• tjuren

    Pořád jsou tady málo kontroverzní témata. Proto jsem hodil do placu téma „Metro z Prahy do Ruzyne“, které by mělo být financováno ze státní kasy. Zajímá mě jak se tady vyprofilujou názory pražáků a ostatních. Otázka zní? Má to platit Praha a střední Čechy nebo to má lepit stát?

    0 0
    •  

      Pražák nejsem, ale hlavně že metro nepovede k nám na Jizerky a do Českýho ráje, to bytam už nebylo na kole k hnutí.Ahoj

      0 0
    • BOREK  

      Tez nejsem prazak, urcite by to mela platit Pha. Je jedno kdo to bude uzivat, ale bude to v Praze!

      0 0
    • wroum  

      ja si myslim ze metro do ruzyne je zbytecny, ale kdyz uz tak by to mely platit Dopravni podniky s prispenim Prahy.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Radek Broz  

      Ja si myslim, ze by tomeli protahnout az do Varu:o)

      0 0
    • VICI  

      Jsem pro cokoliv, co omezí (píp) „letištní taxi“!

      0 0
    • JSt  

      at si to zaplati sami prazaci, kdyz si toho neumi vazit. prijde voda, nechaji to zase zatopit, nikdo nebude zodpovedny a platit to budeme vsichni…

      0 0
      • wroum  

        chtel bych videt voidu co zatopi metro na Ruzyn :-))))

        omlouva te jedine to ze jsi z Brna.

        0 0
        • JSt  

          v praglu sem byl 3krat (mozna 4krat :) a na mapu sem byl liny se podivat. tak se omlouvam, ze nemam prehled. ale de mi o princip. uvedu ilustracni priklad. je ti 18 a rodice ti financne prispeji na auto. ty ho nekde sesrotujes a s dalsim autem se na tebe rodice co? ano vyse.. emh vykaslou. a ja se citim byt v roli tech rodicu :). asi tak.

          0 0
          • wroum  

            Ruzyne je jedno z nejvys polozenych mist v Praze.

            nevim jak souvisi prispevek na auto (osobni prospech) s vystavbou metra (verejny prospech). za dalsi: ne kazdy rodice se na tebe vyserou a tim spis kdyz to neni jenom ciste tvoje vina. a jak sem mozna spravne pochopil – narazis na povodne a metro v praze – neni to tak jednoduchy jak se vam na divokym vychode muze zdat.

            BTW – ses moc mladej na to, aby sis hral na rodice.

            0 0
            • JSt  

              verejny prospech, ktery mi je temer k nicemu. letiste v ruzyni mi prijde jako vrchol pragocentrizmu (odpust, jsem lokalni patriot:). ted otevreli novy terminal. aby bylo letiste vytizene, tak se i kratsi lety presouvaji z brna a ostravy do prahy. a to mne treba vadi. a kvuli tomu chcou jeste stavet metro… ad zaplavy – ja to od nas z divokeho vychodu vidim, tak, ze nejaka osoba (skupina osob) zodpovida za bezpecnost apod. udelali chybu, tak at nesou dusledky. ad rodic – proto sem dal smajlika.

              0 0
              • Eila  

                sorac ale kdo leti do cech neni na nejaky brno nebo ostravu zvedavej… tak leti do prahy… navic teda brnensky letiste mi prijde jako pekne nefoukana stavbicka… i to blby parkovani je drazsi nez v praze

                0 0
                • JSt  

                  treba kdyz ma pracovni jednani v brne nebo ostrave (popripade pobliz techto mest), tak z prahy neni moc nadsenej. a ten oprvzlivy ton si vyprosuju. to je presno to, na co poukazuju. si myslis, ze cr=praha? ani omylem. a do cr priletivsi turisty sem ani nemel na mysli. vadi mi, ze kdyz chces letecky na dovolenou treba do recka, tuniska etc. tak dnes musis temer vzdy do prahy a tam utratit prachy jeste za jidlo a nocleh. driv se litalo z brna podstatne vic. tu cenu parkovani vidim jako dusledek toho omezeni letoveho provozu. proste tam prijizdi malo lidi, tak to musi byt drazsi. ale jak rikal ivan hornik, silnejsi pes m*da. tady to plati bezezbytku.

                  0 0
                  • wroum  

                    kdyby bylo ekonomicky vyhodny litat z Brna (tj. kdyby se do brna hrnulo tolik lidi ze se to vyplati), tak ver tomu ze ekonomickej aspekt je tak velkej ze by se z toho brna litalo. ale je tomu uplne jinak. 99 procentum lidi co pristanou v CR je brno uplne… (vis kde) a ostrava tuplem. A predstava ze turisti litaj do CR proto, aby si prohlidli brno je vic nez usmevna (nerikam ze je osklivy, ale treba Telc je hezci a taky tam nepristavaj dopravni letadla).

                    BTW, co furt mate s tim brnenskym patriotismem – vzdyt v Brne nic neni. je maly a nudny. a vynika jenom tim, ze se ho brnaci snazej porad porobnavat s matkou mest – tzn. srovnavat nesrovnatelne.

