd a ja byl uz celkem prositej ze sem byl rad za to tlaceni ;-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Jsem si uzil v nedeli to sami, ale v lese. Ja bych snad radsi jel nez brodil snehem.

            0 0
      • blue.sun  

        Lepší bývá led na silnici, která je jinak celá suchá… Pěkně se rozjet, plnej plyn a pak stromy a stín:)) Kousek za Brnem je úsek, kde snad slunce nikdy nesvítí… Tam jsem měl co dělat, ale udržel jsem se nahoře…Kamarádka tolik štěstí neměla…

        0 0
        • MartinXC  

          Vloni v únoru jsem takhle přejížděl z lesa nad Helenčinou studánkou kousek po silnici kolem Velké ceny dolů na Žebětín, abych se dostal ke žluté značce. Ta silnice měla mírně vyjeté koleje a místy byl zmrzlý led, ale je to místo, kde těch 40kmh jezdí běžně. Led jsem ale zjistil, až když jsem v té koleji jel. I mírný pokus vyjet ven mě sundal z kola, klouzali jsme se tak 50–60 metrů. Naštěstí nic, jen žena po pár dnech koukala, jak mám duhovou prdel a fialová třísla. Oo té doby se silnicím v zimě vyhýbám, stačí led na cestách v lese.

          0 0
    • Sirenna  

      Mne se podarila pekna drzka na Marosane, gde sem si najizdela co nejrychlejsi projeti rolety s prizvedavanim predniho kola a nejak sem to asi na tretim hrbu trosku vic prizvedla a kolo me chtelo shodit na zada, ale ja sem duchapritomne zabrzdila zadni kolo, abych se neprevratila uplna a nasledujici hrb me nakopl, tagze sem letela stremhlav do dalsiho hrbu ( dekuji integrale za zmirneni otresu hlavy:)) a kolo pokracovalo az na konec rolety, gde mi ho museli odchytit divaci :)) moooc pekna podivana s velkym ohlasem divaku :-D

      0 0
      • Radek Broz  

        Doufejme, ze se vetsina bikeforistu pouci a hezky pujde trenovat rolety!;-) Tyhle katapultaze pres predni o dalsi hrb nemam rad – vzdycky to konci na hlave. Jednou jsem preletel z prvniho minidvojacku u nas na draze prednim az na ten druhej. (sam nevim, jak to MNE mohlo skocit tak daleko:o) )

        0 0
    • lubos  

      Asfalt + mlha + vlhko + cca 7 stupnu = totez jako led na vozovke. Odskouseno na odrenym boku/kolene a taky i pri jizde autem.

      0 0
      • lubos  

        Tedy presneni ne vzdy a ne vsude, ale bacha na to .. neni to videt ani poznat. Jenom tusit.

        0 0
    • Return  

      Pul metru hluboke bahno zakryte spadanym listim … tak zablaceny jsem nikdy predtim ani potom jeste nebyl

      0 0
      • pegas  

        Jee tlamy,tak to bych mohl vypravet..tak napiklad..kde se vzala tu se vzala kasna..cink..bum a smich okolnich..pouceni-nemyslet za jizdy na zensky..

        0 0
        • Vymi  

          no taky neco podobneho se mi stalo… jel jsem v proti smeru a vidim dve krasne slecny tak jsem se zadival ze jsem uplne prehledl popelnici po mem smeru… samozrejme ze jsem v ni skoncil… obe slecny ve smichu…

          0 0
      • blue.sun  

        Tak tohle znam taky, jen jsem si ještě stihl vybrat – strom nebo křoví, volil jsem křoví, pak se mi zapíchlo přední kolo do bláta a následoval střemhlavý let… Počáteční rychlost na sjezdu tak 50 v hodině:(((

        0 0
      • Stancek  

        Tak na bahynko mam paradni vzpominku… nekde u Tesaku, takovy uprseny pocasi, v lese sero, zaflakany bryle, nejaka muchlujici se dvojicka, tak jsem prislapl at nerusim… vidim v chodniku napric dve klady, rikam si aaaa mustek prez bahno.. jenze mezi tema kladama to bahno bylo doopravdy, jenom jsem zaregistroval jak cely predni kolo zmizlo v jakesi bazine a ja hned za nim, nevyslo mi doplachtit az na sucho, tak jsem se v tom pekne vycvachal, za velkyho smichu te dvojicky. Cely zada, helmu a kolena od mazlave kase, ukopnuty smyk a ztracena zatka z riditek… Jinak treba na maratonech davat pozor vsude, kde je podezrele velka koncentrace divaku, ti si vzdycky najdou nejaky atraktivni misto.

        0 0
    • Lucka  

      Prsi, jedu si po asfaltu, zatacka…nak mi to nechtelo zatocit, tak jsem skocila jednem lidem peknym kotrmelcem do zahradky:), dopadlo to dobre…a jednou si zas jedu peknej zimni svih na snehu a tu strom a ani nevim, jak me mohlo napadnout, ze uhne…no neuhnul

      0 0
      • marhi  

        Taky jedna: na silnici nedávat bacha jen na auta. Jsou tiší a rychlí. Ano toho cyklistu jsem neviděl. Hrozná šlupka ani jsem nesáhnul na brzdy. Divili jsem se oba. On ještě na chýře.

        0 0
    • Mlha  

      Sjizdim takhle jednou malej kopecek, prijizdim na krizovatku s asfaltkou, tak kouknu doprava, jestli po ni neco nejede. Samozrejme jsem prave v tu chvili vletel prednim kolem do mensi prohlubne. Vidlice to nevzala, tak jsem prelit pres riditka. Odnesla to prehazovacka a par odrenin vyzdobilo moje telo.

      0 0
    • Pavlos  

      No nejcerstvejsi je z pondelka ne pad spis natlucene kulky:( (bylo mi zhnilo dat si sedatko trosku niz)

      Priste si ho radeji spustim

      0 0
    • Mamutt  

      Jsem si dneska skočil, a už nedoskočil. Přes pořezané větve v lese pod Klíčem. Jsem byl nějak rozbujelý tím jarem, no, už mě to přešlo. Odneslo to jen odřené předloktí.

      0 0
    • RUMcajs  

      Zapoměl jsem zasunou sedlovku na sjezdovce Černá pláň na Ještědu a paxem se divil, že to přední nešlo ubrzdit a až pařez mě zastavil. Byla z toho naražená páteř a týden v domácím léčení. Bejt sedlovka dole, mohl to bejt fajn sjezd.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Mox  
      1. Jedu si tahle na jare na kole po silnici, zacina pekne klesani zakoncene mirnou zatackou, bohuzel ve stinu, coz znamena namrzla silnice a ukrutnej slide (kdybych mel kozeny kalhoty, jak motorkari, tak bych si to i uzival) zatim asi muj nejdelsi.

      Zaver: Dejte bacha kdyz se na jare silnice leskne :)

      1. Jedu z hospody v podrousenem stavu a nejak se me v jedinem a poslednim parciku pripletla do cesty vetev :) Necekane a nahle. Vysledek zlomena klicni kost. A nakrapla helma (jeste ze jsem ji mel)

      Takze zaver: Nejezdete na kole ozraly a radejiho tlacte :)

      1. Jedu tahle vecer z Jestedu po silnici. Mam jen blikacku. Je uz tma, trosku (vice) to na rovince roslapavam, prikrcuji se, moc dopredu nekoukam a najednou bum, peti metrovy let na silnici. Duvod: Tri ukrajinci jdouci vedle sebe po prave strane. Jo a byli zady ke me :) Jednoho jsem proste vzal koncem riditek. Vysledek: Nakrapla helma, a zdemolovane zadni kolo.

      Zaver: Nestaci byt viden, ale taky videt :)

      4)Jedu koule po lesni ceste, skok ze skaly, zatacka. Uzivam si rychlost a najednou si uzivam maticku zemi. Nastesti integrala, takze hlava v pohode jen odrena ruka a narazeny bok. Duvod: asi nejaky klacek pod listim, fat nevim Pouceni: I kdyz jde vsechno dobre, tak se to stejne muze ****** :)

      0 0
      • Vymi  

        taky neco pekneho pridam… jedu tahle na bagraku po hrazi, kde i nejaky strom a ker. Z obou stran krasne rasovite laguny a tak si to tak valim a z na konci je vymleta kus hraze a naproti krasnej strom… tenkrat jsem se nedokazal tomu stromu v te rychlosti vyhnout a po narazu a odrazeni od stromu jsem se ja i me stare kolo koupali v tom brcalniku… domu jsem sel jak vodnik… ponauceni moudrejsi ustoupi…

        a nebo si tahle ficim na nelepenych galuzkach to vite bratr mi to zapomnel rict ze to nelepil – pry nebyl cas… ja z toho padu mel dodrene koleno osmice na obou kolech a modrin no radsi nevzpominat… ponauceni pred jizdou zkontroluj stav kola…

        a jeste jednu druhy den po ukonceni skoly po mensim dracku jsem jel za mamkou pro veci do skoly a cestou jsem se vyhybal zidce a na druhe strane sloup… no ten pisek co se tam trochu valel byl pro me a me pomale reflexy osudny… na sloupu je doted zelena metaliza jak jsem ho liznuj vidlou… ponauceni nepij pred jizdou…

        0 0
      • rasto  

        takhle si jedu (zari 2003) po panely zablokovane silnici (nove postavene, nezkolaudovane), ve 21:00 a co se nestane: samozrejme jsem asi ve 30 kmh do panelu vrazil :-/ rekapitulace: rozbity Sfinxik (ram kraply na 3 mistech) a pak drobnosti: 6 stehu na brade, rozbity nehet na ruce, narazena klicni kost…

        0 0
    • K2  

      Buď sebou vozte světlo a nebo se včas vra?te. Jízda po tmě známým terénem se mění v nepoznané dobrodružství. O neznámém ani nemluvím. Už se mi stalo, že jsem šlphal po rozcestnících a z 10cm se snažil přečíst, kam že to ty cesty vedou:) Klasika je moucha v oku. Dříve jsem měl pouze tmavé brýle, které jsem na večer sundával – bohužel zrovna v tuhle dobu lítá nejvíce neřádů.

      0 0
    • blue.sun  

      Ještě jedna lahůdka, aneb co dokáže lesní zvěř v podobě LKT 81:) Krásně rozjetej si to šinu ve sjezdu po cestě, která vždycky bývala hladce ujetá a bez nerovností. A pak najednou v místě, kde se rozděluje, jsem si vybral směr, kde asi dříve řádili lesáci, protože to tam vypadalo jak na tankodromu… Přední kolo chytlo brzy o kamen uprostřed cesty (předtím tam nebýval!!) a já šel k zemi… Následky: Nový přední kolo a nová přilba… Jinak celkem OK..

