Upgrade tlumeni - 120-140 zdvih

5 nepřečtených
  • GGW

    S Rockym jsem prošel takovou periodou, kdy mi to kolo přišlo trochu ztracené a zbytečně schopné (geometrie) směrem dolů, kdy to v rozletu limitovaly pláště, tlumič a hlavně můj skill. Nicméně jelikož mi tady rám pořád zůstal, tak jsem to znovu postavil a pojezdil i Rychleby.

    Bavilo mě to celkem dost a byl jsem překvapený, co se na tom rámu na 120 mm zdvihu dá odjet. Jak tady někdo psal, samozřejmě jsem po návratu pošilhával hned po větším zdvihu a zde okřídlené “kdo se chce posouvat, skončí u XC kola a endura” vypadalo dost reálně. :)

    Jen další kolo do baráku je nesmysl, takže bych spíš upgradoval tlumení u Rockyho a posunul to víc směrem k trailu. Progoogloval jsem toho dost a všiml si, že celkem dost lidí dělá z té platformy takové lehčí enduro/all-mountain kolo s vidlicí na 140 mm zdvihu, piggyback tlumičem, plášti jako Assegai nebo Minion. Ta platforma to snese.

    Takže bych potřeboval poradit, co z těchto možností vzít. :)

    Vidlice Pořešit shaft na současnou FOX 34 s GRIP2 a zvednout ji na 140 mm, nebo koupit Lyrik Ultimate s Charger 3 patronou za příjemných 599 EUR a Foxku poslat o dům dál? :) FOXka váhou nebude moc daleko od Lyriku (odhadem 100–150 g) a tuhost bude asi jinde. Pike mi přijde asi jako zbytečnost a rovnou bych směřoval k Lyriku.

    Tlumič Díky 190×45, ne úplně nejběžnějšímu rozměru na piggyback tlumič, je teď na webu možnost Float X a Super Deluxe Ultimate RC2T – oba za stejné peníze. Trochu se kloním podle recenzí k Super Deluxe.

    Technicky by váha kola neměla narůst o moc nahoru a kolo by mělo furt vážít po 13kg – a schopnostmi by se mělo hodně posunout dál. Upgradoval bych i pláště, protože tomuhle Wicked Will určitě stačit nebudou – ideálně asi Butcher/Elimi­nator kombo.

    Díky za názory!

    0 1

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.