• PT

    Mám trošku lehčí formu, neléčenou,ale už mi to občas dělá problémy,především kašel.Ale nevím, jaký vliv to má na moje ježdění a o kolik si tak zhoršuji výkon.Máte někdo zkušenosti a srovnání s a bez použití léků?Popř jakých.Rozumím tomu, můžete odborně.Dík.

    0 0
    • kolombo  

      Hm, doporučuju navštívit doktora a nějakou „funkční laboratoř“ (řeší testování tělesných funkcí). Raději to začni léčit jako lehké a hned. Vliv to samozřejmě má, když nedýcháš, tak to prostě nejde …

      0 0
    • Air  

      a jak to vis, ze mas lehci formu astmatu? podle jakych priznaku se to da poznat, ze mas treba nabeh na astma?

      0 0
      • PT  

        Jsem alergik a tyhle vcelku nespecifické potíže se mi nějak začínají horšit. A jak se říká, kovářova kobyla…:)Ta?ka doktor,já už skoro taky.

        0 0
        • Lister  

          Ve 23 to jsi minimálně ve čtv?áku, ale spíš pá?ák, tak co se ptáš to už musíš mít plicní za sebou, ne?? Kde to studuješ?

          0 0
          • PT  

            Šes?ák:)V Brn­ě.Nedělej si iluze, na plicním jsem na vyšetření byl už před rokem a na nic mi nepřišli při zátěžovém testu, tak už jsem to nijak moc neřešil, ale začíná mi to dělat trochu větší problémy, tak jsem to sem jen tak napsal, protože zase nějak moc postižený nejsem, a tak jsem chtěl rady ze života:)

            0 0
    • Lister  

      Nevím jaktože máš diagnostikované astma a nemáš ho léčené. Fakt máš astma nemáš třeba chronickou bronchytidu?? Protože každé astma by mělo být léčené, ale to je věc tvého ošetřujícího lékaře. Alaspoň bronchodilatancia při záchvatu by mělo být minimum. Pokud máš intermitentní astma, tedy záchvaty jen přes den a jen občas( jednou týdně), v noco jen vyjíměčně(max 2 za měsíc) tak by to na výkon pokud jsi momentálně bez potíží nemělo mít význam, protože pokud nemáš záchvat tak tvé dýchací cesty mají normální průměr jako u zdravého. Léky ti nepomohou, protože u takového typu se používají jen symptomaticky a mají okamžitý, ale ne dlouhodobý účinek. Něco jiného by bylo kdydy si trpěl některou formou persistujícího astmatu. Tam se při léčbě používají léky, které tlumí chronickou záňětlivou reakci a bez léků bys na to byl mnohem hůř. Ale v tomhle stádiu rozhodně nejsi, protože to bys musel být léčený.

      0 0
      • CZiko  

        hele doktorskej… mohl bys to zopakovat? A s obrázky? Jedno slovo na stránku?

        0 0
    • Mike.2  

      ty uz vazne nevis, jak omluvit svoje vysledky :)))

      0 0
      • PT  

        Ale,kdo se to ozval? Možná, kdybys byl zkušený doktor,tak by sis mě poslech, a co bys slyšel by se ti nelíbilo. Ale omluva je to super, ne?:)

        0 0
      • PT  

        Nezajdem na squash?SMS ti nedošla.

        0 0
        • kolombo  

          Pokud udejcháš squash, tak to s Tebou asi tak špatný nebude.

          0 0
    • mosquito  

      mel jsem docela solidni astma, a bral jsem docela dost prasku, pouzival kopu spreju a inhalatoru, pred 7mi lety jsem zacal hodne aktivne sportovat – 70% kolo a dnes uz beru jen jeden prasek po ranu, a foukam uz jen parkrat pri potizich

      takze urcite ti to muze jen pomoct, ale je potreba navstivit lekare at ti rekne vsechno co s tim souvisi – treba nemas jen astma, jine potize apod, a pak rovnou zvolna zacit … na zacatku budes asi vic udychanej tak to neprezen

      a astmatu urcite nepomuze jezdeni podel hlavni silnice, ale spis lesni cesty

      0 0
      • luCas  

        Souhlasim. Do patnacti let sem nekdy nemoh ani oběhnout rodinný domek. Bral sem prasky, inhaloval, jezdil k moři…kolem patnacti se to zacalo zlepsovat, zacal sem vic sportovat a problemy vicemene vysumely. Nejim zadny prasky a inhalator mam jen pro jistotu, stejne lezi na pokoji a na trenink si ho neberu, proste uz ho nepotrebuju-obcas do roka (spis leto) se mi v noci trosku hur dycha, dam si jednu davku a sem ok, ale to je fak uz jen parkrat v roce. Kazdopadne si zajdi doktorovi, ale zase si mysli mze se tomu nemuzes uplne podridit, rozumej nesportovat…

