• Paja

    Maňas to zase nekde prokecal, posilam pozdrav z Berounky, ahooooj ;)

    0 0
    • RomanH  

      Nazdar :-)

      0 0
    • Jaroslávek  

      …komáři, že štípou, to nám nevadí…

      0 0
    • Motyll  

      Dá se na Riviéru na kole?

      0 0
      • RomanH  

        Znas Cikansky triatlon ?

        0 0
      • RomanH  

        Navstevni rad

        Musis ho odlozit na vyhrazenem miste a zamknout.

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Karaya  

        Dneska jsem tam čekal na rodinu. Venku bylo pár kol v těch stojanech, ale viděl jsem i jak vycházeli lidi s kolem zevnitř. Takže bych tipl, že to jde.

        0 0
    • RomanH  

      Navazi na Pepka & plaste, Excel promine :-)

      Potrebuji rychle (= v Brne) koupit slusnej plast v 26'' na zadni kolo (RaR, Ikon, CrossMark, a podobne), za rozumnou cenu. Prosel jsem ted na netu vetsinu brnenskych obchodu a e-shopu, Hanak nema nic skladem, MojeKolo pouze papirovyho Ikona (toho fakt nechci), vice jak osm stovek taky za to davat nebudu, a nez vezmu v jednom obchode CrossMark EXO TR, objevil jsem jeste v Decathlonu Michelin Wild Grip'R Vozil jste ho nekdo ?

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Karaya  

        Nabízím skoro nejetou Rubenu Scylla Textra. 26×2.25. Cenu si kdyžtak řekni…

        0 0
    • pepek  

      Soudruzi tady je to fakt dost dobry : 20 – 25 stupnu, svezi vanek. Kdyz potrebujes, tak do 10 minut narazis na luxusni kadibudku s plnou roli papiru :-)

      0 0
    • Motyll  

      MP Dobruška

      0 0
      • LM  

        To CZ uplně nalevo dole by jim měl někdo přelepit na MR ať to s tím zbytkem dá dohromady celý slovo :-D

        0 0
    • Excel  

      Zdravím z Maginotovy linie.

      0 0
      • babicak  

        Pěkná tvrz, ty zbraně mi časově neštimují s prvorepublikovým opevněním.

        0 0
        • Excel  

          Od prototypu k seriove vyrobe vede trnita a dlouha cesta. ;-)

          0 0
      • RomanH  

        Hanula, tam jsme byli na podzim. Na pamatku jsem si tam koupil za pul sta cutoru, kterou jsem jako mlady trempik chtel, nemohl ji sehnat, a pouzival tu od Bundeswehru.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • nomecz  

      https://www.facebook.com/COOLOcz/

      nemáte někdo nějaké reference ? chci nechat zaplést kola, případně jiné doporučení na někoho z Brna a blízkého okolí

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Motyll  

        Úplně v pohodě. Kola, díly, Garmin, servis.

        0 0
        • pepek  

          Kouadri Djillali s tím ovšem tak uplně nesouhlasí

          0 0
          • Motyll  

            chvilku mi to zabralo :)

            0 0
            • mastihuba  

              prosim překlad :-)

              0 0
              • pepek  

                Je to takový překladatelský oříšek:

                Těšíme se na to nejlepší zítra budeme stavět dědeček Life School ašpiruje, kdykoli budete chtít svůj současný a budoucí život a učinit z nich vítězství vašich očí Udělejte dobro a podílejte se na dělání slávy a na vytváření vašeho praporu Jsem tady, jsem Mogawood

                Asi místní buňka džihádu. Kdoví, co bude v tom kole schovaný, já bych na tom nejezdil :-(

                0 0
        • Karaya  

          Kde oni vlastně jsou?

          edit: aha už vím. Přes Pozořice jsem jel teď několikrát a vůbec jsem si jich nevšiml..

          0 0
      • mastihuba  

        me onehda na počkání udělal komplet reverba za par piv a nakladanej hermelin, takže dobrý :-)

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      • mastihuba  

        a pak je jistota kubad v Břeclavi. :-)

        0 0
      • nomecz  

        hmm tak dík :-) hned mám jasno :D

        0 0
      • ufoncz  

        Mně se donesly dobrý ohlasy na Cyklokoloniál v Jedovnicích, případně to vyřešit na dálku s Bikepart.cz.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      • mr.garisson  

        Mám od něj dvoje záplety DT a naprostá spokojenost.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • pepek  

      Soudruzi, měli jste teď někdy cestu do Slatiny na terasu a zpět? To bych rád věděl, zda toto je ještě kulturní dědictví po soudruhovi Hollanovi, nebo je to už nějaká nová iniciativa.

      0 0
      • Motyll  

        Dopravu v brněnské městské části Slatina začaly komplikovat stavební práce na křižovatce ulic Řípská a Tuřanka. Radnice se s investorem CTP Invest dohodla na rozšíření. Frekventované místo totiž dlouhodobě ucpávaly kamiony a auta mířící do průmyslové zóny Černovická terasa. Omezení by měla skončit do tří týdnů.

        Za mne jednoznačně +

        0 0
        • babicak  

          To nepomůže.

          1. Musí se vybudovat nový sjezd z D1 přímo do průmyslové zóny, ten, který nám politici Juránek, Hašek, Julínek a další slibují již 15 a více let.
          2. V pondělí a v úterý se Řípská ucpává hlavně kvůli tomu, že kamiony ze zemí mimo EU odbočují na parkoviště u celnice, kde před vjetim musí zaplatit poplatek a kapacita parkoviště také není neomezená, kamiony pak stojí chaoticky na Řípské. Odbočka na celnicí je před upravovanou křižovatkou a kamiony čekající na vjezd na celnici ucpou celou silnici a fronta je až na D1.
          3. Zakázal bych kamiony a bylo by po problémech
          0 0
      • Paja  

        Kazdej den (nastesti kolmo), co se ti nezda, rozsirujou krizovatku.

        Pristi rok by meli snad predelavat i krizovatku Ripska-Smahova.

        0 0
        • pepek  

          To se mi nezdá, ucpaný bylo uplně všechno. Tam musí být ještě něco. Z terasy jsem se vracel: Tuřany, st. Černovice, Ostravská, Olomoucká, Plynárenská, Jugoslávská. Kdybych jel normálně, tak v tom zůstanu snad 2 hodiny.

          0 0
          • mastihuba  

            ostravská je stažená do dvou pruhu sudruh, takže je třeba se Slatině z ela vyhnout pres vinohrady.

            0 0
          • obda  

            Hehe, já dneska před obědem taky Tuřany-Ostravská (a pak po Gajdošce). Ten kolaps byl asi vylepšený tím, že od sjezdu na Svitavy u Podolí stála D1 v délce přes 7 km, takže to zřejmě někteří zkoušeli objet. Jo, a někde na Svatoplukově byl taky problém (jela tam záchranka a komplet to stálo), takže ze Staré osady jsem jel na Tomkáč brutální kombinací Bubeníčkova-Koperníkova-Skopalíkova-Vrbí-Dolnopolní-Vrbí :D

            0 0
      • Jaroslávek  

        Soudruhu, tímto odbíháním od tématu ale vůbec Babičákovi nepomůžeš, zas vyrazí sám, stejně jako já.

        0 0
        • LM  

          Tak jestli ve středu fakt bude 36 a ve čtvrtek až 38, tak se na kolo vyseru i já a to jsem o dost mladší :-)

          0 0
          • mastihuba  

            ja vyrazim do hokny na silnici…rano vo 5 se to dá…

            apropo dotaz na chrty. jaky máte prevody? prevodniky buzik nebo klasiku? a na kazetě?…

            0 0
            • Paja  

              Tak ja to mam tak, jak mi to kdysi Splinta oprel o popelnici, ale tos asi slyset nechtel…taky na to uz 5 let prakticky jen seda prach…toto leti ;)

              0 0
              • mastihuba  

                ten kdysi na nejakym závodě brblal že mu chybí těžší prevody. :-) tak to me asi nezajímá …

                0 0
            • obda  

              Tak pro nás starší jsou kompakty 50/34 jasná volba :) Vzadu mám 25, ale občas by se hodilo o malinko víc. Ale taky na tom prd jezdím, takže můj názor není směroplatný :D Navíc nejezdím v balíku, jen sólo.

