• bikemanx

    Když se tu objevil thread: vysněný komponent, tak přidávám thread s opačným smyslem tedy: co byste si určitě nikdy nekouili nebo nechtěli??

    0 0
    • miťo  

      MTB Dualy

      0 0
      • hydrant  

        já si je musím pořídit už kvůli tobě :-) pozn.: na tom trenažéru jsem dal 2 hoďky

        0 0
        • miťo  

          To je divny, ty takovy ultegrac a duraacesac a kupujes si neco ve tride 105 :) PS: Jsem na tyden marod, tak si za me hezky zajezdi :(

          0 0
      • duk  

        vlaštovky

        0 0
    • pavitas  

      do roka a do dne… ;-) http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

      0 0
    • robero  

      klipsny… (uz jsem moc zmlsanej naslapama)

      0 0
    • cabbage  

      no to bude na dlouho: dualy, fapidfire, triger, spageta(jakakoliv), suntour, rst, M-wave, cantilever, Vbrake, Ubrake, plovouci stred, tlumic od manitou, detsky kolo( 20"kola nebo 26" s ramem mensim nez 18":), pegy, riditka od amoeby(a dalsi vtipne kombinace hliny s uhlim), klipsny, zahnuty rohy,kotouce od magury(mimo marty), mechanicky kotoucovky mimo avidu , sedlovky od titecu, zavitove hlavove slozeni, atd......

      0 0
      • kámen úrazu1  

        Kdybys vyjmenoval, který komponenty Ti nevadí, bylo by to kratší. .-)

        0 0
        • cabbage  

          by ses divilo co je komponentu, ktery mi nevadej, nebo ktery bych dokonce chtel:)

          0 0
    • MF  

      Trekingovy bicykel.

      0 0
    • wroum  

      rovny riditka, dualy, SID, loukote, XC HT, odpruzena sedlovka, pevna vidlice

      0 0
      • Gumicuk  

        Ja vim ze to neni komponent, ale urcite bych si nekoupil kolo od Kelly's… ale je fakt ze i oni prodavaj komponenty s timto oznacenim, takze se to na ne stahuje taky :-)

        0 0
        • Gumicuk  

          No jeste musim dodat ze tech znacek je daleko vice, nez jen ta vyse zminovana… ale nebudu je jmenovat, treba to jsou znacky ktere maji kvalitni vyrobky, ale ja je proste nesnasim. Je to ciste subjektivni zalezitost :-)

          0 0
          • MF  

            Presne ti rozumiem. Tie Kelys mozu byt aj dobre. Podla testov ich vsade chvalia, ale mne by to tiez vadilo. Vo mne ten nazov dajako evokuje kely femily alebo co …

            0 0
            • Jogador  

              Já sem vždycky byl proti Apachům, a teď ho mám:)

              0 0
            • Twisp  

              presne, tahle skupina se mi vybavi kdyz to kolo vidim :))

              0 0
            • climber  

              Přesně, vždycky když vidím něco od Kelly's , tak mám před očima vyzpěvující Kelyovic famílii. Nevím, kdo jim ten název vymýšlel, ale každopádně to byla „trefa“

              0 0
          • wroum  

            kellys, author, duratec, sfinx, GF, trek, cannon, fuji, merida, dominator :-), dema… a je jich mnohem vic. sem strasne vybiravej.

            0 0
            • Jogador  

              Aby ti tam něco zbylo:)

              0 0
            • Gumicuk  

              ACstar ci jak se ta znacka jmenuje…

              0 0
              • Gumicuk  

                Sakrys ono se to zaradilo nekam uplne jinam nez jsem chtel… takze to prosim vypustte.. :-)

                0 0
            • Cllaude  

              to máš s každým individuální špatnou zkušenost? nebo jen tak z doslechu? C

              0 0
              • wroum  

                s nekteryma mam zkusenost, ale s vetsinou ne. toto je vycet znacek ktere mi pouze nemaji co nabidnout. proste a jednoduse: nechci. nic vic.

