• Otto

    Máte zkušenosti ? Uvažuju v neděli nad trasou lanovkou na Pustevny, z tama po červené na Martiňák (nebo kolem Kněhyně, to nevím jak je to sjízdné, už jsem tam byla asi jsme zabloudili ale moc sjízdné to nebylo) pak po modré (přes Ráztočky)a červené na Smrk ,pak buď po červené, nebo po žluté na Lysou a zpět. Kolik je to asi km, kolik převýšení…časová náročnost? Díky

    0 0
    • McBlacky  

      ta po červené ze Smrku asi ne, teda jednou jsem tam šel pěšky a bylo to krutou strání hrozně zarostlou, s kolem se tam vysápat nejde. Myslím, že to jde po žluté. Okolo Kněhyně (prales) to po značce taky nebude žádná sláva, spíš poneseš, ale je tam myslím asfaltka po kuse… ale já nejsem z Beskyd, tak snad poradí domorodec lépe :-)

      0 0
      • McBlacky  

        ta červená na Smrk co nejde je z Ostravice ne ta z Čeladný, ale je možný že jsem trochu bloudil :-)

        0 0
    • MartinXC  

      Podívej se na starší trasy Drtiče, něco tam k tomu bude. Z Pusteven radši po červené. Na Smrk po červené to nejede, jen místy. Trasa cca 80+km, převýšení cca 2300 (s Pustevnami), ale místní nejsem, takže to vidím třeba optimisticky. Možná se na Lysé potkáme :-)

      0 0
      • MartinXC  

        Konečně jsem se dostal k mapě:

        • opravuju, červená na Smrk v tvém směru (od západu) jede
        • na Lysou raději podél Šance a přes Kobylanku a Zimný, zpět pak přes Ivančenu do ostravice
        0 0
    • kovar  

      na Čertův Mlýn je to nesjízdné (ale je to vynositelné), z pod Kněhyně na Martiňák nevím, jsem tam nejel. Po červené na Smrk z Podolánek je to deda pěkný krpál, jezdím to vždy raději opačně (BeskydTour také), takže také nevím, zda nebude třeba tlačit, ale asi jo. Po žluté ze Smrku, to bude asi dost zajímavý sjezd, šel jsem tamtudy, ale zase opačným směrem, nesl jsem metodou základních táborů jak své kolo, tak kolo spolujezdkyně. Na Lysou jsem také jel, po traverzových cestách po trase loňského Drtiče, a jedou jsem tam nesl kolo po nějaké turistické značce.

      0 0
    • beskydy  

      Ahoj-Pokud muzu poradit-tak jsem jel z Martinaku do Podolanek po modre-fajny sjezdik-a potom kolem hotelu myslim ze pozlute, ale hlavne po asfaltce na stare hamry-asfaltka je zapadana jehlicim, komplet v lese-stoji za to i na horaku-objedes tak smrk-sel jsem ho parkrat pesky, na bajku nevim jak na nej-z hamru dale na grun-asi lepe po asfaltu-ale pak terenem na bily kriz a z jezanek sjezdikem na visalaje-s visalaji po cervene pak na lysou-z lyse bych jel do frydlantu a prez ondrejnik zpatky do frenu a na pustevny, da se take z hamru kolem prehrady do ostravice a lysou dat opacne-casove se to da za den urcite stihnout a kdyz ne, tak jde kdekoliv sjet k vlaku a zachranit si kuzi-inac doporucuji hlavne slezskou cast beskyd od visalaji na vychod (slavic,ostry,ja­vorovy)

      0 0
    • Petr08  

      Vem to hned od horní stanice lanovky vlevo nahoru na Tanečnici, cesta se po 200m stáčí doprava, ale není problém netrefit. Z Tanečnice je to pěkný sjezdík na silnici k altánu. Na křižovatce u altánu vlevo a po 100m vpravo dolů. Super sjezd Tě vyhodí na větší křižovatku ze které se vydáš směrem dolů po asfaltu a pokud se budeš na každém rozcestí držet vpravo, dorazíš v pohodě na Čeladnou k hospodě U Holubů. Tam pak doleva a u studánky s kapličkou (100m) doprava směr Smrček sedlo, po 500m znovu vpravo a cca 5km nahoru na Polanu. Pokud nemusíš adrenalinové sjezdy mezi kameny, pak doporučuji cestu z Pusteven po červené na Bařiny (cca 1 km před Martiňákem), dolů po žluté. Dole u zastávky se můžeš rozhodnout jestli doleva (pak dojedeš k Holubům, viz. výše) nebo vpravo směrem na Srdce Beskyd. Ze Srdce Beskyd vlevo, myslím po modré na Polanu. O vrchol Smrku bych se zbytečně nepokoušel, jet se to dá pouze k Hubertce, na vrchol musíš kolo spíš vynést. Na Lysou bych to spíš jel z Polany dál po vrstevnici, dolů na Hamry, kolem přehrady Šance a pak po červené přes Kobylanku na Lysou. Pro milovníky hardcore sjezdů doporučuji z Polany po červené na Hubertku, nad chatou vlevo po vrstevnicové cestě až narazíš na tur. značku, pak doleva dolů a vyjedeš v Ostravici. Pak znovu Šance, Kobylanka, Lysá. Je to celkem nářez, cca 80km, možná víc, převýšení určitě přes 1000m a čas…no, řekněme celodenní výlet :-)

      0 0
    • TinkTink  

      Vim, ze to sem nepatri, ale nepotkali jsme se vcera? :o)))…ja jenom tak…ze sem se bavil s polovici a premyslel do toho :))

      0 0
    • mm  

      Na smrk se po cervene vyjet da,hezci vyjezd sem nikdy neabsolvoval, jen na par mistech byly spadly stromy (pred 2 rokama). Po zlute dolu to de taky dobre, jenom na jednom useku (asi 15m) sem to nesl, ale bylo po desti a spadl sem hrudnikem na pedal :-). pak na horu na Lysou po zlute docela peklo,byl tam usek popadanych stromu a potom je dobry to pred koncem navazat cestama traktorovyma min prudkyma, dolu doporucuju po cervene do ostravice Nakej hardkor to fakt nejni, muj kamarad to jel na mooc jetym speedmaxu a RST 461

      0 0
    • Marosh  

      Zdar, asi ti moc neporadim, ale ja jel na Lysou z druhy strany po cerveny (jako od Bilyho Krize) a z Lysy chtel sjet dolu do Ostravice. Prekvapil me tam sice zakaz kol (nejak to nechapu, kdyz jsem to nekde videl zase jako cyklotrasu), ale dolu je to fakt mazec. :o) (ten zakaz tam je mozna cerstvej – byl jsem tam tak pred mesicem ani ne…)

      0 0
      • Marosh  

        jo, jeste me tak napadlo… pokud bys cestou tim sjezdem potkal kus prstu, tak mi ho vem do Prahy. Nejakej zlej kamen mi ho tam ukousnul. (aneb kdyz nechame rukavice doma…)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.