      0 0
      • enjoy  

        joo kdyz potkam lakatos,to cumim jak puk:-),nadhernej stroj:-)

        0 0
        • zirecek  

          lakatos je fakt pekny stroj. Tatra co veze drevo z lesa je taky zajimava a ve sjezdu v zatacce nema chybu, :-). Jeste ze byla vedla cesty „mala“ louka… takze clovek iba zeleny a hnedy…

          0 0
    • Radek Broz  

      Ja mam s pady zkusenosti, o kterych se vetsine z vas muze jen zdat:o) Tak treba neco z minuleho tydne – muj oblibeny let sikmo pres predni zpusobeny strilenim retezu: Rozjizdim se na rovinku na 4X trati, teziste asi zbytecne moc vepredu, dupu vsi silou a v tom retez spadne z meho provizorniho voditka a sekne se mezi prevodnikem a ramem. Vsechna vaha je v te chvili na predni noze, takze mensi let (ani nevym, kdy jsem vycvakl spd) – odreny vse, kde nejsou chranice (zapesti z boku, rameno, bok) + palec druhy ruky skoro vykloubenej (nechapu, ze tam zustal), takze jeste ted modrej a velkej. Tohle uz se mi povedlo nekolikrat – mam pak vzdycky nejakou dobu strach a rozjizdim se pozvolna. Casem zacnu verit, ze je retez spolehlivy a stane se to znovu.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        To se mi stalo minulej tejden. Pretrh sem retez pri rozjezdu na skok a hezkejch par metru me kolo vlacelo za sebou povesenyho na riditkach a obkrocmo na ramove trubce.

        0 0
        • mastihuba  

          máš ve výbavě i suspenzor?

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Bohuzel ne. Po jednom letosnim padu zacinam premyslet o kratasech s chranicema kycli a kostrce, ale ani ty nemaji integrovany suspenzor:(

            0 0
        • Manas  

          cheche, presne takhle sem kamosum v Brode ukazoval jakej sem vostrak jak umim skakat na skoku co nebyl dodelanej. Sem to rozdupaval a v mirny zatacce sem pretrh retez. Mirne sem se do kopriv a pak do potoka. To sem byl vostrak :-)

          0 0
      •  

        tak me se stalo neco podobnyho,jenze sem jel z hospody :),jel sem na hodne starym kole, mel sem tezkej prevod a rozjizdel sem se naklonenej do předu abych mel lepsi zaber,jenze pžesmykac nebyl OK,spadl my retez mezi taci,zasekl se a ja letel do boku, tlama jak svin,kamosi tam stali a takovou dobu se mi tlemili(sli sme z hospy), vodnesli to kalhoty a zapesti, Pouceni: nejezdi na kole do hospody kdyz se tam chces zdržet dyl :)

        0 0
        • Vrci  

          Bylo mi asi dvanáct. Jeli jsme s tátou na favoritech. Pokušel jsem se přehodit z velkýho tácu na malej, řetěz spadnul, já chvíli po něm. Kdybych jel sám tak v poho, ale táta kterej jel za mnou – přeze mne – přede mnou šel přes řidítka. Škody já – omotávky, tepláky a nějaký odřeniny, táta osma na předním kole. Poučení nepřehazovat v tahu a v prudčím kopci vypadnout z háku.

          0 0
    • mastihuba  

      ještě sem si vzpomněl na jednu radu. Když přejdete z tvrdé vidle na odpr. vidli tak se nenechte unést prvním sjezdem. Prolítnul jsem skrz šípkovej keř a vypadal jak po zákroku dominy s bičíkem.

      0 0
      • lubos  

        Jo, jednou jsem ve sjezdu chytil do ruky nejakej trnitej bazmek pres cestu. Dolu jsem si pak strikal na to sprej (uz nevim jak se to jmenuje), no byl to des. Fuj,fuj.

        0 0
      • blue.sun  

        Tak to já co chvíli… ale vždycky na stejným místě zapomenu, že tam je nějakej keřík:)))

        0 0
    • zirecek  

      na korenitem mirnejsim sjezdu nesmrkejte do kapesniku, jedna ruka to neuridi. O me ani neslo, pad v pohode, ale kole za mnou mi to ze zohlym sedlem pripomina doted, :-)

      0 0
    • keksik  

      prvy pad, na ktory si spominam vlastne v podstate ani nebol pad lebo som to vlastne „ustal“… v davnych casoch, ked sa piesok lial a voda sypala a ja som mal smiesnych 10 rokov, chcel som si na mojej masine rmx20 v slusnej rychlosti vychutnat skok z vysky asi 1/2m. pri dopade sa mi zosmykla zadna noha z pedalu a tou nohou som dopadol na zem. predna (lava) vsak zostala na pedali a cela vaha sa vlastne na nu preniesla a poriadne zabrala. uvolneny pedal zapracoval ako skalpel a presekol mi sval na pravej nohe az na kost tesne nad achylovkou. tym ze sa to zomemlo velmi rychlo ma to v tom soku ani nestihlo boliet a ani to nekrvacalo. obmotal som nohu teplakovou bundou a dohopkal asi 500m domov. mamke skoro oci vypadli ked som prisiel, teda dohopkal. nakoniec z toho bolo tusim 12 stichov. teraz dakujem bohu za spd.

      0 0
    • Staenly  

      Par kuriozitek taky mam…Tak sem jel jednou na svym starym kole na bazen a cestu si kratil lehcima skokama. Jenze ty sandaly co sem mel na sobe to proste nevydrzely. Urvala se preska a ja sem pak uz jenom brzdil nehtem nohy o asfalt. Svina asfalt to narozdil od toho nehtu vydrzel…

      No a kamosovi se povedlo taky neco zajimavyho. Jeho sestra brzdila zasadne jen predni brzdou, hlavne ve sjezdech. On ji to chtel odnaucit a tak ji tu brzdu proste vypojil…Jeste pres tu krizovatku pod kopcem zrovna nic nejelo…

      0 0
    • riditka  

      Jedu si tak v poklidu po sve oblibene trase a tu mne napadne, ze vyzkousim, jak nejrychleji pojedu. Po predchozich neblahych zkusenostech ocekavam pretrhnuti retezu, prizpusobuji tedy polohu na kole, ovsem jako na schval retez vydrzel, ale predni riditka se zlomila :-( ani nevim jak letim dopredu a ruka jde do spic, slysim, jak mi spice melou prsty. Pomyslim si, asi budu muset sbirat prsty ze silnice. Po dopadu provadim kontrolu, prsty jsou tam, kde maji byt, ovsem podrobnejsi kontrola odhali, ze ty kosti, ktere z nich trci tam predtim tak necouhaly. V nemocni k memu uzasu nenasli nic zlomeneho. Pouceni: Kdyz ocekavas, co se muze stat, stane se neco uplne jineho.

      0 0
      • lubos  

        Jako zes mel prsty ve vypletu a nic ti to nezlomilo ? :-O

        Jinak z tech pouceni se pomalu stava slusnej clanek na vyvesku fora :)

        0 0
    • zirafon  
      1. jazda na bicykli so psom beziacim vedla mna, ktoreho som viedol na voditku (na zapesti). z neznameho dovodu som v tejto konstalacii zacal skusat chytit pravy grip lavou rukou a naopak → vysledkom bol pad, v ktorom sa kotulal trojjediny objekt ja, pes a bicykel, cele omotane voditkom.
      2. jazda z krcmy domov – celkom opity som sa stastne dostal asi 200 metrov od domu. povzbudeny tymto uspechom sa na chvilu zamyslel a prebral ma az stret s poulicnou lampou. predna vidla sa ohla tak, ze sa koleso dotykalo ramu.
      3. pad pri zjazde lesom. zatial co som sa valal v prachu na zemi, bicykel opisal velky obluk vzduchom a rohom riaditiek sa mi zapichol do tvare kusok od oka → 11 stychov na plastickej chirurgii.
      0 0
    • robin!1  

      Pády do 35km/h a většina pádu na horaku bývají při trošce štěstí jen o pár odřeninách
      a drobné újmě na kole. Ale když jsem před 2 roky na silničce vyletěl v 65KM/H ze zatáčky ( naštěstí jen směr louka, kterou od cesty oddělovala samozřejme škarpa ), ještě týden jsme zjiš?oval, co mě všechno bolí ( rameno, palice, +zbytek těla ) a peněžeka bolela ještě dlouhé měsíce ( vidle na sračky, ram a berany zkřivené, helma na více kusů, jen přední kolo v poho – ráfek remerx storm mimochodem ). Ponaučením určitě je, že v silném nárazovém větru ( hlavně při váze 80kg i s kolem ) z kopce pořádně brzděte ( já jsem to nestihl :-( a pak ani spočítat počet kotoulů, skončil jsem o 10m dále než kolo)
      a nesnažte se to jen pořádně naklopit, on vás může vítr narovnat a pak už letíte přímo do …

      0 0
      • lubos  

        Myslis jako padnout do kameni v 35km/h ? :-)) … ale jinak 35km/h pad na asfalt jde rozchodit. 65 uz je o hubu a o stesti .. asi.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          A kdyz v 35ti potkas strom (i to se na horaku muze stat:), tak jses uz trikrat mrtvej. Pri padu na hlavu umiras uz pri 11km/h. A mezi nama. Jednu z nejvetsich slupek do hlavy jsem si dal takrka v nulove rychlosti. Jen se podemnou prolomila paleta a sel jsem ze dvou/tri palet hlavou na beton. No integrala se hodila. I tak jsem byl chvilku mimo.

          0 0
          • lubos  

            souhlas.

            0 0
          • martt  

            ja som jednu z najvacsich sup do halvy schytal, ked mi dole palisadami (ulica v BA) spadlo dynamo do predneho kola. Vtedy sa este prilby nenosili, chvilu omdlety, chvilu otras mozgu, snad to nema nasledky.

            0 0
          • Lucka  

            To mne se taky stalo, jsem vyrazila jednou v zime a na lede jsem se snazila zatocit, jela jsem tak 10tkou, ale ta racha…musela jsem kupovat novou helmu a domu jsem se dobelhala po svejch…a nebylo mi teda zrovna nejlip…

            0 0
    • hYs  

      Si takhle jedu po pesine kde sem par mesicu nejel, driv se tu dalo jet v pohode tak to rozjedu tak na 30, je to na louce ale dost ujezdeny, nejde videt moc daleko pred sebe.....a hele dira (tak 25–30cm)…„pohoda preskocim“, za ni druha…„to uz neubrzdim, snad to zvladnu“.....sakra za ni treti…„tak to bude tesny“…no, nebylo…do treti sem vletel pekne po prednim. Vysledek, odreny koleno, 5km domu a osma na prednim.