                    0 0
                    • gadzo  

                      Pořád lepší než Praha, taje dle mého názoru velká a hnusná.

                      0 0
                      • Lance  

                        Praha je nahodou krasna,prazaci jsou cu..ci (ne vsichni),ale ty najdes vsude

                        0 0
                        • Radek Broz  

                          To s tema prazakama je taky nesmysl – vsichni, ktery znam, jsou fajn. Idioti se najdou ve vsech mestech priblizne ve stejne mire.

                          0 0
                        • gadzo  

                          To já vím, praču…i jsou aji v brně, jsem myslel spíš, že brno, je takový akurvát, máš centrum, okolo pár obytnejch čtvrtí a poté hned lesy nebo pole. Kdežto kydž jedu přes prágl, tak je centrum, pak pár obytnejch čtvrtí pak celé divize peliférií (pole a fabriky), pak hodně dloho nic, pak pár malejch vesnic a pak je teprvá cedula konec prahy

                          0 0
                    • pegal  

                      hezkyyy Telc .. mas u me maly vyznamny + .. :)

                      0 0
                    • tjuren  

                      Já věděl, že se nějakej pragofil neudrží… bingo

                      0 0
                      • wroum  

                        me jenom vadi jak vsichni moravaci (a brnaci nejvic) nadavaj na prahu a prazaky jak je to tady hnusny a blby a drahy a ja nevim co jeste… a bez se podivat na kterykoliv vysokoskolsky koleje – plny moravaku, ve spouste firem makaj moravaci protoze sou ochotni makat za mensi penize nez prazaci (alespon zezacatku), jinak receno: temer vsichni moravaci si myslej ze tam kde zijou (hlavne brno, ostrava, castecne olomouc..) ze je nej, ale presto v okamziku kdy maj moznost presunu za studiem nebo za praci do prahy, tak nevahaj jit za lepsim. znam takovejch lidi spoustu, jsou to moji kamaradi a i oni meli takovejhle postoj kdyz prijeli tehdy do prahy. jenze realita je naucila a uz to taky videj trochu jinak.

                        a jeste si neodpustim tohle: prazakum sou moravaci u… a nemaj potrebu se s nima srovnavat, ale kdyz prijedu na moravu (obcas Brno, casteji olomouc), tak se hned vsichni chtej srovnavat a predvadej se. porad nekdo chce aby sme sli hrat fotbalek PRAHA vs MORAVA, v paintballu totez… kdyz si v Olmiku objedname na namesti jidlo, tak je patrnej rozdil chovani vuci mymu kamosovi (olomoucak) a vuci me. proc? tipnul bych to nejakej komplex. a to ze Praha je stred statu (temer geograficky a kulturni a ekonomicky zcela jiste) je zcela objektivni fakt a s tim nic nikdo neudela.

                        0 0
                        • Jenda  

                          Nejen moravaci nadavaji – na Kladne jsou prazaci taktez velmi oblibeni, btw vis proc se praze rika hmyzakov?:-)

                          0 0
                          • wroum  

                            tusim, ale popravde nechapu proc by kladenaci meli mit neco proti praze. spousta kladenaku ma v praze praci, jezdej tam za kulturou… a to z jednoho jedinyho duvodu – kdyby nebylo kladno pobliz prahy, tak je to este vetsi dira (nemam nic proti jejim obyvatelum, ale tohle je fakt)

                            0 0
                        • JSt  

                          jednak mam pocit, ze tady nikdo nesrovnava prahu a neco (jen eila zacala s cenou parkovneho). druhak ty vycitas brnakum, ze se zastavaji sveho mesta a sam delas to same. a tretak :) mi kamaradi, co studujou v praze taky rikaji, ze citi rozdil v chovani k nim a k prazakum. btw. tento thread beru jako dobry vtip tjurena, na ktery sem mu skocil nejen ja :)

                          0 0
                        • JSt  

                          a kdyz reknes, ze praha je geograficky stred cr (vim, psals temer), tak to uz na tu moravu a slezsko seres moc…

                          0 0
                        • zirecek  

                          Hm, proti Praze nic nemam a nemel. Tvuj prispevek neni prave objektivni, prave kvuli takovemu neobjektivnimu nazoru, co prezentujes, vznikaji postoje okolnich lidi na nejenPrahu.

                          0 0
                        • RomanH  

                          Jasne, pokud se nekdo rozhodne dat prednost kariere pred osobnim zivotem, jde do Prahy. Platy jsou zde vyssi hlavne diky tomu, ze zde sidli vetsina zahranicnich firem. A proc ? Treba i kvuli tomu letisti.

                          Mne je to jedno, nejsem brnensky patriot, ale osobne znam zase spoustu lidi z Prahy, kterym se v Brne libi kluby a hospody (v Praze je pry az na Araby vecer mrtvo) a to, ze kdyz to v praci ve ctyri zapichne, klidne muze jet na biku do lesa – v Praze to pry ani nema cenu, nez se vymotaji ze stredu mimo Prahu, uz aby se pomalu vraceli. Neznam Prahu tak dokonale a tak to nemohu posoudit.

                          Trochu pracovne : Nasazovali jsme stejny soft v Brne, Praze a v Ostrave. V Ostrave a v Brne byly holky snazivy, kdezto v Praze porad rikaly, proc to mam delat ja atd.

                          0 0
                          • wroum  

                            osobne znam dva lidi co se prestehovali natrvalo do brna. jeden z prahy a druhej z usti nad labem. oba svorne (ac se vubec neznaj) tvrdej, ze to stoji za hovno, ale da se :-)

                            v Praze fakt neni mrtvo a to i tak ze kdyz se v tejdnu rozhodnes jit ve dve rano za zabavou, tak si muzes stale vybirat. v brne se nam nepodarilo za celou noc najit vyhovujici podnik (neco jako je treba Punto Azul nebo Guru…), ale to je mozna nase chybka – nezname to tam zas tak dobre :-)

                            a kdyz chces jit na bika, tak je realny byt z uplnyho centra do pul hodky v lese nebo v jinym na bikovani vhodnym terenu.

                            a to s tim softem? muze se stat, ale je to o lidech konkretnich. napriklad ja jezdim obcas do brna do firmy IMI Partner a musim rict ze to je fakt hruza oproti pristupu jejich prazsky pobocky, takze to asi nejde pausalizovat.

                            0 0
                        • tjuren  

                          Tos hochu přehnal, to pak vypadá, že Praha je střed světa a to co je kolem je jenom horší, škaredší, bydlí tam jen hloupější a škaredší lidi, jezdijou hůř na kole a mají mezi prstama blato.
                          Vztah k Praze je určitě každého individuální věc a na popis variací by tady nestačila kapacita sítě. Já jen za sebe mohu říct: pracovně do Prahy jezdím nerad, protože jsou to jenom starosti a zabitej celej den. Kolegové z Prahy si ale rádi udělají parcovní schůzku kdykoli je to napadne a nezajímá je , že ostatní za něma jezdí přes celou republiku.
                          Kulturně je Praha rozhodně národní špička, je tam krásný centrum s puncem velkoměsta. Spousta kulturnáích akcí atd.
                          Sport- Sparte fandím asi jako Bayernu Mnichov – tedy vůbec.
                          Politika – V Praze zvolili po válce komunisty a kdoví jak by to vypadalo kdyby ne. To byla taky jedna z věcí, který nám slováci nemohli odpustit.
                          - a dnešní politika- ministerští úředníci jsou stát ve státě a to se pak něco těžko prosazuje, když je každej známej každýho.
                          Televize – alespoň ve zprávách by se mělo mluvit česky a ne pražsky
                          No emotion, be cool.

                          0 0
                          • náčelník  

                            Myslím, že wroum nevynáší Prahu, jen mu vadí, že jedna skupina nadává na druhou, často bezdůvodně. V tomto případě moraváci na pražáky. Stejná nevraživost je např. Hradec – Pardubice.

                            0 0
                    • Radek Broz  

                      Asi tak. Brnaci si mysli, ze tam chce kazdy a nelita se tam proto, ze to zakazuji zle letecke spolecnosti, zatimco turisti by tam radi litali;-) Kdyby byla poptavka, litalo by se tam hodne. Ve varech pristava jeden ruskej Boeing za druhym a to mame maly venkovsky letiste;-) Brno je moravsky ekonomicky centrum a je tam BVV. Pro turisty je podle me ale nezajimavy. Upozornuju, ze proti Brnu ani Morave nic nemam, ale bydlel jsem na koleji s dost moravakam a mam pocit, ze cesi proti morave vesmes nic nemaji, zatimco moravaci maji z Cech potazmo z Phy komplex. Jeste dneska je na ostravsku docela zakorenenej pocit, ze Pha je tam, kde je diky tomu, ze ostravaci rubali uhli o 106.

                      0 0
                      • Lance  

                        rikal Jdi a rubej,tak ja jdu a rubu

                        0 0
                      • JSt  

                        nee. ja si taky nemyslim, ze by bylo brno nejak extra zajimavy pro turisty. mne de o lidi z brna a sirsiho okoli. proste driv letalo mnohem vic letadel do destinaci jako tunisko, kreta… a ted musis pres 200km do prahy.

                        0 0
                        • Eila  

                          jeeeeeeeeeeee­eeeeeeeee u vas je more? ja ze bych neletela na tu kretu:-)

                          0 0
                        • zirecek  

                          Brno je male, Praha je mala. Toz, nevim, kdo ma ty komplexy, mi spis pripada, ze ti lide ve velkych mestech. Ti okolo reaguji normalne-jen tem uvnitr se zda,ze ma nekdo neco proti Praze.

                          0 0
                      • enjoy  

                        ja proti moravakum i par veci mam:-).velka vetsina z tech co jsem poznal(co jsem je mel na krku v praci) byli urvany a vypatlany hovada.tak nejak takhle:-)

                        0 0
                        • Radek Broz  

                          A prazaky jsi tam mel samy slusny?;-)

                          0 0
                          • enjoy  

                            neodpovidej tak jak cekam:-),budu si pak pripadat jako telepat:-). samozrejme ze ne,ale jak je asi jasny tak prazaku jsem poznal o hodne vic ale podil kretenu hral znacne v neprospech moravaku:-). ted jsem se premistil o dvere vedle,delam karieru bowlera a i mezi „lepsima“ lidma jak narazim na moravaka tak je to vetsinou… ale nic uz,je pozde:-)

                            0 0
                    • VICI  

                      Máš pravdu, Telč je hezká. A spousta jiných měst také. Ale jen 2 města v ČR mají za svoji dominantu kriminál. Brno a Mírov. Takže závěr – v Mírově chybí letiště :-)

                      0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
      • Jogador  

        Za prvé, je jen dobře, že to zatopilo, je matematicky dokázáno, že kdyby Florenc voda nezatopila, a vznikla by jedna velká bublina pod vodou, tak tu stanici nic neudrží a pujde nahladinu sevším co stojí nad ní, proto se upustilo i od dalších uprav Florence, toto je z výzkumu ČVUT. Za druhé, nevim proč zrovna já bych měl platit dráhu pro cizí, letáte snad všichni, já vživotě nikam neletěl, a co vim, tak na letiště jezdí lidi s celé ČR, ne jen pražáci. otom, že ta trať vede pěkně divně, a že nemusí jít vůbec na motol, to je zas jiná, já osobně bych letiště ruzyň zboural, aspon budou mít ty páprdové ve vládě chvilku pokoj a nebudou nikam létat…

        0 0
        • enjoy  

          neblbni.mezi kym bych jezdil slalom na prikope kdyby k nam nelitali turisti:-D.

          0 0
          • Jogador  

            Mezi patníky, třeba…

            0 0
            • enjoy  

              moc pomaly:-)

              0 0
            • cabbage  

              na zizkove nejsou…;)

              0 0
              • Radek Broz  

                Zase je tam spousta jinych veci;-) BTW: Napadlo vas taky nekoho, jestli byste na Ohrade na krizovatce projeli mezi tramvajema zatacejicima od ohrady doleva na Biskupcovu (resp. protijedouci obracene)?;-)

                0 0
                • enjoy  

                  bydlim kousek ale nerozumim:-)

                  0 0
                  • Radek Broz  

                    To je jedno;-) Komplikovany to takhle vysvetlit, takovy blby napady mam v tramvaji asi jen ja :o)

                    0 0
                    • enjoy  

                      jo uz mi to doslo:-).tak teda ne,nenapadlo:-).ale napadaj me kolikrat jiny legracky,ktery asi teda neprijdou zrovna kazdymu okolo legracni.

                      0 0
                      • cabbage  

                        tak nam to nekdy predvedes;)

                        0 0
                        • enjoy  

                          to asi ne.na vyjizdkach se chovam nanejvys slusne a nesebevrazedne:-). tedy pokud nejedu za tebou a ty se predemnou nerozflakas:-))

                          0 0
                          • cabbage  

                            ehm.. naposled se akorat projevilo za Juicy7 brzdi lip nez HopeM4:-P

                            0 0
                            • enjoy  

                              jo ty myslis tamtu udalost?:-).mas pravdu juicy7 nasledovana rytim tlamou o hlinu brzdi lip nez hope:-D. ps:pokud se pamatuju,byl jsem jedinej kdo to ustal:-)

                              0 0
                              • cabbage  

                                jestli se dobre pamatuju tak sem zabrzdil a neco mi vlitlo na zada(vivat camelbak:) ryti drzkou v hline sem zazil naposled v 2003 na KŠ;)

                                0 0
                                • enjoy  

                                  pamatuju si jenom ze jsem ti snad tak maximalne zautocil na patku prehazky,v tom jsem dobrej:-)). hur uz dopadl JirkaD(ted nevim presne).a kdo mu ma pak vysvetlovat ze kibic to nezvlad:-D

                                  0 0
                                  • cabbage  

                                    jak nezvlad? slo to presne podle planu: zabrzdit, vyndat kolo ze sr*cek a pokracovat dal..;)

                                    0 0
                                    • enjoy  

                                      ano ano ano.. vyjet mimo stopu,nohy z pedalu.. vydesit ostatni za sebou a zakufrovat v neprehledny zatacce:-)).presne podle planu:-D.

                                      0 0
                • cabbage  

                  nevim, neznam… zizkovu se vyhybam..;

                  0 0
                • mawerick  

                  tfuj:D žádnou tramvaj… sem s jednou tuhle přetlačoval na štrosmajeráku… vyhrála to mrcha…

                  0 0
    • Eila  

      zatopit na ruzyni?:-D

      0 0
    • RomanH  

      Ac nejsem z Prahy, tak na prni pohled bych souhlasil – litaji odtud lidi z cele republiky. Na druhou stranu, proc ?! Kdyz se u nas v Brne (castecne i diky pochybnemu referendu) nepodarilo zarazit stavbu noveho nadrazi, tak to Brno bude muset taky platit samo (malou cast sice mozna zaplati stat, neco malo se mozna zaplati z fondu Unie, ale hlavni tiha bude na Brnu). A vlakem sem taky budou prijizdet lidi z cele republiky.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Co by tam delali? :)

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • zirecek  

        Hm, výstavba ostatních věcí v Brně je zatnuta, nějakou tu generaci se bude splácet a šetřit na nádraží. Nové nádraží má význam, pouze velkolepost a slepá nadčasovost zbytečně navyšuje rozpočet. Dobrý nápad se dá taky udělat střídmě… .

        0 0
    • Páník  

      kdyz to bude platit stat,tak to pujde z kapsy vsech,no a kdyz to bude platit Praha,tak se zvedne jizdny,coz postihne hlavne Prazaky…ted co je lepsi?:)

      0 0
      • BOREK  

        to druhe :)

        0 0
      • pos3k  

        prazaci maji litacky, vic by si zase priplatili „vesnicani“ a cizinci :-)

        0 0
        • Pebe  

          pražáci jezdící na kole lítačky nepotřebujou :-)

          0 0
          • pos3k  

            neni pravda…asi ze nejsem prazak, teda Prazak (nebo jak je to v pravidlech :) treba me se to nevyplati, a to ac student bez „prijmu“ platim robotskou cenu…jizda domu (chodov-dejvice, dejvice-florenc, dejvice-chodov atd), nakupy (pc komponenty uz na kole zvladnu, zlatej CC), neplanovane navstevy srazy a kultura obecne…

            0 0
        • libi  

          ale litacka by se asi zdrazila taky, uz ted je docela hukot kazdy tri mesice vyplaznout 14 stovek, ale je fakt ze je to podstatne levnejsi nez jezdit na listky

          0 0
          • JSt  

            jestli ctu dobre tak 1260,– pro „normalniho“ cloveka a 630,– pro studenta v praze. v brne 540,– a 1070,–. kdyz si vemes, ze pragl je vetsi a mate tam to metro :), tak to vyjde sulinek nulinek. rozhodne to neni malo.

            0 0
            • libi  

              jo asi ctes dobre, ja to strelil od oka, nepamatuju si presne kolik platim. Ja tam to metro nechci, myslim ze je to zbytecny plejtvani penezma.

              0 0
    • dada  

      no já lítám docela často a tak mě to zajímá. pražské letiště je opravdu ostudou co se týče dostupnosti, takže řešení je nutné. Metro je ale nějaké zaklínadlo na které slyší pražáci ale jinak je to docela nesmysl. Že prodlouží áčko do petřin chápu. Na letiště by postačila rychlodráha, která by navíc více vyhovovala potřebám cestujících na letiště-přeci jen mačkat se s kufry v ranním metru mi přijde nereálné takže ti taxikáři by moc škodný nebyli. a metro přes ty pole do ryzyně bude fakt luxus a hlavně to bude trvat tak 15 let než to postaví. Ale jak víme je v tom hodně politiky a záleží na tom, kdo bude u moci-někoho holt více uplácí čd a někoho DP Praha. P.S.: za týden letím z novýho terminálu, navíc hodlám využít airport expres z holešovickýho nadraží tak sem zvedavej jaký budu mít nový zážitky-hlavně jak se tam ten autobus přes letnou ráno dostane-má na to dle jízdního řádu 35 minut!!! :)

      0 0
    • tjuren  

      Co jsem si natropil zkusim sliznout. Z Ruzyne jsem nikdy neletel, mám představu odlehlého letiště s přecpanou silnicí a jedinou alternativou k taxi je pribuzny coby drožka nebo autobusova doprava aerolinek.
      Metro az na latiste si muze vymyslet jen nekdo kdo ma prsty ve stavebni firme ktera ma vyhrat vyberovy rizeni. Nadzemka má svou logiku, ale mela by vést jen k nejbližšímu uzlu MHD a ne do centra. Luxus, ze se me nekdo doveze za 30 minut na Vaclavak je z rise utopie.
      Nejlepsim resenim by bylo asi udelat poradek v silnicni doprave, komunikace opravit, rozsirit a doplnit. Za jednu miliardu vyhubit dnesni taxikare a zridit ciste taxi jen pro prepravu z letiste do Prahy. Neco na zpusob NY yellow taxi ktery jezdi jeden za druhym a jsou sluzbou mesta a ne soukrome firmy.
      30 mrd je moc i pro tak bohatou zemi jako jsme my :-)

      0 0
      • Radek Broz  

        Z Dejvicky jezdi MHD bus na letiste kazdych cca 8 minut a treba busy z K. Varu jezdi pres letiste kazdou hodinu, takze se tam rozhodne da dostat i jinak.

        0 0
        • tjuren  

          Tak v čem je problém? To lidi nemůžou jezdit busem, že se jim dělá špatně?

