• blatch

    Jedu takhle ráno na zimáku pro štětec do drogerie, po hlavní sinici, která pokračuje vlevo. Zleva řidič s oktávií, odbočoval doleva na vedlejší. Brzdil sem co to dalo, ale stejně sem se mu nakutálel na kapotu. Trošku mi srovnal geometrii. Teď kolo jede rovně i bez držení řidítek. Bezva! Slova řidiče: „Zrcadlo bylo zamlžený, nic sem neviděl, tak sem jel.“ Připomíná mi to reportáž ČT, kde řidič, shodou okolností taktéž oktávie nezastavil na stopce a sejmul z boku čtyři lidi ve stodvacítce. Slova řidiče:„Oslnilo mně slunce, značku sem neviděl, tak sem tam vjel.“ Z toho vyplývá, že když řidič nevidí, jede. Taktéž to vypadá, že řidičák má u nás kdejaký nývlt (všem Nývltům se omlouvám), který řidičák udělal při starých testech na poprvé a při nových na potřetí, ale prostě udělal a jezdí. Osobně bych byl pro zavedení řidičáků „na zkoušku“. Dejme tomu dva roky by řidič nesměl spáchát vážný dopravní přestupek nebo způsobit dopravní nehodu. Co vy na to?

    0 0
    • enjoy  

      a ja bych poslal bikery na nejakej peknej sjezdik a kdo by to nedal,tomu bych bike zabavil,co ty na to? nebo teda ja bych s tebou i klidne souhlasil,akorat mi rekni jestli kdyz ti to tu vsichni odsouhlasime,tak jestli budes mit vic kuraze a pujdes s tim konecne za nekym kdo s tim aspon muze neco udelat:-)

      0 0
      • jimmy63  

        a dal bych jim do ruky to nejlepsi zbozi(ukrajiny x skladacka)at ukazou svou zrucnost:)!!byl by to zajimavej pohled:)!!

        0 0
      • Daník  

        Očem to meleš? Až tě párkrát sejme auto, třeba se ti rozsvítí. Vždycky je to o lidech, blbec může sedět na kole nebo za volantem, ale ten na kole nejvíc ublíží sobě, kdežto za volantem a obrněn plechem se každý cítí jako king.Na kole už na přednost nevěřím ani náhodou (po pár kolizích). Psychotesty pro české řidiče!

        0 0
        • Matts.  

          Ja som si myslel, že slovenskí vodiči sú najhorší. Kua, tu v pracovné dni na ces?ák ani nepomyslím. Ibaže by som sa chcel zasamovraždi?.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Jako davam bod slovenskym ridicum. Nez jsem vyjel na Slovensko, tak sem si taky myslel, ze ty cesti jsou nejhorsi.

            0 0
            • Matts.  

              No vidíš, pred dvomi týždňami na Elbe, bolo to ako vo sne. Jediní ktorí si dovolili zatrúbi? boli Nemci. V takej pohode som ešte nejazdil.

              0 0
        • kolombo  

          Kdo vjíždí do křižovatky po hlavní a naprosto spoléhá na to, že dostane přednost, dříve nebo později nabourá. Totéž platí o jízdě na zelenou/červenou. Pravidlo přednosti z prava je zapomenuto, na to bych ani nespoléhal. Na křižovate je to, většinou, brnkačka, ale když Ti vyjede někdo šíleně rychlej do protisměru, tak asi neuděláš nic.

          0 0
        • enjoy  

          ja vim o cem melu.ale ty ses asi malinko nechapavej.

          0 0
    • Martin  

      Já si tak vždycky říkám, že každého adepta na řidičák bych posadil na kolo někde na Bílý Hoře a nechal ho na něm dojet třeba do Hostivaře. Pokud by ten řidičák po tomhle zážitku ještě chtěl, může být připuštěn do autoškoly.

      0 0
    • Mamut  

      Dejme tomu dva roky by řidič nesměl spáchát vážný dopravní přestupek nebo způsobit dopravní nehodu.

      Na Slovensku to tak je uz asi 7 rokov, resp. velmi podobne (tusim musi zase spravit skusky). A ako to pomohlo sa zhodlo hodne ludi v prispevkoch vyssie.

      0 0
      • Bobo  

        Já jsem si vždycky myslel, že nikdo nesmí spáchat vážný dopravní přestupek nebo způsobit dopravní nehodu. On to někdo nesmí jen dva roky a pak už může?

        0 0
      • myscho  

        to je mozno pravda ale neviem ci to na nieco je, raz som videl opiteho suseda za volantom policajti ho zastavili chceli mu zobrat vodicak mal znamosti no a po tyzdni zase jazdi no?

        0 0
    • RomanH  

      Vzdycky jsem nadaval na ceske ridice a chvalil zahranicni (hlavne rakouske a nemecke). Letos ve Svycarsku v okoli Zermatu mi prislo, ze Svycrsti ridici (zvlaste z okoli Sionu) jsou mnohem horsi nez nasi – jizda ve velike rychlosti vedle kola, predjizdeni do zatacek a tak. Naopak me moc mile prekvapili Francouzi.

