Silnicni karbon kola okolo 25 000 Czk

27 nepřečtených
  • Dizie

    Mám celkom problém so zúžením výberu na základe mojich požiadaviek a hlavne výberom správnej vnútornej šírky ráfku a clincher/less. Potreboval by som nejaké tipy, na ktoré kola značky by som sa mal zamerať.

    • výška ráfkov okolo 4cm
    • plášte Conti 5000 TL šírka 30 (možno sa vrátim k 28), tlak <4atm
    • kolo Giant TCR 1 aktuálne s PR2 tubeless kolami
    • občas aj rozbitejšie cesty alebo hladší gravel
    • preferujem spoľahlivosť pred hmotnosťou, super by bola záruka typu zipp/ffwd…
    • tréningové použitie nájazd do 7000 Km ročne
    • cena okolo 25000 Czk
    0 0
    • gemini  

      Tak třeba ty Zipp 303S? Nebo holandský Ere Reserch Omnia. Shimano Ultegra se v DE dají sehnat za peníze v limitu – vozím je aktuálně na Orce v 60mm výšce a jsou fajn…

      0 0
    • ladys  

      Koukni do vlákna EIE, můžeš si vybrat šíří, vzhled, dráty, náby. Na silničních kolech se nemá moc co prodělat…

      0 0
    • Dizie  

      Na EIE som pozeral, ale potreboval by som vedieť jeden overený setup. Je tam zásadný rozdiel oproti Zipp 303S?

      0 0
    • Chlebovnik  

      Bych se podíval po nějakejch Rovalech C38. Občas to někdo sundá z novýho kola. Náboje DT 350 s rohatkou, dráty co maj v krámu na každym rohu, DT mosaz niple. A je to poctivý kus karbonu.

      1 0
      • Singlespeed  

        Rovaly C38 jsou v pohodě, ale obvykle mají o dost levnější 370 náboje, tedy alespoň takové byly na manželčině novém kole.

        0 0
        • milan.v  

          Ano, na novějších kolech už nejsou 350ky jako dříve…

          0 0
        • Chlebovnik  

          Maj to nějak přeznačený, možná i 370, ale pointou je, že je tam spolehlivý a prověřený systém: 2× rohatka a 2× pružinka.

          0 0
          • hrota  

            Nové jsou s DT370 a v nich “upgrade” na LN ratchet, pokud se nepletu. Já naštěstí sehnal přes kamaráda z druhé ruky ještě původní variantu s 350. Příjemná kola, v podstatě taky jediný důvod, proč nemám EiE záplety.

            0 0
      • ladys  

        Polepená Čína, na silničních kolech. Silniční DT350 byla docela těžítka :)

        0 0
        • Chlebovnik  

          Polepená Čína těžko. Těch karbonových zápletů mi prošlo rukama dost a C38 ráfky jsou zpracováním dost vysoko.

          A jestli jsou silniční DT350 těžítka? No nevim, mám na nich napletené moderní široké 60mm ráfky s 24 dráty a mosaznými niplemi a 1520 g mi přijde v pohodě. =)

          0 0
    • Dizie  

      Rozhodol som sa ísť do Zippov (z Germánie za 830€). Beriem k tomu aj nové kotúče, lebo momentálne nemám centerlock. Budem k Shimano RT-MT900 Center-Lock potrebovať nejaký špeciálny tool na dotiahnutie, alebo postači sťahovák na kazetu?

      0 0
    • Dizie  

      Ešte doplňujúca otázka. Vyžadujú tie Zippy nejaký pravidelný servis?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.