• davidak

    Tak jsme ve 22 45 jeli s kamarádem domů na kole a předtim si dali na jedný zahrádce pivo. Jeli jsme jednou libereckou ulicí a zastavili nás policajti. Že nemáme světla a že jsme určitě pili.. A že to máme za 300. Kdyby radši chytali řidiče a né dva kluky na kole. Řikali jsme si, že jsme radši měli v tý tmě ujet!

    0 0
    • Jogador  

      Tak to vám dal hodně levně, za tmy bez světel bych pokutoval mnohem víc a za jízdu v opilosti, Fousáči se nezlob, ale bych klidně zabíral kola:)

      0 0
      • mastihuba  

        seš ňákej drsnej :) ale jinak souhlas.

        0 0
      • Vymi  

        jo jo sohlas… no ty kola bych ale nezabavoval! :-) jen tu pokutu… sam prece jezdim na kole i za tmy ale se svetlem… a opravdu nemam rad ty sebevrahy co jedou za tmy na kole bez svetla a jeste k tomu cely v cernym…

        0 0
      • Radek Broz  

        Sorry, ale nedotknutelnost soukromyho vlastnictvi je podle me dulezitejsi nez jestli si da nekdo na kole pivo. Zabirani kol fakt ne.

        0 0
      • fousac  

        neber jmeno bozi nadarmo… ;)

        svetla vozim i na zavody pres den a na kolech mam asi hektar reflexni folie..

        a opilej sem nebyl ani nepamatuju.. ;)))

        0 0
        • Luka  

          jojo, reflexni folie :D.......hmmmmmm, jaka vymozenost ;)

          0 0
        • Raydowe  

          Nevies kde by som zohnal tie reflexne nalepky? nejake krejsie najlepsie v bielej, max oranzovej farbe, u nas pomaly nevedia co to je, a ak v nejakom krame aj maju, su to take hrozne modre, s takym tvarom ako na okraslenie detskej skolky. Dobre ze nemaju tvar kvetinky, vcelicky alebo prasiatka… brrr

          0 0
          • fousac  

            ti neporadim.. pro me byla sehnana kamoskou Lukou cerna folie.. ;)

            0 0
          • Mirek1  

            Ja jsem je pred lety kopoval od EXU (nyni myslim je to ShamanRacing), bylo jich nekolik v pytlicku a meli ruzny barvy… Zkus se mrknount na jejich web.

            0 0
            • wroum  

              EXU je EXU a SHAMAN je SHAMAN, ty firmy fungujou obe a obe nabizej reflexni samolepky a to hned asi v peti barvach.

              0 0
              • CZiko  

                jo to je pravda… Vyrábí se v stříbrné, žluté, modré, červené, a černé barvě.

                0 0
          • davidak  

            ja je videl v jednom cyklo obchodu v Lbc, byl to prave ten pytlicek EXU, ruzny tvary a velikosti, cca 60Kč.

            0 0
          • kámen úrazu1  

            Zkus najít nějakou firmu, která vyrábí polepy na různé reklamní desky, dopravní značky a tak. Vyjde to mnohem levněji a mívají na výběr z hodně barev reflexních nálepek.

            0 0
        • cabbage  

          nemas tam chybu? nemelo to byt: „a strizlivej sem nebyl ani nepamatuju.. ;)));“ :-))

          0 0
    • Pavlis  

      To, ze je opily ridic v aute nebezpecnejsi nez vy jeste neznamena, ze jste se neprovinili:) A za ty svetla bych vas nakopal. Rozhodne bych nechtel jit do kriminalu, protoze jsem autem srazil dva neosvetlene cyklisty…

      0 0
    • davidak  

      ja vim, ze je to hovadina, jinak svetlo v noci vozim, ale z ty hospody to bylo jen 100m domu a voni nas chytli 30m bred brankou.. docela pech. ja bych jinak v noci na kole nejel. cyklisti jsou obcas blbe videt i ve dne, natoz v noci.. nepisu to pro litost, ale spis z prekvapeni, ze se tyhle veci stavaj- aspon mne teda poprve.. je fakt, ze vychovnej ucinnek to ale ma.

