• marco

    Nosíte přilbu nebo frajeřinka v šátku kolem čela. Toto léto je to hrůza. Předevčírem to byl 5 biker co jsem mu volal sanitku a to není ani konec sezony hlavně že ten poslední seděl na kole za 60 litrů. No teď si hraje v nenocnici na vojáka jak je od desinfekce na ksichtu a hlavě celej zelenej.

    0 0
    • dded  

      Prave vcera sem si prinesl svou prvni helmicku Giro Havoc. Dlouho sem ji taky nechtel vozit. Ale porad vic me lakaj treba lavky.. Igyz pri mym stesti to asi chtelo rovnou integralu:-)

      0 0
    • Bobo  

      Jo, to máš holt těžký. Pořád se ještě najde dost lidí, kteří si myslí, že zrovna jim se nemůže nic stát. Mě dneska docela fascinovaly davy tescobikerů, kteří se nechali cyklobusem vyvézt na Šerlich a pak bez helmy frčeli dolů hurástylem „nějak to dopadne“. Vypadalo to docela hrůzostrašně, podle mě se tam s tímhle přístupem musela rozstřelit už spousta lidí. No, hlavně, že při tom šíleným sjezdu nesejmuli mě, když jsem se jako jedinej šinul nahoru po vlastní ose.

      0 0
      • marco  

        Jo jo koupit si při kupování rohlíku nebo sekačky i kolo protože si to někdo vytočí slevu na kole štěstí to je kauf. Ale ta přilba to je věc už se mi povedlo dvě naštípnout.

        0 0
        • ravo  

          Možná by pomohlo, kdys dříví špípal na něčem jiném, než na přilbě…

          0 0
      • kolombo  

        Schválně se podívej, kolik lidí se nepřivazuje v autě. A to je povinnost se vázat a občas to někdo kontroluje a pokutuje nepřivázané. A o život jde taky a daleko častěji, než na kole!

        0 0
        • Bobo  

          Pásy si beru, helmu vozím, ve sjezdech netoužím po překonání rychlostních rekordů a pořád jsem naživu. Štěstí? Možná. Každý podle svého, když chce někdo takhle pitomně přijít o život nebo zdraví, jeho věc. Já nechci.

          0 0
    • Aiax  

      5? Za letosek nebo celkove? To uz je „slusna“ statistika. Tady prilbu snad vozim akorat ja :) (a abych nekecal, vcera jsem potkal nekoho s prilbou, zbytek(=15–20 lidi, mezi mima hodne turistu s taskama) nikdo!) Taky musim uznat, ze jsem byl v oblasti kam bikeri moc nejezdi a vic jak polovinu jsem najel po silnici (timto zdravim nezdravici ziletkare v apartnich cepickach) Nastesti jsem zatim na nikoho rozstrelenyho nenarazil, ale telefon zasadne vozim sebou. Prilbu urcite ANO, ale zajimavy je, ze jsem 5 let jezdil bez prilby a bez zasadni nehody a 3 mesice potom co jsem ji zacal nosit jsem se paradne potloukl (prilbe se nic nestalo :))

      0 0
      • ravo  

        No právě proto že tam je těch 5, tak buď jezdí v klubu sebevrahů nebo je to klasický příklad, jak vyvolat další smysluneplnou debatu, nejlépe opět zakončenou navážením se do Enjoy-e…

        0 0
        • McBlacky  

          jezdíš v klubu sebevrahů,zvláštní je, že do nedávna jsem si to myslel já, ale my zatím letos máme skore 0 a doufám že to tak i zůstane, tímto zdravím obvzláš? pana Enjoye :-)

          0 0
          • Aiax  

            Ze vsichni busite do Enjoye :) Takovejch lidi tady bude vic, akorat mlci. Ja bych si radsi dobiral mlady a hezky holky. Vcera jsem jich videl na kole spoustu a vsechny bez prilby. A verte, ze kazdy jedny z nich by byla skoda.

            0 0
            • McBlacky  

              asi proto že vim z první ruky jak jezdí dole kopcom :-) ale já se do něj nenavážím, pač je to kámoš, to spíš jen tak pro zpestření…

              0 0
              • ravo  

                No nevím, budu se na to muset jít podívat, když ho předjede kdejaký krosař:-)))

                0 0
            • Pá-dlista1  

              Myslim, ze nebyla. Stejne to byly nány pitomý, kdyz nemely blembak.

              0 0
              • ddd - andy  

                :-)

                0 0
              • Aiax  

                Souhlasim, ze to byly nany pitomy, ale skoda bych jich byla. Nechapu, kdyz vyhodi takovy penize za zkraslovani, ze nemaj tisicovku na helmu aby si tu krasu ochranily. Na odrenou hlavu fakt neni hezkej pohled :( Tak se holky polepsete! :)

                0 0
                • McBlacky  

                  možná to taky bude tim, že helma zničí účes :-)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    S tim ucesem je to sice pravda, ale zase takovy jizvy, sponky, stehy, vyholeny mista, desinfekce a tech vypadanejch vlasu po mensi nehode bez helmy.

                    Nebo mozkomisni mok ve vlasech po takovy vetsi :)

                    0 0
                    • SavaH  

                      S účsem souhlasím:o) I E.T. vypadá líp než já, když si sundám helmu. Ale nemít na palici helmu před 3 nedělema, kdy se mi podařilo škopek prasknout, tak tu asi nejsem.

                      0 0
                      • Pepazdepa  

                        ..některý lidi tu budou strašit věčně.. :)

                        Život jim jasně naznačuje, že je čas jít, ale to ne, voni si vemou škopek, neřádi (((smích)))

                        0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Nedávno jsem tu psal, ži helma zachránila mojemu kamarádovi život, když jí totálně rozlámal a odnesl si otřes mozku. Dneska moje známá spadla z kola a má naštípnutý žebro a zašitou bradu. Omílá se to tu furt dokola. I když mi ježdění v tom horku s přilbou trochu štve, bez ní už nejedu.

      0 0
      • Žanek  

        Před dvěma týdny helma zachránila život i mojemu kamarádovi. V Bránicích se dělala silnice, byly tam semafory a provoz svedenej do jednoho pruhu. Poměrně dlouho se tam čekalo a řidiči byli docela nervózní. Jel ve směru do Ivančic, na zelenou, když míjel řadu aut, která tam stála na červenou (je to mírně z kopce, takže jel asi 45 km/h) tak si nějakej debil v Kadetu, co stál v koloně jako poslední usmyslel, že těch 5 aut, co stálo před ním předjede. Takže vyrazil, aniž by se podíval a Karel do něho napálil. Odvážela ho rychlá, už dva týdny je doma, je celej dodřenej a dobitej, má rozseklou ruku od vysypanýho skla a kdyby neměl helmu tak je po něm. Kolo, samozřejmě, na odpis…

        0 0
        • Darkson  

          toho šmejda bych na místě umlátil…aspoň bych mu tím zbytkem kola rozsekal auto. asi bych se neudržel

          0 0
          • rasto  

            doufam, ze kadetak pujde brucet!!

