• tom@s

    ahoj, trochu jsem to dneska přehnal a „spálil“ si plíce mrazem. Zítra bych měl podat větší sportovní výkon a tak bych rád co nejdřív eliminoval to pálení na prsou. Máte nějaký „zaručený“ recept? díky

    0 0
    • McBlacky  

      tak snad leda innalace vývaru z heřmánku, možná na to existují nějaké léky aleto nevím. a s tím výkonem: slečna to pochopí :)))

      0 0
      • tom@s  

        o slečnu nejde, to bych zvládl i bez plic (jedné), ale těch 8 hod. na běžkách mě trošku děsí …

        0 0
      • xstefi  

        hermanek vysusuje, to asi nebude idealni. Ja bych doporucil bicovani nebo apson biti holi :)) Co takhle zajit k tomu, no jak se to, no k dokotorovi a predstavit se mu jako ten co si spalil plice :)))

        0 0
    • cabbage  

      sem slysel ze je dobry inhalovat vincentku.ale nikdy sem to nezkousel(nebylo proc)… a zkus se zeptat v lekarne, neco urcite existuje.

      0 0
      • Eila  

        to je na hlasivky a je to skoda, lepsi je pouzit vincentku jako iontak

        0 0
        • cabbage  

          no, tak to bych fakt nemoh, leda tak redit s destilkou v pomeru 5:1.

          0 0
    • tjuren  

      No to mě *****. Jestli nechceš do kytek tak tam ani nechoď. Vím, že to není žádná rada, ale máš aseptickou bronchitídu a ta do zítra lepší nebude ani kdyby ses postavil na hlavu. Jo a navíc tak může začínat chřipka a to v období chřipek není vyloučený.

      0 0
    • tom@s  

      OK, upřesním to, neumírám, hledám jenom nějakou prevenci

      0 0
      • tjuren  

        No dobře není ti tak zle, ale jestli tě pálí na prsou tak bronchitidu máš. Jedině že bys měl anginu pectoris, ale to snad ne :) Ale abys neřekl, že jsem na tebe zlej tak tady máš:

        Obecně na průdušky dělá dobře napaření nohou v co nejteplejší vodě vydržíš a slaný tekutiny dovnitř. Takovej slepičí vývárek a po druhým chodu svařenej vavřinec.
        Zkrátka teplo, teplo, zase teplo a tekutiny. Ne sucho, mráz a inhalace. Ty se ti do plic nedostanou.
        Jo a zítra dýchej co nejvíc nosem:)

        0 0
        • martt  

          asi by som isiel k doktorovi. Za mladi som tiez mal cosi podobne a nechcelo sa mi vynechat lyzovacku. Rentgren dodatocne ukazal, ze som vzorovo prechodil (teda skor prelyzoval) zapal pluc a podla doktora to nebolo najvhodnejsie. Navyse som cez den bral antibiotika (tie som si radsrj nechal predpisat) a vecer chlastal. Holt mladost-blbost.

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • BOREK  

      cetl sem neco jako ze v zime se maaj pit tekutiny o teplote lidskeho tela, ani vic ani min jinak je vetsi sance si neco takovyho privodit..

      0 0
      • tjuren  

        Typická pověra. Proč by měly vadit teplý tekutiny nebo studený tekutiny na plíce? Studený ti může zhořit angínu, teplým si můžeš opařit jazyk, ale jinak nic. A už ho nezdržujte a? může vlíst rychle do postele.

        0 0
        • BOREK  

          mam na mysli tepelnej shock pro organismus

          0 0
          • tjuren  

            Jo něco málo na tom je, ale opravdu jenom málo. Pokud bys do prázdnýho žaludku nalil hodně horkýho čaje tak se ti můžou tekutiny z těla ve snaze uhasit ten požár v břiše přesunout do cév v okolí žaludku a střev a tím by ti mohly tekutiny chybět jinde a vyvolat snížení tlaku a mdloby. O šoku pochybuji. Ledovou tekutinu taky není dobrý vypít rychle ve velkým množství z podobného, ale opačného důvodu. To však jsou všechno extrémy a obecně v horku je dobře pít chladné a v chladu teplé nápoje. Tečka.

            0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Tušim že se tomu odborně řiká „mít žiletky“ a jak se začne oteplovat, bude tim trpět asi víc lidí :-). To asi nejde do 2. dne vyléčit, modli se abys to neodmarodil. Tomuhle je lepší předcházet.

      0 0
    • cholis  

      Predevcirem se mi neco takoveho stalo taky – hodina behani pri –10 a pri trochu sviznejsim tempu se nejak projevi. Mozna to nebylo v takovym rozsahu jako u tebe, ale pomohla mi horka koupel, teplej caj a klid a druhej den to bylo pryc. To proste patri k zime. Snad je ti uz lip.

      0 0
    • jihra  

      Dej si práska – nejlíp Ligerosku zvanou „trhač plic“.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.