• alex01

    ahoj, chtěl bych si koupit fulla 27,5 a můj velký favorit byl Canyon Nerve AL 7.0. Na testfestu jsem otestoval i konkurenci a absolutně nejlépe ovladatelný byl Ghost ASX 7500 (2014). Problém je v tom, že mi připadal trochu krátký, ale to by snad šlo dohnat delším představcem a sedlem s delšími lyžinami. Jel jsem na velikosti 44, který mi byl v rozkroku akorát a 48 jsem měl už natěsno. V úvahu přichází i Lapierre X-Control 327, na kterém se mi jezdilo také dobře, ale tam mi vadí 2×10. Canyon se mi sice vzhledově libí nejvíce, ale na Ghostu mě naprosto nadchnul. Ještě mě trochu láká RB IQ 275, ale ten nemam zatím otestovaný.

    1. můžete mi někdo zkouknout geometrii toho Ghostu 44, zda je na mojí

    postavu OK?

    1. v případě nějaké finanční krize jsem ochotný jít do Ghosta ASX

    5100. Je tam nějaká vyloženě špatná komponenta?

    1. má cenu čekat na konec sezóny, zda nebudou nějaké slevy na mnou

    vybraná kola, nebo bude vyprodáno? (novinky 27,5)

    1. hlasování

    odkazy na kola:

    Ghost ASX 5100

    Ghost ASX 7500

    Lapierre X-Control 327

    Canyon Nerve AL 7.0

    RB IQ 275 team

    moje míry jsou:

    váha 75kg

    výška 174cm

    rozkrok 80cm

    trup 63cm

    ramena 43cm

    paže 62cm

    díky

    Anketa: jaké kolo by jste vybrali?

    0 0
    • Azmir  

      Taky jsem vybíral trail bike v podobné ceně, nakonec jsem sášhnul po menší ceně a lepším vybavení za cenu bazarového kola, možná bys to měl vzít v úvahu, občas se tam dají sehnat málo jetá kola v slušném stavu.

      CO se týče toho ASX tak ta 5100 mi jako vyloženě ******* nepřijde, relativně rozumné osazení, takový funkční základ, trošku bych měl jenom strach z té RST vidle aby se nepokazila, má to občas ve zvyku. Případné ušetřené peníze bych do do kol, brzd popřípadě do teleskop, dle libosti.

      Lapierre taky na tom není vyloženě špatně, ale je třeba si uvědomit, že X-control byl vždy koncipovaný jako spíš závodní full, než nějaký trail bike, takže záleží co preferuješ, také důležité si najít něco o jejich systému odpružení, má některé vlastnosti, které bys mohl ocenit nebo naopak by se ti nemuseli líbit.

      Teď ke canyonu, zase špatné kolo to určitě nebude, v testech vychází dobře, typický zástupce trail biku, jinak popřípadě opět bych šel do nejlevnějšícho modelu a šel cestou upgradu.

      RB to mi přijde jako stále velká neznámá, prachy za něj chcou celkem velké mi přijde a přitom zas jako nějaký velký zázrak bych to neviděl, určitě bych radši vzal canyon nebo ghosta než RB.

      Snad ti to pomohlo :)

      0 0
    • lavajv75  

      Zdar,

      vidím ,že tady řešíš stejné dilema jako já myslím tím (GHOST vs CANYON.Bohužel jsem se na testfest nedostal díky operaci kolene takže nemám vyzkoušeno,ale byl tam kámoš a obě chválil do nebes,já jsem byl loni a předloni a Ghosty AMR z něj ASX vychází a byl jsem z něj nadšen.U canyonu musíš objednávat jen

      z továrny žádný prostředník takže vše řešit poštou???

      1.máš podobné míry jako já, jen jsem lehčí vel.48 je vhodnější.

      2.super stroj 7500 super výbava,ale i 5500 stojí za povšimnutí tam je jiný tlumič a nižší řada,ale to asi nebude problém.

      3.co se týká čekaní tak to mi taky vrtá hlavou nevím třeba se někdo najde s jasným názorem sám jsem zjedaví.

      4.Ghost ASX 7500 můj sen :o)

      0 0
      • alex01  

        >>máš podobné míry jako já, jen jsem lehčí vel.48 je vhodnější.

        no prave se mi nezda, protoze kdyz jsem si stoupnul, tak jsem mel horni ramovou trubku uz na rozkroku. u 44 jsem mel rezervu, ale je zase pomerne kratka, tak nevim. Jeste to asi zkonzultuju s nejakym prodejcem.

        dalsi vec, co se mi na ghostovi nelibilo byla barva a taky ze byl uz dost oprejskanej. sice testovacka, ale model 2014. nekvalitni lakovani???

        kdyz si ale vzpomenu na tu neskutecnou ovladatelnost, tak jsou mi tyto veci docela ukradene.