      0 0
      • enjoy  

        jestli poznali ze jste opily tak to muselo byt..:-)). jinak teda ja v praze bez predniho svetla uplne bezne a vlastne vzdycky:-).mimo prahu nikdy.ridim se tim,ze zezadu mam blikacku-jsem videt.a zepredu me to nezajima,ze me nekdo nevidi,to si ohlidam sam.

        0 0
        • pavelr  

          Až ti někdo na křižovatce nedá přednost, tak si to taky ohlídáš sám? V noci, bez předního světla/blikačky, čí to bude vina?

          0 0
          • enjoy  

            tak nejak nesmyslny reakce.myslel jsem ze jsem to rekl dost jasne.blikacku vzadu mam a za tmy me hlavni nebo vedlejsi nezajima,vzdycky chranim sebe a nehraju si na dopravni predpisy,radsi si pockam a kazdou krizovatku poradne ohlidam. problem s protijedoucim predjizdejicim autem taky nemam,protoze tohle mi po praze moc nehrozi(nebo beru chodnik a nestydim se za to) a jak jsem rekl,mimo mesto bez svetla nikdy.byly doby kdy nas jelo treba 5 a ja byl jedinej co mel blikacku a svetlo.jezdil jsem odzadu dopredu jak trotl a pripadal jsem si jak nejaka mama:-)

            0 0
          • enjoy  

            jeste bych dodal,ze v mym svetle mi vydrzi baterky neco malo pres hodinu a to uz me vazne nebavi.blikacku si dopredu patrne nikdy nedam.

            0 0
            • default  

              Zkus treba tohle: http://www.bikestore.cz/…_obrazek.asp?… Za petikilo to sviti to jako cert, a vydrzi to nakejch 20 hodin +/-

              0 0
              • mastihuba  

                eště mu nezapomeň poradit koupi lepicí pásky, aby to měl čím přidělat až mu to upadne. :)))

                0 0
                • default  

                  Mam to asi rok a drzi to v pohode. Tobe to nejak upadlo?

                  0 0
                  • mastihuba  

                    mě ne, protože ho nemám, ale upadlo už asi 10lidem co znám. Stačí aby kolo spadlo a světlo se vlastní vahou ulomí z toho plastovýho držáku. Je vidět že se svým kolem zacházíš velmi slušně. :)) Jinak si nedokážu vysvětlit že ještě drží.

                    0 0
                    • wroum  

                      mam na kole dve, pritelkyn jedno a kamos vozi taky 2 ale tohle slysim poprve, obcas se podela vypinac nekomu, ale ze by se to ulomilo sem este nevidel a ani nevim o tom ze by to nekdo prisel reklamovat s timhle.

                      0 0
                    • default  

                      Cece tak to taky slysim prvne… Kamos s nim taky jezdi a nic. Ja jsem s nim dal uz par schodu i ostrejsich sjezdu a furt to drzi – nejakej ten crash byl teda taky sazmorejme. Mam ten drzak trochu povolenej, abych ho mohl stelovat za jizdy. Je teda fakt, ze v noci nejedu tak ostre jako ve dne… Hele a to se jako ulomi v ty kolejnici toho svetla?

                      0 0
                      • mastihuba  

                        Kdybych ty upadený světla neviděl tak to sem nepišu. to o vikendu vyfotim, udělam součet lidi komu to upadlo a hodim to sem. http://www.bike-eshop.cz/…VE/ULTRALED/?…

                        já jezdím s tímdle tím. Ten author, ale určitě svítí líp.

                        0 0
                        • default  

                          Ale joooo diky, kdybys mohl bylo by to super… …aspon budu vedet co me pripadne ceka!

                          0 0
                          • mastihuba  

                            http://www.author.cz/…dukt_id=1839

                            tak fotku bohužel nemám, ale 9 lidem(jestli jsem na někoho zapoměl pardon) se ulomila 1/2 kolejnice. U Hanáka v Brně ty držáky prodávají a vzhledem k tomu že je jednu dobu neměli skladem tak bych typoval že šly dost na odbyt. :)))

                            0 0
          • AussigBiker  

            Proto se za tmy bez predniho svetla jezdi na chodniku :)

            0 0
        • Tesi  

          Valim si to rano za tmy po hlavni do práce a z vedlejšky neosvětlený kolo přímo na mě. Hamstli jsme na to oba a vlít mě i s kolem ve smyku po zemi mezi přední a zadní kola sunul se po asfaltu tak, že se mu nic nestalo (já už stih zastavit) a ještě se mi omluvil. Měl jsem totiž chu? ho zabít.

          0 0
        • vojta  

          Preju prijemne skakani do skarpy az proti tobe vyrazi auto predjizdejici jine. Vzdy, kdyz potkam v aute nejakeho „kolistu“, ktery jede za tmy bez svetel, mam sto chuti zastavit a necim ho pretahnout. Od chvile, kdy jsem kdysi predjizdel najaky traktor a tak tak nesejmul nejakeho imb… na kole bez jakehokoliv osvetleni, jsem na tyto jedince silne alergicky.

          0 0
          • zirecek  

            No, to mas pravdu, ale tohle se deje i za svetla. To je vec, kterou nesnasim nejvice, predjizdeni v protismeru jako by tam cyklista nebyl!! Uz snesu to, ze mi nekdo neda prednost… .

            0 0
        • davidak  

          nepoznali, ten chlapek jen rek: „A naky to pivko taky padlo, co?“ My rekli ze jo, by nam dal dejchnout a vysledek by byl stejnej..:)

          0 0
        • Meesha  

          …a bez helmy…

          0 0
      • Pavlis  

        Jo, jenze jak ti polisi, kdyz vas staveli, mohli vedet, ze to mate 100m domu:))

        0 0
      •  

        vidis kdybys byl chytrej tak to kolo vedes a napitymu chodci nemuze rict nic

        0 0
    • orca  

      Na cyklisty bez světel jsem pes. Jelikož při nehodě je cyklista minimálně zralej na chirurgii. tak bych se přikláněl k super tvrdým postihům. Sám když jedu na kole a potkám neosvětleného tak ho brutálně seřvu bez ohledu na věk. Tady jde fakt o život…žel mnohým je to šuma fuk…

      0 0
    • Krutohlav  

      Dúfam, že vám vypustil duše a zahodil ventilky :) Za socíku to tak policajti robili.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Jsem byl vcera na jedny zahradce a pod nohama se mi valel ventilek od kola a ja jsem marne premyslel, jak se tam dostal. Ted uz to vim. Policajti delali preventivni akci primo v hospe.

        0 0
    • wroum  

      cyklisti porad chtej „zrovnopravneni“ s autama a ridicema. akorat nechapu proc se pak vztekaj. me kdyby chytili opityho v aute bez svetel, tak to urcite za 300 nebude :-/

      0 0
      • Radek Broz  

        Pravo bere ohled i na nebezpecnost cinu a myslim, ze opily cyklista/ridic osobaku/ridic autobusu jsou rozhodne ostatnim nebezpecni kazdy jinak (i kdyz opilej cyklista samozrejme zavinit nehodu, pri ktery se neco stane i nekomu jinemu, samozrejme muze).

        0 0
        • wroum  

          ano, ale nikde neni psano kolikrat mene nebezpecnej ten cyklista je a stejne tak nikde neni psano ze opilej cyklista nemuze zavinit horsi nehodu nez stejne opilej ridic tatry. proste by mely platit vsichni stejne. ridic busu taky nebude za prekroceni rychlosti platit 8× vic nez ridic osobaku za totez, i presto ze ten osobak ma radove 8× mene kineticke energie, takze by mel byt 8× min nebezpecnej…

          0 0
          • MaPa  

            Souhlas. Přeneseno: Opilý cyklista může zavinit havárii autobusu.

            0 0
            • -b-n-x-  

              preneseno dale: opily (i neopily) neosvetleny chodec muze taky zpusobit havarii autobusu/kami­onu/atd… Timto nechci v zadnem pripade hajit opile neosvetlene cyklisty.

              0 0
              • MaPa  

                Ano, pokud bude opilý chodec na komunikaci tak to platí i pro něj… Včetně osvětlení.