      0 0
      • Martin  

        A jak se ti jezdilo v Crant Montane?:-) Ale řídit tam auto je fakt za trest.

        0 0
      • Jogador  

        Mám jen jednu otázku, jak to vypadá s kolem v Zermatu,a kam tě až s kolem pustí?V Zermatu jsem byl už párkrát, ale nikdy s kolem, a moc kol sem tam nikdy neviděl, možná dole v nížině,ale jinak ne.

        0 0
        • RomanH  

          No na kole muzes vsude. Teda propletat se pomalu davem lidi pres mesto je nic moc, ale kdyz vyjedes k prehrade, Mattehornu, je to parada. My jsme byli v campu ve vesnicce Tasch. Zustali jsme tam 4 noci a pak se presunovali postupne blize k Francii az zavrsili jsme to na Alp de Huez.

          0 0
    • Martyss  

      Jestli si myslíš, že o kvalitě řidiče rozhoduje nějakej pitomej test, teď už jenom biflovací, tak tě silně lituju.....

      0 0
    • PietroUL  

      Ach jo, včera mě prohnal škarpou protijedoucí jeep. Řidiče jsem neviděl, ale jestli to nebyl nějakej mlaďas, tak snad už jen ženská s čepicí :))

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 1
    • Jamin  

      Já bych řek že se přehání. Problém je hlavně v tom, že těch slušných, kterých je 90 procent si prostě nikdo nevšimne a vždycky zaujme jenom ******* co dělá píčoviny. Jasně, taky mi jde kolikrát o krk, ale vim že takový věci jako přednosti cyklista prostě NEMÁ! A nesmrtelenj nejsme nikdo.

      0 0
      • KubaBajk  

        Konečně normální slovo…už jsem myslel, že se ani na konci těchto žvástů, kde se všichni jen uráží nebo se trefují do Pavky, nedočkám.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Georrge  

      lidi jezdí jako kreténi, to není žádná novina.

      Uvědomte si ale, že vy jste ti na kole, a že jde o váš život, k čemu vám bude že máte přednost, když budete mít zlámané kosti (nebo i hůř). Serte na předpisy a u každého hňupa v autě si hlídejte, co dělá, a jestli vás vůbec vidí.

      0 0
    • Richi  

      Já bych přepracoval vyhlášku a poučil se u cyklisticky mnohem vyspělejších zemí, kde zvládají bez problémů i mnohem hustší provoz, jako jsou třeba Čína, Vietnam nebo Thajsko.

      A obzvlášte do Thajska, za tamními kurvami, by ty naše mohly jet pro sbírání zkušeností s dopravou jistě velmi ochotně. :-)

      0 0
    • MichaelSimek  

      Dneska me jeden ridic rekl ze mu mam vylizat curaka, ale nezastavil abych dostal sanci mu vyhovet :(

      0 0
    • StuntJ  

      Vše je o lidech a jejich inteligenci, bohužel debilů s IQ60–100 je v ČR tuším okolo 70%, bohužel IQ test není podmínka papíru že …

      Dnes se nás jeden exot ve Felince 1,3i s modrými LEDkami ve světlech snažil předjet po tramvajovém pásu, bohužel pohořel na trolejbusu, který stál v zastávce a ani přes jeho dlouhé troubení mu nechtěl uhnout, svině řidič MHD … Omlouvá ho snad jen to T ve značce …

      0 0
      • nitraq  

        IQ 60 – 100 nemá 70 % lidí, ale cca 50 %

        0 0
        • StuntJ  

          To se ,mi nějak nezdá …

          0 0
          • nitraq  

            Vzhledem k normálnímu rozdělení a v současnosti používanýmu odchylkovýmu systému, kdy se porovnává s průměrem, bych tomu věřil.

            0 0
          • MichaelSimek  

            ono i to je smutny, 100 iq uz je celkem nic moc, predstava ze je takovej kazdej druhej…a nejakych 15% je pod 85…to uz je slusnej horor :D

            0 0
          • karliner  

            V Brně to bude tak, jak píšeš…

            0 0
            • StuntJ  

              Nás zachraňují studenti, jinak by to tu opravdu bylo tak jak říkáš, východ Čech je hodně divoký, to mě říkal už nejeden Pražák :o)

              0 0
      • nooski  

        Tý jo, brňák nadává na T v SPZ.. Za ten rok, co nově bydlím na jihu, mám pocit, že v Brně má řidičák z 90% jen naprosto tupé hovado. A tenhle názor slýchávám i z řad rodilých brňáků.

        0 0
        • Mig_all  

          Tak ono to T je ošidné, dříve bylo jasné že nejvetší tupci řidiči jsou z Opavy, když jel nekdo s opavskou spzkou po Ostravě tak to byla pohroma na silnici. Dnes je značka pro cely kraj tak těžko soudit odkud dany expert je. Nejvetsi zmrdi ale byli pražaci mimo Prahu, jak vytahli paty z Prahy tak to znamená pozor vesničani já jedu, já jsem někdo. Také při parkování to platilo naprosto spolehlivě, jak někdo stál jak ***** byla to vetšinou pražská spz.

