• vratan

    Tak ma pri mojej cestnej „vychadzke“ nabralo auto. Na kruhom objazde som siel po kraji a manik predo mno zabocil. Stihol som sa kusok uhnut, ale napriek tomu ma nabral na kapotu. Nastastie to bolo v malej rychlosti. Takze ziadne skody na tele ani na technike. Bol to moj prvy fyzicky kontakt s autom aj ked som k nemu uz dvakrat nemal daleko…

    Anketa: Zrazilo vas uz auto?

    Ano
    74x
    50%
    Nie
    29x
    19%
    29x
    19%
    0 0
    • Vrci  

      Naštěstí ne. Ale je to z toho, že jezdíš při kraji. Jezdím min. 0,75 m od kraje. Pokud jedu v obci nad 40 mimo obec nad 60 nebo po kruháku jedu prostředkem pruhu. Pokud jedu po sil 1. třídy – široká krajnice, jedu půl metru vlevo od ní.

      Aby tě řidič vzal v potaz, musíš mu překážet, donutit ho zahnout nebo zpomalit. Pokud si myslí, že je určitá šance tě objet stovkou, aniž by musel otočit volantem nebo dát nohu z plynu, tak to zkusí.

      0 0
      • JIRA  

        Důvody mám stejný jen jezdím tak půl metru od kraje abych měl kam uhnout když mě předjíždí auto a brzo se zařadí.

        0 0
      • Gorgov  

        podepisuji se pod. Naprostej souhlas, jen jeste doplnek. Kdyz teda jedes treba metr od kraje, a nejakej kreten se te snazi orostovat, cejtis ho vedle sebe a mas kam uhnout. Kdyz jedes uplne u kraje, nedejboze ze je tam jeste svodidlo, a zacne te treba kamion tlacit ke kraji a ty uz u kraje jedes, skonci to spatne.

        0 0
      • kesu  

        jo dělám to taky tak a naopak jako řidič se za cyklistou táhnu klidně věčnost než můžu předjet a pak ho předjedu se stejnou mezerou jako by to bylo auto.ale teda na prvních třídách a rychlostních komunikacích když potkám cyklistu tak mám chuť vystoupit a jit mu dát přes hubu protože to je fakt hazard se životem a buzerace řiďičů.Zvlášť třeba když je vedle cyklostezka nebo prázdnej chodník…

        0 0
        • chupas  

          chodnik? nechapu, to myslis vazne. pokud to znacka nezakazuje a zakon nevymezuje tak si muze kazdej kolista jezdit po jaky chce silnici a naopak nesmi jezdit po chodniku. naopak se na „lepsi“ silnici citim vic v klidu protoze krajnice zde maji pres metr + sterkovy nasep. narozdil od okresky, kde se 2 autobusy nevejdou.

          0 0
          • kesu  

            Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty, je cyklista povinen jich užít-toď pro použití cyklostezek podél silnic

            co se týka rychlostnich komunikací tak na ty cyklista naštestí nesmí vůbec-viz silniční zákon

            a pokud jde o použití chodníku tak tam smí cyklista jet pouze rychlostí chůze-jasně pokud je na silnici krajnice která je dostatečně široká na bike tak je vše ok pokud však je velde silnice prázdnej chodník a přesto cyklista jede po silnici(tím ale mluvim o silnicích 1.třídy a ne o nějakejch místních komunikacích) kde akorát překáží hazarduje se svým životem,ano vina bude pravděpodobně na řidiči motorového vozidla ale on zraněnej nebude…

            0 0
            • blue  

              muzes uvest zakon, kterej umoznuje cyklistum jizdu po chodniku rychlosti chuze?

              0 0
              • kesu  

                máš asi pravdu v poslední novelizaci sem našel jen že cyklista smí vest kolo po chodníku jen pokud neohrozí chodce,dřív to ale bylo možné,ješte se po tom podívám.

                0 0
              • RUMcajs  

                A jak to teda je? Ja mam za to, ze co neni zakazane, to je povolene. Zalezi i na vyhlaskach mest, jestli se nepletu.

                0 0
                • Vrci  

                  § 53 odst. 2 zákona o prozu na pozemních komunikacích č. 361/2000 Sb

                  Jiní účastníci provozu na pozemních komunikacích než chodci nesmějí chodníku nebo stezky pro chodce užívat, pokud není v tomto zákoně stanoveno jinak.

                  jediné jiné ustanovení týkající se jízdy na kole mluví o dětech do deseti let v doprovodu starších 15 let.

                  0 0
            • chupas  

              no jo, ja vim. nakonec stejne vyhrava prirodni zakon- silnejsiho :(

              0 0
          • dieegoo  

            No popravde bych se pri tom, jak ridici mijeji cyklisty na nejaky zakon vyprd a radsi ten kousek vzal po chodniku…

            0 0
            • kesu  

              no přesně o tom mluvim,chodec se přinejhoršim lekne ale auto cyklistovi ublíží daleko hůř

              0 0
              • dieegoo  

                jo presne… nenecham se zmrzacit nebo zabit kuli tomu, ze nekdo vymyslel, ze na chodnik se s kolem nesmi

                0 0
                • enjoy  

                  kdyby si me videl(kdyz mam den) jak jezdim po chodniku,taky bys to zakazal. ted me napada..,zajimavy vzpominky mam na branickou cyklostezku,nekde pred krabem,kdyz tam nejezdily tramvaje nebo co a lidi cekali v hlouckach na chodniku na nahradni autobusy.pekne zabarikadovali celou cyklostezku,tak je clovek zase musel pekne rozhanet,to byla prca!:-)

                  0 0
                  • kesu  

                    jenže pořád lepší když budeš jezdit nebezpečně na chodníku než na silnici,už jen kvůli nepoměru rychlostí.Bike z rychlosti 30km/h zastaví na pár metrech ale auto ze sta..

                    0 0
                    • enjoy  

                      no mas pravdu..,ale stejne bych nechtel,aby cyklisti meli povoleno jezdit po chodniku,to bych se bal chodit pesky.rikam to jako biker:-)

                      0 0
                      • kesu  

                        ja bych byl radši kdyby bylo zakázáno jezdit po silnicích první třídy,řikám taky jo biker a ne jako řidič

                        0 0
                        • Gorgov  

                          tak to je uplna pitomost, nekdy se proste silnici 1. tridy nevyhnes.

                          0 0
                        • Max  

                          Jo, zakázat jezdit po silnicích I.tř! Ať jsou jen pro pěší:) Píšu jako cyklista, řidič, chodec atd…

                          0 0
                      • gobike  

                        Si myslim, ze vetsi nebezpeci nez bikeri, jsou duchodci. jak na chodniku, tak za volantem…

                        0 0
                        • enjoy  

                          za volantem jo..,ale to vychazi z neceho jinyho,proste uz na to nemaj,nemuzou za to.a na chodniku..,nechme je zit,treba se toho taky jednou dozijem. ovsem tim neomlouvam tu jejich castou nasranost,plynouci z nemohoucnosti a vecny peskovani a drzkovani kdyz je clovek bere slusne a krokem velkym obloukem.

