• Dopitak

    Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s Polarem AXN300? Nedal by se někde sehnat český návod? Jaký mikrofon je potřeba pro přenos dat z/do PC?

    0 0
    • Seb  

      Dnes jsem si ho pořídil,tak zatím zkušenosti žádné.Ale pokud chceš český návod tak ten mám.Napiš adresu ,pošlu.

      0 0
      • Dopitak  

        tak to ho mám o tři dny dřív :-) paveldopita@seznam.cz děkuju!!

        jinak první dojmy- vodotěsnost spolehlivá, výškoměr blbne s tím, jak se mění tlak, je nutno ho často kalibrovat a taky nikde nepíšou, že když chceš používat výškoměr, musíš mít vypnutý tlakoměr, a naopak ale jinak spokojenost

        0 0
        • Dopitak  

          Tohle je pro nás do školy..

          dopitak.hostu­ju.cz/fsv1.pdf

          dopitak.hostu­ju.cz/fsv2.pdf

          0 0
        • pavelsacha  

          Pár info k výškoměru a barometru. Polar jako jeden z mála výrobců používá logické přepínání Výškoměru a Barometru a to z následujících důvodů a prinicpů měření: výška se měří pomocí čidla tlaku vzduchu. Proto při změně tlaku dochází ke změně výšky a to neplatí jen pro Polar. Obecně lze dále říci, že změna tlaku o 1hPa odpovídá změně nadmořské výšky 8 metrů. Proto pokud se tlak mění, mění se počasí, mění se i výška v „hodinkách“. U Polaru se proto logicky přepíná Výškoměr nebo barometr – při pohybu v terénu je aktivní výškoměr a uživatel může pozorovat změnu výšky. Vzhledem k tomu, že s výškou se mění i tlak, proto je v okamžik aktivního výškoměru barometr neaktivní. Pokud by byl také aktivní, lehce by se vám stalo, že na vás bude neustále při pohybu v terénu pískat bouřková výstraha nebo se budou zobrazovat nesmyslné údaje o změně tlaku – z toho počasí předpovědět nelze. Naopak, pokud jste někde na stejném místě, třeba přes noc, výškoměr je vypnutý a jeho hodnota zůstává na poslední naměřené výšce. Barometr pak zobrazuje reálné hodnoty měnícího se tlaku a je tak schopen předpovědět případnou bouřku. Jen jako poznatek uvádím, že někteří jiní výrobci mají v přístrojích aktivní současně výškoměr i barometr, což vyvolává problémy při měření. V případě, že si nevíte rady nebo potřebujete pomoc, neváhejte se poptat přes PolarShop.cz

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.