• tesiset

    Zdravím bikeři,

    najde se někdo kdo jezdí Ghost AMR 140 square model 2009 a byl by ochotný poradit, popř. nafotit jak je to s uchycením zadní osy a patky k rámu? Koupil jsem čistě rám a teď si nějak nevím rady. Nenašel jsem k němu moc fotek a když už, tak to na nich nešlo moc dobře vidět. Předem dík.

    0 0
    • MlokCZ  

      Jen jsem rychle kouknul po webu a měla by tam být X-12 osa.

      Třeba tady to je uvedené

      http://www.bike-eshop.cz/…euroshow=yes

      A třeba s fotky na stránkách Ghostu mi to tak přijde taky.

      0 0
    • Xcover  

      Ahoj, mel bych na tebe prosbu. Mam v planu kupovat také samostatny ram Ghost AMR 140 square. Mohl bych mit par dotazu? Dekuji!

      0 0
    • Stofy66  

      Dobrý deň

      Chcel by som sa spýtať aky prešmykač tam chceš dať lebo mám tiež ten rám A neviem či sa dá použiť prešmykač či musím použiť kliky Truvativ hammerschimdt

      Vopred ďakujem.

      0 0
    • josee  

      Mám taky tento rám a řesím tedkom problem s přednim presmykacem. Nějak mi to neřadí jak by mělo. Jak kdyby se mi ten mezikus mezi kolem(osou) a presmykačem moc hýbal. Jak kdyby to bylo moc měkké. Nebo jsou tři talire moc? A maji tam být jenom dva? Dá se tenhle mezikus koupit nový?

      Díky za rady-

      0 0
    • Stofy66  

      Dobrý den, chcem sa spýtať či sa niekomu podarilo upevniť ten prešmykač? Lebo keď ho tam chcem dať tak mi zavadzia čap zadného odpruženia. A ináč na zaistenie som použil napinak BlackSpires Stinger E-type a je to dosť spevnené len to neviem vyskúšať zatiaľ. Mám prešmykač Shimano XT FD-M785E 2×10

      Vopred ďakujem.

      0 0
      • josee  

        Ja mám přesmykač podobný tomuto, ale řadím 3×10 a napínák nemam. Tedkom mám asi problem ze se mi ten presmykac na ose pootočil tak to nejde vyštelovat. Taky si s tím nějak nevím rady.

        0 0
        • Stofy66  

          A predtým to to išlo? Lebo ja keď ho tam založil tak aby to nebolo pri tom cape tak sa mi dotýka reťaz o presmykac zo spodu(nie po okrajoch presmykača). Už ma len napada trochu zdvihnúť to uchytenia presmykaca. A ináč ja som tam dal ten napinak na uchyty ISCG a nehybe sa to.

          Vopred ďakujem.

          0 0
        • Stofy66  

          Nedal by si sem foto ako to máš uchytené???

          0 0
    • josee  

      No hele, moc nevím o jakem cepu mluvis. Můj přesmykac je podobny tomuto. http://www.kupkolo.cz/…p/1991_3.jpg?…

      Rok mozna rok apůlmi to slapalo jak hodinky a tedkom se to ladí porad. Nejvetsi problem mam ze na nejmensi kolecko mi presmykac uz klepe o rám. Chci to eliminovat pootocenim presmykace na ose trochu dopredu, jelikoz si myslím ze se pootocila kdyz nema zadnou pojistku proti pootočení.

      0 0
    • josee  

      jeste fotky, je to sice zasrate, ale snad něco uvidís.

      Pres víkend se budou sundavat kliky a skusí se to jeste nějak poladit.

      Jak to máš vyresené ty? Maš nějaké foto?

      0 0
      • Stofy66  

        Zatiaľ foto nemám ale neskôr ich sem hodím. Chcem sa spýtať máš stred Hollowtech 2 nie?? Lebo neviem či sa mi to len zdá, ale máš tam vymedzovaciu podložku aj ten plech na presmykac pri pravej kľuke?? Nemal by tam byť len ten plech, kedže šírka stredu je 73mm ak dobre meriam?? Inač páči sa mi ten úchyt bowdenu, a nedá sa zaaretovať ten plech o iscg úchyt??

        0 0
        • josee  

          Ano střed je Hollowtech 2 s klikama XT. A mam tam tu stribrnou matku z jedne i z druhe strany. A mezi tím je ještě ten kovový držák přesmyku. Myslíš, že to mám zle složené? Jako moc tomu nerozumím. Jestli se to bude dát zaaretovat se uvidí o víkendu až se to rozloží.

          PS: ten uchyt bowdenu by měl byt jestě zahnuty, protože se tedkom lanko opírá o rám.

          PS: Jak to měl GHOST v plánu originálně nahodou nevíš????

          0 0
          • Stofy66  

            Ked je stred 73mm, tak na pravej strane ma byt jedna podlozka(ak tam máš ten plech tak bez podlozky) a na ľavej žiadna. Ghost tam mal špeciálne kluky z prevodovkou Sram Hammersmidt(uchy­teny je na iscg a bowden je priamo zavedeny do kluk) preto tam nieje uchyt na bowden ani na presmykac.

            0 0
            • josee  

              Sram Hammersmidt, husta převodovka :-D 'Takže cele je to na to přizpusobene a předělavka na trojtalíř je prekerie.

              Uvidím co po rozebráni, víc jak rok to šlo jak po másle tak doufám, že zase pujde.

              Pokud mi změkl ten plech co drží přesmyk, koupím cely set nový.

              Do Sram Hammersmidt určitě nepůjdu. Ale doufám ze se mi ten plech jenom pootočil.

              0 0
              • Stofy66  

                Hej aj mne sa páči ,ale tá cena. Ináč ten plech sa dá kúpiť samostatne na koloshop.sk resp .cz budem ho tiež objednávať, lebo ja mám presmykac bez plechu a skúšal som to len na ten napinak uvidím či to pomôže.

                0 0
                • josee  

                  Jak na napinak? Nechapu jak jinak by to slo uchytit. Prece ta stojka rámu je obla a má tam navareny úchyt tlumice.

                  Máš odkaz na ten plech? Psal jsem už plno prodejcům a nikdo mi nebyl schopen odpovědět.

                  0 0
                  • Stofy66  

                    http://www.koloshop.sk/…-plate-.html

                    Neviem či si rozumieme ja som myslel napinak reťaze na dvojprevodnik ten­to:

                    https://www.google.sk/search?…

                    Nejde mi to tam uchytiť ten presmykac lebo búcha o ram (ako keby bol nízko).

                    0 0
                  • Stofy66  

                    http://www.koloshop.sk/…-plate-.html

                    Neviem či si rozumieme ja som myslel napinak reťaze na dvojprevodnik ten­to:

                    https://www.google.sk/search?…

                    Nejde mi to tam uchytiť ten presmykac lebo búcha o ram (ako keby bol nízko).

                    0 0
                    • josee  

                      S tím napínakem vůbec nevím, to nemám zkušenost, takze ta teda más presmyk na napínaku?

                      A původne jsi to mel jak?

                      Ten odkaz na BB-plate je na XTR presmykace a zadny jiny jsem na tom webu nenašel.

                      Můj přesmyk je ale SLX, takze to asi nepasne. A budu muset stejně koupit celý set.

                      EDIT: Pravdepodobne mam tenhle přesmyk http://www.koloshop.cz/…esmykac.html?…

                      A podle mého oka je ten plech totožny.

                      Dalsi veci je ze tam písou,, Nutnost návarky na rámu !!!" Ale jakeho? Na co? Vzdyt je to jenom na ose.

                      Jsem z toho uz uplný jelen.

                      0 0
                      • Stofy66  

                        Ja som to riešil až teraz takže preto sa pýtam.

                        Aj podľa mňa je ten plech rovnaký na všetky typy ale môžeš tam skúsiť napísať su veľmi ochotný. A ak sa bude dať tak ti dokážu zohnať aj ten plech ktorý potrebuješ.

                        Ta navarka znamená to že na rame by si mal mať taký zavyt kde zaaretujes ten presmyk… tou skrutkou ktorá je bližšie k zadnej časti bicykla.

                        http://fcdn.mtbr.com/…-install.gif

                        0 0
                        • josee  

                          No tak ted je vsechno jasne, ja to mam spojene s rámem jenom pres ten BB-plate.

                          zadny dalsi sroubek do ramu na navarenou matku nemám. Ty to tam máš?

                          Proto se mi zdá ten BB-plate asi měkky, je to páka.

                          0 0
                          • Stofy66  

                            Nie tiež to nemám. To je kvôli tomu že v Ghoste nepocitali s tým že sa tam bude dávať klasický presmykac.

                            0 0
      • Stofy66  

        Sorry za neskorú odpoveď, ale až teraz som to dokončil tak, ako by som chcel. Musel som upraviť prešmykač.

        Pridávam foto.

        0 0
        • josee  

          Ten napinak je asi dost pevny, kdyz nedrží pod osou, ale na tech třech šroubech co?

          A na nej presmyk pasuje přesně? Ze bych to koupil taky? Kolik to stalo?

          Přesmyk jsi musel upravovat jak? Díky

          0 0
          • Stofy66  

            To áno napinák je veľmi pevný. Stalo to cca 40 € z US. Na prešmykači som musel zbrusovať hliník pri lavej skrutke(na uchytenie prešmykača k napináku), aby sa to nedotýkalo toho čapu na uchytenie zadnej stavby. Jazdím s tým už dlhšie a žiaden problém. :D

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.