                          0 0
                        • dieegoo  

                          Cim sou prosimte duchodci na chodniku tam nebezpecny? Krom jedny rany destnikem se zadny nebezpeci z jejich strany nejak nevybavuju :¨)

                          0 0
                          • enjoy  

                            po kamaradovi se jednou takhle ohnal dedek na cyklostezce.proste jsme se mu nelibili:-)))

                            0 0
                          • gobike  

                            Takze treba jeden priklad: Ty ses biker-jedes po chodniku-jedes rychle-projedes kolem dedu-ten zacne nadavat-ty se otocis-slusne mu odpovis na jeho kybicovani-jak ses otocenej, tak nevidis sloup-otocis se z5-narazis do sloupu-lezis na zemi-deda se ti jeste vysmeje, ze tam nemas co delat a ze si za to muzes sam… :)

                            0 0
                          • chupas  

                            sis nikdy nevsim jak naprosto elegantne vstoupi na prechodu na cervenou. a za troubicim autem jeste nadavaji. uplna arogance. vidim to bohuzel denne. kdyz te uvidi na chodniku s kolem tak maj skoro infarkt, ale kdyz si udelaji malej piknik na cyklostezce, tak to uz je nezajima. to je tak jediny, co bych mel. jinak se uz taky tesim az budu jeden z nich. hlavne abych nebyl takovej morous.

                            0 0
                          • Ruda  

                            až tě strčí deštník nebo hůlku do výpletu, tak to poznáš

                            0 0
                        • Max  

                          A co důchodci na kole?

                          0 0
                        • Max  

                          A co důchodci na kole?

                          0 0
                          •  
                            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                            0 0
                    • Thomasek  

                      no nevím, ale auto má 4 kola a mám pocit že tak auto z 60-ky a kolo z 30-ky má srovnatelnou brzdnou dráhu

                      0 0
                      • Gorgov  

                        Ta brzdná dráha je nasmysl, rozhodně to kolo má výrazně kratší

                        0 0
                      • lubos  

                        4kola ale 20× vyssi hmotnost :) Ze 70km/h na 0 zastavis s dobryma brzdama na 15metrech. Ze 60 o neco min, nevim presne. Na kole zastanu z 30 na 0 tak na 5metrech. Auto taky ale tak nejak.

                        0 0
                        • dieegoo  

                          s autem na 15 metrech? To bych rek ze vic…

                          0 0
                          • enjoy  

                            co jsem tak kdysi koukal na DSF na testy aut,tak ze 100 na 0 km/h cca 30 metru a vic.

                            0 0
                            • martt  

                              nove auta, nove tlmice, na vyborne adheznej testovacej ceste.

                              V praxi pocitaj s ovela dlhsou drahou. Zo stovky tak sekunda kym zacnes brzdit (28 metrov), potom tak 50 metrov kym zastanes. Na suchom asfalte. V dazdi tak dvojnasobok, na snehu este viac.

                              Minuly tyzden som manzelke kupil auto, normalnu strednu triedu (Mondeo kombi), manzelka cyklistka cosi na nom sla vybavovat a hned prvy den brzdila ako je zvyknuta z biku a napalila to do zadku auta iduceho pred nou. Pekne to zacina. Prehlasila, ze do toho uz nesadne a viac sa jej paci nas stary passat. To je tak ked bikerka sadne do auta.

                              0 0
                              • dieegoo  

                                Jak brzdila tak, jak je zvykla na biku? To moc nechapu :/

                                0 0
                                • Vrci  

                                  mačkala rukama a přestala šlapat

                                  0 0
                                  • martt  

                                    pravdepodobne mackala brzdove packy :-)

                                    Moj osobny nazor je, ze isla prilis tesne v pomalej kolone (vraj 10km/h a odstup 3 metre), zabavala sa novym autom (ma to napr. aj ovladanie radia na volante) a nedavala moc pozor. Ma to aj trocha inde pedale ako mal Passat. Pred nou isiel cudzinec co prudko zabrzdil pred prechodom a ona to nestihla. Nastastie odrovnala len naraznik.

                                    To auto je vobec celkom zabavne, za jazdy skumala naco su tie gombiky na pristrojovke a po stlaceni jedneho z nich sa jej na iducom aute otvoril kufor :-)

                                    0 0
                                    • dieegoo  

                                      to musel pekne hamtnout na brzdu, kdyz prudce brzdil z 10km/h :D Ja doufam, ze se me bouracky vyhnou.. jak ty velky, tak i tohle otukavani :(

                                      0 0
                            • lubos  

                              30m ze 100 na 0 je moc dobrej vysledek. Obvykle je to tak 36m. Mozna se to jevi divne, ze u 70km/h lze zastavit do 17metru, nebo tak , ale staci se prepocist spomaleni a je to tak. Jednoduse receno, brzdni draha narasta podle rychlosti s mocninou 2.

                              0 0
                          • lubos  

                            70km/h na 0 na asi 16metrech. To jsem si meril ja. Se zimnimi na suchem asfaltu.

                            0 0
                        • kesu  

                          hodně dobrý auta maj okolo 35 metrů ze sta na nulu(M3CLS,porsche turbo apod),auto tipu golf oktávie apod má okolo 38 metrů,asi celkově se dá řict že nová auta by měla zastavit ze sta za ideálních podmínek do 40 metrů.Je fakt ale že bike se z 50 pokud to čekáš a seš na to připravenej dá zastavit na deseti metrech ale pokud to nečekáš tak je to klidně i dvacet.Ale spíš mi šlo o to že biker na chodníku může daleko rychleji zabránit srážce s chodcem než auto s bikerem na silnici.

                          0 0
                          • enjoy  

                            nedovedu si to ted ze zidle dobre predstavit,ale brzdit na kole z padesatky na deseti metrech,asi bych se silene rozflakal:-))

                            0 0
                          • mm  

                            na deseti metrech z 50tky tezko. to je pretížení 1G. plusminus stejny jak u vyse uvedenych aut M3 atd

                            0 0
                            • dieegoo  

                              musis se fakt pevne drzet riditek :D

                              0 0
                              • enjoy  

                                o to nejde.. ale prinejlepsim ti podleti predni kolo,kdyz to brzdy zvladnou.no kazdopadne bych brzdil opatrnejc:-).asi to nebude jako v aute,drzet se,zmacknout a cekat co za jak dlouho to zastavi:-)

                                0 0
                            • kesu  

                              no ale v autě i když brzdíš nadoraz tak se přeci dokážeš držet volantu a řídit a to ikyž nejsi připoutaný,dokonce i spolujezdec kterej nemá volant a drží se jen jednou rukou dveří se udrží i bez pásů..Při těch deseti metrech brzdný dráhy z padesáti my vyšlo při předpokladu že a je neměnný(což ale asi neni) tak mi vyšlo zže zastavíš za 1,44sec při zrychlení =-9,5 m/s2 což si psal nahoře ale to je vlastně stejný jako by si se držel jen rukama třeba za hrazdu,takže nevim proč by se to nedalo vydržet..Krom toho že si to někdy zkus,..

                              0 0
                              • kesu  

                                ježiš to je chyb a překlepů…

                                0 0
                              • mm  

                                zkusim uvidim. hlavne si myslim, ze pneumatiky (na kole)nejsou schopny toto prenest.

                                0 0
        • Vrci  

          Na rychlostní komunikaci a na jedničku cyklista narozdíl od chodníku patří, na něm nemá co dělat. Pokud tam začnou cyklisti i jezdit, tak si to uvědomí i řidiči.

          Přijdou mi i bezpečnější, protože auto se má kde vyhnout – obvyklá šířka je pro tři auta. To se nedá říci o okreskách v šíři na sotva dvě auta.

