Je Lance fakt tak dobry a nebo je to chemie?

71 nepřečtených
  • BH

    Kazdy trochu cyklista asi sledoval letosni Tour.Vykon Armstronga byl neuveritelny,ale vkrada se otazka, zda je to jeste vykon lidskych svalu, vule a nebo je Lance pojizdnou chemickou laboratori. Jak by asi obstali v prime konfrontaci s nim byvale hvezdy Tour jako Eddy a nebo Induran.Co si o tom myslite?

    0 0
    • Dejv  

      To ví jen Lance sám.Já myslím že je čistej,ale to je takovává diskuze o ničem,protože mužem jen a jen spekulovat.Induran kdysi přiznal,že bral EPO či co,někde sem to čet,už nevím přesně.

      0 0
      • visby  

        niekde som cital, a nie raz, ze armstrong ma kvoli rakovine semenika ktoru prekonal, povolene brat testosteron, cize ho nekontroluju na tento hormon, a kazdy asi vie, ze tento hormon je inak zakazany a mozno vie aj preco…

        0 0
        • lubos  

          Ved ho musi brat, inac by zmutoval na zenu. Ved nema skade ho produkovat. Inac, testosteron je na vytrvalostnu cyklistiku nanic.

          0 0
          • Vrci  

            Brát ho může, ale platí pro něj stejný limity v krvi, který nesmí překročit jako každej jinej akorát u něj to může být testosteron umělý a je jednodužší uhlídat tu hranici.

            0 0
            • ttt  

              Četl jsem,že po odstranění varlat/varlete/má trvalou substituci testosteronem,.Což je obvyklé.U každého člověk se hladina hormonu drží v určitém rozmezí a jeho hladina kolísá.Při zevním přívodu tohoto hormonu a pravidelné monitoraci lze tyto výkyvy omezit a navíc je možno držet hladinu na horní hranici./Což se musí u člověka ,jehož organismus byl přirozeně nastaven na určité hladině výrazně projevit/. Rovněž vůbec není pravda,že testosteron nemá u cyklistiky význam. Rozhodně nechci snižovat famozní výkon,jen se mi ten rozdil proti ostatním zdal až příliš velký.

              0 0
    • vtt  

      to je vtip, minimalne pulka pelotonu neco bere, a jenom davaj pozor aby je nechytli. ja myslim ze cistej neni!

      0 0
      • Dejv  

        „čistej“ v rámci pravidel,je jistý že bez doplňku to dneska nejde,ale jak říkám je to diskuze o ničem, jen jsem vyjadřil svuj nazor (nebo zbožné přání :-)) ?)

        0 0
      • ddd - andy  

        To by me zajimalo, jak to delaj aby je nechytly.. to jako hrajou na skovku?? ;-)

        0 0
        • jakub  

          no, z cyklistiky nemam zkusenosti, ale pokud srovnam s kulturistikou, pak ver ze, zamena moci za uplne jinou, penize, leky ktere docasne snizuji nadmerene procento vyskytu te ci one latky v oganismu po dobu kontroly atd… je podle mne na spici i u tohoto sportu uplne normalni jako v kazdem. jinak dodam, ze tito sportovci jsou pod prisnym dohledem lekaru, kteri vedi uplne presne – i na den kdy se jaka latka bude jak chovat, je to dost veda a kdo se v tom vyzna, je celkem dost za vodou. Jako dalsi duvod proc vrcholovym sportovcum prochazi je take oi politiky sportu, lide chteji videt lepsi vykony a to i za cenu ze vedei ze normalni clovek by neco takoveho nedokazal. howgh staci??? klidne si este na naky figle vzpomenu…

          0 0
          • ddd - andy  

            Ver ze zase ja s cyklistikou nejakou tu zkusenost uz mam a neco jsem taky zaslech… :-) Jen me prijdou tyhle debaty jako dost o nicem… peace :-)

            0 0
          • Dejv  

            to by mě tedy ale zajímalo jak plánuje příjem udajného dopingu,když podstoupí 40–50 náhodných dopingových testů ročně a věř že frantíci dělaj co můžou,aby ho načapali klidně na nějaký p…ě

            0 0
            • Jenda  

              no celkem hezkej clanek o dopingu a problemu EPO a autotransfuzi byl asi pred 3? mesici v pelotonu. Vrele doporucuju precist a nazor na to jestli je dneska jeste ve vrcholovy silnicni cyklistice nekdo cistej nech si kazdej udela sam. A hezky je tam popsany jak se da zaridit aby nemeli zvysenej hematokryt pri krevnich testech:-)Jinak muj nazor je ze bere ale stejne jako vsichni ostatni takze v ramci ty absolutni spicky je to vlastne fair:-)

              0 0
              • Dejv  

                hm,peloton nemam,docela bych si o tom počet,neviš kde to sehnat? nemužete to někdo naskenovat a mejlnout ? dik

                0 0
                • vlty  

                  doma si snad vzpomenu, a pošlu ti to

                  0 0
                  • Dejv  

                    tak předem dik

                    0 0
                    • vlty  

                      nééééé jsu ******* fakt jsem na to zapoměl, vydrž to do dneška do večera… jsu fakt degen sorry

                      0 0
                  • Libor  

                    Prosimtě mysliš, že bys mi ten článek mohl taky poslat?? Jestli jo tak dik!! L.

                    0 0
              • Dejv  

                Hm,zajimavej članek.

                0 0
            • jaradal  

              No amíci prý vyvinuli testy na doping založený na vzorcích vlasů a nehtů. V těchto tkáních se totiž nepovolené látky najdou i několik měsíců zpětně. Jenomže mezinárodní atletická federace tento typ testů nepřijala. Dobře totiž vědí, že by to byl konec atletiky jako takové. Nižší výkony, sponzoři=0, finance=0, sledovanost=0. To je zajímavé ne. Mám to od kluka co hází závodně diskem. Ten je taky dost „čistej“…

              0 0
              • Man  

                „cisty“ to myslis, ako ze sa pravidelne sprchuje? :-)))

                0 0
    • Kona  

      Protože s ním nikdo z nás nežije, všechno budou jenom spekulace. Čtu jeho první knihu a připravená je i druhá. S rakovinou mám trochu zkušenosti ze svého nebližšího okolí a proto už jen to, že přežil zaslouží uznání. Přesto mu klidně někdo vyhrožuje smrtí, není oblíben mezi ostatními cyklisty, protože je příliš suveréní atd. Nemá to ani po přežití těžké nemoci jednoduché a už jen proto bych mu přál, aby byl právě on, ten který žije nejlépe, jezdí nejlépe a byl prostě tím ČESTNÝM téhle divné doby, kdy se všechno točí jen kolem peněz, zisků a slávy. Bohužel mě už i můj poměrně mladý věk naučil, že všichni, kterých jsem si nějakým způsobem vážil, za to ve skutečnosti nestáli. Tak především kvůli sobě chci věřit, že je vše tak jak je a doufat, že aspoň jednomu člověku nejde jen o peníze a slávu, ale také o něco jiného. Už jenom jeho charitativní činnost si to zaslouží.

      0 0
      • xo  

        zas tak fantasticky clovek to neni. zena s nim bola aj ked mal rakovinu, teraz ju nehcal aj s detmi a odisiel najrv za Sandrou B. a teraz Sheril Crow.

        0 0
        • Kona  

          Jeho manželka, se kterou se poměrně nedávno rozvedl, s ním během žádné rakoviny nebyla. Poznali se při zařizování jeho charitativní činnosti a ona byla tou, která vše zařizovala. Během jeho celé nemoci s ním byla jiná žena, ale tu si nikdy nevzal. Pokud si přečtete jeho knihu, rozhodně tam nenajdete anděla. Byl to takový trošku bohém. Hodně riskoval a nikoho a ničeho si příliš nevážil. Nemoc v tom udělala jistou změnu, ale jak sám píše, po uzdravení se na některé sliby a odříkání prostě zapomene a dál se žije. Sám mám malé dítě a pro rodinu bych uděla vše. Ale nebudeme si nic nalhávat, někdy to prostě nestačí. Navíc patří mezi tu skupinu lidí, která není 320 dní v roce doma a o to je to vše složitější. Ten rozvod mě osobně vnitřně vadí, ale na druhou stranu je to jenom člověk. Proto ta jeho čista je jen moje přání. Prospělo by to cyklistice i jeho charitě, protože lidí nemocných touto chorobou je hrozně moc. Člověk to zjistí až když sedí v čekárně. Proto se také snažím nikoho moc nehodnotit, když ho příliš neznám.

          0 0
          • Thorn  

            Nemas pravdu, podla knihy s nim Kik bola pocas choroby…

            0 0
            • Kona  

              Nechapu Tvůj příspěvek. Mám dojem, že je to stějně o něčem jiném. Přesto nemáš pravdu ty. Zítra tady najdeš stranu a odstavec, kde si to můžeš ještě jednou a pořádně přečíst.

              0 0
            • Paja  

              myslim, ze pravdu ma, seznamili se az po vyleceni, pracovala myslim pro jeho nadaci na priprave ride for roses.

              0 0
              • Thorn  

                no. mozno som sa sekol ja. stava sa, sorry ;)

                0 0
                • Kona  

                  Kapitola „KIK“ za obrazovou částí. Lisa s ním prošla nemocí. Jinak asi přelétavý ptáček.

                  0 0
            • boulder  

              máš v tom zmatek na tu holku co s ním byla při rakovině se vykašlal kdyý se vyléčil

              0 0
    • enjoy  

      moje oblibena hlaska,myslim ze nevim. a myslim ze nikdo nevi.

      0 0
    • ravo  

      Jak by obstál Fangio ve srovnání se Schumacherem??? A ják by asi dneska dopadl Zátopek na maratonu??? A hloupější otázky už nejsou??? Nemůžeš přece porovnávat sportovce a natož vrcholové, by? je to třeba otázka pouhých 10 let…

      0 0
      • lubos  

        No muzu ti rict jak by obstal Schumacher s spickou, ktera jezdil F1 tak 14 let zpatky. Nejezdil spatne ale tak dobrej nebyl. Jenomze … tam je rozhodujici tez auto. Nebo lepe receno, o auto jde az v prni rade :)

        0 0
        • ravo  

          Mysliš? Jsi přesvědčený o tom, že by Fangio dneska jezdil ve stejném autě líp než Schumi nebo opačně? Taková srovnání lze dělat jen v dané době, nejde srovnávat dnes a dřív. A o tom byla odpověď na otázku BH…

          0 0
          • lubos  

            Fangio jezdil 50let zpatky. Ne 10, jak bylo napsano v prispevku :) Jinak vcelku souhlas, ponevaz tehdy to bylo o dost jine,no.

            0 0
    • samson  

      Debata o tom, ci je cisty alebo nie, je debata o nesmrtelnosti chrusta. To, ci je cisty, vie iba on sam a pred vlastnym svedomim. Ze ma vynimku na chemicky testosteron, je pravda a tiez ma niekde uplne inde prah bolesti, ako ostatni smrtelnici. Nechcem mu neuznavat jeho 6 nasobne vitazstvo na tour de france, ale nikdy nebude u mna naj- cyklistom na svete, ako ho oznacuju. Kde su jeho vitazstva na giro d italia, vuelta, klasiky, majstrovstva sveta, olypiada a svetovy pohar. Je iaba cyklistom jedineho velkeho etapoveho preteku! Ma za sebou najsilnejsi tim, ci uz professionalnych ciklistov, doktorov maserov, mechanikov a v sucasnosti aj najbohatsiu staj, ktora odmietla zverejnit svoj rozpocet. Jeho technicke vybavenie sa neda porovnavat s nijakym profi cyklistom.

      0 0
      • Aiax  

        Souhlasim. Vyhral 6× Tecka Doping mu neprokazali Tecka Vyhral zaslouzene Tecka A prestoze si silnicnich proficich nemyslim nic hezkeho, jsou podle me spekulace o dopingu bez dukazu zbytecne. Ma obrana proti tomu je, ze profi cyklistiku vubec nesleduju.

        0 0
      • kpitti  

        Ta debata je o ničem, ale zaujala mě poznámka o nej stáji, nej tech. vybavení a nej… . A nevíš proč by sponzoři investovali své peníze do někoho průměrného? A nebo spíš investují do někoho kdo je svými výsledky na špici a je nejlepší?

        Pro mě je Lance jednoznačně nejlepší cyklista těchto let. Přečetl jsem jeho obě knihy a celkem ho sleduji a fandím mu. Podle mě má ten člověk po tom co prožil a přežil úplně jiný pohled na svět. A jestli má ještě snahu pomáhat jiným je to pro mě v dnešní době vyjímka. Nikdo není svatý a pokud je tak s ním moc zábava není.

        0 0
      • jfk  

        jenom male upozorneni – LA v roce 1993 vyhral mistrovstvi sveta. LA je bezesporu nejvetsim cyklistou nasi doby, pokud se tedy shodneme na tom, ze TdF je nejkvalitnejsi a nejprestiznejsi zavod. myslim, ze kterykoliv z dnesnich cyklistu by vymenil opakovane vitezstvi na TdF za jakykoliv jiny uspech. obavam se, ze v dnesni dobe uz je temer vyloucene, aby jeden cyklista dominoval po celou sezonu. takze: podle me LA je jeden z nejvetsich cyklistu historie spolu s Merckxem a spol.

        0 0
        • wroum  

          na tom ze tdf je nejkvalitnejsi a nejprestiznejsi zavod se asi neschodnem. to si skutecne nemyslim.

          0 0
          • jfk  

            musím zdvihnout rukavici a zeptat se, co je teda kvalitněji obsazený a prestižnější závod než tdf?

            0 0
            • vlty  

              starobrnotour? :-)

              0 0
            • ravo  

              Já dávam svůj hlas Závodu míru:-)))

              0 0
            • wroum  

              ja ti to neberu, mysli si co chces. pro me je ale tdf prehlidka umeni tymovych lekaru (dealeru) nacasovat doping tak aby fungoval ale byl v „norme“. Pro me to neni sport a zavodnici co tohle jezdej tak zobou vsichni. kdo nezobe tak by takovou zatez asi ani neprezil natoz aby vyhral. LA vyhrava proto, protoze je dobrej (uznavam ze je a kdyz se k tomu pricte stejny doping jako maji ostatni…).

              na tvou otazku: nevim ktery je prestiznejsi a lepe obsazeny zavod nez tdf. tdf je hodne provarenej zavod a vsechny ostatni silnicarsky velky zavody na tom budou s dopingem podobne. pro me to neni sport.

              jo a tu rukavici klidne zase poloz :-)

              0 0
              • jfk  

                já tu rukavici už dávno položil – uklidnilo mě, že si vlastně voba myslíme, že ze všech nesportovců je nejlepší LA:-)

                0 0
              • PetrV  

                No já nechci rejpat, ale kuknul bych kde LA tento rok závodil, než budu tvrdit, že jezdí jenom TDF. Ještě sem to nesrovnával, ale myslím, že LA má tento rok odjeto více než třeba HERAS i ULLRICH apod. :o))

                0 0
        • lubos  

          Nooo, Lance asi stavil na to, ze Tour je the best zavod. A proto je v povedomi lidi ten nej cyklista. Jenomze, Tour neni o jednotlicvech. Tour bez timu nejde vyhrat. Kdo neco z beznych lidi slysel o Eriku Zabelovi a dalsich, kteri porad vyhravaji. Ale nejake nezajimave.

          0 0
          • RomanH  

            Jasne ze TDF je hlavne o tymu. Jenze Lancovi stejne kazdy rok tym rozbyli a on si dokazal vzdy novy tym stmelit. Taky se mi nelibi, ze kasle na ostatni zavody, nicmene tu moznost vetsinou meli i ostatni hlavni leadri. To jesli bere / nebere – psal jsem to zde nekolikrat, mozna jsem naivni, ale nemyslim si, ze nejake sypani Te vyrazne zlepsi. Co je a co neni doping ( od tunelu simulujici nadmorskou vysku, regeneracnich pripravku pres EPO az…) ? Prestal bych delat testy na doping a psychicky trapit sportovce a odsuzovat je jako kriminalniky. Je to jejich volba, pokud si pro chvili slavy zkazi zdravi.

            Ackoliv mi je posledni dobou Lance nesympatickej (hlavne za sympatie k Bushovi), tak jsem mu to seste vitezstvi pral – mam rad, kdyz padaji rekordy. A jestli skutecno letos odejde, tak je to u me frajer – to taky kazdy neumi. Letos jsem jej na vlastni oci videl jet na Alp de Huez a byl to mazec.

            0 0
      • lubos  

        Ak ma posunuty prah bolesti, tak by som povedal, ze je to vyhoda pri treninku.

        0 0
      • boulder  

        vyhrál mistrovství světa a z oh má medaili. ulrich může mít stejný zázemí ale je větší lempl

        0 0
    • Man  

      LA nejake doplnky vyzivy berie urcite, bez toho by to v profipelotone asi dlho nevydrzal. otazka naozaj je, ci by bol taky suveren aj vtedy, keby jazdil viac etapovych pretekov v roku a nie len TdF. Nerad by som sa vsak dozil dna, aby LA skoncil v tej istej kategorii sportovcov ako byvali DDR. Inac, co sa tyka F1, tak ak by to bolo len v aute, tak za Schumacherom by musel byt stale druhy Barichello, co nefunguje, takze len najlepsim autom to nebude, tak isto ako LA nevyhrava len preto, ze ma najlepsi bicykel.

      0 0
      • lubos  

        F1 je v prvni rade o aute. Mozna si nepamatujes, ale v case, kdy na to byli mclaren a wiliams lepe, Schumacher zas tak moc nedominoval. Samozrejme ale, ze auto nestaci.

        0 0
    • Brouk_Pytlik  

      A? už něco bral nebo ne, to nikdo neví. Jasný je ale to, že všichni, kdo byli vyhlášeni jako favoriti vlastně zklamali a nebo se ocitli v pádech a po chvíli z toho slezli uplně. Nikdo z favoritů na letošní Tour nejel jako loni. A protože se našli borci, co s nim udrželi krok, tak je jasný, že ani LA neni superman. Letos k tomu že je dobrej, měl hlavně moc a moc štěstí a já mu to přeju. Bejt jenom dobrej nestačí.

      0 0
    • Meesha  

      Precet sem obe jeho knizky a ted mam na stole tu o treninku. Kdyz vidim ty tabulky, grafy a vsechno, tak ho fakt obdivuju. Pochybuju, ze Ullrich nebo kdokoliv jiny takhle trenuje. Na Eurosportu se ho ptali na recept na Tour. Odpovedel otazkou a zeptal se toho reportera co dela na stedry den a 1.ledna, jestli trenuje…

      0 0
    • fíha  

      A, debata o dopingu, to je pre mna! Lance je jednoznacne dobry, vzhladom na prekonanu rakovinu DOST dobry.
      Inac si vsimnite, ze pri dopingovych kontrolach sa zistuje u kazdeho preparatu v krvi, ci v com, hladina, nie vyskyt. A urcite preparaty v normalnej strave jaksi niesu. Takze tak. Ja by som to nechal tak, bez chemickej podpory to ajtak nepojde. Zhrniem: vsetci nieco malo/dost beru.

      0 0
      • jakub  

        shrnuto spravne

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Thomas  

      Myslíte si někdo tady, že Tour, Giro, MTB marathony atd. jezdí na VODU? :-).

      0 0
      • Man  

        VODA je nejaky novy preparat, ktory sa neda zistit v krvi a moci??? O tom som este nepocul :-))).

        0 0
        • KM  

          V-elmi O-kysličena D-ortova A-mpule !

          nebo, Velmi Odpovedne Dopujici Amater.

          0 0
    • Libor  

      Prosimtě mysliš, že bys mi ten článek mohl taky poslat?? Jestli jo tak dik!! L.

      0 0
    • robin!1  

      Fakt mě teda dostalo prohlášení: „na tom ze tdf je nejkvalitnejsi a nejprestiznejsi zavod se asi neschodnem. to si skutecne nemyslim“

      Fakt dost dobré!!! Druhý nejkvalitnější závod ( podle mě Giro ), má asi takový odstup jako sériové auto od F1! Vždy? Simoni, hvězda Gira už 2 roky ( možná déle ) říká, že na Tour připraví jak nejlépe umí a za celou Tour se ukázal jednou a i se Silným týmem, kterým Seaco určitě je dostal nějakých 25minut a ani nebyl v 1. patnáctce ( a to je prý skvělý vrchař a vynikající časovkář – a to ho Basso dával, který je pry horší časovkář ).

      A není to jen Simoni, co třeba Petacchi, vždy? ho dával kde kdo.

      Podle mě: 1.Tour
      .
      . dlouho, dlouho nic
      .
      2. Giro
      3. Vuelta

      Armstrong je nejlepší!!!

      0 0
      • wroum  

        jo to sem napsal a za tim si stojim. pokud budu brat cyklistiku jako takovou tak je pro me mnohem lepe obsazeny a 1000X zajimavejsi treba svetovy pohar ve sjezdu (mimo jine se na to lip kouka). pro tebe je zajimavejsi silnice ale pro me sou to sportujici fetaci. ale v pripade ze budu brat jen silnicni cyklistiku tak tdf je asi to jak rikas. pokud vemu kompletni cyklistiku, tak to vidim uplne, ale opravdu uplne jinak.

        amen

        0 0
        • jfk  

          doping se nevyhýbá ani XC, viz www.cyclingnews.com/news.php?… nepochybuju, že kdyby byl doping sjezdařům k něčemu, tak ho taky berou (pokud se už tak neděje, to fakt nevím). Srovnávat downhill a 4X se silniční cyklistikou se nedá, to je jak srovnávat stenmarka s dahliem.

          0 0
          • wroum  

            v prispevku na ktery sem reagoval je ze tdf je nejnej cyklisticky zavod. kdyby tam bylo ze tdf je nejnej silnicarsky zavod tak nereknu nic. kdyz to vemes takhle tak vsichni kdo jezdej na kole (draha, silnice, xc, dh, 4×, trial, kolova?, cyklokros…) sou cyklisti. kazde odvetvi ma sve zavody, ruzne kvalitni zavody. co zajima jednoho nemusi zajimat druheho. chapes kam tim mirim?

            doping by sjezdarum samozrejme pomohl, ale v dh jde spis o techniku. navic mezi sjezdari vladne vic pohodova a pratelska atmosfera. oproti silnici je rivalita mene agresivni. dopingove skandaly nejsou a nikdo na nikoho nehazi spinu. xc je stejne jako silnice vytrvalostni zavod, kde to k dopingu primo svadi, ale zavody jako tdf sou dopingem povestne.

            0 0
    • Meesha  

      Dalsi diskuze… Kazdej o tom vi nejvic…

      http://www.reflex.cz/…e/thread.php?…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.