• Radek Broz

    Opet velice zajimava diskuze na tema „prilby se nam snazi vnutit jejich nenasytni producenti“ :o)

    cestovani.idnes­.cz/diskuse.as­p?all=Zobraz

    0 0
    • elbi  

      No hlavně ten názor, že dřív přilby nebyly a taky to cyklisti přežili. :)) Holt přilby nosíme pod tlakem médií jak píše dále. Je to také o výchově, moje děti si berou přilby automaticky i když jezdí jen po zahradě, stejně jako vědí , že když jedou autem tak musí sedět v autosedačce. Ale pár borců co umí padat a v pádu zaklonit hlavu aby si ji nenarazili (jak jsem někde četl) se vždy najde, těm asi nemá cenu vysvětlovat výhody nošení přileb.

      0 0
      • Vrci  

        Pokud popírají zákony fyziky, nechť na nich zapracuje Darwinova teorie.

        0 0
      • enjoy  

        ja to tentokrat vyjimecne:-) nechci tady moc prizivovat,ale co si tak pamatuju tak asi 2× jsem letel smerem na drzku vzduchem tak dlouho,ze jsem docela dobre stihnul si hlavu pokrejt.no proslo to nakonec v pohode.ale tim nechci rict ze je helma zbytecna,vsichni je mejte.

        0 0
      • Loner  

        Volové, já mám nápad, já si nasazuju kýbl těsně před tím než hodím tlamu.

        0 0
      • Mamut  

        Ale pár borců co umí padat a v pádu zaklonit hlavu aby si ji nenarazili (jak jsem někde četl)

        Pisal som to tu ja. To, ze toho nie NIEKTO schopny , este neznamena, ze toho nie je NIKTO schopny. Tiez nie som schopny ubehnut 100m pod 10s a predsa verim, ze taky ludia su.

        Na druhej strane si moje pady odnasaju dlane (v detstve, teraz uz nosim rukavice) a hlavne kolena. V sucastnosti nosim prilbu a odkedy ju mam, tak som este poriadnu drzku nehodil. Ale predpokladam, ze si to znova odnesu kolena, pretoze poletim na plocho a nie do kotrmelca. Proste mam take instinkty.

        0 0
    • Gorgov  

      To sou dobry trubci, ja umim padat, kdyz jezdis opatrne, nemuze se ti nic stat a pod…

      0 0
      • Radek Broz  

        To se mi prave libi na tech lidech, co za rok stravi na kole asi tolik, co my za vikend, strasne libi – jak to maji pod kontrolou a nepadaji;-)

        0 0
        • enjoy  

          no jo:-),kazdej biker si nebere motokrosovy hadry vcetne integraly a pak misto na motorku sedne na kolo.

          0 0
    • yetti  

      Je to kazdeho vec a delat na to zakon je blbost. Ja helmu nevozim, protoze mi vadi na hlave. Je to tim, ze jseem nejvic kilometru najezdil v dobe, kdy zadny helmy nebyly a ted kdyz jsou, tak jsem si na to proste nezvyknul. Ale uznavam, ze je to hodne uzitecna vec.

      0 0
      • rasto  

        no ne, ona ta prilba je uzitecnejsi prave v teto dobe. rychlosti se zvysujou. prahneme po stale vetsim adrenalinu. z kopcu jezdime ne krev. proto je dobre se vic chranit nez v minulosti.

        0 0
        • pepino  

          Nehledě na to, že i aut je o trooošilinku víc, než před 20 lety.

          0 0
      • pop  

        si zvykneš,ale musíš ji vozit pořád a koupit si kvalitní…

        0 0
    • Meesha  

      Ty, co rikaj, ze nevozej helmu protoze nepadaj nechapu. Furt se tady dokola ve vsem omyla prevence atd a na helmu lidi odpovi, ze nepadaj a proto ji nepotrebujou. Takze ja ji asi potrebuju, protoze padam schvalne, velmi casto a rad… Nemusi padat, staci kdyz spadne jednou. Pak jim to mozna dojde. Jen doufam, ze u toho nebudu. Nedavno jsem se presvedcil, ze neni vubec zadnej problem se pekne rozsekat v normalni rychlosti, uprostred rovne asfaltove a prazdne silnice. Helma mi usetrila diru v hlave.

      Zakon by to mozna po nejaky dobe vyresil, statni rozpocet by se, rekl bych, i o neco malo navysil a korupce by take mírně vzrostla. Nedokazu si predstavit, ze by na kazde vesnici stal pred samoskou policajt a daval sousedce Bozence Blažků pokutu, ze jela rano na sve ukrajine pro rohliky bez helmy. Ale kdyz to tak funguje s pasama v aute, tak by to casem urcite taky slo :-)

      0 0
      • ice  

        clovek ani nemusi nabourat.staci kdyz se naplni heslo,ze na ****** natrefis kdekoli (v parlamentu namatkou:-) a ten debil te sejme pri tvy vykendovy vyjizdce do vesnice pro cerstvy chleba :-)

        0 0
      • Vrci  

        Nerozčiluj se. Dřív umírali ti co si neulovili nic k žrádlu, dnes ti co je zradí jejich rozum. Jen ať jejich geny zmizí z populace. Druh pak bude jako celek silnější.