          0 0
          • kesu  

            rychlostní komunikace(=silnice pro motorová vozidla a dálnice) je určená pouze pro motorová vozidla s konstrukční rychlostí nad 80km/hod a pokud tuto rychlost neni schopen vyvinout na rovině je povinnen sjet na prvním sjezdu-tot zákon k rychlostním komunikacím.a co se týká první třídy tak tam cyklista podle zákona může.Pokud je dostatečně široká pro předjetí neni co řešit ale jinak je to vysloveně hazadrd s vlastním životem,nevim proč vám přijde tak vysoká daň za vlastní bezpečí ten kousek objet a jet jinudy.

            0 0
            • kurýr na bajku  

              Nechci tě prudit, ale měl by sis rychle obnovit znalosti. Sou i dálnice, kde sou výjimky pro bezmotorová vozidla. Takový to škrtnutý autíčko ;-)

              0 0
            • Radek Broz  

              SMesujou se tu 2 veci – Vrci podle kola na silnici nejezdi „kousek“;-) Ja na silnici taky temer nelezu a kdyz je u ni chodnik, tak jedine chodnik.

              0 0
        • lubos  

          Tys asi nikdy nejel v Rakousku, nebo v civilizovanych krajinach autem, vid ? ZKus se tam nekdy podivat, mozna pochopis.

          0 0
    • UCHI  

      Jo, srazilo. Bylo mi patnáct,jel jsem na Favoritovi asi tak 25km/h a nedal jsem přednost zprava žluté škodovce, která mně srazila asi tak v 60km/h. Letěl jsem tak 5m vzduchem a dopadl na chodník. Zranění žádná(bez přilby!),kolo na sračku pod autem. Nachápu že jsem to přežil.Jediný co si pamatuji je jen strašný náraz a pak jak sedím na chodníku.Zážitek na celej život.

      0 0
    • Pebe  

      V pondělí večer, vjížděl jsem do křižovatky na zelenou, zleva přifrčel polskej kamion na červenou a zadníma kolama přívěsu mi vzal přední kolo i s vidlicí (silnička). Já roztrženej palec, přední kolo totálka, vidlice rupla, rám to přežil.

      0 0
    • Meesha  

      Dneska na Strakonicky bylo pod Hondou CRX kolo… uplne nasracky. Tak jen doufam, ze spadlo z toho auta co stalo o 50m dal… Fuj, uplne me zamrazilo…

      0 0
    • Thidney  

      Ve 14 letech. Predjizdela me tatrovka, v protismeru vejtraska na me na silnici nezbylo misto. proste jsem dostal z boku supu proletel vzduchem a pristal v koprivach. Jel jsem z pisaku v plavkach rucnik a tricko omotany na sedlovce. Me nic nebylo az na pozahani od kopriv a par odrenin. kolo bylo na strome. Pred par lety jsem zezadu narazil do dodavky – mel jsem vyhakly predni vecko .-)) chvili jsem brzdil pak zahodil kolo a dal bodycek zadnim dverim .-)) chudak ridic byl tak vydesenej.. Minulej vikend auto zprava z vedlejsi oba brzdime na prachu pak jsem se mu prekulil pres haubnu a narazil si pravou kycel. kolo prolitlo po zemi pred cumakem auta. Dost nechapal kdyz me zvedal ze zeme a ja jen prskal ze musim na kolo to rozhejbat.

      0 0
      • cat  

        Jj.chtel sem sjet z obrubniku,ale vpravo stala dodavka a nevidel sem na silnici,taxem rek,ze to projednou risknu a to se me vymstilo.

        0 0
      • Thidney  

        jo motorky se počítaj? Jsem funěl serpentiny a dolu se řítící kamarád se chtěl vytáhnout. Nezvládl zatáčku, položil stroj a ten trefil mý zadní kolo. No bylo nám 15 a ten stroj byl kozí dech, takže to zas nebyla moc velká rána .-)

        0 0
    • rhuman  

      peklo v orlickych horach – turisticky centrum a mladej par si to riti se svou novou fabii koupenou na leasing, ja ua predpokladu, ze tam nic nepojede jedu vedle kamose v protismeru, kdyz jsme se videli, ja to ubrzdil a on jel proste dal, prakticky bez brzdeni, nastesti to bylo v maly rychlosti, takze akorad trosku odrenej a predni kolo osmicka …, fuj, hnusnej pocit, partnerka se hnedka starala o auto a zacala me nadavat az po 10 min se me zeptala jestli jsem vporadku, ridic byl v soku …

      byla to moje chyba, priznavam, ale mel predpokladat ze v turistickym centru budou lidi .....

      0 0
    • bassline  

      Minuly rok, 3 tyzdne novy cestak, siel som po hlavnej asi tak 38km/h a z vedlajsej mi vosla do cesty felda, nestihol som to uplne vytocit, narazu som sa nevyhol, naparal som to do nej pekne…hlavou som rozbil sklo na prednych pravych dverach, pokrivil mu dvere, riaditka na lavej strane som ohol, a lavou castou tela vlastne narazil, zlomil som si klucnu kost…nic prijemne…este ze som mal priblu, bez prilby prerazit hlavou sklo, neviem asi by to dobre nedopadlo…helma je zaklad…

      0 0
    • wewerka  

      Pred asi 2 lety na Vinohradsky v Praze zhruba pred radiem. Odbocovala jsem pres koleje na chodnik, abych mohla vjet do podjezdu pod magistralu a auto z kolony v mem smeru taky odbocovalo. Svezla jsem se po jeho strane a urvala mu zrcatko. Mela jsem ohnuty predstavec a urazene svetlo. Ridic tvrdil, ze tam mel blinkr, ale podle me nemel. Nejhorsi byla ta obrovska modrina na hrudniku :)

      0 0
    • gobike  

      Nikdy me zatim nikdo a nic nesrazilo. Ani to vlastne nemam v planu. A jak to delam? Je to jednoduchy, umim proste jezdit, no:))

      0 0
    • enjoy  

      nestalo se mi to nikdy,na biku.ale uz to bylo parkrat tesne. snazim se,abych radeji ohrozoval ja motoristy,nez oni me.

      0 0
      • gobike  

        Tomu se mi teda nechce verit, zes jeste nikdy nesrazil…

        0 0
      • enjoy  

        jo ted me napadla jedna celkem kruta vzpominka..,jedu si to po evropsky dolu,cca 40km/h(snazim se marne stihat McBlackyho:-)) a nekde u horomericky me predjizdi linkovej kladenskej bus.jenze.borec me predjel takovym stylem,ze me malem natlacil na zabradli u chodniku!docela blbej pocit kdyz te neco velkyho hranatyho tlaci ke krajnici a ty nemuzes skoro nic.zachranilo me ze jsem nezpanikaril a HOPE.

        0 0
        • dieegoo  

          no bez HOPE bys byl uz davno mrtvej urcite :D

          0 0
          • enjoy  

            delas si srandu..,ale s veckama bych tak veselej nebyl:-)

            0 0
            • dieegoo  

              s Hopama si byl veselej, kdyz te vytlacoval ven? :)

              0 0
              • enjoy  

                ne,veselej jsem byl kdyz jsem se zdravej dival na jeho zadek. pak jsem za nim hnal az na dejvickou a malem mu pesti rozflakal okynko.a ten z*rd se jeste vztekal.