                0 0
                • -b-n-x-  

                  teda ja nevim, ale jeste jsem nikde neslysel, ze bych mel mit jakozto chodec nejake osvetleni. Myslim, ze pokud by mne na nejake okresce bez chodniku srazilo auto, tak i kdybych byl neosvetleny, vzdy bude mit vinu ridic. Mimochodem by taky mel predvidat, ze mu treba skoci nejake zvire do cesty, nebo neco podobneho. Takovymto srazkam sice obcas zabranit nijak nelze, ale pocitat s touto eventualitou by rozumny ridic mel.

                  0 0
                  • MaPa  

                    Pokud půjdeš vlevo a po krajnici tak tě řidič předvídá. Osvštlení nemáš předepsáno, ale každý rozumně uvažující chodec na okresce v noci radši zaleze do pangejtu nebo svítí – ač je „právo“ na jeho straně. Srážka se zvířetem se rozlišuje dle velikosti zvířete – např. kočku nebo malého psa „musíš“ přejet – pokud se ti něco při pokusu o vyhnutí stane je to tvoje chyba. Pokud je zvíře větší – např. srna, tak se to ve větině případů nebere jako řičičova chyba, pokud neporušil nějaké další předpisy (rychlost apod.). Jak je to ale v úseku označeném značkou nevím…

                    0 0
                    • pos3k  

                      to je pravda s tema zviratkama?

                      0 0
                      • MaPa  

                        Nevím na jakém základě je to odvozený, ale známý naboural ve snaze vyhnout se kočce a pojiš?ovna mu tohle napsala.

                        0 0
                  • Mirek1  

                    Celkem se obavam, ze pokud jako ridic srazis neosvetleneho cyklistu, tak taky budes mit slusnej problem. Mozna o fous mensi, nez kdyby svitil, ale beztrestne se ani cyklisti bez svetel odstranovat z vozovky nesmeji. :-)

                    0 0
                    • wroum  

                      osobne si myslim ze kdyz na silnici sejmu neosvetlenyho cyklistu, tak me za to nikdonemuze stihat ani pokutovat a ani mi davat zadnou vinu pokud jsem se ja nedopustil nejakeho pochybeni.

                      0 0
                      • Mirek1  

                        Neprizpusobeni rychlosti, nedostatek predvidavosti,… Oni si uz neco najdou… Asi by Ti to proslo, jen kdyby byl ten cyklista vozralej a motak se po silnici, nebo by si prokazal, ze nahle zmenil smer. Pokud pojede rovne byt bez svetel, musis se mu vyhnout. Me z toho taky jima hruza, bydlim na venkove a kdyz se vracim autem pozde domu, tak na silnici je dycky rada borcu, co jedou z hospody a maj monterky, holinky a vatak… Lepsi maskac na silnici jsem jeste nevidel. A samozrejmne na tech pleckach nemaj ani odrazku, natoz blikacku… Treba kolega mel bouracku na krizovatce. Stretnul se s nakladakem, kterej blikal, ze odbocuje, ale neodbocil a vina zustala cela na kolegovy, protoze neni dulezity jestli nekdo blika nebo ne, bulezity je jen to, kam jede. Blinkry maj proste jen okrasnou fukci a muzes si je asi zapojit i do barevny hudby k autoradiu…

                        0 0
                        • wroum  

                          to s tema blinkrama je jinak. nesmis spolehat na to ze kdyz auto blika, ze i odboci, pripadne ze odboci na tu stranu jna jakou blika. tzn pokud ma blikajici auto prednost a ty jedes tak ze by ste se za predpokladu jeho odboceni nemohli stretnout, tak mas stejne povinnost pockat az on dokonci odbocovani a pak teprve bys mel jet.

                          Cyklista bez svetel nema co delat na silnici a neverim tomu ze by mi nekdo mohl davat za vinu ze nabouram „neosvetlenou prekazku“ na silnici. tomu proste neverim a hlava mi to nebere. on ma povinnost byt osvetlen a ja jakozto ridic mam taky svoje prava a povinnosti. kdyz je ja dodrzim a on ne, tak nemuze byt vina na me strane.

