• Andrew

    Chtěl bych se zeptat jak máte nastavený sedlo vůči řidítkám. Já a? dělám co dělám tak sedlo o moc výš nedostanu. Zkoušel jsem i obrátit představec. Mám RM Tsunami s origoš výbavou, zatím beze změn. Rám 19" a měřím 175 cm.Zdá se mi že tenhle rám má dost vysoko hlavovou trubku. Proč to řeším. Po jízdě mě bolí záda v kříži a chtěl bych to nějak vyladit. Možná delší představec a s negat. sklonem(ale už tam je 120 pokud se to měří od osy hlav. trubky po osu řidítek). Bolí vás něco po jízdě (kromě stehen popř. lýtek který zabírají)????

    0 0
    • MARIN  

      Sedlo mam cca 5–8cm vys nez riditka. Kazdemu ale vyhovuje jiny posed. V krizi te muze taky bolet z toho, ze jsi na kole moc natazeny nebo preve proto ze mas treba riditka moc nizko. K tomu aby jsi dal riditka jeste niz budes muset pouzit predstavec s vetsim uhlem a otocit ho. Jeste me napadlo nemas pod predstavcem podlozky?

      Jinak po jizde-pohodicka me neboli ani po 2–3 hodinach nic jindy pri treninku si pripadam jak duchodce treba uz po hodince :)

      0 0
      • Andrew  

        podložky tam mám 2 ale když je oddělám tak zase budu muset uříznout sloupek vidlice, nebo se pletu? A to bych nerad protože chci správnej posed najít zkoušením a nechci dělat nevratný kroky.

        0 0
        • K2  

          Podložky dej nad představec.

          0 0
          • Andrew  

            Jak prosté. To mě fakt nenapadlo. Měl jsem problém myšlenku opustit (že podložky musí být dole)

            0 0
            • coffield  

              Ale pozor, až si pak budeš kontrolovat za jízdy tlak v pneumatice, aby ses na ty přebytečné kroužky nenabodnul. Taky se to tolik nelíbí marnivým bajkerkám – je to neestetické.

              0 0
            • vlk  

              Já teď také testuji řidítka trochu níže, takže mám také jednu podložku nad představcem viz-ten obrázek v zimě www.bike-forum.cz/…se_biky.html?… a nevypadá to nikaj odpudivě. Původně jsem chtěl pak krk zkrátit, ale asi to tak i nechám.

              0 0
              • enrico  

                tiež riešim podobný problém :-) bolo by mi lúto zrezat foxu a potom zistiť, že som moc nízko :-)

                (PS:foto bajku bude onedlho:-)

                0 0
                • Blade  

                  Pohni s těma fotkama…už to začíná nabírat rozměry :o)

                  0 0
                  • enrico  

                    akosi nechcem aby mi pri –10°C vonku zamrzol foťák :-)

                    0 0
                    • Blade  

                      Kašli na foťák, za naše mlsný pohledy to stojí, ne? :-D

                      0 0
                      • enrico  

                        ok malá ukážka, sedlovka na riske max, na 16" prckovy sa to dá :-)

                        0 0
                        • Lowrider  

                          Ještě jednu :)

                          0 0
                        • Tomcat_1  

                          Striptyz…obycejnej striptyz a Ty jses sadista :-)))

                          0 0
                        • Jane  

                          hele a kolik ty vlastně měříš? Já mám do 165 cm a jezdím též 16 palcový rám s představcem 11 cm. A to ta moje Merida má snad o 2 cm delší HTE než No Saint 16, takže by mě docela zajímalo, zda pro tebe ta délka rámu bude OK, pač předpokládám, že budeš přeci jenom větší než já… Akorát na tom malém rámu mi trošku vadí, že nemůžu zkusmo ještě více snížit řidítka, natož uvažovat o vlaštovkách. A to si nemyslím, že bych zvolila špatnou vel. rámu…

