Jaký tlumič na Stumpjumper FSR 29 2016

121 nepřečtených
  • mrazik62

    Ahoj, v minulém tématu jsem vyřešil vidlici – místo Revelation 140/32 mm dám Pike nebo Lyrik 150(160)/35mm.

    Ještě potřebuji vyřešit upgrade tlumiče.

    Původní je Fox Float CTD Evolution 196.9×47.6mm – spodní oko není, je tam úchyt přímo do vidlice.

    Zajímalo by mě, co tam místo toho dát. Určitě chci na tlumiči možnost uzamknout, případně za jízdy i přitvrdit (open-pedal-lock).

    Tlumiče určené a naladěné přímo na stumpa:

    • Fox Float CTD Factory 197×47.6mm (bazar?)
    • Fox Float DPS Performance 197×47.6mm – výprodej – výborná cena

    https://www.bike-discount.de/…7.6mm-886227

    • ROCK SHOX Monarch Plus RC3

    https://r2-bike.com/…umper-275-29

    • Specialized OHLINS 29 STX 22 AIR – původní cena je trochu mimo, ve výprodeji taky dost drahý
    • DVO Topaz T3 AIR – ve výprodeji taky ještě dost drahý a nevím, jestli se ještě sežene

    Pak ještě existuje vidlice BikeYoke Dämpferverlängerung SJ02 für Stumpjumper FSR 27,5"/29"/6Fatty ab 2016, která umožní použít standardní tlumič 190×51mm.

    https://www.bike-components.de/…2016-p50581/

    Takže při použití této vidlice jsou další možnosti běžných tlumičů.

    Nechci za tlumič vyhodit zbytečně peníze, ale chci aby fungoval i na rozbitých trailech a na menších skocích (do 10m).

    Jo a vážím 74kg + výstroj.

    0 0
    • wilda81  

      Celá tahle tvoje výměna je nesmysl. Prodej stávající kolo a kup si nové.

      0 0
        MTBIKER doporučuje
        Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej -14% Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

        od 17 199 Kč -14% MOC 24 999 Kč

        Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem 2 ks

        Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

        od 14 199 Kč MOC 17 699 Kč

        Lapierre Edge 2.9 29 kolo, modré Skladem 1 kus

        Výprodej -23% Lapierre Edge 2.9 29 kolo, modré

        10 999 Kč -23% MOC 17 699 Kč

      • mrazik62  

        Už jsem jednou psal, že nové nejde, je to dárek od manželky tak si ho jenom musím trošku vytunit.

        0 0
        • filous  

          Tak ho prodej i s manželkou a kup/porid si nějaký novější ročník. To ty prachy dej radši Andymu

          0 0
        • Vilém  

          Tak ho rozstrel

          0 0
        • mrazik62  

          Doufám, že mi tady někdo i poradí a napíše, jaké jsou mezi těmi tlumičemi rozdíly (nemyslím jen papírové).

          Ty vtipné komentáře mi moc nepomohou :-(

          0 0
          • novas752  

            Ale je to pravda. Vidlice neni problém, to kdyžtak bude pasovat i na nový kolo. Ale takhle atypickej tlumič kupuješ speciálně na tenhle rám a z toho kola se snažíš udělat něco na co nemá, neni to enduro, je to starší trailbike se všim co k tomu patří od geometrie po konstrukci/naladění zadní stavby.

            Ale dobrá, budiž. Začal bych od toho, co ti na stávajícim tlumiči nevyhovuje.

            0 0
          • mirorek2  

            co chceš slyšet? origo fox co tam patří za cenu dvou servisů z BD bude asi cajk

            ohlins air je mr*ka, nebrat

            menší skoky do 10m buhehe

            na bordel dej tučnější gumy a ráfky a uber tlak

            0 0
            • mrazik62  

              Díky, konečně něco konstruktivního. Jezdím bezduše, purgatory a butcher 2.3", tlaky 18–20psi. Na tlumiči se mi nelíbí, že je málo progresivní a potom že buď kope, nebo nestíhá.

