Tak ak je toto pravda tak parada :)

28 nepřečtených
  • MF

    25. 09. som sa vracal od zeleznej studnicky z nedelneho vyletu. Tí ktorí poznáte cestu na zeleznu studieku od vojenskej nemocnice viete, ze sa tam nachádza viacero rybnikov s parkom a uz aj prirodnym lesom. Je to jedno z oblubenych miest oddychu pre Bratislavu a ked je pekne, stretnete tam stovky ludi. Niektori opekaju, iní chytajú ryby, byciklujú alebo vsemozne trávia volny cas.

    Uz cestou na vylet som si vsimol mnozstvo odpadkov po okoli. Ale ked sme sa

    vracali jedna vec ma sokolovala. Toto by som neuveril, keby mi niekto rozpraval.

    Partia mladych bez nároku na odmenu sa rozhodla, ze bude v nedelu zbierat odpadky. Zobrali vrecia a cistli chodniky a aj miestami spinavy potok. Sami

    od seba.

    Okoloiduci dedko ich udal a zavolal na nich policajtov a aj rybnu straz. My sme ich stretli prave vo chvili ked s nimi robili policajti pucung. Rybna straz bol chlap, co vyzeral ako hlupy jano a tucny masiar v jednom, ktory na tych dobrovolnikov rucal co si to dovoluju cistit potok / presne ako citujem, co si dovoluju cistit ten potok / a policajti hned brali obcianske a dovodili to tym, ze pre aby mali zaistene osoby na nahrady skod / preboha

    akych skod, ked tie decka zbierali smeti / Na otazku co robia zle, rybar povedal ze on presne vie co robia zle a oni nemaju o tom ani potuchy. Ked sa opat domahali vysvetlenia,odpoved bola, ze vraj tym ze zbieraju smeti otravuju pstruhy / takyto neszmysel som pocul na vlastne usi / Vsetci sme ostali dost v soku a divali sme sa jeden na druheho. Policajti vsak boli velmi horlivi a aktivni a hned sa pustili do veduceho a spolu s tym masiarom zacali ho spracovavat , kde je povolenie na cistenie potoka /

    viete, ze potrebujete povolenie na zbieranie odpadkov, chvalabohu, ze nie na odhadzovanie… /. Vraj to co maju nestaci, tych povoleni treba vela a vy ich mate malo, budete sa zopovedat za skody co napachate a podobne.

    Takto trapnu situaciu som este asi nezazil. Stale ma vsak prekvapuje ako ti dospeli policajti, udavacsky dedko a aj porybny boli ochotni robit zo seba úplnych tupcov a ze im to neprislo vobec divne alebo trapne. Lutujem uprimne tych mladych a dufam, ze nebudu mat zo svojej snahy a ochoty problemy.

    0 0
    • PT  

      No tak jestli jsem si to spravne prelozil:),tak bych rek,ze idiot idioty zavolal.K tomu je asi zbytecne neco rikat.Debilove jsou vsude.

      0 0
    • myscho  

      no zaujimave, az na to „byciklujú“

      0 0
    • Jaroslav  

      No a jak jsi na tomto pripadu participoval ty. Pomohl jsi nejak ,nebo jsi byl pouze nezavisly pozorovatel ?

      0 0
      • MF  

        ja som to sem len nakopiroval. poslal mi to kamarat mejlom, ktory sa toho dajako ucastnil ako pozorovatel.

        0 0
    • cabbage  

      No ty voe, a pak ze sou blby jen cesky cajti, tohle snad neni mozny(vlastne je, u nas:). do novin s tim a porybnyho do kontejneru na odpadky.

      0 0
    • goofy  

      Lol… Nemam co rict…

      0 0
    •  

      a v orlickejch novinach nebo kde je na regionalnich strankach fotka jak uklizej reku :) a nikdo je za to nepokutuje, to tam mate nakej divnej zvyk vybirat za uklizeni,

      0 0
      • Gatier  

        To vies, narusuju letity raz prirody.

        0 0
        • pelt  

          To mas ovsem pravdu – nejspis narusili vznik dulezite vrstvy antropogennich sedimentu:))). A taky dulezite budouci archeologicke naleziste… za par tisic let to mohla byt dulezita lokalita vyskytu vyhynuleho druhu homo sapiens recensis a takhle smula:)

          0 0
    • fousac  

      kruta kocourkovska realita…

      JTM (cesky preklad btw): v nadpisu je spatny smajlik..