        0 0
        • lavajv75  

          Jakou barvu máš na mysli jestli tu červenou tak ta nic moc,ale ta druhá varianta je super.

          http://www.ghost-bikes.cz/…ey-grey-2014

          Jen jestli se dají ty 48 ještě sehnat?Dej vědět,když budou nějaké info

          0 0
        • AleZ80  

          Jestli se na tom stát dalo, tak bych bral asi radši Lko. Krátkej posed je naprd a delším představcem to zabiješ. Já teď dal představec 80mm místo 100mm a je to o dost hravější.

          Jinak ta 7500ka je moc pěkně vybavená za ty prachy, jen bych chtěl asi jinou vidlici než CTD od FOXe. Škoda, že u Ghostů většinou nelezou slevy moc do výšin. Sehnat to ještě s 30% slevou by byla pecka.

          0 0
          • lavajv75  

            Tak jak ses rozhodl?A kdy budeš kupuvat?

            0 0
            • AleZ80  

              To mělo být asi na uživatele alex01.

              Já až budu příště něco kupovat, tak to bude mít 150 nebo 160mm zdvihy.

              0 0
            • alex01  

              otestoval jsem znovu ghosta a lapierre a u toho ghosta jsem se opravdu utvrdil, ze je kratky.

              na 90% pujdu do x-controla (to zadni odpruzeni je proste dokonale), ale jeste me ceka testovani RB, tak uvidime :)

              0 0
              • ghostik  

                To o dokonalém odpružení u x-controla, bych netvrdil, ale vyhovovat ti může.

                0 0
                • alex01  

                  tlumic na me pusobi pomerne progresivne a moznost nastaveni odskoku mi staci (s rychlejsim odskokem tlumic dost ztvrdne). Pri slapani se stavba nehoupe a pedal kick jsem nepozoroval. Celkove je to velice pohodlne reseni

                  jsem amater, vybiram prvni full, tak mozna pisu blbosti, ale pocitove mi sedi zadni odpruzeni u xcontrola ze vsech testovanych fullu tak nejak nejvyrovnaneji.

                  0 0
              • Azmir  

                Tak Ghosta nechceš, protože je krátký a proto ses rozhodl, že asi půjdeš do lapierra, který je ještě kratší? Tomu nerozumím.

                0 0
                • alex01  

                  nejsem odbornik na geometrii a nevim, jaky konkretni rozmer jake trubky mi vadi. proste na ghostovi me jeho stavba nuti sedet uplne vzadu sedla a dlane jsem mel na gripech take moc vzadu. Byl jsem na nem proste tak nejak moc naprimeny.

                  bavime se o velikosti 44 (48 je uz moc vysoka, ale ten pocit kratkeho ramu jsem tam mel trochu taky).

                  lapierre bylo ve velikosti 46, ktera mi sedla uplne presne.

                  http://www.ghost-bikes.com/…il/asx-7500/

                  http://www.lapierre-bikes.co.uk/…-control-327

                  0 0
                  • Azmir  

                    Dyť je mezi nima rozdíl 5 mm i přesto že Ghost je 44 a lapoš je 46 tak ghost je skoro stejně dlouhý, nevěřím že na lapierrovi ses cítil dobře a ghost ti přišel tak moc krátký, že to je pro tebe neúnosné, 5 mm je celkem zanedbatelná hodnota. Navíc lapierre dává jenom 75 mm dlouhé představce, bohužel ghost nikde neuvádí jak dlouhé dává on.

                    0 0
                    • alex01  

                      ghost ma stem lenght 60mm. to teda dva centimetry. mozna tam hraje jeste roli uhel vidlice. Pocitove mi to prislo uplne zrejme, ale kdyz kouknu na geometrii, tak presne nevim, co je tam spatne.

                      0 0
                      • Azmir  

                        Ono v tom může hrát roli spousta faktorů i třeba to, že na testovačce si nenastavuješ většinou předozadní polohu sedla a ta mohla být třeba nevhodně nastavena a proto ses mohl cítit blbě. Taky když na ghosta dáš delší představec třeba těch 70–80mm tak by to mohlo být to samé jako lapoš. Já bych teda být tebou bral spíš ghosta, přijde mi to jako rozhodně lepší systém než u lapierra, který při šlapání a tuším i brždění je zablokovaný, kdežto ghost funguje.

                        0 0
                        • alex01  

                          osazenim (komplet xt +fox) me teda take vice laka ghost, ktery je i suprove ovladatelny.

                          zadni odpruzeni mi ale proste vice vyhovuje u xcontrola (coz je to hlavni, proc si clovek fulla kupuje). pripada mi to jako super kompromis mezi pohodlim a blokaci pohupovani pri slapani.

                          0 0
                          • Azmir  

                            Tak pokud ti to vyhovuje tak jo, já mám naopak rád, když full žehlí nerovnosti i při šlapání brždění a podobných činnostech, jestli ale nechceš ztrácet žádnou část energie a nechceš aby full pružil možná si ve špatné kategorii fullů.

                            0 0
    • nizir  

      Omyl v hlasování.

      0 0
    • alex01  

      nakonec tedy padla volba na Lapierre X-Control 227 od Němčíka v XT výbavě (bonus zdarma) a musím říct, že jsem s kolem maximálně spokojen. To, že x-control zamyká tlumič při šlapání a brzdění není vůbec pravda – žehlí pořád a dokonale a navíc je to velice efektivní a rychlý stroj. Oproti HT26 je to obrovský skok a v terénu jsem s 275 fullem o mnoho rychlejší.

      Němčík mě trochu nakrknul, když jsem si u něj objednával kliky 38–24 + kazetu 11–36 a místo toho dorazilo kolo s 38–26 a kazeta 11–34. Dále sliboval košík na lahev zdarma za to, že mi dal slx přesmykač místo xt (nebyl k sehnání) a na to také jaksi zapomněl. Prověřil jsem to v terénu a je to docela dobře použitelné a malý převodník má daleko větší využití. Nejel jsem s tím zatím žádné prudké kopce, tak nevím, zda mi malé převody nebudou chybět, ale zatím spokojenost. Velký převod člověk postrádá opravdu jen z většího kopce, ale 2×10 je super.

      XT řazení je jedna báseň a oproti slx na starém kole je to nebe a dudy.

      Brzdy Avid DB1 nic moc, ale použitelné jsou. Snesl bych trošku ostřejší nástup a větší možnost dávkovat brzdnou sílu. No, třeba si ještě sednou…

      Vidlice ROCKSHOX XC30 je překvapením – na to, že je to takový základ, tak funguje poměrně dobře. Měl jsem v plánu ji v brzké době vyměnit + pevnou osu dopředu, ale na kole zůstane určitě na delší dobu.

      K tlumiči lapierre není co dodat. Na to, že má zdvih jen 100mm, tak funguje naprosto bombasticky

      Pláště Schwalbe Rapid Rob celkem ustřelují v zatáčkách, ale bude to nejspíš tím, že jsou docela přefouknuté. V terénu jsou ale celkem rychlé

      No to by bylo takové rychlé shrnutí prvních pocitů a za 40k je to pro moje účely naprosto super stroj.

      0 0
      • alex01  

        jinak jsem mel na test pujceny i RB IQ 275 a to kolo me vubec neoslovilo. Pusobi na me strasne mohutne (mel jsem velikost M a bylo to takove moc velke). Do kopcu to nejelo (strasne jsem se nadrel), z kopce jsem z toho byl takovej rozpacitej (testovacka byla dost volitana). Nezda se mi ten system moc citlivy a tlumic se az prilis dlouho vracel.

        0 0
      • Azmir  

        Nemůžu si pomoct, ale z kol co si měl ve výběru si dle mě vybral tu nejhorší variantu, ale tak hlavně že ti vyhovuje. Co se týče jejich systému ten prostě neojebeš a na plno videích se můžeš podívat jak funguje, tvoje pocity jsou druhá věc.

        Když bych to měl shrnout, máš těžké kolo, na základní vidli za 40 klacků, ghost nebo canyon jsou úplně jinde, ale tak hlavně že budeš spokojen.

        0 0
        • alex01  

          tvuj nazor. vsechny ty kola jsem testoval a vybral jsem, co mi sedelo nejlepe.

          ostatni varianty jsou cca o 10tisic drazsi a jak jsem psal, tak mi vidlice pripada dost pouzitelna.

          0 0
          • Azmir  

            Tak cnaonya si mohl vzít klidně věrzi 6.0, vidlice ti možná připadá použitelně proto, že si na něčem pořádném neseděl, ale tak ted už to nemá smysl řešit, jednou máš kolo doma, na místní rady si se stejně vykašlal tak to je jedno.

            0 0
            • Fana.A  

              Trochu jsem nepochopil, proč ti ten LP tak leží v žaludku. Jezdil jsem Nerva, ASXko a LP mám doma. Osobně mě X-Control vyhovuje v tom, že nemusím zamykat tlumič. Postavím se, zadek ztvrdne a jede. Canyon je paráda, ale chybí mě tu koupě z kameňáku. Ghost je taky velice solidní vozidlo. Pro mě je ale ta geometrie pocitově kratší. Každému sedí něco jiného a je super, když máš možnost si vše otestovat osobně a svobodně se rozhodnout. alex01 – nenech si kazit radost ze svého biku a věř, že jsi nekoupil žádnou plečku. Přeju spokojenost pojezdu.

              0 0
              • alex01  

                já koupě nelituji ani v nejmenším. Pro mě je ten zadní systém odpružení prostě geniální a celkově jsem s kolem spokojenej.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.