          0 0
          • KOLOMECH  

            Ano také mám radost, když jezdí v levém dvacítkou.

            0 0
            • Mig_all  

              co to blábolíš?

              0 0
            • Martin  

              zahraju si na JSt a připomenu ti tvou zimní eskapádu v levém pruhu čtyřproudovky ;)

              0 0
              • Tomínos  

                Myslíš tu na sněhu? Kdy ona má přeci stejné právo jet tam na kole jako všichni ostatní autem, protože jinde byl sníh? A divila se že někomu mohlo vadit, jet za ní pár kiláku 15–20? Pamatuju si to dobře?

                0 0
          • Georrge  

            z opavy? Tak to nevim :) tady jezdi vsichni docela obstojne. Novy jicin, to bylo horsi, ostatne meli NJ a rikalo se Neumi Jezdit (a treti pismeno byla nejaka nadavka). Jeste horsi to ale je kdyz z opavy vyjedes na sever, do polska, tam to je teprve peklo…

            0 0
            • Mig_all  

              souhlas s těma polákama! To je mazec tam, myslím že my i slováci jsme oproti polákům excelentní řidiči :-D

              0 0
          • KubaBajk  

            Chlape, mě by zajímalo kolik ti je a z jakých poměrů jsi vzešel.

            Ruprt býval jednu dobu plný zloby ale docela se uklidnil, no ty ho v poslední době překonáváš…u tebe je každý *****, blb, zmrdeček a ukurvenec…stalo se ti něco?

            (otázku myslím vážně, nevyrypuju)

            0 0
            • karliner  

              Nemá holku, nediv se. V nějakým vlákně se o tom onehdá psalo.

              0 0
        • StuntJ  

          Jo Brno je divoké :o) Ale T na silnic se chová hůř než B, neznají čáry, semafory, zipování netuší co je, auta z T nemají blinkry a když už mění směr, zásadně klasksonem :o), mají hustě otuzené káry apod, Brno na takový level ještě se nedostalo, asi tu chybí vliv Polska …

          0 0
          • nooski  

            S klaksony souhlasím, kolem Brna auta prakticky netroubí, ale co se blinkrů týče, tak do brněnských aut se jejich ovládací prvky vůbec nemontují, jinak si to neumím vysvětlit. A obzvláště mě vytáčí vlastnost předjíždění za každou cenu s co nejmenším odstupem, v tom jsou brňáci mistři.

            0 0
            • Tomínos  

              Takže když se nad tím zamyslíš, nad těmi zkušenostmi lidí tady, tak to vlastně není o RZ(spz), ale o tom jestli je řidič dement nebo není. Já se na silnici držím hesla, všichni okolo mě jsou blbci dávej si na ně pozor. Má to tu výhodu, že můžeš být maximálně příjemně překvapen :-)

              0 0
              • StuntJ  

                Je to o značce, když člověk vidí nějakou otuzenou herku z AAA s exotickou značkou, u nás třeba HOD BV BK T apod. tak v 99% co je potkám udělá nějakou pičovinu …

                Když jsem třeba včera jel domů, potkal jsem tu Dacii Sandero, zaseklou mezi ostrůvkem, protože se pán zrovna rozhodl otočit do protisměru tam. Bohužel ostrůvek je vysoký a trvalo mu to pár minut, než se vymotal a světe div se, na značce BK ..

                http://www.mapy.cz/s/9kWv

                0 0
                • gerrard  

                  :o) dnes jsem nasel vedle svého zaparkovaného auta na parkovisti se sikmym stani auto presne naopak nez jsou ty pruhy nakreslene a kupodivu mel na aute T. Ja jsem odjel. Ja jsem s nim byl do V, ale ten vedle neho ten nevim jak vyjel tomu stal před kufrem, protože mel kratke auto. Mel jsem to vyfotit :)

                  0 0
      • Kremen  

        Já bych řekl že IQ nemá se vzorcemi chování za volantem nebo na kole téměř nic společného. Na situace na kole nebo v autě nepotřebuješ mít ultra rychlé závity, stačí když máš zažité dobré zvyky.

        0 0
    • Kolbaba71  

      Trochu to vlákno oživím – v Průhonicích jsem před týdnem v odpoledních hodinách narazil na jednoho řidiče, co mu bylo jedno, že blokuje cyklostezku.

      0 0
      • Evilcleaner  

        tyjo že ses namáhal s tím vložit dvě fotky, jednu s čitelnou spz a duhou se zamazanou:-))) dementi jsou všude, jak za volantem, tak i za řídítkama. stejně jako tě občas některý řidič ignoruje na kruháči tak se najde cyklista, který jede metr až metr a půl od kraje vozovky.

        0 0
        • hovanec  

          Je to dement. Se bude divit, když přijde k autu a bude prasklé zrcátko, šrám od řídítek, otisk od tretry… :D Né vážně. Pokutu a hotovo. Zavolat měšťáky, on si to příště rozmyslí. :)

          0 0
    • denasu  

      To je fakt inteligent

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.