      Na jinym miste (v mirny zatacce) neco podobnyho, akorat tam byla dira tak 2×3metry a 15 hluboka, hop.....uz to vypadalo dobre, ale musel jsem levou nohou dost vyvazovat (sem nemel SPD, s nima bych nejspis letel primo k zemi) a dostala se mi do zadniho kola, nastesti jsem nespad. Nart bolel jeste tejden, prsty nastesti v poradku. Zadni rafek do srotu.

      Pouceni je snad jasny, co tam (ne)bylo vcera nemusi tam byt dnes.

      Pridam jeste ponauceni ze silnice… Dojedete-li nejakyho cyklistu a on odbocuje a vy jedete rovne, davejte bacha na auta, predpokladaj ze budete taky odbocovat. Nastesti sem nejel tak rychle :)

      Za tech 8 let co jezdim (nepocitam x padu na detskym kole) sem mel jenom 2 pady, co tady tak ctu tak mam jeste co dohanet :))

      0 0
      • Dumbo  

        hm ja pridam tiez jeden mal som ichviac ale nechce sa mi ich vsetky zapisovat :- takze idem si pekne v zime fajny zjazdik snech je udupani od turistou a od bezkarov no krasa aspon ma to nebude brzdit rozbehnem to na plne gule pozeram mensi skok skocim…moje zasvinene platformi od snehu nedrzia dopadam hrudnikom na sedadlo neskor este na zadne koleso samozrejme ze rajdy som nejako instinktivne nepustil asi som myslel ze to zrovnam abo co ? neskor som to dal este hrudou na pedal a tak ma to zastavilo celkom ma to bolelo :-/

        0 0
    • teebee  

      Tak taky jeden úsměvný do diskuse. Jednou jsem se byl projet jen tak pro radost po části Krále.Před prvním brodem u Rovné /mnozí vědí!) nezvyklé bláto podivné černé barvy.Nechtěl jsem se příliš usvinit, tak jsem se rozhodl tuto pasáž přejet velmi opatrně.Bohužel kaluž a bahno byly hlubší a měkčí, než jsem čekal.A ty pedály!!Lehl jsem na pravý bok a záhy pochopil, proč je ta kaluž tak černá.Poctivá močůvka!Takhle špinavej a smradlavej jsem se nevrátil ani z jednoho maratonu.:-)

      0 0
    • fousac  

      jedna cerstva… modranska cyklostezka, uz konec, mustek u zeleznicniho prejezdu… vesele si frcim tak 30kph, jde tam nejak mlada hezka pani, vim o ni uz dobrej 100 metru predem… pohodicka… :) a najednou kdyz ji mijim, se z krovi vynori pes, takovy maly telatko… 3 metry prede mnou… leknuti, brzdy na plno, i s deore v-ckama na predni… no psovi se pocechral cumak ale ustal sem to… uf… pouceni: nikdy nikomu never… a zensky s maskovanym psem uz vubec ne…

      0 0
    • slou  

      Začátky ježdění, mažu dolů následuje trošku technická pasáž s takovou povylezlou skalkou. Přední kolo skoro dole zadní ještě nahoře a co čert nechtěl přední brzda dokončila. Spravil to seskok do pseudokotoulu. – Od té doby přední brzda s rozumem-
      Nebo traverz pěšina singltrack vlevo kopec vpravo nejdříve pul metr díra a potem kopec dolů přes cestu malý stromek po spádnici. Nadhodím přední a potom juž bylo jen světlo-tma-světlo-tma… Tak zasukovanej jsem ještě nebyl. Velkej talíř zakouslej v lýtku ale jinak ve zdraví. Doma jsem tvrdil, že mne chytali vlci :) – Ne jenom kořeny dokážou svinsky klouzat –

      0 0
    • visby  

      nechcel som najprv pisat, ale pozeram, taku blbost ako ja tu este nespravil nikto:-)

      isiel som skakat jeden drop(asi 2m), pred ktorym je pravouhla zatacka(asi 3m pred hranou)… bolo dost mokro a v tej zatacke mi trochu smyklo zadne koleso, ja som sa zlakol a zabrzdil, bohuzial neskoro a uz som to len bez rychlosti predhodil a letel som na predne koleso, potom asi 4m vzduchom a kotulom cez rameno na zem… vysledok: asi 15minut som bol mimo, zlomena klucka, blok pred skakanim na pol roka… ale bike to prezil bez ujmy :-)

      a este dodatok: kamarat tesne pred tym jak som isiel skakat, hovoril, ze by to mal niekto otestovat ci sa to smyka :-) tak som isiel…

      ponaucenie? nikdy neppocuvajte rozvasnene reci kamaratov:-) jo a neskacte za morka…

      0 0
      • lubos  

        plna vybava ? integrala, opica a tak ?

        0 0
        • visby  

          integrala switchblade asi 15cm puklina;-) mal som aj opicu a dalsie veci, neviem si predstavit ako by som vyzeral bez toho…

          0 0
          •  

            hm se docela divim, že sis nekoupil radši mad maxe II stojí stejně jak ta switschblade a navic max vypada lip, ale to je věc vkusu

            0 0
            • visby  

              uz mam madmaxe… switchbalde som kupil, lebo som si myslel ze klasicka integrala je az moc na moje jazdenie, ale asi nie je…

              0 0
              •  

                jo a jen tak abych to mohl posoudit, jestli do ní jít nebo ne, co jezdíš?

                0 0
                • visby  

                  nejazdim ziadne velike drsnosti… zjazdiky a nejake lahsie north shore…

                  madmaxa zober, jedna z najlepsich heliem… switchblade, zober iba ak nemas v plane s nou niekedy padnut:-) nie je to moc trvacna helma…

                  0 0
                  •  

                    hm dík, já právě, že mi moje stávající přilba jaksi rupla, sice ne moc (ještě jednu ránu a ahoj přilbo) no a teď sem začal uvažovat že by asi nebyla od věci integralka, uvidime, mam vyhlidlou Bell Belistic (spíš kvůli financím)

                    0 0
          • Bleda tvar  

            Nesekol si sa?? 15cm → 1.5cm?

            0 0
    • panaczek  

      …ta predni brzda…pred 2 hodinami: vracim se z vyjizdky dobre naladen, tesim se na dalsi praci. krizovatka ve meste, drzim se LEVOU rukou, koukam do blba, kouknu pred sebe, stoji tam auto…hamtam na brzdu…predni…spou­sta divaku

      0 0
    • Kolík  

      Nebyl to zrovna pád, ale jel jsem v Hostivaři pomalu do kopce když z jednoho dvora vyběhli dva vlčáci a se štěkotem se za mnou vydali. Říkal jsem si že pes který štěká nekouše. Blbost!! Kousli mě každý do jednoho lýtka! Doktorka se při tetanovce mohla potrhat smíchy když jsem jí vyprávěl jak jsem k tomu přišel. Poučení: Pes který štěká taky kouše!!

      0 0
      • Luka  

        No, z Hostivare taky jeden cerstvej (vcerejshi): jedu si takhle ku brodu na Botici kousek za Hostivari (zasveceni znaji). Je to krasny dlouhy brod, pomerne dost vody. Jedu, pohodicka, najizdim na strmy breh, v klidku hupsnu do vody, si to tak shinu a najednou kamen jak krava presne pred prednim – uz se nedalo uhnout, tak zaberu, ze ho predrtim, a co se nestalo – koukam, valim se i s bajkem ve vode. Tretry pullitru vody, mobil mokrej, az na brylich voda. Chyba?? Spatnej prevod, moc tezkej a nedalo se to utahnout pres ten „kaminek“. Jinak, uzasny zazitek, nashtesti uz je teplo a domu to bylo blizoucko :) A kotouce piskaly jak varhany, uchvatny :))

        0 0
    • jihra  

      No vezmu to od nejlehčího k nejhoršímu.

      1/ Jednou (už hodně dávno) výjezd na silničce na Štramberskou trůbu. Jeli jsme až úplně nahoru, dost prudký výjezd, kostky – a uplně nahoře krátký 3–4 metry dlouhý hodně prudký stoupáček. Říkám si – to ještě vyjedu, postavím se do pedálů, ale co čert nechtěl – kolenem jsem zavadil o páčku přehazky, hupsnul mi tam těžký převod a v tu ránu jsem se zastavil. Vyhodím rechle levou nohu z looku, ovšem padám bohužel na pravou stranu. Odřený pravý bok, loket a koleno tak nebolel, jak ta zničená nová omotávka na řídítkách.

      2/ Mám u nás v okolí takovou „odpolední“ či spíše „podvečerní“ trasu. Dám si 10–15 km a pak posedím v útůlné hospůdce mazi kamarády. Těsně před koncem trasy je takový pěkný sešup loukou, pak krátký prudký výjezd úzkou pěšinkou mezi metrovými kopřivami a trním do lesa. Ve sjezdu to pustím a pak prolítnu setrvačností tím roštím do lesa – dobrý adrenalin (co kdybych se netrefil). Bohužel nějaký blbec pohodil napříč tou pěšinkou v kopřivách nějaký menší stromek. Jak jsem tak vlítnul na tu pěšinku – koukám nějaká překážka, přeskočit to nešlo, tak hamtnu na brzdy, tak tak jsem to ubrzdil – no ale složil jsem se jak dlouhý tak široký na bok do toho bordelu. Bohužel to bylo v létě, takže jsem do hospůdky přijel rudý jak indián, poškrábaný a potrhaný jak po boji s grizzlym a hospůdku jsem si tehdy moc neužil, protože jsem se furt drbal.

      3/ Na té své pravidělné odpolední trase v Bělském lese je takový pěkný sjezdík, není moc prudký a le dost se to rozjede, pak na cca 1,5 m vysoký kopeček, na kppečku prohulím mezi dvěma stromy, pak se musím vyhnout pařezu, který je hned za těmi stromy (je to vždycky těsné), pak z kopečka dolů do malého údolíčka, přes potok a je konec. No takhle 15. listopadu už spadalo listí, já si to svištím po známé trase, kopeček, mezi dva stromy – no a pařez byl bohužel schovaný pod listím, tak jsem to vzal přímo do něj a už jsem letěl až skoro do potoka. zřetelně jsem slyšel, jak něco křuplo. Bohužel to byla moje vřetenní kost. Takže levá ruka v gypsu, no ale alespoň jsem něco vytáh z pojiš?oven, když už jim tam tak dlouho platím.

