• obda

    Už je čas…

    0 0
    • kankrlicek  

      :)

      0 0
      • LM  

        Schválně kolik lidí vleze prvně do toho zamčenýho vlákna, který díky čárce za Brnem vypadá jako to správné :-)

        0 0
    • mastihuba  

      to je tim že tady na lontu je to v noci pomaly mel sem to cvaknout 59:55 :-)

      0 0
      • Paja  

        No ty vole, to je rvacka…;)

        0 0
      • Motyll  

        Franto, účetní rozvaha v neděli večer?

        0 0
      • obda  

        Já si pustil https://time.gov/ a klikal nějakou desetinu vteřiny před 00:00:00 :)

        0 0
        • mastihuba  

          delal jsem to stejně, asi pomalejší odezva netu :-) nacitalo to neskutečně dlouho a to už sem tušil že budu až druhej :-)

          0 0
    • Paja  

      To tento mesic ale budes muset i jezdit, to neni jen tak zakladat vlakna, to je zodpovednost!-)))

      0 0
      • Motyll  

        Život není jenom tanec, pravda…!

        0 0
        • babicak  

          Pravda, přeji krásné ráno a úspěšný den.

          0 0
        • obda  

          Se středou nehnu, a beze mne to nejde.

          0 0
      • obda  

        Voe, jsem byl na bajku včera :-) Už když jsem vyrážel, tak jsem dětem říkal klasickou WoT hlášku „to bude bolet“, a taky že jo ;) Překvapivě stále ještě hodně ledu, a v mém revíru už to místy zase zvládli rozdupat ti zas*aní koňáci. Na druhou stranu překvapivě dobře po zimě vypadá zasypaný výkop po plynovodu mezi Útěchovem a Vranovem – zřejmě dobře udusané a dost písku. Nicméně pokud budete jezdit středy, tak se s váma bohužel jen tak neuvidím :(

        0 0
        • Paja  

          To by mohl rict kazdej…a jak vime, jak to neni na Strave…:P

          0 0
          • obda  

            Tak na Stravě mám přesně tolik záznamů, co ty ;)

            0 0
            • Paja  

              ;) ja mam ale aspon duveryhodne nepodjate svedky :D

              0 0
    • Jaroslávek  

      :-))

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • pepek  

      Nechcete někdo zkusit tu novou víru?

      Vypadá to ještě náročnější jak ScotyBellRay. Tak to musí fungovat.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Karaya  

        Vážně o tom přemýšlím, protože se mi ve sklepě válí cca 10kg parafínu na výrobu svíček.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • JSt  

          ukrojis mi kus. ja bych tim voskoval lyze. ;-)

          0 0
          • Karaya  

            Tak nic, žena to v zimě, když se ve sklepě měnila okénka, vyhodila do popelnice…

            0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • LM  

      (urban)trailové zpravodajství:

      • na Palačáku převážně sucho, místy navlhlo
      • ZOO trail taky suchej až u potoka dole je bahno (nečekaně:-))
      • Karásek už je gut. Většinou sucho, na pár místech se „dělají kostečky“ ale vyjeté koleje už snad nehrozí
      • objezd kolem Lachemy je ještě místy rozměklý a chodí tudy koňě – tudy ne, přátelé! :-/
      0 0
      • ufoncz  

        Všecko tam nad Líšní (Vojáci, Horákovskej, Muchova bouda, Obřaňák, pěšiny mezi Kopaninama a Hornekem) je bez blata. Jediná výjimka je žlutá TZ těsně pod hřbitovem, tam se dá na dvaceti metrech obalit v podstatě celý kolo dobře lepivou směsí.

        0 0
        • LM  

          Na Holedné přibyla místa s bordelem po těžbě. Skoro mi přijde, že ty větve hází na cestičky naschvál :-/.

          Včera jsem odtud dojel s kolem, ponožkou a botou od smůly :-)

          0 0
          • pepek  

            Jo viděl jsem, že mi tam někdo jezdí s traktorovýma gumama. Horší je, že to tam teď dělá kostečky a nebezpečně dobře to drží, převážně.

            0 0
            • LM  

              Drží to fakt skvěle. Ideální konzistence na traktory – už to nelepí a přitom to ještě není tvrdý :-)

              0 0
      • Tom475  

        Dnešní objezd lachemy již v cajku.

        0 0
        • LM  

          Pěšinka kolem řeky pod Holednou už je taky celkem OK.

          Odklízel jsem tam dneska v tom vichru zbytky několikametrový pěkně tlustý suchý větve. Vypadalo to velmi čestvě, tak jsem rychle frčel pryč o_O.

          0 0
      • LM  

        Kuleho trail je taky sjízdný.

        • Jenom začátek je zarovnanej hromadou dřeva a v horní části na několika místech proběhl facelift lesotraktorem – tj. úplně to rozmrdali :-/
        • Jo a bacha, v největší teréní vlně před křížením žluté TZ je koňská kobliha přímo v ideální stopě za hranou toho ďolíku :-D
        0 0
        • LM  

          Na Karáskovi přibyly nové překážky:

          • 2 metry před stromem co leží už dlouho opřený o svah je teď nově díra po stromu, co se vyvrátil pro změnu ze svahu dolů – celkem solidně to zvedlo obtížnost :-)
          • asi 15 metrů před nájezdem na lesní cestu leží přes pěšinku strom – přenášel jsem kolo
          • hned o kousek dál na té lesní cestě přímo v ideální stopě pro nájezd zpět do lesa je za malý stromek zaháknutý další kmen – lze podjet více vlevo a pak prudce zahnout
          0 0
          • LM  
            • Naučná je suchá, jenom kolem Panské louky lehce navlho. Ale lidí jako sraček.
            • Kaštánek má ideální podmínky, prach stále drží pohromadě vlhkost a nejsou tam žádné překážky. Nikde nikdo :-)
            • Kuleho trail už je taky zprůjezdněnej. Mezi klopkama tam přibyl volitelný dřevěný drop větších rozměrů :-). A skoček v nájezdu do asi 3 klopky od konce je taky nějakej větší.
            • bonus: mapka pár popadaných stromů u Ořešína/Jehnic
            0 0
            • LM  

              Pozor: na Kuleho trailu některé skoky zase trochu povyrostly a přibyl jeden nový

              • zhruba uprostřed v nové sekci, kde byl menší dvoják, jsou teď dva velké skoky, první s dopadem do díry (nebo do pařezu:-)) (viz foto)
              • před zhruba třetí klopkou od konce, kde je v nájezdu skoček, je pár metrů před ním ještě jeden novej větší
              0 0
              • Polka  

                To teda pěkně dojebali :-(

                0 0
                • LM  

                  Njn, doufejme že to ještě není dodělaný.

                  • Dopad za prvním skokem vypadá fakt divně.
                  • A ten druhej skoček jsem vůbec nepochopil. Buď se jenom zhoupneš a dopadneš předním kolem hned na druhou stranu skočku, nebo budeš dopadat na placku (spíš do mírného protisvahu).

                  Zrovna v tomhle místě by se hodila chicken line, ostatní věci jdou objet když se na to necítíš ale tady jsi v pasti…

                  0 0
                  • ufoncz  

                    Vsecko jde furt objet. Jen uz to ztraci na zabavnosti. Moc nechapu, pro se z toho dela to same, co je v Zamilcu asi petkrat.

                    0 0
                    • obda  

                      Co jsem pochopil, tohle má být „míň DH a víc enduro“. Keli na tom prý učí ty svoje kurzy.

                      0 0
                  • Polka  

                    No já myslel obecně ty skoky, když jich mají vedle hafo. Původně to byl pěknej trail. Jsem si naivně myslel, že do toho nebudou rejpat…tenhle stav mě osobně jedině odradí.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Docela by me zajimalo, jestli se to pri takove frekvenci zmen da jezdit na oci, nebo kazdy den je nutna prvotni prohlidka trati

                      0 0
                      • ufoncz  

                        Da. Krome prvniho vetsiho dropu se tam vsude jede vcelku pomalu (druhej duvod nechapani tech skoku) a mas cas reagovat.

                        0 0
                        • LM  

                          Reagovat se dá ale je třeba být ve střehu. Já tam projížděl i včera, takže jsem čekal že to dnes bude stejný a pak valil oči na ty změny :-)

                          0 0
                    • obda  

                      Tak mne už to odradilo :(

                      0 0
                      • ufoncz  

                        Zbytečně. Dneska, když už jsem jel do hokny od Panské líchy, jsem to projel po delším čase komplet celý a nemusel jsem skočit ani jedinkrát. Naprosto plynule a v pohodě, stačí se dívat trochu před sebe.

                        0 0
                        • obda  

                          Pokud si pamatuju, byl tam dropik bez objezdu, ktery jsem nedaval.

                          0 0
                          • ufoncz  

                            Tak jak píšu, můžeš tomu dát teď šanci, všecko má včas zřetelnou chicken way, nebo to prostě jen přejedeš a nemusíš nikde skákat ani dropovat.

                            To Karásek s tou zvetšující se dírou po vývratu těsně před padlým stromkem, jež se dá nějak vpravo přejet, je asi horší (jak psal Sistematicx). Vlastně před vjezdem na intermezzo v podobě široké cesty je další nešikovně padlej strom a pak přímo na ní je nastraženej věšák, kterýmu ve větrným počasí ne úplně věřím.

                            0 0
                            • LM  

                              Je i druhá cesta: začít skákat malý věci na začátku a postupně to naskákat (skoro) všechno. Už nedávám jenom ty dva nový skoky (který jsou divný) a „mraveniště“ (takovej ten vysokej odpal s dopadem pěkně nízko hned za tím) :-)

                              0 0
              • Sistematicx  

                Kde to stavi tohle? Ja to jezdim jen do pulky za ten drop a pak na krizeni te cesty jezdim na karaska. Tohle ale je teda az dal co.

                Asi je to nakopany pro trenink bunnyho.

                Asi je treba se zeptat Keliho jestli tam nehrabe.

                0 0
                • obda  

                  Hrabe. A učí skoky.

                  0 0
                • LM  

                  Na trénink bunnyho nepotřebuješ skok :-).

                  Byl jsem na tom kurzu s Kelim:

                  • pumpování se tam trénovalo na boulích, které už tam ale nejsou (rozjezdili to lesáci při těžbě)
                  • skákání na menším dvojáku, co je za křížením s lesní cestou. Ten tam ještě je ale úsek před ním je rozjěžděný a s bordelem z těžby.
                  • a dropování na tom prvním větším dropu, tam je to stále v pohodě

                  Ona je na trénovaní vhodnější ta první půlka před křížením žluté TZ. Na projetí všeho na druhé půlce už to chce mít trochu natrénováno :-).

                  0 0
                  • ufoncz  

                    Protože tam byla ta těžba a protože se mi ten z mýhlo pohledu doprasenej spodek už nelíbil, tak jsem si tam nakombinoval takovej rychlejší průjezd s jedním krátkým mírným výšlapem po pěkné mechové cestičce kolem plotu a pak zábavným průjezdem skrze ještě nezarostlou oboru:

                    0 0
                    • LM  

                      To vypadá dobře. Takhle můžeš projet lehčí 2/3 Kuleho trailu a až před tou těžší částí zahnout u plotu doprava do obory :-)

                      0 0
                      • ufoncz  

                        Když přijíždím od severu po obchvatu Soběšic, tak se mi právě moc nechce k paintballu a tím přijít o pěknej sešup po žluté, kde si můžeš zvolit mezi vyšší rychlostí „v korytě“, nebo najetím na to pěkné houpavé, co vzniklo na pravém okraji cesty. Až bude začátek zase zahojenej, nebo když přijedu od Muldy, tak jo, pak vezmu 2/3 toho Kuleho/Keliho/Pa­intball trailu.