          0 0
          • náčelník  

            Autobus smrdí, má menší kapacitu a v tom provozu je jistě pomalejší. Nejlepší by bylo létat tam na kole :)

            0 0
          • zirecek  

            Kapacitně, kvalitativně je napojení mezinárodního letiště na velkoměsto neadekvátní pomocí BUS.

            0 0
      • Glum  

        Ruzyně není odlehlá, na velké letiště je možná až zatraceně blízko (12 km od metra z Dejvic, cca 16 km od Václaváku). Bus z od metra tam je za 23 minut, jezdí dost často. Lze jet i busem na jinou větev metra. Pokud by jelo metro dál až na Ruzyň, může to pro cestujícího znamenat zrychlení na Václavák řekněme o 15 minut, o víc ne. Komunikace z letiště je vcelku opravená, celou dobu dvouproudová, většinou relativně volná až skoro do Dejvic. V tý kritický části rozšířit asi nejde (bez rozáhlých demolic). Taxi exkluzivně pro přepravu z letiště je zřízeno (jiný taxi tam nesmí). Výsledek je, že je dražší (protože bez konkurence) než normální taxi (teď už po protestech ten rozdíl není TAK velký). Jasně, že řízení vyhraje Metrostav (jako dodavatelský firmy budou úplně náhodou Stavby silnic a železnic, Navatyp a další spřátelený, kde v dozorčích radách budou sedět ti, kdo zakázku na magistrátu přiklepli). Předpokládám, že se budou snažit to naprojektovat co nejvíc pod zemí, protože přemisťování zeminy a vrtání tunelů je prý stavebně ta nejtučnější rejžovačka. Je?

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • zirecek  

      Již několik let je z technického hlediska rozhodnuté o napojení letiště pomocí rychlodráhy. Řada dopravních techniků se přiklání k užití železnice (hybridní systém) před metrem. Je nelogické užívat metro na tuto vzdálenost pro takový objem cestujících. Varianta metra je mnohem dražší, s delší dobou výstavby, dopravně příliš neopodstatněná. Je to rozmar radních na Praze 6, kteří se za každou cenu snaží prosadit metro oproti názoru řady odborníků. Je až s podivem, jak dalece mohou rozhodovat neznalí radní v tomto oboru; jde o politikaření. Jeden ryzí fakt → Ministerstvo dopravy již dříve schválilo rychlodráhu, ale radní si pořád jedou svoje s metrem. Metro je samozřejmě přínos, v Praze se staví neustále, což je klad, i když se někdy ne zrovna logicky dávají do provozu úseky, které nejsou dopravně důležitější než úseky teprve v přípravě.

      0 0
      • Vrci  

        A to nemůže za Prahou vyjet metro ze země a uhánět dál po povrchu?

        0 0
        • zirecek  

          Metro je na toto nevhodné z řady důvodů. Metro je MHD → hodně zastávek, dynamika, velká frekvence cestujících. Cestující letadlem mají jiné požadavky, potřebují rychle se zavazadli, atd., atd. To je téma na hodiny debat. Metro má zůstat metrem-už nová „trasa“ na Ládví není přímo významem metra. Určitá alternativa by bylo expresní metro (např.: Paříž)-jezdí paralelně okolo stávajícího metra-menší počet zastávek, rychlejší, jiný systém. Už dnes se o tom uvažuje…když jedeš s konečné přes centrum dál…nechceš trávit v metru 40 min. ráno do práce.

          0 0
      • Eila  

        no nove metro ma napojit napriklad bilou horu, motol… rekla bych ze to je docela dulezity usek..

        0 0
        • zirecek  

          To ano, rozhodne. Jen napojeni letiste je liche. S touhle trasou metra se pocita. I kdyz eticky, zahodit projekt metra i rychlodrahy a spravit Motolskou nemocnici… .

          0 0
          • jizby  

            Ono Motolský nemocnici hodně pomůže právě napojení na metro. Nával lidí pak bude důvodem pro další rozvoj nemocnice. Dalším stimulen rozvoje, zejména traumatologie, budou bikeři, rakvící se v okolních terénech, k tomu vhodných, :)

            0 0
            • zirecek  

              Ano, proti metru na Motol nikdo nic nenamítá, otázka je tady metro na Ruzyň, což je neopodstatněné.

              0 0
      • enjoy  

        vis oni by se ti mistni zazobani obyvatele museli divat na jakysi tubus a to by jim pry vadilo ve vyhledu.tak proto metro:-)

        0 0
    • pegal  

      at si to plati ten kdo ho provozuje .. co me je po tom ze se v nejaky Praze bude stavet metro .. to je to samy jako kdyby moje firma chtela dalsi vyrobni halu a chtela po statu aby ji to zaplatil .. a jizdny tam maji podle me drahy az hamba .. clovek tam jede na pul dne a projezdi tam 2 stovky ani nemrkne ..

      .. me vesana do takovejch manyru vubec netahejte .. :)

      0 0
      • wroum  

        jizdenka na 24 hodin stoji 80 Kc.

