Co je menší kompromis, Nikon D3100 nebo 3200?

14 nepřečtených
  • Dumbíček

    Co vybrat jako kompromis, když není Nikon D5100? Koupit D3200, nebo raději s ohledem na šum D3100?

    Rady typu ani jeden, nebo o něco málo inteligentnější, počkej, za pár měsíců se D5100ka objeví si nechte. :-)

    Anketa: Je větší kompromis Nikon D3200, nebo D3100. Co by jste koupili vy?

    4x
    80%
    1x
    20%
    0 0
    • Ruprt2  

      První dva odkazy z googlu AAron i Alza mají 5100 skladem, tak nechápu dotaz.

      Jinak za mě menší kompromis je Canon :-)

      0 0
    • Tomcat  

      To není kompromis. Jeden je starší model druhý novější. Oba jsou ve stejné třídě. Fabia I. není kompromisem Fabie II.

      Lepší je D3200 , pokud máš recenzi že je lepší D3100 hoď odkaz.

      D5100 je skladem na spoustě obchodů.

      http://www.fotoskoda.cz/…/default.asp?…

      http://www.megapixel.cz/…i-zrcadlovky?…

      http://www.cybex.cz/…gorie=23033/?…

      http://www.alza.cz/…18843300.htm#…

      0 0
      • Dumbíček  

        Tak já to špatně specifikoval, nikde není v setu 18–105, nebo 18–55+55–300. Ten základní setový objektiv je hodně kompromisní, malý rozsah, nevalná kvalita zpracování. Takže příliš mnoho kompromisů.

        0 0
        • Tomcat  

          Jestli tě nahlodal nejmenovanej bazarník. Tak jemu jaksi v těch našprtaných věcech uchází to, že ten objektiv konstrukčně vychází z jednoho řešení.

          18 na 55 , 105, 135, 200 atd… Je to jeden a ten samý plasťák ( není to klasický plast jako ABS, PVC atd… ). Liší se jen opticky a tam bude dost záleže na to na jaký serie nazazíš. On třeba od jednoho jsou už tři serie, protože ho dělaj x let

          Kup teda bez objektivu a objektiv jaký potřebuješ.

          Jinak si dej bacha na označení, který není jen ohnisková vzdálenost. Ty písmena jsou dost důležitý. Aby se ti nestalo že ten objektiv nebude ostřit protože nebude mít motor.

          0 0
          • Dumbíček  

            Samozřejmě byť to nepíšu, mluvím stále o stabilizovaném objektivu VR. Kupovat každé zvlášť je zhovadilost, to jsi cenově o tisíce jinde.

            0 0
            • Tomcat  

              Jasně ani já si prachy netisknu.

              Co tohle? Sigma 50–200mm f/4,0–5,6 DC OS HSM Měla by být pod 6000,– s DPH

              0 0
          • JakubCh  

            Bazarník není našprtaný teoreticky, ale fotí a v téhle oblasti se pohybuje a má tam známé, co třeba fotí celý život (a je jim bratru 60). Jestli Ty, to říct nemůžu, každopádně na mě si zase ty působil jako vyložený fotograf-teoretik, co se týče odlesků +zbytek, odkojený články Karbusického v PhotoLife. Včetně výkřiku, jak to mám krásně zkonstruované. Kdyby jsi fotil a pohyboval se mezi dalšími fotografy, tak velice dobře víš, že to je prostě zcela běžná praxe, nikoliv můj výmysl.

            Ten objektiv je OPTICKY na dobré úrovni, což jsem taky napsal. Dokonce prý podle některých nepatrně lepší (nebude se projevovat na nízkých clonách vinětace), než 18–105. Jenže problém je mechanické zpracování – tedy jeho (ne)přesnost a to, jak jistě Ty víš, má vliv třeba na přesnost AF, kromě toho, jak to působí. O chodu MF raději nemluvit. O použité materiály nejde, jde o jeho zpracování, které je horší, než 18–105. Od 18–105 je také samozřejmě konstrukčně odlišný.

            Další problémový bod (poměrně dost významný) 18–55 je otáčející přední člen, což není to pravé ořechové, když chceš použít CPL filtr (který, jak zajisté ze své praxe víš, je při focení „krajin“ prakticky nepostradatelný).

            Než se příště do někoho nazveš ho teoretikem, mohl bys prezentovat pár svých fotek a předvést, že teoretikem nejsi naopak ty.

            Za sebe jsem se k téhle třídě D3XXX už vyjádřil, ale to mám jen teoreticky našprtané a vůbec nefotím, tak to neber v poraz :D. Prostě buď bych ještě počkal, nebo se zkusil podíval na Canony (nemám o nich absolutně přehled, ale nějací Canonisté tu budou). Jinak D3200 má především modernější snímač, tzn. vyšší rozlišení (z 99,9% nevyužiješ), vyšší dynamický rozsah (to se vždy počítá), jak na tom bude se „šumem“ vzhledem k navýšení rozlišení, nevím. Ale nebude rozhodě celkově horší, než jeho předchůdce. O kolik lepší bude vzhledem ke zmíněnému v praxi lepší, než předchůdce a zda to bude odpovídající rozdílu v ceně…

            0 0
    • Jetson  

      Už zase. Hlasoval jsem s úmyslem kliknout na odkaz. Sorry.:-(

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Kubas.1  

      a jakej máš cenovej limit? včera sem se procházel po datartu v Brně a našel todle

      0 0
      • Dumbíček  

        D90ka se dá sehnat ještě o pár tisíc levněji, ale tu nechci. Sice je to kvalitnější tělo, ale má horší video a méně blbuvzdorných funkcí. Bude s tím fotit a občas i video nahrávat manželka, takže chci něco z řady 3/5100.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.