                0 0
                • dieegoo  

                  jo, tyhle lidi co neco poserou a pak se vztekaj kdyz jim to chces vysvetlit nebo si to vyrikat sou nejlepsi

                  0 0
        • minikin  

          Chicago HOPE? Ti su fakt dobri, aj serial o nich bol. ;-)))

          0 0
    • Duff  

      Někdy před revolucí mě srazili ruský vojáci tim jejich náklaďákem. Jen o mě štrejchli. To byl takovej příjemnej polet do příkopu. A minulý rok nějaký dobrák ve škodovce projel tak těsně kolem mě, že nepochybuju o tom, že mě chtěl srazit. Jinak měl celou silnici volnou a v protisměru taky nic nejelo. Po silnicích proto jezdim co nejmíň.

      0 0
    • kurýr na bajku  

      No tak to by bylo historek, že bych to ani nedokázal popsat. V každým případě nevozim SPD, a dyš mě chce kára z boku sejmout, tak zvednu nohy, aby mi nepřerazila lýtkovou kost a já se překulil přes auto. Toť můj léty vybudovaný reflex. BTW: já si vychytám dycky ňákou Tatru před kterou jedu a vona mě chrání před těma kokotama co jezděj okolo 2kila.

      0 0
    • marapara  

      Na kole naštěstí ještě ne, ale 3× jsem k tomu měl pár cm. Vždy to byla chyba řidiče. Buď vyjel z vedlejší, to byla zrovna řidička, nebo otevřel dveře, když jsem na úrovni zhruba motoru vzadu nebo mě předjel a pár metrů pře mnou prudce zatočil doprava bez blinkrů. V tom prvním nejtěsnějším případě chyběly snad 2 cm, o statních tak 5 cm.

      0 0
      • Marky  

        Docela dobrý výdrb je, když najedete na přechod, kde máte zelenou a odbočující autobus na vás dlabe a ještě má d…l otevřené dveře. Jinak jsem ze zadu koukala na svého Uchiho a dcerku Darju v sedačce, když do nich napálil cyklista z boku. Jeli jsme po cyklostezce a on si odbočoval z vedlejší pěšinky a absolutně nekoukal. Uchimu tím nárazem praskla přilba, kdyby jí neměl, tak nevím. A díky Bohu, že malá v sedačce a s helmou taky bez škrábance. Tak jsme si v praxi ověřili bezpečnost dětské sedačky.

        0 0
        • Luke  

          na prechode nemas na kole co delat (jedine pesky pri kole). pokud by se neco stalo, tak by to byla tvoje vina

          0 0
          • Marky  

            Taky, že jsem na tom kole neseděla. Jo a to jako znamená, že ten autobusák nemá při odbočování dát na přechodu přednost? I tak si tedy nemyslím, že by to byla moje vinna.

            0 0
            • gerrard  

              Neni nic hnusnejsiho nez cyklista co jede na kole a vleti na prechod na zelenou pred autem co odbocuje doprava. Ten cyklista je totiz malokdy videt. Kdyz kolo vede a jde pomalu tak videt je a pokud mu ridic neda prednost tak je prase. Dost casto takove potkavam takove „kolisty“ i „autysty“. Takove by meli policajti pokutovat, ale ti radis zkontroluji odrazky to je jistejsi.

              0 0
        • Vrci  

          Když najedete na přechod, tak je jedno zda máte nebo nemáte zelenou, zda tam jsou nebo nejsou semafory, protože přednost nemáte. Vjíždíte tož z místa mimo komunikaci na komunikaci a proto musíte dát přednost vy.

          0 0
          • kurýr na bajku  

            Tak s tim semaforem je to trošku jinak. Nakonec i s tim přechodem je to jinak, protože když tě sestřelí auto na přechodu, tak řidič z toho nevyvázne beztretrestně, i když bys po chodníku neměl jezdit.

            0 0
            • Vrci  

              Pokud sestřelí jedoucího cyklistu tak neporušil dopravní předpisy. Je to stejné, jako by v místě přechodu byla garáž nebo zahrada a z ní vyjelo auto.

              Samozřejmě pokud řidič jede na zelenou a zatáčí vpravo nebo vlevo.

              Vyjadřovala se k tomu před časem mluvčí dopravní policie pro Prahu. Cyklista jedoucí po přechodu pro chodce se dopouští dvou přesupků: jízdou po chodníku a vynucováním si přednosti v jízdě, na kterou nemá nárok.

              Pokud se ti to nezdá, zkus vznést dotaz na pověřené obci, přestupkový nebo správní obor. Je možné, že se od té doby změnil výklad, ale nevěřil bych tomu.

              0 0
              • enjoy  

                jaky vynucovani?at mi dokaze ze jsem si neco vynucoval:-)).ja vzdycky poslusne cekam a nikoho na prechodu nevydiram:-))

                0 0
                • Vrci  

                  Pokud vjedeš po přechodu na silnici a nutíš auta zpomalit nebo zastavit, tak si přednost vynucuješ, protože na ni nemáš právo. A pokud tě smete, tak sis ji nevynutil :-(

                  0 0
                  • dieegoo  

                    Co to je za kravinu? Přece jsi povinen umožnit chodci bezpečné přejití vozovky a to i v případě, že přechod je za křižovatkou, na kterou odbočuješ.

                    0 0
                    • enjoy  

                      bavime se o jizde na kole!tady jsi na bike-foru:-D

                      0 0
                      • dieegoo  

                        takze kdyz bude odbocovat na komunikaci s prechodem a budou tam lidi,tak kuli tem zpomali, ale na cyklistu se vyprdne a sejme ho? oh, jak genialni zakon

                        0 0
                        • enjoy  

                          nesejme.ale kdyby se stalo,ze by si to tamtudy sinul nejakej silenej biker a ridic by nemel sanci zareagovat,tak je z toho asi venku.pred zakonem teda.ja proti tomu vubec nic nemam.

                          0 0
                        • Vrci  

                          Nesejme úmyslně.

                          Jedu po silnici, z chodníku se chystá sjet po přechodu auto. Vím že mám přednost, jedu dál. Řidič auta na chodníku to ví taky a proto zastaví.

                          Jedu po silnici, z chodníku se chystá sjet po přechodu cyklista. Vím že mámpřednost, jedu dál. Cyklista na chodníku si myslí, že má přednost on, dojde ke srážce.

                          Na čí straně je chyba?

                          0 0
                          • dieegoo  

                            chyba bude v tom autě, co se cyhstá sjet po přechodu si myslim

                            0 0
                            • Vrci  

                              Jaký je rozdíl v autě jedoucím po přechodě (ne přes přechod) a cyklistovi jedoucím po přechodě?

                              0 0
                              • dieegoo  

                                Že auta po chodnících nejezdí, ale cyklisti jo? I když by neměli…

                                0 0
                                • Vrci  

                                  Ty si nikdy neviděl garáž za chodníkem, která je součástí domu nebo vjezd do dvora?

                                  0 0
                              • dieegoo  

                                Nevim nevim nevim :D je to tak divne napsany, ze neivm jeslti jede auto po prechodu, pres prechod, kdo jede po silnici na cem.. du radsi spat

                                0 0
                                • Vrci  

                                  červená šipka je auto, zelený kříž je místo střetu, modrá šipka je:

                                  1. auto
                                  2. cyklista jedoucí na kole
                                  3. chodec (člověk vedoucí kolo)

                                  Dopravní nehodu zavinil

                                  1. modré auto
                                  2. cyklista
                                  3. červené auto
                                  0 0
                                  • dieegoo  

                                    Tobe to nejak lezi v hlave…ale dik za vysvetleni… ja sem z toho predchoziho prispevku proste jen nechapal, jak muze jezdit auto po chodniku, protoze sem takovou situaci fakt jeste nevidel,aby hned proti prechodu byl vjezd do dvora, garaze nebo kamkoliv jinam

                                    0 0
                    • Vrci  

                      Přejít chodci, ale jezdec na kole je řidič nemotorového vozidla a není chodec.

                      0 0
                      • filipes  

                        hele, a co cyklista, ktery stoji a na kraji prechodu, a dal nohy na zem, ale sedi v sedle. Je to stale cyklista, nebo chodec ktery tlaci kolo, nebo proste neexistuje a kdokoliv ho muze sejmout?

                        0 0
                        • Vrci  

                          chodec je ten kdo vede kolo.

                          Pokud sedí na kole a odráží se nohama, jde o nemotorové vozidlo pohybující se pomocí lidské nebo zvířecí síly

                          0 0
                          • filipes  

                            a kdyz stojis na kraji prechodu, nohama na zemi, obkrocmo okolo ramu?

                            0 0
                            • Vrci  

                              Tak stojíš a napřechod se nedostaneš :-)

                              Jde o způsob pohybu přes přecho buď jdeš vedle kola nebo ne.

                              0 0
                            • JSt  

                              a motocyklista cekajici na na cervenou stojici obkrocmo na motorce je stale motocyklista nebo je v tomto pripade uz chodec? trochu soudnosti… ;)

                              0 0
                              • wroum  

                                ten ale bude asi stat na silnici, ze? a nebude cekat az bude moct prejet po prechodu na druhou stranu silnice, ze?

                                0 0
                                • Vrci  

                                  Jaký je rozdíl mezi cyklistou, motorkou a autem na chodníku. Jedná se o vozidlo, které stojí na místě mimo pozemní komunikaci a chystá se na ni vjet. Na přechodu pro chodce mají přednost pouze chodci.

                                  chodec je i osoba, která tlačí nebo táhne sáňky, dětský kočárek, vozík pro invalidy nebo ruční vozík o celkové šířce nepřevyšující 600 mm, pohybuje se na lyžích nebo kolečkových bruslích anebo pomocí ručního nebo motorového vozíku pro invalidy, vede jízdní kolo, motocykl o objemu válců do 50 cm3, psa a podobně

                                  0 0
                                  • wroum  

                                    a motocyklista cekajici na na cervenou stojici obkrocmo na motorce je stale motocyklista nebo je v tomto pripade uz chodec?

                                    myslis ze jako ceka na ty motorce aby pak moh prejet z chodniku po prechodu na chodnik? nebo ceka na silnici aby pak moh pokracovat v jizde na silnici?

                                    0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Si vsimni, ze vetsinou na nich sedi. Aby nemuseli cekat na chodniku ;)

                                0 0
                                • JSt  

                                  pockej, ale nohy maji na zemi. ted me napadlo, clovek sedici na lavicce je chodec nebo uz sedec? je vubec ucastnikem provozu? a co na to jan tleskac?

                                  0 0
                  • enjoy  

                    ja vjedu na prechod ve chvili,kdy mi ridic dobrovolne da prednost:-) snad ze me v dohledny dobe bude taky ridic,tak se uvidi,kolik krizku si nakonec napisu na levej blatnik:-)

                    0 0
              • mosquito  

                ten zakon je podle me spravny

                • chodec (prakticky vzato i cyklista stojici na kraji prechodu) MA prednost
                • jedouci cyklista
                1. nema na chodniku co delat
                2. ridici by byly vinni velice casto, kdyz nekdo pojede rekneme 25kmh tak neco takoveho mezi chodci neceka a rozhodne by to nedelalo dobrotu

                .. plyne z toho jeden zaver – kdyz uz jezdit po chodniku tak jezdit s rozumem a pomalu, jako ridic radeji davat vic pozor a kdyz uz tam ten cyklista vjede tak ho nesrazit

                koho uz srazilo auto tak vi, ze je dulezity to prezit a resit kdo mel nebo nemel pravo podle zakona je uz prkotina

                0 0
    • pa3k  

      Bolo to už pred pár rokmi,idem si po hlavnej a v protismere idúca škodovečka si to zahla doľava na vedľajšiu ako keby som tam ani nebol.Šupa jak z dela,pár kotrmelcov vo vzduchu.Chlapík ma odviezol do nemocnice zo slovami,,som si ťa nevšimol".Výsledok zrážky-prasknutá panva,zlomené rebrá a niečo s obličkami.Ležal som asi dva mesiace,vodičovi vrátili vodičák po troch mesiacoch-amnestia pána prezidenta.

      0 0
      • Gorgov  

        No tak to je drsný. Nevim, co k tomu říct.

        0 0
      • B0B0  

        To mas este dobre, ze sa o teba ten vodic postaral. Nie ako ten typek, co zrazil chlapca a polomrtveho ho odviezol do lesa, nech tam dokona.

        0 0
        • morelon  

          a prezil to ten chlapec????

          0 0
          • B0B0  

            Hej prezil, inak by sme sa to nedozvedeli. :-) Ved si to tu skus niekde najst, prevetravalo sa to tu. Tusim to bolo tak, ze typek ho zrazil tak, ze chalan kuriozne skoncil zakliesneny v zadnom okne. Typek nelenil a odviezol ho kamsi, nech definitivne exne. Tie jeho vyhovorky boli tiez neuveritelne. Vraj si nevsimol, ze niekoho zrazil.

            0 0
    • Splinter  

      Nó, zatím jednou a snad naposled… Jel sem ze Slatiny do Šlapanic a v tom stoupání na most přes dálnici mě sestřelila nějaká škodovka.. Naštěstí vzal jen zrcátkem do řídítek, tak sem letěěěl. Zrcátko sem mu urval, ale ani nezastavil. Být to tak o 20m dál tak sem letěl z mostu na dálnici… :/

      0 0
    • Thomas  

      Me primo nennabral, ale proste to jen predemnou znicehonic zahamtl :-) :-)

      0 0
    • JJ  

      Asi pred 7 lety jel proti me nejakej mladas na litrovy Cagive a tesne predemnou to pri brzdeni na mokru polozil a ja to do nej narval, kdyz jel po zadech po asfaltu. No aspon sem se vyhnul ty padajici motorce. Vysledek ohnuta vidle a ram a na silnici se od ty doby dost bojim

      0 0
    • ehmud  

      me uz dvakrat a vzdycky jsem mel hrozny stesti ze jsem prezil

      0 0
    • mawerick  

      Auto ne:) Já nejsem troškař;) Mě sundala tramvaj… A nebylo to nic hezkýho:( Naštěstí jela doceal pomalu takže jsem z toho vyvázl jen s pošramoceným egem a utrženou hadicí od kotoučovky…

      0 0
    • RUR  

      Ještě nikdy, nicméně pokud jsem na silnici, chovám se jako v minovém poli. Na českých silnicích platí jednoduše zákon silnějšího. Nepočítám, že by mi někdo někde dal přednost, na křižovatkáczh skoro zastavuji i když mám zelenou( všimli jste si kolik aut jezdí na červenou?). Zásadně volím trasu tak, abych nemusel odbočovat vlevo a celou cestu se modlím, že někomu nerupne v kouli a nepřejede mě jen tak pro srandu( objasněnost tohoto druhu dopravních nehod je velmi nízká a já myslím, že se tím někteří řidiči dokonce i baví). Cyklisti sice mají právo po silnici jezdit, ale míra hazardu u těch kteří tak činí je vážně vysoká ( vysvětlujte tomu řidiči co vás právě srazik Avií, že jste v právu). Možná jsem paranoidní, ale to ještě neznamená, že po mě nejdou…

      0 0
      • chupas  

        paranoia, ja koukam radsi na krizovatce i do jednosmerky, jestli se odtamtud neco nezene. dneska clovek nevi.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Zrovna nedavno jsem jel uzkou jednosmerkou na kole (vyjmecne ve smeru :) a leva zatacka za roh budovy a kuk na me kamion… to sem byl fofrem na chodniku ani jsem si prednost nevynucoval.

          0 0
    • coolboy  

      Vloni v létě sem jel na křižovatce po hlavní cca 30km/h a z prava si to šinula ženská v osobáku… Viděl sem,že se moc nemá k tomu mi dát přednost, tak sem dupl na brzdy…ona naštěstí taky a už v menší rychlosti sem jí to nabořil předním kolem do zadního blatníku. Naštěstí se kolu nic nestalo. Byl sem z toho celkem v šoku, ženská taky a 14 dní sem nemohl spát na levým boku…

      0 0
      • Gorgov  

        Hele to bys měl upřesnit, tys jel asi po hlavní, že jo? To si měl napsat, jinak platí přednost z prava a přednost by měla ta ženská :)

        0 0
    • kurýr na bajku  

      Nejhorší sou důchodci. Voni sice jezděj na červenou stejně tak jako mladý frajírci v CRXech, ale s tim rozdílem, že důchodci o tý červený ani nevědi.

      0 0
    • rasto  
      • ve vodickove (P-1) me asi pred 10 lety srazil taxikar. zustal jsem viset na zabradli, zastavka VN (polet asi 3 m). v te dobe bez prilby. resume: zrusil mi zadni kolo. jinak v poho;
      • minuly rok, na podzim, jsem skoro zrusil jednomu d.bilovi ridicske zrcatko. na KD, za Delvitou hamtnul na brzdy. ja, pri vyhybacim manevru, mu strajchnul za zrcatko. zacal se na do me navazet, ze neumim jezdit :-( skoro jsme se pomlatili. (nadaval mi do homosexualnich baletaku);
      0 0
      • Gorgov  

        měl si mu udělat otik kufru na tvaricku, já co jezdim sklukama, tak ty řidiči maj většinou štěstí, že ujedou.

        0 0
        • enjoy  

          panove budou asi velky hrdinove..:-D to by se mi libilo,jezdit po meste.. a mlatit nebohy motoristy:-))

          0 0
        • kesu  

          hlavně ty řidiči maj výhodu tý 15tkrát větší hmotnosti takže ono dočasu..

          0 0
          • kesu  

            tak sem to nemyslel ale přijde mi fakt trapný někomu ukopnout zrdcátko,když už tak si to vyřikat ručně..

            0 0
        • rasto  

          on ten kladensky ridic nebyl zrovna trasoritka. oproti me vysvihane postave (180cm/67kg) vypadal jako pupkata g.rila. obavam se, ze kdyby mi chtel natahnout, asi bych musel zacit kopat (nohy mam preci jen silnejsi nez ruce :-) moje taktika byla ta, nechat si jednu ubalit a natahnout se na asfalt. nekdo by zavolal zachranku. a id.otu by policajti vysvetlili, jak se ma chovat na silnici a ze pri zastavovani se ma pouzivat blinkr…

          0 0
          • dieegoo  

            :D peknej plan.. nechat si rozbit hubu kuli tomu, aby nekdo traktoristoj rek, ze ma blikat, kdyz zastavuje..

            0 0
    • dydy  

      Asi v 16 jsem jel na skládačče s masem pro psy z jatek (v kyblíčku v ruce) a sundala mě ženská co odbočovala vpravo na vedlejší a přehlidla mě. Naštěstí to bylo bez následků.

      0 0
      • JJ  

        Asi se trochu vylekala, kdyz ses valem ve vnitrnostech, ne? :)

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • filipes  

      Jednou to bylo fakt o fous, taxikar zabocil doleva bez blinkru. Tesne jsem minul auto, a zabocil mimo silnici. Jel jsem trojskou dolu a cca v 50ti jsem to poslal na sterk tramvajovych koleji. Celkem jsem to ustal a ten z.d odjel.

      Na ceskych silnicich se bojim i v aute, na kole je to nejextremnejsi sport ktery existuje – a to si radeji dam neco zabavnejsiho ne?

      BTW, v Holandsku nove plati zakon, ze ZA KAZDOU NEHODU Z CYKLISTOU MUZE VZDY AUTO! Plati absolutne, bez vyjimek, tedy ikdyz cyklista jede na cervenou. Ze zacatku bylo dost povyku a cyklisti toho zneuzivali, ale po dvou letech si to sedlo a ridici proste jezdej pomaleji a pozorneji, zvlaste tam, kde jezdi hodne cyklistu. Motorista ma tunu zeleza, cyklista pozitivni diskriminaci, aby se pozice na silnici vyrovnala.

      0 0
      • mawerick  

        No nejsem si jistej jestli by tohle u nás prošlo… z obou stran bohužel:(

        0 0
      • wroum  

        doufam ze se nedockam podobny voloviny i u nas.

        0 0
      • Strike  

        Tak to si rozmyslíš isť na červenú, lebo veď vinný bude vodič ako vozičkár to už neurobíš. Takže podľa mňa veľmi dobrí zákon.

        0 0
    • cubas  

      Jo, už dvakrát. Poprvý se nic moc nestalo, bylo to z boku do přední vidlice. Chlapík je z prava, dával jsem mu přednost, ale tak nějak si chěl zkrátit zatáčku a vůbec mě neviděl, tak to do mě opřel. No podruhý už to bylo horší, já na hlavní, z vedlejší expert co vůbec nebrzdil. nabral mě na haubnu. Naštěstí se mi nic nestalo, odnes to jenom ráfek,náboj a vidlice to opět ustála. Ten člověk se vypotácel z auta, sednul si na obrubník a málem se mi tam rozbrečel. takže to byl super obrázek. Já podřenej, zničený kolo a křísim řidiče co mi začal kolabovat. Byl slušnej veškerý škody zaplatil.

      0 0
    • Darkson  

      podobná zkušenost. jel jsem vlevo u krajnice a řidič po předjetí odbočil z hlavní doprava, takže jsem spíš naboural já do jeho kapoty. bylo to v malé rychlosti, takže jsem to odnes jen nějakou odřeninou a on odřeným lakem.

      nedávno to takhle přede mnou střihnul typ na zbraslavským mostě. někde ho dojet na světlech , tak ho vytáhnu ven, jak jsem byl rudej vzteky;

      0 0
    • mikrob666  

      Zrovna predevcirem bylo okolo 17hod. ficim si to tak na silnici v tom miste je zuzena cesta stavjeji tam most,jedu za kamacem ten se mi zacina vzdalovat je to tam mirne z kopce predjizdi me stribrny peugeot a zanim zlata audi 80 blizime se ke krizovatce tvaru T jedu po krajnici audi vedle me,jsem v urovni jejich zadnich dveri a najednou mi zacinna odbocovat doprava.Snazim se brzdit,ale je mi to houby platne v tom miste mivam na tachaci asi mezi 40 50 km /h.Tak jsem to narval do zadniho blatniku a sup nazem.Vystoupila takova mlada kravicka a zacala rvat ze me vubec nevidela a jakto ze jezdim tak rychle.Takze policajti sanitka a uz jsem ficel do nemocnice na rentgen a ultrazvuk.Nastesti nic vazneho jenom pochroumana ruka a par odrenin.Polisi to dali do spravniho rizeni takze nakonec este asi budu navine ja nebo co:-)

      0 0
    • Omen  

      no mě osobně 3 a jednou jsem to za cenu pláště ubrzdil .Z těch 3 první na dvakrát zlomená noha -šrouby rok marození a druhá 8×1,5cm jizva na rameni (seříznutá kůže) u té trětí malá odřenina v malé rychlosti .Ani jednou moje vina vždy nedání přednosti v jízdě .

      0 0
    • mikrob666  

      Predevcirem to bylo podruhe predtim byla alspon jistota policajti to uzavreli na miste.Ted ,ale nevim co bude dal jestli mam kolo spravit a dojezdi sezonu nebo cekat na znalce z pojistovny.Nes­nasim takove situace…!!!

      0 0
    • wacker  

      Ano srazila mne Avie . Jel jsem po hlavní silnici a on vyjížděl z areálu firmy . Normálně mne srazil jak vosí hnízdo a ještě se divil kde jsem se tam vzal . Škoda docela velká rozlomená celá zadní stavba rámu ,kolo do pravého úhlu !!! Byl solidní dal na místě 5000 Kč . Kolo tenkrát nestálo za nic tak to byl hezkej základ na nového Sektora.

      0 0
    • B0B0  

      Auto som zrazil ja. Zozadu. Bike bez poruchy, ja so zlomeninou.

      0 0
    • Martyo5  

      Minulý týden jsem mohl dopadnou hooodně špatně. Jel jsem po silnici z Topolan do Olomouce a v protisměru jela celkem pomalu Avie. Za ní se přiřítil nějakej mlaďoch s tuplem ještě teplým řidičákem v červené Oktávce a ani se nepodíval do protisměru – prostě tam nic velkýho neviděl – a začal ji okamžitě předjíždět(v té chvíli byla Avie asi 10m přede mnou) Jen jsem si uvědomil, že se ten vůl řítí na mě a strhl jsem to do škarpy. Bylo to tak o 40cm. Střelec samozřejmě letěl dál, jak kdyby se nechumelilo. Mám z toho pár modřin, protože jsem přeletěl přes řidítka ale kolo je ok. V pátek jsem si koupil helmu a ten úsek asi budu někudy objíždět – už dřív mi připadalo, že tam auta jezdí víc než 90. Chtěl jsem tím jen říct, že kdybych nejel u kraje ale 0,7m od něj, tak jak píše někdo nahoře, tak už nežiju, protože bych uhnout nestihl. Jedu si 35 po kraji, nikde žádný auto jen jedna avie a za 3s letím přes řidítka, když uhýbám Oktávce co by mě jinak 100% nabrala.

      0 0
      • kámen úrazu1  

        Měls štěstí. Ale těžko říct, co by se stalo, kdybys jel dál od krajnice. První variantu si nastínil sám. Druhá je ta, že by Tě blb v Oktávce nepřehlídl (on Tě možná viděl, jen si to riskl – koneckonců neriskoval svj krk, ale Tvůj…) a netroufal by si takhle zamanévrovat. Ošemetná hra na kdyby. Hlavně, že jseš v pořádku.

        Nedávno jsem se dostala do podobný situace. Řidič pablb o mě věděl, jen chtěl předjet auto před sebou a bylo mu jedno, že naproti jede cyklistka. Zabrala jsem prostředek svý poloviny silnice a pokus o předjetí ustal. Je to situace od situace, každá je jiná. Co jednou pomůže uchránit zdraví, může v jiným případě přinést smrt.

        Naštěstí mohu říct, že v naprostý většině potkávám ohleduplný řidiče. Nebo si nechtějí znečistit auto krví. :-) Ale vyjde to nastejno, dávají si na mě stejně velkýho bacha jako já na ně.

        0 0
    • Blackbiker  

      mě sejmul asi rok zpět jeden 18 mlaďas v oktávce zezadu zboku-vzadu na sedale měl 2 mladé kočičky a asi si s nima povídal přes rameno a nedával pozor-já jel 35km/h,on tak asi 40 tipuju. Prostě polet ala superman, bokem na chodník-naštěstí se nic nestalo-jen jsem měl dost naražený koleno. trošku jsem mu zrichtoval dvoje dveře jak jsem se snažil v tý rychlosti tu jeho káru odstrčit:-)Každopádně mě dostal při odjezdu-prý ať si dám bacha na tkový hajzly jako on. Od té doby nejezdím přes město na kole,ale po chodníku. Na chodce dávám pozor-jezdím pomalu.

      0 0
    • hribik A1  

      este nie, aj ked castym jazdenim na cestach si o to koledujem…ale skor viac nebezpecne mi pripadaju vselijake tie dvojky a niektore jednotky co nemaju krajnice. cesta ako je ta na prilozenom volacom, hovorme tomu fotka, mi pripadala ovela menej nebezpecna nez poniektore uzke, klukate dvojky bez krajnic kde nevidis co bude o 80 metrov dalej a jazdi sa tam skoro stejne rychlo, lebo najvacsie nebezpecenstvo na nej bolo to, ze pre same sledovanie okolitej krajiny vybehnem z tej dvojmetrovej krajnice. skoda len, ze takto dobrych ciest je velmi malo, vacsinou su tie uzke a klukate…

      0 0
      • Black knives  

        Kdysi za komančů jsem přežil čelní náraz s čelem nákladního auta.Jel jsem na silničním kole,valil jsem tak čtyřicet,byl jsem na hlavní,a Liazka vyjela proti mě ,s ůmyslem odbočit vlevo.Byla tma,měl jsem světlo,ale projíždějící auto řidiče na chvilku oslepilo.Je to,jako v padesátce do zdi.V té době jsem slovo přilba ani neslyšel.Potřech dnech jsem se probral z bezvědomí na ARU.Jen zlomená klíční kost,a stále následky s orientací v prostoru.Mys­lím,že jsem se znova narodil. Pak jsem počkal,nejezdil na kole,a přišla MTB,a já mám jasno-na kole jedině do lesa.Tam si za jezdeckou chybu můžu sám.Jo,a řidič byl komanč,vzorný pracovník,dostal tedy u soudu napomenutí,ale holt organizace KSČ se za něj zaručila.Ani odškodné jsem nedostal.

        0 0
        • B0B0  

          Ty si jasny. :-) Idem 40, je tma, protiiduce auto ma oslepilo, prilbu nemam. Hlavna vec, ze za to moze nakladiak. Raz ma prikvacila tma a zostavalo mi do ciela cesty asi 2 km. Mal som jednu blikacku a just som este jednu vybral z ladvinky a pripevnil si ju na ruku. Aj tak som isiel ako pokakany. Vela cyklistov zabuda, ze vodici ich nevidia tak dobre ako auta ani za bieleho dna, nieto v tme. Kto mi neveri, nech si to sam vyskusa. Aj motorkari maju rovnaky problem. Tiez ich vodici neskoro registruju.

          0 0
          • Krys  

            Protiidúce auto oslepilo vodiča nákladného auta a helmy v tedy neboli. Myslím, že to napísal celkom jasne a dá sa to interpretovať jednoznačne. Keď do teba narazí auto v protismere, tak je vinník jasný, tam nie je o čom diskutovať. Písal, že svetlo mal. Každý, kto dostal vodičské oprávnenie, by teoreticky mal vedieť o tom, že na ceste sa môžu vyskytovať aj cyklisti a počítať s tým.