        0 0
        • pegal  

          tak to jsem jeste v Praze nebyl .. nebo sem si toho nikdy nevsim ..

          0 0
          • wroum  

            http://www.dpp.cz/cz/index.htm

            vlevo: tarify a ceny

            jizdenku lze koupit v jakemkoliv automatu na jizdenky :-)

            0 0
            • pegal  

              to je jedno stejne je to drahy jako prase .. :)

              0 0
              • JMT  

                ja to rikam porad, lepsi je jezdit autem…

                0 0
                • zirecek  

                  To vysvětli radní, co se vozy do práce autem. Takoví lidé těžko budou propagovat MHD. Je to k smíchu jednoduché…stačí se na to podívat s odstupem času → jediný rozhodující fakt, s kterým se moc nedělá, je centrum z velké části zasekané individuálním automobilismem. Jen se s tím nic nedělá.

                  0 0
    • JMT  

      ja bych udelal na letisti pucovnu biku a do stredu mesta lavku jak na nortshoru, uzkou a vysokou a kdo to neprejede, ten nebude do mesta vpusten :-D muhehe

      0 0
    • Glum  

      Anžto je to akce Prahy, tak platit by to měla Praha (možná s nějakým minoritním přispěním státu, páč Ruzyně není letiště jen pro Prahu). Kraj z toho moc mít nebude, pokud to na letišti bude končit. 40 mld Praha mít taky nebude, nemá je ani na okruh a topí se v dluzích už teď. Je to spíš obraz megalomanských plánů Prahy 6 (kromě metra má od letiště vést nová superkomunikace, která se má před Kulaťákem rozdělovat na několik menších). Vše toto je trochu cíleno jako dělostřelecká příprava před možnou budoucí kandidaturou Prahy na pořádání OH. Lepší než metro by asi byla levnější rychlodráha, která by navíc mohla vést až do Kladna (Slaného).

      0 0
    • McBlacky  

      Praha na to má, a at už pod nebo nad zemí, nakonec tam něco pojede…

      0 0
    • ravo  

      Otázka zní blbě. Platit má Praha a stát ma přispět. On každej remcal pozmění názozr, až se jednoho dne bude potřebovat na ruzyňské letiště dostat… Případně si každý ublížený remcal může postavit mezinárodní letiště na vlastním dvorku:-)

      0 0
    • SavaH  

      Metro se mi zda jako zbytecna vec. Autobus a navigace do centra je na letisti moc dobre znacena. Pokud chtej neco stavet, tak proc ne nadzemku. 40 mega je moc a meli by si to zacalovat DP, Letiste a Pha (jsem Prazacka a zda se mi to jako plytvani penez. Jenze Praha na to ma, tak at si postavi co chce)

      0 0
      • McBlacky  

        jezdím na letiště minimálně jednou týdně a rozhodně by to chtělo nějakou jinou dopravu než bus/auto/shuttle. Někdy je to peklo :) zdravím FR!

        0 0
        • SavaH  

          Jsem tam byla o prazdninach 3× tydne na 5:30 rano a napohodu 100 je fakt super rychla. S tim jinym prostredkem souhlasim, ale jestli zrovna metro. Jinak Fr zdravi CR (ty jo me se tak nechce na trenink – kolo skipnu a pujdu jen do bazenu :o)))

          0 0
          • ravo  

            Dobrý 5:30 ráno:-))) Zkus to od 7 ráno do 8 večer… A ty prázdniny tomu provozu také trošku uleví.

            0 0
    • cabbage  

      100

      0 0
      • McBlacky  

        Mr. coccott :) zítra místo B-F late night doufám pojedeš na Točná after dark! to bude hodně povedená akce…

        0 0
        • cabbage  

          after dark = rano?:))

          0 0
          • McBlacky  

            ne 18,30 palačák 18,45 progress… přijed se podívat jak jezdí bikeři :)

            0 0
            • cabbage  

              a nechces dat radsi neco od rana?;) navrat klidne za tmy ale vyjizdet do ni- to je jak vyjet do deste…

              0 0
    • enjoy  

      vubec jsem to tady cely necetl,takze nevim jestli uz byl nekdo taky tak chytrej..,ale praha je snad nejakej zahranicni soukromej subjekt??jakej je rozdil jestli to zaplati praha nebo celej stat?proste se ty penizky nejak sikovne prerozdelej a hotovo. ps:jsem pro metro,do metra smej kola:-)

      0 0
      • Radek Broz  

        Musim uznat, ze to s tim kolem je konecne padnej argument pro metro;-) I kdyz po runwayi te stejne asi moc dlouho jezdit nenechaj.

        0 0
      • JSt  

        kolo je od toho, abys na nem jezdil, ne ho vozil v metru :)

        0 0
        • enjoy  

          to jsem cekal:-) musim rict ze nekdy se stane.treba ze smichace na zlicin se nekdy vyvezu,prizna­vam se.