      Poučení žádné nepřidám, a? si to každý přebere, jak uzná za vhodné. No a někdo se stejně nepoučí.

      Jo a ještě jsem si vzpomněl na jednu příhodu, shodou okolností opět na Štramberku. Jedeme na silničkách a kolega říká, vezmem to na náměstí zkratkou – taková prudká ulička a kostky. Bohužel se tam zrovna opravoval barák a na kostkách byl písek. Kolega vjel do písku, prohrábnul zadní kolo, zastavil se a složil se. Bohužel v té době ještě nášlapy nebyly a nohy měl zarvané napevno v klipsnách. Takže následovalo několik kotoulů vzad s kolem na nohách. Celkem se mu nic nestalo, ovšem ta svadba, co šla zrovna kolem, byla celá zlomená v pase a měla nevěsta asi měla orgasmus (teda ze smíchu).

      0 0
      • jirka88  

        Na Štramberk až k trůbě po silnici,hmm??!!!No jestli myslíš až na horu k věži, tak to si asi sadista – chudák tvoje silnice, ta cesta je v hrozném stavu… A vůbec Štramberk na silničce je o ústa:(

        0 0
    • fousac  

      tak nam dneska McBlacky predved na tocny na skokanku ukazkovy „mam malou rychlost a nezvedam predni kolo…“ ale prezil bez uhony… :) poceni: nejezdim na skok, kdyz mam malou rychlost a nezvedam predni kolo…

      0 0
      • enjoy  

        nejlepsi je jak pad muze vypadat brutalne ikdyz se vlastne nic nestalo:-)

        0 0
      • McBlacky  

        o nás bez nás…? počkejte kojoti zítra na Okoři! Teda kdybych nebyl tak zničenej z Luka Slatera moře piv a moře brk. Ten dnešní závod po včerejším Indy a Wich, víně a pivu, to je zase víkend…

        0 0
    •  

      NO včera jsem se opět utvrdil že největší nepřítel je pěšák, jedu si cca 25 po úzký lesní cestičce z kopce dolu, nějaký kořeny a kolem stromy, za zatačkou se objevil chodech, lekl sem se a zadní kolo šlo do smyku. Už sem jen postřehl že se ten strom neodvratně blíží – zastavil sem o strom rukou + nohou a zadní vidlí kola, chudák pěšák mi připadal v šoku, ja byl v pohodě, ale usmáli sme se na sebe a pohoda (až na naraženej loket, pěknou vyrážku a modrák od rámu na stehně) Poučení: snad nespoléhat na to, že když tam před chvílí projel kolega, že to bude" čistý"

      0 0
    • prochpetr  

      Zdravim, ja minuly leto dal peknej karambol na starym favoritovi. sme s kamosama vyslapli jeden silenej kopec, lesni hrubej asfalt, jenze na konci se nedalo jet dal, tak sme to otocili a ja si rekl, ze zkusim, kolik z toho kopce udelam. Jenze on byl prudsi nez sem cekal a tak si tak najednou letim 65 a prede mnou ostra zatacka vlevo (myslel sem, ze neni tak prudka). Tak slapnu na brzdy, zablokuju obe kola, bohuzel na listi a bodlickach to moc nebrzdi a vlitl sem do lesa, metr rigol, pak stromy. prelit sem pres riditka, a hlavou pad deset cisel od stromu. Vysledek: Ram zlomenej, predni kolo slo deset cisel za ramem – nejelo to rovne, svina – na hlave malej svihanec, jinak v pohode. Favorita sem zahodil a koupil poradnyho bajka, kotouce, helmu a uz sem opatrnejsi :).

      0 0
    • PietroUL  

      Nedoporučuju projíždět živym plotem. I když to vypadá, že díra v něm je pro průjezd jak dělaná, stačí zachytit rohem a ležíte v sanitce, ani nevíte jak. Ponaučení: nevybírat za každou cenu nejhorší možnou stopu :)

      0 0
    • widlicka  

      Dalsia dobra rada. neskusajte bunnyhop cez pevnu prekazku pokial si nieste isty ze ju zvladnete. Zadnym kolom som ju celkom nepreletel a dostal som s tyckou po wajcoch :-(((

      A teraz jedna prihoda co sa stala kamaratovi. Kupil si lacny neznackovy bajk s „odpruzenou“ vidlou a cca po pol roku od kupy schadzal v asi 40km/h 20cm obrubnik. Vidla to nvydrzala zlomila sa hned pod ramom a jak tak letel nosom na zem tak stihol zavadit bradou o tu vilu ktorej zvysky leteli vedla bajku a vybit si zub.....(to ze na rukach mu ostalo asi len 50% koze a mal vyklbene rameno nekomentujem) Mravne ponaucenie: Nekupovat bajky znacky HARPOON

      0 0
      • lubos  

        To asi este mal stastie, ze nepadol rovnou nosom na zem, to by sa zabil :( Btw, kde sa ta vidla zlomila ?

        0 0
        • widlicka  

          myslim ze na zvare. co som pozeral tak cely ten bajk bol nejak divne pozvarany…

          0 0
    • mrca  

      Já jsem jednou jel po nějaké vesnici necelých 40kph, asi 150m přede mnou byla zastávka, kde byla rozšířená silnice pro zastavení autobusu, zrovna tam zastavovalo nějaký auto, chtěl jsem ho prostě objet, jenže ten týpek si to na poslední chvíli rozmyslel, ani nehodil blinkr, zatočil a zastavil vzpříčenej přes polovinu silnice. Už bych ho nezvládl objet, tak jsem ze všech sil zabral do brzd, ale co se nestalo, lanko nevydrželo, tak jsem to pohotově strhl na stranu a pěkně se mu zabořil do dveří (pořádně jsem mu je prohnul :) ). Ten borec vylezl z auta (naštěstí pro něho stará škodovka), bylo vidět, že jel asi zrovna z hospody, a podnapile se zeptal: „Ty vole seš v pohodě?“ Vyděšeným hlasem jsem řekl že jo, vzal kolo a odtlačil ho někam pryč (šlo to hodně ztuha), tam jsem zjistil, že mám vidli skoro do X, ráfky taky už nepoužitelný (kolo už se nějak nechtělo točit :( ) a ten náraz vystřelil řetěz přes převodníky (taky nepoužitelnej). Ještě dlouho potom jsem se pořádně klepal (bylo mě tenkrát tak 14–15). Od té doby si nejsu jistej ani před zaparkovaným autem.

      0 0
    • Pavlos  

      Dneska sem letel pres riditka:( Zkousel jsem jezdit po prednim kole a tu brzdu(M525) sem vzal nejak zhurta.

      Odnesla to prehazka(LX) a jenom trosku koleno a loket(odrene). Se cti prezily rukavice polednik X-Country diky kevlaru na spodni strane:)

      0 0
    • enjoy  

      tak ja teda dneska taky:-) nevinna hlinena cesticka,pekne z kopecka,nevinnej korinek,HOP a letim,primo do diry plny listi(takze neviditelna) presne velky akorat na predni kolo.no a zbytek uz si jenom pamatuju jak jsem si rikal na hlavu ne,takze jsem to ve vzduchu pretocil na rameno a elegantne jsem se opet vyhoupl na nohy,to uz silne poznamenany mistni florou a vsim co bylo kolem.no odneslo to jenom sedlo,ze ktereho nevim jak vyletely vepredu liziny.no uz jsem je kutilsky nacpal zpatky,nechapu jak se dostaly ven.

      0 0
      • McBlacky  

        zase bych chtěl slyšet tu tvoji storku vo tom, jak nepadáš… :-) takže ten tygr ná zahořanským potoce byla jen rozcvička?

        0 0
        • enjoy  

          pockej,povime si to dneska:-)

          0 0
        • fousac  

          hele blacky.. :) az zase budes chtit ve sjezdu kacet vzrostly borovice, dej vedet predem, at stihnu vyndat fotak… :-D

          0 0
    • Siddha  

      dneska: v baliku vlnka, kamos u kraje strejch o kerik, rozstrelil se dost osklivo, ja jenom uhnul do pole. Ale nejsu Armstrong, tak mam dalsi biftek na nohe…

      zdar a smotkam zmar!

      0 0
    • czertd  

      Taky přidám svou troškou do mlýna. Ještě na starém kole cca 6 let zpátky. Pěkný sjezd celkem rychlý mezi kameny po pískovcovém podkladu. Asi v 30km rychlosti cítím volno pod jednou nohou mohutně se od ní odrážím pak se dělo něco jako ze sci-fi filmu a krvavý závěr. Pozor na to že může kdykoli cokoli rupnout. U mě to byla pravá klika v půlce. Asi před měsícem jedna vijížďka – jedem z kopce po sinici a už vím, že nás konečně čeká les. Shýbám se za jízdy a otevírám zespoda vidlici /Duke XC/ když mě v tom kolo chytne za rukavici tak jednou rukou brzdím prudce brzdou a drukou rukou mezi vidlicí a dráty (obouruč to byl fofr) padám přes řidítka na šišku a lámu letecké rekordy a přilbu. Todle fakt nedělejte. Kámoš mě neviděl a nepoučil se. No až ho to taky namotá.