            0 0
            • B0B0  

              Ok, ja sa nehadam. Podla dopravnych predpisov spravil chybu jednoznacne sofer nakladiaku. Ale cyklisti si musia uvedomit, ze patria medzi tych najslabsich v cestnej premavke a teda vynucovanie si prednosti za cenu vlastneho zivota im moze byt dobre na dve veci. A este k tomu v tme, kedy byva zrazenych najviac cyklistov a chodcov s fatalnymi nasledkami.

              0 0
    • mosquito  

      pred 6ti tydnama .. nabral me ze zadu mladej typek v golfu co nekoukal na cestu, vysledek je 23m let na dlazbu, ale dopadlo vic nez dobre – hafo odrenin a jedno narazeny a vykloubeny zapesti ktery uz je taky skoro OK

      0 0
    • Krys  

      Dnes ma jeden imbecil v modrej dodávke zasunul do uličky do ktorej odbáčal. Našťastie bez kontaktu (chýbalo tak 5cm), ale nadával som jak chorá vrana. Najviac ma nasralo, že najprv ma blahosklonne pustil, keď vychádzal z prakovacieho miesta (takže o mne vedel) a potom ma skoro zrazil.

      0 0
      • goofy  

        Mozna si myslel, ze bude lepsi, kdyz taky odbocis ;o)

        0 0
        • Krys  

          Keď nad tým teraz rozmýšľam, tak problém mohol byť asi v tom, že vodič dodávky si myslel, že idem tiež odbáčať. Bol som v úzkej jednosmerke, po oboch stranách parkovali autá, dodávka parkovala vľavo a keď som sa blížil, bez smerovky vyšla do cesty a nechala mi trochu miesta. Keď som ju minul vyšla z parkovacieho miesta a ja som sa stiahol na pravú stranu aby mohla prejsť. A tento môj ťah si vodič zrejme interpretoval ako odbáčanie. V každom prípade, nedával som žiadne znamenie o zmene smeru jazdy.

          0 0
    • Vlado Jekyll  

      mňa raz zrazilo auto keď som mal asi 19, práve som mal nový cross, krásny a na tu dobu naozaj kvalitný rock machine, išiel som sa previesť do Trenčína a sretol som sa s typickým šoférskym javom niektorých vodičov…tučná ženská, nalepená na volante bieleho punta, popolníky na očiach, chcela vyjsť na hlavnú cestu z vedľajšej, vošla do polovice jazdného pruhu aby sa rozhliadla, či môže voľno, samozrejme, nemala šajnu čo sa okolo nej deje a evidentne ju to nezaujímalo. Išiel som asi 30 km/h a pol metra predo mnou bol zrazu čumák toho punta, jedine čo som stihol bolo zanadávať, preletel som kapotu a zmotal sa do stredu pruhu, samozrejme ženská vypleštila oči, že kde som sa tu vzal a keď videla, že som sa hýbem, kľudne odišla. Keby som nebol otrasený a viac pri zmysloch a podarí sa mi ju dobehnúť, tak ju asi zabijem. S týmto nešvárom, teda vchádzanie do pol pruhu sa stretávam veľmi často.

      0 0
    • ydaho  

      dneska na kruháči, člověk se docela lekne.....

      0 0
    • Glum  

      Za posledních dvacet let sedmkrát. Z toho sakra letos dvakrát, naposled v červenci. Celkem čtyřikrát řidička, dvakrát řidič, jednou nevím (pro jistotu nezastavil). Dvakrát řidič pod vlivem alkoholu. Čtyřikrát s policií, vždy vinen řidič. Pro pořádek dodávám, že jednou jsem já na mokru na galuskách nedobrzdil a najel zezadu do trabantu. Poslední tři crashe: ve sjezdu mi nacouval řidič z lesní cesty do silnice, řidička mě bokem strčila při předjíždění (sbírala zrovna z podlahy kabelku), další borec do mě taky bokem narazil při předjíždění a když zjistil, že má poškozený lak, zavolal poliše – ti mu obratem naměřili pře promile…

      0 0
      • kudlanka32  

        sedm zivotu…uz davej bacha, cece..... me se zas o vikendu dely vecy, ja se normalne uz na silnici bojim…dva dny na kole a 3× nebezpecna situace ridicema ackoli me videli…neudelas nic, kdyz zastavis este te zbijou.....

        0 0
        • Honza729  

          Zbijou ? No, tak u toho bych docela rad byl......by si pan ridic musel shanet zubare, kdyby na me sahnul.

          0 0
    • Honza729  

      Vcera se mi to stalo na Strelnicne v Praze 8. Vyjel jsem se jen tak projet do Letnan, Kbel, proste jen tak skouknout srumec na letisti. Takze jedu po Strelnicny, dojizdim kolonu aut, v tu chvili jim blikla zelena. Rozjizdime se asi na 20km/h, jedu asi tak dva metry za Octavii v barvach operatora O2, jeji ridic se porad na mne otaci, ale netusim proc. Az za chvili pochopim, najednou to zadup, stal na miste, mel jsem co delat, abych se vyhnul,udelal to pak jeste dvakrat, celej vysmatej. Tak jsem radsi skocil na chodnik a jel dal i za cenu toho, ze me MP, ktera tam cas od casu postava, chyti. Nevim, o co mu slo, kretenovi.

      0 0
      • hribik A1  

        zeby pomsta?

        0 0
        • Honza729  

          Pomsta za co ? Neni lepsi nepsat nez psat kraviny ?

          0 0
          • hribik A1  

            vies, keby som kvoli zhromazdeniu v ktorom ta uvidim, trcal v kolone, a cistou nahodou si ta zapamatal a potom niekde videl…

            ale mysli si co chces. osobne ovsem nepochybujem o tom, ze takyto ludia existuju. aj ked, pochopitelne, pravdepodobnost toho je mala, ale stat sa moze…

            0 0
            • Honza729  

              Co to blabolis ? Jaky shromazdeni ???? Nepil jsi trochu ???

              0 0
              • hribik A1  

                trikrat hadaj ktore myslim! vadili sme sa o nom isty cas. byt v kolone sposobenej nim, a pamatat si niekoho koho som tam videl, dost mozne ze mu nejaky ten naschval spravim tiez.

                stale nechapes? netvrdim ze to muselo byt preto, je to len jedna „konspiracna“, ale nie nemozna moznost

                0 0
                • Honza729  

                  No,jasne..... :-/

                  0 0
                  • hribik A1  

                    dobre, no…asi ked sa na teba najprv stale otacal, a potom sa tak skodoradostne bavil, pripusta to moznost, ze to bolo tym ze mal s tebou nejaky nevybaveny ucet odpredtym a zistoval, ze si to naozaj ty, kvoli „vyrovnaniu uctov“. nejaka prasarnicka z minulosti a pod… akakolvek. keby chcel len tak zo zabavy sprasit prveho cyklistu co uvidi, neotacal by sa mozno stale na teba, len pozrel do zrkadla ze tam „nejaky je“ a zadupol.

                    alebo nieco uplne ine, co s tymto dohadom vobec nesuvisi

                    ovsem ked chces hladat pricinu prasarni inych k tebe, nebolo by zle sa poohliadnut po tych svojich. niekedy to pomoze…zaujimave, ze najviac takychto zazitkov tu maju ti, co su najvacsi aktivisti

                    0 0
      • hoža  

        Tak jsi ho měl až by stál na semaforu předjet a zpomalovat ho taky ale nejdřív si poznačit jeho SPZtku kdyby tě sejmul :-)

        Já kdysi neubrzdil přednost zprava, cantilevry a já to nezvládli.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.