• Hanka

    zajimalo by me co presne se skryva za zkratkou ODO???

    0 0
    • pcejka  

      Celkove najeta vzdalenost.

      0 0
      • Hanka  

        .. no to by me vazne nenapadlo… zajimal me „doslovny vyklad“… ale i tak dik..

        0 0
        • enjoy  

          no vypadalo to ze nenapadlo:-)

          0 0
          • Hanka  

            zalezi jak si to vylozis… kdybych nevedela proc tam ta funkce je tak by mi ten tachac byl asi na nic.. jen jsem nevedela od ceho je to odvozene… napriklad AVS je celkem jasny.. ODO mi jasny nebylo…

            0 0
            • enjoy  

              no a vidis,me to neni jasny jeste ted.to je jak ve skole…,kdyz se me nekdo snazi naucit treba rady nebo dvojity integral tak je to sice hezky ale nebudu to chapat dokud nebudu vedet k cemu je to dobry.a ja porad nevim kde se vzalo slovo ODOMETER.

              0 0
              • Hanka  

                integraly mi ani nepripominej.. pozitri z toho delam zkousku..

                0 0
              • fousac  

                fakt neznam puvod kdejakyho anglickyho slova..

                0 0
                • enjoy  

                  takze mi to nevysvetlis,no dobre

                  0 0
                  • McBlacky  

                    a co třeba Overall Distance O???? meter

                    to třetí O fakt nevim to může být outgo, overcome, nebo i něco jinýho v podobným smyslu…

                    0 0
                    • enjoy  

                      a no vidis,staci trosku premyslet.nekdy to zkusim

                      0 0
                      • McBlacky  

                        dost to ale zpomaluje ve sjezdech, tak to rozvaž :-)

                        0 0
                        • enjoy  

                          v tom pripade bys mel taky zacit trosku vic premyslet,protoze se posledni dobou zacinam vedle tebe ve sjezdech citit blbe:-).nejak si pridal:-)

                          0 0
    • fousac  

      od slova ODOMETR = pocitadlo ujetych kilometru

      0 0
    • Luka  

      Hej hola a mate poneti k cemu je TRIPDWN/TRIPUP na Sigme??? Meri to proste ujetou vzdalenost,a le proc to tam proboha je???? Dik

      0 0
    • Glum  

      Teda ne že bych neměl zrovna co dělat, ale dobrá otázka… Web praví že: ODO je samozřejmě zkratka z ODOMETR (ODOMETER), tedy měření ujeté vzdálenosti nebo přístroj na měření ujeté vzdálenosti. Etymologicky z řečtiny: HODOS = cesta, METRON = měřit nebo měření. Kdo pojem ODOMETER zavedl nevím, snad sám vynálezce Benjamin Franklin.

      0 0
      • McBlacky  

        taky jsem to pak dohledával, hned po tom co jsem se to snažil rozluštit :-) odometer je anglické slovo a ne zkratka jak jsme se domnívali…

        to Enjoy: takže jsem u toho vlastně nemyslel a budu teda ještě rychlejší :-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.