            0 0
            • Žanek  

              No, vzhledem k tomu, že jel sám, neměl na nějaký umlácení náladu. Byl v šoku, celej od krve… Jestli pujde řidič bručet nevím, ale každopádně bude se to řešit soudně, protože jestli bude Karel na neschopence víc než 2 týdny (a to už je) tak se ten řidič vlastně dopustil trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Jak to bude mít s kolem nevím, protože to bylo asi 10 let starý Botteico (tak nějak se to píše..), nááádhernej Cr-Mo rám( bohužel z něho má dva) no a pokud mu to likvidátor neuzná jako veterána(a nebo se likvidátor nevyzná v kolech) tak za to moc peněz nedostane.. Hlavně, že přežil;

              0 0
          • myc  

            bohuzel vetsina kadetu je levnejsi nez prumerny bike, takze by se to asi minulo ucinkem:-)

            0 0
    • nachti  

      Dnes na Radhošti. Tipnul bych to tak 30% s přilbou a 70% bez. Je to docela kopec a dolu se musi dostat všichni i když třeba jenom po asfaltu a to je ten problem. Když jsme se hrabali nahoru borci bez přilby si to pelašili po tom š?ulčí (to je valašsky) dolů s elegantním náklonem v zatáčkách. Jeden dokonce pozdravil – uhni deb..e. Ale to byl opravdu vyjímečný frajer.

      0 0
    • dded  

      Musim se priznat, helmu sem drive nechtel hlavne proto, ze bez ni clovek vypada „drsnejc“ a ze se s ni zaradim mezi „bajk-fotriky“, co maj nahnano, tak radeji vozej helmu. Nastesti zvitezil rozum nad image.. Uz se tesim az ji v utery provezu..

      0 0
    • Tominec  

      Vy tady píšete něco o teskáčích, ale já potkávám bez přileb hlavně silničkáře, nádherný kola, pěkně oháknutí a na hlavě …max. kšiltovečku. Můžou na kole být machři, jak jen chcou, ale stačí jeden špatnej šofér a…

      0 0
      • Bobo  

        To se silničářů musím trochu zastat. Já jsem silničář, žena je silničářka, kámoš je silničář, všichni bez blembáku ani ránu. A vůbec tady u nás jsou na tohle zrovna silničáři docela rozumní. Jestli myslíš takový ty pupkatý strejce v dresu a s kšiltovkou, tak ti si třeba myslí, že to nejlepší už mají za sebou a že je to jedno, jestli je zítra picne pepka anebo jestli si dneska rozlousknou řepu na silničce:). Asi nemá cenu o tom nějak moc debatovat, každej na to má už dávno svůj vlastní názor. Nemyslím si, že by se podle helmy poznal biker, jak už tady dřív taky zaznělo. Spíš si myslím, že podle helmy se pozná, jak je kdo zodpovědnej. A k tomu podle mě patří taky to, že na teskáči s nulovými zkušenostmi nebudu zkoušet, kolik mi to jede z toho nejprudšího kopce (za provozu na silnici a v serpentýnách). Zhruba to jsem tím chtěl říct. Ufff.

        0 0
        • Bobo  

          To Aiax: A kromě babek na skládačce zdravíme všechny bez rozdílu :)

          0 0
          • Dejv  

            Měl jsi je ze Šerlichu poslat dolu po žluté,by jim z těch teskáčů moc nezbylo :-)

            0 0
          • Aiax  

            Tak az me priste nejaky slinicar pozdravi budu vedet, ze jsi to ty :) Ale vazne – ja si na zdraveni zas tolik nezakladam, ale jet bez prilby na silnicnich plastich rychlosti bezne kolem 40–50 km/h bez prilby, to je podle me hazard. Nehlede k provozu (v so jsem na okresce III. tridy potkal madarskej kamion – sotva se tam vesel – je to vubec o vikendu mozny?). Proto jsem psal zvlast o tech silnicarich v cepickach, samozrejme to neber nejak osobne :)

            0 0
      • ihik  

        No poslední měsíc mám pocit, že jsem asi jako žiletkář něco promeškal. 50% silničářů, co potkám, jezdí bez přilby a mě uniká proč. Většinou to jsou takový ty „starý vojny“, 35 a vejš. Už jsem tyhle lidi přestal zdravit. Zdravit se má jen ten, koho znáte nebo koho si vážíte. Jak si jich má člověk vážit, když si neváží ani oni sebe. Už aby byl zase březen. To když někoho potkám na kole, tak vím, že to myslí vážně. A v březnu je 100% s blembakama.

        0 0
        • Pepazdepa  

          Slušnej člověk ve slušné společnosti zdraví vždy.. Promiň, ale souhlasit s tebou nemůžu.. Mimochodem, mě potkáš v šátku i v březnu :) Jen je teplejší ..

          0 0
          • ihik  

            Jasně, že jsem to nemyslel tak, že nezahučim BrýDen, když někam vlezu, ale prostě lidi bez helmy na silnici ignoruju. Když jim je horko v helmě, tak maj zůstat doma a nehrát si na frajírky.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Treba Pepu nebudes muset zdravit. Treba ho v breznu 2005 uz nepotkas. Si rikam, kdyz vidim jezdit ty mlady kluky bez helmy (a nejen je). Jenze me jezdeni bavi a tak bych rad jezdit i zitra, pozitri…

              0 0
            • Pepazdepa  

              ..jasně, že jsem to nemyslel tak, že musíš bučet než někam vlezeš, ale bučení na bajku..

              Horko v helmě? Co máš za blembák? Asi z vojny ne? Dnešní skořepiny jsou líp odvětranější než šátek, ty gumo..

              A pokud jde o frajeření, tak dneska je člověk větší sekáč ve škopku než v šátku! Dnešní skořápky jsou slušivé, moderní a designově nadčasové.. Radost se na takového bajkera dívat :))

              0 0
              • Bobo  

                Nějak mi z toho teda nevyplývá, proč nevozíš helmu.