      0 0
    • fousac  

      dneska se opravdu exceloval.. :))

      dal sem si to na tocnou po zelny smerem nahoru a… hned druha lavka od dola, rikam si pohoda, to je jak prd… vyjezd na ni asi 20cm, sranda… sjezd zhruba totez, to by dala i matka na skladacce… jenze co cert nechtel, hnedle za tim schodem dolu napric takovej decentni korinek, asi 5cm vysokej… ja ho tak nejak ignoroval, ale predni kolo se rozhodlo o nej zastavit… a dal uz to bylo ukazkovy, letim pres riditka, ani zanadavat sem nestih… takze predni kolo na zemi, riditka na zemi, ja na riditkach a nohy v naslapech… jak sem se preklopil, tak sem zustal stat, ani do strany sem se neskacel… no kdyz sem se trochu vzpamatoval, zacal plivat listi a hlinu, vynorila se v zatacce skupinka pesoturistu a po pocatecnim soku se samo zacli chlamat smichy… nastesti se mi „vcelku dustojne“ podarilo uvolnit nohy z pedalu a posbirat se aniz by se bike sesul klasicky na bok… skoda ze sem se nevidel, musela to bejt docela bzunda… bilance: urazena blikacka, ohnuta brzdova packa, michany vajicka a kopriva v saltru… pouceni: koreni sou zakerny previti a vaha (teziste) na prednim kole je totalni blbost… :))

      no a aby toho nebylo malo, tak za posledni lavkou pred letistem, takovej huste asi metr dlouhej vyjezd sem si to skoro zopak, ale pricinou bylo proklouznuvsi zadni kolo na koreni… jenze tentokrat sem se skacel i do boku a pak se jeste elegnatne sesunul zpatky z toho kopecku… bilance: urazena druha blikacka, narazeny koleno o razeni, michany vajicka a ztratil sem koprivu ze saltru… pouceni: vsichni koreni sou zakerny previti a clovek a mokry gumy docela klouzou… a hlinikovy kosik na lahev je kupodivu strasne tvrdy a ma spoustu ostrych hran, proto nedoporucuju mit ho zvrchu na horni ramovy trubce jako ja…

      P.S. hlavne to nerikejte enjoyovi a blackymu, ty by se mi desne smali…

      0 0
      • enjoy  

        hehehe:-) neboj,me taky chvili trvalo nez sem to cely vyjel na jistotu:-) ale ty blikacky,to je dobry:-) ta posledni lavka je nejtezsi,to bych chtel hrozne videt:-) no myslim ze to jeste nekdy uvidim:-)

        0 0
      • McBlacky  

        už jsem myslel, že nepadáš. Tak i na tebe došlo. Tak od teď už jen všechno čistě :-)

        0 0
      • Meesha  

        Obcas to tam taky polozim, zvlast kdyz je pekne po destiku. Cely sem to snad este nevyjel. Nejvetsi problem mi dela ta 3. od konce…

        0 0
    • goofy  

      Tak ja se taky z necim podelim…

      1. Eshte kdysi na svem skvelem stroji BMX20 si tak sneruju nashi shotolinovou cestu, a rozhodnu se ze si nadhodim predni kolo… No, ale to sem netushil, ze mi zustanou riditka v ruce (prdnul predstavec)… Nasledovala takova zajimava smotka na zem a pobaveni prihlizejiciho publika…
      2. Jedu si vesele do lesa cestickou mezi ploty, ktera byla kousek od baraku,no a skocim si na svem oblibenem miste na zacinajici travu… A ejhle… V trave se najednou z niceho nic vyskytly podelne koleje od sousedovi trakturka TKanejakedrobne, a ja se trefil primo do ni… Nasledovalo vyhozeni z rigolu primo do plotu, promacknutipletiva, sedreny ksicht o pletivo… Stesti ze mne to nevyhodilo na druhou stranu: betonovy plot…
      3. Si to tak sneruju lesikem kolem prehrady a zapomnel jsem, ze v jedne zatacce byva vlhke listi, i kdyz je vshude kolem sucho… Nasledovalo ustreleni predniho kola, liznuti prilbou stromu, 8 metrova cesta po prdeli, nejake ty odreniny a zastaveni se rozkrokem 5cm pred obroushenym shpicatym parezem… Uff, to bylo tesne…

      atd…

      0 0
      • McBlacky  

        mě jedno při skoku vypadlo u BMX20 přední kolo, tenkrát jsem trochu zanedbával údržbu :-)

        0 0
        • Eila  

          no to ja nedavno celkem v pohode jela asi 45km a uplne povoleny predkem:-) a vsimla si toho az kdyz jsem cvakla… divny jen je, ze jsem i prkrat letela a kolo drzelo porad:-)

          0 0
        • treatt  

          Mne taky, jen to byl muj prvni „horak“ :-)))

          0 0
    • mm  

      Neco z meho denicku:

      Kdysi za davnych casu sem ve veku asi 9 let se jel na BMX20 podivat z chaty, kdy uz bude otevreny koupaliste. Je to z kopca jak prase (rychlost omezena na 10kmh), povrch makadam. No nak sem to moc rozpalil a pak si uz jen pamatuje, jak sem lezel vedle betonovyho sloupu. Jel sem jenom v plavkach, takze sem se dosoural do chaty a hura s rodicama na pohotovost (bez prehaneni odreniny asi na 30 proc tela). Kolu sem to ale oplatil – zlomil sem predstavec a posleze i ram(uplne rupl, ze byl na 2 kusy)

      Pak taky rad v zime skacu pres riditka do zaveji. Ale jednou sem ja blbec zmenil lokaci, rozjel se a skocil – nebyla to zavej, jen zorany pole + 2 cm snehu. Po krasnym premetu sem za hlaiteho krupnuti dopadl na prdel. Kostrc to nejak nezvladla. Za par minut se mi podarilo zvednout, ale to uz sem se zas nemohl predklonit pro kolo. Po zapase s bolesti sem ho vzal a pres hodinu sem se v polo predklonu soural domu (mene nez 2 km). Doma sem se tvaril, ze mi nic neni a jeste ted, po roce a pul mi obcas kostrci projede prudka bolest:-)

      Nevim proc, ale nesnesu, kdyz me nekdo cestou z kopca predjede. To pak musim hned pridat a jednou: na svym XC kole se semislickama sem porad pridaval a pridaval, projel kaluzi, predni plast se uplne zanesl a pak na prasnym traverzu sem lehnul. – prava noha od nartu pres kycel az na zada fialova, krve jak prase, sutru, ze se doktor jak to kartacoval divil.(mimochodem moc prijemny)

      . . . Kdyz sem jel v haku za traktorem, tak ten sulin na rovince schvalne dupl na brzdu – rozsekal sem se dost a este mi chtel dat na drzku.

      Rozhodl sem se preskocit koleje za barakem (mimo prejezd). Byl vecer. odrazil se brzo. Prednim sem chytl tu kolej, koulema predstavec a vidla ma ad te doby „sametovy“ chod.

      Asi vydam knizku :-)

      0 0
    • admxx  

      Jo…vcera sem krasne letel…na sdem nowem stroji:-)))…jedu po takove prudke louce po klikate cesticce ktera konci prudkou levodocivou…parkrat sem tam uz jel tak sem to trochu vic pustil…dole du prudce na brzdy at to vyberu, ale byly tam takove dva hrboly, tak me to rozhodilo dost brutalnim stylem a najednou koukam ze nejak letim pres riditka, tak sem je elegantne (ani nevim jak;-)))) preskocil a nejak to dobehl po svych a nasledne dopadl na hubu:-)))trosku sem se divil ze kolo neleti za mnou a ejhle…otocim se…tak krsne zapichnuty bajk v krovi uz sem dlouho nevidel…krasne prevraceny, cely od sracek:-))))…no takze sem to hezky pokrtil…doufam ze vsechny dalsi drzkopady budou tak efektni jako tenhle:-))))

      0 0
    • fousac  

      jedna cerstva… :)

      byli sme vcera nakouknout do krcskeho lesa a dali si tam takovej krasnej prudkej sjezdik vymletym dolikem od vody, samej sutr a koren.. no samozrejme mi to na jednom koreni ulitlo a uz sem se valel v krovi… ucebnicove.. nastesti skody zadne..

      pouceni: silnicka neni zrovna idealni na objevovani novy singletracku v lese… :))

      0 0
      • Pavlos  

        To si jel fakt na te silnicce?

        0 0
        • fousac  

          si pis… :) bika ted nemam.. :(

          0 0
        • enjoy  

          on totiz nejezdi silnici,on jezdi cyklokros…,jenom k tou pouziva cistokrevnou silnicku:-).hele to nic,lempl jel taky na silnicce a smotal se jenom o 2 metry dal:-).ja bych to teda na silnicce nedal,na biku to docela slo:-)

          0 0
          • lubos  

            Ale dal bys to. Jenom na vlastni to pak boli na penezence :)

            0 0
    • Excel  

      .)Sjíždím v zimě z Baby do Řečkovic (Brno) a přes cestu už je asi desátej kmínek od dřevorubce…sem si řek, že to skočím v malé ryhlosti..tak jsem to frajersky nadhodil a přední kolo jsem zaryl přímo na kmen, vidle udělala pfů a pak jsem udělal pfů i já..pamatuju jen pohled na řidítka zespodu, pak zvuk vycvakávání z SPD, strom a dopad na záda..hnusná bolest v rameni, čtrnáct dní jsem mohl spát jen na zádech…tak jsem si hned koupil helmu 2.) čtyři tejdny nato sjíždím od zahrádek, s novou helmou, k medláneckýmu letišti..pohodová polňačka, mírná zatáčka, jedu tak 35 a najednou jedu po kraji a za boha nemůžu přenýst rovnováhu na druhou stranu, pořád mě to táhlo ke kraji a tam pláňka (jabloň), tož jsem si říkal, že ji snad objedu a trochu štrejchnu..jo houby…rohem jsem se zasek o větev a hodil jsem salto na hlínu, helmě se nic nestalo, řidítka jen vyryly další rýhu ve štangli, ale klíční kost v pr… . hodní zahrádkáři mě odvezli na úrazovku, tam mi dal nějakej packal motejla, za čtrnáct dní se zjistilo, že to blbě srůstá, ale pan packal řek, že to bude dobrý..tak jsem šel radějc eště jinam a tam jsem šel rovnou pod nůž a dostal krásný šrouby..a poučení? Nevím, asi osud..držku zkrátka můžeš hodit kdekoliv i na letišti

      0 0
      • FunTom  

        Vždycky když sjíždím po žlutý z Baby mezi zahrádkama, říkám si jak by to dopadlo kdybych zapíchl roh do toho pletiva co je tam všude okolo.

        0 0
    • Eila  

      hm, me nedavno (na krali sumavy) zcela necekane a zakerne skocil do cesty strom:-( byl z toho pekny otres mozku, ale dojela jsem:-)

      0 0
    • Hrabě  

      Tak se taky přidám. Jako že se pádů dost bojím, přesto jezdím poměrně rychle i tam kde jedu poprvé. A tuhle se mi to nevyplatilo. Svištím si to takhle nad Štítama a už vidím výjezd z lesa, paráda, na konci široká cesta, vyšší tráva. Vidím napravo schovanou kládu a vedle další a další, tak točím, točím, ale už mi to nedá. Mířím mezi 2 poslední 2 a doufám, že se nebudou křížit. Omyl, typický V a už se rozhlížím, kam poletím. No let to byl parádní, asi 5m. Ti co mne viděli moc nechápali, že se zvedám tak rychle. Pár odřenin všude kam se podívám a kolo k mému úžasu pouze s ohlou parkou přehazky.

      Poučení? Pozor na vysokou trávu, může tam být cokoli!