              0 0
            • Karaya  

              Tě asi překvapím, ale já mám 50–36×12–28.

              0 0
              • Polka  

                Já podobný…50–34×12–28. Těch 50×12 mi do těžka dost často nestačí, ale jezdit se dá.

                0 0
    • Excel  

      Souzi… vo pátku, po hokně, směr Šmelc, najde se dobrovolník? (světlo s sebou :-D).

      Jestli se teda do toho nepřisere počasí s nějakejma gestama.

      0 0
      • mastihuba  

        v patek se to má celý pomrdat, takže věřím že Romanovi se rozzáří oči čka :-)

        0 0
        • Excel  

          Ten jede do hajzlu, takže bys měl jet ty, bo tam maj Brno, který je na tvrdej konzum přece nejlepší.

          0 0
          • mastihuba  

            na tvrdej konzum je nejlepší cokoli bez cukru, nad Brnem si nehonim a ze smelcu to nemam dom zkopca a na traseje zpět je moc zastavek. Na to by mi víkend nemusel stačit. :-)

            0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • babicak  

      Kam se hrabou E-Bike

      0 0
    • RomanH  

      Že by měl PriglTrail další zásek ? Dneska ráno postupně proti mě na silnici od hradu Veveří až po Bystrc 2× houkající cajti, 1× velké hasičské auto, 2× malé hasičské auto, 2× rychlá, 1× asistenční. Přitom žádnou bouračku v okolí v rádiu nehlásili, i na Wazu nic není, jen odstatevený kamion + dodávka u Ostrovačic.

      0 0
      • Excel  

        jo, jo..zas tam někdo zasyčel.

        a hnedle takhle po ránu

        0 0
        • Jaroslávek  

          Ajta. Hlavně si neloknout toho zelenýho svinstva.

          0 0
          • chemik_mara  

            Spíš mám obavu, že to bude další záminka pro to tam vybetonovat, jak tu kolovalo z jara…

            0 0
            • Jaroslávek  

              Lidi padají dlouho a nebetonuje se.

              0 0
              • LM  

                By mne spíš zajímalo co tam ty lidi na kolech vede.

                • Cyklostezka vede jenom přes most a pak kolem Junácké louky, kde je všude široká cesta.
                • Ty ostatní pěšinky nevypadají úplně sjízdně (pokud bych se na to díval pohledem cykloturisty na trekovém kole :-)).
                • Případně ta žlutá TZ směřem na Veverskou Bytíšku je trochu zrádná, protože tam ty těžší místa jsou až dál, ale když na to nemám, tak kousek kolo potlačím, ne?

                (já to teda jezdím celý ale vím do čehu jdu)

                0 0
                • Jaroslávek  

                  I zkušené borce potkala špatná vteřina :-(

                  0 0
                • RomanH  

                  Jsem jednim z tech, co tam zahucel, pred cca ctyrmi roky, temer po patnacti letech celkem casteho jezdeni. Stacilo brnknout riditky o skalu a bylo vymalovano.

                  0 0
                  • Macik  

                    No někdy stačí málo. Kterým jsi jel v tu chvíli směrem?

                    0 0
                    • RomanH  

                      Do Bityny. Nasledoval polet z cca deseti metru dolu. Nastesti jsem mel na zadech Camel s vodou, oblecenim z rana, v letu porazil dva stromky, ktere rostly ze skaly a pad trosku zbrzdily, no a hlavne po zime (stalo se to nekdy v breznu/dubnu) tam bylo dole dost listi.

                      Na kole to odnesly jen oba rafky, ja mel podvrknuty kotnik, lehce natazene rameno a ret jak Havajsky bubenik. Na kolo jsem se kvuli tomu kotniku a rameni nepodival asi mesic a pul. Bohuzel / Bohudik jsem pak dostal z daneho mist strach (pritom jsem ho vzdy jezdil). Snad loni jsem se odhodlaval, ze to zase zkusim, ale na posledni chvili jsem si to rozmyslel. Slezl jsem z kola, a za sutrem stali dva cyklisti – jeden z nas by tam opet letel. Takze ted uz to neresim a automaticky sesedam.

                      0 0
                      • Macik  

                        Hezký, měl jsi při tý smůle kliku. Taky mě včera napadlo, když jsem jel dolů ty schody na Zouvalce, že kdyby ten borec, co byl za tou skalkou, rychle neuhnul, že bych musel přepnout do nouzového módu.

                        0 0
                      • LM  

                        Tady to je nepříjemný. Já to teda jezdím jenom obráceně směrem od Křížovky, ale už jsem přesně v tomhle místě potkal v protisměru velkýho psa (vyběhl mi před přední kolo zpoza rohu) a taky jsem málem letěl dolů :-/.

                        0 0
                      • Polka  

                        No…neviděl bych tam tu situaci tak tragicky, jel jsem tama onehdá od Veveří a přišlo mi to naopak nějak širší než dřív a úplně se mi nabízely obě varianty, buď po kraji u srázu nebo vpravo blízko skály a přišlo mi, že by se tam i dva kolaři v pohodě vyhnuli.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Ano, jsou / byly tam mozne obe varianty, pisi to nize. Jen kdyz to nevyjde, tak je tam docela sluchta dolu.

                          Na celem PriglTrailu jsou podstatne uzsi mista, ale tady je to fakt vysoko. Tot vse.

                          0 0
                          • pepek  

                            Včera jsem zase podcenil Tišnovsko-bránu vysočiny. Počítal jsem naivně s tím, že někde dostanu pivo :-) Dojel jsem uplně dehydrovaný, do půlnoci jsem do sebe lil furt tekutiny a nic nešlo ven.

                            0 0
                  • Tom475  

                    Tvl, to se přece jezdí vnější stopou – :)

                    0 0
                    • LM  

                      Myslíš těch 10 cm mezi šutrama a srázem dolů? :-)

                      0 0
                    • RomanH  

                      Ja to jezdil dle situace. Ke kraji se mi nechtelo, bylo tam klouzave bahno, skala byla sucha. Proste stalo se, strejchnul jsem tam, a nastesti to dopadlo dobre.

                      Kdyz se tam nekdy v te zatacce podivas dolu tak zjistis, ze to v pripade nejakeho stretu (treba s nekym v protismeru) muze byt fakt pruser.

                      Kamos tam spadnul pred rokem v protismeru (o metr blize Bityne), ale zustal tam viset – Scoty ho tahal nahoru (po te, co se ho zeptal, jestli se jeste chvili udrzi, ze si ho vyfoti :-)) U nej to odnesl tusim zadni CB Cobalt.

                      Ja si jen pamatuji, ze jsem si vzpomnel na film Cliffhanger, jak tam Stalone visi za ruku. Jak jsem padal, hrabnul jsem po skale, podival se na prsty, jak trhaji mech a hlinu, sjizdi z okraje skaly, a ja letel. Jak se rika, ze se Ti promitne celej zivot, tak ani hovno – celou dobu jsem myslel na to, ze jsem nemel nic zlomenyho (tuk tuk), ze to ted prijde, a ze to bude ***** bolet. Po dopadu jsem se prvne v leze dival na nohu (byla pokrcena), jestli z ni nekde netrci kost.