                0 0
      • Stax  

        pokial ti nevadi skareb tak pohodaaaa ;)

        0 0
      • kolouš  

        co mas proti loukotim…

        0 0
        • wroum  

          spatna opravitelnost, minimalni tlumeni (na MTB se podle me nehodej), vysoka cena a subjektivne tragickej vzhled. nikomu je nevymlouvam, ale me to na kolo nesmi.

          0 0
          • miťo  

            A k tomu je používaj žiletkáři, kteří tě brzdí v rozletu, když ukrutně valíš ve svý plechovce, že?

            0 0
            • wroum  

              tys me nekdy videl valit v my plechovce ze tohle napises? co to je za ptakovinu? at si kazdej jezdi na cem chce, nikdo me v rozletu nebrzdi. ale ty vypadas, ze mas nejakej problem.

              0 0
              • miťo  

                Jo, mám, veeelkej problém. Nesnaším lidi, co tvrděj, že cyklisti na silnici jen překáží a nemaj tam co dělat … Viz tvůj příspěvek v „Cyklisté myslete“.

                0 0
                • wroum  

                  asi nema cenu pred tebou svuj nazor obhajovat. konec koncu je to muj nazor a co si o tom myslis ty je tvoje vec. ja po silnici nebudu jezdit protoze vim jak to je nebezpecny bez ohledu na zakony. je me uplne jedno kdo bude policíi urcen jako vinik, zivot (zdravi) mi to nevrati. jizda po silnici na kole je mnohem nebezpecnejsi nez skakani a downhill. nejsem magor a realita je takova jaka je.

                  0 0
                  • miťo  

                    A mas nejakou jinou radu, jak najizdet objemy? Ted se v lese neda, zavody klepou na dvere a najizdet objemy pet hodin v Plzni na Lopatarne, nebo v HK na stadaku… …no, mentalitu na to nemam. Silnice patri vsem. Treba to Cesi nekdy pochopi. Za sto let treba… Jinak, jsou-li v lese vhodne podminky, jezdim radeji tam. Kvuli ridicum samozrejme. Ale i tam uz si zacina autem jezdit kdo chce…

                    0 0
                    • wroum  

                      ses z HK, nemusis jezdit centrem Hk, kolem HK je spousta km okresek, kde je pohyb bikeru relativne bezpecnej. bud rad a jezdi tam, ale pocitej s tim, ze ty ses prvni na rane a ze ty musis primarne davat pozor, protoze chovani auta neovlivnis.

                      0 0
                      • hydrant  

                        mi?o samozřejmě po těch okreskách jezdí a zkušenosti má právě z nich

                        0 0
                        • wroum  

                          to je potom tezky, ja o koze a on o voze. myslim si ze okresky sou z toho absolutne nejbezpecnejsi (presto ne moc bezpecny). nejhorsi je dle meho mineni mesto.

                          0 0
                          • miťo  

                            Ja řeším situaci na silnici globálně. Ale máš recht, že v Praze je to větší džungle než jinde. Mě i tak stačí prasata na okreskách, překážím i jim.

                            0 0
                            • Seveřan  

                              Díš pravdu, včera okolo mě jeden projel se vztyčeným prstem (asi mu praskla šlacha – tak si ji chladil) jel jsem půl metru od krajnice a vzal mě na řidítka … (to bylo hodně sprostý)

                              0 0
        • vlk  

          loukotě na mtb: špatná opravitelnost.A co jsem měl tu možnost se setkat -tak i vysoká váha.

          0 0
    • enjoy  

      padlista se mnou na tandemu:-)

      0 0
      • Gumicuk  

        Hehe padlista je dobrej komponent :-) Nevidel bys ho radsi jako soucast vypletu a nebo obuti? :-)) Ty ses strasne konfliktni clovek :-)) ale spis jsem cekal ze nam reknes neco o blue-ovi :-)

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Napodobne. Jsi me jeste nevidel, ze? Ja jsem taky tak maximalne do vypletu. Na ty vase stafle nevylezu :)

        0 0
    • Vrci  

      Cokoliv, kde je lepenej spoj karbon – ALU (sedlovka, představec, zadní vzpěry).