                          0 0
                          • kolombo  

                            V zákoně je jasně napsáno, že máš jet tak rychle, aby jsi dokázal bezpečně zastavit vozidlo … A pak už máš předvídat … Asi by Ti prošlo přejetí neosvetleného cyklisty na dálnici, ale na normální silnici o tom dost pochybuju. Koneckonců, opilec spící na silnici Ti taky přijde draho, když ho přejedeš …

                            0 0
                            • wroum  

                              to je jasny, ale to bych se taky vubec nemusel rozjet. navic je stejne tak v zakone napsano, ze ten cyklista ma byt osvetlen, a kdyz ho prejedu protoze neni osvetlen (tzn pricina problemu), tak kdo udelal chybu? Ja protoze sem nepredvidal a nevidel sem neosvetlenou prekazku, kterou sem srazil nebo cyklista kterej ma ze zakona povinost svitit a nesvitil (taky nepredvidal)? Opilec spici na silnici si myslim ze by prosel. Jak je v tom alkohol a navic nema co delat na silnici a uz vubec tam nema co spat.

                              0 0
    • Eila  

      sorac, ale za ty svetla bych vam dala i vic, nekdo vas srazi a budou ho vlacit po vsech certech…

      0 0
    • Vrci  

      Za tohle mi přijde 300,–- hodně málo. Já bych policajtovi „líbal“ ruce i za 1000,–- a zahozený ventilky.

      0 0
    • black.horse  

      Ale hovno pokuty… člověka s bajkem za xx tisíc či desítek tisíc pokuta nebolí… Kopnout to hovadu do koulí, to by ho panečku bolelo a hlavně by si to pamatoval a už by na kole jezdil s odrazkama, světýlkama a střízlivej:-D Jen bacha, aby nekopnul až moc a on si pak nekoupil rovnou růžový kolo:-D

      0 0
    • zwwak  

      Celkem mě překvapuje jednoznačnost názorů, čekal jsem větší souboj pro a proti.

      0 0
      • davidak  

        ja na to mam taky jednoznacnej nazor- jezdit neoznacenej potme je hovadina. ale prekvapuje me, ze clovek tady napise, jak jel 100m potme a vsichni by te hned nakopali do kouli a vzali kolo a protoze mas bajka, kterej neni uplne levnej, tak jeste musis zaplatit pokutu nekolik tisic.

        0 0
        • Vašur  

          I kdybys jel 10km, tak to pojedeš 100×100m a na každý tý stovce metrů se ti může něco přihodit, tak kde je psáno,že to nemůže být zrovna těch 100m, který jsi jel ty. To je totéž, jako si říkat 100 před domem, že se už nemůže nic stát. Mám taky praktickej příklad. Dcera si nevzala na 100m okolo domu helmu a byla z toho šitá hlava a 10 dnů pozorování v nemocnici. A přitom jdu příkladem, helmu si nasazuju už doma než popadnu kolo a sundavám doma, když ho odložím, koneckonců všude jinde ta helma překáží.

          0 0
          • Radek Broz  

            To si ji nandavas a sundavas uz/az doma z tohoto duvodu? Ja si vzdycky myslel, ze sundat ji doma je jednodussi, nez 10m pred barakem;-)

            0 0
            • Vašur  

              no dy? řikám, je to jednodušší a bezpečnější a vůbec. Jenom z výchovnejch důvodů to nedělám, protože mám stejný postup i když jedu sám…

              0 0
              • Mirek1  

                Presne tak, je to zvyk. Uz i moje mladsi dcerka (3 roky) to ma tak v krvy, ze vcera poprve „sedela“ na malym kolecku (odmontovany slapky aby dosahla na zem a naucila se drzet balanc) a okamzite se dozadovala prilby, ze na kole se predce jezdi v prilbe. Je to radost, jaky osobni priklad nese vysledky! :-)))

                0 0
    • mosquito  

      tak pokud byla tma tak za svetlo bych vam dal ten flastr taky … a jinak za chlast me napadla stara dobra rada z ceskeho filmu, vypustit a zahodit ventilky :))) to by stacilo myslim

      0 0
      • gumid  

        Schýza řidič-biker je, myslím, zbytečná. Jedou-li oba po silnici, měla by pro ně platit stejná pravidla. Řeči, že je to jenom kolo a jenom 100m, no nevím – jako výmluva od dítěte do 10let možná, jako argument dospělého člověka NE. Skoro většina z nás jezdí jak na kole, tak autem. Proč dělat to, co mě samotnému v opačném gardu vadí?