          0 0
          • JSt  

            tak ses dockal. no rekni, udrzel bys to v sobe? :)) btw. kdyz sem dal trojityho hada tak sem jel taky autobusem, metro nemame :)

            0 0
            • enjoy  

              ne,neudrzel!:-)). pan ridic byl hodnej,hm?:-)

              0 0
            • Radek Broz  

              Kdybyste ho meli a nad nim to vypadalo, jako v Pze, taky bys se vozil;-) (myslim provoz, ne ze je Pha oskliva – aby nevznikaly zase nejaky pochybnosti)

              0 0
              • JSt  

                ja proti praze jako takove nic nemam, aby nevznikla nejaka mylka. jen mi vadi, jak se nekteri prazaci (zde si vsimnete meho diplomatickeho tahu – nepouzil jsem slova cajzli :) chovaji. ostatne nekdo se tu i tak projevil. jinak plne chapu, ze prazaci (opet :) souhlasi s vystavbou metra. ja bych byl taky pro rozvoj sveho mesta (rozumej brna) a taky bych chtel aby to platil stat >:-). vite, jak to myslim…

                0 0
    • Lance  

      Manzelka cvici naha v obyvaku pred TV aerobic,udela provaz a najednou Mlask! Prisaje se prirozenim k podlaze a ne a ne se odlepit. Zoufale vola manzela o pomoc. Ten si vsak nevi rady, a proto zavola na pomoc souseda, ktery vsechno zna a vsechno vi.Ten navrhuje,aby se ze spodniho patra navrtala dirka pres podlahu a podtlak povoli! To vsak nejde,proto navrhuje rozebrat parkety,otocit manzelku vzhuru nohama a navrtat dirku pak. Jenze manzel nesouhlasi,protoze by se poskodily drahe parkety! Pak hukne na souseda se spasnym resenim: Vis co? Pojd,budeme ji kazdy masirovat bradavky,ona zvlhne a pak ji jako slimaka odtahneme do kuchyne,tam je jenom LINOLEUM!!!!!

      0 0
      • pos3k  

        muhehe

        0 0
      • Peslezedirou  

        Manžel není doma a manželka si mezitím užívá s milencem. Zachrastí klíče, je slyšet zámek, manželka schová milence do skříně, s sepne ruce k nebi a prosí:

        „Ó Bože, udělej si se mnou co chceš, jenom ať nás neobjeví můj muž. Je strašně žárlivý a určitě by zabil nejen mě, ale i mého milence.“

        Na to se nebesa otevřou a ozve se: „Dobře, bude to jak chceš, ale za tři roky tě povolám k sobě, utopíš se.“

        „Dobře, dobře, jen ať ho teď nenajde.“

        Všechno proběhne úplně hladce. Tři roky se žena nekoupe, jenom sprchuje. Nechodí na koupaliště, vodě se zdaleka vyhýbá.. Tři roky uběhnou. Uběhnou čtyři, pět let. Na svůj slib už zapomněla. Po pěti letech si koupí zájezd na okružní plavbu okolo světa. Na lodi je velká zábava, samé ženy, když v tom se začne loď potápět, žena si vzpomene na svůj slib. Poklekne, sepne ruce k nebesům a volá:

        „Ó Bože, teď, teď mě chceš povolat k sobě? Podívej se, kolik nevinných žen teď zemře spolu se mnou.“

        Nebesa se opět otevřou a ozve se: „Dva roky, dva roky mi trvalo, než jsem vás vy kurvy dostal na jednu loď!“

        0 0
        • dada  

          ten se mi taak libil ze pridam jeden ze svych oblibenych:

          Jedou ve vejtahu dvě dívky-10letá a 8letá, sousedky, když vtom si ta 10letá říhne-no spíš pořádně ukrkne. No a ta 8letá zavětří a povídá: „Ty vole, já tady cejtím sperma!“ Pak natáhne ještě jednou, chvilku se zamyslí a dodá: „A nebude nikoho vod nás z baráku…“

          0 0
        • rasto  

          Přijde muž s krásnou ženou do klenotnictví, společně pro ni vyberou prsten s diamantem za 0,5 milionu korun. Když dojde na placení, vezme muž šekovou knížku a vyplní šek na celou sumu. Prodavač se na něj s obavami dívá a muž to postřehne. „Vidím, že máte obavy, že tento šek není krytý, viďte…? Dobře, uděláme následující. Dnes je pátek a banky mají již zavřeno, ponechejte si ten šek i šperk. V pondělí, až si ověříte moji solventnost, pošlete ten šperk mojí přítelkyni.o.k.?“ Prodavač se uklidní, v pondělí chce nechat šek proplatit, banka jej ale zamítne. Volá zákazníkovi a ten mu na to odpoví: „Ten šek můžete zahodit, už jsem ji vošukal!“

          0 0
    • dada  

      tam v modry a cerny se na to da koukat…hlavne at to fachá

      0 0
      • dada  

        je to sem dal ale do uplně blbyho thredu-to bylo do „nová podoba“ ale vem to čert…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.