      0 0
      • enjoy  

        a to ja se zeptam:-).nejaky spatny zkusenosti? ps:taky to nemusim.ale ze bych k tomu mel nejaky objektivni duvod…

        0 0
        • Vrci  

          Zkušenosti nemam, ale nějak tomu nevěřim. Jediný co bych si nechal líbyt (spojení karbon Alu) je Heroin nebo ještě radši Six13. Tyhle rámy maj zadní stavbu z hliníku a hlavní trojúhelní uhelnej.

          0 0
      • Jogador  

        Njn, přišli horský kola a všichjni nadávali,že je to pomalý a těžký. Pak přišli hliníkové rámi, všichni nadávali,že jsou těžší a tvrdší, pokaždé,když přijde něco nového,tak se tomu lidi brání, uvidíme co s toho bude, ale novinkám bych se nevyhýbal, jen tak můžem dorazit ktomu nejoptimálnějšímu:)

        0 0
        • Vrci  

          Nebránim se novinkám, celokarbon sedlovku bych si nechal líbit.

          PS nejoptimálnější, nejideálnější – je kravina, optimální a ideální je třetí stupeň a nestupňuje se

          0 0
          • Jogador  

            Njn, nejhlavnější je ten třetí stupeň, naten vždy zapomenu…:)

            0 0
    • Twisp  

      Casem si kupujes cim dal tim lepsi=drazsi komponenty (ne vzdy tomu tak je), jak se rika s jidlem roste chut, takze komponenty ktery bych si nigda nekoupil je vic. Treba bych si nigdy nekoupil rafky remerx nebo plaste maxis …mam k nim vylozeny odpor. ;)

      0 0
    • blick  

      a co takhle plastový kliky a pedály…

      0 0
    • hanz  

      co bych opravdu nikdy nesnesl je Mi?ův kokpit…s tím bych nedokázal ject ani po rovince natož ve sjezdu.

      0 0
      • wroum  

        pod to se podepisu :-)

        0 0
      • miťo  

        Tak momeeent! Prece si jako chrt nebudu na kolo davat vlastovky ne? Jsme kazdy jina kategorie panove.....

        0 0
        • wroum  

          vlastovky ti nikdo nenuti, ale riditka bys vyzkouset mohl :-)

          0 0
        • hanz  

          právě protože jsme jiná kategorie tak bych tvůj kokpit neskousl…jinak tebe chápu, že ho tam máš…vlastně teda nechápu ale věřím že se s tím líp chrtí…:-)))

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Jen mi neni jasny proc :)

            0 0
          • miťo  

            Si pis, ze se stim lip chrti. Da se s tim jet i petactyricet po rovinne (na kratkodobe pridavne spalovani… …cukru)

            0 0
            • cabbage  

              45 po rovine?? to byla asi naklonena:)

              0 0
            • enjoy  

              tak myslim ze asi nebudu jedinej kdo ti rekne ze tahle rychlost se da dosahnout i sirokymi vlastovkami.co si tak pamatuju tak 50km/h se da taky a ne zrovna na 10 metru.

              0 0
              • miťo  

                Ja se taky nebavim o dalenosti deseti metru :) Takova bikova stihacka, dojizdeni kamosu, nebo souperu. Ono MTB kolem HK je takova specificka silnice po lesnich cestach, proto ten pristup(dve pily, sire riditek). A na maratonech i XC se mi s tim jezdi dobre. Do remesla se vam, blaznum sjezdovym, nefusuju.

                0 0
            • vlk  

              na svém sterém klein jsem měl svoji rekordní rychlost na rovině 53,2.-pneumatiky 1.95 vitoria a tenkrát ještě suntour vidla mg7050-elastomerka, řidítka 56,akorát z každé strany 1,5–2 cm ukrajovali rohy.Ale byla to maximálka.

              0 0
              • enjoy  

                teda ja nechci vypadat jako ze se vychloubam(by to nejakymu paranoikovi mohlo zase prijit),ale fakt se da udelat vic a i na velociraptorech a naprosto nechrtim biku.uznavam ze jsem ale natrefil na dost dobrej asfalt:-).a co si matne vzpominam(neka­menujte me) tak na jedny cyklostezce na vypichu smerem ke strahovu je to do mirnoulinkyho kopecka a tusim jsem tam jel jednou v podvecer za mirnyho deste k 60km/h,to sem byl ale fakt nasranej a vubec nevim se ve me ta energie vzala a ten asfalt tam naprostej luxus.