                        Edit: Když o tom tady tak diskutujem, viděli jste, jak tam zaplotili ten billboard MTBO s kontrolama kolem Soběšic?

                        0 0
                        • LM  

                          Já jezdím oboje. Aneb je to dál ale zato horší cesta :-)

                          0 0
                          • ufoncz  

                            Prudu 3->End jezdím příliš často s notebookem na zádech na to, abych si ju přidával dobrovolně do trasy :)

                            0 0
                  • Sistematicx  

                    Ten horni dvojak je v pohode. Najezd se trochu narovnal si myslim. Vcera jsem ho jezdil ale jelikoz jsem lempl linej a malo taham tak mi zadek dava taktak dopadovou hranu. Jestli to nekdo jeste o 20 cisel posune tu diru tak uz budu potrebovat vetsi najezd

                    0 0
            • ufoncz  

              Ten Kaštánek fakt potěšil – dobrotincům ze srdce děkuju. Tím, jak je ve skutečnosti furt málo podzemní vody, tak ten potůček přes problematickej žleb v podstatě neexistuje a momentálně se to dá opravdu projet rovně vedle zbytku mostíku a dost rychle do protisvahu.

              S tím mě napadá, že by byla možná užitečnější mapka funkčních studánek :-(. S těma padlejma stromama se to zlepšuje až nečekaně rychle, ale na to, že máme po zimě bohaté na srážky, už teď je plno studánek bez vody nebo vyloženě sotva teče.

              Jinak do sbírky můžu přidat:

              • žlutá od archivu (Kanický kopec) dolů k hájence do Bílovic perfekt čistá
              • zřícenina furt dobrá
              • to co je na Trailforks jako Anenský trail je v nejlepším stavu za poslední roky (dokonce i spodní část rozrýpaná od prasat má po pravé straně tenkou udusanou pěšinu)
              • traily od Vranova dolů ke Svitavě se nejmenují, ale co jsem zatím zkusil, bylo v lepším stavu, než bych čekal
              • Čertův hrádek od Novýho hradu jsem zmiňoval v kvízovkách – jestli po sobě ještě lesáci zbytky odklidí a ve dvou místech zcela stržená pěšina bude zase aspoň trošičku vychozena, nebude to mít chybu (po předchozích letech i tak dobrý) – na tom sjezdu z hrádku bacha na nový a hodně vysoký skoky (nejsou přímo na ZTZ, ale je to vyježděno tak, že to na ně v tom sešupu svádí)
              • ŽTZ z rozc. Pod Máchovým památníkem směr Josefov a tzv. Mlýnská cesta zcela pod těžbou

              Vzhledem k poslednímu bych se rád zeptal na radu, než tam zase najedu do nějaké slepé pasti. Když už příště opravdu nechcu ztrácet výšku po nudné šotolině (Doubská) do Josefovskýho a ta žlutá TZ je pasé, jak se tam z toho kopce nějak pěkně dostat na Adamov? Díval jsem se na pár těch odboček, ale třeba ta nejhezčí podle mapy končí u studánky U Aničky a dál cesta není.

              0 0
              • pepek  

                Zkus: U kukačky – U Huberta – Dívčí cesta (nebo spíš ta druhá, kolem potoka) Teď by to mohlo být ještě nezarostlý. Ale nějaký padený stromy tam budou :-)

                0 0
              • mastihuba  

                ve skutečnosti bylo tady na jihu ještě míň srážek než loni. jezedaci si to bedlivě zapisují, samotnyho mne to překvapilo

                0 0
                • Excel  

                  Pondělí 3:02.

                  ccc :-)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    když jdeš chrnet ve 20:00 tak je to cajk :-)

                    0 0
              • tusiexet to xmetov cuez  

                Totok by mohla být ta cesta, již hledáš. Moc lidí tam asi nechodí a nejezdí, bylo to zasypané listím i na konci léta, ale celkem pěkné. Pokračuje to cestou s nadějným názvem, tak pak to bude třeba fiknout nějak přímo dolů k silnici… Dívčí cesta je taky asi nepoužívaná, pod listím jsou místy klacky a šutry, ale je to tam très romantique… Odbočky z Dívčí na jih jsou podivné a moc nelákají, ty neznám. Ale nejzábavnější asi bude ta Stará hradská cesta z kóty 470 a pak po zelené k oslům.

                0 0
                • obda  

                  Jo, některé úseky téhle cesty jsou moc pěkné.

                  0 0
          • Sistematicx  

            Nechce se nekomu jit s nejakym naradim na toho Karaska poladit ty tri stromy a tu diru propadlou nejak zahrnout. Nemam skaldaci lopatu ale vzal bych neco cim presekat ty stromy. Sam bych ale nesel. Ten jeden mam obavu ze pri preseknuti sjede z toho svahu a vezme me sebou.

            Na Kuleho vcera v pohode. Vrsek ale tezba a musi se par metru po ceste kterou si udelal traktor a pak to zase stahnout do prava.

            0 0
            • LM  

              Ten první strom, co je opřenej už dlouho o svah, bych tam nechal. Předtím ničemu nevadil, jenom teď s novou dírou navíc už je to náročnější :-)

              0 0
              • Sistematicx  

                Ta dira se bude nehorazne zvetsovat. Koukal jsem jak tam kazdej zuchne predkem. Pak tam bude lavor jak blazen. Nebo tam nakopat skok. A bude to pak rampage sekce 

                0 0
                • LM  

                  Já to myslel že jen s tou dírou by to chtělo něco udělat, nejlépe asi zaházet :-).

                  Ale mám teda jen zahradnický nůžky, skládací pilku a Fiskars mačetu, takže s tímhle nepomůžu :-/

                  0 0
                  • LM  

                    Karásek:

                    Ten poslední strom, co visel nad cestou, už je pryč, takže jsem to tam trochu poklidil od bordela z tězby.

                    Díra se pomalu ale jistě zvětšuje…

                    Kuleho trail:

                    Dneska tam ty dva nový skoky dodělávali. První bude vyhazovat ještě víc do vzduchu (aby se dopadalo dál) a druhej bude takovej krátkej vysokej dvoják, kdy se dopadne na druhou stranu skoku.

                    0 0
                    • Sistematicx  

                      Karaska jsem chtel dnes neco s tim provest. Byl jsem odvolan ale.

                      Na kuleho jsem borce potkal u zech klopek na koncu. Moc jsem senekoukal co jak kde hrabou. Mrknul jsem na ten drop z te drevene lavky a vypadalo to ze delaj dopad. Pak jsem si trapne ustlal na vrcholu nekde pred posledni klopkou a jel radeji pryc. Tajne jsem doufal ze me ta hlina podrzi a misto toho se utrhl vrsek. Zitra si to prohlidnu lip co to vlastne ma za smer

                      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mastihuba  

      to je nuda 12 min po pulnoci a jak není nejaka hra tak vseci chrapou :-)

      0 0
    • Hammond  

      Jedu.Beru to přes Hádek,svítí Oskar.

      0 0
      • babicak  

        Přijedu po 17.hod, tak se zase neuvidíme. Přeji pěknou vyjížďku

        0 0
    • Excel  

      Dneska MTB rehole.

      0 0
      • Excel  

        Jeste padly ustupove Dalesice Na Vehctrovne.

        0 0
    • pepek  

      Kdybyste někdo potřeboval romantické ubytování na jednu noc, tak dnes mně zaujalo toto

      Kromě zbloudilého bikera tam nikdo jiný asi obcházet nebude. Jezevec je dřevěný. Akorát to nemá zrovna za levno.

      0 0
      • RomanH  

        Myslivecka Hilton, modri vedi

        0 0
        • Karaya  

          Slyšel jsem že i tak je to docela plný.

          0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Hammond  

        Zlaté Laďa,vyspíš se na dvojce aji s babó.......­.............­....

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • černápole  

      brno..

      prosba, 27,5 enduro kola, 150–160 vidlice k nafocení

      prodávám jeden takový rám a hodilo by se, kdyby mi nějaká dobrá duše zapůjčila amen vidlici 150–160mm a kola s tlustejma enduro pláštěma, zadní osa 142/12, nasadil bych, udělal 3 fotky a zase vrátím, ideálně černá pole a přilehlé čtvrtě,

      hledám idealně někoho kdo to nemá namontované na kole, ať s tím není moc práce

      díky ať to dopadne jakkoliv

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Paja  

      Kdo zitra?

      0 0
    • obda  

      Jak se dostat mezi top zprávy na BBC news: https://www.bbc.com/…ope-47454610 :D

      0 0
      • pepek  

        Today's incident will perhaps finally help to resolve this long-term problem," said Zdechov mayor Tomas Kocourek. Dobře on, Kocourek :-)

        0 0
        • RomanH  

          Otec tvrdi, ze jeho syna nekdo do klece zavrel…

          0 0
          • pepek  

            když to nešlo po dobrém. . . . .

            0 0
            • RomanH  

              Nechci soudit. Prochazka se lvici po lese samo byla magorina. Co jsem videl v televizi vybeh, tak ten mi prisel udelany solidne a snazili se ho dostat na to, ze na nej nemel stavebni povoleni, coz me stvalo. Na jednu stranu se divi, ze je v CR tolik cernych staveb, a na druhou chteji pomalu povoleni i na drevnik, ktery je na Tvem pozemku. U tech zvirat by to mel posuzovat veterinar (bezpecnost), a ne stavebni urad.

              0 0
          • Paja  

            Na idnes pisou Klec byla podle otce chovatele zamknutá zevnitř a jedná se podle něj o trestný čin. tomu nerozumim.

            0 0
            • RomanH  

              A mame tu pripad pro Sherlocka :-)

              0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • LM  

      p@X: tak jsem objednal ty Salomon „psí dečky“ proti bordelu a až uvnitř balení jsem koukal na varování:

      Compatible only with low-cut footwear designed with an outsole arch.

      Na botách s polstrovanou patou a rovnou podrážkou to vypadá fakt trochu divně ale snad to půjde :-)

      Na Merrellech to sedělo o něco lépe ale ta spodní guma je na ilustračních fotkách snad delší nebo co…

      0 0
      • Jaroslávek  

        To měl mít Jiřík, když ještě jezdil z Buku rovnou na plesy :-))

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Polka  

        Budu to tady muset přestat číst nebo začnu taky brát prášky :-)

        0 0
        • RomanH  

          :-)

          0 0
        • Motyll  

          TVL zlatej Ťok a FoFo company…

          Nechce si Depka založit vlákno „Poradna pro Patrika“? By tam třeba zabloudilo vícero jedinců, které km na kole výjde jak km atomové ponorky a dvě hodiny před vyjížďkou střídavě pozorují Aladina a zrcadlo.

          :)

          BTW dneska v půl šesté u plamene. Brýle na čtení a mobily s sebou.

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
      • mastihuba  

        se zeptám jako debil, k čemu je to dobrý? stejně do těch bot nasere voda přes špičku tkaničky a jazyk :)

        0 0
        • LM  

          Je to proti bordelu. Už mne nebaví z bot vyklepávat kamínky, jehličí, kusy listí a hlínu a pak to uklízet. Mám ještě třetí boty, co mají u paty manžetu a proti bordelu jsou téměř imunní.

          0 0
          • Excel  

            to vypadá jek černý prestižky

            0 0
            • LM  

              Maj to i v jinejch barvách ale mně se líbili ty černé :-)

              0 0
          • ufoncz  

            Bude se v tom ale vetsinu roku vic potit noha, ne?

            0 0
            • LM  

              Ne, ty boty jsou dobře odvětrané: slabá podšívka + větrací otvory. I ta manžeta je tenká. Proto v nich jezdím jen přes léto. Na podzim v tom byla kosa :-)

              Recenze:

              https://www.vitalmtb.com/…no/GR7,22145#…

              • Podrážka drží hůř než 5.10 ale jinak mi na moje ježdění přijdou ve všem lepší než Freeridery, který teď vozím jen podzim/jaro když není ještě úplně teplo.
              0 0
              • ufoncz  

                Já jsem myslel tu psí dečku. Ta se mi na léto moc nezdá.

                0 0
                • LM  

                  Tu mám právě jen na podzimní/jarní ježdění s Freeriderama a na zimní zateplený skate boty. Tam to vadit nebude :-)

                  0 0
                  • LM  

                    Nové poznatky:

                    • je v tom fakt tepleji, na léto to asi nebude úplně ideální
                    • funguje to, dnes jsem z bot nevyklepal nic (a to jsem hodil tlamu a vyválel se v měkké hlíně)
                    0 0
                    • Paja  

                      Je videt, ze to testujes opravdu dukladne :D

                      0 0
                      • LM  

                        Njn, nečekal jsem, že se mi lock-on grip protočí v ruce :-D

                        0 0
                        • Paja  

                          Jak to.rika jose? Zanedbana predstartovni priprava

                          0 0
                        • obda  

                          To bude rukama ;)

                          0 0
                          • LM  

                            Před 14 dny jsem je utahoval. Trénování bunnyhopu jim asi moc nesvědčí. Nebo mám ukrutnou sílu :-)

                            Jebnul jsem pod objímky montážní pastu na karbon, snad už to bude držet.

                            0 0
          • mastihuba  

            lesáci řikali že jim nemáte jezdit mimo cesty :)

            0 0
            • Polka  

              :-D

              0 0
            • LM  

              volně po lese nejezdím, vždycky tam je nějaká pěšina (i když občas ne moc používaná:-))

              0 0
              • Polka  

                Taková homeopatická, že? To znám :-)

                0 0
                • Paja  

                  Pepkovo heslo – kdyz chces, tak si tam tu cestu najdes

                  0 0
                  • Jaroslávek  

                    Ano, často mi říkal s údivem: ty tam tu cestu nevidíš !?

                    0 0
        • JSt  

          to je snad jasny. kdyz ti do normalni boty neco spadne, vyzujes ji a vysypes. kdyz ti do suflete neco zapadne pres tady tohle, jakoze zichr zapadne, po druhym pulhodinovym vyklepavani to hodis do kra. ;-)

          0 0
          • LM  

            S těma Shimanama jsem ještě zastavovat, vyzouvat a vyklepávat nemusel ;-)

            0 0
            • Excel  

              At vzpominam jak vzpominam tak si nemuzu konkretne vybavit, ze bych nekdy neco vyklepaval (mozna i jo, ale nebylo to nic co by me melo zneklidnovat).

              Myslim vyklepaval z treter. Jinak samo vyklepavat musim… .

              0 0
              • babicak  

                Ano, ano, také přemýšlím, kudy vlastně LM jezdí :-)

                0 0
                • LM  

                  Stačí zubatější plášť vzadu a je to hned (i v zadních kapsách od dresu:-))

                  0 0
                  • babicak  

                    A jsme zase u plášťů, dlouho to tu nebylo, večer můžeme probrat, já osobně aktuálně vzadu RR

                    0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • mastihuba  

      picmundi v kolik koncite ? ja vyrazim smer Bílovice ochoz dvory …

      0 0
      • Paja  

        No tvl…

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Twitko  

      Jen dotaz na jezdce z oblasti Adamov okoli – kde se da v Adamove nebo velmi blizkem okoli zastavit na pivo ? Myslim nejakou normalni hospodu (idealne se zahradkou), kde lze podporit vykon jednim nebo dvema kousky. Pokud mozno ne Starobrno a neco co neni otevreny jen o vikendu .. Moc to tam neznam a kdyz jsem tam minuly rok asi 3× projizdel, na nic smysluplneho jsem nenarazil (pravda je ze jsem nijak extra nejhledal). Videl jsem jen nejake bistro/kavarnu naproti nadrazi, coz mi moc „neprislo“. Takze jsem susil hubu az do Utechova, coz je jeste kua streka a hlavne do kopce :-) Rad bych tim smerem v blizke dobe opet zamiril, ale absence hospody me docela odrazuje :-) Diky predem !

      Jinak info pro lidi co casteji jezdi kolem Baby a stavovali se v Jinacovicich v hospode „Bistro Pekarna“ … dneska jsem se tam cilene smeroval na Policku a zjistil ze stavajici majitel prave konci = byl tam posledni den. Policku uz nemel, jen Bernarda 11 (taky OK). Prave predaval hospodu novemu najemci – ten pry bude otevirat nekdy v polovine dubna. Tak abyste o tom vedeli a vyhnuli se pripadnemu zklamani .. :-)

      0 0
      • Hammond  

        Já se stavuju roky v Adamově u Baťáka na 12" Černé Hoře,Na rohu na Hradní a- v Tenze na paletách pěkná zahrádka ,na luxusní záchod se šlape po schodech nahoru,mají Dobré Dalešice 13" !!!!!!!-Žádné Starobrno!!!!!!

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      • Paja  

        V te pizzerce u Alberta mivaji Policku.

        0 0
        • Polka  

          Jj, naposledy jsem ji tam měl loni s Dušanem.

          0 0
      • Twitko  

        Diky za echo – toho Bataka jsem loni nasel na Googlu a prislo mi to z fotek docela desivy :-) No ale tak to zkusim .. lepsi nez susit hubu. Tu Tenzu jsem nemel ani tucha .. no a ta Pizzerka tou Polickou ziskala docela na pritazlivosti … jen to misto me proste odrazuje (nevim proc) .. ale dam tomu sanci. V kazdym pade – diky

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • Paja  

          Ja jsem nikdy nemel problem ani s rest. Pod Horkou, ale nicim zajimava ta hospoda neni, v podstate od te doby, co je dole ta pizzerka, kde je i jidlo v pohode, jsme tam nebyli.

          0 0
          • Twitko  

            OK .. vzemu tu pizzerku na milost a vyzkousim ji … ono pro me ty hospody jsou docela dulezity, ja na kole vlastne jezdim hlavne proto, abych si nejak ospravedlnil hospodu .. diky za tipy !

            0 0
            • mastihuba  

              pamatuj že kdo jezdí na kole nadarmo, tak se označuje jako darmošlap :)

              0 0
        • Hammond  

          Baťák-nejlepší pivo!!

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mastihuba  

      Hele jak je to se schodama na priglu? jezdí to někdo hore kopcom? :) máme tady nějakou debatu s kolegou. A našel by někdo to video z hádů jak tam borec odhazuje kolo dolů z toho hřebínku? :)

      0 0
      • RomanH  

        Ja tam mel mentalni blok, ale Karos, Splinta a Jonys to jezdili hore uplne v pohode

        0 0
        • mastihuba  

          jako mentální blok nahoru? přece co nevyjedu to vytlačím… nebo se tam nedá vystoupit?

          0 0
          • RomanH  

            V klidu to vyjdes. Ale pokud to pojedes tim zlabem nahoru a dojde Ti, jebnes ssebou na ty betonove schody vedle, pripadne se po nich budes chvili kutalet dolu. Ja to tenkrat zkousel, ale vzdaval jsem to ze strachu drive, nez mi fyzicky doslo, coz je samo chyba.

            0 0
          • Excel  

            Vystoupit se dá v pohodě, navíc přinejhorším jenom spadneš ze skály a s trochou štěstí až do vody. Pro mě je to nemožný vyjet. 1. hned jak dojedeš k patě výjezdu tak vidíš komplet co tě čeká a to tě prostě psychicky zlomí. 2. nemám skill na to vyjíždění schodů 3. varianta brat to zkraje kolem skály se s rodlama nad 600 mm stala ne moc reálnou

            0 0
            • RomanH  

              Jo Franta mysli Zouvalku ? Ja se bavil o zlabu u hraze. Na Zouvalce me zasekne hned ta prvni, pripadne druha klada. Jednou se mi to podarilo dojet kousek nad zacatek skalky, sekl jsem se az tam. Kazdopadne opet minimalne Splinta to dal.

              0 0
              • mastihuba  

                kameny schody u hráze, známej mi tvrdí že to jezdili borci dolu na galuskách, jako když znám starý favoriťáky, tak bych tomu i věřil. :)

                0 0
                • RomanH  

                  Tak jsem se trefil :-)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    mne to nechává chladným, nemám ambice ani na výjezdy ani na sjezdy, momentálně mám spíš depku že nestíhám ve vincku :)

                    0 0
                • Excel  

                  Ajo.

                  Na silničce nevím jestli to někdo sjel nebo vyjel, na MTB to vyjelo hodně lidí (já to nikdy ani nezkoušel a ani asi nebudu)

                  0 0
              • Excel  

                Bývalý soudruh z Komína taky, nějak na J se jmenoval.

                0 0
        • Paja  

          U toho, kdyz to vyjel Splinta jsem byl, mam i video, ale v pohode to nebylo, natoz uplne v pohode.

          Edit. taky jsem myslel, ze jde o Zouvalku. Ten zlab u hraze vyjeli snaz nez Zouvalku.

          0 0
          • mastihuba  

            tak rokama se všecko zveličuje, po výjezdu to byla hrana, po pěti letech pohoda a po deseti úplná pohoda, za pět let se bude couvat :)

            0 0
            • RomanH  

              Vsimni si toho Pajova editu – ten zlab vedle schodu fakt jezdili celkem ladne.

              0 0
              • mastihuba  

                tak je to deset let :-)

                0 0
                • LM  

                  Tenkrát Hrázotrail ještě nebyl?

                  0 0
                  • RomanH  

                    Asi byl, ale o to predsi nejde

                    0 0
          • Karaya  

            Žlab u hráze nebyl těžký ani tehdy. Tou Zouvalkou myslíte co?

            Edit: Už vím, ale nevím jestli jsem to někdy viděl. Hráz si pamatuju dobře, to nás tam bylo víc.

            0 0
    • Polka  

      Hlavní zpráva včerejšího večera: „Josef is now following you on Strava.“ :-DDD

      0 0
      • mastihuba  

        :D

        0 0
      • mastihuba  

        no ty vole to tam přibejvá :)

        0 0
      • babicak  

        Náš Josef?

        0 0
        • Polka  

          Jo. Jsem věděl, že ho překecám :-) Ale možná bude jen sledovat ostatní kvůli inspiraci, uvidíme.

          Btw. a ty se taky nauč odpovídat na stravakomenty ;-) Jak to bylo s tím česnekem? Pepek psal, že ještě negativ.

          0 0
          • babicak  

            Zlepším se. Česnek už byl, sice malý, ale byl. Sněženky také.

            0 0
            • Jaroslávek  

              Sněženky se taky jí ?