      0 0
    • kankrlicek  

      Super tlama to nebyla, ale je to tenhle rok už třetí a už mě to nebaví :) Ta poslední – podcenil jsem technickou prohlídku kola. Tedy vozil jsem gumy (WTB nějaké nano či velo – nevím) hodně podfouknuté. Moc pohodlné, jestli pomalejší mě nevadilo. Při sjezdu v lese při běžném vyhýbacím manévru jsem najednou letěl, klasický parakotoul a už se zdvihám. Šel jsem si zkontrolovat místo pádu, ale nic. Až po chvíli jsem si řekl, že si gumy přifouknu, že to nějak cvakám až na dno. A ejhle – na předním kole mezi ráfkem a gumou je přicvaklá tráva. Tak mě to došlo. Guma se žvejkla a bylo vymalováno. Akorát poslední dobou jsem jak píš?alka na jaře :)

      0 0
      • Tom New  

        No vida, tak jsem to po chvíli našel. Letěl jsem jakýmsi kotoulem přes řidítka, dopadl na kříž nebo na bok (tam někam, skoro měl zástavu dechu) a nyní mne 3.den bolí vlevo zepředu krk :(

        Hledám, co by mohlo tomu krku pomoci … na bolest v boku kašlu, ta jen když si tam sahám.

        Právě že jsem také měl TRÁVY stéblo mezi kolem a ráfkem (dozvěděl jsem se o žvejknutí gumy)

        Co ten krk? Bude třeba nějakou masáž nebo se to probere samo? Co byste dělali s tím vy?

        0 0
    • LP  

      No treba na mokrych kolejich, kdyz za tebou jede auto a ty se potrebujes rychle vyhnout a jako na potvoru na novym kole!!!

      0 0
    • Mike.2  

      kamos-nedodrzeni bezpecne vzdalenosti,jel za nakladakem kterej zacal prudce brzdit a tak to do nej napral. Odvezla ho rychla, nejaky skrabance, tri dny natekla huba a jeste dostal docela vysokou pokutu odduvodnenou „vysokou spolecenskou nebezpecnosti“

      0 0
    • pete  

      Je to právě rok. Nevinně poslední den dovolené si vyjedu a volají známí že jsou na chatě. Stavím se a oni se vytasí s čerstvým pumpidovým. Večer už jsem nezvlád odjet, ráno zaspal a tak s dunící hlavou rovnou do prace nejkratší cestou lesem. Nevyplaci se se zbytkáčem pospíchat, letěl jsem jako nikdy, zajímavý – ani to nebolelo.Misto do práce na chíru ( při šití nevěřili, že jsem to kalil ještě 20 km až do špitálu) a pak prodloužení dovolené o tejden neschopenky, než mi aspoň trochu srosly jizvy :-) Takže poučení – kolo a pochybný pití nejde dohromady

      0 0
    • Pavlos  

      Tak mam na konte dalsi Crash:) Nejak sem se riditkama nevlez mezi strom a nejakou kovovou trubku:( Pouceni? Asi se vratim k uzkym riditkum:D

      0 0
    • beskydy  

      Vraceli jsme se potme ze Slavice-kopec v Beskydech. Kopec sme dali v pohode, ale dole v Moravce, jsem si nevsim zuzeni vozovky kvuli mustku nad potokem a najel na zabradli beranama.(sil­nicka)Hodilo me to prez do potoka.Stacil jsem se chytnout rukou zabradli.Zbytecne-nohama sem byl v potoce.Dostal jsem krajnici do huby, stratil prachy a rozbil bryle(v kapse)­.Zabradli bylo zapustene do cesty. Ponauceni:Kup si svetlo vo.e a nechlastej. I tak sem to mel pojistene-kamos co jel za mnou je doktor a ovlada permanentne umeni 1 i posledni pomoci.

      0 0
    • fousac  

      tak co decka?? nova sezona.. doufam, ze budou i novy storky.. ;))

      0 0
      • panaczek  

        …mam presne tu samou co loni…takze jsem se nepoucil: prijde to jen jednou za sezonu – hned na zacatku: vracim se z vyjizdky – uz na asfaltu, jsem prijemne unavenej, kocham se, protahuju si zada…taaaakk, pekne k riditkum…a omylem si vezmu za brzdu – samozrejme predni. letos sem ale opsal lepsi kruh nez loni…to se musi uznat. letos bez divaku…za to s nasledky – roztrzene rukavice, ulomeny computer a sedreny napis XT z brzdovych pak…

        0 0
    • BUCEW  

      no přijíždím k benzince na kole rychlostí 3km/h (sjezdovej speciál,integrál­ka,lokty,kole­na,dresík)a volám na kamaráda kterej byl otočenej zádama.V momentě kdy mě uslyšel se otočil a já jsem přehlédnul 3cm vysokou hranu chodníku a v nulové rychlosti sem se natáh.Nemohl jsem ho 15 min. utišit…nemohl si ani natankovat:-)…jinak utržená lopatka ve špindlu(ted už se do všeho tak nehrnu)

      0 0
    • Želwmaister  

      jedem s kamosem do Nemecka, kamos ze si tam zleze nejakou skalu. byl tam nejakej park s pramenem a u nej asi 1000 nemeckejch duchodcu. chci pred nima zamachrovat a chci jet po prednim. jenze sem si neuvedomil ze sem menil spalky na COOL-STOPY . tak sem tam hodil parakotoul jak svina:) nemci cumeli, pak se zacali smat a jeden mi dal 2 eura:)) tak sem si vydelal;)

      0 0
    • fousac  

      jedna vcerejsi.. jedeme si to tak po pesince od kamziku nebo cehoze ve strani nad rekou mezi davli a mechenicema, po pravem brehu vltavy (tam co jezdi vlak).. stran uhel tak 60st, pesinka sjizdna dost na hrane.. a najednou ani nevim jak, ale kolo zastavilo a ja se elezantne jak sranka skacel z ty strane dolu.. nastesti asi o 6 metru niz sem zasatvil o nejakej strom, jinak teda nevim jak bych dopad.. dost hroznej pocit.. uffff… skody zadne.. pouceni: kdyz McBlacky prohlasi: „Hele, objevil sem super trailik, ten se ti bude libit.. " , v praxi to znamena "Cesta schudna pouze s horolezeckou vybavou.“ ;)

      P.S. hlavne to nerikejte moji zene, by mi na kole zakazala jezdit.. ;)))

      0 0
      • McBlacky  

        uznávám že příjezd k tomu singlu je kapku oříšek a samotnej trail je ze začátku taky docela massoxx, ale nakonec se ti to líbilo. Jenom jsem byl trochu překvapenej, jak jsi najednou zmizel :)

        0 0
    • konfucius  

      Zdarec, supr téma, hned sem si vzpoměl jak jsem před týdnem čuměl na holku co jela proti a hned sem byl ve škarpě, a nejlepší tlama asi byla když si kamoš koupil SPD tak sme je jely vyzkoušet v jedné zatáčce zabrzdil a já si toho všimnul pozdě, zabrzdiljsem jenže sem to přehnal s přední!A za moment sem měl rypák na zemi a kolo na sobě, naštěstí z toho vyšlo jen naražený zápěstí a vodřená brada!!

      0 0
    • funtomas  

      tohle sem objevil tady www.fotoaparat.cz/index.php?… asi všenory,co ? jeli ste tu díru někdo ? celkem bobřík odvahy,podotýkám že já to nejsem.

      0 0
      • wroum  

        jo, vsenory. jel sem to x krat a je to uplne v pohode, akorat se nesmis nechat na konci nekontrolovane vystrelit :-)

        0 0
      • assassin  

        jako uplny zacatecnik jsem jel pred 14dny taky parkrat vsenory a tu diru da kdokoliv… jen to chce si do ni vjet pomalu… no hejnas se odrazel uz asi 3 pred a padal rovnou do toho svahu ale to je zase jina pohadka :) sjet to jde i na sobi 20:)

        0 0
    • Splinter  

      No,taky přispěju:) Říkal mě to kamoš jako perličku u pivka… Jel prej jednou v noci bez měsíčku domů po staré asfaltce. Měl jen blikačku a tak jel podle oné známé bílé přerušované čáry uprostřed… Jenže jeho kamarád jel opačným směrem na stejnětak osazeném kole a stejným nápadem… No naprali to do sebe… Nějaký protočený řídítka pár škrábanců.. Jinak v pohodě…

      Ponaučení: Neříkejte si že do tmy budete doma,ale světlo berte vždy…

      0 0
    • jirka88  

      No já jel jednou s kámošem, který jezdím na dirtovým kole slákat schody.Já mám XC a tak se začalo kvůli mě asi na 4 schodech.Dařilo se 4,5,6,7,8 schodů prostě pohoda:) Kámoš, ale na těch 8 schodech vytuhl, že to prý nerozšlape a že to svoje kolo tak nezvedne..Nevěřil sem-chyba!!Skočili jsme k němu domů, přemontovali moje SPD a šlo se. Rozjezd byl asi 10 metrů. Nasedám na kolo, stoupám do pedálů, šlapu co to dá, ale furt jsem moooc pomalý…Hrana se blíží ttak to vzdávám, že to sjedu, chyba – na sjetí sem byl už zase mooc rychlý:)!!!Dole sem se zapích předním kolem, normálně sem mu pootočil řidítka jak sem letěl přes a sobě sem zlomil klíční kost:(

      Poučení: Nepůjčujte si na skoky a sjezdy cizí kolo!!!!!!

      0 0
    • cabbage  

      a nejaka cerstvejsi storka ze vcerejska: si to takhle sinu tricitkou pres Cernosice(widlak city na jih od Prahy) za mnou v haku dalsi biker a blizime se k zeleznicnimu prejezdu u nadrazi, zavory sou sklopeny, ceka tam nekolik aut a pred nima jeste par slapalistu. naplanoval sem si trasu mezi slapalisty a zavorou a usoudil ze nema smysl brzdit- bohuzel prave projizdi vlak a jedna slapalistka vyrazi k zavore, aby ji nahodou neco nepredjelo, uhybam abych se ji vyhnul a pripravuju se ze ji poslu do pr.. v tom se kouknu pred sebe- zavora! ale uz nestiham nic delat, jeji konec me trefi do hrudniku a ja padam nekam dozadu, kolo ujizdi neznamo kam. na zemi se pokousim popadnout dech, slysim jak nekdo vola sanitku a dotazy jestli neco potrebuju- jo potrebuju dychat, myslim si, ale to sem rek az o asi minutu pozdeji. plazim se na obrubnik a usedam, porad se mi blbe dycha a dozvidam se ze se o me prerazil ten za mnou, ma rozseknuty ret a neco s rukou(zlomena klicni kost). takze uz si budu davat pozor predevsim na to, co je prede mnou a nebudu predpokladat, ze na asfaltu se da vsude jet a radsi si pribrzdim… p.s.: jeste jednou se omlouvam Ádovi za tu klicni kost:-( p.p.s.: toho kokota co nechal zavoru trcet do prostoru bych pretrh…

      0 0
      • Lance  

        no nevim,ale kdyz vidim,ze u prejezdu stoji auta,zavory dole,tak ten vlak jaksi predpokladam,takze brzdim a pokud se chcu posunout pred auta tak 5 km rychlosti,nebyla to jaksi tvoje vina?Pry se nikam nezenes a ambice nemas:)

        0 0
    • quidos  

      už je to skoro 3,5roku, ale pořád v živé paměti. Na tacháku tak 40km/h, lesní cesta, mírná pravotočivá, lehce zkopec (fakt lehce), v nedávno čisté stopě plno borovicových šišek. Na brzdy jsem šel bohužel pozdě, šišky ujely, rána do borovice. Přetržený rám u hlavové trubky, zůstal viset na kousíčku a lankách, hnutá vidle, skoro roztržený ráfek ve spoji. Let přes řidítka musel být těsně kolem té borovice, to byla klika, jinak fakt nevím. Tělesná újma jen zvrtnutý kotník, nepustilo mě SPDčko, po dopadu jsem zůstaů sedět na prd*li. Borovice tam stojí pořád, u příhrazské cesty od Kurovodic (modrá), kus je odkorněný:-) Takže: BACHA NA ŠIŠKY V ZATÁČCE!!