        0 0
        • Lister  

          Dětské astma má přirozenou tendenci k swamovolnému zlepšování. Spousta těžkých dětských astmatiků je v dospělosti naproto bez potíží. Astma , které se objeví v dospělosti má bohužel jiný charakter a má naopak tendenci se progresivně zhoršovat.

          0 0
          • kolombo  

            Moc bych na to, že dětské potíže zmizí, nespoléhal.

            0 0
            • Haruky  

              tak puberta je zlomová,v hodně případech se to zlepší až vymizí,a nebo se to zhorší..to samé platí i u atopiků

              0 0
          • luCas  

            Mas pravdu…i dokotori mne rikali ze to muze! nekdy kolem 15–16 vymizet popr. se zmirnit. Jsem rad ze se tak stalo, muzu ted denne trenovat bez omezeni. Znam spoustu vynikajicich sportovcu na spickovej urovni co maji s astmatem taky sve problemy…

            0 0
    • norman  

      Vliv je různej, takovej Dvořák s asthmatem kdysi vydesetibojoval olympijský zlato. Každopádně hezky to popsal lister, skoro bych ho tipoval na odborníka ( minimálně na svědomitýho asthmatika :-)). Ale určitě skoč na kolo a vyraž na plicní, protože ( jak píšeš) je u Tebe trend zhoršení. A jak píše lister – nejdřív je třeba přesně diagnostikovat, takže tě čeká v dnešní době standardní ( nebolestivá) celotělová plethysmografie. Jo, a pokud máš asthma alergický a alergii na pyl smrku a borovice, tak v létě bacha na ten les :-)

      0 0
      • mosquito  

        jsem alergik na dost pylu trav i stromu a prisel jsem na jeden oblbovak prirody :)

        jakmile zacnou alergicke potize, jit sportovat tam kde je toho pylu nejvic a dat si „co proto“ – noc na to je sice dost hruza – moc toho nenaspim, dalsi den opuchly oci apod., 2.den je to uz lepsi, ale celkove to slusne ten organimsmus povzbudi k vetsi odolnosti a uz za tyden, dva kdyz jedu treba po louce, tak uz je to relativne v pohode

        0 0
        • Lister  

          Tak přesně tohle se provádí i v léčbě. Organismus se vystavuje alergenům a předpokládá se, že je začne tolerovat, jen je ten postup dost náročný na čas, musí se provádět dlouhodobě a výsledek není zajištěn. Ten tvůj postum mi ale přijde dost masochistický.

          0 0
          • kolombo  

            Dnes už se dělají tak přesně cílené vakcinace, že je možné eliminovat alergii takřka v jakékoliv kombinaci. Jan si pamatuju, že se připlácelo asi 500 Kč na 1/2 roku a že celá akce trvala asi 2 roky.

            Léčebný úkon „nevyhýbat se alergenům“ můžu potvrdit, to funguje. Já jsem tedy z té generace, kde se ještě izolovalo, ale dnes už to zdaleka není tak nutné a někdy se to právě proto nedělá.

            0 0
            • McBlacky  

              takže taky nějaký info z první ruky o vakcinaci a alergii. jsou dvě možnosti 1. injekce, to už je dneska passé, ale zase je to účinější, musíš chodit nejdřív jednou týdně pak asi jednou měsíčně. 2. roztok, bere se nejdřív zaváděcí sada a pak cca každy čtyři dny po dobu dvou až tří let, 20kapek pod jazyk. dá se to v pohodě, cena cca 1300/rok. Bral jsem to na roztoče a dost mi to pomohlo. Zvláštní je, že jsem měl i krutou alergii na trávy (totál off v pylové sézoně) a s tím jak jsem začal více sportovat to pomalu ustupuje, dneska můžu jezdit kde chci, když je to horší dám jenom nějaký antihistaminikum. Kortikoidy jsou sračka největší hlavně proto, že málokdo vám řekně že tkáně léčené kortikoidy se za 10–15 let začnou samovolně rozpadat a není zatím lék který toho řeší (krutý ale pravda). Je lepší hledat jiné cesty (já testnul homeopatii, čínskou medicínu, léčitele,…) než brát tohle.

              ve světě proběhl výzkum, že pravidelná vyšší aerobní aktivita (4× týdně) (běh a kolo zvláš?) pomáhá organismu v léčivých procesech a v určitých případech je tělo schopno uzdravit i konvenčně neléčitelné nemoci :-)

              0 0
              • Luka  

                Tak toje dobra zprava, to se za 5 let rozpadnu… jako dite jsem strasne trpela na ekzem (prudka alergie na psa jak jsem zjistila ted sama) a na nej bylo jediny co pomahalo prave kortikoidy.. uf… to je dobrej vyhled..

