• Tapil

    Ahoj cyklisti. Mam otazku. Mam v merku tyto komplet rafky. Co na to rikate vcetne naboju?

    https://www.kupkolo.cz/…021_z110941/

    Ted mam origo co byli s kolem Mach1 Klixx 23c Tubeless Ready.

    Doporučili by jste nebo něco jiného.

    Jinak se omlouvam,jestli tu nekde povidani okolo nich je. Jedine co jsem nasel je nejaky problě v naboji a pal neco malo v novinkach. Děkuji za pripadne odpovedi.

    0 0
    • 1james1  

      Psal jsem do jiného vlákna stejný dotaz, ale nikdo nic neodepsal… Nakonec jsem je koupil a čekám až dorazí Alma… Jediný co zatím můžu říct, že vypadají pěkně a není potřeba páska na bezduše. Dnes mají přijít pláště, tak zkusím nahodit a doufám, že to bude dobře těsnit :)

      0 0
      • Tapil  

        Pekne rafky. Ale ceny jinde jestli chapu dobre viz obrazek ze je to cena od za jeden rafek.?

        0 0
        • Alojs01  

          Ne, to je za komplet kola.

          0 0
        • MatS  

          To je za komplet a cena od je tam psaná kvůli možnosti vybrat typ ořechu.

          Navíc jsou ochotni udělat téměř jakoukoliv úpravu dle přání a dostupného materiál. Výsledek stojí za to, jak ti tu potvrdí mnoho spokojených uživatelů. Ale nechci jim dělat reklamu. Jen mi přišlo dát za ty Mavicy 14t Kč nesmysl.

          0 0
          • libisenuj  

            Potvrzuji. Mel se na byvalem kole Pancho a za me pecka. Letos pojezdim DT X1900 co mam na novem kole a opet pujdu k Radkovi.

            0 0
    • Tapil  

      Dekuji vsem za odpovedi. Ted jsem neco pohledal. Tak ze kdybych vzal ráfky DT Swiss XR 391 a k tomu naboje DT Swiss 350 tak urcite chybu neudelam. A kdyz obcas prolitnu lesem. Par kamenu nebo korenu tak vydrzi.

      0 0
      • grafik  

        Vybíral jsem na podzim stejně jako ty, a nakonec jsem si nechal zaplést DT Swiss. Teď si nejsem jistý názvem ráfku, ale zkus si ještě zjistit, jestli je svařovaný nebo lepený. Sice je to už jen jen kosmetika …

        Mám to zapletené komplet v černé barvě, pull stright, mircrospline, černé niple, černé ventilky, prostě radost pohledět a těším se, až je pořádně protočím …

        0 0
    • MatyW7U  

      Ahoj řešil jsem zde také ráfky, sice o trošku dražší ale skončil jsem u také v bikepart.cz, jednání super a cena/kvalita také nebál bych se jít do této kombinace Pancho je opravdu kvalitní ráfek.A zapletená jsou od nich kola opravdu profesionálně­.A náhradní díly vždy dostupné viz:DTSWISS,SAPIM atp.(dostupné za normální situace nevím jak v době covidové)

      https://www.bikepart.cz/…t-swiss-350/

      Ovšem i tato kombinace je supr:

      https://www.bikepart.cz/…-ray--1625g/

      Co se týká nábojů DT350 jsou opravdu supr a jednoduché na údržbu a dle videíí na youtube.com si sám oservisuješ skoro vše.

      již několikátou sezonu jezdím DT240 na silničče(cca 20tis km) a kromě promazání rohatek neřeším nic a to je práce tak na 10min.

      0 0
    • 1james1  

      Dnes jsem na kola hodil pláště. Na první pokus a bez problémů…

      0 0
      • Tapil  

        Vypadají suprove.

        0 0
      • TJK  

        jde z toho sundat ta hnusna grafika?

        0 0
        • 1james1  

          Jde, je to jen nálepka, ale docela se mi líbí. Je to věc vkusu…

          0 0
          • TJK  

            hele to je vpohode.. pokud jede sundat za me super. kola pekny a nalepka jak rikas.. diky

            0 0
    • Tomkac  

      Má někdo další nějaké zkušenosti? Hlavně se zadním nábojem s ID 360..