      0 0
    • petryk  

      Ukázková záležitost se stala celkem dávno, ale kámoš, co to odnesl v tom byl celkem nevinně. Jeli jsme po silnici dolů celkem rychle(60 km/h), oba přilby,takový odpočinkový sjezd.U cesty se sušilo seno a nějakej děda to tam obracel.Já projel, ale když kolen něj valil kámoš,tak se milej děda energicky otočil se železnejma hráběma na rameni do cesty a sundal ho z kola jak prádlo ze šňůry. Výsledek-zlomená klíční kost+tři obratle (těma hráběma) a zlomená kostrč a levá část pánve po dopadu na asfalt. K tomu solidní počet odřenin. Kolo v klidu odjelo na posekanou louku a já šíleným tempem někam shánět telefon, abych zavolal sanitku. Ale už ho kolo zase baví:) Poučení:Hrábě někdy bolí víc než asfalt a neezpečí číhá všude…

      0 0
    • kajulka2  

      Kdysi ještě na favoritce zničehonic upad přední blatník a zablokoval kolo. Přelet přes berany s dopadem přímo na obličej, ani ruce sem tam nestih dát.Rozražený horní ret a brada, celkem 11 stehů. Na silnici byla vrstva rozježděnýho, prosolenýho sněhu ve směsi se škvárou a štěrkem, kamení z obličeje sem si vytahoval ještě 14 dní potom

      0 0
      • quidos  

        si mi připomněl něco podobné:-) Kdysi, nejmíň 15let, jsme jeli po lesní cestě. Já na favoritu. Přední kolo si zvedlo klacek, který se nacpal pod blatník. Ten (byl z hliníku) se smotal jak harmonika, zablokovaný přední kolo, let střemhlev. Naštěstí dopad do naplavenéhop písku, ani jsem nebyl odřený..

        to Kuba9: tak to nečti ;-)

        0 0
    • nemo  

      Je to asi 6 týdnů… Jedu si takhle ze švihu, domů už jen asi 15 km, přejíždím silnici a vjíždím na rozbitou asfaltku, je to z kopce a tak si přišlápnu, jedu něco přes 30 km hod, prostě pohodička…přes cestu příčný rigol nic moc, říkám si „šak mám fula ne“ … no a pak mi upadla prdel – prostě a jednoduše se střihnul šroub v sedlovce (titec), který drží sedlo. Nikdy bych nevěřil, že to tak člověka rozhodí. Takže nejdřív padá z kola zbytek šroubku, pak sedlo a pak jdu levou stranou k zemi i já a předvádím v praxi „brždění tělem“. Naštěstí asi 200 m dál po cestě seděli lidi u baráku na zahradě a grilovali, takže teplou vodou rány omyli, vše důkladně vydezinfikovali – ten klučina, co mě ošetřoval sebevědomě prohlásil, že dělá na záchytce, takže má praxi, (volně visící zbytky kůže jsem si ustřihnul sám), no a pak už jsem se vezl autem domů. Poučení: Každý šroubek se jednou zlomí.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • orca  

      taky přispěji . je to událost typická pro město . jedu si takhle po práci na kole domů (Plzeň-Tylovka) po pravé straně zaparkované auta a za mnou trolejbus . A anonymni ridcka auta otevrela dvere z aute co stalo podel zaparkovane a to tesne prede mnou . ja udelal pokus o mysku ale zel škrtl jsem o jeji dvere řidítky a složil jsem se na silnici a za mnou skřípot brzd a metr za mnou zastavil trolejbus . Mne by se krve nedorezal . Jo a ta holka na me jecela ze neumim davat pozor – mne se zatmelo v ocich a rval jsem na ni jeste hlasiteji . Pouceni ? pokud mijite auto zleva sledujte jestli tam nekdo sedi a pokud ano tak bacha treba bude chtit vystoupit…

      0 0
      • Gatier  

        Zaplatila ti skodu?

        0 0
      • Darkson  

        musim říct, že si na tohle dávám pozor. slyšel jsem o tom od více lidí a světe div se, samé řidičky…

        0 0
        • Fisi  

          Tak ja mám asi nejlepší:: dva roky zpět jedu z práce na silničce pěkne do tempa vyjedu kopec u a v zatačce pred nemocnici přibrzdím vtom ale vidím auto astru kombik jak chce odbočit jak mě viděla tak zastavila ja jsi myslel že mi dala přednost ale to byl omyl jak jsem byl tak metr od auta tak jse rozjela a já to do ní pěkně šoupl odnesli to jenom hadry ucho štyři stehy na prstě,a uto škoda za třicet tisíc.Její stanovisko ja jsem ho neviděla jel jak šilenec :-)))

          0 0
        • bikemanx  

          vina to je řidiče…

          0 0
      • wroum  

        pouceni? dodrzujte bezpecny odstup od zaparkovanych vozidel. IMHO ono to je i ve vyhlasce.

        0 0
        • orca  

          To bych ale musel jet poprostředku a to by mě zase auta sežrala auta za mnou … Snáze se poví hůře provede…

          0 0
          • wroum  

            jak uz tady nekdo milionkrat psal. mas na to pravo a cyklista je rovnocenny ucastnik provozu. a pokud na to nemas zaludek (ja ho na to abych jezdil v provozu po silnici nemam), tak bys mel jezdit jinudy – tam kde nebudes prekazet.

            0 0
            • orca  

              Tak znova vysvětlím : auta v pravo při krajnici jsou zaparkované celý štrůdl a mezi auty a chodníkem cca 10cm = cyklisticky neprůjezdné , takže musim tak jako fšechny auta jet vlevo od zaparkovaných aut ale silnice není tak široká abych mohl mít pohodlně metr od zaparkovaného a zároveď cca 3m od půlící čáry aby mě mohla pohodlně míjet auta.

              0 0
              • wroum  

                ja to chapu. ale to ze je ulice uzka jeste neni duvod nezachovat bezpecny odstup. kdybys jel podle vyhlasky, tak se za tebou udela strudl aut, ktery se te bude snazit predjet, ale nesejmou te dvere zaparkovanyho auta. kdyz pojedes blizko zaparkovanych aut, tak umoznis autum pohodlne objeti, ale muze te sejmout prekvapeni ze zaparkovanyho auta. chybu bych videl tedy spis na tvoji strane (podle vyhlasky)

                0 0
                • orca  

                  Hm… tak se tady omlouvám za trapný omyl doufám že tady už žádnej takovej hňup není co jezdí při kraji jako já a už se to nikomu nestane . alespoň sloužím jako odstrašujcí případ…A pokud přeci buďiž mu útěchou že nebyl první a není sám…

                  0 0
        • Spajky  

          Jo, ve vyhlasce je taky, ze pred vystoupenim z vozidla musim zjistit, zda nic nejede, abych ho neohrozil, ani neomezil :o))

          0 0
          • wroum  

            urcite vis jak je lehke prehlednout cyklistu (pravdepodobvne neosvetleneho) ve zpetnem zrcatku…

            0 0
            • Spajky  

              Jo to vim, ale to te bohuzel neomlouva

              0 0
              • wroum  

                vidis to prilis jednostrane. ON jel prilis blizko (bez diskuze) a ONA ho nevidela (mohla se kouknout a nevidet nebo se vubec nokoukla). chybu udelali oba. a ted to rozsud.

                0 0
                • orca  

                  BLÍZKO ??? kdybych tam nejel já ale ten trolejbus za mnou tak milá dáma byla bez dveří …

                  Mě připadá že se tady bavim s lidma z ameriky kde jsou 3× širší silnice než tady …

                  0 0
                  • wroum  

                    jak uz sem psal vyse, cyklistu prehlidnes snadno a v zrcatku jeste snadneji, narozdil od trolejbuse, ktery je jeste slyset.

                    0 0
                • Spajky  

                  Zapomen na to, podle vyhlasky, kterou se tady ohanis, mu ty dvere proste nesmi otevrit, ani kdyby jel tesne kolem.

                  0 0
                  • wroum  

                    ona nesmi otevrit a on blizko jet muze? proc?

                    0 0
                    • Spajky  

                      ja nerikam, ze on muze jet blizko, musi dodrzet bezpecnou vzdalenost, ale v tomhle pripade by byla vina zenska, protoze mu nedala jakoby prednost a to je vys nez bezpecna vzdalenost. Navic zaparkovane vozidlo se bere jako pevna prekazka, takze tam neplati takova bezpecna vzdalenost, jako pri predjizdeni.

                      0 0
                      • wroum  

                        ale porad tam nejaka vzdalenost byt musi. a kdyby tam byla, tak se nic nestalo a ani nemohlo. ta vzdalenost tam je prave kvuli takovym pripadum.

                        0 0
                        • orca  

                          ještě jednou nejel jsem tak že bych pedály škrtal o auta , ale ona otevřela přímo přede mnou takže úhybný manévr + brda a cvrnk řidítky a dveře . Nevím jak ty ale já i při 20km/h neudělám okamžitě 1m myšku.. asi se mám co učit..

                          0 0
                    • enjoy  

                      ty vole co to meles?zpochybnujes co je napsany ve vyhlasce?se mi snad zdas:-).jestli je nekdo neschopny zjistit jestli muze vystoupit tak at radsi ani nenastupuje.