        0 0
        • davidak  

          já se na to nevymlouvám. máš pravdu.

          0 0
        • mosquito  

          ja tam rozdil vidim … kdyz jedu autem ktery ma tunu, je siroky 1.5 metru, a jezdi i 200kmh tak je to neco jinyho nez 80kg s realnou maximalkou nekde kolem 50–60kmh, ale pri alko vetsinou jedes 20–30kmh, takze bych cyklistu soudil spis jako ozralyho chodce, poac pravdepodobnost ze nekoho srazi a ten to nerozdycha je minimalni a ze te nekdo srazi je uplne stejna situace jako bys sel pesky

          0 0
          • mosquito  

            tim samo neomlouvam ty s prominutim hnupy mezi dedinama (vetsinou stari tatici) na cernych arabech jedouci v noci bez osvetleni i treba 3 vedle sebe … to sou kokoti, ale tady je spis problem ten ze nejsou videt nez ze sou nazrani

            0 0
          • wroum  

            porad to vidis jen z jedne strany a to tak ze biker je obet. uvedom si ale ze i biker, ac lehky a pomaly muze zpusobit nehodu autobusu (napriklad), kde zarve treba 30 lidi. myslim si ze ani rychlost a ani hmotnost nejsou v tomhle smerodatny.

            0 0
            • mosquito  

              ale to muze i opilej chodec ne ?

              0 0
              • wroum  

                jako muze ale sou tam zasadni rozdily. chodec by nemel jit po silnici, ale po chodniku. kdezto cyklista by mel jet po silnici a ne po chodniku. za predpokladu absence chodniku (okreska) bude kazdej na jiny strane silnice a tedy se bude mijet s projizdejicim autem jinak.

                0 0
                • -b-n-x-  

                  hele, ja se dost nachodil v noci po okreskach bez chodniku a mam zkusenost, ze pokud bych obcas nevlezl do prikopy, tak me uz mozna nejake auto srazilo. Ten argument s tim protismerem je sice spravny, ale obcas taky nekdo predjizdi a to jsem pak jako chodec uplne v prdeli, protoze predjizdejici, rychle jedouci auto, ke mne prijizdi zezadu. Pokud jeste v teto situaci vedu kolo, tak to uz je docela maras.

                  0 0
                  • wroum  

                    mas recht, ale to s tim predjizdenim uz je o pristupu ridice, ja bych v takovyhle situaci nepredjizdel.

                    0 0
                • Shotek  

                  ano, taky sme vcera ,kdyz sem slapali do kopce ( vinohradskej v brne) a jeli sme mistnim lesoparcikem , dozvedeli, ze se po chodniku nesmi jezdit . Vysvetill nam to přislušník a dal nam kazdymu kilo pokuty zajizdu po chodniku. p.s: pro neznale mistopisu:druha moznost jak tenhle kopec jet je ctyrproudová silnice s pomerne castym uhynem ridicu.

                  0 0
                  • davidak  

                    Tak to ale byl parchant. Asi ani nemelo cenu se hadat, co?

                    0 0
                  • gumid  

                    V kolik hodin to bylo? Zcela určitě to nebylo večer, protože to odjíždí ze Sherwoodu / hospoda / spousta „nahnilých“. Veřejní i místní „inteligenti“ jezdí autem jen po té nejširší, příště to vemte bočními chodníky, jsou bez asfaltu a dobře se na nich jezdí.

                    0 0
                    • Shotek  

                      rano asi tak v deset. by me zajimalo kudma by jel on kdyby mel jet na kole vinohradskej kopec. treba si da sam sobe pokutu pokazde kdyz najede na kole na chodnik:-))

                      0 0
                      • gumid  

                        To je ta PREVENCE! Tam jsou chodníky dopoledne liduprázdné, je to jen o přirozené inteligenci kontra plnění předpisů za každou cenu.

