• Phoebe

    Ahoj borci,

    chtěl bych se na toto zeptat. Každý koho se ptám, tak má téměř jiný názor. Na uchycení na kole nemám problem, teď mám topswing Deore. Už je špatný, má pořádný vakl, tak koupím nový. Ale nevím co by mělo být lepší. Je v tom vůbec nějaký rozdíl, třeba v lehkosti řazení, menší náchylnosti na vakl apod. Poraďtě prosím, díky moc.

    0 0
    • vlk  

      měl jsem topswing lx.řadilo lehčeji než deore downswing od shimana.Mělo ale kratší životnost než downswing.Tak jsem teď koupil sram x-gen -to je downswing a jsem plně spokojen-Nejlepší přesmyk co jsem zatím měl.Vřele doporučuji

      0 0
    • palladin  

      samozřejmě že kup down swing..každej top swing chytí vakl, nechápu, že to vůbec japončíci vyráběj…a mrkni do historie, to už se tu několikrát řešilo…

      0 0
    • Daf  

      Ja si myslim ze se na to da odpovedet celkem jednoznacne. Vzdy se vyplati dat downswing. Podstatne dyl vydrzi, je min nachylny na zanaseni necistotama. Jedine male minus oproti topswingu je tuzsi razeni, ale to bohate vyvazi ty predchozi vlastnosti. Topswing se hodi jen na kola kde vlastne nemas moznost vyberu. Tj. nektera celopera, nebo HTcka kde ti vyjde vyjde objimka primo na navarku u kosiku a pod. Bohuzel zrovna ja musim mit takovej ram :(

      0 0
      • chupas  

        taky se mi rozrachtal topswing LX. nevim kde by se dali sehnat rozmery downswingu. zda se mi ze mi to taky vyjde na diru. nikde jsem nenasel nejaky tech. manual, ktery by popisoval rozmery top/down abych mohl zmerit v kterych mistech asi bude objimka.

        0 0
        • Daf  

          Ono ani kdyz ti to vyjde na navarku tak to neni neresitelnej problem. Pokud zrovna nepouzivas i druhej kosik jako ja :)

          0 0
      • fousac  

        souhlas.. nektery topswingy rachtaj a vaklaj uz jako novy.. treba ten muj, ale downswing na bika nedam.. :(( (no i ten topswing je docela orisek namontovat)

        0 0
      • hrušák  

        Sohlas… na Top sw. jsem dokonce vozil gumičku, aby to nerachtalo :)). Měl jsem taky sram 9.0, je to Top, a je trochu nižší než shimano, ten už se asi nesežene. Teď mám X-gen, myslím, že s Trigger páčkama řadí lehčeji než shimano.

        0 0
        • vlk  

          já mám x-gen s alivio páčkami a je to taky lepší

          0 0
    • BB  

      Shimano downswingy prekonstruovalo, napr. XT se zmenil se sadou 2004 a je to o dost jiny presmyk nez predchozi model. Zustala lehkost razeni a zmizel vakl. Trochu pribral na vaze.

      0 0
    • BH  

      rekl bych, ze odpoved neni tak jednoznacna.V po­catku byl topswing poradny shit a hlavne u XT zanedlouho rachal z duvodu vuli, ktere tam vznikly. Shimano si bylo vedomo tohoto problemu a bez diskusi uznavalo reklamace.nyni je konstrukce vylepsena a problemy s vulemi jsou vicemene odstraneny (podobne jako u brzd s paralogramem). Ovsem oproti klasice tedy DS, mam TS vyhodu v optimalni trajektorii voditka a tim snadnejsimu razeni a zejmena umoznuje „shodit“ retez i v zatezi.Tedy TS rozhodne neni samoucelna hracicka pana Shimana. U nekterych kol byva i problem v nahrade TS za DS, nebot pak voditko presmykovace vychazi primo na otvor sroubu pro kosik.