                0 0
                • vlk  

                  tak to už je fakt brutus 60km/h to je nezkutečný a kontroloval jsi tachometr, jestli je dobře seřízen?Já to dal tak před 10 lety a to stylem že jsem se držel za rohy a leh na řidítka a šlapal směrem dozadu.A to jsem měl tehdy dost namakané nohy.Pravda teď mám už i rychlejší převody.Si mě vyprovokoval, až oschnou silnice, tak to asi zase zkusím.Ale obávám se že 60km/h na rovince na svém horáku nedám.

                  0 0
                  • enjoy  

                    rikam si,kdyz jsem se mohl honit(uz uplne vydrenej) s nejakym chlapkem na branicky cyklostezce kolem 45 km/h,tak tohle neni tak nerealny.ale treba mi blbe ukazuje tachac(ikdyz by mel ukazovat spravne a nebyl zrovna levnej(cateye OS 1.0):-).

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Presnost tachometru neni primo umerna s cenou :) Nastavil jsi ho dobre podle tabulky? :))

                      0 0
                      • enjoy  

                        podle tabulky i podle mereni delky obvodu. ps:svoji prvni poznamku jsi si mohl usetrit:-)

                        0 0
                    • vlk  

                      neříkám, že to není možný.taky to zkusím.nejtěžší převod teď mám 42–11 tak uvidím kolik dám.

                      0 0
                  • prodi  

                    Já měl jednou computer Sigmu BC 800 a ten mi dokázal vykouzlit aktuální rychlost i 287 km/h :)

                    0 0
                    • enjoy  

                      to nic,ja uz videl i skoro mach 1:-).prumerna rychlost byla pak vice nez lichotiva:-))

                      0 0
                • fousac  

                  … za mirnyho deste …

                  nemam dalsich otazek.. ;) kdyz tvuj uzasny tachometr dokaze za silneho deste ukazovat neco lehce pres 900km/h… :D

                  ses dobrej, me uz by davno dosly prevody… pri tyhle rychlosti uz mi zacinaj dochazet i na silnicce.. :(

                  0 0
                  • enjoy  

                    :-))))) to si pripomnel moc dobre:-))) ja nevim no,50km/h jsem jel a nemel jsem tam rozhodne 42/11.

                    0 0
                  • cabbage  

                    dosly prevody? na 44/11 jde s hodne velkym zapreni uslapat 72km/h, ale vic uz je mimo moje schpnostosti

                    0 0
                    • miťo  

                      No chlapi, jestli nekecate, tak klobouk dolu. Kdyz jsem kdysi cilene trenoval cilnici, tak jsme na rovine s klukama horko tezko vytahli 58km/h. A to slo o pulminutovy spurt, na konci tepovka 200.

                      0 0
                      • enjoy  

                        tech 70km/h urcite myslel skopce,asi rychlost pri ktery slapanim jeste zrychlujes:-).jinak teda kdyz ja jsem takhle upaloval tak me zrovna prepadl takovej divnej stav,neco jako druhy dech,ze jsem dupal a vubec me to nezajimalo.to se mi ale stava hodne malokdy:-)

                        0 0
                        • hydrant  

                          No, když profíci na silnici špurtujou na 53/11 rychlostí max. 65–70 km.h, tak se mi při vší úctě k Vám, pánové, nějak nechce těm kvaltům věřit – na biku 60 po rovině nebo do mírnýho stoupání, nevím nevím. Sprinteři na dráze s jejich nohama a 150 ot./min. vytáhnou max 72 km.h ( letmých 200 m za 10 sekund )…

                          0 0
                          • miťo  

                            Nechtel jsem to rict naplno, ale taky si myslis ze kecaj? :) Kolego silnicari? :)

                            0 0
                            • hydrant  

                              Já jsem nikdy žádný velký výkony nepodával a kulový budu jezdit asi až do smrti, ale ty rychlosti nahoře, to je tak na Svoradu nebo když jsme na MTB, tak Hermidu.

                              0 0
                        • cabbage  

                          jasne ze z kopce.....

                          0 0
                      • McBlacky  

                        já bych jim to taky nežral. 60km/h odpovídá kadenci 125, to bych na převod 44/11 do mírného kopce viděl jako velký sci-fi. Na rovince to je hodnota kterou dá jen někdo hodně trénovanej a pláště už budou hrát velkou roli, rozhodně to nebude na velociraptory…

                        0 0
                        • miťo  

                          Taky neznam moc bikeru, co vytahnou takovou kadenci :)

                          0 0
                        • fousac  

                          na me se nedivej.. muj rekord po rovince je cca 55km/h na biku na wormdrivech s prevodem 42/11, rozjetej z kopecka sem to jeste nejakou dobu utocil i po rovine.. ale kadence uz byla mooooc.. kdyz jedu na silnicce, nad 50km/h uz to taky nejni zrovna zazrak a neda se to porad… zalezi na vetru.. ;))

                          0 0
                          • vlk  

                            Já těch 53,2 dal z rozjezdu na rovině- tenkrát jsem měl převody 46–13nebo 13 už přesně nevím.

                            0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Tak ja taky prihodim nejaky cisla z dob kdy jsem jeste vozil tachac. horak 38(max.40)/11 – 51km/h, celkem kmitot :) silnice(resp.tri­atlonovy kolo) 63km/h tam a lehce pres 60km/h zpet, ale byl to porod. Jo a to nebyla maximalka v udoli, ale po uplny rovine. Az se mi to zda ted neuveritelny. Si to zase nekdy zkusim (jestli se dostanu pres 30 :)

                            0 0
                        • enjoy  

                          no tak jsem trosku zapremyslel a doslo mi ze to bylo jeste na visionu a tusim ze nanoraptorech.ten mirnej kopec byl opravdu velice mirnej,spis asi jako ze bylo videt ze to neni vodorovna rovina.je to uz ale fakt dlouho a tu rychlost si pamatuju jenom matne.ale myslim ze nekecam,protoze na rovine jsem udelal vic jak pade na velkou pilu a vzadu treti od spoda(tusim:-)).

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Nebyla to nahodou ta ulice jak tam veci sami jezdi do kopce? :)

                            0 0
                          • miťo  

                            50km/h na 44:14? No to si z nas utahujes ne?

                            0 0
                            • mm  

                              Ty jezdis na tak tezky prevody, ze se ti to nezda? to si ze me utahujes ne? :)

                              na biku a slickach sem daval po rovine 50 km/h na 32:14

                              0 0
                              • McBlacky  

                                ha ha ha tohle už je fakt chlape moc střední pila a třetí od spoda a chceš mi tvrdit že dáš 50km/h na rovince?

                                0 0
                                • mm  

                                  me to vtipny neprijde. jezdim frekvencne. a samozrejme tak nejedu dlouho a rozhodne uz neslapu moc dokruhu

                                  0 0
                                • hydrant  

                                  jó, holt se ještě musíme hodně učit :-)

                                  0 0
                                  • mm  

                                    a zkousels to nekdy na biku? na silnicce takove freq nedosahnu

                                    0 0
                                    • hydrant  

                                      kdybys na silničce nastavil převod odpovídající tomu bikovému ( s ohledem na vzorek pláště a rozměr kola atd. ), tak bys měl dosáhnout stejné frekvence a tudíž i rychlosti. Nevidím v tom rozdíl. Jinak o těchhle vysokých rychlostech nechci diskutovat, protože to nikam nevede, spolu ani s dalšími se asi nedomluvíme. Podle mě si to někdo prostě už dobře nepamatuje a bez špatného úmyslu tu uvádí nepravdy, jiný si pamatuje, ale měl špatně nastavený rozměr kola v tacháči, někdo nepravdy uvádí vědomě, ale jen mírně nadsazené, jiný natvrdo lže, až se mu od pusy práší. Venku je teď kosa, ale svítí slunce, jdu namíchat bidony, nafouknu zimáka a vyrážím na trénink. Přeju všem hezký den a hezký švih !

                                      0 0
                              • Mamut  

                                To si teda prehnal a riadne. Jazdim frekvencne. Som schopny slapat 44:11 pri 70 (nieco cez 70 je take maximum, kam to dokazem velmi kratkodobo vyhnat), co je frekvencia asi 145.

                                Ale ty tvrdis, ze slapes frekvenciou 180 a to ti teda fakt nezozeriem.

                                0 0
                                • mm  

                                  papat nemusis, jinak chvalim, ze ti jde linearni algebra

                                  0 0
                                  • Mamut  

                                    Linearna algebra je o niecom hodne inom, toto sa nazyva aritmetikou.

                                    0 0
                          • Radek Broz  

                            Clovece, v tom pripade se dej na 4X, Prokop uvidi jen tvoje zada :D

                            0 0
                            • enjoy  

                              myslis moje zada od hliny jak se rozsekam na prvnim skocku?:-)) je pravda ze ted pred par dny jsem se byl projet na mym CRX s velociraptorem a z-maxem a pri moji nynejsi zalostny forme jsem si mohl nechat o 50ti km/h jenom zdat:-)). ale opravdu dokonale si pamatuju jak jsem se dival na ceduli 50km/h a prislo mi ohromne vtipny ze to porusuju na biku.a bylo to na rovine.a nebylo to na 42/11.

                              0 0
                    • vlk  

                      no jo ,ale z kopce ne-to je u 70km/h fakt už maximum-a to točení fakt brutus.

                      0 0
    • black.horse  

      hmm, rozdejchám hodně, ale sjezdovou galusku asi ne:-) 1palce šíře a vysokej vzorek, pořádnej drapák, vauuuuuu:-)))

      0 0
      • black.horse  

        jo a berany nebo rovný úzký řidla, to si rovnou strčím do představce trubku od záchodu:-)

        0 0
    • jonti  

      karbonovy ram. Jeden stacil. Najprv super a potom zmekne.

      0 0
    • Richie  

      Jo takze- cokoliv z tesca a podobnych veci tykajicich se kola- tzn- plastove temer vse a nekvalitne spracovane materilaly. Pak bych nechtel vyrobky RST, SUNTOUR a Author.

      0 0
    • admxx  

      Che che…ja se docela divim ze tady jeste nepadlo ze by si nekdo nekoupil kotoucove brzdy vseobecne. A pritom se to tady odpurci kotoucovek jen hemzi…co?:-)))

      0 0
      • ADI  

        no kotouč bych si nikdy nekoupil dozadu,protože jezdím trial a docela se to láme a ohýbá(a už vůbec né mechaniku).A to je ono,každý jsme jiná kategorie,proč si mám koupit 18" rám, když ho neužiju.

        0 0
    • Tomcat  

      Shimano dualcontrol cokoliv od RockShock mimo Boxxera bezdušáky Hutchinson Kotoučovku od Shimana Celo-vopruz od Artura Vidlici SunTour

      0 0
    • goofy  

      karbonovy ram – chybi tam ty svary… :o) a pak rovny riditka…

      0 0
    • RapMan  

      mi to prijde ze tady kazdej ze sebe dela nejvetsiho tvrdaka, kterej opovrhuje znackama Author, Suntour, RST, atd., protoze je to velice vhodne jima opovrhovat. Netvrdim ze tyhle znacky jsou nejak excelentni, ale machra tu delat nebudu, abych psal ze tim taky opovrhuju. Je to vsechno promysleny marketing, a je videt ze na nas vsechny hodne pusobi… :))

      0 0
      • cabbage  

        chtit aby vidle fungovala je promysleny marketing??

        0 0
      • vlk  

        Já na některých z těch vidlicích jezdil.U mě to není marketing ani machrování u mě je to zkušenost.A je dobré, že se to tu řekne, že to jsou šmejdy, alespoň druzí neudělají stejnou chybu.Protože takové chyby lezou do pěněz.

        0 0
    • Eila  

      takova ta velka vidle, ten monster:-D

      0 0
    • gargamel  

      Lefty

      0 0
    • rabukate  

      pomerne zivy thread, tak ja pridam po vcerejsku pneu rubena a vidlice olpran – nabil jsem si drzku :(

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.