PRVNÍ KOLO - hobbík, převážně lehčí terén 20.000,-

53 nepřečtených
  • AdamuMaximus

    Zdravím Vás!

    Omylem jsme se nachomejtl ke kolu a po x letech jsme měl možnost se projet. Z toho důvodu si chci kolo pořídit na občasné vyvětrání.

    Nezajímá mě příliš silnice. Chci jezdit přírodu. Lesní/polní cestičky, zpevněné i méně zpevněné. Byl jsem se podívat na singeltracku a to je taky něco, co bych si rád zkusil. Občas nějaká ta “delší” vyjížďka po cykllstezce, případně přejezd do práce.

    Hlavně hledám vypínák, na kterej si o víkendu vylezu a zajedu po okolních lesotrasách.

    Výška 196cm

    Váha 108kg

    Cenově do 20 tisic

    Hledám nějaký decentní základ, který budu moci případně později upgradovat. Je mi jasné, že to s tou cenovkou bude cesta kompromisu, a proto si rád nechám něco doporučit.

    Jaký typ kola?

    Jaké značky v této cenové relaci stojí za to a čemu se vyhnout?

    Na co si dát bacha?

    předem dík!

    1 3
    • Tomcat  

      Do 20 bez nějaké extrémní cenové akce , leda bazar. Kategorie nové do 20 jsou kola tak z chalupy na koupaliště a zpět a pro rohlíky. Na singletrack silně nevhodné.

      https://qayron.com/…/trail/spyro

      Kellys Gate

      Canyon Grand Canyon

      Decatlon

      1 0
    • adam1  

      Ano kolo /bike je vypínák a lék na starosti dnešní doby :)

      Zkus ten rozpočet navýšit 35–50k i k vzhledem k tvým parametrům :)Jseš kus chlapa a to kolo musí něco vydržet kor u singltracku :)

      Kolo je nej investice v životě:)

      1 0
    • Azmir  

      Potřebuješ ideálně 29" horské kolo s pevnýma osama vepředu a vzadu, vzduchovou vidlicí s aspon 32 mm vnitřníma nohama. Asi jediné kolo co se vejde je Decathlon https://www.decathlon.cz/…_/R-p-330066?…

      1 0
      • AdamuMaximus  

        Dík, na tohle jsem taky narazil. Jak je na tom Decathlon co se týče kol? Mám od nich pruty a jsem s nimi spoko. Ideál cena/výkon.

        0 0
        • Azmir  

          Podobně je tomu asi u kol. Dobrá kola, většinou za dobrou cenu. Samozřejmě neplatí na všechny obecně. Teď už asi nic výprodejového neseženeš, takže to bude asi stejně tvá jediná rozumná volba do 20k.

          1 0
          • Velomiwookie  

            Maj ted pres appku s kodem 10% dolu, coz by mohlo pomoct mozna na nejakej malinko lepsi model?

            0 0
      • ruztd23  

        Pukud tazatel ma 20 000 peněz rozhodně to nebude špatná volba

        1 0
      • ruztd23  

        Pukud tazatel ma 20 000 peněz rozhodně to nebude špatná volba

        0 0
    • tiarko  

      Zkus někde sehnat Kellys gate 30. Před dvěma mesicema se dal koupit za 24000. Sice je to přes limit, ale tomu kolu zásadně nic nechybí. Je to kompletně na deore, sportovní vzduchová vidlice a pevné osy vepředu i vzadu. U renomovaných značek takové kolo nesezenes pod 30 tisíc.

      0 0
    • Baf13  

      Přidej 5k na nový a docela slušně osazený Kellys Gate 30

      https://www.kursport.cz/…022-white-xl

      Edit: v XL už bohužel není skladem

      0 0
    • MJ24  

      co nějakého Radona dle cenových možností:

      Jealous Al 8.0

      ZR Team 7.0

      1 0
      • Azmir  

        30 mm judy na 110 kg není ideální

        1 0
        • Esi  

          na 110kg je 30mm Judy totálně nepoužitelná, to je tak na cyklostezku podle vltavy a i tam se to při brždění bude kroutit jako had

          0 0
          • enjoy  

            Kde jsou ty časy, kdy na 28mm nohách Manitou Skareb jezdila elita Pražské schody:-D

            Já mám, pravda jen, 85kg, ale zase můžu říct, že se mnou si Judynka užila i hezké věci a jedinkrát jsem neměl dojem nějakého kroucení atd.

            A Hobík v lehčím terénu s ní bude totálně v míru.

            0 0
            • Tomcat  

              jenže nejen Pražská elita nesměla problém si koupit několik vidlic za rok. A to co se jezdi dnes XC , tehdy jezdila elita DH…

              0 1
            • Esi  

              Já jsem absolvoval před 3 lety 3 dny v lehkém terénu, Javornice okruhy, na pujcenem kole které mělo 30mm vidlici na rychloupinak a měl jsem pocit ze je to snad z gumy, klukům kterým z kopce obvykle ujizdim jsem vůbec nestihal. Měl jsem v té době kolem těch 110kg.

              0 0
          • MJ24  

            nevím jestli je to totálně nepoužitelné, není to ideální na tu váhu, když je možnost zvolit pevnou osu. H8žeme nějaké tipy pro zakladatele. Prostě do 20 000 to bude vždy o kompromisu. Najdi slušné kolo s pevnýma osama do 20 000? prostě buď kompromis nebo přitlačit na cenu. Jezdit se na tom bude dát.

            1 0
    • Jan D.  

      Chce to vyšší rozpočet. Do 20 tisíc nové kolo bude stát za prd. Leda vychytat nějakou velkou slevu.

      Jestli chceš zkusit i traily, tak s tvojí vahou to bude chtít i pořádnou vidlici. Někdo tu sem dával qayron. Přijde mi, že má docela dobrý poměr cena výkon. Osazené to je solidně. Nepřiplácí se tam za značku.

      Třeba toto bude fajn univerzál i s teleskopickou sedlovkou:

      https://www.joybike.cz/…lack-forest/

      0 4
      • esmo  

        Proč máte všichni potřebu, každýmu kdo hledá HT na ježdění po lesních cestách a polňačkách, hned cpát trailovej HT, s trailovýma pláštěma a 65 HA … fakt nepochopím :D

        5 1
        • Potkan007  

          Vidí, že by chtěl kolo na lesní a polní cestičky a už mu cpou kladivo na jízdu hlavou dolů a vysvětlují, že 30mm nohy vidlice jsou nesmysl, že 38 je tak minimum a pneumatiky z traktoru jako bonus, pod co nechce jít. Pak to chudák koupí, vyrazí s tím na projížďku po hladké lesní cestě, sem tam kořen a bude se divit, že to fakt zoufale hučí a nejede. Taková BF klasika, ne? :D

          edit: Druhá věc, že hledá kolo do začátku kolem 20 a hned tu lítají kola za 35–40. To je taky BF klasika. Chceš kolo za 20? Tady je za 40. Jo ty chceš kolo za 60, tak tady je za 120.

          7 2
          • esmo  

            Jo, jsem vlastně naivní, když jsem čekal něco jiného :-D

            0 0
        • Jan D.  

          Beru to s ohledem na proporce jezdce. Když je ta nabídka robustních kol, tak proč ji se 108 kg nevyužít? Kdyby měl 70 kg nebo kdyby jasně řekl, že bude jezdit jen cyklostezky, tak to samozřejmě smysl nedává.

          Co teda doporučuješ ty?

          0 0
          • esmo  

            Jasně napsal hobbík, první kolo, převážně lehčí terén. Takže bych mu nedoporučil trailový shredidlo, ale běžný XC kolo s pevnýma osama a 32, nebo nejlíp 35mm vidlí, což je samozřejmě za 20k velmi těžké.

            0 0
            • TK75  

              Rychlost cross country kola a schopnosti trailového kola, to je Spyro!

              To k tomu píše Qayron :))

              Když pořídí víc xc kolo typu Kellys Gate atd. tak vážit budou tyhle levny šunky (s prominutim) podobně, osazení taky tak a akorát bude mít o pár stupňů strmejsi hlavu…líp to „bezny“ xc nepojede, protože vyplety budou low end.

              0 0
              • esmo  

                Spyro už je za 33k, XCčka za 33k už budou zase jinde, porovnávejme alespoň teda hrušky s hruškama.

                Tazatel nicméně ale poptával jabka za 20k, takže je tahle debata stejně bezpředmětná, nicméně i tak si nadále stojím za tím, že doporučovat hobíkovi na polňačky trailbike je pitchovina.

                0 0
                • Tomcat  

                  Otázka jak věnovat pozor tomu co napsal …Chci jezdit přírodu. Lesní/polní cestičky, zpevněné i méně zpevněné. Byl jsem se podívat na singeltracku a to je taky něco, co bych si rád zkusil…

                  1 2
                  • esmo  

                    Děkuji náhodný generátore slov.

                    Chce si zkusit singletrack, tak mu dáme trailbike, gratulki, posílám klíčenku :-)

                    2 2
            • Jan D.  

              Pokud nevychytá super slevu, tak je to spíš nemožné. To najdeš mezi levnými trailovými koly jako je ten Qayron, ale stejně ta cena bude začínat výš než na 20 tisíc.

              Otázka, co mu víc znechutí jízdu na kole. Jestli užovka místo vidlice (ale svižnější jízda po rovině a do kopce) nebo pomalý pláště a neobratná geometrie (ale pocit větší jistoty v terénu a z kopce). To by si měl tazatel někde vyzkoušet, co mu víc vyhovuje.

              Do 20 tisíc bych to moc neřešil, nechal si poradit v Decathlonu a koupil něco na zkoušku a pak místo upgradu kdyby ho to začalo bavit to radši prodal a koupil něco lepšího.

              0 0
            • Esi  

              https://www.decathlon.cz/…_/R-p-330066?…

              lepší to asi nebude :-) teď je to i v limitu, přední zadní osa pevná, vidlice má teda 30mm nohy, ale alespoň ta pevná osa.

              jako základ první kolo na zjištění jestli ho to vlastně bude bavit to bude muset stačit, má to vpředu 1800mm kotouč, brzdy jsou taky základ ale měl jsem na krosovém kole taky tektro brzdy, je to 15 let a nikdy s nima žádný problém nebyl, proti vyšším řadám shimano jsou ty páky takové humpolácké na více prstů, ale brzdit se dalo i jedním prstem a jak to mělo hodně tupý úhel vidlice tak i jedním prstem šlo zadní kolo do vzduchu a to jsem měl jen 160mm kotouč a 115kg, tak že ty brzdy budou funkční v pohodě, v ČR budou stačit, v Alpách budou hořet :-)

              1 1
              • Esi  

                ten přední kotouč má samozřejmě o nulu méně tak že 180mm :-)

                0 0
              • Pikaču  

                Stack a reach ok. Ale vyska sedlove trubky pouze 500. Na jeho cca vysku sedla 85–86 bude sedlovka skoro 36 cm vytazena coz bude pres limit nebo misto sedlovky tyc od dopravní znacky.

                0 0
                • Esi  

                  tak mají to psané do 200cm a záleží jak má dlouhé nohy, to bude muset na prodejně vyzkoušet. já mám krátké nohy a na 190cm mám sedlo jen 79,5cm. Lux trail mám v L a sedlovka má do max vysunutí rezervu ještě cca 10cm.

                  prípadně se dá sedlovka vyměnit za delší aby byla dost v rámu. https://www.cycology.cz/…mm-p1330886/?…

                  0 0
                  • Pikaču  

                    To ze to napisou neznamena ze to pro 200 cm bude vhodne. A kdyz uz zminujes luxe tak porovnej grand canyon geometrií XL a decathlonu a uvidis rozdil- stack, reach, ST lenght u techto dvou znacek.canyon dela kola pro vysoke lidi.

                    Jinak ano, koupil by si delsi hlinikovou sedlovku-tech je spousta na trhu narozdil od karbonu.

                    A k geometrií decathlon, silnicku XL by uz tuplem nemohl, tam by ho ten stack zabil.

                    0 0
        • Edwin  

          citace: Byl jsem se podívat na singeltracku a to je taky něco, co bych si rád zkusil.

          0 0
      • Jan D.  

        Koukal jsem teď jakou má spyro maximální nosnost a paradoxně to zas tak moc není. 120 kg jezdec i s vybavením a kolem. Třeba XCčka Specialized Chisel a karbonový Trek Procaliber mají 136 kg.

        0 0
    • Pikaču  

      S 196 cm a 108 kg a 20 tisic rozpočtem musíš umět kouzlit.

      S takovou výškou a evidentně i váhou bys mel davno vědět že si budeš muset priplatit.

      Ad výška, spíš XXL kolo nebo 23, pokud nemas problem se zády tak XL/21 by šla ale ne leda jaka.

      Znacky jako decathlon budou mala kola na tebe.

      Dale ta vaha-Chce to pevné osy minimálně a lepší brzdy. To same plati i pro vidlici.

      Za mě ( 195 cm a kdyz jsem zacinal s kolem tak taky 109 kg) bych si priplatil nebo se na kolo vykaslal.

      Nebo to neresit na foru, koupit si yebku za 20 a neco pojezdit a začít se informovat a za rok budes vedet sam co si pořídit a kolik se tomu chces venovat.

      1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.