                0 0
                • Pepazdepa  

                  ..tobě s toho nic vyplývat ani nemá.. :)

                  0 0
                  • ihik  

                    No mě z toho taky nic nevyplývá, jen to, že ti došly argumenty proti helmě (naopak píšeš argumenty proč nosit helmu), tak jsi mi alespoň zanadával do gumy… Takže zase off topic…

                    0 0
                    • Pepazdepa  

                      ..tobě s toho nic vyplývat ani nemá.. :)

                      (ježíííš, co mám teď říct? nemám žádnej argument)

                      0 0
                      • ddd - andy  

                        Tak ja se ted pekne prasknu – na silnici jezdim treninky bez helmy skoro porad… a to i v zime… a rikam si sakra proc me ty lidi nezdravej – hmm tak ted uz to vim :-))

                        0 0
                        • Pepazdepa  

                          No to si neměl, teď budeš na seznamu „podlidí“ a to je jako ve středověku „cejch“ žhavým železem na čelo :))

                          Já zase na druhou stranu problém se zdravením nemám.. Jezdím okolí Olomouce ponejvíce Litovelské Pomoraví a pak nad Šternberkem Dálov, Paseky, Sovinec (hrad) a zde se lidi celkem zdraví.. Jsou i nezdraviči, ale to je mě fuk..

                          0 0
                          • Bobo  

                            To jsi mě asi špatně pochopil. Já nemám problém se šátkařema, je to každýho věc, jak se postaví ke svýmu zdraví. Že je nechápu, to je věc jiná, ale nikomu helmu nevnucuju. Zkusil bych ti to ale ukázat třeba ještě z jiný strany: Rekreačně běhám OB (orientační běh) s jedním kámošem, kterej začal hulit, ale když si chce na závodech jednu zapálit, vždycky se uklidí někam stranou, kde na něho není vidět. Byl totiž dlouhou dobu v repre a pro spoustu lidí a hlavně děcek je dodneška vzorem. Věřím tomu, že kdyby ho viděli nějací malí orien?áci s Marlborem v hubě, tak to nebude trvat dlouho a zkusí to taky. S těma helmama je to stejný. Malý děcka, sváteční bikeři i lidi, kteří jezdí na kole třeba jen do práce – když uvidí bikera nebo žiletkáře bez helmy, nemají pak důvod o jejím nošení ani uvažovat (když je nenosí ani takoví profíci-by? třeba jen od pohledu). Já rozhodně nehodlám nikoho přesvědčovat o tom nebo onom. A? si každej dělá, co chce. Jen je mi sympatickej způsob myšlení toho vysloužilýho reproše. Jestli už jsi schopen se udržet na kole, určitě jsi už taky dost duševně na výši, abys dokázal sám rozhodnout, jestli je pro tebe lepší šátek nebo helma. Vybral sis sám a já to respektuju. Žiletky i bikery zdravím proto, že jsou to členové té samé tlupy a šátek nebo helma s tím u mě nemají co dělat. Ještě teda v zájmu objektivity musím dodat, že já díky svým výkonům určitě za vzor nikomu nesloužím a helmu vozím z vlastního přesvědčení. Nazdar.

                            0 0
                            • Pepazdepa  

                              Žiletky i bikery zdravím proto, že jsou to členové té samé tlupy a šátek nebo helma s tím u mě nemají co dělat.

                              PŘESNĚ I TO MÁM NAMYSLI.. JSME VŠICHNI NA JEDNÝ LODI :) A ŠÁTEK NEBO HELMA TO NEMĚNÍ.. tO PRÁVĚ NĚKTEŘÍ NECHÁPOU..

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Hele, ja uz jsem to psal. Ja bych treba i pozdravil, ale jak mam poznat jestli je to biker nebo babka v satku co jede na nakup?

                                0 0
      • PetrV  

        Pravda pravda jeden nešokovnej řidič a ani přilba Ti nepomůže. :o)))

        0 0
    • Volf  

      Hele Marco to je těžký. Rozhodně tě helma neuchrání od zelený desinfekceve ksichtě, ale uchrání tě od rozbitý lebky. Veškerý argumenty tady už 1000× padly a stejně nic. Poslední dobou opravdu potkávám mnohem víc bikerů a taky vyloženejch turistů s helmou než silničářů to je fakt. Na druhou stranu pokud je teplo moc velký teplo a jedeme jen takovou vodu / jen protočit pedály / tak občas taky jedu bez helmy a vážně si nemyslím, že jsem podčlověk. Kdo z vás občas neporuší povolenou rychlost, občas se nepřipoutá, a tak podobně. Helmu vozím tak 90 %, ale na druhou stranu ti můžu říct, že jsem se na kole napadal až až, ale na hlavu ani jednou. Za dva roky ježdění s helmou asi tak 10 větších pádů a na helmě ani škrábanec. Jinak obecně si myslím, že to jestli máš nebo nemáš helmu je spíš výraz odpovědnosti než věc která by určitou skupinu lidí měla nějak diskvalifikovat. Všechno nejde hned a těch helem výrazně přibývá a co mne těší nejvíc je to, že už dneska vidíš úplně vyjímečně malýho sviště bez helmy a to si myslím je úplně nejdůležitější.

      0 0
      • ravo  

        Jsem rád, že tady někdo taky umí napsat něco rozumného.

        Kdo chce, helmu vozí, kdo nechce, ten ji nevozí. Čím to je, že tady vždycky vytočí dogmatičtí helmofilé a ne nevoziči?!?!?

        0 0
        • Volf  

          Protože máme někde v sobě / snad je to nějakej gen češství, kterej čeká na objevení / obrovskou potřebu nařizovat a zakazovat a vidět černobíle a pořád proti někomu a něčemu bojovat. Já jsem třeba helmař, ale s minulostí odpírače. Byl jsem opravdu před tím takovej dement. Já si myslím, že jsem pořád stejnej.

          0 0
      • Žanek  

        Hmm, tak tyhle články miluju! Vždycky to vyzní tak, jako že se máme vyhýbat horám, když už se tam vydáme tak proboha jenom ne na kole. A cesta, která je užší než 3 metry je životu nebezpečná. A vůbec nejlepší je zůstat doma, ale nechodit k oknu, mohl by do vás praštit blesk nebo meteorit…;

        0 0
        • Beeda  

          No aspon mas souhrn, kde tekla krev, ne :-). Stejne to vetsina nebere vazne(helmy, neprecenovat sily atd), dokud nema osobni zkusenost. B

          0 0
          • Žanek  

            Souhrn, kde tekla krev?? 19.30,TV Nova. Jmenuje se to Zprávy nebo tak nějak ;o))

            0 0
        • nemo  

          holt to vypadá tak, že nejvíc škodí zdraví život sám …

          0 0
    • Lada1  

      za chvili budou mit prilby i chodci.

      0 0
      • Volf  

        Ale no tak. Máme okurkovou sezónu no a čím se mají novináři bavit. Kolik lidí se ročně na kole zabije nebo má po úrazu z kola trvalé následky a kolik lidí umře na devastaci alkoholem nebo na následky kouření. Jenomže chlast a cigarety se dotýkaj majoritní společnosti, tak se to tak nepřetřásá.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Kazda spolecnost potrebuje jednu dve drogy. Navic, kdyz se to sikovne zdani, tak se proti nim pak ani moc nebojuje :))

          0 0
    • Matts.  

      Pred pár rokmi som ešte prilbu nenosil, až mi v 50 km/h rýchlosti vliezla pod koleso ženská. Salto, hlava rozflákaná, 12 stehov. Kúpil som si prilbu a odvtedy ju nosím. Pred dvomi mesiacmi som šiel len do mesta a prilbu som nechal doma. 200m od domu to isté, chodec mi skočil rovno pred koleso. Výsledok: rozbitá hlava, otras mozgu, zlomená kľúčna kos?, 6 táždňov PN. Kua, hádam začnem nosi? dve naraz.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Mozna by stacilo ji opravdu nosit a nejen ji mit doma a tvrdit, ze ji nosis :)

        0 0
    • Pepazdepa  

      Jedině v šátku! Přilba je na nic a pásy v autě škrtěj.. Mimochodem, když už je tu zase moje oblíbené téma o helmách tak: zdravím Brňáky kde jsem 4× týdně jako šofér a potkám ze 100% 20% se škopkem :)) Taktéž olomouc a jiné kouty ČR.. Je škoda, že sem chodí jen zarytí skořepáci, protože mít povinně každý biker doma PC s přístupem na BF, tak nemá skořepinář šanci.. Jo a to nemluvím o „žiletkách“! U nich nevíš co platí víc? kšiltovečka nebo šátek.. Skořepina jen velmi zřídka..

      Podotýkám, že denně najedu v průměru 600km. Od Olomouce po Kutnou Horu a dolů na Jihlavsko, Znojemsko, Hodonínsko a Brněnsko.. Jednou vám to spočítám a udělám týdenní statistiku.. Ta čísla budou (pro někoho) děsivá :))

      Zdar všem a neřešte neřešitelné lol

      0 0
      • Tominec  

        Jen pro doplnění, dle lékařských studijí je šance na přežití při pádu na hlavu obecně 18× vyšší s přilbou než bez ní. Jinak se přidávám k těm, kteří si myslí ,že cyklista bez přilby by neměl na cestách a asi i mimo ně co dělat. Ale je to jen otázkou času. Stejné dohady panovaly v 70 letech v USA, když se zaváděly povinně bezpečnostní pásy a motorkáři,ti už mají toto období taky za sebou.

        0 0
        • enjoy  

          ty provokatere:-)).tak to udelame takhle,postavime se na kopec a dame si sjezdik.uvidime kdo na necesty nepatri. a zakazal bych skakani padakem,protoze se obcas nemusi otevrit padak.zakazal bych auta se spalovacimy motory protoze smrdej a nemaj na svete co delat.zakazal bych telenovely protoze muj mozek trpi.zakazal bych uplne vsechno… PS:nechtel bych znat dalsi tvoje nazory.

          0 0
          • Pepazdepa  

            telenovely nééééé! lol

            0 0
          • wroum  

            on ma ale pravdu. vis co se rika? nahoda je blbec.

            priklad: ne svoji vinou sejmes autem frajera bez helmy a on to treba neprezije. kdyby mel helmu tak treba jo. ostatni reknou ze si za to muze sam ale co ten ridic? on si to bude do smrti vycitat i kdyz to je blbost toho mrtvyho vola. Proc? protoze ten vul byl taaakovej frajer ze ho to stalo zivot. zustal frajerem do smrti…

            nenosit helmu je bezohlednost vuci okoli. kazdy bez helmy svym chovanim ohrozuje, minimalne moznymy dusledky, sve okoli

            ja osobne bych se rad ve zdravi dozil mozna i duchodu, bez helmy nejedu. o bikerech bez helmy si myslim svoje.

            0 0
            • Pepazdepa  

              asi tě zklamu, ale ty se svým věkem se důchodu nedožiješ, ani kdyby si měl tři helmy :( Až budem my mladí vševáci zralí na důchod, tak už žádnej důchod existovat nebude.. Možná to zvaž a přejdi k šátkařům.. Hm.. nabízíme bezstarostné stáří.. :))

              0 0
              • ravo  

                Teda Pepo, ty seš fakt kus! Řekl bych, že v některých makovicích jsi nadělal dost pekelný guláš:-)))

                0 0
                • Pepazdepa  

                  Ravo, tebe se to netýká :) Ale ti mladí jsou ještě zmatení a tápou.. Tak jim ukazuju cestu aby se zase nesnažili za každou cenu dožít něčeho co již nebude existovat.. :) Asi založím nějakou sektu šátkařů :))

                  0 0
                  • ravo  

                    Já neřeším důchod, ale tebe obecně. Končně je tady taky správná zábavá, ale na každý to tak vídí, že jo:-)))

                    0 0
            • enjoy  

              tak tohle ja prave ten nejblbejsi argument pro helmu co existuje.uz jsem si rikal jaktoze ho nikdo nezminil.nezlob se na me,je to jenom muj nazor,ale nekdo me sejme a ja se mam citit provinile ze ten chudak ridic z toho bude mit spatny svedomi?to si se asi uz uplne zblaznil.a kdyz se tak moc chces dozit duchodu tak nechapu proc si presel od krosaru k sebevrahum.

              0 0
              • Pepazdepa  

                Tý, moc ho nedráždi! Je to drsňák, už podle chrakteristiky..

                Charakteristika: dirt, DH, FR byvaly krosar, fuck off silnicka a uphill

                Asi nemá rád „žiletky“ a já vím proč! Jsou nezodpovědný a jezdijó v těch jejích kšiltovkách LOL

                0 0
                • wroum  

                  spravne – nedrazdi chrestyse bosou nohou. ziletky nemam rad to je pravda – sou to nafoukany kokoti v cepickach a prekazej na silnici (zvlast kdyz jedou 3 vedle sebe). i kdyz vyjimka potvrzuje pravidlo.

                  0 0
                  • Pepazdepa  

                    Ale ale, chřestýš nic nedělá kromě hluku.. Je to jako pes: pes který štěká, nekouše.. :))

                    0 0
                  • enjoy  

                    nechci se dotknout prave tebe,neznam te a nikdy jsem nemel tu cest te pozdravit,ale nejvic nafoukany kokoti jsou prave prislusnici tvoji skupiny.nezdra­vej,ohnujou nos nad prachobycejnym krosarem,protoze oni umi litat.tak tak to vidim ja a vidam to casto.samozrejme vyjimky jsou taky.

                    0 0
              • wroum  

                ono pravdepodobne bude bezpecnejsi jezdit s chranicema a helmou sjezd nez bez helmy xc. jo a nezblaznil sem se. vim o cem mluvim.

                sebevrah nejsem – helmu mam a vozim.

                jo a predstav si ze te treba sejme a nebude to jeho vina. chybu muze udelat kazdej a ani ty nejsi neomylnej a po silnici musime obcas vsichni.

                promin mysli si o me co chces – me to je burt, ale kazdej kdo neni ochoten udelat pro svoje zdravi alespon to zakladni minimum je pro me vul. nekdo se musi poradne rosekat nez se mu rozsviti a nekdo se roseka a pak uz je jenom tma. doufam ze se ti zosviti – byla by skoda tak peknyho kola ktery mas kdyby na nem nemel kdo jezdit. kazdy sveho stesti strujcem.

                0 0
                • enjoy  

                  kdyz tomu co rikas veris tak dobre,vsichni nemuzou mit stejny nazor.jinak ja uz jsem pro svoje zdravi to zakladni minimum udelal-umim jezdit na kole.to samozrejme neznamena ze dokazu ustat skok ze skaly. jednu vec,jenom jednu prosim vysvetlit.proc se do nehelmaru nejvic navazej freerideri?delate jakoby vas sport byl nejbezpecnejsi ze vsech cyklistickych­.pritom je to prave naopak.promin ale ze je DH v helme bezpecnejsi nez XC bez ni…,tak si tak rikam ze nase nazory jsou uplne jinde a nema cenu tu debatu protahovat.

                  0 0
                  • wroum  

                    neskatulkuj me jen mezi fr. jezdim i xc a to dost a presto si myslim ze xc bez helmy je nebezpecnejsi nez dh s helmou a chranicema. jezdit muzes jak buh a stejne nejsi bez rizika. vsechny osklive pady se mi staly na xc kole.

                    ok debatu muzeme ukoncit – ale rekni mi posledni vec: co te vede k tomu ze se blembaku branis jak cert krizi? jinak uprimne preju hodne stesti

                    0 0
                    • enjoy  

                      nebranim se a nemam k nemu odpor,to jsem nikdy nerekl.nevim kde jsi to vzal.je to proste a jednoduse tim ze si to na kole bez helmy uziju vic,nicim jinym to neni.vim ze je to nebezpecnejsi nez s ni.a jestli budes jeste tak starostlivej tak te poslu ven na ulici se probehnout vedle aut a muzes na nepripoutany hulakat jaky jsou hovada…,ja uz na to za tu dobu co tyhle reci posloucham nejak nemam naladu a silu.

                      0 0
                      • wroum  

                        nikde sem to nevzal. pripadalo mi to tak podle toho co trousis. ok a uzivej si ja du hulakat na auta.

                        0 0
                        • enjoy  

                          na kterou ulici pujdes?zasel bych se kouknout.

                          0 0
                          • Pepazdepa  

                            No ale enjoy-i trousit bys tu neměl.. to ne.. Paní uklízečka dělá jen na půl úvazku a šla domů po obědě.. Bude to tu cítit.. :))

                            0 0
                      •  

                        promiň ale srovnávat to s autama a řidičem je hovadina, jelikož řidič má právě ten pocit bezpečí, je uvnitř nedobitné tvrze, přirovnal bych to k tomu kdyby auto nemělo deformační zóny

                        0 0
                        • enjoy  

                          ja nemluvim o tom jakej pocit bezpeci,sucha a ochrany ma ridic,ale o tom ze je to jeste nebezpecnejsi.

                          0 0
                          •  

                            dobře, nechci se hadat, maš pravdu

                            0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Chtel bych s tebou pojezdit. (Teda az si vemes helmu) Uz nejakou radku let na kole jezdim (a to jakoze i trochu ridim, nejen ze tocim pedalama) a myslim si, ze na kole jezdit neumim. Bud mas sebevedomi jako Anicka Dido nebo jsi vyjmecny talent. To ze je DH v helme bezpecnejsi je proste fakt. Kolik sjezdaru a freerideru se posledni dobou zabilo na kole? Ja jich teda moc neznam, ale porad ctu o nejacich vyletnicich co mohli zit, kdyby si pri tom vyletu na nejblizsi hurku vzali helmu.

                    0 0
                    • ddd - andy  

                      Ono je „umet jezdit na kole“ a umet jezdit na kole.. :-)) (ja si ale taky nevzpominam kdy sem takovouhle vetu vypustil z ust – to i o lyzovani sem rikal ze trochu jezdim… :-)

                      0 0
                      • enjoy  

                        no ja jsem prave myslel ze umim jezdit na kole a ne ze umim jezdit na kole.no pouziju tvoji terminologii,snad budes rozumet:-).a precetl jsem si to znova a zadny machrovani nebo vychloubani v tom nevidim. pro padlistu:nenoseni bryli ti zrak jeste zhorsi,neblbni a porid si je,uz takhle nepoznas babku s nakupem od chlapa,natoz pak abys spravne precetl co jsem napsal.

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Myslis to, ze si myslis, ze umis jezdit na kole? Urcite by se tu naslo par lidi, kteri by ti ukazali, ze neumis. Ale nema vyznam vytahovat se na nekoho koho v terenu predjede nekdo na krosu (to teda musel byt teren, no prazaci :) Mimochodem ve vlivu noseni nebo nenoseni bryly na kvalitu zraku se nazory ruzni a ja se spis priklanim k nenoseni pokud to neni vyslovene nutne. A to rozhodne cteni tvych prispevku neni.