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
          • Jaroslávek  

            On to má víceméně kvůli sledovačce :-)

            0 0
          • pepek  

            Nebudu. Už mě to leze aji na Holednou. Sem se divil, proč je ten modrý sjezd vyjetý vlevo furt rovně, místo aby pěkně kličkovali mezi stromy. A oni, hovada, tam honí komy ! :-(

            0 0
            • Excel  

              Tak nejmenovaný soudruh co byl dřív na výjezdy teď honí komy na sjezdy, holt pokrok nezastavíš.

              Já honím jen jednu věc, ale to už taky není co to bývalo.

              0 0
          • Paja  

            Cesnek jsem hlasil uz u krbu, nedaval jsi pozor, Rosenheime.

            0 0
            • Polka  

              Právěže dával, jen Pepek mi tvrdí opak.

              0 0
              • Jaroslávek  

                Vyber si: Pepek nebo Pája ?

                0 0
              • Paja  

                Porad to tvrdi nebo to tvrdil pred stredecni vyjizdkou?

                0 0
                • Polka  

                  Po, včera na Stravě.

                  0 0
                • pepek  

                  Nyní tvrdím, že česnek jako je. Akorát ne tam, kde jste ho čekali. Natrhal jsem lehce půl tašky v dešti.

                  0 0
                  • Paja  

                    Tam, kde jsme ho hledali, jsme ho nasli uz ve stredu, predpokladam, ze dnes uz ho tam zase bude daleko vic.

                    0 0
                    • pepek  

                      Tam je jen pár lístečků

                      0 0
                      • Paja  

                        Kazdopadne byl uz kdyz jsi tvrdil, ze nebude :P

                        0 0
                        • pepek  

                          Úplně nejvíc nejlepší česnek je na kopci Bučín. Malé, nebo velké lístečky a rostou v trsech po 10 kusech. To na Lysé nenajdeš.

                          0 0
                          • Paja  

                            Verim, ale trochu z ruky.

                            0 0
      • RomanH  

        Svet se v prdel obraci

        0 0
      • obda  

        pepek: καὶ σὺ, τέκνον

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Polka  

      Dneska včul zase solidní kolona na D1, od Ostopek až po Tvargl, 20km, kolona i pomalu do Jiříkovic :-) A já kkt jsem do teho na půl hoďky zajel.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • pepek  

        To je snad ještě Hollanuv stín, toto: Zavřená Zábrdovická je asi málo, stále zbývá ještě jedna cesta přes řeku od tunelu, takže se tunel zavře na 2 měsíce taky. Plus Cejl k tomu.

        0 0
        • Polka  

          Jj, viděl jsem co chystají :-)

          0 0
        • Karaya  

          Taky moct Černovická nad Ostravskou do jednoho pruhu, stejně je to na mostě u Krpole nádraží. Taky se bude pracovat na D1 mezi sjezdy Vídeňská a Bohunice a aby to nebylo málo, tak současně zúžení na Jihlavské a taky Bohunické, kdyby to náhodou někoho napadlo tudy objíždět :D.

          Letos se k nám prostě nikdo nedostane a odsud taky ne. Zlatej Hollan, na toho ještě budeme vzpomínat.

          0 0
          • mastihuba  

            ja už si budu domlouvat hoknu jen na noc a dělat budu z domu. a dalekohledem z vincku budu sledovat situaci na d1 a slavkovskym kopci. :-)

            0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
    • Hammond  

      Jedu,než začne pršet,ať to stihnu pod Hádek..

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Hammond  

      Rakovecký včera.

      0 0
      • les  

        Po o. jedu.

        0 0
        • babicak  

          Chčije

          0 0
          • LM  

            a odpoledne bude ještě víc (jako kdyby to večer nestačilo:-))

            0 0
          • les  

            Beru druhý hadry na převlečení. Po cestě mě to svineni nevadí. Víc nesnáším vítr.

            0 0
            • Hammond  

              Bylo fajn…

              0 0
              • RomanH  

                No my jsme taky od 18:30 stale bez elektriky :-)

                0 0
                • Jaroslávek  

                  Úskalí života na vsi :-)

                  0 0
                  • obda  

                    Tak u nás ve městě vypadl proud za pět deset a nahodili ho, po asi pěti neúspěšných pokusech, až/už za půl hodiny. V lese to bude teď asi nějakou dobu zapadané…

                    0 0
                  • RomanH  

                    Vytahneme demijon, uzeny, a valime dal :-)

                    0 0
                • mastihuba  

                  zajimavý je že na dnešek to hlásili silnější a ani mi to v noci nepřipadlo. Ten první fukejř mi trochu rozcuchal hromádku klestí. Kdyby tam nebyl ten plot, tak to možu sbírat po vincku znova. :)

                  0 0
                  • Motyll  

                    Ee, v noci foukalo daleko silněji než v noci na sobotu.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Tak tak.

                      0 0
                    • mastihuba  

                      asi z trochu jiného směru, u nás v kotlině to dělá velký rozdíly. V každým případě můžu čekat že ta hromádka bude rozházená zase :) šlo to vod západu a na windy to bylo pěkně vidět kdy to nastoupí. Docela jim to sedělo.

                      0 0
                • Motyll  

                  Taky tak. Zavřeli školku, školu, přestává téct voda.

                  Sněhu je, že by Polka mohl na běžky.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    tady je vidět kdy to vyplo :)

                    0 0
                    • Polka  

                      To je divný, my jsme včera černou hodinku neměli.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        tak ono většinou je vypnutý pouliční osvětlení. Mě doma elektrika normálně jede.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Nahodils centralu ?

                          0 0
                        • Polka  

                          Aha, tak to si nevybavuju, na dvorku vše svítilo :-)

                          0 0
                  • Polka  

                    Žádnej sníh nevidím, kamera nejede. Fičák byl náhodou ok.

                    0 0
                    • mastihuba  

                      jen tak ze zvědavosti, kamas jel dom?

                      0 0
                      • Polka  

                        Viz. Strava ;-)

                        0 0
                        • mastihuba  

                          nevim v kolik jsi jel, ale v pátek se pod hádkem těžilo a některý smrky u propadání nevypadaly moc bezpečně. Ale to je jak s těma sušenkama :)

                          0 0
                          • Polka  

                            Odjezd ve 22:30. Hádek vypadá blbě no.

                            0 0
                            • Motyll  

                              Teď to pustili…

                              0 0
                              • RomanH  

                                Hezky, to u nas neni :-(

                                0 0
                                • mastihuba  

                                  u nich taky ne, ty fotky jsou stary :)

                                  0 0
                                  • Motyll  

                                    To je pravda, jsou z rána. Kolem půl sedmé.

                                    Konečně zapli šalinu. Už mi docházel plyn pro VAR.

                                    0 0
                                  • LM  

                                    Však ono ještě možná napadne :-D

                                    0 0
                                    • ufoncz  

                                      V KrPoli teď sněží poměrně zhusta.

                                      0 0
                                      •  
                                        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                        0 0
                              • Polka  

                                :-D

                                0 0
                    • obda  

                      Podle webkamery z Krasenska tam nejakej snih fakt bude/byl :)

                      https://cz.webcams.travel/…n/1275239635

                      0 0
            • les  

              Bylo . Dorazil jsem asi hodinu po tobě. Pak se to tam slušně sjelo.

              0 0
          • Jaroslávek  

            Raději seď doma u krbu, brachu.

            0 0
          • Polka  

            Už nechčije.

            0 0
        • Hammond  

          Kam?

          0 0
      • babicak  

        Jaro je tu :-)

        0 0
        • Hammond  

          Zkusím to jenom na Olšany,když tak ztroskotám u Magdy..

          0 0
    • LM  

      babicak,p@X: mohli byste prosím přeměřit šuplerou jak široký máte zuby na těch nových AbsoluteBlack převodnících?

      Já už ho mám solidně sjetý, možná bych mohl pomalu objednat novej (a sundat zase vodítko:-))

      • úzkej zub: u základny 0.9 mm, milimetr od špičky zubu 0.4 mm (vnitřek úzkýho článku řetězu 2.2 mm)
      • širokej zub: u základny 2.9 mm, milimetr od špičky zubu 2 mm (vnitřek širokýho článku řetězu 3.8 mm)
      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Polka  

      Něco z brněnského deníku…

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • ufoncz  

      Naučná sice pořád za to stojí, ale po včerejšku je to už hodně kouskovaný (smrk kousek po začátku se přelejzá hůř než ta další novinka na fotce). Btw, taky ste tam někdy potkali bělovlasýho staršího chlapíka jezdícího na snad trekingovým kole, bez helmy, v červený bundě a odpoledne teda dycky směrem do Soběšic?

      0 0
      • obda  

        Tak Naučná z mého pohledu dnes fajn. Začátek mi přišel v pohodě (po dlouhé době bez šlápnutí – ano, vím, jsem amatér ;)), stromů jsem překračoval asi 6 nebo 7. Ale všechno v klidu, enduro soudruzi by některé určitě jeli. Něco bahna až po nájezdu na cestu, nepříjemné hlavně kvůli dementům na hajtrách, kteří to samozřejmě za měkka museli rozdupat. Jo, a borca jsem potkal taky :) (za dnešní odpoledne jediná osoba na kole v lese :D)

        0 0
        • ufoncz  

          Jo, tak dojmy koukám sedí. Na tom začátku se kupodivu už nedělaj tak masivní kaluže jako v předchozích letech, což je fajn. Je škoda, ten přejezd toho už před lety padlýho stromu musel někdo přející zase rozházet kolem po lese. Ale lidi to těma převodníkama za chvílu stejnak asi přeříznou :-)

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
    • Motyll  

      Takže co zítra pánové?

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • pepek  

      Já vím, že to tady nikoho nezajímá, ale toto je fakt dost pozitivní zpráva!

      0 0
      • obda  

        :D

        už nyní se vylučuje, že by oheň mohl zavinit konkrétní viník a spekuluje se o technické závadě. Ostatně elektromobilita v závodních strojích je hodně problematická, protože stačí jeden zkrat a požár baterií je extrémně rychlý a téměř nekontrolovatelný

        0 0
      • LM  

        Na idnesu je k tomu celkem vtipná diskuse :-) Třeba: „Já si počkám na E 24 hodin Le Mans.“ :-D

        0 0
      • mastihuba  

        musím říct naším aby ty ekola nabíjeli dál od dřevníku. :-)

        0 0
      • Jaroslávek  

        Jezdíš ještě, nebo jen surfuješ ?

        0 0
        • pepek  

          Trochu jezdím. 700km (ale plnotučných :-)

          0 0
          • Jaroslávek  

            To je hodně.

            0 0
            • pepek  

              Cítím tam lehký nádech ironie.

              0 0
              • Paja  

                Myslim, ze Jarda nema o moc vic, ja nemam ani tech 700.

                0 0
                • RomanH  

                  Pepek presel na Stravu, tak to vi presne. Ja nevim, a je mi to jedno :-) Respektive me teda stve, ze jsem na tom uz skoro 14 dni nesedel, ale o to vice se ted tesim na nedeli.

                  0 0
                  • pepek  

                    Na Stravě mám stále 0 km a tak to i zůstane.

                    0 0
                  • Paja  

                    Mne je to taky jedno, zas letos bylo vic lyzi a bezek.

                    0 0
                  •  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                    0 0
                • babicak  

                  To je letošní průměrný měsíční nájezd? Zase není tak špatný.