                0 0
              • Haruky  

                já brala kortikoidy dvanáct let,taky žiju,chi..zatím bez rozkladu,chi

                0 0
          • mosquito  

            jo mas pravdu je to dost maso :o/ ale kdyz to funguje tak ty dva dny v haji obetuju, nez abych kazdej den co jsem na hodinove vyjizdce doma smrkal a brecel znova a znova

            0 0
            • MartinXC  

              Tohle když se sebou provedu, tak mám za 2 dny zánět dutin, který vypadá stejně jako alergický záchvat, ale vydrží mi tak 6 neděl :-(

              0 0
              • xo  

                ono to moze fungovat, ale ked mas oslabeny organizmus tak prechladnes a tyzden si mimo. okrem toho ti moze alergia prejst do astmy.

                ja berem injekcie…tie kvapky este ku nam nedosli:-((…to sme v zdravotnictve asi pozadu

                0 0
                • kolombo  

                  Mě připadají injekce lepší, jediný rozdíl u kapek je v tom, že je můžeš brát bez asistence lékaře, takže je asi levnější aplikace. Ale zase je nutné mít „rozumný dozor“, protože se může objevit nečekaná alergická reakce a pak je doktor potřeba.

                  0 0
        • MARIN  

          tohle aplikuju na svy oci a rymu uz tri roky a taky to dooost pomaha

          0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • lubos  

      Jo zkusenosti mam s pozatezovou astmou. Kdyz jedu maraton, musim minimalne hodinu az dve jezdit zlehka do AnP max (pokud ne, azcnou ostre bolesti na pruduskach, pokud bych od zacatku jel na tep blizkej max., skonci to tak, ze jsem ten den skoncil uplne). Pak se (dle toho co som vycetl) uvolni neco z ogranizmu co ma obdobny vliv jako spreje na astmu. Vydrzi to tak asi 4–5hodiny, pak pomalu nastupuje tupa bolest zespodu ktera postupuje vys a do ostre rezave bolesti. A je to citlive na chlad nebo dusno a moc velke teplo. Letos to koncivalo i tak, ze jsem nemohl po tech asi 6–7hodinach jet ani tep 120 protoze jsem to nemohl udychat (nohy nemeli problem jet i 155). Mozna taky pelova alergie (uvidime po testech). Momentalne to lecim (kortikoidy), jenomze je to hnus, mel jsem zapal, v hrdle zlaty stafilokok, cele se to pomichalo, fuj, ted to uz neberu. Musim se dostat z tohletoho (2.5 mesice teploty 36.8–37.3) kolise to v prubehu par hodin , pak jdu na vysetreni a pak se uvidi. S kaslem jsem ale nikdy problem nemel. To je hodne individualni. Nicmene, je potreba vysetrit a lecit. Casem se to bude zhorsovat, a pro organizmus jsou chronicke zapaly zatezi navic.

      0 0
      • MartinXC  

        Zlatý stafylokok – blízký přítel na celý život. Vítej do klubu.

        0 0
        • McBlacky  

          hele a já se ho z krku zbavil, teda už 10 let pohoda, abych to nezakřik… ale trvalo to sakra dlouho a na můj vkus jsem sežral až moc hnusnejch prášků.

          0 0
          • MartinXC  

            Čověče, já tě nechci strašit, ale on se jen přestěhoval. Vážně – zlatý stafylokok je kamarád na celý život. Projeví se u zánětů, pokud jsou v oblasti, kde bydlí. Časem si osídlí tvou partnerku, děti a budete hezká společnost.

            0 0
        • lubos  

          jo, jo. Toho se bojim :(

          0 0
          • martt  

            zlateho stafylokoka maju vsetci cyklisti, to sa nelieci. Skutocne.

