Další důvod proč přilbu ano...

44 nepřečtených
  • Brouk_Pytlik

    Dneska kamaráda odvezli do nemocnice. Dali jsme spurt na ceduli, bylo nás 8. Jel první a cca v 65 km/h vytrhl nohu z pedálu a padl. Najel jsem do něj v tý rychlosti a padl taky. Ležel v bezvědomí, tahali jsme mu jazyk. Vypadalo to dost hrozně. Jeho přilba byla na padr?. Zachránila mu život. Potvrdila to i doktorka ze záchranky. Byl jsem vždy odpůrcem přileb. Před časem jsem ji ale začal občas používat. Ode dneška bez ní nejedu…

    0 0
    • Janči  

      Asi konecne zacnem nosit prilbu !!!

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Ja dneska prejizdel asi 4 km po asfaltu a malem me sejmul nejakej skodovkar. Nedal mi prednost. Zpatky jsem to radsi vzal pres pole. Helmu samozejme mam a na kolo vozim :)

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • notakale  

      ok, uz sem takovych par prispevku cetl, no tak jste me asi presvedcili. Takze nevi nekdo o obchode v Brne kde maji velky vyber? A deli se to nejak na bikove a silnicni nebo je to vsechno stejne? A nosite pod tou helmou neco? Bojim se ze se mi budou moc potit vlasy a stekat to vsechno do oci

      0 0
      • Roman  

        Mně se dobře vybíralo na Veveří a u Šírera

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • moriarty  

        Neboj se, i ty nejlevnější helmy mají nad čelem molitanovej proužek k odsávání potu, takže nic na čelo nejde.

        0 0
      • lubos  

        Jo, nosim Moira pasek. Stoji asi stovku. Ty pasky v prilbe nejsou na sani potu. Vydrzi tak pet minut v prvnim kopceku. Bez potniho pasku na cele bych nemohl ..

        0 0
        • ivovi  

          Presne tak, zalezi jak se potis a jak moc si davas. Ja se potim vic a polstarky v helme to nepoberou. Jinak helmu sem si dobre vybral v RKcku (Jiraskova) a Klimatex pasek jsem koupil na Sujanove nam. za asi 70Kc.

          0 0
        • Paja  

          Pripojuji se nedavno jsem si koupil zavazovaci celenku od Infitu s moirou na celo a od te doby mi do xichtu nic netece a ani se nenaplnily puvodni obavy, ze s celenkou mi bude vyrazne vetsi vedro, mozna to min vetra, ale vyhody jednoznacne prevysuji nevyhody.

          0 0
      • ravo  

        No, mne tedy přesvědčil taky. Ale jen o tom, že je přilba prd platná, když ležíš se zapadlým jazykem v bezvědomí a nemáš u sebe duchapřítomné kamarády…

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Doufam, ze to nebyl argument proti helme. Jestli jo, tak ten nejslabsi, ktery jsem kdy slysel.

          0 0
          • ravo  

            Hernajs Pá-dlisto, ty už bys mne mohl trošku znát, i když já se v tobě furt nevyznám:-) Nebylo to nic proti helmě ani proti Brouku Pytlíkovi. Bylo to jen konstatování smutného ( v daném případě š?astného) faktu.

            0 0
    • lubos  

      To musi vzdyky nekdo zazit na vlastni oci nez ji zacne vozit ? :(

      0 0
    • Matts.  

      Tiež som sa poučil na vlastnej lebke keď som sa vytrieskal kvoli babe čo sa nedíva keď prechádza cez cestu. 12 štichov na hlave to spravilo. Odvtedy bez prilby nikde, nedávam si ju akurát na časovku do kopca. Je na škodu, že ešte stále veľa bikerov odkladá kúpu prilby, až kým si nenamláti hubu ako sa patrí.

      0 0
    • rodriguez  

      nechápu…co v tech hlavách máte…když vás musí inspirovat až podobnej zážitek…to taky když jedete v autě, si nezapnete pás…ale až se vysekáte, a umře vedle vás na sedadle smrti váš blízkej člověk, kerej proletí oknem, a v takové 100km/h dopadne hlavou na silnic, nebo do zdi ????pak si řeknete…aha, ony ty pasy k něčemu budou? …to je uplně stejny jak s helmou…ale očividně někteří lidi mají svuj rozum 8-))

      0 0
      • Volf  

        Hele jakýkoliv vysvětlování nemá cenu. Já když jsem byl poprvé v Alpách tak jsem čuměl jak tam vozí helmy. Já pamatuju doby, kdy na Pionýrech a podobnech 50 nemusela být přilba a dobrovolně si ji nikdo nevzal, protože si připadal jako blbec. Pak je zákon nařídil a ejhle oni jako blbci nevypadají. S kolama to bude stejný. Spousta lidí si dobrovolně helmu na hlavu nevezme.

        0 0
    • Bobisak  

      jj … mne pred par lety srazil autobus otce z kola (autobus nedal prednost, 60km/h, celni naraz). Sice ho do jedne nemocnice nechteli vzit ze uz je mrtvej ale rozdychal to … a vsichni rikali ze mu zivot zachranila prilba. Bez ni ani ranu.

      0 0
    • vojta  

      Taky jsem prilbu dlouho nevozil, ale v dubnu jsem se ke koupi konecne rozhoupal (toto forum tomu hodne napomohlo). A ted v nedeli jsem sel vlastni neskonalou hlouposti pres riditka na lesni cestu, ze ktere sem tam koukaly kameny. Sice jsem zadny netrefil, … ale bylo to sakra blizko … Bez prilby ani ranu.

      0 0
      • marhi  

        Ty řeči že se v ní potí lebka je blbost. Jezdil jsem v čapce a bylo mi v ní větší vedro. To s těma blbcema si teď připadám zas já. Kolik jste už viděli silničářů s helmou. Jsou to paka. Jezdí ještě rychleji a asfalt nic neodpustí. Ale chce to tu čelenku. Jak se to propotí tak to kape a na brejlích to udělá takový humus sajrajt. Kdo si jednou na ni zvykne tak bez ní je jak nahatej.

        0 0
    • Meesha  

      Bez helmy nevyjedu. Posledni kapkou loni byl chalpek kterej vjel primo pod Mercedes. Po trojtym saltu s nekolika vrutama dopad na koleje. Pohled na kusy hlavy ve skle toho auta nic moc…

      0 0
      • enjoy  

        ten valenta je vazne blazen…chapu ze snih neni porad,ale tak snad na silnici by toho mohl nechat…

        0 0
        • Meesha  

          No, kdyby to ustal, tak by byl proti nemu Valenta fakt nula, ale obavam se, ze pro tohohle byl uspech jestli prezil…

          0 0
    • Kotěnočkin  

      Za posledni tyden (pokud tedy pocasi dovolilo) jsem se snazil byt maximalne na biku v prirode.Udelal jsem jednu zkusenost, i rodinky mastnaku, ktere sotva ze slapou na horskych a krosovych kolech byly takrka bez vyjimky v helmach, ale na silnici bylo potkat cyklistu v helme takrka unikum. A to ti cykliste podle kol, dresu i vykonu:-) nebyli zadni zacatecnici. Nechci to pausalizovat, ale fakt to vypadalo cim vasnivejsi cyklista, tak zadna helma. Nevim, nevim jde prece o zdravi a o zivot… Ja si beru helmu i kdyz jedu s dcerou v sedacce (ta ji ma pochopitelne take) a casto citim, jak jsme pri nasi pomale jizde tercem posmesku bikeru, kteri nas predjizdeji. Pamatuji se, jak jsem byl v roce 1995 s kolem ve svycarskych Alpach a tam na nas cumeli jak na martani, kdyz jsme jezdili bez helmy, dokonce nas nechteli vzit do lanovky. Tenkrat jsem take nechapal…

      0 0
    • Vymi  

      vim budete me kamenovat ale za ty roky co jezdim na kole jeste nemam prilbu :-( Nejak jsem si proste nemohl zvyknout na to ze bych ju mel mit, jezdim jak prase a uz jsem nekdy i pekne letel na hubu ale zatim jsem hlavou nikde nebrinkl. Ovsem ted jak uz skoro kazdeho vidivam s prilbou a ctu ty vase zpravy si rikam ze bych to mel jit proste zkusit a tu prilbu si koupit. Nevim jestli to bude do mesice ale mohu vam slibit ze si koupim. Asi me ten nahore ma v oblibe ale jednoho krasneho dne by to nemuselo vyjit… tu celenku si asi taky poridim protoze se docela dost potim… :-)

      0 0
      • Vojtíšek  

        Já jezdím hóódně dlouho. Nikdy se mi nic nestalo, téměř nepadám (občas v zimě to podklouzne na ledu) a bez přilby nevyjíždím a to už dobře takových 7 let.

        0 0
        • Hadilow  

          V 94´mě při sjezdíku nedal jeden maník přednost a já jsem mu v 60km/h nalítl do předního kola jeho Jawy 350. rázem jsem plachtil jako pták a prosvištěl jsem cca 50 cm od betonového sloupu. To byla taková výstraha, že po 14 denním marodění jsem si koupil bílou BELLku. V té době jsem byl za absolutního blba. Teď už se to naštěstí obrací. Pořád mě ale jímá hrůza, když potkám rodinku na silnici a všichni bez přileb. Takový ten argument – já nejezdím žádné terény, já to nepotřebuji fakt neberu. Tesařík slítnul ve Stromovce!!!! Někde jsem četl, že bez přilby máte 18× větší pravděpodobnost smrtelného úrazu!!! Fakt je ta hlava křehká.

          0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Tak kamaráda dneska pustili ze špitálu domu. Měl i přes helmu na hlavě otřes mozku, tedy kromě odřenin. Já sem jenom odřenej a spálenej od asfaltu. Helma mě štve jen proto, že mi teče pot do xichtu a po brejlích. Ale jestli to teda vyřeší ta čelenka, tak je to fajn.

      0 0
    • RUMcajs  

      Mno, on si člověk ani tu kebuli nemusí nakřápnout. Bohatě stačí pořádná odřenina a už na 1/3 hlavy nemusí nikdy růst vlasy…

      P.S. Krátkej sestřih to nevyřeší, odřeniny nevapadají ani po letech moc hezky :-)

      0 0
      • peky  

        Jo blembák je dobrá věc ale trochu leze do peněz. Jezdil sem bez něj tak půl roku, než mě ženská a různý podobný příspěvky na foru donutili koupit ho. Ale :) … já sem v něm najednou nesmrtelnej a všechno co sem jezdil opatrně teď jezdim s dvakrat takovým nasazením a najednou na prvním sjezdíku prd klacek v kole přehazka v prd… a já sem nasr… protože nemít blembáka tak jedu opatrně a nic se nestane. :(((

        0 0
        • kolombo  

          To je zajímavá logika, když si nasadím přilbu, tak jedu daleko riskantněji … Jen bych podotkl, že si můžeš třeba zpřerážet žebra, zlámat ruce, přerazit nos a spoustu dalších alternativních zranění někde jinde, než na vrcholku hlavy. Dofám, že nejezdís podobně i v autě. Co děláš se zapnutým pásem?

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
    • Gatier  

      Hlavne neprestat spurtovat na tabulu v 65km/h pri premavke :-)

      0 0
      • Brouk_Pytlik  

        Na silnicích kde projede jedno auto za hodinu to myslim neni problém a pokud je úsek přehlednej tak tim spíš.

        0 0
      • Ekscel  

        Co je to „spurt na ceduli“ (tabulu)?

        0 0
        • MARIN  

          Pri hromadnych trenincich se to trochu hecuje a spurtuje se na cedule(tabule) oznacujici zacatek/konec obce :)

          0 0
    • kankrlicek  

      Přilbu vozím od té doby co jsem začal jezdit horáka. V sobotu jsem jel Maštale (mimochodem moc pěkná tra?, úplně jiná a moc lehké to nebylo) a na 5. km jsem přehlédl v lehkém sjezdíku pařízek uprostřed cestičky. Šel jsem okamžitě na hlavu (rychlost asi 25 km/h). Helma to pobrala (taky bylo po dešti, takže podklad byl měkký :)) a bolí mě jen rameno, záda a nohy :)

      0 0
      • radek z BF  

        Taky jsem byl na Maštalích…Fakt rekreace pro rodinky s dětma… :-))) Je to hezké, ale některé úseky jsou podle mě ku…nebezpečné a značení s vykřičníky tam není, ani náhodou…

        0 0
    • Pá-dlista1  

      Mne ted lezi na JIPce dalsi ziva pripominka (muj kamarad) toho proc vozit helmu. Je to mlady trdlo do kteryho je zbytecny hucet, aby si tu helmu vzal (doma ji ma:( ). Snad bude mit jeste prilezitost to napravit.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.