                  0 0
              • Jaroslávek  

                Myslím to upřímně, to bych musel mít už 1400, což nemám ani náhodou.

                0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • pepek  

      Nepotřeboval by některý Stravenkář orientační batůžek na hromadění segmentů?

      0 0
      • Paja  

        Kupujes vetsi mobil?-)

        0 0
        • scoty  

          Spíš si do toho kope kolenama… :)

          0 0
        • pepek  

          Právě naopak. Asi se jim už nevyplatí dělat ty malé kabelky, bo každý má to pádlo, že. Tak jsem koupil nejmenší, co měli, ale je to obrovské :-(

          0 0
          • Paja  

            Takze stara se rozpadla.

            0 0
          • LM  

            Jsi doufal že ty rozměry co tam mají jasně uvedené nebudou sedět a bude to menší (jako obvykle)? :-)

            0 0
            • pepek  

              Ne, objednal jsem : M, ale poslali mi L. I když i to M je velký.

              0 0
              • Paja  

                Tady pisou, ze maji i S

                0 0
                • mastihuba  

                  neni ten uloznej prostor pod mobilem trochu malej? na kreditku je to zbytečně velký a seriózní svačinu tam nenarve :-)

                  0 0
                  • Paja  

                    Na tvou seriozni svacinu uzeny, pecen chleba a flaska okurek je mala kazda brasnicka ;)

                    Navleky prip. nejaka tycka tam vlezou, pepa tam vozi ml-102 na dobijeni mobilu, bo mu hovno vydrzi baterka.

                    0 0
                    • mastihuba  

                      ale to vleze i do kapsy vod dresu a nemusím mít na rámu další bordel :-)

                      0 0
                      • pepek  

                        V kapse to není na očích. Nejezdím napřímo, jezdím zig-zag, jak darmošlap, potřebuju se navigovat podle tlusté čáry, bo na to moc nevidím.

                        0 0
                        • mastihuba  

                          je fakt že když jsi tu caru neviděl, taks jezdil dokolecka jak idiot, ale to je popsano i ve vědecké literatuře, že když nekdo zabloudí tak se začne motat v kruhu. :-)

                          0 0
                • pepek  

                  Tam není ten spešl tvar, který sedne na štanglu.

                  0 0
                  • Paja  

                    Aha, ale drzi to dobre i tak.

                    0 0
    • Karaya  

      Borci, nedá mi to abych si nepostěžoval. Chápete, jak může někdo do aplikace, klíčové pro provoz významné infrastrukturní společnosti, selectovat do java scriptu přes select * from… WTF!!!

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Polka  

        To narážíš na sql injection nebo jak myslíš to selectovat do js? Jako ajaxem? Roman, Ufon a Obďa určitě ví, ale já takovej expert nejsem a zajímá mě to :-)

        0 0
        • Karaya  

          To narážím na to, že když se pak změní struktura tabulky, tak se ti program rozsype…

          0 0
          • Polka  

            Tomu asi nerozumím. Jako „vnitřně“ nebo vzhledově? Já když bych totálně změnil nějakou stěžejní tabulku v shopu, tak prostě shop nepojede. Podotýkám ale že jsem stará škola, neřeším nějaké moderní techniky, na to už nemám palicu :-)

            0 0
            • Karaya  

              žádnou stěžejní tabulku, jakoukoliv tabulku. Prostě máš ten kód funkční jen s danou strukturou tabulky v době kdy jsi to psal. Pěkná past pro pokračovatele a hrozně pracné na údržbu. I přidání sloupce to rozbije.

              0 0
              • Polka  

                Přidání sloupce mi to určitě nerozbije, spíš ubrání sloupce ;-) Jak se to teda teďka po novu dělá? Jakože se to nějak vrství a odděluje? Pro mě španělská vesnice.

                0 0
                • mastihuba  

                  delis sloupce a chybis v základní sestavě :-) dneska se kalila ocel :-) jirina, banan lada se nechal obsluhovat ještě ze specham na bigbít. :-)

                  0 0
                  • Polka  

                    Nemohl jsem bo mladýho narozky. Zítra snad.

                    0 0
                    • mastihuba  

                      ja mam zitra narozky ve Křtinach, tak okolo 18h hore :-)

                      0 0
                      • Polka  

                        Vlk taky sliboval. Btw. 3× *****, *****, ***** :-) Škoda že nemám ty hlášky po příjezdu dom nahraný, bylo to něco jako „…********* napoleonský bahno“ :-D

                        0 0
                        •  
                          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                          0 0
                        • RomanH  

                          Slusna prace :-)

                          0 0
                        • Paja  

                          To je humus ;)

                          0 0
                        • Excel  

                          Pěknej zimák. ;-)

                          0 0
                        • les  

                          :-DD

                          0 0
                        • mastihuba  

                          ty seš nepoucitelnej dement. celou sobotu chčije a ty v neděli vymachas kolo v nejjistejsich hovnech na okrsku.

                          sliboval sliboval, ale po tydnu a sobotě únava, no a v pul pate sem byl doma a v půl šesté už spal jak dudek. :-)

                          0 0
                          • Polka  

                            To su :-) Všude po lese to bylo ok i tam kde se těží, i na obchvatu Tvarglu, slunko do toho celej den pralo, tak jsem si v té rychlosti kdy jsem už nechtěl brzdit říkal, že ten malej kousek by musí být přece taky ok…no nebyl, hajzl napoleonskej. Té vaší prdeli se teď zas budu nějakou dobu vyhýbat jak čert kříži :-)

                            0 0
                            • Paja  

                              Ted je pry novy uslovi misto sedlaku u Chlumce „dopadli jak Polka u Tvarozne“;)

                              0 0
                  • Motyll  

                    Tvl to budou zítra některý persony takový monotematický ;)

                    0 0
                • Karaya  

                  Ne, já narážel na úplně triviální věc, že místo select * from, kdy ti to pak rzhodí jakákoliv změna v struktuře tabulky, máš vyjmenovat sloupce které potřebuješ. Pak to přidání dalšího sloupce nerozbije.

                  0 0
                  • Polka  

                    Tak to je ale základ, zejména při větších tabulkách kvůli rychlosti selectu. I tak by ti ale select všeho neměl nic programově „rozbít“, max odejde db server :-)

                    0 0
                  • RomanH  

                    JS nepouzivam a netusim, jak to tam presne funguje, nicmene ohledne SQL a tahani udaju do klienta se mi za tech hafo let osvedcilo nasledujici :

                    1. Veskere selecty delat pres VIEW, do nej VYJMENOVAT polozky (prave z duvodu, co jsi uvedl)
                    2. V klientovi pak mit select * from <view>
                    3. Vsechny inserty / updaty pak psal pres StoredProc – opet nebudu muset ve spouste pripadu sahnou na klienta. A samo nepouzivat insert bez vyjmenovanych sloupcu, jen selectem.

                    Proste budu chtit pridat do prehledu polozku, jednoduse ji pridam do view, vubec nemusim sahat na klienta a zmena se tam promitne (zakaznik si vzpomene, ze chce videt jeste nejakou polozku, ja ji pridam do view a on ji tam automaticky ma). Stejne tak (treba na zaklade role) bude jeden uzivatel v dane polozce videt hodnotu, a druhy ji bude mit prazdnou (napr. vynos, naklad, atd…)

                    Chapu, ze ne vsude to jde.Treba VisualStudio a jeho zmrsene DTSX balicky, to je tragedie sama o sobe. Ted jsme narazili na to, ze jsme potrebovali zvetsit stringovou polozku, ktera nam sla v XML importnim souboru. Nestacilo jen opravit XSD sablonu + polozku v dane tabulce, ale musel se rucne projet celej kompletni importovaci balicek, kde si ten debil tu polozku snad 20× natahnul i do metadat… Toto je podle me zverstvo. Klient by nemel mit nikde natvrdo definovane polozky a jejich velikost, byt Microsoft si to asi nemysli. Pak misto deseti minut danou zmenu delas pul dne. Ale chapu, ze ten vyfakturovanej cas je potreba nejak zduvodnit :-)

                    0 0
      • team_daddy  

        "No, hele, drajvr nahůkuje funkci tím,

        že pečne tabulku systémových kódů, takže

        není dobré ho anloudovat…pokud tam má skočit jiný thred a něco

        dělat. A ty určitě nechceš skončit někde

        v neplatném kódsegmentu…"

        Věřím že týpci z oboru poznají :-)

        0 0
        • obda  

          Have you tried turning it off and on again?

          0 0
          • team_daddy  

            Aha, ty jsi myslel historku, jak jsem ztratil brýle!

            0 0
            • mastihuba  

              hosi IT vtipy prosím i s vysvětlením pro nás dementy z vesnice :-)

              0 0
              • babicak  

                Ano, přidávám se, my vidiečané, co jsme programovali v algolu a fortranu s pomocí děrných štítků vaší řeči nerozumíme

                0 0
              • team_daddy  

                Britsky serial IT Crowd. Kvalitativne na urovni Cervenyho trpaslika. To znate snad i vy vidlaci :-)

                0 0
                • babicak  

                  Jó, Ty myslíš Ajťáci, tak to jó :-)

                  0 0
                  • obda  

                    Musel jsem si to najít :D Jo, je to to samé :)

                    0 0
                • mastihuba  

                  tak pokud to nedavali na pornhubu tak asi těžko :-)

                  0 0
      • JSt  

        nebyl cas. ;-) nez jsi napsal tento prispevek, uz jsi ten select mohl mit prepsany. ;-)

        0 0
    • Hammond  

      Neprší,tož šlapu někam dál…

      0 0
    • pepek  

      Zelená demagogie. Formula E: pair of generators that could fit in a shipping container and be easily moved from race location to race location.

      The Aquafuel generators “on site provide 42 kW (kilowatts) of electricity per car,” which “equates to about 850 kW of power if 20 cars are plugged in at once.”

      Takže s sebou furt tahají ten zlý dieselový motor, krmený ekonomicky nepoužitelným palivem, aby se napapala ta milá zelená autíčka, která pak samou radostí piští, jak zdivočelý vysavač.

      0 0
      • Motyll  

        Největší přínos e-aut je zmírnění lokálního znečištění ve městech přenesením zdroje znečištění jinam.

        ;)

        0 0
        • pepek  

          No ale tady to jaksi nefunguje, že. Navíc by se někdo mohl naivně zeptat, proč ten glycerin nenalejou přímo do těch „závodních“ autíček (po předchozí výměně motoru) a místo toho to spalují v tom hnusném nafťáku, vyrábí neefektivně elektřinu, kterou musí nacpat do baterek a pak zase z baterek ven do toho motorku z pračky. Není to celé poněkud absurdné, Kefalín?

          0 0
    • team_daddy  

      Nepojede zítra kolem 08:00 okolo Prýglu?

      0 0
    • mastihuba  

      v lese hovna, jestli neni cas poskadlit pana správce :-)

      0 0
      • babicak  

        Moc hezká, jako by vyjela z výrobní linky. Je škoda ji špinit nějakým partyzánem, či něčím podobným. Přijedeš navečer s LV hore?

        0 0
        • mastihuba  

          spíš na zimakovi nevidim duvod jezdit do lesa

          0 0
        • Polka  

          Chystá se na silnicu, tak jezdí po silnici, to dá rozum ;-)

          Na Buku už oskar, tady dole hmla, ale to se snad do odpoledne spraví.

