Shimano 105 r7000 vs Shimano GRX RX400

76 nepřečtených
  • Fugaso

    Ahoj chtěl bych si koupit na příští rok gravela :) a to buď GT s osazením Shimano 105 r7000 nebo Scotta s osazením GRX .která volba bude schůdnější pokud chci odolnější a trvanlivější osazení ?jsem kolovůl takže potřebuju poradit :))díky za nazory

    Anketa: Koupit radši GRX

    Ano
    8x
    67%
    Ne
    1x
    8%
    3x
    25%
    0 0
    • novas752  

      GRX má předevšim lehčí převody vhodnější mimo silnice. Pak taky 2×10 místo 2×11 a přehazku s třecí spojkou ramínka (proti mlácení a padání řetězu). Takže na gravelbike bych bral spíš GRX.

      0 0
    • Singlespeed  

      GRX nabízí pro gravelbike lepší skladbu převodů pro lehký terén a širší gumy. R7000 je klasická silniční sada s velkou 50z pilou a těžšími převody. Takže vybírej podle toho.

      0 0
    • Markony  

      Určitě se sadou GRX, koupil sem si kolo se sadou 105 a vyměnil sem kazetu i dvojtaliř 50/36.

      0 0
    • pumpy  

      Ahoj,

      s prominutim si pripojim dotaz na tyto dve sady.

      premyslim o koupi gravela, ale vetsina kol co jsou jsou aktualne (starasi modely) maji kliky 105 (52/36) a to mam pocit ze bude asi moc na moje pouziti. Proto bych se chtel zeptat, jestli myslite, ze je mozne zamenit kliky shimano 105 (52/36) za GRX (46/30)? Bez dalsich zmen na kole? Tzn jen postelovat presmykac a tot vse?

      Dik Radek

      0 0
      • MrtweyUbrus  

        Malím že k GRX klikám budeš potřebovat i GRX smyk kvůli rozdílné řetězové lince.

        0 0
      • novas752  

        Nelze to zaručit.

        0 0
        • pumpy  

          tak vymenit smyk jeste neni takovy problem, kdyby se meli menit paky, to by bylo uz asi o dost drazsi. Diky za reakce.

          0 0
          • Singlespeed  

            Přesmyk to obvykle sežere, ale bude se více křížit řetěz, neboť GRX převodníky jsou vysazené ven kvůli širším plášťům.

            0 0
            • TK75  

              A je vysazený ven i grx jednopřevodník?I když to je asi kravina

              0 0
              • Singlespeed  

                Je, má řetězovou linku 50,1 mm tedy jako bajkové neboost kliky. Pokud máš zadní stavbu klasickou silniční 130 mm bude jeednopřevodník GRX vysazený cca o 1 pastorek ven než je optimum.

                0 0
                • TK75  

                  No tak to jsem se přesně obával.To je dobrý vědět:-)

                  0 0
      • Jáchym 1  

        Tak já jsem si před týdnem na svýho oceláka nahodil GRX kliky.2×10.

        Funguje to na 100%

        Původně 105ky

        0 0
    • Markony  

      Někdo tady popisoval že smyk nechal původní a pasovalo to.

      0 0
    • Fugaso  

      Děkuji za přítomné názory ,myslel jsem si že GRX je jasná volba a je ;)konkrétně jde o rx400 na kole Scott speedster gravel 30 2020 v té úžasné krásné lahvové zelené :) u GT grade alloy expert 2020se mi moc líbí právě system trojúhelníků pro odpružení ale je osazen právě 105kou a myslím si že to GRX by mu slušelo o mnoho více ..děkuji pokud se neobjeví konkurent ve stejné hladině cena/výkon tak vemu Scotta .ještě jednou díky za názory.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • CervezaMatador  

        Počkej, grade expert 2020 má mechanický brzdy a Scott hydraulický, to mi přijde jako mnohem podstatnější rozdíl. GT taky nemá 105 kliky, ale FSA 48/32. Jestli teda koukáme na to samý kolo

        https://www.gtbicycles.cz/…grade-expert

        Jinak mám r7000 a nemám pocit, že bych o něco přicházel. Nejlehčí převod 1:1 mi bohatě stačí a GRX má prej páky vhodnější spíš pro menší ruce, což bych nerad.

        0 0
    • well  

      Převody 50/34 nebo 48/32 a k tomu kazeta 11–32 považuji za ideální set-up na gravel ježdění. Lehčí převody už bych kvůli ježdění po silnici nechtěl. Taky to pak láká se v kopcích v terénu flákat. Daleko důležitější u gravela jsou záplety, pláště a brzdy.

      0 0
      • Kanec  

        A pokud mám 50/34 se kterým jsem spokojen, ale vzadu bych vyměnil na 11–34 je to ještě schůdné?

        0 0
        • Singlespeed  

          Schůdné to je. Podle potřeby trochu odkloníš přehazovačku a mělo by to šlapat. Na menších pastorcích může být řazení trošku jalovější (pokud máš stále R7000).

          0 0
          • Kanec  

            Ano díky. Hlavně mi jde o středovou část kazety, kdy nyní mám velký problém udržet buď předek na malém talíři, nebo na velkém. Je to tam moc jemné a dost mi nevyhovuje neustálý přechod z velkého na malý. Potřeboval bych tam trochu větší rozsah a dobu nechat malý a pak přejít na velký a jít o pastorky dolů. No a ještě jeden důvod je mít zařazenou možnost 1:1 v kopci, nejsem až tak silný vrchař v těžkých stoupácích a rád bych pořád šlapal. :-) Tak jsem si říkal, že by ta kazeta mohla pomoci.

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
        • MiKED  

          Přehazovačka R7000 s dlouhým ramínkem zvládá podle specifikací 34z kazetu.

          0 0
          • Kanec  

            Ano díky. To už mám ověřeno. Což je nejlehčí způsob nahradit 11–32 za 11–34 a pořád to bude chodit.

            0 0
            • MiKED  

              Jakou máš přehazovačku? Protože jestli mě paměť neklame, střední ramínko zvládá papírově jen 30z. Takže pokud máš teď 32z, měl bys mít dlouhé, tudíž by stačila výměna kazety a řetězu.

              0 0
              • Kanec  

                Je tam Shimano 105 RD-R7000-DGS

                0 0
                • MiKED  

                  ramínko GS pro kazety 11–28 → 11–34

                  0 0
                  • Kanec  

                    Tak já to prubnu s tou výměnou na 11–34 a odjedu s tím sezonu a pak dál uvidím. ;-) Díky moc za rady. No a pokud se setkám si vyzkoušet jednoplacku 42 na 11–42, tak uvidím. Chce to odzkoušet. Ale ten borec, co si to přehazuje jen tak ze dne na den, to je supr. ;-)

                    0 0
                    •  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                      0 0
                    • Tomalda  

                      Jezdím 50/34 a 11–34 a úplně stačí

                      0 0
                      • Kanec  

                        Díky za zkušenosti. Rozhodnuto. Jdu do té kazety 11–34.

                        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Markony  

      Vozím DT R500 a naby DT 350 32špic a pohoda žádné kroucení nic a mam jistotu.

      0 0
    • jIrI___  

      Dotaz ohledně záměny klik 105 za GRX, mám v těch řetězových linkách nějaký bordel :). Má někdo vyzkoušené, zda je možné současné kliky 105 5800 50–34 nahradit novými GRX 46–30 bez vlivu na funkci ať už řazení (105 R7000 v kombinaci s 11 sp kazetou Ultegra 11–34) nebo přesmykače (Sram Rival)?

      0 0
      • kamaro  

        GRX kliky by měly mít posunutou řetězovou linku o 2,5mm směrem ven. Přehazovačka se s tím nejspíš popere, ale myslím si, že přesmykač to nedá a nepůjde tolik oddálit. Podle mě bude nutné vyměnit i smyk za GRX na tuto posunutou linku. Se silničním řazení by to ale mělo být následně kompatibilní. Ale vyzkoušeno to nemám.

        0 0
        • mars  

          Ako píšeš, 105kové radenie funguje aj s GRX prešmykom, ktorý bude pravdepodobne treba, stačí z rady 400 (10sp).

          Reťazová linka sa síce zmení, ale keďže je to 2-prevodník, tak to nie je problém.

          0 0
      • AlienDNA  

        Dal jsem GRX a přesmyk zůstal Tiagra a normálně to funguje. Je to 2-placka.

        0 0
        • marvit  

          Soory že reaguji na starej příspěvek. Měl jsi tedy komplet Tiagru a po změně přesmyku za GRX400 není problém s řazením? Chci to taky udělat kvůli místu na pneu, vozím 50/34.

          Díky za odpvěď

          0 0
          • tompca  

            Ne, přečti si to ještě jednou a pomalu, dal kliky GRX a přesmykač zůstal Tiagra. S compacty 50/34 nemusí GRX 400 přesmykač fungovat (zakřivení klece nad převodníkem) je dělaný na max. převodník 46 zubů. Jestli chceš větší místo na pneu. tak jen výměna přesmykače nepomůže.

            0 0
            • marvit  

              Děkuji za info, jsem se v té celé diskuzi ztratil. Našel jsem řešení, je to přesně jak píšeš. Potřebuji více místa na pneu.

              Přesmykač SHIMANO 105 FD-R7000 vyřeší problém, při zachování klik.

              0 0
    • jIrI___  

      Jak chodí ty řadící páky RX400? Mám možnost vyměnit stávající sadu Ultegra s pákami ST-RS685 za novou RX400, ale mám trošku obavy, aby to nebyl downgrade. 11 sp vs. 10 sp mě ani tak netrápí, hlavně mi jde o ten projev při řazení a brzdění.

      0 0
      • Jáchym 1  

        Ultegra je určitě funkčně citelně lepší než RX 400.Ty mají sice pro gravel použtí širší páky( kontaktní místa pro prsty)ale celkově mají jako by tupější odezvu.

        0 0
    • Lachy  

      Chtěl bych radu. Grx 400 je dostačující? Nebo raději hledat kolo s vyšší řadou?

      0 0
      • Cavendish  

        Odpovídá Tiagře, takže stačí :)

        1 0
      • jIrI___  

        GRX 400 se od vyšších řad liší zejména nižším počtem pastorků, jako jediné z GRX řady je 10 sp. Co jsem měl možnost nějakou dobu vozit GRX 400 a GRX 600, tak mi ta nižší řada přišla jednodušší na seřízení a paradoxně i přesnější při řazení.

        2 0
    • Hnoj  

      Ahoj,

      vytáhnu tuto mrtvolu. Zeptám se. Dá se smíchat hazka GRX 810 (tedy 11sp) a řazení 105 R7000?

      Díky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.