• Frankie

    Nevim, jesli se vam to nekomu neprihodilo, ale ja to jeste nevidel… Jedeme vcera s kamosem Modranama cyklostezkou kolem Vltavy, pohoda, kecame a najednou pod kamosem křup a sssssss… Otocil jsem to, a on prejel sneka, chudak se mu zato pomstil strepinou z ulity v plasti… Jsme to vymenili, nafoukli, ujeli asi 500m a za zatackou prehlidl dalsiho a opet křup – ssssssss… :)

    Nikdy by me nenapadlo, ze bych se mel nejak zvlast bat sneku, snazim se jim vyhnout (ze jich tam po desti bylo pozehnane), ale ze jsou to takovy mrchy by me nenapadlo …

    FV

    0 0
    • enjoy  

      koukejte lip pred sebe,vy vrazi:-/

      0 0
    • Frankie  

      Tohle je chudak snek…

      0 0
    • rb  

      Mam pocit,že se tu trochu praši :o))

      0 0
      • Stancek  

        Proc prasi? Zviratka jsou nevyzpytatelny. Ja kdysi na cestaku kdyz jsem se vracel potme prehlidl jezka (predemnou ho prejelo auto) … pssssss pssssss a obe kola diravy, v prednim dve bodliny a v zadnim 4. Tolik lat jsem nemel, jeste ze to bylo dom kousek…

        0 0
    • Frankie  

      Tohle ten vrah :))

      0 0
    • vojtechposmourny  

      To jel jenom na duších, ne?

      0 0
    • vojtechposmourny  

      To jel jenom na duších, ne?

      0 0
    • lubos  

      na cem to probuh jezdite ?

      0 0
    • Daf  

      To by me zajimalo co ma za plaste.

      0 0
    • Shamick  

      Pánové,dejte pozor,šnekové přezborjili na skleněný ulity… :))) Píchnout vo šneka?Nechci se někoho dotknout,ale to je demence… Já zistil ceklem 2×,že sem přejel šneka,jednou mi to po něm trochu klouzlo a podruhý sem to zistil tak o tři dny dýl,dyž mi smrděl naschlej na rámu…

      0 0
    • Glum  

      Jde zřejmě o hlemýždě Schaffova (Helix schaffii)(z fotky to ovšem nejde dobře poznat), který vytváří ostré hydroxyapatitové jehlice v ulitě. Jehlice se podobají protitankové zábraně a jsou asi 2–3 mm velké, ale pevné a neskutečně ostré. Dovedu si představit, že speedmax to dokáže prorazit. Vyvinulo se to evolučně jako obrana proti ptákům (neochrání to jedince, ale po zkušenosti to chrání druh). Přestože hlemýžď zahradní (Helix pomatio) a hlemýžď schaffův jsou pro laika skoro k nerozeznání, straky a vrány je rozlišují bezpečně. Hlemýžď Schaffův je doma na jihu (jeho strategie není namířena proti šnekožravým Francouzům), šíří se postupně na sever a pravděpodobně se teď svezl s povodní.

      0 0
      • sportovni_biker  

        To bylo dobrý, takový popis. Ty si nějaký biolog?

        0 0
        • klerik  

          Asi dela do atomovy fyziky a ty sneci nejsou z Francie, ale Cernobylu. :-)

          0 0
      • lubos  

        uff .. na lidi doufam neutoci.

        0 0
      • Frankie  

        No jestli si nedelas srandu, tak dobry :)) Tak to presne bylo – alespon u toho prvniho, byl to kousek ulity jakoby z toho jejiho zavinutyho konce, takovej jakoby skoro trn. Druhyho sneka jsem nezkoumal, ani z plaste jsme nic nevyndali…

        FV

        0 0
        • Glum  

          Evoluce je prevít! Na trailech Mt. Valparaíso žije endemitický slimák ohňostrojový. Má buňky citlivé na tlak, které fungují jako barovoltaický článek. Plž současně využívá místní horninu bohatou na dusík a syntetizuje trinitrotoluen (TNT). Při kontaktu bikerova pláště se slimákem dojde k podráždění citlivých buněk a následně k elektrickému výboji (slouží jako rozbuška). Množství TNT není velké, ale na utržení vidle to stačí… Omlouvám se ;-), ale teď vážně: ulita je superdílo přírody, přestože je z ne moc tvrdého materiálu, ta středová část může díky geniální stavbě horší plášť propíchnout.

          0 0
    • jihra  

      Co všecko se dnaska válí na cyklostezkách! Já jsem píchnul o trn – asi z růže.

      0 0
    • Al  

      To je hezký, že se tu dohadujete, jestli to je možný nebo ne, ale vysvětlete to někdo těm šnekům :) V tom plášti byl zapíchlý kus ulity o velikosti cca 3–4 mm Btw, to na tý fotce jsem já – na tý druhý samozřejmě :) (s Frankiem si její uveřejnění ještě vyřídím). K těm příspěvkům o vrazích jen můžu na svou obhajobu říct, že v prvním případě jsem za jízdy koukal po stehlíkovi, kterýho jsem slyšel zpívat na blízkým stromě a v druhém případě jsem byl natolik konsternován z toho prvního píchnutí, že jsem ani na cestu neviděl :) AZ

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.