                          0 0
                          • enrico  

                            o 3 cm vyše než ty, málo ma ťahali za uši keď som bol malý, asi som moc poslúchal :-))) rám mi sedí vynikajúco, ale mám menší problém, mám dva predstavce www.bike-forum.cz/…big/3974.jpg 100mm a 120mm a ten 120mm mi príde až moc dlhý a ten 100mm zase trochu krátky, 110mm by bol ideál. Lastovičky som sklonil asi o 3mm na stupnici smerom dole, aby sa mi upravil posed. Ten rám v 16" verzii by som doporučil luďom, čo merajú tak od 155 do 168 cm, v týchto rozmeroch sa dá ešte posed vyregulovať predstavcom(pri predpoklade 350mm sedlovky, pri mojej výške ju mám úplne na maximálnej povolenej výške).

                            0 0
                  • Tomcat_1  

                    Tak tak :-) Zajima nas to!

                    0 0
          • MARIN  

            Kdyz to chces jen zkouset tak jak pise K2 dej ty podlozky nad predstavec, kdyz to bude vyhovovat muzes to tak nechat (me by se to nelibilo:) a bebo zkratit krk a podlozky vyhodit.

            0 0
          • MARIN  

            Kdyz to chces jen zkouset tak jak pise K2 dej ty podlozky nad predstavec, kdyz to bude vyhovovat muzes to tak nechat (me by se to nelibilo:) a bebo zkratit krk a podlozky vyhodit.

            0 0
    • ivovi  

      S vyskou sedla nevim, rekl bych ze mam sedlo i riditka asi stejne vysoko. Ale zkus zmenit sklon sedla, mne na boleni zad pomohlo mirne sklonit sedlo dopredu.

      0 0
      • Andrew  

        sklon sedla u toho mýho měnit nejde. je tam jenom matka která přitáhne ližiny k fajce (sedlovce) ale nedá se to natočit aspoň myslím.

        0 0
        • MARIN  

          No tak to urcite ne u 99% sedlovek jde nastavit sklon sedla.

          0 0
        • Daf  

          Jeste jsem nevidel sedlovku na ktere by to neslo. Kdyz povolis ten sroub tak by s tim melo jit hejbat. Pokud je tam ozubeni, jako ze tam skoro urcite je, tak je to do sebe trochu kously. Staci trochu zabrat a pujde to stelovat.

          0 0
    • slavekRM  

      Mám RM wildfire, velikost 19, což je naprosto stejná geometrie. Vyměnil jsem pouze vidlici za MXC air80. Měřím 176 a mám sedlo 5cm nad řídítkama. Originál by ti tedy měl sednout, protože osobně nemám problémy. Zkus posunout sedlo na lyžinách dopředu nebo dozadu.

      0 0
      • Andrew  

        a jak máš posunutý sedlo na ližinách ty? já ho mám cca v polovině a posed se mi zdá kratší. Taky mám problém v prudkým stoupání když jedu na nejlehčí převod tak se mi odlepuje přední kolo od země. Jak seš na tom ty?

        0 0
        • slavekRM  

          Sedlo mám taky zhruba uprostřed, ale ono dost záleží, které sedlo tam máš. Původní Hardware(ale ani s ním jsem neměl problémy) jsem vyměnil za několik sedel, teď zkouším Pells RX. Jinak se kolo opravdu chová tak jak píšeš, Při výjezdu prudkých kopců na nejlehčí převody se zvedá přední kolo. Tento nedostatek vynahrazuji technikou – přenesením těžiště na přední kolo.

          0 0
    • BB  

      bolesti v krizi jsou spis z toho, ze je sedlo vys nez riditka a ne opacne.

      0 0
    • Daf  

      Asi taky zalezi jakej mas zdvih vidlice. Ja pri 80mm mam sedlo cca 5cm nad riditky.

      0 0
    • P.B.  