                      0 0
                      • wroum  

                        nic nezpochybnuju – vzdyt celou dobu tvrdim ze mas mit bezpecny odstup od zaparkovanych vozidel. to v te vyhlasce skutecne je a nedovolil bych si to zpochybnit.

                        0 0
                        • enjoy  

                          ale ze je moje vina kdyz me nekdo sejme dverma kdyz se nepodiva to uz moje vina je,to tvrdis ne? ps:ja si odstup od zaparkovanych vozidel davam,nemam zrovna dobry pocit blizko nich.ale vzdycky to nejde,davat si odstup. kazdopadne se s tebou nehadam ze je dobre jezdit metr dal,ale obhajovat slepouny,to nebudu.

                          0 0
                          • wroum  

                            kdyz pojedes metr daleko, tak te nesejme. prijde mi to stejny jako kdyz se nepodiva, akorat z druhy strany sporu. kdyz se koukne, tak nesejme. kdyz pojede s odstupem, taky nesejme. kdyz se nepodiva a on pojede blizko, tak sejme. akorat s tim podivanim to je trochu slozitejsi – nikdo ti nezaruci je uvidis presne to co potrebujes a cyklista se pohybuje, neni prilis velky (nemusi byt hned na prvni pohled videt) a zpetny zrcatko taky nepobere vsechno. taky nechci obhajovat slepouny, ale uznej ze chyba neni jen na jedny strane

                            0 0
                            • enjoy  

                              na zpetny zrcatko bych uplne nespolehal.ono snad neni tak tezky pri vystupovani otocit hlavu a nejak si to zrcatko jeste pojistit.

                              0 0
                              • wroum  

                                a uz si zkousel vystoupit zavrenejma dverma?

                                0 0
                                • enjoy  

                                  zkousel ale o tom se ted nebavime. tak tedy,ohlednout se a pokud neni pres dalsi auta dobre videt,tak pootevrit dvere,ne je vyrazit jako kdyz v aute hori.

                                  0 0
                                  • wroum  

                                    on nepsal ze je vyrazila jako kdyz hori, ale to je jedno. me uz to nebavi :-)

                                    0 0
                                    • cabbage  

                                      ty ses proste vic motorista nez biker…

                                      0 0
                                      • Gatier  

                                        Tak, tak. Ja vystupujem z auta tiez pomaly. Pootvorim dvere, potom viac, pozriem sa a vystupim..

                                        0 0
                                      • wroum  

                                        sem oboje a vidim to z obou stran.

                                        0 0
                                        • Alesh  

                                          Za mne asi takhle: kdyz uz musim jet po slilnici, kterou lemujou zaparkovany auta, jedu klidne tak, ze mne auta nemuzou predjet. Jeste nikdy se mi nestalo, aby mne na tom max. nekolikasetmetrovym useku nekdo vytruboval. Prijde mi to lepsi varianta, nez delat prostor pripadnym predjizdejicim autum za cenu tvou popisovanyho crashe. Samozrejme jedu v takovym useku opatrne a snazim se maximalne predvidat chovani ridicu (at jiz vystupujicich, tak vyjizdejicich, parkujicich a spol.), ale to ses asi snazil taky. Z vlastni ridicske zkusenosti vim, jak je cyklista blbe viditelnej v zrcatku a jak se blbe odhaduje jeho rychlost, obzvlast necyklistkam :-)) Pravda je, ze kdyz metr pred tebou nekdo otevre dvere, uz se s tim neda moc delat. Kdyz to jde, preferuju chodnik, kde se citim bezpecneji nez v provozu, ovsem to jest zase bohuzel protizakonne a opravdovych cyklostezek je u nas, jak vsichni vime, jako prislovecneho safranu. I kdybych byl 100× v pravu, nemuzu se preci merit s autama (tvij pripad, prednosti na krizovatkach atd.) – vzdy to wod**ru ja, cyklista, ne? O my zdravi mi jde vzdy predevsim.

                                          0 0
                                          • orca  

                                            Posldní příspěvek na tohle téma : Z názvu založeného je jasně napsáno Havarie – poučení – a tak jsem to psal v prvé řadě jako poučení pro další a ne jako otázka kdo asi byl v právu a už vůbec né s úmyslem tady se handrkovat. Popravdě po bitvě je každej generál .

                                            Takže blahopřeji těm co vždy a fše předvídají a soucítím s takovýma co havarují jako já – možná se poučí – já ano.....zatím…

                                            0 0
                                            • Luka  

                                              Hlavne oci na stopkach a vesteckou kouli na riditkach!! :)))

                                              (Budu se jeste vice bat aut, slibuju!)

                                              0 0
            • orca  

              čas střety byl cca 15,00 odpoledne jo a zatmění slunce tou dobou nebylo…

              0 0
              • wroum  

                takze muzes na 100% rict ze te musela videt?

                0 0
                • orca  

                  měřim 172 cm a vážim 75kg a na lehokole jsem nejel – normální kolo. Netvrdím že mě musela vidět ale pokud mně neviděla byl to její problém že neskoumala co je za ní. Tak nějak se nemohu zbavit podezření že jsi z nějaké vísky na konci Šumavy a automobilouvou dopravu znáš z vyprávění a z TV – promiň mi to přirovnání…

                  0 0
                  • wroum  

                    „Netvrdím že mě musela vidět ale pokud mně neviděla byl to její problém že neskoumala co je za ní.“ – mas svym zpusobem pravdu, ale na hubu sis dal ty a ne ona. ona ma mozna skrabanec na hrane dveri. nebudu uz resit kdo je v pravu, ale uvedom si ze cyklistovi staci mala rana a je konec a je proto podle me dulezity prizpusobit styl jizdy pripadne trasu tomuto faktu.

                    ad vesnice :-) bydlim v centru Prahy (Smichov – Andel, ale nekdy i Chodov) a autem najedu cca 100km denne po meste a videl a zazil sem uz leccos. I z tohoto duvodu si myslim ze jizda na kole po silnicich ve meste je zbytecnej hazard a nerovnej boj a je lepsi se tomu vyhnout. kolo patri do lesa a ne na silnici! :-)

                    0 0
                    • Gatier  

                      Auta nepatria do mesta, ale na dialnicu..:)

                      0 0
                      •  
                        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                        0 0
                    • orca  

                      Hele nejsi taky ten spoluautor výroku že KOLO NEPATŘÍ DO MĚSTA ???

                      0 0
                      • Manas  

                        S timto nazorem bych mozna souhlasil za nynejsi situace. 5× jsem jel do centra na kole a vzdy mi to prislo jako 100× vetsi adrenalin nez cely sjezdovy jezdeni dohromady. Pokud by se to zmenilo, tak to by bylo gut. :-)

                        0 0
    • bajkr  

      ja jsem měl starý kolo který brzdilo ještě v zadu na torpédo ale bylo to nějaké pokurfené a když se dala šlapka dozadu tak se to hryzlo a začalo to samo šlapat a mamča mě a bratránka poslala pro nějaký limči a pifko do hospody a a tak sem mu ho pujčil ale nějak sem ho zapoměl upozornit že je tam malinkej problem a ještě jedna maličkost k té hospodě to bylo s kurefského kopce cca 500m a dole vostrá zatáčka naštěstí se dalo pokračovat rovně a končilo to řekou :o) no cesta byla velmi zajímavá bratránek nabral rychlost a hurá do hospody kdo tam jako bude dříf von nabral rychlost a ja sem ho už nedojel jen sem z dálky vnímal cinkající flašky co měl na řidítkách a hroznej řev naštěstí to skončilo jen par vodřeninama ale jinak docela hustý :o)))

      0 0
    • bikerman2  

      navrad z pekneho jesenneho svihu..posledny zjazd.. uzkou lesnou sestou, v miernej zatacke po lístim v zemi dreveny rygol z latiek na odvodnovanie cca 5 cm siroky.. 10 cm hlboky..ja naklopeny doprava predne koleso rovno do toho rygolu..bike ma vyhodil zo sedla ako divy musstang… a spomneul som si na slova majora Terazkyho z Cernych baronov: Kefalin, rypakom budete ryt zemegulu ako cervena mys!! a jeho slova sa plnili..bolo to take necakane, ze som si nestihol dat ani ruky pred xicht… mal som na hlave prilbu..ale vtedy by mi pomohla asi prilba na DH…po pade mi este padajuci bike ustedril sedlom riadnu tatranku po krku..vysledok: odreta brada, kolena, predny rafik nevycentrovatelny, ohnuta horna ramova trubka pri krku..:-))))

      0 0
    • Vymi  

      snad vsichni znate ten pocit kdy najednou se ritite 40 v lese a najednou stezka pro pesi ktera se krizi pro kolare… v tom vybehne starej pes kterej uz to ma spocitany a zastavy se u prostred te stezky a cumi na vas aniz by neco udelal a pak kdyz je skoro srazka najednou uhne a jeste k tomu vasim smerem… nemusim vam psat ze ten pes dopadl dobre nejakym zazrakem se mi podarilo svoje kolo v te rychlosti nadhodit dal jsem do toho opravdu max!!! protoze pes zustal skoro tam kde byl a ja jen pres nej preletel… po dopadu jsem to vsak neustal takze jsem sletel na levou stranu a libal koprivy… no tenkrat ten majitel toho psa rval vic nez ja… pak kdyz me videl jak se valim v koprivech tak radeji vzal psa na voditko a hnal radeji dal… ja mel par modrin jinak docela v poho… jen ten sicht plnej cervenych tecek jak jsem skoncil v tech koprivach… :-))))

      0 0
    • frantavykopavka  

      Pro ty, kdož jezdí s obyčejnýma botama, si jen dovoluju upozornit na nebezpečí, které skrývají trošku delší tkaničky. Jednou jsem se tak nic netušíc rozjel, klička na pravé botě se zahákla za velký převodník a za to, co následovalo, by se nemusel stydět ani komik formátu Mr. Beana.

      Poučení – kličky tkaniček si před jízdou zastrč do boty!

      0 0
      • gummo  

        Volnejsi nohavice taky rady zlobi…

        0 0
      • hribik A1  

        bezne ich skor uviazem na viacero uzlov aby masle neostali tak dlhe. ked na to zabudnem, tak sa to furt plete do pedalu, prvykrat priemerne tak po pol kilometri, cize si na to rychlo spomenem. pri tom sa mi spadnut nikdy nepodarilo, len je otrava, ze kvoli tomu treba zastavit a vymotavat tu snurku odtial

        0 0
    • james11  

      no a chtělo by to aj fotkyyy!!!

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mastihuba  

      taky neni dobrý když člověk vočumuje gymnazistky a jsou namoklý glajze, je to docela trapas se před zastávkou šaliny sbírat ze země. :D

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse