RockShox Reba RL nebo RockShox SID SL Select Charger RL ? (2022)

76 nepřečtených
  • Mondeus

    Zdravim bikery, poprosim o vas nazor, kterou vidlice vybrat,

    RockShox Reba RL – 9490 Kc

    RockShox SID SL Select Charger RL – 11.990 Kc

    76kg, nezavodim, jezdim jen po lesich a obcas nejaky single trail kolem Brna. Kolo Trek Procaliber 9.5 – aktualni vidlice Judy SL 100mm

    Dekuji!

    0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Mondeus  

      Jde mi hlavně o to, zda SID má stále problémy jak je popsáno na internetu, nebo současná generace to má vse opravené.

      0 0
      • Lachtis  

        Sid sl 2020 mam na ht, mel jsem i rebu a jako dobra vidlice, tedy za 3. Pak mam i fox performance elite a ta je o dve tridy lepsi. Vse 32 verze.

        Pokud mas moznost, kup fox. Pokud ne, tak rozdil v chodu sid vs reba jsem ja nepoznal, jen rozdil ve vaze byl…

        0 0
        • TK75  

          Sid 2020 je jiná vidle, než novej od roku 2021–22

          Srovnávas jabka a hrušky… :⁠-⁠D

          0 0
          • Lachtis  

            Jo, to je klidne mozny, jen pisu, co mam ja… nesrovnaval jsem tyhle dva modely. V prispevku vyse nic o srovnani tech dvou nepisu :-)

            0 0
        • novas752  

          Sid SL neni 2020 a sid 2020 neni SL.

          0 0
          • Lachtis  

            To je asi mozny, mam proste sid sl kupovaného s kolem z roku 2020, vic o tom nevim :-). Vim jen, ze dox mi sedi mnohem vic a ze rozdil v chodu oproti rebe jsem nepoznal (sid vs reba).

            0 0
            • tomxxx  

              Jenže týpek se ptá na jinou vidli, tak proč mu plést hlavu.

              Taková klasika: „Tohle nemám, nikdy jsem to nejezdil, ale určitě je to horší.“

              0 0
              • Lachtis  

                To ze seovnavam jinou vidli jineho roku s jinyma vidlema je fakt a souhlasim, ale obecne mu to taky muze pomoct. Ze ma aspon srovnani. Vsechny mnou uvedene vidle jsem jezdil/jezdim. Takze osobni zkusenost tam je.

                S druhym odstavcem nesouhlasim. Resp. souhlasim s tim a jsem skalopevne presvedcen, ze fox 32 factory bude lepsi, nez top model sid 32 ultimate. Proto jsem uvadel, ze pokud muze, tak at vezme radeji fox.

                0 0
                •  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                  0 0
    • ZdeNECK1  

      Fox! :)

      1 1
      • Mondeus  

        to uz je trosku drazsi sranda :) ale jo FOX je urcite TOP

        0 0
        • esmo  

          Není nad lupání v korunce -)

          0 0
        • tomxxx  

          Fox vs Rockshox je podobná debata jako Apple vs Samsung. Oboje má svého kupce a většinou platí, že každý hájí to co má doma a co draze nakoupil :)

          Já třeba vozím vše RS, Fox jsem měl, neseděl mi, ale hanit ho nebudu, protože někomu jinému vyhovuje a nebudu vyzdvihovat jednu vidli nad druhou. Pro mě je hodně velkej faktor pořizovací cena a cena náhradních dílů, tam je rockshox o hodně levnější. A na těch 100 – 120 mm zdvihu se stejně prd vymyslí.

          Jedinou věc ale uznat musí každý, i zapálený Foxař, že mají pěknýbordel v Push to open a Push to lock zamykání a občas je to fakt opruz.

          4 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Mondeus  

      Nevim no asi to bude ten SID.

      1 0
    • Mondeus  

      Panove, dnes jsem jel po SIDa, oteviram baleni, testuje tlumič, zaviram z korunky a hadejte co? samozrejme nic se nedeje a zavírání z korunky nefunguje. Takze jedu ji vratit a beru Rebu…

      0 0
      • esmo  

        :DDD pech…

        0 0
      • tomxxx  

        Sid select se nikdy úplně nezavře, jen brutálně ztuhne.

        0 0
        • TK75  

          A když je brutálně ztuhlej a člověk zapomene a rozpumpuje vší silou přes boule, hodně do zdvihu …vadí to něčemu, může se něco poškodit?

          0 0
    • Mondeus  

      OK vymenil jsem kus za kus a je v pohode :)

      0 0
      • Mondeus  

        Tak, prvni jizda a po cca 5km, do kopce, vidlice začala ťukat. klepat. Nebavim se v opravy a hledani problemu, rovnou vidli vratim. Nevim zda brat zase novy kus nebo se vykaslet a vzit fakt Rebu nebo neco jine

        0 0
        • scret  

          Vem pevnou :-))

          0 0
          • TK75  

            Jen jestli to není nějaká negativní ..reklamní akce Foxu na bf :⁠-⁠D

            0 0
            • ladys  

              Jestli to měnil sám, tak bude příčina jinde. Jinak příspěvek 12.11.2022 22:22 to musíš za měsíc pokořit ;)

              0 0
              • TK75  

                :⁠-⁠D

                0 0
              • Mondeus  

                ne, pricina neni jinde, mimochodem je to uplne stejny jak v tomto videu: https://www.youtube.com/watch?…

                0 0
                • TK75  

                  A máš jí ještě na kole?

                  0 0
                  • Gru  

                    A není možné že je v ní málo oleje? Někde jsem četl že když je ve vidlici RS málo oleje, tak právě Lock funguje hůř. Navíc RS nové jsou tím menším množstvím oleje při koupi vyhlášené

                    0 0
                    • novas752  

                      Jo ale tam jde o množství oleje ve spodních nohách = olej který tam maže futra, ne olej tlumící díky kterému vidlice tlumí a případně zamyká.

                      1 0
                • Martinson  

                  Ten zvuk je jako cvakání bovdenu. Lepší by bylo vlastní video. Co to je super krám kde mění Sidy na počkání? Vracíš jim uřezaný sloupky?

                  0 0
                  • Mondeus  

                    Nemeni na pockani, ten ktery jsem menil, prvni nebyl ani na kole. Video mam (dneska jsem natocil) ale tady nemuzu pridat, muzu jen fotky.

                    0 0
    • pocestny  

      Ahoj, potřeboval bych si ujasnit, jestli má smysl koupit základní SID SL Select RL 100mm, osa 15×110mm, 29", okolo 10500 kč na děcko kolo. Chtěl jsem lehkou, citlivou a né moc drahou vidlu. Dítě by mohlo mít tak 48–55 kg v průběhu času, nenáročné XC bez skoků.

      Myslel jsem, že to bude „jasná volba“, ale po pročtení diskuzí si už vůbec jistý nejsem.

      Díky moc.

      PS: položím stejný dotaz raději i v dětském vlákně

      1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.