            Astmu ma resp. mala Alenka. Odkedy zacala pravidelne bikovat, denne je dvakrat po polhodine v smogu a kazdom pocasi na biku (do roboty a z roboty), tak astma zmizla a teraz berie tabletky uplne vynimocne, skoro vobec nie. Pritom pred 10 rokmi bola beznadejny pripad odsudeny na tabletky na veky.

            0 0
            • lubos  

              Je to mozne, ale je to individualne. Kazdopadne nejaky problem mam, neustale sa meniace (co do velkosti) lymfaticke uzliny na krku a kolisajuca teplota od normalnej (36.2–36.4) po 37.0–37.2 (obvykle). Samozrejme aj zvyseny kludovy tep. Astma tiez nie je len jedna, ale je ich viacero typov.

              0 0
              • PT  

                Pokud jsi nebyl na vyšetření,tak mazej.Nemusí to být sranda!!!!

                0 0
                • lubos  

                  Ale jo, celej mesic jsem tomu venoval, zatim mi nic nenasli. Zlaty stafylokok ani borelioza. Ovsem pozitivny je, ze po dnesku to vypada, ze astmu nemam. Bronchokonstrikcni test byl negativni. Budto je problem jinde, nebo mi 1.5mesicni leceni kortikoidy pomohlo. Alespon neco.

                  0 0
    • marius  

      Mě to chytlo po třicítce. Cvilku jsem s tím jezdil, ale pak už se nedalo. Začal jsem chodit na alergologii, ale doktorka byla p… V podstatě jsem byl 2 roky úplně v kopru a ona na mě z vysoka sr…, málem jsem se omlouval, že se dusím. Nakonec jsem změnil doktorku a začalo se to lepšit. Hlavně se nesmíš bát foukat i vyšší dávky kortikoidů, jinak ten zánět nepřeléčíš. Dopadlo to tak, že jsem se zlepšil na „úplně bez problémů“, ale na kolo to bohužel pořád nebylo. Vydržel jsem tak týden a pak už jsem musel do sebe valit koňský dávky. Takže jsem už jako poslední možnost zkusil homeopathii a to mi pomohlo zcela zásadně. Letos jsem jezdil na kole zcela v pohodě celý rok. Spotřeba léků minimální, tím myslí, že jsem nebral skoro vůbec nic. Takže neházej flintu do žita, ale hlavně s tím něco zavčasu dělej. Čau

      0 0
      • jimmy63  

        hele,kdyz uz se tu bavite vy „zkuseni“..v lete sem zpozoroval pri prujezdu loukou nebo okolo repky ci jinejch hnusu to ze se mi najednou zacalo hur dejchat(jako by se mi zcvrknul krk,nebo jak to popsat..)je to jen neco nahodnyho nebo tak nebo to muze mit i nedejboze neco spolecnyho s astmem:(??

        0 0
        • ph  

          jestli to byla ta zluta kytka co je ji cely velky pole, tak kdyz to foukne pres pole na tebe ten pyl, tak to da zabrat i zdravymu.

          0 0
          • Thidney  

            řepka je řádný svinstvo, ale co by si počali spořivý řidiči dieslovým motorem poháněných strojů

            0 0
          • jimmy63  

            no,nejen repka..treba i takovy pampelisky nebo sipek nebo jakykoli takovy hnusy,ktery pilujou:(!!

            0 0
        • Petr L2  

          Spíš bych si to tipnul na klasickou alergii na pyl,teď jde o to, která z těch kytek to byla :-)

          0 0
      • kolombo  

        Homeopatii jsem taky zkoušel, ale kromě finančního efektu pro lékárníka žádná podstatná změna. Když u alergií je trochu problém i s psychikou, takže víra tvá Tě může uzdravit :-)

        0 0
        • lubos  

          Jo, astma je taky psychickeho puvodu, ale placebo to nevyleci. A zapal uz vubec ne. Ale cetl jsem, ze nektere homeopatika jsou celkem ucinne. No, jako prvni bych osobne chtel zit v cistem prostredi, mozna staci jenom to … bohuzel to uz nejde.

          0 0
          • kolombo  

            No, od své lékařky vím, že jediné, co má opravdu prokázané léčebné účinky jsou inhalační kortikoidy. Všechny jiné léčby se z dlouhodobého hlediska prokázaly jako neúčinné. Samozřejmě na astmatické potíže, úzce specifická alergie je proti tomu brnkačka. Já například, kromě pylů, plísní, prachu a roztočů, mám alergii na syrové brambory. A daleko větší než na ty pyly.

            0 0
      • delightak  

        Čau, co za homeopatika ti pomohly jestli se smím zeptat? Taky se láduju kortikoidama a úspěch léčby, tak střídavě oblačno.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Daf  

      V profi pelotonu jezdi spousta astmatiku. Berou na to prima leky a jak jim to jezdi :)))

      0 0
    • m-k-1  

      Ono je astma a astma. V profi pelotonu maj astma jako zástěrku na doping, neříkám že všichni, ale jsou tací. A pro Standu – u mě jsi prostě vůl, pokud si myslíš, že si stačí říct budu zdravej, držet půst a astma přestane. Vlastně podle tebe jsem asi vůl já, že jsem to už dávno neudělal, nejlépe v pěti letech, kdy mi to vypuklo. Takže s astmatem žiju už 30 let zbytečně, protože žeru a „nechci“ bejt zdravej. Uff

      0 0
      • MartinXC  

        Když jsem se léčil na alergologii, tak mě měli nějaký čas za astmatika. Až když jsem se přímo před doktorovýma očima málem zadusil za pomoci inhalátoru, dali mi pokoj. Pak nastoupila vakcína (kapky – viz příspěvky kolegů alergiků nahoře). Jenž evše je ve vývoji, takže po čase (pár let) se objevila alergie na něco jiného a je to zase v pr… Takže na to kašlu, jen v exponované období mizím někam na hory nebo na jih a dá se to přežít taky.

        0 0
      • Standa  

        Jestli žiješ s astmatem 30let tak je to opravdu špatný.Máš velice slabou vůli,když se nedokážeš v životosprávě natolik omezit,aby ses astmatu zbavil.Jestli se toho chceš opravdu zbavit,můžu ti napsat den po dni co máš dělat a jíst abys co nejrychleji vyčistil tělo.Pokud na to nemáš(není třeba se za to stydět-vůle se trénuje jako cokoliv jiného) stačí najít ve svém okolí spolehlivého hypnotizéra.Nap­ř.většiny alergií se dá zbavit již po prvním sezení.

        0 0
        • Lister  

          Jenže astma není jenom alergický!!!

          0 0
        • PT  

          Stando, ty jsi debil.

          0 0
          • Standa  

            Jestli jsem se dotkl něakého ješitného ega,že tu padají tak ostrá slova jako debil,tak se omlouvám.Ale asi zrovna ty,kromě návštěvy lékaře a léčení následků nic jiného pro své tělo neděláš.Je to škoda.Škoda je to hlavně proto,že pojem zdraví si většina lidí uvědomí až když je jim už opravdu zle.

            0 0
            • PT  

              Protože mě neznáš, jestli teda nemáš ještě nějaký upgrade na věštění:), tak se nemusím před tebou obhajovat, co dělám pro sebe, protože bys možná čuměl. Dělej si, co chceš, ale takoví lidi jako ty mě vážně štvou, protože veškerá homeopatika,pří­rodní léčitelství a další sračky, jsou na nic a z jednoduchých lidí tahají prachy. Užij si tu svou urinoterapii:))

              0 0
              • Standa  

                No,ty mě znáš asi velice dobře,když víš,že jsem debil.Pokud v tobě ale bude tolik zloby,že člověku,kterého neznáš napíšeš,že je debil,tak mi věř,že můžeš pro svoje zdraví dělat co chceš,ale nikdy toho nedosáhneš.Ho­meopatika-k čemu to je? Léčitelství- ? V tomto ti dávám za pravdu,jsou to opravdu sračky,které tahaj z lidí peníze,ale sračky jsou veškeré prodávané léky,veškeré poživatiny atd..... Ani já před tebou nepotřebuji nic obhajovat,svému nejbližšímu okolí jsem již několikrát pomohl,jestli ty někdy budeš potřebovat pomoc,klidně se na mě obra?.

                0 0
                • Bunda  

                  Standa myslí tohle: http://www.vesmirni-lide.cz/default_c.htm ;-)))

                  0 0
                  • Standa  

                    Docela jsi mě v sobotu poránu rozesmál.

                    0 0
                    • m-k-1  

                      Dost už, tohle mi připomíná náboženskou demagogii. Podle Standy mám prostě slabou vůli, protože nedokážu pít svoje výměšky. Asi jo :)) a nehodlám to měnit. Radši se věnuj svému okolí v tvém „Sále království“ – nebo se to jmenuje jinak? Pomalu si srkejte ze svých bažantů a já do sebe dál budu rvát tu chemii, protože mi to pomáhá a můžu normálně fungovat.