                      0 0
                      • LM  

                        Udělal jsem chybu:

                        Dnes jsem se podíval v té zatáčce dolů a už nikdy se mi tam nebude jezdit tak snadno, jako předtím v blažené nevědomosti. Sem si myslel, že tam je „jenom“ sráz dolů k vodě. Takže radši koukejte na cestu kudy chcete jet a né moc okolo :-)

                        0 0
    • Polka  

      Soudruzi strojari, nevite kde nechat vyrobit totok na miru z co nejtvrdsiho ocelovyho matrosa?

      0 0
    • obda  

      Dnes ráno schoene aussichten, místy i s mlžným oparem :) A ač to podle teplot nevypadá (sv. Anna zklamala ;)), tak podzim se blíží. Rorýsi odlítli a na žluté před Ronovem je cesta zapadaná listím (trochu asi pomohla kombinace sucho a včerejší déšť – viz foto). Sjezdík od Ronova po dlouhé době s ideální adhezí, z Nového Hradu to taky bylo o něco lepší. Zato na Babím Lomu totální sucho.

      0 0
      • LM  

        Krása, tam jsem dlouho nebyl. Musím napravit až se trochu ochladí :-)

        0 0
      • Karaya  

        Přesně to jsem si říkal předvčerejškem, že na Ronově už je podzim. Letos je všechno o měsíc uspíšený. A příjemné překvapení – studánka pod Ronovem není vyschlá, teče docela pěkný proud.

        0 0
        • obda  

          Mně fascinovalo, že ta cesta fakt nebyla vidět. Na obou fotkách je ŽTZ ;)

          0 0
          • Karaya  

            jj, mně to na chvíli svedlo ze správné cesty…

            0 0
            • Motyll  

              Včera na jedničce už taky místy nebylo znát kudy. Vánoce se blíží.

              0 0
    • scoty  

      5:59

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • LM  

      Pokud se chcete projet po čerstvě napadaným listí, tak není třeba jet až k Adamovu. Na Naučné už to taky začlo a Kaštánek je úplně zasypanej.

      Na tom Kaštánkovi bacha, okraje vyjeté pěšinky nejsou moc vidět a pod listím na vnější straně zatáček je schovaná hluboká vrstva prachu, do který s naklopeným kolem fakt necheš najet. No alespoň jsem padal do měkkého :-)

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • nomecz  

        Tak ta vrstva prachu je tam navrchu poslednich x let :) taky uz tam mam par zarezu

        0 0
    • Twitko  

      Kdyby to tu náhodou četla ona milá hezká slečna, co mi dneska na Šmelcovně nabídla duši – tedy náhradní duši na kolo, případně lepení a montpáky, pak bych jí chtěl ještě jednou poděkovat. Teda upřímně si nedělám moc iluze, že by se zde vyskytovala, ale náhoda je blbec, že ? Nebo jí to někdo vyřídí .. takže ještě jednou:

      Slečno děkuji a omlouvám se, že jsem odmítl … kdyby ta nabídka přišla tak o cca 2 hoďky a cca 4–5 piv dřív, pak bych ji opravdu rád využil .. ale takhle už jsem jen odevzdaně čekal na odvoz ..

      .. pokud má někdo pocit, že jsem chobot, že mě obyč defekt vyřadí z provozu, nutí odmítat slečny a volat odvoz, s dovolením doplním: defekt zadního kola, ač nečekán, mě nijak neznervóznil. V podsedlovce vozím lepení, CO2 cartridge, montpáky atd … a v camelu pak ještě celou novou náhradní duši. Takže není důvod k panice. Nacházím se na jakési opuštěné kamenité cestě, uprostřed ničeho, někde na Hálovým mlýnem … ale pár minut servisu a budeme pokračovat …

      … poprvé mě znervóznilo zjištění, když jsem po defektu hodil kolo na „vzhůru nohama“, že podsedlovka je … někde jinde … nevím kde, ale prostě na kole není … pravděpodobně ztracena, bo není možné, že bych byl takový kikot a nechal ji doma. Dyť jí nesundávám. No v každém pádě podsedlovku a v ní uložené věci nemám … howgh

      .. ok, lepení tedy vynecháme. Nevadí. V batohu je celá nová náhradní duše, zatím nepoužitá. Nová novoučká. Jen pro tento účel zakoupená. Trochu problém jsou chybějící montpáky … takže to zkusíme bez nich. Rukama to moc nejde. Plášť je novej a tuhej. Nicméně jsem po pár minutách zoufalství zjistil, že klíče od baráku jdou použít obdobně. Jako ne moc pohodlně, odrbávám trochu ráfek, ale jdou … je to jebárna, ale duše vyměněna ..

      .. CO2 cartridge jsou v podsedlovce, kterou nemám. Takže na řadu přichází minipumpička, kterou jsem si onehdá koupil za těžký love. Moc se mi líbí. Esteticky dokonalá. Pumpuju jak ichtyl, ale to je cena za minimální velikost. Po pár minutách mi ale nějak dochází, že něco je blbě. Jsem zpocenej jak prase, ruce mě bolí, ale jinak se nic neděje. Buď je v řiti duše, nebo pumpička. Duše je nová, takže na vině musí být ta předražená ***** …

      .. ještě jednou vyndávám duši .. opět za použití klíčů od domu .. kontroluju a vracím. Už mi to nepřijde ani tak moc nepohodlný .. jen trochu … stále se mi nechce věřit, že jsem v řiti. Znovu pumpuju … jako debil a nic. Jsem v řiti. Pumpa zajebaná …

      … pěšmo vedu kolo a slízám ten kopec dolů k Bílýmu potoku. Je docela prudký a nejde se mi moc dobře. Levý koleno, který mám cca 2 měsíce po artroskopii není z týhle aktivity zrovna v nejlepší náladě. Kolo mu nevadí, ale tenhle pochod po šutrech dolů se mu moc nelíbí. Co se dá dělat. Mohl to být krásnej sjezd a namísto toho se tady belhám jak lazar. Ale nehodlám chcípnout někde na opuštěné cestě. Dole je pomoc (nevím sice přesně jaká) a hlavně pivo. Civilizace prostě …

      … dolezu na Hálák … jediná pomoc tam jsou tři milí cykloturisté a mají pumpičku !!! Sice nějakou jebku za pár šušňů, ale určitě bude fungovat líp, jak ten můj zázrak za tisíce. Estetika stranou. Pumpička funguje, ale ta nová duše prostě nedrží. Problém definitivně detekován. Je mi to ale k hovnu. Nemám lepení abych spravil tu starou a nová duše je v řiti taky. Vracím pumpičku majiteli. Snažím se přijít kde je kua problém. Vypadá to, že ve ventilku nové duše. Vyndávám vnitřek ventilku – je nějaký divný- netěsní a podchází, ať dělám co dělám. Zkouším tedy vyndat vnitřek ze staré duše, že bych ho nahradil … bez nářadí jen rukama to ale vůbec nejde. Snažím se jak jen dokážu … ne, nedokážu a nakonec definitivně kurvím i ventilek staré duše. Hotovo. Jsem v řiti. Nic novýho. Teď mi už nepomůže ani lepení. Jen nová duše. Měním priority .. jdu řešit žízeň … na Háláku není ani pití ani jídlo … teď uprostřed prázdnin. V neděli. Jeden by nevěřil, ale já mám jiný starosti … je třeba změnit lokalitu.

      … pěšmo na Šmelc. Pravděpodobnost pomoci je tam vyšší a hlavně tam mají pivo a jídlo. Kolo tlačím vedle sebe. Nic moc. Koleno protestuje, ale ignoruju ho. Docházím k hospodě a poptávám se, zda nemá někdo duši. Na kolo pochopitelně. Víru bližních nechávám stranou. Nemá. Nebo možná má, ale nepřizná … zato já přiznávám porážku. Definitivně. Jebu na to. Beru telefon a volám každému kdo mě napadne s žádostí o odvoz. Tohle se mi nestalo už dlouho. A současně zahajuji konzumaci. Pivo, tlačenka, pivo … klobása. Pivo … hodina, druhá … ve finále už jen čekám, až se zjeví synátor, kterýmu jsem se jedinýmu dovolal a který slíbil, že pro mě dojede … pokračuju v konzumaci. Nic jinýho mi nezbývá … není to tak zlý, ale už i to mě pomalu přestává bavit. Což je teda co říct.