          0 0
          • Hammond  

            Šlapkám Zdar!! ,jo taky se tam pomalinku sunu ,ať chytnu ještě fleka u Kulaťáku,včera nebylo kam sednót..

            0 0
      • babicak  

        Šlo to

        0 0
        • mastihuba  

          ja Křtiny a zpět, kochacka

          0 0
        • pepek  

          Nechceš jet někdy se mnou? Potřebuju prohrábnout staré stezky, které jsou „zavadlé“ po těžbě. Mohli bychom na to nasadit třeba sněhové řetězy a trochu ty traily „nabrousit“ :-)

          0 0
          • babicak  

            0 0
            • pepek  

              To znamená: 1)-ano, 2)-ne, nebo 3)-naser si? :-)

              0 0
              • babicak  

                Ça va sans dire, že všechny možnosti jsou správné, ale existuje i možnost další, vem si moji husku a udělej si to sám. Nabídka platí od příštího týdne a není časově omezená , teď o víkendu bych si s ní ještě rád užil

                0 0
      • RomanH  

        Nahodou to docela slo, i pres par mist rozjebanych tezkou, peknych 80 kilaku. Akorat me to sfouklo jak svicku – nahoru z Tisnova jsem se do kopce kochal na slunicku, a zariznul me tak sedesatiletej vousatej chlap na horaci, cistouckej, nalestenej bike, s kazdym slapnutim se mi vzdaloval. Potupa

        0 0
        • Excel  

          Mohlo mi napadnout, ze na sterkovce od cajtu k Myslivne bude v tomto pocasi hafo vychazkaru, tech soucitnych az zdesenych pohledu jsem sklidil povicero.

          0 0
          • pepek  

            Ta štěrkovka je přece pro důchodce, tak si možná mysleli, že jseš postižený. Mladí orli jezdí Lesní, nebo Kluchovu, voe! Mně spíš překvapilo, že asi 10000 lidí chtělo vidět prasce (podle počtu zaparkovaných aut.)

            0 0
            • Excel  

              Tak na konci sil Kluchovu nejezdim, voe :,–) Na koniklecech jich bylo taky hafo.

              0 0
              • LM  

                Zajímavé, když jsem jel po čtvrté odpoledne kolem Myslivny nahoru tak tam moc lidí nebylo, projel jsem v poho.

                A v oboře už vůbec, tam jsem na pěšinkách potkal jednu běhnu, pár se psíkem, stádo muflonů a z dálky na mne koukali daňci. A dělají se tam zase kostečky :-)

                0 0
                • ufoncz  

                  Tomu verim. Vsici totiz dneska byli v Chlebskym cumet na bledule :(

                  0 0
                  • obda  

                    Tomu jsme se dneska sikovne vyhli a sli na koniklece na Malhostovickou pecku :) Pravda, i na Kvetnici bylo vic lidi nez obvykle.

                    0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • Excel  

          hodilo mi to 91 km, 1630 m výškovejch.

          0 0
          • babicak  

            Slušný oddíl

            0 0
          • RomanH  

            Ja to meril na mapy.cz, podle nich mam 82km a prevyseni cca stejne.

            0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
        • Polka  

          Jo, jsme totální sračky, včera potvrzeno. Kolem půlnoci jsme potkali u Tří javorů lehce nakropenýho borca na trekingu, svítil, neměl helmu ani rukavice, jen jakýsi tričko s dlouhým rukávem a 3/4 kraťasy, happy jaxviňa, že jede z Varadera (Líšeň) dom do Račic. Byla mně kosa jen jsem ho viděl. Tak jsme mu dali vdechnout z Jurovýho lahváče a borec pokračoval vesele dál. Všechno je relativní, respekt.

          0 0
          • mastihuba  

            to varadero je poslední dobou nejak v kurzu :-)

            0 0
          • Motyll  

            Nebyl v policejním?

            0 0
            • Polka  

              Nebyl. Psal jsem o tričku s kraťasama ;-)

              0 0
    • nomecz  

      Trosku OT ale nechcete nekdo krunyrovce do akvarka ? Nejak se mi to premnozilo a je mi to lito splachnout do WC.

      0 0
      • Karaya  

        do záchodu ale až mrtvý, nechci to pak někde potkat v řece…

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • nomecz  

          tak abych tě uklidnil, že ti to někde na priglu ukousne pytel :-) tak i po konske davce arginmaxu to nebude mít víc jak 15cm :-) a zimu to nepřežije (ikdyž to se tvrdilo i o želvách které pravidelně na priglu, v marianskym i v holaskach potkavam).

          0 0
          • ufoncz  

            Navíc tohle je spíš takovej Viktor čistič než dravec. Zkus zavolat do Sklorexu, jestli si to nevezmou.

            0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mastihuba  

      Život mi háže klacky pod nohy. :-)

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mastihuba  

      Další důvod proč vozit velkej batoh

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
      • Paja  

        Ambuvak vozis taky?-)

        0 0
        • mastihuba  

          ten zatim ne, to ty naše dementy koupit nenapadlo :)

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • les  

      Počasí jarní, dnes jedůůů :-)

      0 0
      • obda  

        Já takýýý (ale ne hore). :)

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • pepek  

      Brno . . . . . . vznikne nová čtvrť včetně bulváru, který má předčit Václavské náměstí v Praze. Nebude těch bulvárů už poněkud moc? :-)

      0 0
      • RomanH  

        Pokud to budou stavet jako R43, jsem klidny :-)

        0 0
      • Paja  

        …se o tyden a dva dny k tomu spletli ;)

        0 0
    • novcze  

      tak jsem i přes lehkou rýmečku vyjel a nestačil jsem se divit, kolik dřeva je pokácenýho, když se jede od Ríšovky k AMD a kterýho ****** napadlo dělat ostrůvky jak kráva mezi Žabovřeskama a Bystrcem

      0 0
      • pepek  

        Na jihu je to snad ještě horší: na kopci Bučín u Tetčic snad ani žádný smrk nezůstane. Plně naložený Iveca tam jezdily po těch uzkých a prudkých asfalto-šotolinách jeden za druhým. Až sem měl strach, že se to v těch točkách převrátí.

        0 0
        • RomanH  

          Ty a Tetcice ? Jako neco se tam najde, ale moc toho ne i.

          0 0
          • pepek  

            Zase jsem se nechal zmanipulovat :-( Podle trailforks tam mely být dva chutné sjezdy: jeden byl o hovně rovně dolů (© Polka) s pětimetrovou sebevraždou na konci., druhý bývalý sjezd pro skokany s vykopanýma rampama, zarostlý 10m stromkama a bordelem. Zbytek cesty byl bordel, padené stromy, rozryté všechno od prasat, všude listí s ukrytýma šutrama a to všechno rozjebané od lesáků – past vedle pasti. Už tam nikdy nepojedu, nikdy! Nech si to všichni zapamatují. Nikdy! :-)

            0 0
            • RomanH  

              :-)

              0 0
            • Polka  

              Né, po kóm déš! Sjezdy rovně dolů nesnáším. Dobře ti tak :-)

              0 0
              • pepek  

                Šak jsem to napsal správně, že podle tebe jsou sjezdy rovně dolů o hovně. Já si to pamatuju, jaks mi kdysi zjebal nově objevený sjezd.

                0 0
                • Polka  

                  Aha, pardon, už jsem si to přečetl podruhé :-)

                  0 0
      • chemik_mara  

        Ostrůvky?

        0 0
        • novcze  

          na silnici, jako jasně je tam zastávka autobusu a asi tam není moc vidět při objíždění, ale už vidím ty nervózní řidiče, jak budou muset brzdit, když tam pojede někdo na kole

          0 0
          • chemik_mara  

            To me napadlo. A ty myslis ostruvky na Odbojarske v Bystrci nebo neco jinyho? Ty jsou tam uz preci radu let.

            0 0
            • novcze  

              tady https://mapy.cz/s/3q30l … pardon je to Žebětín ne Žabiny, tam jsou taky žáby u rybníka :))

              0 0
              • chemik_mara  

                Njn,chodnik a prechod pro spaciry z Kamech. Hlavne na te silnici mezi Bystrcem a Zebalem zrusili znacky zacatku a konce obci,takze je tam padesatka. Ale to je info spis pro motoristy.

                0 0
                • RomanH  

                  Ta barva na tom Tvym Banditovi ja nazivo fakt super – dnes jsme se zdravili v Komine u Svratky

                  0 0
                  • chemik_mara  

                    Dík. Nečekal jsem,že mně poznáš. :-) Tvoje kolo je taky docela originál. Jel jsem podél vody, kouknul doprava přes šalinu a viděl zeleno-černýho pevňáka s pevnou vidlí a říkal si,jestli to nejsi ty. A ono jo. :-)

                    0 0
                    •  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                      0 0
    • LM  

      Tip pro zmrzlíky :-) za 90 euro :-/

      0 0
      • falze  

        Od rogala k nerozeznání

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Hammond  

      Bylo fajn moc.

      0 0
    • Hammond  

      Nevíte někdo,kdy bude Odemykání kol v Olšanech??? Díky za odezvu od cyklistů,kdykoliv tam přijedu ,tak tam sedím sám........Co se týče víkendů a pátků.....Díky .Miloš Julínek-Rousínov.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • les  

        Já už tam rozhodně nic pořádat nebudu. Jestli bude Odemykání, tak buď Žárovka, nebo u Ladě. Případně Vítovice. Termín dám všem včas vědět. Čau Bob.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • pepek  

      Tady ty májové přeháňky surfaři ani soudruzi z NDR nehlásili :-(

      0 0
      • RomanH  

        CHMI ano

        0 0
      • Paja  

        Byl ses projet?-)

        0 0
        • pepek  

          Měl jsem to teoreticky v plánu a teď mám zase alibi, proč nevyjet :-(

          0 0
          • Jaroslávek  

            Dalo se to projet v přestávkách.

            0 0
            • LM  

              Měli jste vyjet. Nepršelo, padaly kroupy :-D.

              Dokud to bylo bílé, tak to bylo v pohodě. Horší bylo když to poté začlo odtávat…

              0 0
      • Polka  

        Aladin hlasil uz od soboty :-P

        0 0
    • RomanH  

      Byt reklama na e-cka, tak docela pobavilo :-)

      0 0
      • mastihuba  

        :D

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Paja  

        Jo, ta je dobra, nejlepsi je, jak tam Sagic sedi v tom stanu, pred kterym vyje plysovej vlk :D

        0 0
        • RomanH  

          jj. Presne v tomto miste jsem si to vracel, abych se podival, co to tam presne je :-)

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • novcze  

      hele, kde se dá nahlásit týrání zvířat, jsem takhle v neděli jel z ivanovic do řeček kolem koní a tí koníči tam žijou ve vlastních sračkách, to už je nějaký týrání ne?

      0 0
      • Polka  

        Otazka zda je to uz tyrani, rekl bych ze ne bo jsem nikde o srackach zminku nenasel :-)

        0 0
        • novcze  

          no asi na zrušení to nebude, ale kdo se má dívat na ty ******** koně :)

          0 0
          • Polka  

            U nas tady u Zukalova mlyna je to stejny, navic cerpaji vodu z Ricky, to me minule dosralo daleko vic. Takze jestli tam uvidim cerpadlo i v lete, hned hlasim.