                          0 0
                          • enjoy  

                            myslim to,ze co mi kdysi davno v parku najednou upadly pridavny kolecka,tak umim jezdit na kole.nic jinyho jsem tim nemyslel. ale nerikej…,priznani si problemu je prvni krok,pak uz jenom k ocari a uz to pujde jako po masle,neni se ceho bat,je to bezbolestny. a k tomu fousacovi:-).ne vsude jedu krev a ne vzdy musim byt vsude prvni,takze kdyz se fousac rozhodne ze za to vezme,tak se rozhodne neohlizim jestli to proboha nekdo nevidel jak me predjel na crossu a nesnazim se ho vsi silou predjet.fakt z neho mindrak nemam.je videt ze tobe by to asi delalo velky problemy,kdyz to porad vytahujes.

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Ne vetsi nez tobe tvuj vek :) Vsimni si jak o nem pises v kazdem druhem prispevku a pritom ti tu zatim do cucaku nikdo nenadava.

                              0 0
                              • enjoy  

                                priznam se ze nerozumim. hele znam dost lidi co se chovaji presne jako ty.skoro dospeli(teda by aspon meli byt) ale jediny co zatim dokazali je delat nejvetsiho chytraka.

                                0 0
                          • fousac  

                            tak to prrr… prazskej teren neni o nic horsi (nebo lehci, chces-li) nez kdekoliv jinde v republice…

                            0 0
                    •  

                      sem četl v nějaký hoodně starý cykloturistice, cca5 let zpět, dopis nějakýho otce kluka (18) jezdil zavodně xc a zabil se! ve sjezdu při 40 kilometrový rychlosti, kvůli vidli, srajda ballistic, měla nalítáno 12k no a kluk to odsral, přilbu měl ale koupil to pravděpodobně(moje teorie) představcem do čela nebo spánku a za několik dní umřel na následky

                      0 0
      • Žanek  

        … a pásy v autě škrtěj… Když výuku první pomoci(na ARU), tak tam zrovna přivezli ženskou, kterou asi ty pásy taky škrtily, nebo co. Měla mnohačetné zlomeniny a to, co měla místo obličeje, bych nepřál nikomu vidět. Později jsme se dozvěděli, že tu nehodu nezavinila ona a chlápek, kterej seděl vedle ní a byl připoutanej, měl jen pár odřenin a řeznejch ran od s třepů z čelního skla… Kdo chce kam…;

        0 0
        • wroum  

          kamos minuly vikend na strossmayerove namesti nedostal prednost od nejakyho cizince v citroenu a vzal ho skodou 105 na dvere ridice v cca 60 km/h. ve skodovce byli oba pripoutany a nic se jim nestalo (skodovka na odpis), ridice citrona (taky na odpis) to odhodilo na misto spolujezdce a odvezla ho ve stredne vaznym stavu sanitka. zachranar rikal ze kdyby byl pripoutanej tak ho odvezli v cerny dodavce. ne vzdy sou pasy vyhra. ja se poutam i kdyz jedu do garaze.

          0 0
        • Pepazdepa  

          no, to se ví.. ber to z humorem.. :) Já se třeba poutám i teď, když sedím u compu! Sice mám krásný kožený houpací křeslo jak ředitel zeměkoule, ale co kdybych se najednou rozjel! Nikdy nevíš :))

          PS: jsem šofér z povolení mnoho let a pásy jsou nezbytností! Je fakt, že občas si „lehám“ na volant a odpočívám zádům, ale kdo jede připoután vždy a za každou cenu..

          0 0
    • pivař  

      Tak nějak nechápu většinu těch, co tady machrujou a je zřejmý, že nenosí blembák. A v čem jezdí závody? Nebo machrujou jenom na netu? (Enjoy) Osobně neznám jedinýho kluka nebo chlapa, co jezdí i jen občas závody, že by ve všední den helmu nevozil.

      0 0
      • enjoy  

        tak se priznam ze jsem tvuj prispevek nejak uplne nepochopil:-).ale zaujala me jedna vec.to ze nejsem bez helmy biker,na to uz jsem zvyklej:-))),ale ze musim jezdit i zavody abych byl biker?:-o :-)

        0 0
        • Pepazdepa  

          Já mu to říkal, nechlastej to pivo! Už moje máma říkala: „Místo mozku z piva kostku“! A to už dělaj i blembák na kostky? Technologie se přizpůsobí časem i šátkařům! Udělaj šátek co bude tvrdší než helma :)) No proč ne? Když i Pivař s hlavou do kostky má blembáka :)))

          0 0
          • Lada1  

            ano napr. kevlarove satky s titanovou kostrou

            0 0
            • wroum  

              myslim ze jednodussi bude v ere plastickych operaci implantovat titanovo-carbonovou vyztuzovaci kostru primo do lebky uz pri vyrobe novorozeneho bikera. ma to tu vyhodu ze hlava je pak chranena stale a v kazdem okamziku.

              0 0
              • enjoy  

                a neporoste ti hlava:-).no ma to svoje vyhody,aspon mas vetsi sanci ze se tomu stromu vyhnes:-)

                0 0
                • Volf  

                  Třeba ti ji udělaj hned od začátku velkou.

                  0 0
                • Pepazdepa  

                  a co třeba hlavu zapustit do trupu hned po narození a vyhnout se tak neřešitelnému problému zda helmu, šátek nebo kevlarovou lebku!

                  0 0
    • Roman  

      Minulý týden se u nás před barákem na světelné křižovatce, když jsme zrovna jeli kolem s rodinou potkal „biker na motorce“ s náklaďákem.

      Dnes je na té křižovatce křížek, kytka a zapálená červená svíčk :o(

      Přes tudle tu křižovatku se v jeho směru skoro vždy vracím ze švihu… :-(

      0 0
      • Pepazdepa  

        Hele Roman a z Brna! Romo všechno nejlepší k svátku ty kluku! Jak se vůbec máš?

        PS: doufám, že máš při průjezdu tak nebezpečnou křižovatkou přilbu!

        0 0
        • Roman  

          Jo, SU z Brna a dík za přání. Zlomený žebro se už vzpamatovává a tak to jemně bez drncáků na kole zkouším

          0 0
          • Pepazdepa  

            tak wopatrně a žádný blbinky! Víš že si se s tím zraněním natrápil dost.. Zatím ahoj :)))

            0 0
            • Roman  

              Měj se :-) Jo a pro doplnění, přilbu jsem měl, ale s tím žebrem mi moc nepomohla :-)

              0 0
              • Pepazdepa  

                a měl jsi ji na hlavě nebo na žebrech? Na hlavě vid? No vidíš.. tam patří šátek.. :) čágo

                0 0
    • dalimil  

      Je to těžký,já bez helmy nevyjedu ani na večerní projížďku,zblbl jsem do ní ženu a i oba rodiče.V sobotu jsem ale jel před barák zkusit nový sedlo a koupit v sámošce něco na večer.Nějak mi nedošlo,že nemám žádnou tašku a jel jsem tak,že v jedný ruce velkej mul?ák a v druhý mezi prsty jsem držel velký chipsy.Po hlavní,bez helmy,pevnej úchop žádnej asi 1/2 kiláku.Ale už to neudělám,ta vám tady slibuju :-)

      0 0
      • enjoy  

        to musel byt adrenalin:-)))))

        0 0
        • dalimil  

          to byl,mít mezi řidítkama a dlaní velkou krabici od juice,tím se príma zatáčí :-) nehledě na přesné dávkování brzdné síly dvěma prsty svírajícími ještě prosolené brambůrky :-)

          0 0
      • marco  

        Diky my s přilbama děkujem

        0 0
    • ivovi  

      K prilbam bylo na b-f uz receno skoro vse, tak tezko pridavat dalsi argumenty krome dalsich smutnejch pripadu… Ale trochu me vyprovokoval aiax (nic proti nemu), ze pry mozna nejen Enjoy ale i ostatni jezdi bez prilby, ale jen mlci. Tak nemlcim a taky neco pripisu. Tedy, kdyz sem na biku zacinal, tak jsem pres doporuceni kamose bikera „urcite vozit“, jezdil bez helmy, ale asi jen mesic. Bylo to do prvniho a uplne banalniho padu, kdy se mne nic nestalo. Od te doby helmu vozim, stejne jako drtiva vetsina lidi kolem me. A to porad i kdyz jedu „jen tak“ nebo „jen pro rohliky“ nebo „jen vyzkouset kolo“ atd. Z osobni zkusenosti vim, ze nejvic padu je prave tam kde to clovek zna nebo jede jen pohodove a kde tim padem neceka nebezpeci – neni uplne ve strehu, tak jak by byl treba v drsnym sjezdu. Vozim nejen v terenu, ale i na silnici (na biku) a to hlavne na silnici – vetsi rychlosti, sileni ridici. Tam se snazim pokud mozno i pocitat s tim ze mne tam z vedlejsi chce kazdej vjet apod., parkrat se to uz vyplatilo. Taky nesouhlasim s argumentem, ze se da blembak sundat pri nejakym dlouhym uphillu. Kde je uphill je i downhill, tak vas muze nakej blb naproti lehce sundat. Nerikam ze nikdy nejedu na spolecnou vyjizdku s nekym kdo nema prilbu, ale tlacim ho do helmy a pravidelne bych s nim nejezdil. Takze JA HELMU VOZIM PORAD. Jak rika kamarad, kdyz sednu na bika bez helmy citim se tak nejak divne, jakoby plesatej :-). Rikejte mne klidne pan opatrny :-). Preju hodne kilometru v sedle bez vaznejsich padu.

      0 0
      • Pepazdepa  

        Děkujeme Ivovi za krásný přednes.. jedno oko nezůstalo suché.. :))

        I my tobě přejeme mnoho kilometrů a krásně strávených chvil v sedle biku!

        PS: a neurážej! Jsem plešatej a necítím se divně! Pro pořádek..

        0 0
        • ravo  

          Hele, já si myslím, že s tou pleší bys klidně mohl něco udělat. Co třeba zkusit tohle?!

          http://www.regaine.cz/

          0 0
          • Pepazdepa  

            Hele další provokatér! Voni zde maj snad hnízdo :)) Ravo už si našel šátek, že máš čas tu radit! Já mám pleš dobrovolně a způsobuji si ji naprosto svobodně ..

            0 0
            • enjoy  

              nene,ravo je hodnej,takovejch moc neni.

              0 0
            • ravo  

              Jo, šátek už jsem našel i jsem ho vyzkoušel. Jenže tys na mne vystartoval moc zhusta v ty „přiznávací“ dizkuzi" a já z toho těď mám nervový otřes, slzy na krajíčku a do důchod furt daleko…

              0 0
              • Pepazdepa  

                ale no tááák, Ravo buď chlůap! Pšš pšš pššš pššš (to dělám na syna a zabírá to).. No to sem nechtěl tě vylekat, ale je to součástí psychologického testu, jestli jsi schopen psychicky zvládnout, že nemáš krytou hlavu pevnou hmotou, víš?

                Už na tebe teda nebudu nikdy tvrdý :))

                PS: když přestaneš plakat, dostaneš šátek z medvídkem!

                0 0
                • ravo  

                  Já nechciiiiiiííí s medvídkeeeeééém, ja chci s kacereeeeee­eééémmmmm!!!!!

                  A jestli to admin smaže, tak budu u večeře trucovat…

                  0 0
                  • Pepazdepa  

                    ok, když s kačerem tak s kačerem, máš recht! Každej musí vědět přesně co chce a kam patří :)

                    Proč by to mazal? To si nikdy nemůže dovolit! To by býla diskriminááce! :))

                    0 0
        • ivovi  

          Dekuji za prani Pepozdepa. Nevim jestli ma smysl reagovat, zkusim to. Predne nevim za koho mluvis, kdyz pises my. Ja jsem mluvil za sebe, napsal jsem svuj nazor. Omlouvam se, nechtel jsem te urazit s tou plesatou hlavou. Ale z toho jak reagujes dal se zda, ze ses spis jen vyholenej a ne plesatej.

          0 0
          • rasto  

            vazne: ja bych kazdymu cyklistovi bez prilby zvysil zdravotni pojistku. kurakum ji preci taky chtej zvysovat a ne kazdy kurak ma rakovinu…

            0 0
    • PetrV  

      Heh no asi takhle:o) Na bajka si prilbu beru nebot to povazuji v terenu za rozumne. Na silnicku se priznam ze vetsinou nosim ksiltovecku (znacky cofidis) :o))) No a jsem tady porad cely a zdravy. A par let uz to bude. :o)

      0 0
      • defenger  

        …je to pár týdnů co si má sestra pořídila přilbu a tuto neděli už ryla ksichtíkem brázdu na silnici..PS: její děti vozí skořápky už pár let a ted mají příklad v rodině…

        0 0
        • PetrV  

          To už pomalu vypadá tak, že dokud si přilbu nekoupíš, taxe Ti nic nestane … ne to ber jako žertík :o)))

          0 0
    • Turbo  

      Sam bez prilby nedam ani ranu. Ale nemyslete si, ze kdyz hodite drzku a spatne spadnete tak vas prilba zachrani. Nemame jen hlavu (a v ni vetsina z nas mozek) ale taky pater s michou atp. Proste to chce jezdit opatrne a predvidat, jinak vas i ta sebelepsi prilba nezachrani.

      0 0
    • PetrV  

      Zdar bando. Jen me jeste tak napadlo v souvislosti s lizovanim a snowboardenim – prilbu vozite ?

      0 0
      • ddd - andy  

        Co je to lizovani? :-))) (Jiank na lyzovani prilbu obcas vozim – do parku kdyz se ucim triky a tak..)

        0 0
        • Bobo  

          A co je to jiank? :-)))

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Andyho japonska prezdivka :)

            0 0
            • ddd - andy  

              To vubec neni ftipny!!! :-)

              0 0
              • -b-n-x-  

                cau triple D andy. Nejedes ted nahodou zaskakat do stitu? Bo ja tam s kamosema jedu od patku do nedele. Nechodis treba skakat na dzban? Jo a co tak davas za triky na tech lyzich?

                0 0
                • ddd - andy  

                  Prave si uzivam jiznich cech.. :-) Jinak do bazenu bych nekdy zajel(do vody sem nikdy neskakal), abych se par veci naucil na „sucho“ :-) Jinak neskacu zadny krutosti – pres hlavu max. beko grabovany safety.. Ja sem driv jezdil sjezdy, ale ted sem uz dva roky nebyl nikde poradne jezdit (kdyz nepocitam obcas vikend..)

                  0 0
          • blue  

            to je takzvaný překlep prohozením, který vzniká soutěživou povahou jednotlivých prstů předhánějících se v tom, který z nich na klávesnici udeří dřív (taky mám takový prsty, takže mám pro 3d-andyho pochopení :-)))) a s hrubkou typu lizování se nedá srovnávat ani omylem :-))))))))))

            0 0
            • fousac  

              treba jenom zaspal ten prst, co chtel napsat to „o“ .. :)

              0 0
            • ddd - andy  

              dkii – totiz diik :-) se mi ty prtsy ocbas njeak pleotuo..

              0 0
              • Bobo  

                :-)

                0 0
              • -b-n-x-  

                sem nekde cetl, ze pokud mas prvni a posledni pismeno ve slove napsane spravne, tak ostatni muzou byt prehazene celkem vselijak a mozek si stim celkem v pohode poradi. Pkuod osevm jtese eutisxje a fjunuge jak ma, ze :-))

                0 0
        • PetrV  

          detaylysto :o)

          0 0
    • notakale  

      Tak jsem si koupil prilbu po tom vsem co jsem tady cet. Mam malou hlavu, takze mi byly v obchode vsechny velke i po max. utazeni, tak jedna mi byla, naky nizky model od giro, ani jsem nikde nezjistil jak je to dal.. Chci se ale zeptat jak by ta prilba mela sednout? Ja kdyz si utahnu ten reminek co je uvnitr, tak mi to trosku tlaci do cela, kde jsou takove vystylky na zachytavani potu, a kdyz si helmu sundam, mam v cele od tech vystylek trosku vytalcene mista, je to spatne?

      0 0
      • wroum  

        z gira mam vzdy na cele takovy dve obtisteny kolecka. z Metky ne. je to otazka toho jak sisatou mas hlavu a jak je sisata ta helma. jestli te netlaci a drzi na hlave tak bych se na nejaky vytlaceny mista vybodnul. oni vzdy zmizi

        0 0
        • Volf  

          Pokud ale tlačí, tak je možný že se ti po určitý době hlava rozskočí od bolesti. Jinak MET mne taky netlačí jako jedna asi z 10, kztrý jsem kdysi zkoušel.

          0 0
          • wroum  

            kdyz je utazena akorat tak necejtim ze tlaci ale mam kolecka.

            0 0
            • notakale  

              ja jsem nekde cetl ze helma by mela sedet tak ze bez utazeneho reminku by kdyz se sklonis nemela spadnout z hlavy, ale zaroven netlacit. Tak po navsteve nekolika obchodu jsem dosel k nazoru ze na moji hlavu takova zadna neexistuje :( Ta co mam, mi drzi na tom utahovacim prouzku kolem obvodu hlavy a pak shora na hlave, ale v zadnem pripade se neda rict ze by mi nak obepinala celou hlavu.. pripadam si trosku jak kdybych mel na hlave kastrol :)

              0 0
              • Pepazdepa  

                a šátek jsi už zkoušel? ten ti kolečko neudělá.. Podle nejnovějších studií se od nošení přileb na kolech upouští a nastává doba šátků .. :)

                0 0
                • blue  

                  ano… šátek kolečko neudělá… budeš mít rovnou kolem hlavy celej pruh :-)))

                  0 0
                • Gatier  

                  Podla najnovsich studii sa mojmu kamaratovi velmi dobre dari. Ludia sa stale nepriputavaju, jazdia bez prilieb. Ma obchod s pohrebnymi vencami. Kazdy musi zit. Ale niektori si to priam nezasluzia. Neviem preco sa to tu stale riesi. Ved sa spytajte Kyvileva, alebo radsej jeho zeny. enjoy: Vravis ze nejazdis stale nadoraz? Ja skoro stale! MTB, cesta, kazdu zatacku si chcem vychutnat naplno. Uz davno sa mi nic nestalo. Akurat pred 2 tyzdnami som sa vyvalal, lebo som isiel moc pomaly a nechcelo sa mi pri tak smiesnej rychlosti ani oci otvarat…

                  0 0
                  • enjoy  

                    uzit si to muzu aniz bych vsude jel rychlosti 30 a vic.taky clovek uz nekdy moc nemuze:-).jestli ty potrebujes porad makat jak silenej tak sis nemel koupit bike,ale motorbike:-)

                    0 0
                    • Gatier  

                      Zle si to pochopil. Len v zjazdoch na doraz skoro stale. Hore kopcom skoro nikdy. A prave ked nejdem na doraz, tak mam strach, ze sa mi nieco stane :-)

                      0 0
                      • enjoy  

                        ale jo,sjezdy jezdim vetsinou co to jde.to kde me fousac predjel nebyl sjezd(pokud se dobre pamatuju.a kdyztak bych to stejne nepriznal:-)),ale takovej rovnej usek malinko z kopce:-)

                        0 0
            • náčelník  

              Alespoň se ti nestane, že bys měl o kolečko méně :)

              0 0
    • Rybnik  

      Já vozím prilbu i kdyz jedu do obchodu na staré herce a v riflích. Pro zastánce blembáků i sátků: co takhle vozit šátek a na něm blembák?! Jinak kazdého vec, ale rozhodne sem pro blembák!!!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.