      A právě v tomto okamžiku přichází již zmíněná slečna s nabídkou pomoci. Duše, lepení, montpáky. Vše, o čem jsem před cca dvěmi hodinami snil. A moc milá slečna k tomu. Škoda, že nedorazila dřív. Mohl jsem ukázat svoji šikovnost, pak na znamení vděku slečnu doprovodit domů a pozvat cestou třeba na zmrzlinu .. nebo na kořalku, nebo já nevím co by ráda. V danou chvíli už jsem ale byl poražený a odevzdaný svému trpkému osudu. A nalitý pivem. Takže jsem odmítl. Nicméně i tak mě potěšila a proto jí ještě jednou děkuju … :-) Třeba se to dozví … a dá mi ještě jednu šanci :-)

      Dále jen doplním, že jsem fakt kikot, protože podsedlovka se vším užitečným obsahem celou dobu ležela doma v garáži. Tam jí je dobře. Tam se jí nic nestane … vůbec netuším v jakém hnutím mysli (a proč) jsem jí sundal z kola a položil na stůl do garáže … ???

      0 0
      • mastihuba  

        tvl. takovej elaborát.., :-) choď pěšky

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • pepek  

        Máš tady asi nějakého pořádnějšího jmenovce:

        na kole – minipumpicka, mini podsedlovka (vozim vzdy) – lepeni, montpaky, mini naradi (vcetne nytovacky), spojka na muj retez, nahradni patka,2× Co2 + hlava, penize na pivo, Camel – (vozim vetsinou kdyz jedu dal, nez by mi bylo mile jit pesky zpatky) –nahradni duse (nejaka ultralight), ubrousky, naplast, ruzovy stesti (brufen), kus obinadla, mapa okoli, takova ta supertenka vetrovka (mozna i trochu plastenka ?), penize na vic piv + extra penize pro pripad nejakyho pruseru, nejakej gel + energy tycinku – Author:Twitko

        0 0
        • Twitko  

          ale to sem ja … a nevidim rozpor. Az na jediny detail „podsedlovka (vozim vzdy)“ … No, dneska jsem ji holt nejak nevezl, coz, jak jsem poznamenal, skutecne netusim jak se stalo …

          p@X: batoh neberu uplne pokazdy … pokud jedu kolem baraku nechavam doma. Dnes jsem planoval vetsi vylet s omezenym prijmem piv. Skoncil jsem s cca 27 km a 5 skopku v sobe … a jeste k tomu ta slecna .. v mem veku uz podobne minute prilezitosti proste zamrzi, no …

          0 0
      • ufoncz  

        Spešl Stump a vepředu Nobby s červeným pruhem?

        0 0
        • Twitko  

          jj

          0 0
          • ufoncz  

            Tak kdybych to nějakým způsobem věděl, tak ti to snad i vyměním (před Šmelcem jsme tě předjížděli s cyklosedačkou a na tahaču mám ještě taky furt duše a velikost 26) – vypadals ale jako zkušenej bajker, co tu otravnou rutinní činnost chce akorát dělat řádně posílen. Pak bych si teda možná rval vlasy, protože tři km před koncem zase u Bitýšky (po bezproblemovejch brodech tam a zpátky až po Křoví) jsem blbec nemehelnej cvaknul a byla to jediná v rezervě pro všecky :-).

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
            • Twitko  

              :-) vybavuju si vás na tý louce a pak myslím i v hospodě. Jinak ona by to rutina (snad) i byla, kdyby si kikot nezapomněl půlku věcí doma a u zbytku zkontroloval zda je vůbec funkční – doteď jsem nový duše strčil jako záohu do baťohu bez kontroly (nechtělo se mi je pak vyfukovat a balit zpátky, ale asi to za tu práci stojí).

              0 0
              • mastihuba  

                to ti nepomuže, nová duše je většinou cajk, prodře se třeba až v podsedlové brašničce nebo v batohu při pohybu.

                0 0
    • mastihuba  

      sem netušil že trail hunter je z tvarglu :-)

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • RomanH  

        Tak mu za to zverejnovani tras vypust kola :-)

        0 0
        • mastihuba  

          popravdě jsem ho snad v dědině nikdy nepotkal, děcka do školky nevodím, tak ani tam ho nemám možnost potkat. Jako když to někoho baví… Oceňuju že některý lokální trasy z netu stáhl. To že upřel svoji pozornost na recenze kol a vybavení je chválihodné i když já to asi těžko využiju.

          Člověk by neřekl jak je takovej turistickej přístřešek multifunkční. Děcka sem chodí šukat, my sem chodíme chlastat a youtuber u toho natočí video. :)

          https://www.youtube.com/watch?…

          0 0
    • mastihuba  

      Chudák mladej šimpanz :) klobouk dolů před jeho výkonem

      0 0
      • Polka  

        Tak je o rok starší, tak jsem mu to trošku protáhl ty etapy :-) Dnes musíme někam k Veselí…soutok máme za sebou.

        0 0
      • Motyll  

        Děcka vydrží strašně moc.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • JSt  

      ted si nejsu jistej, jestli to pod malym psonkem nezanikne, ale o vikendu jsem mrdl na festce lichnov . vo pul sedme rano po styryastyryceti kolech na me dopadla krize, ze jsem nevedel jestli rukama drzet rodla nebo radej votevreny vika. tchyna me z toho hodinu dostavala kafem a strudlikem, ale pak uz to stejnak nebylo vono. vpodstate uz akorat z povinnosti jsem to zakulatil na padesati rundach a skoncil patnact kilcu pred peticentem .

      na kazdy pad doporucuju nejakou 24h vyzkouset. ;-)

      0 0
      • les  

        To už si říká o nový vlákno: Jak zhuntovat sebe a odrovnat děti :)

        0 0
      • Jaroslávek  

        Já bych ocenil tu tchýni:-)

        0 0
        • JSt  

          vo tym zadna. styryadvacet hodin voka nezamhourit a nechat se peskovat vod krouziciho staryho a zeta zvladnou jen lepsi kusy. ;-)

          0 0
          • pepek  

            Tys vyženil takovýho akčního tchána? To je docela výhra. Můj chodil na ryby.

            0 0
            • mastihuba  

              aby nedopadl jak jeden nejmenovanej soudruh, kterej jezdil s tchanem na buk a musel mu platit většinu celotýdenní spotřeby. :-)

              0 0
            • JSt  

              na ryby obcas zajdu ja, zatimco on najel 562km. snad si nebude stezovat, ze si jeho dcera vzala lemru lenosnou. ;-)

              0 0
              • Excel  

                Tak to videl na prvni pohled, po zjisteni s kym si to zacala, zacal jezdit trasy o 100 km a vice delsi, aby ten pocit zmaru ze sebe dostal.

                0 0
      • Polka  

        Pěkně pyčo! :-) To nezanikne.

        0 0
      • kankrlicek  

        Hmmm.

        0 0
      • RomanH  

        A to jsem si rikal, ze jsme…

        0 0
      • mastihuba  

        ses vole rozhodl že příště k tomu moři dojedeš za dva dně? :-)

        0 0
      • pepek  

        Ti ostatní jeli, předpokládám, s přehazovačkou?

        0 0
        • Excel  

          No, někteří neměli ani kliky, první z kolobrndářů udělal 455 km, což bych tak řekl, je nelidský.

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • les  

      Jede dnes někdo ? Já jo.

      0 0
      • Motyll  

        Problém není reproduktor, ale zesilovací obvod. Reklamace.

        Popravdě je to první Mi kolem, a že jich v rodině máme, se kterým je problém.

        BTW jak to, že ti tam svítilo E a nikoliv LTE (typ sítě)? To je nějaký šedý import bez CZ pásem?

        0 0
        • mastihuba  

          oficial xiaomi store cz LTE svítí dle síly signálu někdy 4g někdy H

          0 0
          • Motyll  

            Tak reklamace. Já bych ho nemohl používat ani 5 minut.

            0 0
      • Motyll  

        Václav sem nechodí, nahoď WhtUp a přidám tě do Krmelce.

        0 0
        • babicak  

          Jó, a pračku mám doma pětikilovou bošku a neskáče a není ani slyšet

          0 0
          • mastihuba  

            hoši vy mne bavíte :)

            BOSCH WLG20260BY

            Hlučnost při praní (dB(A) re 1 pW) 58

            Hlučnost při odstřeďování (dB(A) re 1 pW) 82

            Praní nikdo nezpochybňuje za dveřma nikoho 58dB nezajímá když tam štěká manželka a kňourají šklebáci :)

            Pro paní v letech, která čumí na bednu, nebo chce chrápat rušivejch může být těch 82, když se to 1200 otáčkama přenese do podlahy dřevěnýho likusáku. Škoda že včera nebyl zástupce dřevostaveb z buzerantova, ten by vám to všecko vysvětlil. Vod něj byste to vzali, protože má titul.. :D

            0 0
    • RomanH  

      Vidlica jedine pevna. Nez jsem to prehodil na RB, probehla kompletni rozborka vidle, abych na to rok nemusel sahnout. Prosakuje ted svina od spodu, povolene to neni, cili novy o-krouzek(=sundat z kola, sundat brzdu, vycistit, vymena oleje, nove tesneni, komplet to slozit… ani ocko nenasadis). Zase 1.5 hodiny bude v hajzlu, a o zamastenem kotouci a tim padem i o par dnesnich adrenalinovych sjezdech v Raji ani nemluve…

      0 0
      • LM  

        To teče z těch šroubů úplně dole? Pokud jo, tak se tam dá jebnout na závit teflonová páska místo o-krožku.

        0 0
        • RomanH  

          jj, ale stejne to musim kuchnout. A to uz jsem se tesil, ze na to rok nesahnu. Proste zacinam byt mentalne vice naklonenej tomu celopevnaku, ty 3–5t km rocne nakonec osmrdlam na vsem.

          0 0
          • Paja  

            Zlata 20 let stara Judyna ;)

            0 0
            • RomanH  

              Tak stara Maruna Z3 z roku 2001 taky netece, puvodni futra i gufera, akorat samo nema najeto to, co Tvoje. Ta soucasna je z roku 2011, cili ma teoreticky taky narok, ale proste me to ted nastvalo. Dovca, pocit, ze mas vse hotove… zlata silnica, tam menis akorat spalky a retezy – to si slibuji i od toho celopevnaka.

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
        • RomanH  

          Prasklej pistek :-(

          To samo asi nema na tesneni vliv, ale nema to smyslsl resit. Bud novej pist, nebo patrona, nebo stara Maruna.

          0 0
          • RomanH  

            Tak Bartonicek to ma pouze jako cely dil, skoro 4 litry za to davat fakt uz nebudu.

            0 0
            • Excel  

              ty kravo, kdyz uz, tak uz.

              0 0
              • RomanH  

                Ja bych rekl, ze je to nasledek toho preletu dvojbrazdy, ale kdo vi… Hodim tam starou Z3 (akorat nevim kdy, mam ji u nasich a pres tyden toho budu mit dost).

                0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • obda  

      Tak jsem vzhledem k terénu lehce upgradoval kolo

      0 0
      • RomanH  

        Ty jsi na Rychlebkach ?

        0 0
        • obda  

          Rodinná dovolená (tedy víc rodin – máme s kamarádama pronajatou chalupu) na Rejvízu, tak jsem se na jeden den urval 

          0 0
      • JSt  

        to mas pujcene, ja? nemusim chodit kontrolovat strechu? :-D

        0 0
      • mastihuba  

        Nemáš tu sicnu moc vysoko? A proč se fotíš zrovna tady, šlápl sis viď… :-)

        0 0
        • obda  

          Fotím to tam, kde jde poznat místo, nezavazím a není to ve sjezdu :-) Wiesnera jsem jel dnes nahoru třikrát a všechny místa zvládám bez šlápnutí

          0 0
          • mastihuba  

            Klobouk dolů, mě to nebaví 2×.

            0 0
            • les  

              Byl jsem tam. Nevidím důvod tam jet znovu. Nejní nad normální poježdění v lese.

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
              • RomanH  

                Presne. Celej hreben od Paprsku po Bilou vodu je x-krat lepsi nez Stezky.

                0 0
                •  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                  0 0
                • pepek  

                  ale prdek. . . .

                  0 0
                  • JSt  

                    tys to ale nejel oboje. ;-)

                    0 0
                    • pepek  

                      Ne, jel jsem to jen po Hraničky a radši jsem se vrátil přes Polsko. 20 cm široká cesta v borůvčí, kde nemůžeš jet zodpovědně, bo nevidíš na cestu a neustálá masáž lýtek, není zrovna ideál. Vy dva jste dojeli na traily zcela vyčerpaní cestováním s obskurní špedicí ČD, roztěkaný a s nevhodným kolem jsi šel na hubu a od té doby to furt haníte.

                      0 0
              • obda  

                Tak mně to v zásadě taky stačilo, nicméně Superflow jsem jel dvakrát a někde v dosahu u Brna by mně vůbec nevadilo :) Jinak jsem teda vynechal Prokletý a Wales, po zhodnocení svých schopností :D Každopádně mám konečně Rychlebky vyzkoušené a odškrtnuté :) Bohužel v červenci v Jizerkách/Krko­noších mi nevyšel volný den na NMpS, takže tam zatím odškrtnuto nemám,

                0 0
    • Excel  

      Halda a Libochovka prestaly existovat, idealni pro zaryte enduristy, sampony, ktery si chtej dat taky nekdy brody a pro asfaltovou loby, ktere uz staci jen dohrnout sterkem a zalit asfaltem.

      0 0
      • obda  

        :( Na Rejvízu jsem teď po dlouhé době viděl zelenou hustou trávu (jedno ze dvou míst v republice s nulovým deficitem srážek). O bažinách ani nemluvím :D

        0 0
      • pepek  

        To není zdravý, totok ježdění v horku. Dnes jsem si za jízdy diagnostikoval náběh na infarkt myokardu, který jsem vyřešil řezákem v Žernovníku a urychleným návratem, následně studená sprcha a pivo, kafe, odpočinek. Prognóza zatím uspokojivá.

        0 0
        • Excel  

          ja sel pesky, ale evidentne to taky nebyl dobrej napad

          0 0
        • Jaroslávek  

          Včera bylo děsně, ale co naplat, Renča chce teď o víkendech furt e-bikovat a tak jsm,e jeli. Patří to do jinýho vlákna, ale ZTZ ze Svinošic nad Hořice nedám, navíc jsou tam dva padlý stromy. Nějaký kolík valil zeshora, pod prvním projel, ale pod druhým už ne. Na ranči pohoda nebýt té pitomé ČH:-( Jo a nachomýtli jsme se k akci nějakých enduristů, jeli zrovna RZ od vysílače dolů. (Babku jsme neviděl)

          0 0
          • pepek  

            A tvoje E-žena tu zelenou vyjela?

            0 0
            • Jaroslávek  

              Co myslíš ?

              0 0
            • Jaroslávek  

              P.S. Jak to, že se neptáš na enduristy ?

              0 0
              • pepek  

                Ok, tak sjel jsi to enduro, soudruhu?

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Já tam žádnou cestu neviděl:-) Dívčina říkala, že jich jede asi 80 po 30 sec je pouštěli. Takže ten první projede nějakou stopu mezi pařízkama a ostatní jedou podle toho kde se práší za tím před nimi ? Jediný označení co jsem viděl bylo křížení cesty, tak tam měla položený dvě větve a hulákala poď, poď, tady za mnou … :-))

                  0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • novcze  

      tady https://mapy.cz/s/2Y1Ke jsem dneska ráno odklízel asi 15 zábran z klacků rozmístěných zhruba každých 20 metrů … nějaký kastrát se tam realizoval, takže jsem mu to tam zlikvidoval, měl jsem to dneska jako takové protočení nohou, takže mě to vůbec nevadilo :)

      0 0
      • LM  

        Dík, hřebínek a sjezd v píšku po kořenech snad nenavštívil – každopádně dám si příště víc bacha.

        Dneska jsem tady potkal 7 koní jak si to šinou nahoru (stál jsem vedle cesty a cpal se ostružinama), takže už vím kdo tam přerovnává ty vydrolený šutry :-)

        0 0
    • obda  

      Něco pro Romana z dnešního rána – i když počasí si asi ještě nevšimlo.

      0 0
      • RomanH  

        At uz tahnou :-)

        0 0
        • pepek  

          Ty to nechápeš, odlétají se ochladit do ruska. Tady bude ještě teploučko :-(

          0 0
          • RomanH  

            Neboj, objednam si ram a zacnou 3 mesice seda a deste. To je jako s novejma lyzema, bezkama.

            0 0
            • LM  

              To zní jako plán. Já teď budu konečně reklamovat tu svoji nakřáplou zadní stavbu – už v tom skřípe i při šlapání, takže jsem tomu nějak přestal věřit…

              A možná rovnou stavět bláťáka/zimáka kdyby to náhodou vyšlo :-).

              0 0
            • Karaya  

              Počkal bys s tou objednávkou prosím do konce září? Dík :-)

              0 0
              • RomanH  

                Puvodne jsem chtel, ale pri trose stesti(=casu) ten ram objednam uz tento tyden, ta vidle to rozhodla. Ale bud v klidysu, zbytek zacnu resit, az to dorazi, a budu mit jasno v tech kolech a prevodech. Kazdopadne Mikulasskou bych uz rad na novem biku.

                0 0
                • babicak  

                  Jak velký vliv na bolest kolenou může mít posunutí sedlovky o půl cenťáku? Je to vůbec poznat? Resp. má cenu sedlovka posunovat a zkoušet po půl centimetrech?

                  0 0
                  • RomanH  

                    Tak to netusim. Me dnes boli koleno jak svina, bo jsem vcera u te dvojnasobne rozborky/ sborky vidle skoro tri hodiny cupel ve stinu za barakem.

                    0 0
                  • LM  

                    Může, já sedlem hejbám po milimetrech, půl centimetru je strašně moc.

                    btw: Už si byl s tím „utrženým meniskem“ u ortopeda? :-)

                    0 0
                    • babicak  

                      Zkusim tedy sedlovku pomalu zvedat po milimetrech. Ve středu to pojedu prubnout. Ledoval jsem, ledoval a ještě jednou ledoval a dnes už chodím do schodů i ze schodů. Toho ortopeda nechám zřejmě na podzimní plískanice. V září mám ještě jakési dva závody, které bych chtěl jet. Myslím, že už to víc zhoršit nemohu.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        nepoucitelnej. zvedanim sedla nahoru si jen pridelas na další problém… momentálně klid orteza a berle a co nejdříve k ortopedovi. nechovej se jako debil.

                        0 0
                        • babicak  

                          Proč si myslíš, že zvedáním sedla se to zhorší? K tomu za třemi tečkami : asi máš pravdu, ale…

                          0 0
                          • Excel  

                            Když jsem jednou vysunul sedlovku víc než je zdrávo, páč jsem měl pocit, že to bude lepší, tak mě pak po dvou vyjížďkách začaly kolena bolet.

                            0 0
                          • mastihuba  

                            ty se teď hlavně vyser na posed a běž na ultrazvuk nebo na rentgen, než si to dojebes ještě víc než to máš. a myslím to fakt upřímně. v únoru sem to taky nenechal zcela v klidu a cítím to ještě dneska.

                            0 0
                          • Twitko  

                            sedlovka prilis vysoko konci bolesti kolen. Blby je, ze „prilis vysoko“ casto odpovida obecne sirenym navodum „jak prijit na spravnou vysku“. Lepsi je o fousek niz. Ostatne staci se podivat na profiky (Giro, TdF) .. vetsina z nich sedi niz, nez by podle navodu z netu sedet mela. Asi vi proc.

                            ad „leduju a vychodim to“.. pokud se v tom koleni fakt neco podelalo, neni „co vychodit“. Moje zkusenost par tydnu stara. Blby koleno uz z mladi. Najednou tam definitivne neco povolilo, dva tri tydny jsem to zkousel rozchodit a kulhal, dokonce jsem zkousel zlehka kolo .. jakoze to nejak pujde … ono to nejak slo .. nebylo to nic moc, ale slo. Nebylo to ani horsi ani lepsi. Pak jeden vecer jsem vstal z gauce a takova bolest, ze jsem sel skoro k zemi. A byl vdecnej za berle co doma historicky mame. A bylo po diskuzi …

                            ad vcasna navsteva ortopeda .. to neni spatna rada. Zajit co nejdriv. Uz proto abys vedel o co vlastne jde. A taky proto, ze cekaci doba na pripadnou operaci byva v horizontu nekolika tydnu az mesicu …

                            0 0
                            • obda  

                              Tak tak. U slušného ortopeda je čekací doba dlouhá i na první vyšetření. Takže za mne se co nejdřív objednat a zatím nechat odpočinout.

                              0 0
                              • LM  

                                Máte tip na dobrýho ortopeda? Hrazdira tam má (nečekaně) plno na 2 měsíce dopředu…

                                0 0
                                • obda  

                                  tomuto chodím já, ale nejsem si jistý, jestli bere nové pacienty :-/

                                  0 0
                                • nomecz  

                                  koukals jenom přes web nebo volals ? Několikrát se mi tam podařilo vsomrovat po telefonu i když měl na webu plno

                                  0 0
                      • Jaroslávek  

                        Bacha, ještě budou pivce.

                        0 0
                  •  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                    0 0
                  • Polka  

                    Mně sám Dr. Hrazdíra kdysi říkal, ať mám sedlo co nejvýš právě kvůli kolenům. Horizontální posun máš ok?

                    0 0
                    • babicak  

                      Horizontální posun jsi mi pomáhal nastavit Ty a Motyll :-)

                      0 0
                      • pepek  

                        no ale ono se to taky rádo samo posunuje. Máš tam značky, súdruh?

                        0 0
                        • babicak  

                          Značky mám, ale po rozboru poslední vyjížďky s Jaroslavem se přikláním k tomu, že tento problém jsem si způsobil tím, že většinu kopců jsem jel na těžký převod ve stoje

                          0 0
                          • Polka  

                            Hele taky se zamysli nad tim, jestli to nemuze vzdycky delat prechod z krosky na kolo. Mne takhle kdysi zacaly problemy pri rychlym prechodu ze sjezdovek na kolo a proto jsem se na ne vysral :-)

                            0 0
                          • Jaroslávek  

                            Těžký převod ve stoje, ale s tím nemá sedlo co společnýho, nebo mi dačo uniká ?

                            0 0
                      • Polka  

                        To už si nepamatuju, ideální podle vodováhy doma v klidu. Sedlo mi u tebe přišlo nízko od začátku.

                        0 0
                        •  
                          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                          0 0
                    • Excel  

                      zajimavy, ja kdyz mel sedlo vejs, tak me kolena zacly brat

                      0 0
                      • Jaroslávek  

                        Mě začínají brat jen co to teď čtu u komplu :-(

                        0 0
                      • Polka  

                        A jakou to ma logiku pri zatezi? V mym pripade cim ostrejsi uhel nohy, tim hur. Asi zalezi co ma kdo za konkretni degenerativni onemocneni :-)

                        0 0
                        • Excel  

                          Já tomu nerozumím, jen vím, že jsem si dal takhle sedlo vejš, že se mi to zdálo jako dobrej nápad, ujel jsem cca 100 km, pak jsem si v hospodě dřepnul ke kolu, vstal a málem jsem se posral, obě kolena zapraskaly a bolest jak prase a tak to trvalo asi tejden, vždycky když jsem šel z podřepu nebo jsem jen skrčil víc nohu. Bolest byla jen při tom přechodu, jinak všecko fungovalo.

                          0 0
                  • JSt  

                    napisu ti, co nemam vodnikud vycteny, ale na sobe vyzkouseny. milimetry maji vcelku velky vliv. ;-) nejaky navod na nastaveni posedu funguje pro standardniho cloveka, ktery je problemu s kolenama prost. pokud te neco boli, musis to kompenzovat nastavenim sedla. kdyz jsem mel sedlo „spravne“, kolena bolela uz po par km jizdy v sedle. vhodny posed si zvladnes nastavit sam podle pocitu. moje cesky potrebuji sedlo vys a vic vepredu, to jsem tak nejak citil. vedlejsi efekt toho zvyseni a posunuti sedla byla po delsi strece bolest vnejsich slach pod kolenama diky tomu, ze se vic propinaly. proto jsem sedlovku o nejaky mm zasunul + slachy si zvykly a ted nemam problem odslapat cely den. ber to spis jako ilustracni priklad, protoze nejspis mas jiny problem nez ja, na jehoz vyreseni je tento konkretni pripad nebude prenositelny.

                    kazdopadne hodne stesti. k doktorovi si zajdi, ale mne rekl rtg i sono cajk, takze zdravej borec. akorat kolena ta slova nechtela akceptovat. :-D bohuzel ne vsechny aktivity lze kompenzovat tak snadno jako posed na kole. skoky na lyzich s batohem na zadech furt uplne vyladeny do bezbolesti nemam. :-D

                    0 0
                    • Motyll  

                      Naprosto s tebou souhlasím co se týká posedu na kole. Sám vozím nepředpisový posed, prostě proto, že mi to vyhovuje. Že mm hrají roli jsem si ověřil na silnici, kde jsem původně nasadil červené kufry a nebyl jsem schopen je vyštelovat tak, aby mne nebolely kolena. Vzdal jsem to – vozím žluté a je po problémech.

                      Druhá věc, opět osobní zkušenost, jednostranný pohyb a sedavé zaměstaní může (časem & věkem) generovat problém jinde, než se projevuje bolest.

                      Doporučím ti návštěvu nejen ortopeda, ale i fyzioterapeuta. Oba mi hodně pomohli.

                      0 0
    • Excel  

      btw. Vcera, pred dovolenou, jsem za podvecerniho „chladku“ osmkrat zautocil na Trnuvku. Nakonec jsem ji po mnohych utrapach konecne zase nedal. Ani za ***** vole! Nicmene nehazu flintu do zita.

      0 0
      • obda  

        :D Chtělo by to trochu deště, trakce musí být teď mizerná.

        0 0
      • ufoncz  

        Se to tam už musí sypat strašlivě v tom suchu. Jestli ještě někdy v ČR zaprší, tak tam taky musím zajet v období optimální trakce.

        0 0
      • pepek  

        Ve vašem věku, soudruzi, jsem to jezdil a ani jsem to nepsal na ty internety :-)

        0 0
        • Paja  

          Nj, ale tehdy byl snih belejsi, trava zelenejsi (vyjimecne mineno vazne) a benzin stal dve padesat ;)

          0 0
          • ufoncz  

            Hlavně v tý době byl jen ARPANET, ne? ;-)

            0 0
          • pepek  

            V době, kdy byl benzín za 2,10 a pak hned za 4,30 jsem už byl motorizovaný a ani by mě nenapadlo jezdit na kole. Kolo jsem prodal, abych měl na benzín.

            0 0
            • Paja  

              Takze kecas, v jejich veku jsi to nejezdil :D

              0 0
              • pepek  

                Jezdil, to s benzínem napsals ty. V exikově věku mi to právě jezdilo nejlíp, od té doby se to furt zhoršuje, asi ty bicygle už nejsou to, co bývaly.

                0 0
          • Jaroslávek  

            Škopek kačku sedmdesát. Dvanáctka 3 Kč, to jsem se kroutil.

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
        • LM  

          No jo, ale tenkrát ještě občas pršelo :-)

          0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
      • LM  

        Nepotřebuješ šrouby AbsoluteBLACK, jsou potřeba pouze delší :-)

        • Já tam mám nejspíš tyhle – jsou o 1 mm kratší než doporučovaných 9 mm a ničemu to nevadí.
        • Tady máš A2Z šroub do převodníku 9 mm za 21,– Kč (potřebuješ 4 kusy)
        • Na koloshopu je mají za 38,– Kč
        0 0
        • nomecz  

          no nevím přecházel sem z 2 placky XT8000 a ty co tam byly naprosto stačily

          jinak teda mám tu volnej 32z šišoid najeto do 1000km

          0 0
      • Polka  

        Protoze jsou absolutne cerne ;-)

        0 0
      • RomanH  

        Zkousis 30T oval ?

        0 0
        • babicak  

          Pohrávám si s tou myšlenkou, ale za 1.400 plus šrouby – má to cenu?

          0 0
          • pepek  

            Když jezdils na pionýru, pomohlo ti někdy vyměnit kolečka? Ne, nepomohlo. Prostě ten výkon tam není.

            0 0
            • babicak  

              To víš, že pomohlo, jezdili jsme dělané 11 zubové, hodně to pomáhalo do kopců, pokud si dobře vzpomínám, tak jsem tlačil málokde a někteří měli i desitku, ale ta už jezdila po utahovaci matce. Pravda, s 11 to bylo trošku po rovině pomalejší ( asi jako na kole 30 10), ale tenkrát se hodně jezdilo terénem, tak to nevadilo.

              0 0
          • LM  

            Jestli to chceš jenom zkusit, tak bych ti ten OVAL + delší šrouby mohl zapůjčit. Ale už je trochu sjetej, takže z toho bez vodítka nejspíš bude padat řetěz.

            Mám doma v šuplíku ještě kulatej 30z s normálníma šroubama a na reklamaci zadní stavby to můžu poslat s ním. Teď čekám až se člověk co to vyřizuje vrátí z dovolené a přečte si maily…

            0 0
          • RomanH  

            28T prevodnik jsi zkousel ? Kdyz jsem si v kalkulatoru porovnaval soucasnou variantu na 26 kole, tak mi to zase tak marne na 29 kole od stolu neprislo. Akorat ja chci Shimano kliky, a na roztec 96mm se ten 28T prevodnik blbe shani (ale existuji).

            0 0
            • Paja  

              To je prevod mozna tak na traily, ale na univerzalnim kole se na tom umotas a po rovine/s kopce budes hoblovat furt maly pastorky, takze to pujde rychle do kopru.

              0 0
              • RomanH  

                S tim opotrebenim mas pravdu, nicmene jsem jednou zkusil jet na rovine po silnici 32×11 a kolem 28km/h se to tu cestu do prace dat dalo. Otazkou je, jak casto a kolik km v kuse Te takovy pripad na biku potka. Ano, z Pradeda domu po asfaltu by to byl asi problem.

                0 0
                •  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                  0 0
                • babicak  

                  A E-13 s rozsahem 9 – 44?

                  0 0
                  •  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                    0 0
                  • Paja  

                    No to je uplna cypovina.

                    0 0
                • Paja  

                  Pokud mas bike jako univerzalni kolo, jako treba ja, tak pomerne casto. Hranicne si dokazu predstavit 32/10, pokud neresis tu zivotnost.

                  0 0
            • babicak  

              Nezkoušel, ani nikoho kdo ho jezdí neznám. U 28 zubů bych už byl na vážkách, zda už opravdu nebude pomalý převod 28 – 10 viz

              0 0
              • RomanH  

                Tady ten oval chvali, tak jsem zvedavy na Tvoje postrehy.

                0 0
                •  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                  0 0
    • marshalll  

      Netuší někdo co, co vymýšlejí hore pod Velkou Babou? Jeli jsme po žlutý do Kuřimi a od rozcestí pod Chocholou až k rozcestí pod Sychrovem všude prachu jak sraček, stavební stroje, vyhlazená cesta (snad kousek nově vykopaná paralelně se žlutou). Jak kdyby tam měli natahovat asfalt… Dlouho jsem tam nejel, tak možná už to tam chvilu je, trochu mě to zaskočilo ;)

      0 0
      • ufoncz  

        Viděl jsem to na fotce a výstavba si nezadá s dálnicí postavenou nedávno kousek před Kalečníkem. Soudruhům se asi zdá, že je málo sucho, takže musí zbytky lesů znefunkčnit co nejvíc.

        0 0
      • Twitko  

        Dneska jsem tudy projížděl od Jinaček nahoru na hřeben … viz mapka (moje trasa červená – neplést si s ČTZ). Vypadá to, že stavební dílo není pouze na hřebenu, ale týká se i větší části (mé oblíbené) stoupací cesty na hřeben .. body A->B. Všude tam je cesta připravená/zho­blovaná na prach, okolo hromady nachystanýho štěku a odstavený stavební stroje. Rozhodně to neskončilo a já osobně to tipuju na asfalt …

        Dále nahoře (což je kousek od rozcestí „Pod Chocholou“) to pokračuje směr na Kuřim, k již referované odbočce „Pod Sychrovem“ (body B->C). Nová dálnice víceméně kopíruje stávající ŽTZ, odkloňuje se pouze v místě takovýho toho prudkýho kamenitýho výjezdu … jel jsem schválně po „té nové“ cestě .. ne že bych si moc pomohl .. sice to není tak prudkej hup, ale zase je to o pár metrů výš … ale až to bude asfaltový tak se po tom pojede jedna báseň :-/

        Po celé cestě je vybudováno několik nových „mostů“ nebo jak to nazvat .. docela festovní stavby z kamení. Kluci se do toho docela opřeli. Na tohle musel někdo docela dlouho šetřit, bo to není za pár kaček. Možná bylo třeba z dotací vydolovat malou domů než někomu skončí funkční období .. nevím. No na to, že Baba je chráněná oblast nebo co, je to docela „maso“. V každém případě doporučuji návštěvu všem soudruhům, co nemůžou spát kvůlivá koním apod .. aby se podívali jak vypadá skutečný bordel …

        0 0
        • novcze  

          asi chtějí vykácet celou Babu, aby se lesákům ta dálnice vyplatila :))

          0 0
        • obda  

          Baba je „přírodní park“, což je jen velmi mírný stupeň ochrany.

          0 0
        • obda  

          Asfalt tam nebude, povrch je „štěrkodrť“. Veškeré informace zde – investor LČR, vysoutěžená cena 4 mega (bez DPH).

          0 0
          • nomecz  

            bude tam to stejný jak ta modrá z Hluboček od potoka ke koňum v Medlasu :-(

            0 0
    • LM  

      To že bude most č. 1 uzavřen jsem věděl (už je zavřenej). Tušíte proč zůžili i ten druhý most dále po proudu? Jsou tam značky a mezi nima natažená páska…

      0 0
      • Jaroslávek  

        Nějakej Janovskej efekt, nebo co ?

        0 0
        • mastihuba  

          asi nedávali vajíčka do betonu :-)

          0 0
        • LM  

          Ne, je to stejná konstrukce jako ten most co spadl do Vltavy :-), takže to začali rekonstruovat. Někdo tady tu uzavírku oznamoval už před měsícem.

          A ten druhej most po proudu je dělanej stejně, takže tam to možná bude pokračovat později…

          0 0
    • LM  

      Dlouho jsem sem nedával ležící stromy :-).

      Na Palačáku se to zase nějak rozmohlo:

      1. už tam leží dlouho
      2. byl přes cestu, pak ho někdo odklidil stranou a teď ho zase někdo nacpal přes cestu (je to pár metrů za tím prvním stromem takže trochu nepříjemné)
      3. mne celkem překvapil neb nebyl v zarostlé zatáčce vidět a je z těch 3 kmenů nejvýš (30 cm?). Uhnout nebylo kam, na brzdění bylo taky pozdě, tak jsem to zkusil skočit a kupodivu to šlo :-)
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • RomanH  

      Titan na GX Eagle za 40 litru.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Excel  

        Taky jedna pro tebe.

        0 0
    • Excel  

      Posílám pozdrav z Levoči.

      0 0
    • babicak  

      Opsáno z VM:

      Studenti a senioři zaplatí za jízdenku Brno-Praha od září letošního roku jen 7 Kč.

      Zbývajících 212 Kč zaplatí ti, kteří nikam nepojedou.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Motyll  

      Kdyby někdo nevěděl co se sobotou a dětmi

      http://www.zivotnakolech.cz/…aktuality/31

      0 0
    • Excel  

      Dotaz.

      Kam dát, v Brně a okolí, na servis záplety od Mavicu? Jde mi o základní dotažení výpletu a kontroly jestli je všechno košer.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Motyll  

      Dnes se zadařilo.

      0 0
      • RomanH  

        Jak k tomu doslo ? To je skoro neuveritelny.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      • mastihuba  

        proč mne to neprekvapuje? :-D

        0 0
        • Motyll  

          V tom jsem nevinně.

          Jsem se dost natrápil, když jsem ten ventilek pak měnil. Vzduch z toho komplet vyfičel během 3 s a plášť se slepil na spoustě míst k sobě. A nešlo to ani za prase.

          0 0
      • Polka  

        Hodně vytažený, záleží na výšce ráfku, jak jsme se o tom včera bavili. Já to mám asi míň a drží, první jsou DT ráfky, druhý AC – ty jsou vyšší, tak ventilek míň vyčuhuje.

        0 0
        • mastihuba  

          tydle mam taky, asi chyba servisu a moc utaženo :-)

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
    • obda  

      Tento týden někdo?

      0 0
    • Tom475  

      Nechcete někdo jet Bukorient tuto neděli 2.9. z Buku? Orientační závod dvojic na 4 hodiny.

      http://www.zivotnakolech.cz/…ient2018.jpg

      Vypadl mně člověk z dvojice a hledám náhradu.

      P.S. Je mně přes čtyři pětky a nikam se nehoním, cílem je dojet.

      0 0
    • Motyll  

      Už chápu, proč tak dlouho mají tu sochu milicionáře před (bývalým) HQ. Adamov

      :)

      0 0
    • Excel  

      Už se nám to blíží.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Motyll  

      https://www.respekt.cz/…-na-chodniku

      No comment :)

      0 0
    • ufoncz  

      Vítěz Bukoly v nemocnici bojuje o život. Řidič, co mu nedal přednost, když byl na hlavní, prý pozitivní test na amfetamin. Cyklistka na Znojemsku už ani nebojuje :-(

      https://www.zzsjmk.cz/…-centru-brna

      0 0
    • Hammond  

      Někdo hore na Svíčkovou?

      0 0
    • LM  

      Vysral se mi Charger Damper v Pikovi, můžu utáhnout LSC nadoraz a stále to vesele pruží :-/. Jsem si říkal že to najednou chodí nějak divně a vydává nezvyklé zvuky… Do *****!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.