• scota

    Jakou novou 29" AM vidlici se zdvihem cca 150mm místo stávající Suntour Auron pro RB TR 140 mm si mám koupit?

    Marzocchi Bomber Z1 air:

    https://www.marzocchi.com/…ts/bomber-z1?…

    zdvih 150 mm, 36 mm nohy

    RockShox – Pike ultimate:

    https://www.sram.com/…-psyl-grc-a1

    zdvih pouze 140 mm, 35 mm nohy

    RockShox – Psylo gold:

    https://www.sram.com/…-psyl-grc-a1

    zdvih 150 mm, 35 mm

    Anketa: Jakou novou 29" AM vidlici - zdvih cca 150mm?

    0 0
    • puka  

      Za mě pike. Co bude vyhovat tobě, bohužel nevím.

      Druhý odkaz je špatně, navíc doplň počet točítek/verzi.

      0 0
    • novas752  

      Tak to záleží co chceš. Něco lehčího jako Pike, Z2 nebo něco tužšího jako Lyrik, Z1 apod.

      A jestli chces vidlici s jednoduchým tlumení. Jako ty Maruny nebo nové Psylo nebo lepší tlumení se separatnim nastavenim LSC/HSC jako ten Pike nebo Lyrik Select+ a Ultimate.

      1 0
      • scota  

        A co si myslíš o Lyrik Ultimate Charger 3 RC2, který vychází cenově lépe než Z1 prosím? Jde mi zejména o spolehlivost a servisovatelnost.

        0 0
        • novas752  

          Spolehlivost cajk, servisovatelnost dobrá – náhradní díly snadno dostupné, servis vcelku jednoduchý.

          Sám mám Zeb Ult a Pike Ult což je v podstatě to samé.

          0 0
        • Atilla  

          Rozhodně bych šel spíš do lyrika, těch pár gramů udělá mega rozdíl.

          0 0
    • scota  

      Finální kandidáti:

      RockShox Lyrik Ultimate CHARGER 3.1 RC2 – Boost™ 15×110, 160 mm

      FOX 36 Float Performance Elite Fit4 – Boost™ 15×110, 150 mm

      Jakou koupit AM vidlici do 23 000 Kč prosím a proč?

      0 0
      • mr.antik  

        co se týká funkce tlumení, vzal bych tuhle foxku ve vůni:

        https://bike-forum.cz/…0mm-29-boost

        jinak lyrika

        0 0
      • mirorek2  

        Mezzer, stavitelná od 140 do 180, chodí pěkně, je laditelná…

        Lyrik bude v pohodě za 1200 muhehe (za 500–600 se dá starší verze najít)

        Fox má patronu fit, hledej s Grip 2

        Vzal bych starší Yarinu (260 euro) a koupil do ní patronu Charger 2.1 (200E) mám vidlu jak víno za půl peněz :-) s nej tlumákem co na AM použití znám

        0 0
        • TK75  

          To me taky napadlo…vzal jsem 150 Yarinu RC Debonair za levno z DE a patronu mám casem v plánu

          A k Yarine jsou v krabici tokeny i blatnicek :D

          0 0
    • boo-beek  

      To rozpětí 140 až 160mm je na hraně kategorií… Jestli Ti stačí 140mm, u Němců (bike-discount) jsem viděl Pike Ultimate s Chargerem 3 asi za 550 eur, sice 130mm, ale změna zdvihu je otázka 100 eur za shaft i práci, 140mm maximálně, myslím. Případný upgrade na Charger 3.1 je otázka dalších cca 100 eur.

      Fit4 mi přijde jako zbytečná patrona, sice trošku víc možností nastavení, ale řekl bych, že nechodí líp než obyčejný Grip.

      Každopádně osobně bych s rozpočtem lehce pod 1k eur volil Manitou Mattoc, případně Mezzer.

      0 0
      • LM  

        On i ten novej Mattoc je teď jen do 140 mm. Na víc zdvihu je potřeba Mezzer.

