• myc

    vsimnul jsem si, ze spousta bikeru jezdi v zime na snowboardu, tak davam dotaz sem. Hodlam zacit a potreboval bych nejake tipy, podle ceho vybirat prkno. Rozmer je mi jasny, ale co dal? Je rozdil mezi jednotlivyma znackama?(prodejce vzdy propaguje jen to svou) Diky za rady

    0 0
    • palkac  

      na www.snowboards.cz vyber nakej komplet a za rozumnej peniz mas uz ok veci. Rozdily se poznaj tak po dvou letech, kdyz uz to budes ovladat. Pokud to neumis, tak prkno za deset a vys nepoznas… A mit ho jen tak do zasoby, az to budes umet, nema cenu. Za tri roky uz stejne nebude mit ty slibovany vlastnosti. Spis koupit prilbu, poradny rukavie, kalhoty a bundu, popr paterak. Nez se naucis poradne jezdit po hrane a nebat se skocit, tak to chvili trva… A treba na railech si drahy prkno nema cenu nicit… Jo a spis mekci. Apozor na velikost nohy. Pokud 45 a vys, tak kup prkno s oznacenim wide. Potom nebudes pri kazdym obloku drhnout patama ci spickama a libat nasledne snih… Tot asi vse…

      0 0
      • Manas  

        Co vic dodat … snad jen ze dobry kalhoty a kvalitni rukavice (doporucuju ty co umej lehce stahnout zapesti) jsou zaklad. Jinak naprostej souhlas s kompletem … nekdy se i vyplati koupit prkno jety, ale to chce jit s nekym kdo ti rekne jestli neni proslaply. Prilba a paterak nejsou nutny, ale je rozhodne dobry je mit. Pokud neni prasan tak velmi lehce prijdes k otresu mozku. Jo a railum a jumpum je dobry se ze zacatku vyhybat. Je sice fajn se nechat hecnout, nebo to zkusit ale pokud nemas vychytlej balanc tak muzes si treba skoncit sezonu. posledni tip: pokud budes padat na zadek, nedavej za sebe ruce. a pokud nekam budes padat i na ruce, mej je radsi zavreny do pesti.

        0 0
    • pitelboy  

      do zacatku si necham poradit od nekoho kdo vi neco o metodyce, jinac se na tom budes dost placat..

      0 0
    • Luka  

      AHoj. Nezapomen na chranice zapesti. Mnozi co to uz umi mi to budou zazlivat tuhle radu, ale ver zkusenemu co si paradne zlomila haxnu v zapesti loni hned prvni den z tydeni dovoleny na horach. Jestli si na tom nikdy nestal, nemas reflex nestrkat ruce pod sebe kdyz padas, a ruce jsou nejvic ohrozenou casti tela pri snb. Tak, nesetri na helme a na chranicich na zapesti. : http://www.lukabike.com/…/01_uraz.jpg

      0 0
      • Manas  

        To jsem myslel taky, ale asi spatne napsal. Oni se s tim prodavaj rukavice :)

        0 0
      • Nikdo  

        Je to znam, zlomil jsem si paradne nohu prvni den lyzovani ve Francii. Do preskacu uz mne nikdo nedostane. Ted premejslim o snowboardu a mekych botach, tam se snad nohy tak snadno nelamou.

        0 0
        • Elwing  

          No to bych neřekla, mam opačnou zkušenost. V měkkých botách na prkno nemáš tu nohu tak pevně a já si v nich natrhla vazy v kotníku :( to by se mi v přeskáčích nestalo…

          0 0
          • Nikdo  

            V prekaci by se ti zase urval vaz v koleni :o) Nee ja si vzdycky myslel, ze preskac nohu chrani – jenze pak prisel jeden nepovedenej skok, zadna brutalita, a pri dopadu to udelalo krup a ted mam v noze titanove komponenty zadarmo ;o)

            0 0
        • jakub  

          to mas pravdu ale dyz si je zlomis … tak to uz stoji vazne za to…

          0 0
          • Elwing  

            mě se naštěstí zlomeniny vyhnuly i když jsem pěkný pako a úrazy na kole, na lyžích a prostě všude mě pronásledují…

            0 0
        • Luka  

          Nohy se pravda na prkne nelamou, teda, krom stehenni kosti kdyz pri skakani dopadnes na hranu, to se pak stane, ze to krupne… ale pochybuju ze v prvnim roce zacnes skakat. Me na lyze taky nikdo nedostane, urazu dosti a nikdy jsem se to nenaucila dost na to abych bez uhony sjela kopec :))

          Jo, az skoncite v jilemnicky nemocnici, zkuste se tvarit ze tu zlomenou ruku nemate ze snowboardu :D Oni totiz mistni lekari jsou na nas prkynkare dost nasrany, bo v sezone se jim s komplikovanejma zlomeninama rukou z prkna netrhnou dvere.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Ja jsem skakal daleko driv nez jsem se naucil zatacet :) To jsem mel asi ze skateboardu.

            0 0
            • Manas  

              To ja taky, zato asi muzou ucitele, coz ? Jen s kolem se ti to nepovedlo. To sem se dlouho bal :-)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                A ja i na kole porad lip skacu nez zatacim :)

                0 0
                • Manas  

                  Ty neumis zatocit ? V tom pripade je to odhaleni skandalniho charakteru :-)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    To uz vsichni vedi. Nekteri na me dokonce cihaji v zatackach, aby se dobre pobavili ;)

                    0 0
                    • Manas  

                      A ja jsem to nevedel… mi to nekdy musis pripomenout abych se mrknul :-) Na me si pocihej kde chces, zasmejes se urcite :-)

                      0 0
          • Nikdo  

            Fuj skakani uz nikdy toho jsem si uzil dost, maximalne do vody. Ale laka mne pohodovej freeride v prsanku to musi bejt s mekym prkynkem parada. Jinak doktori v Cechach jsou asi nasrany na kazdyho, to si clovek nevybere.

            0 0
          • fousek  

            Hmm, ja sem zacal skakat uz po asi 3 hod. na takovym 15–20 cm skoku, no a pak sem si rek ze si skocim ten pulmetrovej vedle a docela sem se smotal no a od ty doby (brezen 2005) sem se nesvez

            0 0
    • mastihuba  

      bych si snad už jen dovolil poradit, abys začal na sedačkových lanovkách a nemrhal silama na vleku. Při učení jich dost bude potřeba na cetu dolů. :))

      0 0
      • Luka  

        A ty srandy co si uzije pri vysedani z lanovky… :D

        0 0
        • mastihuba  

          mi ukapla slza, když si vzpomenu na svý začátky. Sem bavil celej Hintr. :)

          0 0
          • Luka  

            Ja je bavit hodlam i letos :)))

            0 0
            • jakub  

              hmm ja sem udelal kseft, prodal jsem prkno a uz sem si zase koupil poradny lyze, s karbonovyma vzperama, (aspon trosku karbonu:-) a budu letos se svoju tedko uz zenou jezdit na lyzich, udal sem bomba kauf, sleva ze 17.000 za 3500,– Atomiky i s vázáním na obřák – nikdo je nekoupil paac sou cerveny a maj modry vazani… to ja neresim--- budu jezdit ne machrovat i kdyz…

              0 0
              • Nikdo  

                Jestli jsou to dlouhy lyze na obrak tak se nedivim, dneska leti kratky lyze. S dlouhyma lyzema to clovek musi umet a chce to prazdnou dlouhou sjezdovku, aby jsi vyuzil jejich rychlost a stabilitu.

                0 0
                • pegal  

                  bigfooty .. skiboards .. :)

                  0 0
                • jakub  

                  ja vim, ja jsem carvingy nechtel, preveze myslim ze jsem lepsi lyzar, a radsi to z poradnyho kopce pustim s dlouhejma obloukama a poradnou rychlosti… , vim co jsem koupil…, mam takovy tvrdy a delsi lyze uz druhy…

                  0 0
                  • jakub  

                    jinak na big footech je taky prdel jako svina…

                    0 0
                    • pegal  

                      neznate nekdo nejakej odkaz na bigfooty a skiboardsy? Nejlepe obchod, diky ..

                      0 0
                      • Nikdo  

                        Ja jsem mel skiboardy jako hlavni lyze, jsou to uzasny vecicky, clovek se na nich opravdu vyradi – daj se na tom rezat oblouky, skakat (bacha na pevny vazani !!!), ba dokonce i freerajdovat (jen to chce vetsi sklon, aby se to rozjelo). Webove obchody neporadim, snad jen www.sporten.cz stoji za zkouknuti. U nas, ale Sporteny neprodavaji tak jsem jezdil na Fischerech a muzu je vrele doporucit. Zvlast Web XXL – extremne siroka a kvalitni (krome toho pitomyho vazani) lyze.

                        0 0
        • Manas  

          A casto i cestou dolu na lanovce. Kdyz nestihne vystoupit. :-) Me se to nestalo ale videl jsem to tak 4×.

          0 0
    • Elwing  

      Když jsem já byla poprvé na prkně, tak jedinou radu co mi můj kamarád dal, je že bych měla vypít tak 3 piva a pak teprve nato vlízt. Poslechla sem ho a myslím, že to neni tak od věci. člověk je pak takový vláčnější a lépe se do těch zatáček pokládá :)

      0 0
    • Martin  

      Rady celkem jsi dostal dobrý. Ještě přidám 2 – kromě chráničů na zápěstí si opravdu vem chrániče na kolena. Na prkně se na kolena nejen padá, ale taky dost klečí při odpočinku. A pak – i když chceš jezdit frreride v prašanu (kdo by nechtěl:-), uč se na začátku na sjezdovce a tvrdším povrchu. Jinak se správně jezdit prostě nenaučíš!!! Až budeš ne tvrdém povrchu umět, zapomeneš fšechno co ses naučil, přeneseš váhu dozadu a spokojeně vyrazíš do hlubokýho sněhu.....

      0 0
    • Toams  

      S tymi kolenami to nie je az take dramaticke … hlavne je, aby mal gate, co nepremoknu … ja uz mam 5 rokov jedny Loopy a neviem si ich vynachvalit … neviem, co je to za model, asi sa uz nevyrabaju, su podsite, takze ani do –15 pod nimi mam len boxerkym, ale funguju paradne aj v +2, nespotim sa a ked sedim na riti, tak mi nenavlhne (odspodu:-)

      … inac tie typy boli fajn, kup si nejaku lacnu dosku, trochu schopnejsie viazanie a este trochu lepsie boty, dobre gate a rukavice a si vpoho … a obcas sa vyplati mat brilky:-)

      0 0
      • Martin  

        S těma kolenama to začne být dramatické přesně ve chvíli, kdy zapomeneš, že je nemáš a ze zvyku si v klidu a bez zábrany klekneš na tvrdej led…AUAU

        0 0
        • Toams  

          Prave preto nech radsej zacne bez chranicov na kolena, lebo potom si ich raz zabudne a bude kukat, co sa mu to v kolene porobilo:-) … raz sa mi stalo, ze som si na volejbale zabudol chranic … noo, pokracovat snad nemusim:-)

          0 0
          • Martin  

            to si právě nemyslím. Já začínal bez nich a nebylo to dobře…Ale každý svého štěstí strojvedoucí

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.