      0 0
    • hugos  

      Je to absurdne asi ako nedavno objavena jaskyna Strateny potok. Traja jaskyniari ju objavili na vlastne naklady. Nemali sice na to povolenie, ale to co objavili bude mozno jedna z najvacsich jaskyn na Slovensku. Ked sa vracali z jaskyne, tak ich uz hore cakala policia a ochrancovia prirody, ze porusili zakon. Najviac ma na tom vsetko stve to, ze sa ide poctivo uplatnovat zakon, tam kde netreba. Myslim, ze celkovy prinos pre spolocnost je podstatne vacsi ako skoda, ktora bola akoze spachana. Kiez by sa takto poctivo zakon uplatnoval vsade (Rusko,Meciar, Majesky…). Tu je clanok o tom objave: http://www.plus7dni.sk/index.cfm?…

      0 0
      • RomanP  

        To je i u nás stejný. Řeší se kraviny, ale do věcí co jsou pro ně složitější se pouštět nebudou, není to pro policii pohodlné. Největší čočku dostaneš, když zaparkuješ jedním kolem na chodníku a nebo si necvakneš lístek v tramvaji, ale politici co proserou miliardy jsou v poho

        0 0
    • jihra  

      Být těma děckama, co sbíraly to smetí, tak to těm debilům nasypu zpátky do potoka, aby neřekli, že jsem jim tam něco ukrad. Mně se stalo něco podobného. Jezdili jsme po česku na kole. Na nosiči jsem měl košík, do kterého jsme sbírali po cestě hřiby (holt cloumá se mnou houbařská vášeň). Košík byl vystlaný chvojím, a? se hřiby cestou nepomlátí. Dojeli jsme do nějakého města, hřiby jsme dali hospodskému v hospodě, kde jsme byli na oběd, a chvojí jsem chtěl vyhodit do kontejneru, který stál na druhé straně ulice před nějakými paneláky – prostě zcela obyčejný zelený kontejner. Když jsem kontejner otevřel a vysypal jsem tak to chvojí, tak se z paneláku najednou vyřítil nějaký dědek a už od dveří na mne ječel, co si to vůbec dovoluju sypat něco do jejich kontejneru. Chvilku jsem ho nechápavě poslouchal, jak na mne řve (vypadal pak už na infarkt) – no pak jsem se ale naštval, otevřel jsem kontejner, chvojí jsem vylovil (nebylo naštěstí moc hluboko), mrsknul jsem je na chodník před kontejnerem, otočil jsem se a šel jsem po svých. Dědek najednou stichnul, ale jestli byl jenom překvapený a nebo opravdu dostal infarkt, to už jsem opravdu nemínil sledovat.

      0 0
    • pali  

      posli ten prispevok na mesto teda odbor hovoria si zivotne prostredie co oni na to

      0 0
    • martt  

      takze je to pravda!!!

      Kuknite si http://bratislava.sme.sk/clanok.asp?…

      Cloveku skutocne az rozum zastava!

      0 0
    • boban  

      No to je stejný jako u nás(nakonec těch pár let co moc změnit nemůže).Zkorum­povaný policajti aby vypadali že to neni jenom parta uplacenejch flinků vyvíjí jakousi činnost kterou pak na veřejnosti prezentuje jako ochranu zákona.Přitom jediný co ti vypatlanci hájí je šrajtofle v jejich kapse.A aby neměli nouzi tak jim ještě zkorumpoivanější vláda vymyslí bodovací systém,aneb jak nejlépe kasírovat úplatky.Je to hnus.Snad se ti postižení poučí a příště budou odpadky jen odhazovat.Nejlépe v CHKO.

      0 0
      • sportovni_biker  

        Přesně tak, mám stejný názor jako ty. Nedávno jsem viděl hlídu (dva policajti) jak prochází městem (teoreticky měla dávat pozor na mětský klid). No a co člověk nevidí jeden z policajtů si zapálil cigáro a v klídku se ploužil s tím druhým přes náměstí (Nevím odkdy si můžou policajti zapalovat cigárea na veřejných místech). Schválně mě zajímalo, jestli ten vajgl potom vyhodí do koše nebo do popelníku předem určeného. Samozřejmě, že cigáro odhodil na trávník ještě stále doutnající a ani se nesnažil ho zašlápnout. To je teda fakt hezký od pomyslných strážců zákona :). A to není poprvé co jsem na vlastní oči viděl něco takového

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.