      Ja mam sedlo stejne vysoko jako riditka a zada jsou v pohode. Zada me bolely, kdyz jsem mel posed moc natazeny, zkus sedlo posunout v sedlovce dopredu nebo i kratsi prestavec. V nekterym uz par let starym Velu to bylo s obrazky. Sedlo nedostanes vys kvuli zdvihu vidlice, pak uz vyrobce ramu nema jinou moznost, nez delat co nejkratsi hlavovou trubku. Taky me vlastne bolaly zada na silnicce, kdyz jsem mel moc vysoko sedlo. Myslim, ze v poslednim Velu to ted bylo, jak nastavit spravnou vysku sedla, ja ho mam asi jeste o kousek niz, abych se dostal pohodlne za sedlo. V sobotu se mi podarilo pri jizde za sedlem se nejak zahaknout popruhem od camelbaku za sedlo – to byl mazec. Nastesti se mi to nekolika zmatenymi skubnutimi povedlo vyprostit driv, nez hrozil pad. :-)

      0 0
      • Andrew  

        Neviděl bych problém v nastavení výšky sedla to podle délky nohou zvládnu ale spíš najít nejlepší pozici pro horní část těla. Vím že je to individuální a musím to vyzkoušet. spíš jsem chtěl jen nějakou dobře míněnou radu abych to urychlil

        0 0
        • Honza z H  

          Když chceš pohodlí, tak ty řidítka dej výše. Jestli tě bolí záda v kříži, tak to chce občas změnit úchop, takže asi rohy, a dozadu dej širší plášť a nefoukej natvrdo. Dobré sedlo a sedlovka taky dost poberou. A k nastavení posedu tu už toho bylo dost. Jestli se na to chceš vrhnout vědecky, tak se zkus poměřit podle: www.competitivecyclist.com/za/CCM?…

          0 0
          • Vašur  

            Jestli to ještě nevyřešil, tak je mi ho upřímě líto :-((

            0 0
    • easyrider  

      Taky bych řek,že tě záda bolí spíš z příliš nataženého posedu. Kombinace 175cm postavy 19" rámu a 120mm představce mi přijde „nedobrá“. Já mam 182cm 19" rám a představec 100mm, řidítka mam tak 2 cm pod sedlem a bez problémů. Možná bych na tvém místě zkusil koupit nějaký obyč 100mm představeca a uvidíš.

      0 0
    • Rychlej turista  

      Bajk Trek 6500 17,5", představec 11 cm, řídítka –10 cm; Silnička Trek 5200, od středu po střed horní rámové trubky 52 cm, představec 10,5 cm, řídítka –14 cm; Plečka Fort RO genius, od středu po střed horní rámové trubky 57 cm, představec 11,5 cm, řídítka – 11 cm; Měřím 182 cm, pohoda.

      0 0
    • stařík  

      Sedlo mám výš než řidítka. Bolest v zádech mám vždy po demontáži a montáži sedla a sedlovky, pokud nesedne zpět na svoje místo. Vždycky jsem to doladil posunem a skolenm sedla a vždy jen o několik mm.

      0 0
    • Palba  

      Posed se neustale meni podle toho jak kdo jezdi. Nekolikrat za sezonu zdviham sedlo vejs a vejs (coz nechapu), sedlo jde dozadu a protoze mam vic kol, tak se me zacina lip jezdit, kdyz jsou riditka niz a dal. CO chapu, ze casem clovek zacne preferovat zavodnejsi posed, ale co nechapu ani v nejmensim, jaktoze ve 26 letech neustale posouvam sedlovku vejs a vejs a nohy rozhodne nenapinam. Rust nerostu, to by bylo nahlavu, leda ze by se nejako natahovali svaly, ale co kosti? no zahada pana tleskace :D

      0 0
    • smallbrother  

      proboha, proč taháte nahoru tři roky starej dotaz? :D

      0 0
      • Rychlej turista  

        V historii hledej pravdu :-D

        0 0
      • orca  

        když se optá znova chytrolíni ho odkážou do historie … jo jo dnes se nezavděčíš.....

        0 0
        • Blade  

          Je rozdíl znuvu zakládat dred o tom samým a odpovídat na něco, co už 3 roky není aktuální..

          0 0
          • orca  

            třeba pro tebe né ale pro někoho ano … tady se vážně nelze zavděčit…

            0 0
      • vlk  

        Sem si toho ani nevšim.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.