      0 0
      • Daf  

        Skoda ze to nemuzu tak docela potvrdit teda tu zivotnost. Smyk XT96 mel vuli uz snad novej. Ted mam TS 03 a vydrzel bez velke vule skoro dve sezony soz je uspech. V podstate az kdyz vypadlo perko, ktere presmykac napruzuje aby neelal kraval. Coz je asi to hlavni vylepseni :) Jen tak pro zajimavost XT TS mi vydrzel bez velke vule vic jak 2× tolik jako TS LX.

        0 0
      • TinkTink  

        Kupreduuu levaaa, kupreduuu levaaa, zpatky ni krok… :o))) (je patek…asi jsem se zblaznil…)

        TZN – nejen na sroub na kosik, ale i na blbou pozici na ramovym trouhelniku na fullu ci na kyvce fullu :)…ja bych moji tak strasne rad nechal top swing, ale nemam kam bych ho tam vrazil…tak bude mit klasiku jako ja (btw – s klasikama LX a XT jsem nanejvys spokojen…bez problemu fungujou…)

        0 0
    • fousek  

      Ja mam downswing a ten ma vakl jaxvine, ale to je asi tim ze je asi z nakyho obchodniho retezce

      0 0
    • kovar  

      pokud mohu radit, kup si jiný přesmyk než Shimano. Oni ty TS a DS, prostě všechny Shimano přesmyky nestojí za psí štěk díky podle mého názoru neš?astného tvarování vodítka a? už TS nebo DS. Naděje vkládám do nových přesmyků Sram, ale zkušenosti s nimi nemám.

      0 0
    • adco  

      Treti rok mam TS XTR a som s nim spokojny. Ziadna citelna vola, nemusel som nic nastavovat. Deklarovana nevyhoda, ze sa skor sa zanesie spinou je mozno pravda, ale na funkcnost to vplyv nema. Na niektorych blatistych maratonoch som sa sam cudoval, ako to moze fungovat, ked cely mechanizmus bol zaneseny blatom.

      0 0
    • Vašur  

      Já mám TS Deore 2 roky. Vakl tam sice je, snad od nova, ale ta pružina ho dost dobře vymezuje. Po umytí kola jí dycky přestříknu teflonem, tak snad brzo nezrezne a nerozpadne se. Řadí 100% i v kouli bláta

      0 0
    • Phoebe  

      Díky za názory osazenstvo,

      zapoměl jsem ještě napsat, a také jsem to teď změřil – vakl mám cca 6 mm. Pokud jedu např. po polní cestě, tak vyplaším všechny zajíce v okolí několika kilometrů – opravdu je to špatné. Přitom celé dva roky držel a najednou vakl jak prase, rachtání a o funkci přehazování ani nemluvě. Díky za zkušenosti, nejspíš půjdu do XT downswing. Ahoj

      0 0
      • zirecek  

        Vakl jde jednoduše opravit. Na Deore TopSwingu jsem lítal 5let, vakl jsem co rok opravil, otázka 15 min.. Teď mám XT04 TopSwing. Neměnil bych. Jediná možná varianta je SRAM, což je něco mezi Topem a Downem, :-). Downswing jde na mě ztuha, nechtěl bych ho. Jediné co pro něj hovoří je, že když pojedeš v ultra bahenních orgiích, můžeš TopSwing teoreticky zapráskat, že nebude shazovat. Zatím se mi to nestalo, ale viděl jsem to už… .

        0 0
    • Phoebe  

      Dnes dopoledne jsem zkusil ztáhnou pružinku u přesmyku jak radíte – dopadlo to vcelku dobře. Sice jsem to nebyl ještě projet (venku leje a leje), ale řekl bych že rachtání ustoupilo a vakl se o malinko zmenšil. Vcelku se dá řící, že je to o 50% lepší. Díky za rady, přes zimu to ještě vydrží a na jaře bude výměna nejen přesmykače. Čus

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.