        Chybama se člověk učí. Chytřejší z cizích, ti ostatní z vlastních (pokud mají tu možnost).

        0 0
      • Pebe  

        Nepřebíhal tam tu silnici „náhodou“ nějakej pes? :-DD

        0 0
      • Ruda  

        si myslim, že to není jen padání ona taková rozdrblá hlava (když na ní neni helma) o větev není nic moc

        0 0
    • Lance  

      Sem se preklik:) Asi z lasky k enjoyouvi

      0 0
    • kajulka2  

      Pokud to trochu čekáš, tak se na to člověk připraví a možná dokáže následky pádu zmírnit. Ale pokud jedeš po rovné silnici a zničehonic ti vlítne do předního kola blatník, tak už toho moc nenaděláš a natlučeš si hubu pořádně(vlastní zkušenost :(). Já přilbu vozím na bika vždy, do práce 2 km jen v kšilovce

      0 0
    • Mamut  

      Do zakona by som to nedaval. Ale som za vyssiu financnu spoluucast pri liecbe urazov hlavy vzniklych pri sporte.

      0 0
      • yetti  

        To se mi zda jako blbost, protoze clovek kterej sportuje ma zase mnohem mensi riziko jinejch nemoci zpusobenejch nezdravou zivotospravou. A sportovec ma zase obcas nejakej ten uraz, ale myslim ze nakaldy na lecbu budou ve prospech sportovcu.

        0 0
      • Radek Broz  

        Kdyz kde bys pak udelal hranici – obcas taky slisim nazory jako: „Udelal si to pri sportu sam, tak at si to zaplati.“ Stejne tak zase my „doplacime“ leceni kuraku, alkoholiku…

        0 0
        • Mamut  

          Stejne tak zase my „doplacime“ leceni kuraku, alkoholiku

          Na tych by som pouzil rovnaky meter.

          Tak ako su uz povinne prehliadky u zubara, inak sa to berie za vlastne zavinenie zanedbanim stavu. Proste si kazdy moze vybrat, ci si vyberie prevenciu (prilbu, pohyb, nefajcit). Alebo to riskne a pripadne zaplati nasledky = prachy za operaciu (hlavy, infarktu, rakoviny pluc). Nikomu nebranim zalozit poistovnu pre fajciarov, ktora bude svojim zakaznikom preplacat aj zavinu rakovinu pluc, asi to to ale odrazi na vyssom poistnom.

          0 0
          • Radek Broz  

            Na tych by som pouzil rovnaky meter.

            No dobre, ale kde prave udelas tu hranici? To bys pak mohl zjistovat, kdo co ji atd.

            Tim, ze sportujes, delas neco pro zdravi, ale zase si treba obcas nemco zlomis – to bys posuzoval jak?

            0 0
            • Vrci  

              exituje něco jako lékařem doporučený režim. Máte moc toho a toho v krvi, proto omezte to a to. Za dva měsíce kontrola. Dojde k zlepšení, zůstaváte ve stávající sazbě pojistného, nedojde – její navýšení.

              0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Martin  

      helma je dobrá. kdo chce, ať ji vozí, kdo nechce, ať jede bez… dát to do zákona je blbost.

      0 0
      • Muffik  

        Nemyslím si. To by někdo mohl to samé prohlásit o pásech v autě, dětské sedačce apod.. Prevence je důležitá, ale troška restrikce, resp. donucení v tomto případě není na škodu. Můj potomek taky někdy vyráží na kolo beze mě a takhle budu mít jistotu, že si tu přilbu vezme. Myslím, že dost pubertálních potomků blembák na hlavě nechce, protože si v tom připadá blbě. Teď si sice bude připadat stejně blbě, ale potěší ho, že podobných uvidí kolem sebe víc :)

        0 0
    • fousek  

      Spravny gramari nesnesou ani jeden gram navic a co teprve na hlave?

      0 0
    • Excel  

      jsem se netrefil s „klikem“ jsem lama

      0 0
    • pos3k  

      patrim mezi lidi kteri maji zdravy rozum a vazi si zdravi (s podobnymi nazory vyse souhlasim) byl bych pro „narizeni“ na prilbu (motorky, pasy, autosedacky…)

      k te diskusi: mam pocit ze ty lidi asi nejedi :-) a nazor ze nas nebo nekoho tlaci vyrobci je usmevny :-) prirovnavam to k botam, asi neni cloveka, ktery by je nenosil a masaz vyrobcu mame dokonalou, i kdyz to neni narizene, je bezne si nohy chranit automaticky :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.