      0 0
      • tonik666  

        Na první pohled to vypadá jako klasická zubatka DT Swiss. Dokonce snad i matici pro preload ložisek odstranili, to byla hrůza.

        Původní ITS-4 jsem měl a byla to hlavní slabina jinak dobrých UST kol Mavic Crossmax SX.

        Takže by to stálo za vyzkoušení.

        0 0
      • Wilhelm  

        ID360 je to temer to same co rohatka od dt swiss, mam oboje, udrzba a provoz bez problemu. kvuli cene uz koukam nejdriv na mavic, az pak na dt …

        0 0
        • Cavendish  

          Tak ještě aby jim přestaly praskat ráfky a budu jim věřit :) aspoň co se silničních kol týče

          0 0
    • jirkaRS  

      Za mne bych se ID360 nebál, za loňský rok díky práci a COVID-19 jsem stihnul a ID360 pouze 4000km a bez problémů. Údržba ořechu v pohodě a když se z náboje vyndá tlumič, má to parádní zvuk :-)

      0 0
      • Tomkac  

        Super.. Tlumič je ta třetí věc z leva?

        0 0
        • jirkaRS  

          Přesně tak.

          0 0
          • Tomkac  

            Je problém sehnat náhradní výplet kdybych něco vytrhnul? A jaký centrklíč je potřeba koupit? Vím že v balení dostanu dvě náhradní špice, ale kdyby náhodou..

            0 0
            • Cavendish  

              Kastar má. Pocitej 150Kč kus (drát včetně niple) a ráfky jsou problém vždy a jsou drahé. Cca 3–4 tisíce

              0 0
            • jirkaRS  

              Nevím, zatím jsem nemusel řešit.

              0 0
            • yetti  

              Centrklic jsem vzdy k Mavicu dostal. Jinak všechny díly jsou v pohodě k sehnání na různých eshopech u nás í v zahraničí, ale levné to není

              0 0
      • petyn  

        Ten tlumič, není to nějaká vymezovací podložka? Nemůžeš díky absenci tlumiče zničit ten náboj ?

        0 0
        • jirkaRS  

          Tlumič je gumový kroužek, který tlumí zvuk z ořechu. Není třeba se bát, loni jsem to konzultoval přímo s Mavicem.

          https://youtu.be/Zq5j3jm7AQk

          0 0
          • nooski  

            Přesně tak. Navíc proč mít v ořechu navíc věc, která tlumí zvuk ořechu? :-)

            0 0
            • Tomkac  

              Hecnul jsem se a kola teda koupil… Vypadají úplně úžasně. Ve výsledku mi to třeba na zadním hodilo – 200g.. Když ještě odečtu 180g duši, tak to na celém kole hodí +/- 700g a jede to jak čert.. Prvně jsem zadní kolo nahodil s tím tlumičem zvuku v ořechu.. Bylo to strašně tiché, až nepříjemné.. Pak jsem ho vytáhl a teď je to mega rachot.. Můžete mě prosím ještě někdo uklidnit, že je to opravdu v pořádku a že si tím neodvařím náboj?

              0 0
              • jirkaRS  

                Gratuluji ke koupi a ve zvuku je rozdíl obrovský :-)

                0 0
                • TK75  

                  No je.....jen si říkám, že ten gumovej kroužek (tlumič zvuku) je opřenej o ložisko a potom je teprve ta zubatka.....když gumovej tlumič odstraním, neopírá se pak ta zubatka zadní stranou o ložisko?

                  Možná je to blbost…jen se radši ptám

                  0 0
                  • jirkaRS  

                    Ne, opírá se o to kroužek, aby to „těsnilo“ a tlumilo zvuk. Už mám bez těsnění cca 5000km a vše OK, takže No stress :-)

                    0 0
    • Bandicoot  

      Zdar,

      já mám na Alme 050 tyto:

      Crossmax elite 29 boost

      jen jsem musel sehnat boost nábu a microspline ořech, což byl docela oříšek

      kolo s něma neskutečně zrychlilo, ty origo co na ní davaj jsou těžké paštiky, ty Crossmaxy SL budou slabší, ale mě jako tréninkové kola uplně napohodu, popř jdi do DT Swiss 1900

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.