              0 0
              • novas752  

                Málo progresivní – stačilo by dovnitř vzduchové komory strčit spacer.

                kope – satčí utáhnout odskok, nebo už ho máš utaženej na max?

                0 0
                • mrazik62  

                  Ladění tlumiče jsem zatím nedělal, nemám s tím zkušenosti. A když tlumič přitvrdím, tak se vrací pomaleji – nestíhá třeba kořeny, rolety, …

                  0 0
              • mrazik62  

                Jaký je projev tlumiče DPS proti mému CTD? Polepšil bych si?

                0 0
                • novas752  

                  Záleží jaké vnitřní nastavení má tvuj aktuální tlumič. Buď to bude lépe žrát nebo to bude lépe zamykat.

                  0 0
                  • mrazik62  

                    Z popisu toho DPS by to mělo jít lépe nastavit – myslím nezavisle open a jinak propedal a lock?

                    0 0
                    • novas752  

                      Nastavit to jde stejně, je tam 3polohová zamykací páčka + odskok. Rozdíl mezi CTD a DPS je ve vnitřní konstrukci tlumení, u CTD byla podle vnitřního nastavení otevřená poloha neutlumená ale zamykání zamykalo málo, nebo naopak zamykání zamykalo natvrdo ale otevřená poloha byla utlumená. u DPS je myslím Zavřená poloha vnitřně nezávislá na Open + Pedal = je možné dosáhnout aktivnější otevřené polohy i s tvrdším lockem. Ale opět je to vnitřně nastavené asi ve 3 úrovních (to je to „tlumič speciálně laděný pro Stumpjumper“) a záleží jak.

                      0 0
                      • mrazik62  

                        Takže DPS by mi pomohl s tvrdším lock a ten propedal a open by se dal vnitřně naladit podle potřeby a myslíš že každý samostatně? Plus navíc ten spacer na větší progresi.

                        0 0
          • Fran-tic  

            překvapuje mě ten hejt na dva až tři roky staré kolo. mám to kolo od letoška s Monarchem, přítelkyně má Fox a jsem s ním max spokojen. Vidli mám teda yari s chargerem a debon air. V porovnání proti novému ghostu mi projevem sedí mnohem více, ale asi nejezdím jak tady někteří :)

            to že investice se nejspíš nevrátí…o tom žádná, ale za každou cenu hned kupovat nové o moc výhodnější nebude

            0 0
            • wilda81  

              Sám jsi odpověděl. Nevěřím, že zůstane jen u vidlice a tlumiče a už to je finanční nesmysl. Jestli se nepletu, tak RS už se dělá jen v boostu, takže bude muset přeplést min přední kolo. No když už jsem v tom, tak Rovaly taky nejsou úplně ono. A co kdybych nahodil Eagla…

              0 0
              • Fran-tic  

                Nojo, tak já to mám na hopech, vyměnit koncovky není takový ranec. Eagla jsem vozil, tedka jsem spokojen na 11–46. Jako je to o prioritách a upgradu s rozumem, o tom žádná :) a taky jsem to bral z druhé ruky v karbonu, takže mě ty investice tak nebolí

                0 0
              • mrazik62  

                Vytuněnýho ho mám už dlouho – s-works karbonové kliky, garbaruk kazeta 11sp 10–50, brzdy nové xt vepředu 4p, vzadu 2p, 203kotouč vepředu, 180 vzadu. Kratší představec a lepší vlaštovky. Kolo mi přijde dobře ovladatelný, jenom to tlumení není doladěné (a ta původní vidlice je slabá). Dráty jsem dotáhl a kola zatím drží. Ten boost vyřeším přecentrováním o 5mm směrem od kotouče. Tak bych prosil nehanět moje kolo ale poradit s tím tlumičem.

                0 0
            • mrazik62  

              Jaký tam máš monarch a jak jsi s ním spokojený – zamykání i aktivita na propedal a open?

              0 0
              • Fran-tic  

                Za mě souhlas, ten stump mi přijde moc fajn i jako starší kolo. Mám Monarch rc3, shodou okolnosti má přítelkyně stumpa elite 2016 s tím kashimovanym foxem – ona když přepne polohu, tak ani nepozná, v jakem je módu. Já to poznám vcelku hned :)

                0 0
    • kubad  

      nech si naladit tlumič tak aby ti víc zamykal a nevmýšlej

      0 0
      • mrazik62  

        No ale na to větší zamykání a zároveň lepší tlumení je přece lepší ten DPS, proto se tady ptám na zkušenosti. A nový DPS ve výprodeji je za 100euro.

        0 0
        • novas752  

          Už máš to id?

          Znovu píšu že buď ti to bude lépe zamykat ale stejně nebo i hůře žrát než teď a nebo naopak lépe žrát nerovnosti ale stejně nebo i hůře zamykat. Záleží jak je nastavený tvůj tlumič a jak ten který zvažuješ koupit.

          0 0
          • mrazik62  

            Tak jsem ho zjistil: C2TW

            0 0
            • mr.karno  

              2015_16, FLOAT-A E-S, CTD SV Autosag Strut, Specialized, SJ i1 29, 7.75, 1.875, SBC 16S-002

              0 0
              • mrazik62  

                Co to je? Teda spíš na co to je ta identifikace?

                0 0
                • mr.karno  

                  Tohle jsou informace ze stránek FOXu, které jsou schované za tím čtyřmístným kódem.

                  Můžeš si tam zjistit konkrétní informace o nastavení vidlice či tlumiče.

                  Detaily tohoto ať ti raději vysvětlí někdo kdo se vyzná, já se orientuji pouze zběžně.

                  0 0
              • novas752  

                Ročník 2015–16

                model Float

                A = Anodizovaný (neni to Kashima)

                E-S = jedno oko a ten „Swinglink“ nebo jak tomu říkají

                CTD je CTD

                SV je malá vzduchová komora (Small Volume),

                Autosag Strut je autosag ventil.

                Specialized si zadal zakázkovou výrobu

                Pro model StumpJumper 29

                7,75 je délka tlumiče v palcích, 1,875 je zdvih v palcích

                pod kódem 16S-002 se skrývá to podstatné. Bohužel to neumim dekódovat, obvykle – u standartních tlumičů – to bývá uvedené ve tvaru například CL, RM, Climb F, tedy Compression Light, Rebound Medium, Climb Firm, resp. malý kompresní útlum, střední vnitřní útlum odskoku a nrjtvrdší zámek. Ale tohle je jen příklad, co se přesně skrývá pod kódem 16S-002 netušim.

                Zkus pohledat na zahraničních fórech, jde právě o to, že jestli tvuj tlumič nemá uvnitř CL, ale CM nebo CH (Medium, High), stačilo by vyměnit vnitřnosti za CL verzi, čimž by se tvuj tlumič jakoby více „otevřel“ a aktivněji pracoval na rychlých nerovnostech.

                0 0
          • mrazik62  

            Ještě mám nabídku na FOX Factory CTD, stejný Stumpjumper, Tune ID: CXRQ

            0 0
            • novas752  

              Tam je ten kód na konci jinej, je tam SBC 16S-001, což značí jinou kombinaci nastavení a ještě nějaký BV225 a S16 navíc.

              0 0
              • mrazik62  

                Moc díky, mrknu na ty fóra. Jinak mnoho lidí venku na své Stumpjumpery dávají lyryka rc2 i na 160mm a jsou s tím spokojení.

                0 0
                • kubad  

                  však OK ideál kombinace tlumič co jde zamknout a Lyrik

                  0 0
        • kubad  

          tak si o kup – záleží jaké má nastavení, jestli vůbec poznáš rozdíl

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.