• Atilla

    Zdar,

    máte někdo zkušenosti s deemax 2012? Zajímalo by mě jak fungují s TLR pláštěma bez duše a kolik toho vydrží. Případné pro a proti, např. cena ND a tak. Díky

    0 0
    • JMT  

      Mam normalni deemaxy a jsou super. Vsechny kola od mavicu co jsem jezdil nebo jezdim jsou super. Nebal bych se. Pouze je nutny pocitat s vyssi cenou kdyz se neco posere.

      0 0
      • Atilla  

        JJ cena ND je vyšší. Snad se nebudou ***** váha má být 1965g na celý pár což je dost slušné

        0 0
      • Atilla  

        A jak je to prosím tě s těma bezdušema? Teda myslím TLR ne UST pláště, když už do toho budu cpát takové prachy tak ať je váha co nejníže.

        0 0
        • McBlacky  

          na TLR od Schwalbe bych se vysral, ty zničím i já při XC. Letos už jeden řízlý a jeden cvaknutý o ráfek nadvakrát. A to jsem ještě nezačal pořádně jezdit…

          0 0
          • kubad  

            2,4 – TLR + SS 750g už zase takový papír nebude

            0 0
            • Atilla  

              No vozím teď muddy mary FR 2.5 1000g a big betty 930g, takže toho bych se nebál.

              0 0
              • kubad  

                v tehle katagorii je problés UST nízký tlak občas to umí ufouknout když tomu zboku naložíš, takže záleží jak foukáš

                0 0
        • JMT  

          S TLR ti neporadím, na deemaxech jsem vozil vždy pouze DH Maxxisy s vyztuhou a maxxis FR duse…na cmaxech mam ust pythony a to funguje super, ale tyhle ty napulbastly jsem nikdy nezkousel.

          0 0
        • blue  

          jezdil jsem loňskou sezónu na deemaxech plnohodnotnej ust minion (vepředu dokonce obyčejnej drátovej ardent bez duše) a musim říct, že zvažuju návrat k duším… buď to musíš mít nabušený, nebo musíš počítat s tím, že když někde pořádně zahraníš (nejčastěji na hraně nějakýho dopadu a pod.), tak patka se v ráfku prostě neudrží a uteče ti to…

          já tomu zkusim dát ještě trochu šanci, ale při další „nehodě“ jsou zpátky duše

          0 0
          • MlokCZ  

            Možná by ty aspoň trošku těžší a trošku odolnější TLR pláště byly lepší kvůli tomu ufouknutí.

            Už jsem to tu rozebíral jinde, ta o něco užší patka TLR plášťů zaskočí v patkách UST ráfků za tu hranku mezi patkou a středovým žlábkem a je o ni slušně zaseklá.

            Třeba ani tohle na hodně agresivní ježdění stačit nebude, ale v tomhle ohledu je to určitě lepší než plnohodnotně UST.

            UST pláště mají ty patky širší, takže patka přesahuje tu hranku a nemůže se o ní zaseknout a stačí pak menší boční síla aby se to ufouklo.

            A pláště typu snake skin TLR HD se 750g už nejsou až takové šlupky a něco by vydržet mohly.

            0 0
            • blue  

              TLR jezdim Bontragery XR4 a je s nima úplně stejnej problém

              0 0
            • blue  

              jen pro doplnění, vozil jsem na DT 5.1 a teď je mám na ZTR Flow… obojí stejnej problém… jezdecká chyba, prudkej náraz předním kolem do něčeho a vzduch je venku… navíc jsem ho už dvakrát při tom nárazu drbnul (nevim, jestli ráfkem, nebo kamenem)

              0 0
              • MlokCZ  

                Ani jeden z těch ráfků ale vůbec tu hranku o které píšu nemá (mají jen plnohodnotné UST ráfky), takže tam je fuk jaký to bude plášť.

                S tou hrankou drží mírně lépe v patkách i ty UST, ale ne tak výrazně lépe jako ty TLR.

                0 0
                • blue  

                  a zrovna ten deemax u patky žlábek má, ale asi to je i tak málo

                  0 0
    • kesu  

      taky jsem to řešil a zvažoval jsem jestli deemaxy a nebo red firy od fulcrumu. Nakonec jsem vzal red fire s tím, že mají širší ráfek (23mm stejně jako měly starší stříbrný deemaxy). Váhově vychází Deemaxy na 2230 tuším, red fire na 2200 a deemaxy ulitmate těsně pod 2kg. Pokud se pamatuju tak ráfek stojí něco kolem 3 tis. Kč. Zase na druhou stranu vydrží o hodně víc než klasickej ráfek na kolech s toudle váhou.

      Pláště bych ale na technický ježdění vzal stoprocentně plnohodnotný UST, přítelkyně bude mít Miniony UST tak pak řeknu, jak fungují

      0 0
    • logoman  

      Jeste existuji lehky kola tyhle http://www.syntace.de/…t_W40_MX.pdf ale 1k eur … a tyhle jsou taky uvadeny jako DH http://www.singletracks.com/…heel-review/ Ale asi ani jedny z nich tu nikdo nejezdil …

      0 0
      • kubad  

        Se to ještě ani neprodává je to novinka :D

        Ale vypadají dost dobře

        0 0
        • McBlacky  

          ta zadní nába 225gr to je hodně ostrý na FR použití.

          Cenu samotné radši nechci vědět :)

          0 0
          • kubad  

            Vychází z DT240 co to snese se uvidí, ty ráfky vypadají dobře, nemít podobně kola urcite bych zvažoval

            0 0
      • Atilla  

        Tak mě jde o to, že můžu mít ultimáty za pěkný peníze. Nejsem nějaký ničitel ráfků, takže by mě to mohlo vydržet na dlouho.

        A hlavně váhová úspora oproti tomu co mám teď přes 300g kdybych vozil bezduše tak 500g na rotujících částech, což už je dost znát. A co jsem slyšel tak deemax vydrží víc než ex721.

        0 0
    • Atilla  

      Takže proti Deemaxum nikdo nic nemá(kromě barvy)?

      0 0
      • goofy  

        Me se libi i ta barva :o)

        0 0
        • Atilla  

          No zatím to vypadá, že si pro ně zítra jedu.

          0 0
          • logoman  

            Za ty prachy to neni spatny, mne by se taky libila, ale nastesti nemam prachy :D a ta barva je fajn tobe se to tam moc hodit nebude, ale mne by tam sedla :)))

            0 0
            • Atilla  

              Dám na ně černou pásku a bude:)

              0 0
              • Tomínos  

                … a bude po lehkejch kolech… :-)

                0 0
                • Atilla  

                  Hlavně jediná šance jak je schovat před ženou:) Koukal si na youtube. Docela se včera povedlo, hodil jsem tam jen něco.

                  0 0
                  • Tomínos  

                    Jo, koukal jsem, docela mě dostala ta turistická dolů, vždycky si říkám jak se tam pěkně svezu a na kameře 14 vteřin :-)))

                    0 0
                    • Atilla  

                      Proč myslíš, že na to prdím když už jsem utahanej?:)

                      0 0
                      • Tomínos  

                        Ne, že v hlavě mi to příjde, že si to užívám mnohem dýl :-) Jako třeba skoro půl minuty :-)

                        0 0
      • Baba-Ji  

        mně ta barva přijde super, už se těším, až nahodíš foto, protože tipuju, že je určo vemeš :), budeš mít killer-stroj jaxviň

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce