• ArmyDOG

    Dobrý den,

    vybírám si nové kolo.

    Doposud jsem jezdil na

    Merida MATTS SPORT 500 2005

    Koukal jsem se po nějaké obdobě, ale cenově mě vyhovovala

    Matts TFS 300-D 2012

    Obě kola jsou byli cenově stejné, ale osazení je jiné. 500 skoro celá v DEORE 300 ALIVO, ACERA, SLX.

    hlavně TFS 300 bych mohl mít za 7000 Kč. Což sem i zdá supr cena

    zajímalo by mě jestli se vývoj komponentů posunul tak, že mohu říct, že ALIVIO 2012 je lepší jak DEORE 2005.

    Jsem výletní cyklista,

    Děkuji

    Anketa: Je Deore 2005 lepší jak Alivio 2012 ?

    Ano
    1x
    8%
    Ne
    12x
    92%
    0 0
    • CCCR  

      Jezdi s tím s čím pořád jedeš. Na výletního cyklistu plně postačí.

      0 0
    • Jamin  

      Já bych řekl že alivio 2012 určitě bude lepší než deore 2005, přece jenom jsou to roky… Ale vo takový aceře už bych pochyboval.

      0 0
    • ArmyDOG  

      a mělo by smysl si to vyměnit na za přesmykač DEORE nebo SLX?

      Byla by to investice 500 Kč – prodej ACERA.

      ??

      0 0
      • Vilém  

        nemelo.

        0 0
      • Fran-tic  

        udělal bych to jak píšeš, prodal tu 500 a šel do té kámošové za 7000 a jezdil dál. u té 500 předpokládám, že komponenty mají hodně za sebou a tady bys měl relativně v klidu kolo.

        0 0
      • CCCR  

        Já bych to staré klidně koupil, ale si z Brna…

        0 0
        • ArmyDOG  

          To je ta 500 tak dobrá? :D

          Vzdálenost nehraje roli. Pošlu cca kolem 400 Kč ČP.

          Já sháněl přítelkyni kolo. Nakonec jsme vybrali Apache Apache Tanka Tate Disc 2012 za 13990 Kč a líbilo se mi ty kotoučové brzdy.

          ta 500 je teď v servise u kamoše. Nechávám to ob rok seřizovat ačkoli např minulý rok jsem jel 1× a to Brno-mušov-Brno.

          Mohu nafotit až dojde.

          0 0
          • ˘Ö˘ Krab  

            Tak nějak předpokládám, že Tvé kolo má najeto nula nula nic, navíc žádné skály, skoky, bahno, brody a tak.

            Pokud sis zvykl u 500 na délku rámu, kolo máš pravidelně servisované a tak, není důvod měnit. V-brzdy na cyklostezky stačí, seřízení a servis provede kdokoliv s multiklíčem v kapse, vidlice je sice naprosto k ničemu, ale pokud jsi po ní doposud nic nechtěl, tak Ti nic nechybí.

            300D je obstojné robustní kolo (má ho syn na výlety po lese), Acera přesmykač vůbec nevadí, brzdy brzdí očekávaně (víc a lépe než V-čka), vidlice o fous lepší než Tvoje stávající GilaTL. Najeté 2000 km mohou a nemusí něco znamenat (podle jezdce, údržby a terénu), každopádně bych preventivně vyměnil řetěz.

            Kolo bys kupoval od kamaráda, takže nemáš problém se na něm projet pár desítek km, abys posoudil, jestli je Ti velikostí rámu bližší. Nejspíš bude.

            0 0
    • ArmyDOG  

      Ještě bych se chtěl zeptat:

      Měřím 174 Cm

      vážím 83 Kg.

      Jsou ty brzdy Tektro Draco dobré a kvalitní?

      500 má 20" rám a 300 18". Bude to asi trochu změna co?

      0 0
    • ArmyDOG  

      Je to jenom můj dojem, že kola Rock Machine jsou velice předražená na to co dají za komponenty?

      0 0
    • winter78  

      Je to všetko rovnaké, rozdiel je možno len vo váhe, čo činí pár gramov , čo ty ako výletný cyklista ani nezaegistruješ a pre mňa ako hobíka je to vec nepodstatná . Na jednom biku mám Acera/Alivio , na druhom biku mám SLX/Deore a radí to rovnako na oboch.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.