        PS: mám starého neboost Mattoca na 160 mm a jezdit se na tom v pohodě dá :-)

        0 0
        • boo-beek  

          Taky jsem měl, tlumení i pružina naprosto super, těch 160mm se už dost kroutilo, ale to vlastně celej FRAMR :D Ale mám 90 – 100 kg, no.

          Jinak současný Mattoc se dělá nastavený předem na 120 a 140mm, ale rozpětí je 120 (nebo možná 110, idk) až 150mm.

          1 0
    • boo-beek  

      A ještě mě napadá, že Bomber z2 je vedle Mattocu druhá vidlice, která má až 150mm zdvih na 34mm nohy, oproti z1 tak 350g úspora. To je ale čistě budget řešení, protože i tak jsi s hmotností cca na úrovni Lyrika, Mezzeru, Fox 36.

      0 0
    • juspa  

      Ahoj , jaká je ta Z2 funkci a kvalitou? Přemýšlím o novým kole , kde je . Dík za info

      0 0
      • mirorek2  

        No za Lyrika bych ji neměnil :-)

        0 0
      • novas752  

        Z2 je jednoduchá, spolehlivá. Supr vidlice na trailový ht nebo lehký trailový full pokud neni jezdec nijak extra těžký a nepotřevuje nastavení LSC/HSC zvlášť.

        0 0
      • Azmir  

        Jestli se nepletu, měl by to být brácha Fox Rhytm.

        1 0
    • scota  

      Má tedy nový Lyrik Ultimate nějaké zásadní nevýhody nebo chyby kromě ceny?

      https://www.sram.com/…-lyrk-ult-d2

      0 0
      • mirorek2  

        Máš dost peněz? Kup si k té nové vidli ještě tlumák, budeš ho tak jako tak potřebovat, vyvážené tlumení je základ

        0 0
    • orm  

      Co je spatneho na Suntour?

      0 0
      • mirorek2  

        Tak ten byl dobrý :-)

        3 0
        • orm  

          Muzes byt konretni? Chapu, ze jmeno neni tak cool, ale co jeste? Jezdi to v zahranici dost lidi. V xc svete na tom borci drtej svet. Ja nejsem znalec, mam na trail ht auron eq po „beznem“ suntour servisu a chodi v pohode. Durolux ma vsechny mozne nastaveni jako u cool vidlic. Proc si priplacet 2× a vice tolik z lyrik? Neber to jako rypani, jen to vysvetli nekomu kdo nema zas tolik zkusenosti. Na co jsem narazil ja, kvuli cemu bych mozna suntour uz neuvazoval je dostupnost nahradnich dilu a servisni manualy.

          0 0
          • Atilla  

            Ze zkušeností s vidlema od SR co jsem vlastnil durolux 2×, Aion, auron 2× bych si to už nikdy nekoupil. Cvakání, vytekle patrony , náhradní díly, chod.

            Teď kámoš přešel ze suntour na Fox 36 a vůbec nechápe jak velký to je rozdíl.

            0 0
            • orm  

              Jakou verzi suntour? Ty nove eq verze nebo neco starsiho co ti zkazilo dojem do budoucna?

              V cem je to teda rozdil pri jizde? Trosku vice to rozepis. Ja ty zkusenosti nemam, abych to porovnal.

              0 0
              • Atilla  

                Durolux r2c2 s ifp a pružinovou negativkou. Prostě to nechodí tak dobře. Citlivost na malé nerovnosti, držení ve středu a i ty dorazy.

                Časem u všech začali lepit pouzdra a to se o vše starám nadstandardně.

                A hlavně pořád problémy, už bych to prostě nechtěl. Zvlášt když jde dneska koupit Fox 34,36, nebo lyrik za 12tis. Tak to nedává smysl.

                0 0
                • orm  

                  Nove nejvyssi verze uz nemaji pruzinovou negativku, ale vzduch a prepousteci kanalek. Vazelina zustava. O vyssich verzich suntouru toho moc k dohledani neni, jen recenze od lidi, kteri jsou nejakym zpusobem zainteresovani se suntour. Ja nemam zkusenosti, abych to dokazal posoudit. Jezdim malo a zadne pekla. Vidlici jsem po koupi rozebral, predelal na olej a udelal takovej ten pocatecni servis a za me chodi pekne. Vnitrek pekne jednoduchy. Za me duvod, proc bych si asi suntour uz nekoupil je dostupnost nahradnich dilu. Uz se neda jednoduse zmenit zdvih, musi se vymenit shaft. V cr jsem loni sehnal jen trubicku, cejel shaft jsem nasel jen v usa, coz by s cenou, postovnym, clem a poplatkem poste by vyslo na bez mala 3000kc, coz je hodne. V evrope suntour moc nejede a kdyz, tak levne modely a z toho podle me prameni i neduvera ve znacku. Asi podobne jako by shimano melo na truhu jen sady pod deore a z toho bys usuzoval kvalitu zbytku. Mas pravdu, ze levny lyrik se da uz sehnat za podobne penize.

                  0 0
          • mirorek2  

            Věčně cvakající patrony, nepotkávající se tolerance, mazání z krabice, nemožnost koupit rozumně jakékoli náhradní díly a v neposlední řadě chod samotný

            Nikdy bych si to už netroufl koupit, své ruce mám radši než pár tisíc rozdílu

            1 0
            • orm  

              Podobne jak atilla, co jsi jezdil? Podle cvakani to asi nebyla eq verze, ktera uz nema negativni pruzinu. Pokud srovnavas suntour lowend vs. sram highend, tak chapu, ze ti suntour vychazi spatne. Nahradni dily jsou bohuzel pravda.

              0 0
              • mirorek2  

                durolux a auron je low end, to by teda dávalo smysl:-) cvaká tlumení, ne pružina

                0 0
                • orm  

                  Vidim, ze mas prehled, protoze auron uz v nabidce neni. Duroluxu a dalsi typu vidlic od suntoru je vice kvalitativnich druhu. Nevim jakou jsi mel, top verzi asi ne. U sramu to srovnavas s cim, top verzi? Stejne jako u sramu, kde se tlumeni meni (casto a za velke penize), tak i suntour meni patrony a je tam vyvoj.

                  Ja nepisu, ze napr. zeb ultimate neni lepsi vidlice nez durolux 38 eq. To urcite ne. Myslel jsem, ze se tu dozvim v cem je to lepsi, aby davalo smysl platit 2× tolik. A to jsem se nedozvedel. Jen slinty, ze suntour je shit bez nejakeho argumentu. Trosku mne to pripomina zaslepene uzivatele apple, ale z toho te obvinovat nechci.

                  Asi toho zase nechme, protoze argumenty nemas. Novy durolux v nejvyssi verzi si nejezdil a nemuzes to teda porovnat. Tim bych to uzavrel.

                  0 1
                  • mirorek2  

                    jojo neni v nabidce…

                    za 450–500 ecek mam lyrika s funkcnim tlumenim…

                    ano s tebou to je fakt vtipná debata vždy, je vidět, že se vyznáš, určitě děláš v oboru

                    1 0
                    • orm  

                      Suntour uz ji nema v nabidce. To ze ji nejaky cesky prodejce jeste doprodava je irelevantni. Tipuji, a doufam, ze srovnavas nejlevnejsi nabidku s nejlevnejsi nabidkou, kdyz uz to srovnavas. Na stejnem eshopu vidim nejlevnejsiho lyrika za bez mala 20kkc. Pokud srovnavas tlumeni, tak napises jakou mas zkusenost s touto novou verzi suntouru a s tim nejlevnejsim lyrikem. Pokud to prime porovnani mas, tak se neboj a bud konretni v tom porovnani. Mne to zajima.

                      Myslim, ze by stalo za to toho nechat. Jen se ztrapnujes. Pritom by stacilo napsat, ze nevis, nemas zkusenost s novejma suntour, ale obecne je sram (pike, lyrik, zeb) osvedcena varianta, ktera funguje a ktera se da sehnat ve vyprodeji za dobre penize. Nerekl bych ani slovo.

                      0 1
                      • mirorek2  

                        Se suntourem mám zkušenosti takové, že pokaždé, když ke mě jde jakákoli na servis, má to dva až tři neřešitelné problémy. Částečně to odráží cenovou hladinu kol, na které se to montuje a tím pádem nepotřebu majitelů řešit servis, ale i kdyby chtěli, díly nejsou. Dál to rozvádět nebudu, já osobně tuto značku už nikdy jezdit nebudu, co to chytnu do ruky, je to stejná píseň.

                        https://www.bike24.com/p2517090.html za 700 je to výsměch :-)

                        najdi si, jaké má b24 prodeje prosímtě

                        1 0
                        • orm  

                          Takze mas zkusenosti s levnym suntour z levnych kol, alespon vim co posuzujes.

                          O dilech jsem psal i sam. Velky duvod do budoucna suntour nebrat pokud se to nezlepsi.

                          0 1
                    • kejda  

                      S ormem je dycinky zábava, to nevíš? :))

                      1 0
                  • scota  

                    Také jsem si všimnul že Auron již na stránkách výrobce není a také s ním nejsem spokojen, přestože jsem mu dopřával pravidelný servis. Dříve jsem měl i Epicon a také jsem nebyl spokojen zejména se spolehlivostí.

                    0 0
                  • Atilla  

                    A ty máš argumenty? Máš srovnání s něčím jiným? Kolik vidlic máš doma? Kolika děláš servis?

                    Naposledy jsem dělal servis SR před 10 dny, pistek jsem musel objednat za Španělska. Týpek se pak svezl na moji a rovnou jsme objednali 36 grip2 za 11500,– z DE a rozdíl je jak den a noc. U RS sice mění každý rok něco, ale i tak se jim SR nikdy ani nepřiblížil a cenově to zase takovy rozdíl není.

                    3 0
                    • orm  

                      Pisu, narozdil od vas, ze je neco nahovno a neco jineho super? Nepisu. Mne zajimalo, kdyz tu jini kritizuji suntour, v cem presne je, co se tyka jizdnich vlastnosti, top suntour spatny oproti ekvivalentu. Odpoved jsem nedostal, protoze to nikdo z kritiku suntour nejezdil.

                      Jedinej validni argument je nedostupnost nahradnich dilu. To je fakt spatne a urcite velkej duvod proti koupi suntour.

                      0 2
                      • mirorek2  

                        TVL tak naposled: suntoury chodí nahovno, nemají citlivost a oporu ve zdvihu a pro větší nálož se nehodí kvůli mazání vazelínou (asi se to přehřívá a pak to drhne?). Když sedneš na kolo s JAKOUKOLI Yarinou (která teď je za 240:-) Marzochi nebo Foxou tak to chdí líp. Někde děljí asi chybu a deset let, co to sleduju, je to stejné!

                        Vidli si každý vybere dle preferencí, já je taky lafím, s Foxem nejsem poslední dobou spokojený, RS musím sem tam dodělat, ale když otevřu patronu santuru, liju z toho bahno. Má to levné materiály asi bez povrchovky a pak to má nějak fungovat. Všechny argumenty jsi tu dostal

                        2 0
                      • Radek Broz  

                        Chodí to na hovno. Zbytek teda nemá cenu řešit.

                        1 0
                        • puka  

                          Budu tady jako ďáblův advokát: můj Aion má krásnou modrou matnou barvu. Tu od RS nebo Fox nedostanu

                          Pod čarou: nesmyslně lineární, dobrá max na pumptrack

                          0 0
                      • Atilla  

                        Když už ti to všichni psali. Jako jak chceš popsat, že máš větší grip a zároveň oporu ve zdvihu? Se svez na něčem lepším a pochopíš hned. Ideálně někde kde ta vidle musí pracovat.

                        Jestli pro tebe chod není validní a hledáš držák předního kola, ok kup si SR. Já jich měl dost a nejsem tak bohatý abych si to znovu koupil a strávil mraky hodin tím aby to aspoň trochu chvíli fungovalo. A to jestli mají teď vzduchovou patronu je nezachrání. Tlumič je stejný a šasi taky

                        1 0
                        • orm  

                          Ja ti to nerozporuji, ale zaroven jste tu vsichni napsali, ze jste na top suntouru nikdy nejeli, tak nevim co porovnavate, protoze jedina vase zkusenost je s levnejsima verzema vidlic od suntour. Tak misto abyste priznali, ze nevite, tak se tu budete dokolecka hadat a plivat na neco co neznate. Neprijde ti to divne? Ja se stebou nehadam o tom, ze suntour je super. Ja jen rozporuji tvoje tvrzeni, ze top suntour je shit, kdyz si to ani nezkusil.

                          V jedne diskusi na youtube nekdo napsal, ze top suntour jezdi jen sponzrovovani jezdci, na serikova kola se to nedava, tam se dava jen levnejsi verze od suntoru na levnejsi kola a sam si to, diky marketingu jinych znacek, a tim, ze na drazsi se dava sram/fox, nikdo nekoupi, protoze je to preci sracka. Ta dikuse zde je toho bohuzel dukazem.

                          0 5
                          • mirorek2  

                            Sponzorovaní jezdci to mají, protože jim za to platí a rozhodně ty jejich vidle a tlumiče nemají naprosto nic společného se seriovou výrobou. Doporučuji někdy návštěvu pitů nějakého světového poháru, asi by ses divil i ušima.

                            1 0
                          • Atilla  

                            Durolux r2c2 je jejich top a měl jsem 2 kusy

                            1 0
                    • mirorek2  

                      Taky to dělám, nechám někoho svézt na svém kole a ten pak nakupuje :-DDDD

                      1 0
                  • david25  

                    Zacnes jakoze ze te to zajima a pak jenom prudis lidi , kterym proslo mraky vidlic rukama. Boze ty jsi fakt cyp.

                    1 0
              • wilda81  

                V te době SR nic lepšího nenabízel. Byl to vrchol jejich nabídky.

                0 0
    • filipes  

      Rešil jsem Mezzer, Lyrik a Formula. Lyrik 2023 je teďka za 500 EUR, Formula a Mezzer se dá cenově rozumně sehnat jen s 51mm offsetem. Koupil jsem Lyrika Ultimate Charger 3 za 500 protože je výrazně levnější jinak bych vybíral mezi Mezzer a Formula.

      0 0
      • boo-beek  

        Lyrik je teď cenově mimo, minimálně ve 29". Charger 3 jen na use-elitebikes, ale v různých prohlížečích ukazuje různou dostupnost, i tak max pár kusů. 1.8T budou asi mít, ale 1.5T sloupek je bída. Je dobře dostupná nová verze, ale za plnou cenu. Selva S (krátká) je na Alutechu za 500 s červeným CTS, Mezzer Pro skladem asi nikde není, Expert se dá sehnat za cca 700. 36 s Grip2 je rozumně dostupná okolo 800. Možná mi někde něco uteklo, ale mám zmapováno, kupuju vidlici :D

        0 0
        • mr.antik  

          dík už jsem si řikal že s tim bazarem budu muset snad pod deset – to si tu vidlici snad radši pověsim na zeď

          0 0
      • filipes  

        Koukam že RS za zajímavou cenu mizí fakt rychle. Už je tam jenom 2023 Select+ za 480.

        Zelený Lyrik za 500 je doma, ale nechodí nikterak pěkně, bude potřebovat minimálně servis, možná pojede zpátky.

        Otázka na zkušenější – je potřeba servisu nové vidle norma? Na vnějších nohách jsou různe fleky od různých tuků, v polovině zdvihu trochu zadrhává…

        Dost možná ji v tom e-shopu vyzkoušeli a než dělat servis, tak ji pošlou dál bez marže… nebo to je nějaky totální lemon…

        0 0
        • LM  

          Pokud nechodí pěkně, tak je vždy lepší zkontrolovat, zda uvnitř není nějaké „překvapení“ :-)

          0 0
        • mr.antik  

          nikdy se mi to nestalo

          0 0
        • novas752  

          RockShox je vždycky dobrý hned rozebrat. Domazat gufera, dát správné množství oleje do spodních nohou a vzduchových komor.

          1 0
        • mirorek2  

          pošli to na srovnání futer, bude to chodit za ty prachy dobře

          0 0
    • friblos  

      Kde jsi koupil toho lyrika?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.