            0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Motyll  

      Dneska nic. (viz Strava)

      ;)

      0 0
      • mastihuba  

        hm vy na tom slovensku budete s Janeckem stačit i bez kol. :-) ja mam zabaleny, tak doufám že můžu v klidu vyrazit hore. zitra se bude celej den cestovat a v patek bude mrda, to sou vseci nadržení jak prvničky. :-)

        aha 5:38 byl cas na 1km, tak to zas tak rychlý neni :-)

        0 0
        • Polka  

          SK prece odpiskal kvuli DE nebo co. Jinak taky sbaleno, zitra uz jen modra obloha :-)

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
    • pepek  

      Bruselský fašísmus

      0 0
      • Paja  

        Jen aby ti to nedomontovali do FoFa ;)

        0 0
      • RomanH  

        Cetl jsem :-(

        Bez moznosti deaktivace to zavani pokusem o zabiti. A ta prvni faze, kdy to ma na Tebe jen pipat, je taky peklo – budes resit krizovou situaci (padajici strom, ridice z protismeru), slapnes na to a zacne to houkat, aby jsi chytnul o to vetsi paniku. Svetelne info na palubce + moznost deaktivace proc ne, ale toto je prilis.

        0 0
        • JSt  

          bezne po silnici nejezdi auta, kery by zvladly z pruseru vyakcelerovat, takze skoro kazdy radej slapne na brzdu, at se rozmrda v co nejmensi rychlosti. ;-)

          0 0
          • RomanH  

            Nesouhlas, ten vykon se Ti muze hodit, mel jsem sluzebni 1.3 atmo a bylo to peklo.

            Kazdopadne ja nechci sedet v necem, na cim nemuze prevzit clovek kontrolu. Kdyz udelam chybu ja, mohu si za ni sam a nesu za ni plnou odpovednost. Pokud za me bude rozhodovat system, tak i kdyz ho uznaji vinnym (o cemz pochybuji), zivot mi to nevrati. Kdyz vidis, jak se elektronika v autech sere, jak lze prevzit nad smart auty kontrolu, trosku me to desi.

            0 0
            • pepek  

              . . . a když na to padají i letadla. . . . .

              A je tady ještě to morální hledisko: jak se postupně utahují kohoutky. Teď ti seberou svobodu v autě a někteří si řeknou: „To je OK, já jezdím pomalu“ Pak zabaví lidem pistole a zase si někteří řeknou: „To je OK, já kvér taky nemám“. Pak přijde Barnevernet a dá děcka do státního výchovného zařízení – a určitě někdo řekne: „To je OK, já mám už děti velký“

              No a pak ti stát třeba nacpe migráčky do baráku, protože pro ně není v Evropě dost bytů.

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
              • scoty  

                +100:)

                ..a ještě bych přidal nesmyslné zalévání orné půdy betonem a konzumaci potravin nekontrolované kvality původem odkudkoli…

                0 0
              • JSt  

                ta letadla padaji tak malo prave proto, ze se tomu autopilotovi do rizeni lidi moc neserou, bych rekl. ;-)

                0 0
                • LM  

                  no u těch Boeingů MAX to naopak vypadá, že se do toho piloti zatím 2× nestihli ****** dostatečně rychle (nebo je nenapadlo autopilota+to vyvažování vypnout).

                  0 0
                  • obda  

                    Ale to je, jak dobře víš, velká výjimka, která bude mít do budoucnosti asi výrazný dopad na certifikaci. Airbusy se do řízení „serou“ už dlouho, ale mají to dobře vymyšlené, takže bez takovýchto excesů.

                    0 0
                    • Twitko  

                      :-)) to je hodne optimisticky komentar …

                      Airbusy pochopitelne podobne faily maji taky … zajimavy je treba exces, kdy Airbus si nekolikrat namiril nosem k zemi a bylo to „vo fous“ – odnesli to jen lidi na palube, bo byli pomlaceni jak z mixeru. Pokud se nepletu, duvod se nikdy zcela najit nepodarilo – dokonce se spekulovalo o tajne vojenske zakladne a superUFO vyzkumu :-)), bo k problemum dochazelo vlastne jen v jedne oblasti na zapade Australie – kde krome jakesi vysilaci staice „nic“ neni. Info treba na: https://en.wikipedia.org/…as_Flight_72

                      ad ta certifikace – tam bude asi dopad docela zasadni, bo to je pruser – mozna vetsi nez dve spadla letadla. Nebot se ukazuje, ze FAA (narodni autorizacni autorita) asi prenechala cast svych pravomoci v tomto pripade primo vyrobci – Boeingu. Takze vyrobce si svuj produkt zcasti schvaloval sam. A pokud se dokaze ze tady nekdo neco odrbal a udelal to vedome a umyslne (aby autorizacni proces zkratil, coz udajne Boeing velmi potreboval), tak si to nekdo hodne odsere .. protoze to uz neni jen nestastne prehlednuti, omyl, nedomysleni apod, ale to uz je podvod a v tomhle jsou amici docela nekompromisni (u nas by dostal pokutu tak ve vysi 1/3 platu). Tam pujde o kriminal na hoooooodne dlouho. Ostatne, nekde jsem cetl ze do vysetrovani vstoupila FBI, coz znamena ze jde o podezreni z kriminalniho cinu (??)

                      0 0
                      • obda  

                        Optimistický přiměřeně, nicméně vím o tom docela dost, včetně relativně interních informací ;)

                        0 0
                  • Twitko  

                    no tak onen system MACS (to vyvazovani) je aktivni pouze v „manualu“.. v rezimu autopilota aktivni neni. Tedy teoreticky, pokud by v danou chvili leteli na autopilota, k tomu padu by nedoslo (pokud za nej ovsem muze MACS, coz se zatim nevi … vi to pouze lidi na diskuzich).

                    0 0
                    • obda  

                      Ne MACS, ale MCAS – Maneuvering Characteristics Augmentation System. Jinak šlo o fázi vzletu, kdy se na autopilota moc. nelétá.

                      0 0
                      • Twitko  

                        MACS vs MCAS .. nojn .. :-) tak ze pri vzletu se na autpilota moc neleta je jasny … napsal jsem to proto, ze hodne lidi (nemyslim ted zde, ale ruzne po diskuzich) ma zato, ze to letadlo poslal dolu „autopilot“, a rozciluji se nad tim, ze kdyby se „kluci neflakali a umeli litat tak nemuseli pouzivat automat a nic by se nestalo…“. Ze je to naopak – ze kdyby v tuhle konkretni chvili mel kontrolu autopilot, tak by se tohle (presneji _konkretne_ tohle) nestalo je pro ne vetsinou prekvapenim. Ze tobe je to jasny, to je mi jasny :-), ale neni na skodu obcas zopakovat aspon zakladni fakta pro ostatni … ja teda mimochodem nejsem ani pilot, ani studovany odbornik, spis me tyhle veci zajimaji .. to je vse …

                        0 0
                        •  
                          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                          0 0
                    • obda  

                      (pokud za nej ovsem muze MACS, coz se zatim nevi … vi to pouze lidi na diskuzich)

                      Jestli za to muze MCAS se ještě neví, že byl aktivovaný se už ví.

                      0 0
                • RomanH  

                  Ve spouste situacich ma samo technika navrch. Ja vubec nic nemam proti asistentum, ale chci to mit moznost vypnout, tot vse.

                  A jeste je tu druha stranka veci, plynulost provozu. Vcerejsi situace, odjizdim od nemalu, potrebuji prejet ctyrproudou silnici s docela velkym provozem. Za mnou se pomalicku zacina tvorit fronta. Vedle me uz je zleva volno, ale v dalsich dvou pruzich za ostruvkem porad jezdi auta. Konecne se udelala vetsi mezera, jenze to uz se zleva priblizuje jedna slecna, ktera tam jede predpisovych 50. Ja bych treba na jejim miste zrychlil (ano, porusil bych rychlost), aby mohlo alespon par aut projet (zadnej chodec tam nebyl a je to prehledne). Takto jsem to stihnul jenom ja, a ostatni opet museli cekat. Samo o hovno slo, zdrzeni cca minutu / dve, ale kolik je denne takovych situaci v cele EU ? Pokud se bude striktne jezdit podle predpisu a ne podle provozu, budou jeste vetsi zacpy.

                  0 0
                  • obda  

                    Ono se zase bude jezdit plynuleji a „všichni stejně“, což zase potenciál zácp snižuje. Já zase chápu, proč slečna nezrychlila – nechce a nemá potřebu riskovat pokutu.

                    0 0
                    • RomanH  

                      Porad tu budou auta ci jini ucastni dopravniho provozu, kteri to mit nebudou. Budou situace, ktere by clovek vyresil efektivneji.

                      Co se tyce te slecny, tak samo v pohode, ona nic neporusila (byt jsem si v aute sam pro sebe zabrblal k*rva jed).

                      0 0
                      • Jaroslávek  

                        Efektivní řešení situace … to také dělá řidiče dobrým, stejně jako parkování atd., atd. Řídím odjakživa rád, ale konec se blíží, naštěstí.

                        0 0
                        • RomanH  

                          sw me zivi, ale kdyz vidim, jak pronikanim techniky chteji omezit svobodu cloveka, je mi smutno.

                          Cesta z mesta ;-)

                          Vcera mely deti reditelske volno, ve skole nesla elektrina. Tomas jel na kole na celej den (7–18) chytat se spoluzakem na rybnik ryby. Rozdelali si tam rano ohen, celej den ho udrzovali, opekli si parky, par mensich ryb pustili, 51cm kapra zabili a dovezli ho domu. U nas je svet jeste v poradku.

                          0 0
                          •  
                            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                            0 0
                          • obda  

                            Já netvrdím, že se mi omezování svobody, ať už pod jakýmikoliv záminkami, líbí. Na druhou stranu ale nepopírám, že třeba ty autonomní auta nemají své výhody. Jinak kluk palec nahoru, taky se snažím takhle děcka vést. Akorát u nás elektřina obvykle funguje a vesnice to tady holt není.

                            0 0
                          • Jaroslávek  

                            Moc pěkně.

                            0 0
                  • JSt  

                    ono i na cervenou se da vpohode projet, kdyz to mas prehledne a vidis, ze nic nejede. urcite tim prispejes k plynulosti dopravy a vlastne jedes podle provozu. ;-)

                    otazka, jestli by ty kolony nebyly mensi, nepohybovaly se plynuleji, kdyby ty predpisy vsichni dodrzovali, coz jde nejjednuduseji opravdu strojove. ;-)

                    0 0
                    • RomanH  

                      No vsak se uvazuje/valo, ze budes moci odbocovat na cervenou doprava.

                      Jinak ja to nezavrhuji, jen mi vadi povinnost. Jednak to auta zdrazi, dale to bude jak elektricky obojek (je mi jasne, ze my obycejni nikoho nezajimame, telefon Te taky sleduje, i kdyz ten muzes nechat doma snaze nez v nekterych pripadech auto), a zase prijdeme o kus svobody – moznost rozhodnout se sami, jestli toho asistenta chceme mit zapnuteho, nebo nikoliv. Budu mit v aute neco, co ridi prakticky za me, ale zodpovedny budu ja (ala parkovaci asistent). Citim to tak nejak podobne. Pokud by chteli jen hlidat rychlost, muzou naridit „kolecka“ ala nakladak – tam Te zkontroluji kdykoli X mesicu zpetne.