                      0 0
                      • Standa  

                        Omlouvám se,dost špatně a nešetrně jsem se vyjádřil.Vůli můžeš mít silnou,ale tam kde se představa v tvé mysli střetne s vůlí,vždy vítězí představa.Pokud sebevíc budeš chtít svoji vůlí uzravit se,ale nepodpoříš to svojí předtavou,svým jasným obrazem ve své mysli,kde vidíš sám sebe jak si zdravý,jak si bez potíží – tak jenom vůlí nezvítězíš.

                        0 0
    • hYs  

      Ja uz to mam 6,7,8…nevim presne kolik let. Nejdriv sem mel lecenou pouze alergii kapkama, pak nastoupily injekce, po tech se mi objevila, mozna „jenom“ zhorsila chronicka bronchitida, (to je to spatny na/vydechovani), takze injekce prestaly a dostal jsem foukatko, nejdriv jenom pri zatezi, pak 1× denne, pak 2× denne…v soucasny dobe beru kapky na alergii a nejaky novy foukatko na brochitidu 2× denne…po case to ma jit prej i bez neho, tak doufam. Pri jizde na kole to je znat uz minimalne 5 let, horsi je spis vydechovani nez nadechovani, posledni dobou jeste navic vykaslavam hleny, spis se to zhorsuje nez aby se to zlepsovalo. V kvetnu jsem jel maraton a dejchani bylo uplne bez problemu, aspon myslim, uz ani nevim jaky to je normalne, spis nestihaly nohy :) btw: pokud uz neco inhalujete pravidelne tak cim pravidelneji to je (+/- 1hod) tim lepsi je vysledek.

      Pro stourala standu :D.....nekourim, nepiju alkohol, mliko sem prestal minulej rok (od ty doby se rapidne zlepsil akorat exzem kterej se nepravidelne objevuje uz 15 let, kafe taky ne, caj sem zacal kdyz jsem prestal s mlikem, neco pit musim, pivo taky nepiju…ze by to bylo tim ?:D

      0 0
      • marius  

        Standa je chytrej jako rádio, nebo taky blbej jak jetel, soudě aspoň podle toho co tu píše. Jinak by přece nemohl psát takový voloviny k tématu o kterém nemá ani páru. Takže milý Stando, jen tak na okraj, astma a alergie se nedá léčit jako nějaká běžná nemoc, dokonce to nikdo na světě vyléčit ani neumí, takže je to doživotní záležitost, s vyjímkou těch dětských astmat, které v pubertě někdy vyšumí do ztracena samy. Astma se ale dá za podmínky, máš dobrýho doktora a taky hromadu štěstí uvést do takového stavu, že člověka v podstatě neomezuje, ale to je zhusta i individuální zaležitost. To co pomůže někomu, jinýmu už nemusí. Jestli můžu nějakému astmatikovi poradit, tak základem je najít si dobrého doktora, který má zájem mu pomoci. Pak se snažit o astmatu sehnat si co nejvíc informací a zkoušet i jiné formy, jako já třeba tu homeopathii, která mě v podstatě posadila zpátky na kolo. Netvrdím ale, že pomůže všem, ale co by člověk neudělal pro své zdraví, že? Pak je nezbytná nějaká ta živospráva – nekouřit, atd. Co se týče stafylokoků a streptokoků, tak nejjednoduší způsob jak z toho ven je studená sprcha ráno every day. Zkrátka se otužovat, protože jak jinak na angínu a chřipkové stavy. Zdar

        0 0
        • Standa  

          Když jste ochotni obětovat nemoci tolik let,proč nezkusíte(jak vy říkáte extrém) a tři – čtyři měsíce žádnou přijímanou stravu nevařit.Každé ráno si dát klistýr taky nikoho nezabije.Proč to nezkusíte?Co je to pár týdnů(extrému) proti celoživotnímu trápení?Pak někohu suďte. Narodil jsem se v době,kdy jsem nneměl žádnou možnost čerpat informace z internetu,nebo z literatury. V osmé třídě jsem byl tak vykrmenej,že jsem vážil 102kg a s astma jezdil pravidelně do ozdravovny ve Svatém Petru.Mít 102kg na základce – asi si dokážete představit jak mi bylo.Řekl jsem si dost a přestal žrát.Nejedl jsem měsíc(k tomu jezdil na kole) a zhubnul 42kg.Největší zátěž asi prožívali moje rodiče.Byla to pro mě první zima bez dýchacích potíží,tečení z nosu bolesti průdušek atd.Od té doby jsem jen jednou sklouznul zpátky a to když jsem cvičil.Nedržím žádnou dietu,nejsem v žádné sektě,prostě jenom chci kvalitně žít.To,že žádnou stravu nevařím,držím půsty,š?avím vše zelené co utrhnu-to pro mě není extrém,ale nutnost.Já Vám to přeci nikomu nenutím,k tomu co dělám jsem došel z vlastního poznání a jsem rád.Většina lidí zde na foru také předává své zkušenosti získané praxí.To samé jsem udělal já.Nic víc,nic míň.