                        0 0
            • Mirek1  

              Tak tak, byl jsem u jedny takovy jako svedek… Jeden mrtvej, jeden tezce ranenej…

              0 0
              • cabbage  

                mrtvej byl ten biker? jestli ne, tak verim ze „jim“ to muzem i vratit:-)

                0 0
                • Mirek1  

                  Nebyl to biker, ale strejc na kole, mrtvej i ranenej byli v aute… Nedal jim prednost, vyhybali se mu a skoncili ve sloupu…

                  0 0
    • davidak  

      Chtel jsem se zeptat ne jednu vec- kamarád mi řikal, že jeho známejm se stalo něco podobnýho, takže za alkohol na kole přišli na nějakej čas i o řidičák.. To už je docela drsný, co? Že prej jsou taky řidiči a taky účastníci sil. provozu.. Tak nevim. Máte někdo podobnou zkušenost?

      0 0
      • Vrci  

        to už se tu řešilo a nedošlo se k jednoznačnýmu názoru. Záleží na výkladu fráze ze zákona „nebo s ní související“, pokud jízda na kole souvisí (podle mne ano, protože je upravena stejným zákonem) s řízením auta, mají na to právo pokud ne (není k ní potřeba ŘP) tak nemají.

        0 0
        • davidak  

          Aha. Dík za vysvětlení.

          0 0
        • kolombo  

          Na tom není nic nejednoznačného!!! Na kole jsi taky řidič a tak máš dodržovat ustanovení platná pro řidiče. Nebo snad někdo předpokládá, že třeba ten osmi promilovej borec ze semilska přijde jen o papíry na náklaďáka a s osobákem a motorkou bude moci jezdit? Pokud dojde k tomu, že na kole nafoukáš, tak je to stejné, jako nafoukat v autě.

          0 0
          • blue  

            a co ti seberou, kdyz ridicak nemas? podle me ridicak nema s kolem co delat… je to opravneni k rizeni motoroveho vozidla, pokud se nepletu… kdyz jdes jako chodec na cervenou, tak dostanes pokutu, ale ridicak ti tezko seberou

            0 0
            • RomanH  

              Presne tak

              0 0
            • kolombo  

              Když řidičák nemáš, tak ti ho, přirozeně, nemůžou sebrat :-) Pokud ho ale máš a neplníš si dúležité povinnosti řidiče, tak Ti ho seberou, a? jsi řídil cokoliv. Řekl bych, že jízda pod vlivem bude asi ten případ, viz odkaz nížeji … Za jízdu na červenou Ti, bohužel, neseberou ani řidičák ani v autě :-(

              0 0
    • Mox  

      V jaké ulici? Abych si mohl dát pozor :) Jinak po Liberci se proháním většinou stejně po chodníkách neosvětlen a v pozdní dobu i pod vlivem :)

      0 0
      • davidak  

        Hele, jel jsem z Formanky v liďákách po kolejích dolů k ZOO..

        0 0
      • kolombo  

        Checht :-))))) Jo, když se potkají dva neosvětlení cyklisti … To je modelový případ toho, jak se to nemá dělat …

        0 0
        • Vrci  

          a když je aspoň jeden z nich bez helmy a jezdí opatrně a neriskuje.

          0 0
    • Elwar  

      Kamarád se živí jako řidič. Jednou se mu v noci připletl pod kola avie ožralý neosvětlený cyklista v protisměru. Nedalo se to ubrzdit. Ožrala to nerozchodil. Do rána bylo po něm. Kamarád byl půl roku vláčen po soudech v nejistotě jestli nepřijde o řidičák, který pro něj znamená obživu. Naštěstí byl zproštěn viny, ale určitě ho ten otřesný zážitek dost poznamenal. Takže bez světla ani z hospody! A taky se hodí nějaká škeble na hlavu.

