• Jarous1

    Povedlo se mi někde při jízdě ztratit prachovku ze šlapky… Nevíte někdo, jestli se dají někde samostatně koupit a nebo kdyžtak poraďte, čím by se daly něčím inteligentním nahradit.

    0 0
    • MARIN  

      Jestli jde o prachovky pro SPD Shimano tak si zmer vnitrni a vnejsi prumer (nepamatuju si ho uz z hlavy),zajdi do obchodu s loziskama nebo tesnenim a chtej V-krouzek tech rozmeru. Stoji par korun.

      0 0
      • Jarous1  

        Omlouvám se, zapomněl jsem napsat, že jde o obyčejné kovové pedály. Nejsou to nášlapy…

        0 0
        • MARIN  

          Myslim ze tam by se to dalo taky pouzit

          0 0
          • Jarous1  

            Dík za info. Jenom jsem včera koukal na Inetu na firmu, která prodává ložiska a těsnění a nějak tomu nerozumím… Podle toho, co tam mají uvedeno jako V-kroužky, tak to bude asi na nic… V-kroužek se snad navlíká na hřídel a má tedy uprostřed díru, což asi nebude to pravé… Fakt nevím.

            0 0
            • martt  

              slusne pedale maju zatesnene hriadele.

              Ty ale zrejme myslis ten deklik z vonkajsej strany loziska. Najjednoduchsie je tu dieru prelepit kvalitnou priemyselnou lepiacou paskou. Pedal omotany paskou sice nevyzera efektne ale funguje to.

              0 0
              • Jarous1  

                Přesně tak. Myslím tu „záslepku“ na vnější straně hřídele pedálu. Ale už mám další tip. Známý mi poradil podívat se do Bauhausu, Obi apod. … Prý se tam dají sehnat nějaké plastové záslepky ( nebo co to je ) k nábytku. Tak se teď v poledne projdu aspoň do nejbližšího železářství a třeba budou něco podobného mít…

                0 0
                • MARIN  

                  zaslepka a prachovka holt neni to samy :)

                  0 0
                  • Jarous1  

                    Mám doma velice chytrou knihu „Jízdní kolo“ z roku 1989. Podle ní jsem se snažil použít výrazy…:-) A tam to ( u pedálu k Favoritu ) nazývají prachovka… Je fakt, že tam byly ještě kovové, natlučené kladivem…:-)

                    0 0
                    • MARIN  

                      Tak zrovnma ty jsem nedavno 2 objevil v harampadi ve sklepe :)

                      0 0
    • Pekáček  

      Viděl jsem v plastovejch Suntourech nacpaný mince :oD

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.