          0 0
          • Lister  

            To slovo extrém jsem porvé použil já, ale nepodal jsem to asi úplně přesně a tys proto špatně pochopil. Já jsem nechtěl označit tvůj styl života za extrémní, i když běžný rozhodně není. Žij si jak chceš, máš na to právo. Můžeš si jíst co chceš, důležité je abys do sebe dostal všechny důležité látky, které tělo potřebuje. .Šlo mi o tvůj názor na to že být zdraví je tak jednoduché jak popisuješ. Pro většino z nás to tak jednoduché není. A ještě k tvému názoru, že být nemocný není normální. Jsou mezi námi lidé, kteří se už narodoli s určitým hendikepem a pro ně je být nemocný naprosto normální. Je to každodení součást jejích života. Jde jen o to jak se s tím vyrovnají.

            0 0
          • McBlacky  

            hele fakt brzdi… nejdřív jsem si myslel, že jsi jenom maličko jinde, ale napsat že jsi sho´dil 42 kg za měsíc :-) ok, jestli si z nás chceš dělat srandu tak si to užij, jídlem se zjevně nepobavíš a načínat den klystýrem je asi taky trochu nuda…

            neodpustím si trochu rýpnutí, přece jenom jsem tu na bikovém foru. Jak ti to jezdí na biku? Asi nic moc co…

            0 0
            • JohnLee  

              no ja ti nevim,ale po rannim klistyru by se mi mozna jelo rychleji…:))

              0 0
            • Standa  

              Na biku závody nejezdím,takže nedokážu porovnat.Občas si zajedu závody na lyžích.Jinak jezdí mi to tak,jak se tomu věnuji.Takže když je dobrý týden tak čtyři až pět vyjížděk.Jezdím s rodinou za rok minimálně čtyřikrát někam po evropě.Máme v tom společnou zálibu objevovat nedostupné,takže někdy kolo víc nosím než jezdím.Příští rok zkusím něco odjet a pak ti napíšu jak jsem zkončil.

              0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • lubos  

            Cili kvuli tomu, zes byl prezranej jsi mel nejake problemy s dychanim. Nic mimoradnyho. Bohuzel tvuj problem je ten, ze mas pocit, ze kdyz tohle pomohle tebe, musi to pomoct kazdymu. Nerikam ze ne, znam par pripadu, kdy si podobne lidi vylecili rakovinu, nebo ruzne jine problemy. Nemuzes ale zovseobecnit, protoze takhle to neni. Je to jen moznost. Nicmene ja souhlasim s tim, ze telo je velmi mocne , ale je potreba ho zbavit zbytocnych toxickych latek, aby se mohlo venovat tomu podstatnymu. Ale abych se vratil s podstate problemu. Pokud telo bojuje prilis dlouho s nejakymi problemy, obvykle se vyvine vazny problem a pokud nastane porucha imunitniho systemu, jako autoimunitni ochoreni, tenhle system uz fungovat nemusi. Timhle zpusobem nevylecis ani vacsinu bakterialnich infekci, nevylecis tim besnotu, ani se nezbavis virus HIV. Astme to pomoct muze, ale taky nemusi. Astma taky nema jedinou pricinu ze ano. Casto je zpusobena psychikou, nekdy alergii, nekdy spatnou zivotospravou. Mnohokrat je zpusobena ale taky tim,ze clovek vyrustal v prostredi chemicke tovarny.

            0 0
    • black.horse  

      Zdar, sem to začal číst a ani ne v půlce mě to přestalo bavit… řešíte píčoviny, máš astma? ser na něj… vem si kolo a JEZDI! přece nedovolíš aby Ti nějaká debilní rádoby choroba kazila bikování, prostě ignoruj a? se jde bodnout… a když na to nemáš? „tak skoč, když nevíš jak dál, okno je otevřený, tak le? a přemejšlej, moc času Ti nezbývá“ :-))) jen debil se nechá zastavit něčím co je menší než 30cm silná betonová zeď a to astma nemá ani 3cm :-D neser a jezdi dokud žiješ a až umřeš, tak jezdi taky:-)

      0 0
      • mosquito  

        presne tak !!! akorat dycky kdyz koukam na ty odreniny a nadavam ze to boli jak cert … tak si rikam ze priste budu jezdit pomaleji a opatrneji :)))))

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      • McBlacky  

        a? ti tohle přesvědčení dlouho vydrží, víc bych k tomu neměl…

        0 0
      • sis  

        dalsi „extrem“

        0 0
      • cabbage  

        no nevim jestli by te astma nezastavilo cestou do kopce, podle biku soudim ze vyjezdy neznas:-)

        p.s. jak se ti jezdi se slintavkou(mas zajimavy foto)?:-)))))

        0 0
        • black.horse  

          Hehe, sorry, já zapoměl dodat pár detailů:-) za prvé sem také těžký astmatik za druhé léky a léčbu odmítám a nemoc „úspěšně“ ignoruju, páč se mi nelíbí:-) za druhé mám 3bajky, ještě jedno na dirt a streetky a taky XCéčko:-) za třetí zkus někdy jet hodinu a půl na tra? na sjezďáku a tam 3hodiny trénovat a pak na DHáčku zase zpátky, si pak povíme něco o fyzičkce;-) za čtvrtý vyhrál sem XC závod astmatiků při závodě ČP v Kutný Hoře:-D ale to byla spíš jen prdel a né závod… a za pátý, když už se tak vytahuju:-) tak se zeptej Eily, jak umím jezdit XCéčko:-)

          0 0
          • Eila  

            jj, musim s politovanim oznamit ze mi ujizi a pak ceka…:(

            0 0
      • black.horse  

        ROFL, jak řekl McBlacky – za pár let si přečti vlastní příspěvky a zasměješ se :-D PS: léky už beru, alespoň občas :-)

        0 0
        • Toutou  

          Buď rád aspoň za to období, kdy jsi tu nemoc dokázal „ignorovat“. Pro mě to „ignorování“ končí v prvním kopci. Kolem ZDV dokážu jet i bez léků, ale malinko se zadýchám a konečná.

          Taky mě překvapilo, že jsi tady ty psal takový kruťárny :D

          0 0
        • kolombo  

          Jsem si říkal, kdo to křísí takhle stará vlákna :-)

          No, hlavně že dýcháš …

          0 0
      • Petr L2  

        ***** na to, dobrá rada. Chlapče, tak přesně tohle jsem si vyzkoušel v pubertě, začaly prázdniny a já se rozhodnul, že se nenechám omezovat astmatem, natož alergiemi, skoro jsem se sice udusil v seníku, ale postupně se reakce trochu zmírnily, užil jsem si super léto, sice jsem byl pořád dost unavený, ale měl jsem pocit, že jsem na tělo vyzrál. No, nevyzrál, tělo mi to vrátilo. Po návratu z prázdnin domů jsem se při prvním kontaktu s celerem, který mi do té doby vůbec nevadil, složil a skončil jsem v nemocnici, od té doby mám o alergii a jednu dobrou zkušenost navíc :-)

        0 0
        • Atilla  

          Prosím tě v pubertě se alergie mění, to je úplně normální. Do 13let jsem byl zdráv, pak zlom asi 15× skoro mrtvý na kapačkách. Po čase zjistily, že mám alergii na školní prach- křídu. V 16 tahle alergie a zmizela a od té doby mám těžkou alergii na všechny ořechy, arašídy,.. taky párkrát pěkně na kahánku(když se nafoukneš tak že ti začnou dělat strije), než jsem vypozoroval na co všechno si dát pozor.

          A astma na to *****. Jsem těžký astmatik a pokud cvičím a jezdím tak utavím i zdravé lidi. Jakmile jde fyzička dolu, tak začne zase vystrkovat růžky a proto na astma ***** a makat. Znám víc lidí co to takhle dělají a jsou ok. Pak znám lidi co mají výmluvy jak mají hrozný astma a přitom si nezažili ani omdlívačku z nevydechnutí a pořád s astmatem mají problémy. Tož asi tak můj pohled na věc.

          0 0
    • Jan Prokeš  

      O tom jak vydrzet trochu vice s astmatem na plicich jsem nasel na tomto webu : astma

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.