      0 0
    • jihra  

      Pokud jede cyklista za tmy bez světel tak je to hovado, které by se mělo samo zabít někde ve škarpě, a? nepřivede do maléru nějakého motoristu, který ho sejme (známe, jak to u naší justice chodí). No a jelikož jsem nejen řidič, ale i cyklista, tak mám svůj názor i na piráty silnic a opilce za volantem – naperte to někde do stromu a zabijte se sami, a? náhodou nezabijete nebo nezmrzačíte někoho jiného. Howg.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • wego1991  

      Měli jste chlastat až do ráno

      0 0
    • Venda  

      Jestli jsem to pochopil, tak jsi to dostal za světlo. Pívo ti odpustil, za řízení pod vlivem by to bylo asi horší. Buď mu vděčnej…

      0 0
    • saddik  

      Fakt nechápu, na co si stěžuješ. Přečinu ses dopustil a měls to sakra levný. Jako chlap bys měl spíš uznat chybu a ne si tady stěžovat. Já takový blbosti (pivo) taky občas udělám, ale počítám, že když budu přistiženej, tak nějakej flastr přijde a já to holt přijmu jako riziko podnikání.

      0 0
    • Jirra  

      Většina lidí občas neco poruší, ale také jsou si toho vědomi a když je někdo chytí, tak to berou, tedy aspoň ty slušný. Fakt nechápu, že se tím, ale někdo veřejně chlubí a ještě se cítí dotčenej.

      0 0
    • mart910  

      Nevim co tu resite a ani to nechci vedet. Kvuli takove kravina takovy spam :D muzes byt rad ze to bylo jen 300

      0 0
    • Erknold  

      Kdo káže a zároveň poučuje, že se na kole nemá pít ani jedno pivo, ať se podívá na své ruce, jelikož se nemají dělat i jiné věci, ze kterých ty ruce chlupatí :-)

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • MirosPikos  

      Už to tu padlo. Sice píšeš něco s alkoholem ale větší problém byl asi ten, že si jel neosvětlenej. Pak rozhodl orgán správně. Dostal si menší flastr a třeba si příště tu pitomou blikačku za stovku pořídíš ;) Buzeraci za jedno pivo, které jde po půl nebo celé hodině vůbec těžko naměřit u většiny populace a nekomentuji.

      0 0
      • marviq  

        Jedno pivo, nebo tři, to je fuk z hlediska porušení zákona. Když máš v krvi, zaplať. Nelíbí se ti to? Choď pěšky a chlastej, jak chceš, nebo nechlastej a jezdi. Nebo chlastej, jezdi a plať, když ti to zákon umožňuje. Nelíbí se ti zákon? Můžeš se odstěhovat.

        0 0
        • MirosPikos  

          Tyhle kecy o stěhování můžu. Zákon se mi nelíbí, ale tu radost abych se odstěhoval nikomu neudělám. Alespoň prozatím. Jsou dobré a špatné zákony a tenhle z mého úhlu pohledu patři mezi ty špatné. Raději bych liberálnější přístup a toleranci určité hladiny. Třeba zmiňovaných 0,5. Na druhou stranu výraznější postih při nehodě způsobené po požití alkoholu. Klidně doživotní zákaz řízení. Podotýkám, že za volantem nechlastám.

          http://vorisek.blog.idnes.cz/…ezpecna.html

          0 0
    • petrun  

      To je málo. Správně vás totiž měli oba odfoukat a poslat do správka!

      0 0
      • Martin  

        a vykastrovat

        0 0
        • petrun  

          To není potřeba ale z pohledu zákona tito policisté jednoznačně pochybili. Mají totiž povinnost řešit přestupek který je závažnější a to z hlediska postihu je jednoznačně alkohol. Samozřejmně pokud mají důvodné podezření že požili. To by ale u cyklistů po setmění a v tomto počasí neměl jen naprostý analfabet a negramot.

          0 0
          • vasek80  

            Myslím, že v roce 2005 nepochybili.

            0 0
          • kubad  

            „Že nemáme světla a že jsme určitě pili.“

            bych typl že flastr byl za světla, i proto je zastavili a alkohol byl spíš bububu

            0 0
            • petrun  

              Lidsky ano :-)

              0 0
            • mastihuba  

              Ja bych za jizdu bez svetla klidně přitvrdil. Kdyz me mohli zkasnout za jizdu po prazdnym dva metry sirokym chodniku vo petibabu, tak jizdu bez svetla bych honoroval klidně litrem. :)

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.