• dada

    Jde mi o tohle: dejme tomu že sem uplna lama neumim si na kole nic udělat a i když mi kolo celkem pěkně fachá, chci ho před novou sezonou dat do servisu na takovou tu jednoroční prohlídku. Co můžu od slušného servisu očekávat? že mi seříděj brzdy a namažou řetěz, nebo i něco víc? A za kolik. pochopte, sem trošku vytočenej, tak mě podpořte. zdar

    0 0
    • dada  

      jo a jelikoz sem lama a ještě líná tak moc nenajedu tak 1–5000 ročně…

      0 0
    • Luka  

      taknejak da se rict ze postupne servisuju svuj strojecek cely rok, tak na jaro stacilo dofoukat pneu, umejt retez, namazat, kouknout na vidli jestli se nevyfoukla, pripadne dofucet, zmerit vytahanost retezu, kouknout jestli se toci kola a neskrtaj kotouce… a hura ven… Jo a jestli sviti blikna a jestli v podsedlovy brasnicce je porad ta smotana duse a 100,– na pivo…

      0 0
      • Pekáček  

        Myslíš pořád ta samá smotaná a prodřená duše? ;o) Doporučuju kontrolovat, není nad nepříjemné překvapení při západu slunce s hlaďákem na krku :oP Jinak jak píšeš, kolu se věnuju celý rok, ale jednou ročně – na jaře – mažu ložiska a vidli.

        0 0
        • Luka  

          nojo, ja vim, vidle by asi mela jit na vymenu oleje, ale zatim ne… tak za dva mesice :)

          dusi zkontroluju… no… :D ..mozna. jsem lempl na tohle

          0 0
          • Pekáček  

            Tož já raději vozím duše dvě a ještě k tomu lepení, sadu imbusáků, nýtovač, rychlospojku a centrklíč. Výbava pro strýčka Příhodu :o) Marzošku rozebereš doma, pohoda ;o)

            0 0
            • Luka  

              :) jojo, rekni to mymu muzi :) nechce se do toho poustet..i kdyz ve velu byl navod… a me od toho zrazuje.

              no… takovych veci, ja mam dusi, prachy, montpaky, naradi, nytovac, MOBIL, pumpicku… a tim koncim

              0 0
              • Pekáček  

                Jejej, mobil a pumpička je samozřejmost, stejně jako chechtáky.

                0 0
              • Peslezedirou  

                Pokud máš doma nebo ve sklepě svěrák, tak rozebrat a vyčistit Marušku není problém. Doma jsem jí rozebíral bez toho abych ji upnul do svěráku a nebylo to ono, v tom případě raději servis.

                0 0
                • Luka  

                  sverak jedine v praci, ale slo by to

                  0 0
                • Pekáček  

                  Svěrák netřeba, jde to i bez něj. Jen si člověk musí dávat pozor na to aby moc nenasvinil :o) www.bike-forum.cz/…/big/470.jpg

                  0 0
                  • Peslezedirou  

                    U Z4 tam toho bylo teda o hodně míň :o) Hlavně dát na zem igelit, i když si člověk myslí, že všechen olej vylil tak ho stejně vyteče ještě dost. Lepší je fakt mít svěrák, s demontáží jsem docela zápasil a vypadal jsem jak opičák. Seděl jsem na koberci a vidli místi svěráku přidržoval nohama a tak :o)

                    0 0
                  • Luka  

                    teeeda, nahlodali jste me… ktera baba si vidli servisuje doma, ze… letos mam motto „prekonavat sve moznosti i ocekavani druhych“ …sakra sakra… hm. lidi, co kdyz to zmrsim (treba nebudu vedet jak to zase slozit… nabidne se nejaky ochotny vidlicoznalec prazsky, co by mi ji pak dal dohromady kdybych s tim neco vyvedla? :) ps: kde seberu olej? Minule jsem ho vyzebrala na jednom servismenovi, ale letos uz tezko, nemam kontakty…a hlavne, kolik oleje, kdyz mam hybridni vidli, ktera neni uvedena v manualu?

                    0 0
                    • Peslezedirou  

                      Pokud máš teď správnou hladinu tak si ji před vylitím změř od vrcholu zátek. Jinak oleje moc nepotřebuješ, měli by ti olej v servisu dolít třeba do pet flašky.

                      0 0
                • McBlacky  

                  mx comp 2003 teda žádnej svěrák nepotřebuje… jedinej prohlém je možná klíč je potřeba hodně tenkej nástrčkovej, třeba svíčkáč ze škodovek :)

                  0 0
              • Luka  

                Tak, tramtadadáááááá… pochvalte me nekdo, bo se to povedlo. Cimz dekuji panu P i panu M(idlanderovi), ze mi poskytli teoretickou prupravu a moralni podporu. Diky, diky. diky. Je to fakt jednoduchy, takova, patlava pracicka… jenze mi musel pomahat muzskej, protoze hodne ukonu vyzadovalo pomerne velkou silu, kterou nedisponuji. ALe ted uz rozborku-zborku marenky zvladnu i poslepu :)

                Zitra umistin na web nejake fotky z nataceni.

                Jo a … diky Kluciiii.

                PS: navod ve velu byl sice fajn, s obrazkama, ale od pekacka ten figl s pilnikem byl mnohem lepsi :))

                0 0
                • Pekáček  

                  To jsem rád že to dobře dopadlo ;o)

                  0 0
                • Lister  

                  chválímé tě, já pro změnu čekám, až vyjde ve Velu návod na Indiána a pak se posuším do svojeho Balcka, takže pokud to bude v příštím čísle, tak od května s největší pravděpodobností jezdím zase na pevné vidli :o))))))))

                  0 0
                  • divinol  

                    NA MANUAL NA BLACKA ČEKÁM TAKY…jakýho máš?.....mám od loňského list.Black Super RTWD a přemýšlím jestli dělat výměnu a servis teď nebo až na podzim…nemá moc najeto ,cca 400km…tak nevim…poradí někdo??…teď se mi nechce to nikam dávat,protože po zkušenostech s reklamací kdy měli u sebe vidli 14dní tak nechci být tak dlouho bez ní…

                    0 0
                    • Lister  

                      Black Super RTWD s TPC, jsem v naprosto stejné situaci, natočeno má asi 200–300km, tak bych ho chtěl rozebrat a zkontrolovat jestli si vše správně sedlo, ale moc si nevěřím, asi ten první servis nechám na profících a ty další už bych mohl zvládnout :o)

                      0 0
                      • McBlacky  

                        byh se do toho nevrtal dokud to chodí. Mám super air dal jsem mu cca 3000km a pořád ok, možná v půlce sezony se do něj mrknu ale ted před jarníma závodama bych to nechal plavat…

                        0 0
        • Loner  

          Doporučuji duši stočit do klubíčka a vložit do krabičky od většího krému se šroubovacím víčkem tak aby tam byla natěsno. Pak poslouží neprodřená kdykoliv. Ponecháš li duši volnou, vy\drží neprodřená v závislosti počtu terénohodinopos­koků.

          0 0
    • JJ  

      Jednou za rok je potreba udelat tohle:) Vic se mi toho doma delat nechtelo

      0 0
      • Pekáček  

        Dobrá fotka!

        0 0
      • Lister  

        no právě jsem v podobným stádiu, jen nevím kdo to dá zase dohromady :o)

        0 0
      • Lister  

        tak rozhodně to nemám tak hezky uspořádaný jako ty, nahoře je torzo bajku a v té poličce se někde válí zbytek :o)))))

        0 0
        • Lister  

          ježiš fuj co to s tím ten upload provedl, to byla původně taková hezká ostrá fotečka :o(((

          0 0
        • JJ  

          Koukam,ze mas podobnou dilnu jako ja, taky mi tam stoji jeden versus a jeden spirit:) To byl muj prvni poradnej bajk, nez sem mu ohnul horni ramovou rouru o strom:)

          0 0
          • Lister  

            a to sis nevšiml, že další versus stojí ještě za tím Spiritkem :o)

            0 0
            • JJ  

              Vsim, ale ja mam jenom jednoho:) Nahodou, az na to ze to kolo je strasne dlouhy, tak je dobry

              0 0
      • Max  

        Ještě rozpleť kola, ať si dráty odpočinou.

        0 0
      • djano  

        Ze tam nevidim retaz je pochopitelne, ale kde su kladky od saltra ?

        0 0
    • Alibaba  

      Šmarjá ještě řekněte, že je třeba každej rok obtáhnout dráty závitníkem – aby si to líp sedlo.

      Já vytáh svýho jedenáctiletýho rezavýho Scotta z tátovy garáže (po dvouleté pauze) – omyl arvou – namazal – vyměnil nefunkční brzdy – a hurá do terénu. Jezdí jak za mlada..... Vidle, ač dvě sezóny bez servisu + dvě spánku, pruží jak vzteklá. p.s. ale příklad si ze mně neberte, ty dnešní bajky by tohle zacházení už nesnesly ;)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.