                      0 0
                      • Jaroslávek  

                        Asistenta nebrat.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Asistentku :-)

                          0 0
                          •  
                            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                            0 0
                  • JSt  

                    v jinem vlakne je tento odkaz https://www.autickar.cz/…rochu-jinak/ ;-)

                    pro me je to asi z ranku start/stop, a rozjezdovy asistent. kdyz nevis, ze je tema vecma auto vybaveny, vo poprve jsi prekvapeny, jak se divne chova, ale ve finale s tim jedes po par km uplne normalne a nic neresis. ;-)

                    0 0
                    •  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                      0 0
                    • RomanH  

                      S touto funkcnosti se jiz da souhlasit, nicmene to v tech clancich z pocatku tydne nebylo. A nakonec tam i pisi, ze to nebylo ani v puvodnim navrhu z roku 2018. Samo idealni system by byl takovy, kdyby si to po zapnuti pamatovalo posledni variantu on/off (ci si rovnou moci ukladat starovaci konfiguraci prochny „ficury“), ale to samo nebude.

                      Na druhou stranu si rikam proc pak ta povinnost… Mobil pouziva spousta lidi. Docela casto jezdim se zapnutou Waze navigaci, krome infa o prekroceni rychlosti mi hlasi i cajty, nebezpeci a kolony, coz povazuji za mnohem uzitecnejsi. Jestli za tim nakonec predsi jen neni snaha o co nejefektivnejsi smirovani.

                      0 0
      • JSt  

        bych si to, minimalne do mesta, dobrovolne zapl hned. ;-)

        0 0
        • obda  

          Já teda nějaký „omezovač“ v rámci tempomatu mám už teď. Zapnul jsem ho jen jednou – abych to zkusil :D

          0 0
          • JSt  

            ale to se ti asi samo neprizpusobuje aktualni povolene rychlosti, takze takovy omezovac neresi nic, kdyz pres mesto mas chvilu 30 km/h, pak dlouho 50 km/h, potom pro zmenu 80 km/h a zas 50 km/h… ;-)

            0 0
          • Paja  

            Rezim „omezovac rychlosti“ ma asi kazdej tempomat, myslim, ze jsem nesel ani tak daleko jako ty ;)

            0 0
            • obda  

              Viděl jsem i bez omezovače.

              0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • ufoncz  

      Dneska je asi divnej den. Na Naučné nejel bělovlasý pán bez helmy v červené bundě, zato kousek u Soběšic ležel bajker se zlomenou nohou s tím, že už mu kamoš šel naproti sanitce. Otázku, jak se mu to v daným nijak exponovaným místě mírně do kopce povedlo, jsem si při jeho náladě radši nechal pro sebe.

      O kus dál zase velký hejno jakejchsi orientačních běžců, kteří měli hroznej strach mě pustit, když zrovna jen šli, že je pak budu brzdit. A asi tak mezi třetím a čtvrtým kilometrem pro změnu mladá rodinka, tata bojuje na úzké pěšině s kočárkem, mama nějak balancuje s miminem v náručí a ptají se, jestli se to směrem na Soběšice zlepší, nebo jestli jsou fakt v prdeli (doslova) :-).

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • obda  

        Tak Naucna dneska naprosty luxus, lepsi uz to nebude. Po zime ujete, nezarostle, pekne to drzi… Jenom ti zasr*ni konaci by mohli chodit jinudma :( Belovlasy pan dneska take nebyl, treba zmenil revir.

        0 0
    • mastihuba  

      dnes poetická debata o dětech :-) za prvé bych to řezal že se nechali chytit a za druhé že jim strach dovolil na to vůbec sáhnout. :-)

      0 0
      • Jaroslávek  

        Nejslavnější hajnej ve střední Evropě.

        0 0
      • Motyll  

        Bych prohodil pořadí v těch důvodech.

        0 0
      • RomanH  

        Tak nejak hadam, ze deti sedly do necoho motorovyho a nekdo je chytil

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • Jaroslávek  

          Odbočím, kupoval jsem si jízdenku ČD Brno-Blava na so ráno 157,– Kč, neděle navečír z5 283,– Kč. Této „variability“ jsem si nekdy nevšiml :-(

          0 0
          • RomanH  

            jj, meni se to podle vytizeni vlaku – jak predpokladaneho, tak i aktualniho.

            0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Karaya  

      Kdo ještě nikam neodjel, tak tu mám last minute cyklistické Gargano, odjezd v neděli odpoledne. Kamarád nemůže jet, už je to zaplacené, když se nikdo nenajde, tak to propadne…

      https://www.facebook.com/permalink.php?…

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Excel  

      Tak mi ten zadni naboj XAElite vyreklamovali v Hape, byt byly zaplety koupeny v nemeckym Eshopu. Reklamace resena prepletenim nove totozne naby. To jak to bylo zhavarovany pry jeste nevideli. Takze snad se to do roka nezopakuje. To, ze tu reklamaci vyridili me velmi mile prekvapilo, to se ceni.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • chemik_mara  

      Hlasim,ze korenova sekce na zelene TZ z Kohoutek od dubu Trojaku je minulosti a tezko rict,jestli se nekdy obnovi. To,ze tam kaci jak o zivot,by asi nevadilo,ale jakousi masinkou srovnavaji povrch mezi parezy,viz foto. Je to skoda,protoze takovych veci tu v okoli moc neni.

      0 0
      • pepek  

        Podkomorské lesy. Trochu mám podezření, že kromě kůrovce a větru se taky musí zaplatit ty harvestory, kterých je teď všude plno. Pár borců s pilama by to tak rychle nepopílilo.

        0 0
        • Paja  

          To je jak dalsi Cinska zed…

          0 0
          • babicak  

            Aktuálně jsou k dispozici 4 sklenice medu, kdo by chtěl, může si přijet. Nepřivezu :-(

            0 0
          • pepek  

            Ale tak zase se už nemusí stavět příliš vysoké rozhledny :-)

            0 0
        • novcze  

          jj o tom jsem před týdnem psal

          0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • Hammond  

      13" Dalešice dnes odpoledne v Adamově na paletách za 32Kč.Nebylo co řešiti.......

      0 0
    • novcze  

      vyzkoušel jsem novou cyklostezku z Lipůvky do Kuřimy, necelých 4 km nového asfaltu, docela provoz, po cestě asi dvě odpočívadla, ty dvě pravoúhlé zatáčky si mohli odpustit a ten off-camber v jedné z nich taky … docela slušná zkratka.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • LM  

      Jsem si říkal, že jsem se dneska vzbudil nějak pozdě – a ono ne, vzbudil jsem se stejně jako obvykle jenom čas se posunul. To zas bude týden na hovno :-/

      0 0
      • Paja  

        Nep@xovatis?-)

        0 0
        • LM  

          Ne, tohle zkrácení spaní mne sralo vždycky :-)

          0 0
          • JSt  

            jake zkraceni spani?

            0 0
            • LM  

              V pracovní dny (PO-ČT:-)) bude budík vyřvávat o hodinu dříve (než obvykle) a tak týden mi bude trvat než se mi podaří usnout o hodinu dřív…

              0 0
              • obda  

                Tak choď spát tak nepravidelně jako já (23–2:30) a vstávej jako já (6:45) a ani si nevšimneš ;)

                0 0
                • mastihuba  

                  ten rozptyl může být daleko větší 19–3:00 a 3:00– 8:00 :)

                  0 0
                  • obda  

                    Vzpomněl jsem si na tebe, když jsem to psal :) Ale ty jsi extrém ;)

                    0 0
                • LM  

                  Bohužel, po několika letech práce na směny, kde mne ti kokoti pro nedostatek lidí ke konci protočili tímhle kombem: ranní, odpolední, noční, ranní, odpolední, noční, ranní, jsem měl rozhozený spaní ještě několik měsícú a teď musím chodit spát pravidelně :-/.

                  0 0
                  • obda  

                    Tak to je jiná, no :-/ Chápu, že pokud někdo drží opravdu pravidelný rytmus, tak to pro něj změna je.

                    0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      • mastihuba  

        kdybys kalil do rana, tak ti to může být fuk :-)

        0 0
        • RomanH  

          Asi tak. Kdyby se cas menil kolem 21te vecer, 3/4 vzdechu na toto tema by ubylo. Kazdopadne dnesek super, vcera kalba skoro do pulnoci stareho casu, rano armed and ready uz 6:30 novyho, kolem 90ti namotano. Plzen, Plzen, Plzen, Svijany, Tisnov, Tisnov, Holender, a doma na pohodu Cabernet Sauvignon :-)

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • Paja  

            …je to rehole :D

            0 0
          • mastihuba  

            ja sel v 8 novyho posnidat v 9:15 start dnes na vymotani noh 83km a vod vobeda leju Plzně. :-) trochu to tady leze do peněz, ale za tri dny 290 km neni na tlustocha tak zlý. :-)

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
          • Excel  

            To liti skopku je zlo. Do prvnich piv se jelo na pohodu a pak uz se jel Zavod miru nebo co.

            0 0
            • RomanH  

              :-)

              Kdo v Tigale hlasil, ze to musime otocit 3× dokola ? ;-)

              0 0
              • Paja  

                To ne ja, to nekdo tady ve me ;)

                0 0
              • Excel  

                Nemluvím o tempu lití škopků. ;-)

                0 0
            • obda  

              Ja dneska potkal akorat peloton Brno-Velka Bites-Brno. Autem :D

              0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • scoty  

      Dnes vypuklo další žabinské stavební peklo: zavřeli na 5metrů most na Bystrc a z5… Kdo má hoodně času na stání v kolonách může to obchvátit např. Veslařskou…

      Ráno jsem jel do práce zákazem vjezdu:) Zítra na kole, nebo centrem. Dobře to soudruzi vymysleli.

      0 0
      • RomanH  

        No ja rano hlavne nepochopil ten zakaz na Veslarske u DPMB. Z Kninicske jsem chtel odbocit vlevo a jet na Jundrov, ale musel jsem jet na kruhac na Hlavni, ten obkrouzit, a pak se vracet zpet.

        0 0
        • chemik_mara  

          Tipuju, že je to kvůli tomu, že auta odbočující vlevo tu křižovatku „ucpou“, protože musí dávat přednost i zprava. Odpoledne tam občas stává víc aut, čekajících na odbočení (většinou asi ti, kterým se nechce čekat v trychtýři na Žabovřeské a berou to přes Veslandu). Pokud by to mělo u toho kruháče vypadat takhle každej den, jakože asi bude, tak je ten zákaz kravina.

          0 0
        • obda  

          Jak rika chemik, kdyby to tam nechali volne, tak to bude hutny spunt pro ty, co chcou pouzit oficialni objizdnou trasu po Hlavni – budou cekat za snurou aut, kteri chteji objet stavbu po Veslarske (a cekaji na odboceni vlevo).

          0 0
      • pepek  

        To už tam bylo v sobotu :-)

        0 0
        • babicak  

          A teď Husovické tunely, ať je to komplet. Pro úplnost bych ještě zavřel Ostravskou a něco začal dělat na Řipské, když už máme Hnevkovského uzavřenu. A most u Zbrojovky kvůli vadě na materiálu kolejnic dovezených z Ukrajiny a vyrobených čínskými dělníky bych nechal zavřený o rok déle.

          0 0
          • Motyll  

            Neboj, všechno bude.

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
      • Jaroslávek  

        Jestli tě uvidím stát v koloně pod oknama, budu střílet :-)

        0 0
        • pepek  

          Jak to, že píšeš do starýho vlákna? To přece mělo být už dávno uzavřený. To je peklo, totok.

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce